0 Schoolvoetbaltitel voor jongens èn meisjes van De Regenboog Tholense Boys 2 verliest van WHS Tholen moet tegen WHS het thuisvoordeel kunnen uitbuiten Meulvliet 2 goede start van seizoen Goede start van seizoen voor Smash Koersballen voor ouderen Trainer René v.d. Boom over streekduel derde klasse: Goed begin van nieuweling Sporting M. Breken van voetsteun nekt K. v.d. Hoek De Kraal voor het eerst naar Zeeuwse kampioenschappen Donderdag 21 september 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Trefzeker Topscorer Voetbal programma Voetbal uitslagen "MEULVLIET" THOLEN Tegengesteld Rustig aan Krappe winst Motorsport Dubbel feest voor CNS De Regenboog uit Tholen. Zowel de jongens als de meisjes mogen naar de Zeeuwse kam pioenschappen school voetbal. Het is bij de school nog niet eerder voorgekomen dat beide teams zo succesvol waren. Woensdagmiddag werden ze kampioen van Tho len. De kinderen vierden de dubbele overwinning toen de meisjes in de finale met 1-0 De Eevliet uit Poortvliet ver sloegen. Spandoeken Uitslagen: Op de tweede speeldag van de competitie stonden in Tholen de reserveteams van Tholense Boys en WHS tegen elkaar. De eilandelijke derby werd met 2-3 in het voordeel van de St.Annalanders beslist. "Een dik verdiende overwinning", concludeert Sander Goede - gebuure van WHS. "Een gelijkspel was de goede uit slag geweest", zegt Marco v.d. Wielen van Tholense Boys. "Een 2-3 nederlaag tegen WHS is altijd verve lend voor ons." Tafeltonnis De tweede thuiswedstrijd voor Tholense Boys wordt zaterdagmiddag het streekduel tegen WHS uit Sint- Annaland, dat zaterdagmiddag tegen Yerseke het eerste punt in deze competitie veroverde. Tholense Boys speel de tegen Serooskerke eveneens gelijk. Met de 1-1 uitslag mocht het teleurstellend spelende team van René v.d. Boom niet mopperen. In de vierde klasse wacht Noad '67 uit Sint-Philipsland nog op het eerste succes. Tegen de Meeuwen werd met 2-3 verloren. Knvb voetbal WHS gelijk tegen Yerseke Tholense Boys matig Noad blijft op nul Eerste punt WHS 3 William Smits heeft zich naast Johan Schot geplaatst aan de kop van het Een- drachtbode topscorerklassement. De Sta- venissenaar trof zaterdag twee keer doel en kwam daarmee op drie treffers. Acht spelers volgen met twee doelpunten. Onder hen de topscorer van vorig sei zoen, Noad-speler Leo Zuidweg. Hij scoorde zaterdag eveneens twee keer. John Nieuwkoop van Tholense Boys en Martin Potappel van Stavenisse maakten hun eerste competitietreffer. Zaterdag 23 september uur Thol.Boys-WHS(Bax) 14.30 Krabbendijke-Noad(Rijnders) 14.30 WHS 2-Nivo Sparta 2(Riemens) 14.30 Wilhelmina 2-Thol.Boys 2(Blommers) 14.30 WHS 3-Dinteloord 2(Kooman) 14.30 Dongen-Smerdiek(Kersten) 15.30 Apollo-Stavenisse 14.30 SPS 2-GFC 3(Potappel) 14.00 Noad 2-Smerdiek 2(Bosters) 16.00 WC 2-Thol.Boys 3(Van Bedaf) 14.00 Alliance 2-Stavenisse 2(Jacobs) 14.30 Smerdiek 3-Thol.Boys 4<Hopmans) 14.30 DVO 3-WHS 4(Van Loon) 13.00 Noad 3-SPS 3(Opree) 14.00 Thol.Boys 5-ZPR 3(Van Oeveren) 12.30 Stavenisse 3-DVO 7(Bol) 14.30 SPS 4-Dinteloord 5(Van Prooijen) 14.30 Zondag 24 september uur Vosmeer-Schijf(Lambregts) 14.30 Vosmeer 2-Nw.BorgvI. 