Stavenisse scoort weinig maar wint Stijgende lijn in spel van Emergo door ander systeem Druk dubbeltoernooi banen St. Annaland Reserveteam Noad walst over FSV Tandje Bij rijdt tocht in Brabant PERSIA Verlies voor eerste en tweede team korfbalvereniging Reserves van SPS kraken lastig DVO 2 De Bidon in Limburgs heuvelland Van Haaften vijfde in koppeltijdrit Smerdiek 2 krijgt pak slaag Vier Thoolse atleten lopen halve marathon Vossemeerse renners 4e in Borssele Donderdag 21 september 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 Gelijkspel voor Vosmeer en SPS Stavenisse blijft in de top van de Zeeuwse tweede klas meedraaien door een 2-1 overwinning op SVD uit Drie wegen. Gezien het veldoverwicht van de Thoolse afde- lingsploeg viel de score laag uit. Ook voor SPS blijft de afronding een probleem. Tegen Nieuwdorp werden de punten gedeeld. Vosmeer speelde eveneens gelijk en staat met twee punten uit drie wedstrijden onderaan de rang lijst. SPS-grensrechter gestraft Afdelingsvoetbal Stavenisse mist veel kansen Vosmeer hekkesluiter Vierde klas afdelingsvoetbal Noad 3 mist conditie Vosmeer 4 heerst Korfbal Reserveteams 4 etages Oosterse Tapijtkunst jé r Verrassingen op clubkampioenschap Tonnis Hoogtepunt Favorieten Atletiek Wielrennen Noad 2 zet FSV 3 weg Tholense Boys 3 sterk Smerdiek 2 krijgt klop Laks WHS 4 wint Vosmeer 2 onderuit Hoge score Smerdiek 3 Tegen het nog ongeslagen Nieuw dorp bleef SPS in zijn derde compe titieduel steken op een 1-1 gelijk spel. Door deze puntendeling heeft de titelkandidaat uit Poortvliet/ Scherpenisse in de eerste wedstrij den al vier kostbare punten ver speeld. Vooral het scoren blijft voor de Thoolse afdelingsploeg een pro bleem. In drie duels werd slechts drie keer het net gevonden. Met twee doelpunten is nieuwkomer William Vroegop tot dusver de pro- duktiefste speler. Zaterdagmiddag trof de Sint-Annalander al in de der de minuut doel. Nadat eerst een inzet door de keeper werd gekeerd en vervolgens van de doellijn werd gehaald, schoot Vroegop de bal tegen het net. Ondanks deze voort varende start kon SPS in zijn eerste thuiswedstrijd weinig imponeren. Het team van trainer Meino Dam was technisch wel beter, maar moest het fysiek afleggen tegen de bezoe kers. Nieuwdorp nam steeds meer het initiatief en kwam na een half uur spelen langszij. De treffer lever de hevige protesten op bij de thuis ploeg, daar er duidelijk sprake leek te zijn van buitenspel. De arbiter negeerde echter het appèl van grens rechter Maarten Quist. Wegens commentaar op de leiding kreeg Comé Schaart een gele kaart. Grens rechter Quist ergerde zich eveneens aan de arbitrale leiding, die volgens hem te weinig optrad tegen overtre dingen op spelbepaler Dick Uijl. De opmerking van oud-scheidsrechter Quist: "Als je niet kunt fluiten, neem ik het wel over", werd door de arbi ter niet getolereerd. Quist moest op bevel van de scheidsrechter stoppen, waarna de verzorger zijn taak waar nam. Op het wedstrijdformulier meldde de scheidsrechter overigens niets van dit incident. Voor de tweede helft kwamen Jaco Jansen en Willem Pons in het veld voor respectievelijk A.P. v.d. Belt en Michel Lisseveld. SPS domineer de de hele wedstrijd, maar wist het overwicht niet in de score tot uit drukking te brengen. Schoten van Danny en William Vroegop, Johan Scheermeijer en Sjaak Quist misten doel. Zeven minuten voor het eind signaal ging een doelpoging van Johan Scheermeijer tegen de dwars- ligger, waardoor de stand 1- bleef. Nieuwdorp 3 2 1 0 7 8- 2 MEVO 2 2 0 0 6 9- 2 DFS 2 2 0 0 6 6- 0 Duiveland 3 2 0 1 6 6- 5 SPS 3 1 2 0 5 3- 2 Wolphaartsdijk 2 1 1 0 4 5- 4 Heinkenszand 2 1 0 1 3 4- 4 VCK 3 1 0 2 3 6- 5 GPC 2 0 0 2 0 5- 8 Brouwershaven 3 0 0 3 0 2- 12 Spui 3 0 0 3 0 0- 10 Stavenisse heeft met 2-1 gewonnen van SVD, maar de uitslag had veel groter kunnen zijn. De Tholenaren misten nogal wat kansen, maakten het zichzelf daardoor onnodig moei lijk en ontsnapten in de slotfase ter nauwernood aan een gelijkspel. Na twee minuten profiteerde de ploeg uit Driewegen van slordig verdedigen bij Stavenisse en opende de score. Daarna pakte de thuisclub de draad op, maar Martin Potappel en Hans Lindhout verzuimden de gelijkmaker te scoren. Die ver scheen pas in de 22ste minuut op het scorebord. Uit een vrije trap van Wim Klippel kopte Adrie Smits de bal door, waarna William Smits kon afronden. Vlak daarna schoot Potap pel naast. In de resterende tijd was er veel middenveldspel en kregen bei de teams nauwelijks doelkansen. Na vijf minuten in de tweede helft kwam de thuisclub op voorsprong. Martin Potappel scoorde uit een pass van Adrie Smits 2-1. In het ver volg kwamen er volop kansen om de voorsprong te vergroten, maar het vizier stond niet op scherp. Zo ging een schot van Potappel via de lat over. De voor Hans Lindhout in het veld gekomen Gerrie Dorst kopte een bal rakelings voorlangs het doel en ook Adrie Smits zag een afstandsschot door de lat gekeerd. Toen een treffer uitbleef, ging SVD alles of niets spelen. Dat leverde enkele gevaarlijke momenten op voor het doel van Stavenisse. Eén keer moest Peter Stoutjesdijk de bal van de lijn halen om de gelijkmaker te voorkomen. Stavenisse was voor het eerst op volle sterkte; Martin Neele was terug van vakantie en Gerrie Dorst hersteld van zijn blessure. Alleen Leen Lemson is nog geblesseerd. Nieuwland 2-6 Waarde 2 - 3 Stavenisse 3 - 6 SVD 3 - 3 ZSC 2-4 Apollo 3 - 3 Hoedekenskerke 2 - 4 Cadzand 2 - 2 Wissenkerke 2-3 Borssele 3 - 0 Hoewel de 2-2 tegen Achtmaal op zich geen slecht resultaat was, staat Vosmeer door dit tweede gelijkspel op rij nu onderaan in de tweede klas se. Een minuut voor het einde had John Vroegop het duel in het voor deel van de Tholenaren kunnen beslissen. Maar hij zag de vrij voor het doel staande Perry Verhees over het hoofd, schoot zelf en zag de bal gepareerd door de keeper. Overi gens verdiende geen van beide ploe gen het om dit duel te winnen. Vosmeer kende een hele slechte start. Het eerste kwartier waren de bezoekers het spoor volledig bijster. Achtmaal won alle duels en doel man Gerwin Hoek hield zijn team met diverse reddingen overeind. Na vijf minuten haalde Bas Quist de bal van de doellijn, maar vijf minuten later kon een vrij voor het Vosmeer- doel staande aanvaller de thuisclub op voorsprong brengen. In de twin tigste minuut verscheen de gelijk maker op het scorebord, na een fraaie aanval. De oprukkende Wil Kostermans legde de bal breed op John Vroegop en deze rondde prima af. Daarna werden nog schoten van zowel Kostermans als Vroegop door de Brabantse keeper gestopt. In de tweede helft speelde Vosmeer feller en waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. Al na twee minuten schoot Vroegop de bal rakelings voorlangs het doel. In de tiende minuut werd hij onderuit gehaald en ging de bal op de stip. Keeper Ger win Hoek faalde niet vanaf elf meter: 1-2. Meteen daarna kwam Chris Kouwen in het veld voor Richard Voshol en even later ver ving Perry Verhees Michel van Leeuwen. Het spel ging op en neer, maar Achtmaal was een stuk minder gevaarlijk dan in het begin van de eerste helft. Toch kwam de thuis club uit een aanval op 2-2. Veel kan sen kwamen er niet meer. Uit een hoekschop kopte Marcel Havermans naast en aan de andere kant moest doelman Hoek nog een keer redding brengen. In de laatste minuut ging Vroegop alleen op het doel af, maar zoals al gezegd hielp hij deze kans om zeep, waardoor het 2-2 bleef. Oudemolen 3 2 1 0 7 7-4 DEVO 3 2 0 16 4-5 Schijf 3 2 0 16 7-6 Achtmaal 3 1 2 0 5 7-5 WVV'67 3 1114 6-5 Lepelstraat.B. 3 1114 8-7 TPO 3 1114 3-4 RSV 3 1 0 2 3 5-3 SC Kruisland 3 10 2 3 4-7 PCP 3 10 2 3 8-11 SVC 3 10 2 3 5- 10 Vosmeer 3 0 2 12 