3(Bastiaanse) 12.00 Gastel 7-Vosmeer 3 10.00 Alliance 7-Vosmeer 4 11.00 Derde klasse KNVB: WHS-Yerseke 1- 1, Serooskerke-Thol.Boys 1-1. Vierde kl.: Noad-De Meeuwen 2-3. Tweede kl. res.: Thol.Boys 2-WHS 2 2- 3. Derde kl. res.: Temeuzense Boys 2- WHS 3 0-0. Eerste klasse afdeling: SPS-Nieuwdorp 1-1. Tweede kl.: Stavenisse-SVD 2-1, Acht maal-Vosmeer 2-2. Eerste kl. res.: DVO 2-SPS 2 0-2. Tweede kl. res.: Smerdiek 2-Neo 2 I -6, FSV 3-Noad 2 1-9, Thol.Boys 3-BVC 3 4-1. Derde kl. res.: Stavenisse 2-Vrederust 2 0-2, Smerdiek 3-Alliance 2 9-5, WHS 4- Chrislandia 3 4-0, Thol.Boys 4-VVC 3 3-2, Dioz 3-Vosmeer 2 6-0. Vierde kl. res.: SPS 3-Thol.Boys 5 2-6, Vrederust 3-Noad 3 6-0, ZPR 5-Stave- nisse 3 4-1, Halsteren 2-SPS 4 2-3, Vosmeer 3-Lepelstr. B. 3 3-0, Vosmeer 4-Gastel 8 6-0. Jeugd: Vosmeer C-Odio 1-2, Lepelstr. B.-Vosmeer B 7-1, Vosmeer C-WHS C 4-6, Bergen-Vosmeer D/E 1-3, Vosmeer E-Noad E 3-27, Vosmeer F-Bergen 0-11. WHS D-Bergen 0-16, Smerdiek E-WHS E 2-4, WC-WHS F1 7-0, WHS F2-Hal- steren 0-16. DVO-SPS D 2-3, SPS E2-WHS E2 1-8, SPS F-Lepelstr. B. 0-0. Sab-Thol.Boys A 7-0, Thol.Boys B- Hoeven 5-0, Virtus-Thol.Boys Cl 5-1, Halsteren-Thol.Boys D 4-1, Thol.Boys El-SPS El 2-2, Steenbergen-Thol.Boys E2 4-0, Noad F-Thol.Boys F1 6-0, Thol.Boys F2-Steenbergen 1-3. De eerste competitiewedstrijd in de Meulvlietcompetitie zit erop. De uitsla gen waren, in tegenstelling tot vorig sei zoen, niet bijzonder groot. Het nieuwe team Sporting Maroc uit de B-poule klopte zijn tegenstander Standaard Tho- len met het grootste verschil: 8-2. De overige uitslagen in poule B waren: Kaai Boys-Calellas 7-2, Hof Boys-De Kroon 10-5. Dalem was vrij. In de A-poule waren de uitslagen: Stalland-The Limit 3-4, Kaai-Smits Boys 6-2, Noordpoort- l'Esperance 4-2 en Hof van Holland- Pinocchio 5-5. Aan teams heeft de Meul vlietcompetitie geen gebrek, maar wel aan scheidsrechters. Het probleem wordt nijpend. "Voor de wedstrijden op zondag kunnen we haast niemand meer te pak ken krijgen", zegt bestuurslid Rien Gunst van de voetbalfederatie Meulvliet. "We zitten echt omhoog." Eventuele gegadig den kunnen contact opnemen met bestuurslid P. Pollie tel. 01660-2098. In de bedrijvencompetitie stonden er voor maandagavond twee bekerwedstrij den op, maar er werd er slechts één gespeeld. Dat kwam omdat De Fles niet kwam opdagen voor het duel tegen Insulcon dat reglementair won en door gaat naar de volgende ronde. Wel traden Fri d'Or en General Electric Plastics (GEP) 2 tegen elkaar in het strijdperk. Fri d'Or dolf het onderspit met 2-7 en GEP 2 gaat door. Dinsdagavond werden er twee tegenge stelde wedstrijden gespeeld. De partij tussen Fri d'Or en GEP 3 was er één van spanning. Beide teams hielden elkaar goed in evenwicht. Bij rast was het nog 3-3, maar uiteindelijk trok Fri d'Or aan het langste eind en won met 4-3. Zo fraai als die wedstrijd was, zo futloos was het treffen tussen De Vosbar en De Duveltjes. Bij rast stond De Duveltjes al met 0-5 voor. De Vosbar kwam er niet aan te pas en werd met 0-9 weggespeeld. Franke scoorde de thuisploeg vooralsnog niet. Omdat het Bredase team te gehaast ging voetballen, kon Meulvliet de bal enkele