5-6 De tweede uitwedstrijd van Noad 3 (tegen Vrederust 3) ging net als de eerste verloren. Al in de eerste minuten merk ten de Sint-Philipslanders dat ze de pun ten niet cadeau zouden krijgen. Een goe de aanval van de thuisploeg moest door invallende doelman Wilco van Herk gestopt worden. Na een kwartier was het wel raak. Een vrije trap van Vrederust ketste via Van Herk, de lat en de paal terug het veld in waar een aanvaller hem alsnog inschoot: 1-0. Hierna kwam Noad wat beter in het spel en voerde de druk op. Er kwamen enkele goede kansen voor spits Erik Breeman, maar deze was niet in vorm en faalde een paar keer toen hij alleen op de keeper af liep. Uit een hoekschop van Marco van Dijke kopte André van Westen rakelings over. Door het offensief van Noad kreeg Vrederust de ruimte om te counteren. Daar profi teerde de thuisploeg van en vooral de snelle linkerspits was een gevaar voor de geel-groenen. De Noad-defensie hield echter (vooralsnog) stand. Na een sterke solo van Van Westen over de linkerkant, trok hij de bal goed voor. Erik Breeman benutte deze mogelijkheid voor open doel niet. Ook een vrije trap in het zes- tien-metergebied, na het onreglementair afstoppen van Breeman, werd niet in een doelpunt omgezet. Na een solo vanaf het middenveld scoorde een Vrederustspeler wel: 2-0. Arjan Plekkenpol - die na een jaar zijn rentree maakte - werd enkele minuten voor rust gewisseld voor Stanny v.d. Velde. In de tweede helft kwam Rob Houdé in het veld voor Kees Verstrate die gebles seerd raakte. Noad kwam totaal niet meer in het spel en werd op conditie afgetroefd. Vrederust liep verder uit tot 6-0. Op wat kleine kansen en ongevaar lijke hoekschoppen na, kwamen de geel groenen er niet meer aan te pas. Noad- leider Jan Walpot liet weten dat zijn ploeg meer aan conditietraining zal moe ten doen. De vierde keus van Vosmeer ontving zondag thuis Gastel 8. In het eerste kwar tier ging de strijd gelijk op met weinig kansen. Maar daarna kwam de partij goed op gang doordat Rien van Zetten de Gastelse keeper met een lob passeerde: 1-0. Vosmeer kreeg meer grip op de tegenstander en een voorzet van Koos Bosters werd opnieuw door Van Zetten afgerond met een schot in de linker bene denhoek: 2-0. Enkele minuten voor rust scoorde Dré Hommel uit een fraaie pass van Frans Havermans 3-0. Na rust bleek Vosmeer helemaal baas in eigen huis. Mede door de gedrevenheid van Leo Havermans heersten de oranje- zwarten over het veld. Al na tien minuten breidde Jan Duine de voorsprong uit tot 4-0. Tien minuten voor het einde speelde Jan Burgers van achteruit diep op Dré Hommel die alleen op de keeper afliep, hem passeerde en scoorde: 5-0. Diezelf de Hommel bepaalde enkele minuten later - na goed doorzetten van Koos Bos ters - de eindstand op 6-0. Emergo spelers Maddy Muis (midden) en Ad Farla proberen een aanval van DSO te stoppen. Links Marco van den Hoek. Het eerste team van korfbalver eniging Emergo leed een nipt ver lies tegen DSO 2 uit Klundert. Het tweede verlies in de eerste drie wedstrijden van dit seizoen, 't Was een felle partij van een goed niveau en met een hoog tem po. De ploegen waren aan elkaar gewaagd. DSO liep eerst uit tot 4-8 voordat Emergo de draad weer oppakte en tot 8-9 terugkwam, maar het was toch de Klundertse ploeg die in de laatste minuten de wedstrijd besliste door 8-10 te scoren. Voor Emergo scoorden Dicky van der Linden en Marco van den Hoek elk tweemaal en de overige doelpunten kwamen van Maddy Muis, Jan Duine, Jessica de Rijkeen Ad Farla. Verder bestaat de selectie van Emergo 1 nog uit Anneke Betlehem en Thino Jansen. Coach is Willem Ripassa uit Roosendaal die aan zijn derde sei zoen bij Emergo bezig is. Zeker in vergelijking met vorig jaar, zit er schot in de zaak bij Emergo. "De inzet is goed en met de aanval gaat het steeds beter, maar verdedigend laten we nog wel eens teveel steek jes vallen", zegt speelster Dicky van der Linden. "Vorig jaar hebben we een slecht seizoen gehad. We speel den met een systeem dat ons niet ligt. Nu zijn we daarvan afgestapt en het gaat al beter. Er zit een stijgende lijn in het spel. Maar doordat we ons nogal geconcentreerd hebben op tactiek, is de conditietraining wat achtergebleven. Maar daaraan wordt gewerkt. Emergo (uitkomend in de klasse 2D) bezet na drie wedstrijden de zesde plaats in een poule met acht teams. De tweede keus van Emergo trof thuis Volharding 3 als tegenstander. De gasten liepen in de eerste helft uit naar 3-11De verdediging van de Thoolse ploeg werd aangescherpt. Dat had als resultaat dat er in de tweede helft minder tegendoelpun ten bij kwamen. Het werd uiteinde lijk 3-14. Annelies Rombouts, Ger rie Anthonisse en Ingrid Klomps scoorden voor Emergo. In de uitwedstrijd tegen Zevenber gen A2 zat het Emergo A mee. De thuisploeg werd met 4-11 verslagen. Kevin Meijer scoorde vier keer en Jaco Rip drie keer. Marianne Rom bouts en Kristian van Heemskerk troffen elk twee keer doel en Tijmen te Kulve maakte de elf vol. Emergo C speelde thuis tegen Vol treffers C. Door een uitstekende ver dediging en goed opgezette aanval len werd de eindstand 6-0 voor Emergo. Twee doelpunten kwamen van Lin da Heijboer en de rest werd ge scoord door Kiki Jansen, Jaco van Heemskerk, Patrick Durieux en Ashwinta Konijnenburg. De D-ploeg van Emergo speelde thuis tegen DSO D2. De gasten wonnen met 0-6. In Hoeven speelde Emergo F tegen Springfield F1De strijd eindigde in een 2-2 gelijkspel. Karina Meijer maakte de twee doelpunten voor Emergo. De strafworpen eindigden in 21-6. Programma 23 september: DVS 3- Emergo, KVK 2-Emergo 2, Ter- heijden A-Emergo A, Emergo C- Springfield C 11 u., Breda Noord D- Emergo D, Emergo F-DSO F 10 u. i. i ~<i |>1 Fortuinstraat 3, Bergen op Zoom. |j Tel.: 01640-43509 f Specialist in Perzische en Nepalese tapijten. Eigen import De uitwedstrijd van SPS 2 tegen de reserves van DVO was niet gemak kelijk. DVO bleek een stugge ploeg te zijn. Het eerste half uur dicteerde SPS het spel en kreeg enkele kansen via ondermeer Wout van As en Peter Noordijke. Deze laatste opende de score in de twintigste minuut door na een fraaie actie de bal beheerst in te schieten: 0-1. Vervolgens werd het Thoolse team vastgezet op eigen helft. Dat leidde tot enkele gevaarlij ke situaties voor het doel van Peter van der Male. Maar die hield de ver dediging wakker zodat de stand met veel inzet ongewijzigd bleef tot aan de tweede helft. Tijdens de rust werden er wat omzettingen gedaan omdat leider Rien Voshol verwachtte dat DVO nog meer zou gaan drukken om de gelijkmaker te scoren. Zo werd Peter Noordijke naar het midden veld gehaald om daar Jan Elenbaas te helpen. Carlo Heijboer en Jan Overbeeke kwamen in het veld voor Erwin Feijtel en Luck van Vossen. Vanaf de eerste minuut bleken de veranderingen noodzakelijk, want DVO voerde de druk op. Maar de SPS'ers hadden in de rust goed geluisterd en de thuisploeg probeer de wel op te rukken, maar kwam niet verder dan het 16-metergebied. Ech te kansen kreeg DVO niet. SPS speelde op de counter en in de 25e minuut had dat resultaat. Net nadat DVO één op één ging spelen, werd Wout van As in de diepte gestuurd door Kees de Graaf. Van As ver schalkte de laatste man en de keeper in één beweging en tekende 0-2 aan. SPS kreeg nog meer kansen om de score op te drijven, maar die werden niet benut. Tennisvereniging Sint-Annaland werkte dit weekeinde de finales club kampioenschappen dubbelspel af. Nog nooit was de deelname zo groot. Er waren tien dames-, zestien heren- en zestien mixed-teams ingeschre ven. Met name het aantal nieuwelingen dat meedeed was opvallend groot. Net voor aanvang van de finales begaf de lichtinstallatie het, maar W. van Leeuwen