keren onderscheppen en door doelpunten van Bas Verduit kwamen de Tholenaren zelfs op een 5-1 voorsprong. In de laatste zes minuten verslapte de concentratie echter - vooral door de ver moeidheid - en ZVB kwam terug tot 5-4. Maar er was geen tijd meer voor een laat ste offensief en zo ging Meulvliet met drie punten naar huis. De tweede wedstrijd, tegen W. de Kort Schilderwerken 2, ging de reserves van Meulvliet heel wat gemakkelijker af. Vooral in de eerste helft waren de Thole naren sterker, maar ze hadden moeite om het spel naar hun hand te zetten. De doel punten kwamen dan ook uit dode momenten. Een vrije trap van Peter Fran ke bracht de 1-0 op het bord. Terwijl de doelman nog bezig was het muurtje goed te krijgen, schoot Franke in de vrijgela ten hoek. Het werd 2-0 door een afstandsschot van Alex van der Reest en ook het derde doelpunt viel nog voor rast. Gert-Jan van Ham scoorde direct uit een vrije trap: 3-0. In de tweede helft deed Meulvliet het rustig aan en speelde de bal lang rond. Omdat met name Bas Verduit niet erg in vorm was, kwamen er weinig gevaarlijke momenten voor het doel van de tegen stander. Keeper Jacky Franke had weinig te doen, maar toen Meulvliet in de laatste tien minuten nog wilde scoren, vergat men de verdediging en W. de Kort kon via twee counters terugkomen tot 3-2. Daar bleef het echter bij en wederom kon Meulvliet drie punten bijschrijven. Het team gaat momenteel aan de leiding in de reserve hoofdklasse. Maandag moet de ploeg aantreden tegen Konica Primeur 3 dat vorige week met 8-0 van W. de Kort won. Uitslagen van de wedstrijd in Oud-Vos- semeer: Mevr. L. van Poortvliet en W. Lindhout 42 p; mevr. D. van Dijke-de Wilde en mevr. A. Klippel 30 p; mevr. C. Lindhout-Minheere en mevr. J. van Dij- ke-Lindhout 25 p; mevr. L. Verschoor en mevr. M. v.d. Zande-Schoep 15 p; mevr. M. v.d. Zande en wisselende partner 15 P- Het eerste team van Meulvliet/Verhoe- ven koeltechniek is aan de competitie begonnen met een gelijkspel. De Snack bar uit Dinteloord was de tegenstander en daar werd de wedstrijd ook gespeeld. Beide ploegen speelden niet best. Nadat De Snackbar al in de eerste minuut op 1- 0 kwam door een afstandsschot dat via de paal in het doei ketste, trok Meulvliet het spel naar zich toe. De Dinteloorders verdedigden echter stug en kansen creë ren was moeilijk. Na een goed uitgevoer de aanval gaf Lars Tazelaar de bal voor aan zijn broer Frank die Meulvliet vlak voor rast toch langszij bracht: 1 -1 In de tweede helft kwamen de Tholena ren weer op achterstand door een dek- kingsfout. Maar Lars Tazelaar scoorde direct daarna de gelijkmaker uit een moeilijke hoek: 2-2. De Snackbar nam vervolgens weer de leiding en wederom trok Lars Tazelaar de stand recht op aan geven van zijn broer: 3-3. Meulvliet had nu het beste van het spel en vijf minuten voor tijd tekende Durmus Cel ik 3-4 aan door een vrije trap direct in te schieten. Mede dankzij goed verdedigend werk van Peter Noordijke en doelman Willem Weijts leek het erop dat Meulvliet ging winnen. Maar toen Marco van der Wie len een schot stopte en de bal ongelukki gerwijs tegen het plafond kwam, kreeg De Snackbar nog