verhielp het euvel tijdig zodat men ook 's avonds kon spelen. Er werden per categorie twee groepen opgesteld (A en B) al naar gelang de sterkte van de spelers. Hanna Moerland en Willy de Rijke misten verrassend genoeg de finale. Een andere onverwach te gebeurtenis was dat de beginners Merien den Engelsman en Ab Wesdorp wonnen van de routiniers Merien Poot en Ko Droogendijk. Hanna Moerland zorg de er samen met Theo Moerland voor dat Cent van Dijke en Willy de Rijke uit de kruisfinales bleven. Hetzelfde kunstje haalden Maja Vermaas en Siem Snoep uit tegen Trijnie en Adrie Goedegebuure. Nieuwkomers Esther en Ellen den Engelsman bereikten eveneens de kruis finales. Martijn Potappel de winst met 6-4 en 7- 6. In de finale van de heren B stonden Willam Vroegop en Rini de Moed voor de tweede keer dit toernooi tegenover Arjan Mosselman en Robert van 't Hof. Het laatste duo verloor het eerste treffen, maar in de finale bleken Mosselman en Van 't Hof van meet af aan de sterkste. Ze wonnen met 6-2 en 6-4. Bij de damesdubbel A moesten Gea Ver kouteren en Anja v.d. Repe aantreden tegen Corrie Bazen en Trijnie Goedege buure. Mevr. Verkouteren was in vorm en mevr. v.d. Repe trok zich goed op aan haar medespeler. Het duo Bazen en Goe degebuure was niet in topvorm en delfde het onderspit met 6-3 en 6-1 Bij de dames B ging de strijd gelijk op. Carina Droogendijk en Anita Goedege buure kwamen in de tweede set met 4-1 achter te staan op Esther en Ellen den Engelsman. Maar uiteindelijk wisten de routiniers hun favorietenrol waar te maken en ze wonnen met 3-6,6-4 en 6-3. Jaap Dekker en Marco Bolier behaalden bij het herendubbelspel B gemakkelijk de finale en waren de favorieten. Leen Goedegebuure en de uit Stavenisse afkomstige Martijn Potappel haalden het ternauwernood door winst in een span nende halve finale tegen Adrie Goedege buure en Dirk Wesdorp. In een finale waarin het spel niet echt tot grote hoogte kwam, boekten Leen Goedegebuure en Het sportieve hoogtepunt van het toer nooi was de finale in de mixed-dubbel A. Leen Goedegebuure en Gea Verkouteren aan de ene kant van het net en Marco Bolier en Ilja Fase aan de andere kant, bleken goed aan elkaar gewaagd te zijn. De punten werden daadwerkelijk ge scoord en kwamen niet op het bord door fouten. In een driesetter trokken Goede gebuure en mevr. Verkouteren aan het langste eind. Ze wonnen met 6-4, 4-6 en 6-4. Daarmee boekte Goedegebuure zijn tweede zege op het toernooi en zijn der de in het seizoen. Eerder werd hij al club kampioen in het heren enkelspel. Arné den Engelsman en Jacqueline van Gorsel speelden de finale van de mixed- dubbel B tegen Manon van Houdt en Thijs Fase. Allen speelden ze op een goed niveau en zodoende werd het een spannende partij. In de B-poules wordt meestal wat minder snel gespeeld, zodat er vaak langere, spannende rally's en mooie momenten aan het net te zien zijn. Het was een dubbeltje op z'n kant, maar Fase en mevr. Van Houdt wonnen met 7- 5 en 6-4. Vier Thoolse deelnemers verschenen zaterdag aan de start van de halve mara thon te Amemuiden. Deze loopwedstrijd over 21,1 kilometer werd georganiseerd door atletiekclub Dynamo uit Middel burg. Het was een zwaar parcours dat liep over drie ronden langs het Veerse Meer bij camping de Witte Raef. Ondanks het warme broeierige weer ein digden de Tholenaren in goede tijden. Wim Vroegop uit Scherpenisse was de snelste met 1.20.40 uur, gevolgd door Kees Lindhoudt uit Sint-Annaland met 1.24.07 uur. Piet Hage uit Scherpenisse liep 1.24.44 uur over de route en Ewoud Fase uit Sint-Annaland finishte in 1.26.08 uur. Voor komend weekeinde staat er een loop van 25 km in Zevenber gen op het programma. Acht leden van wielertoerclub De Bidon uit Sint-Maartensdijk (waarvan drie met echtgenote) reden dit weekeinde de Mer gel- en Heuvellandroute. Het gezelschap verbleef