een vrije trap op de cir kel. De bal werd hard door de muur geschoten die op de doellijn stond opge steld: 4-4. Na de aftrap floot de scheids rechter af. Maandag treft Meulvliet in een uitwedstrijd zv Heerle te Wouw. Meulvliet 2 begon de competitie in de reserve hoofdklasse goed met twee wed strijden kort achter elkaar, die beiden werden gewonnen. Vrijdag speelden de Tholenaren uit tegen ZVB 2 in Breda. De thuisploeg ging in een hoog tempo van start en had dan ook direct veldover- wicht. Het spelpeil lag beduidend hoger dan wat Meulvliet gewend was uit het vorige seizoen. Nadat de eerste storm van aanvallen wat geluwd was, kwam Meulvliet meer in balbezit en na zes minuten kwamen de Tholenaren zelfs op voorsprong door een mooi diagonaal schot van Alex van der Reest dat in de linker bovenhoek verdween. Keeper Jac ky Franke kon aanvankelijk met een paar fraaie reddingen zijn doel nog schoon houden, maar na een kwartier werd het toch 1-1. Meulvliet sloeg echter direct terug en vrijwel na de aftrap scoorde Van der Reest zijn tweede treffer, na goed voorbereidend werk van Bas Verduit. Op slag van rust werd het zelfs 3-1 nadat de 47-jarige Maris van Houdt een hoek schop van Van der Reest in één keer overnam en inschoot. In de tweede helft werd de druk van ZVB steeds groter, maar door goed werk van met name Gert-Jan van Ham en keeper Motorcrosser Kevin van den Hoek uit Sint-Maartensdijk reed zaterdag mee in de een wedstrijd te Rilland. Daar startte hij in de debutantenklasse als enige 80cc'er tussen 21 crossers op 125cc machines. Bij de start van de eerste man che ging Kevin als vijftiende door de eer ste bocht. Maar al snel lag hij op een tiende plek en het zag emaaruit dat hij nog hogerop kon komen. Bij een sprong brak echter het voetsteuntje van de motor zodat hij niet meer kon springen. Dat betekende dat hij de heuvels op en af moest rijden. Zodoende eindigde hij op een veertiende plaats. In de pauze mocht de Sint-Maartensdijkse crosser een steuntje van een motor van een collega halen. Zo kon hij in de tweede manche voluit gaan. Dat deed hij ook en hij finishte als zesde. Lange tijd reed hij op een vijfde plek, maar door een val in de laatste bocht, moest hij één concurrent voor laten gaan. Tholen: mevr. A. Bal en L. Soomers 23 p; mevr. Y. Verkamman en A. Verkam man 17 p; mevr. F. Schellinger en J. Geuze 15 p; mevr. S. Hoven en H. Bal 12 p; mevr. C. Praat en D. Schellinger 11 p. Sint-Maartensdijk: Mevr. Wolse en Van Splunter 32 p; mevr. Daane en Van Gorsel 23 p; Geuze en Van Haaften 20 p; mevr. Free en Leemreijze 20 p; mevr. Verschoor en mevr. Bijl 19 p; mevr. Van Splunter en Bijl 18 p. Ilse Polderman van De Regenboog (rechts) maakte het enige doelpunt in de finale tegen De Eevliet. De jongens van De Kraal uit Tholen zorgden voor een verrassing door als eerste te eindigen bij de zevental len. Bovendien kwamen de meisjes van deze school tegenover elkaar te staan in de strijd om de derde en vierde plaats. De jongens van Ter Tolne uit Tho len -meestal goed voor een eerste of een tweede plaats- kwamen dit jaar minder goed uit de verf. Aan de Thoolse kampioenschappen op de velden van sv