daarvoor in vakantiehuisjes in Schin op Geul. Zowel zaterdag als zon dag waren er twee routes; een lange en een kortere. Arie Bijl, Johan Bijl, Marco Knuist en gastrijder Hans Keur van Tandje Bij uit Sint-Maartensdijk kozen telkens voor de lange route. Op zaterdag was deze 160 kilometer. Jaap Geuze, Piet Weijers, Adrie v.d. Ree, Rien Vos hol en Kees Eikelenboom (die vorige week nog 170 kilometer door Engeland fietste) kozen voor de kortere rit van 120 kilometer. Het was slecht weer en dat leverde drie lekke banden op voor Vos hol en één voor Arie Bijl. Er schreven zich die dag 2000 mensen in voor de rou tes. Zaterdagmiddag sloten Martin Bogert en Wim van Gorsel zich bij de groep uit Sint-Maartensdijk aan. Zondag was het prima fietsweer en de routes waren respectievelijk 120 en 70 kilometer lang. Na twee kilometer doem de de Keuterberg op met een hellingsper centage van 20. Ook nu werd Rien Vos hol door bandenpech getroffen. Niemand kwam in deze twee dagen echter in de problemen. In Franeker nam zaterdag Arjan van Haaften uit Stavenisse namens district Brabant Zuid-West deel aan het NK- koppeltijdrijden. De junior werd gekop peld aan Roland Klijs. Van de 21 deelne mende ploegen eindigde het duo Van Haaften/Klijs op een vijfde plaats. Het parcours van 48 kilometer werd door hen in een gemiddelde van ruim 43 kilometer per uur overbrugd. Hun eindtijd was 1 uur en zes minuten en 28 seconden. Een dag later nam de Stavenissenaar deel aan het criterium in Hoogerheide, maar hij viel hier buiten de prijzen. Zowel Noad 2 als Tholense Boys 3 boekten zaterdag een ruime winst. De Sint-Philipslanders zetten in een uitwedstrijd FSV 3 aan de kant met 1- 9, terwijl de geel-zwarten thuis BVC 3 aftroefden met 4-1. Bij dit laatste duel was de scheidsrechter gul met kaarten. De reserves van Smerdiek, vorige week nog zo succesvol, werden nu zelf afgedroogd en boekten thuis een 1-6 verlies. De reserves van Noad boekten in de uitwedstrijd tegen FSV 3 een zeer ruime overwinning. Daarmee heeft het team uit Sint-Philipsland nog geen enkele wedstrijd verloren. FSV heeft een verjongd team. Binnen tien minuten kwam een FSV'er alleen voor doelman Kees Ligten- dag, maar scoorde niet. Na twintig minuten nam Noad de leiding. Uit een verre ingooi van Joop Quist belandde de bal op het hoofd van Marco van Herpen die doorkopte naar Sjaak Koolaard die bij de eerste paal inkopte: 0-1. Na een lange solo van Koolaard werd hij in het straf schopgebied neergelegd. Doelman Ligtendag verzilverde de penalty: 0- 2. De geel-groenen gingen echter teveel met het lage tempo van FSV mee waardoor er tot aan de rust niet meer gescoord werd. Hans de Jonge kreeg daarvoor nog wel een goede kans. In de tweede helft kwamen Bram Filius en Edwin Hage in het veld voor Marco van Herpen en Hans de Jonge. Reini Reijngoudt werd van laatste man, spits. Dat had al na tien minuten resultaat. Filius ging goed door en zette de bal voor op Reijn goudt die 0-3 aantekende. FSV haal de de nul van het scorebord na een fout in de Noad-verdediging. Hoe wel FSV probeerde de aansluitings treffer te maken, was het Noad dat doorging. Cenny Reijngoudt gaf een steekpass op Filius die scoorde: 1 -4. Edwin Hage passte vanuit de verde diging naar spits Ronald den Braber die met een solo-actie de keeper ver schalkte: 1-5. Sjaak Koolaard maak te zijn tweede treffer uit een pass van Bram Filius: 1 -6. Jacco de Jon ge stuurde Den Braber weg. Toen hij alleen voor de keeper stond, gaf hij de bal voor aan Reini Reijngoudt die de stand op 1-7 bracht. Filius assisteerde bij de twee laatste goals van de wedstrijd. Den Braber en Reijngoudt scoorden respectievelijk 1-8 en 1-9. Gerben v.d. Velde, links back, speelt momenteel goed bij Noad 2. Zowel verdedigend als aan vallend maakt hij een sterke indruk. De derde keus van Tholense Boys behaalde een