Smerdiek deden dertien scholen mee, vier meer dan vorig jaar: vijf jongens elftallen, veertien jongens zeventallen en twaalf meisjes zeventallen. De ruim 250 kinderen speelden in vijf poules onder bijzonder goede weersom standigheden. De Regenboog, Ter Tolne en De Rieburch uit Sint-Maartensdijk brachten elk vijf ploegen op de been, De Regenboog zelfs drie meisjes zeventallen. Het grote aantal teams per school is echter nog geen garantie voor succes. Zo drong het enige meisjesteam van De Eevliet, evenals vorig jaar, weer door in de finale. En evenals vorig jaar moes ten De Eevlietmeisjes in De Regen boog hun meerdere erkennen, hoe wel de finale tot de laatste minuut spannend bleef. Het enige jongens zevental van De Kraal speelde in hun poule het beste spel. Bij De Regenboog drukten drie spe lers hun stempel op het toernooi. Bij de jongens zorgden John Schot en Niels Hopmans voortdurend voor gevaarlijke aanvallen. Het tweetal uit groep acht heeft talent. De jon gens oefenen dan ook bij RBC uit Roosendaal. Ze brachten ervaring en vaart in de ploeg. Bij de meisjes blonk Ilse Pol derman uit die de finale besliste tegen De Eevliet door het enige doelpunt te maken met een hard en zuiver schot op de overigens zeer goed keepende Karla Burgers. De Regenboogploegen hebben voor het toernooi flink geoefend. "We hebben al jaren enkele enthousiaste ouders die de kinderen begeleiden. Dat enthousiasme springt over op de kinderen," zegt C.L. van Dis van De Regenboog die bijzonder verrast was door de dubbele winst voor zijn school. Jongens en meisjes vormden na afloop van de finale spontaan een lange rij en maakten een soort polo naise op het veld om hun vreugde te uiten. Van Dis wijst er wel op dat enkele hele goede spelers er volgend jaar niet meer bij zullen zijn, maar heeft vertrouwen in de ouders die de (nieuwe) ploegen begeleiden. De Schalm uit Stavenisse (vorig jaar nog winnaar bij de zeventallen) was ook nu weer sterk. In poule III werd het tweede team overwinnaar, ter wijl het eerste team in poule 2 twee de werd. In alle poules werd enthousiast gevoetbald. De School met de Bijbel uit Poortvliet en de christelijke school voor speciaal onderwijs De Veste uit Tholen waren dit jaar ook van de partij. Zij eindigden in poule 2 bij de zeventallen respectievelijk als laatste en voorlaatste. Vele ploe gen brachten een mascotte mee of waren gewapend met spandoeken. Rond half zes maakte directeur I.C. Moerland van de Oosterschelde- school uit Scherpenisse de winnaars bekend. Voor de nummer 1, 2 en 3 waren er bekers, de overige ploegen kregen een vaantje. Moerland bedankte de vereniging voor het gebruik van de accommo datie en de kantine. Ook vroeg hij een applaus voor de scheidsrechters die voor het toernooi een vrije dag hadden genomen. "We willen ook de terreinknecht en de EHBO bedanken, plus de Rabobank die de prijzen ter beschikking heeft gesteld. Tot slot een applausje voor jezelf." Dat applaus klonk het hardst. Jongens elftallen: Poule 1: 1 De Regenboog 8 pnt, 2 De Luyster 5 pnt, 3 De Casembroot 4 pnt, 4 Ter Tolne 3 pnt, 5 De Rie burch 0 pnt. Jongens zeventallen: Poule 2: 1 De Kraal 13 pnt, 2 De