ruime 4-1 overwinning op BVC 3. De leiders Rinus van As en Piet Pollie konden tevreden zijn met het spel van de Tholenaren, die deze competitie goed gestart zijn. In de openingsfase hielden beide teams elkaar in evenwicht, maar na dertig minuten spelen opende Vincent van Westen uit een pass van Piet Jansen de score. In de tweede helft drongen de bezoekers sterk aan, wat resulteerde in de gelijkmaker uit een strafschop. Na ruim een kwartier spelen kwam Tholense Boys door een doelpunt van Johan de Korte weer op voor sprong. Hoewel de duels op een sportieve manier werden uitgevoch ten, drukte de scheidsrechter met een serie kaarten een stempel op de wedstrijd. Vier spelers van BVC en twee van Tholense Boys kregen een boeking, terwijl een speler van BVC met een rode kaart zwaar bestraft werd. Door het strenge optreden van de scheidsrechter speelde Tholense Boys in de slotfase van de wedstrijd met een man meer, wat de thuis ploeg goed wist uit te buiten. Vin cent van Westen trof twee keer doel en had met zijn totaal van drie doel punten een groot aandeel in het Thoolse succes. Bij de 4-1 stand liet Tholense Boys verschillende kansen onbenut om de score verder uit te bouwen. Smerdiek 2, dat eert week eerder nog met 5-1 uithaalde tegen het reserveteam van WC uit Halsteren, kreeg zaterdagmiddag zelf een pak slaag. Met 1-6 delfde men het onderspit tegen Neo 2. Het eerste half uur doorstond Smer diek 2 nog zonder kleerscheuren, ondanks een zwakke start. De posi ties waren slecht bezet, waardoor de thuisploeg verschillende keren door de verdediging kon snijden. De Sprang-Capellenaren kregen diverse kansen, maar doelman Corné van Haaften hield zijn doel schoon. Op de strafschop, die Neo in de dertig ste minuut kreeg toegewezen, moest ook hij echter het antwoord schuldig blijven. Vlak daarna werd een ver- dedigingsfout afgestraft, waardoor Neo kon uitlopen naar 0-2. Vijf minuten voor rust maakte Huib Uijl plaats voor Cedar, waarmee er meer dreiging in het spel van Smerdiek kwam. Na goed voorbereidend werk van Elmar v.d. Griek scoorde Erik van Haaften 1 -2. Door een slechte start van de tweede helft bij Smerdiek kwam Neo al snel op 1-3. Smerdiek kreeg nog kansen via invaller Gert-Jan van Vossen en Izak Hage, maar deze werden niet benut. Het spel van Smerdiek was in de slotfase van laag niveau. Neo profiteerde en voerde de score op tot 1-6. Veertien toerfietsers namen zaterdag deel aan de door toerclub Tandje Bij georganiseerde West-Brabant tocht over 150 kilometer. Een opkomst die tegen viel bij de organisatie. Slechts zes gast- renners stonden 's morgens op de Markt in Sint-Maartensdijk aan het vertrek. Mas Andriesse had de route voor deze dag uitgestippeld, maar kon wegens een ontstoken knie niet zelf meedoen. Beslo ten werd om de volgauto vooruit te laten rijden, waarbij Andriesse aan chauffeur Bertus Zwagemaker aanwijzingen gaf over de te rijden route. Via de Oesterdam koersten de renners onder ideale weers omstandigheden naar zuidelijk West- Brabant. Via Woensdrecht, Hoogerhei de, Huijbergen, Wouw, Kruisland werd Stampersgat bereikt. In Dinteloord werd na 80 kilometer een rustpauze ingelast. Na de maaltijd te hebben genuttigd, gin gen de renners weer terug naar Stam persgat, waarna via Kruisland en Steen bergen weer naar Tholen werd gekoerst. Bij aankomst bleek dat de tocht met een gemiddelde snelheid van 29 kilometer per uur was verreden. Na afloop van de rit kon Theo v.d. Berg uit Sint-Annaland als twintigste lid wor den ingeschreven. Van de ingeschreven leden zijn er zeventien wekelijks actief, waarmee het bestuur van de toerclub zeer tevreden is. Op 30 september sluit Tandje Bij het seizoen met een precisie- tijdrit. Het Oud-Vossemeerse viertal Jack en Frans Hommel, Peter Bierkens en Peter Metske trad zaterdag in Borssele aan voor de ploegentijdrit in het