Schalm 9 pnt, 3 De Eevliet 8 pnt, 4 De Oosterschelde 7 pnt, 5 Die Hee- netrecht 6 pnt, 6, St. Anthonius 5 pnt, 7 De Veste 5 pnt, 8 School met de Bijbel 0 pnt. Jongens zeventallen: Poule 3: De Schalm II 9 pnt, 2 Ter Tolne III 8 pnt, 3 De Rieburch II 5 pnt, 4 Regenboog II 5 pnt, 5 Ter Tol ne 2 pnt, 6 Rieburch III 1 pnt. Meisjes zeventallen: Poule 4: 1 De Eevliet 7 pnt, 2 De Kraal II6 pnt, 3 De Rieburch I 6 pnt, 4 Ter Tolne I 5 pnt, 5 De Luyster 4 pnt, 6 De Regenboog 2 pnt. Poule 5:1 De Regenboog I 9 pnt, 2 De Kraal I 8 pnt, 3 Ter Tolne II 5 pnt, 4 De Regenboog II 4 pnt, 5 De Oosterschelde 4 pnt, 6 Rieburch 0 pnt. Het was een echte derby, lekker stevig, maar zonder problemen, aldus de Thoolse speler. Er wer den 5 gele kaarten uitgedeeld: de WHS'ers Henk Vermaas, Kees Westdorp en Corné de Jonge, als mede Martin Voshol en Maarten Bakx van Tholense Boys. De leider van WHS was slecht te spreken over de conditie van het speelveld in Tholen. Volgens Goedegebuure was het gras veel te lang. Zo werd in de tweede minuut een inzet van Henk Ver maas door het gras gestremd, waardoor een treffer uitbleef. WHS opende de derby sterk, maar tegen de spelverhouding in open de Tholense Boys de score via Erik Nieuwkoop. De Tholenaren profiteerden van slecht uitverde digen. Zowel Leo Mosselman als de sterk spelende Corné de Jonge verspeelden tot twee keer toe onnodig de bal. WHS bleef ook na de 1-0 achterstand de betere ploeg en kwam door een doelpunt van Henk Vermaas op gelijke hoogte. Nog geen twee minuten later maakte Richard de Jonge uit een voorzet van rechts op schitterende wijze de tweede treffer voor de St.Annalanders. Tholense Boys kwam er niet meer aan te pas en dreigde de knock-out te worden toegedeeld. Door het missen van open doelkansen en het onnodig reageren op de scheidsrechter hielp WHS zelf Tholense Boys weer in het zadel. Uit een doorge- kopte ingooi scoorde de thuis ploeg de gelijkmaker via Maarten Bakx. Marco Scherpenisse kreeg voor rust nog een uitstekende kans om WHS weer op voorsprong te brengen, maar schoot de bal hoog over. In de tweede helft was het niveau van het streekduel laag. WHS bleef de betere ploeg, maar moest voortdurend waakzaam zijn voor de gevaarlijke uitvallen van Tholense Boys. De thuisclub bracht Martin Voshol en Frank Tazelaar in het veld voor Wouter Boogaart en Ali Boudou. Later viel Marco v.d. Wielen nog in voor de geblesseerde Maarten Bakx. Halverwege de tweede helft maakte WHS'er Marco Scherpe nisse zijn fout van voor de rust goed, door uit een vrije trap van Leo Mosselman schitterend 2-3 in te koppen. Tholense Boys drong de laatste tien minuten sterk aan voor de gelijkmaker. Met drie spitsen werd alles op alles gezet om een treffer te forceren. Dat leverde mooie kansen op, die net naast en over gingen. Hans de Korte kreeg de beste mogelijk heid om nog een punt veilig te stellen voorde thuisclub, maar hij schoot hoog over. Zo bleef een doelpunt uit en WHS ging met de winst naar St. Annaland. Voor tafeltennisvereniging Smash '76 uit Sint-Annaland ging het seizoen fraai van start. Van de zeven ploegen wonnen er zes; slechts één team verloor. Het vlaggéschip van