kader van het 10-jarig bestaan van de stichting Trimbelangen midden-Zeeland. Het parcours lag rond de EPZ-centrale. Het viertal eindigde bij de trimmers op een vierde plaats. WHS 4 had aan Chrislandia 3 een gemakkelijke tegenstander. De thuis ploeg was van begin af aan sterker. Na enkele gemiste kansen, scoorde Thijs Fase met een afstandschot de openings treffer: 1-0. Nog voor rust werd het 2-0 door een doelpunt van Wim Fase. In de tweede helft werd de goed spelende Jeroen Fase (die samen met zijn vader Thijs het centrum van de verdediging vormde) gewisseld voor Hans van deh Ouden. Harm Moerland kwam in het veld voor Samir. Het spelbeeld bleef het zelfde met veel gemiste kansen en laks voetbal. Het werd uiteindelijk 3-0 door Dies de Witte en 4-0 door Theo Fase. Ko Verkerke viel nog in voor Wim Fase die geblesseerd raakte. De drie junioren uit WHS A speelden een verdienstelijke wedstrijd. Na de ruime 5-1 zege van vorige week op Moe, troffen de reserves van Vosmeer zondag in Dioz 3 een tegenstander van een groter kaliber. Dat had een forse 6-0 nederlaag tot gevolg. Van de brede selec tie van achttien man waarover Vosmeer in het gunstigste geval kan beschikken, waren er maar ternauwernood elf aanwe zig. Dit in verband met de vele blessures en afmeldingen. Dioz begon sterk en speelde beter dan de oranje-zwarten. Beide ploegen kregen weliswaar gele genheid tot scoren, maar de thuisploeg sprong beter met die kansen om. Nog voor rust kwam Dioz op een 4-0 voor sprong, terwijl aan de andere kant elke Vossemeerse doelpoging door de keeper uit Zegge om zeep werd geholpen. Ron Vaders was vier keer dicht bij een doel punt en ook Wim Dorst en Danker Kou wen kregen de kans om de nul van het scorebord te verjagen, maar de Dioz- doelman bleek 'gouden handjes' te heb ben en hield zijn doel schoon. Eén keer vergiste hij zich in een afstandsschot van Tim van Mierlo, maar de lat lag een doelpunt in de weg. Zo streek de ploeg uit Zegge met 6-0 drie punten op. Smerdiek 3 speelde zaterdag een wed strijd tegen de reserves van Alliance waarin aan beide zijden lustig gescoord werd. De verdediging van de twee ploe gen was dan ook niet in optimale vorm. Dankzij het feit dat de voorhoede van de blauw-zwarten beter afwerkte dan Alliance, ging de winst naar de Thoolse ploeg. De uitslag was dan ook 9-5 in het voordeel van Smerdiek. De scheidsrech ter kwam niet opdagen en daarom begon men wat te laat aan het duel. De fluit werd gehanteerd door Kees de Jonge. Alliance opende de score, maar al snel kopte Frans Gabriëls de gelijkmaker bin nen uit een voorzet van Ko v.d. Griek. Even later zorgde Chris Schrier voor 2-1 Lang behield Smerdiek deze voorsprong echter niet, want zwak ingrijpen van de verdediging van de blauw-zwarten stelde Alliance in staat om langszij te komen: 2-2. Nog voor rust liep Smerdiek weer uit. Eerst scoorde Wim Scherpenisse uit een vrije trap 3-2. Vervolgens schoot Gabriëls op de lat waarna Johnny den Engelsman de rebound wel benutte: 4-2. In de tweede helft ging Smerdiek verder met scoren. Den Engelsman tekende met een hard schot in het 'dak' van het doel 5- 2 aan. Een aanvaller van de gasten werd neergehaald in het strafschopgebied en de penalty werd verzilverd zodat Allian ce terugkwam tot 5-3. Maar Smerdiek liep meteen weer verder uit. Johnny den Engelsman zorgde voor 6-3. Vanaf eigen helft liep de linksachter Rudy Overbeeke door naar het strafschopgebied van Alliance en vanaf zo'n 20 meter schoot hij in de kruising: 7-3. Frans Gabriëls tekende voor de achtste en negende treffer en daarmee was de wedstrijd gespeeld. Smerdiek speelde rustig de partij uit. Door onoplettendheid van de achterhoede van de blauw-zwarten, kon den de gasten in de slotfase nog terugko men tot 9-5, maar de punten waren voor Smerdiek.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 21