Smash ontving thuis Roosendaal 2 en stuurde de tegen standers met een dikke 9-1 nederlaag naar huis. Christian van 't Hof en Marco Saarloos zetten elk drie partijen op hun naam. Ad Verhage won twee wedstrij den, maar liet in de laatste een steekje vallen en verloor in drie sets met 17-21, 21-16 en 17-21. Het dubbelspel werd door Van 't Hof en Verhage gewonnen met 21-17 en 21-15. De reserves van Smash (Adri Aamoudse, Ad van 't Hof en Rafaël Fractuoso) gin gen op bezoek bij Witac 2 en kwamen met een 0-10 overwinning terug. Het enige team van Smash dat verloor was de juniorenploeg. Thuis werd een 4- 6 nederlaag geleden tegen SIOS. Arja Ketting was goed in vorm en won twee van de drie partijen. Willem Stoutjesdijk en Pieter de Boer wonnen elk één keer. Het eerste kadettenteam ging naar Breda voor de wedstrijd tegen Belcrum 3. Het werd een 3-7 overwinning voor de Tho lenaren. Anné van Dijke, Matthijs Bruijnzeel en Peter Bazen wonnen ieder twee wedstrijden. De kadetten Smash 2 speelden thuis tegen TCS 3 uit Steenbergen. De gasten werden met 8-2 verslagen. Hubert Bruijnzeel speelde deze middag voor honderd procent. Hij won zijn drie partij en allemaal en ook in het dubbelspel (samen met Rudi Hage) boekte hij winst. Rudi Hage en Peter Dieleman wonnen ieder twee partijen. Begeleider Huib v.d. Klooster ging op pad met het jongste kadettenteam van Smash. Rob v.d. Klooster, Harm West dorp en Leonard Ketting gingen op bezoek bij Vice-Versa 5. Ze kwamen thuis met een 4-6 overwinning. Programma 22 september: DIO- Smash. 23 september: Smash 2-Markiezaat 4, Smash 3-Pinpongers 2, Markiezaat 3- Smash junioren, kadetten Smash- SPS/N.Despair 4, kadetten Smash 3- Tanaka 7. Alle thuiswedstrijden beginnen om twee uur in de Wellevae- te te Sint-Annaland. Tholense Boys begint als favoriet aan het streekduel tegen WHS op de derde speeldag van de competitie. Met de sterkste formatie treedt het zaterdagmiddag om half drie op sportpark De Bent aan tegen de Sint- Annalanders, die met verschillende langdurige blessures kampen. "Tho lense Boys gaat voor de overwin ning. Wij moeten in staat zijn om het thuisvoordeel tegen WHS uit te bui ten, al vind ik dat zij tegen Yerseke zondermeer een knap resultaat heb ben neergezet", aldus trainer René v.d. Boom. Over de prestatie van zijn eigen team is hij minder te spre ken. Na de voortreffelijke start, een 5-0 overwinning tegen AZVV, behaalde Tholense Boys een moeizaam gelijkspel tegen Serooskerke. "Wij speelden duidelijk minder. We waren minder agressief in de duels en leden te veel balverlies. Je ziet toch wisselvalligheid in de presta ties. Ik geloof dat Tholense Boys technisch wel sterker is dan WHS, maar wil dit de doorslag geven dan zal men eerst de nodige inzet en werklust op de mat moeten leggen", meent de trainer van Tholense Boys. "Voetbal blijft echter onvoorspel baar. Wie had immers gedacht dat in onze klasse Rillandia na drie wedstrijden nog maar één punt zou hebben? En zeker een derby kan een verrassende uitslag opleveren", voegt hij er aan toe. Op een prachtig groen grasveld speelde WHS in de eerste thuiswed strijd van de nieuwe competitie met 1-1 gelijk tegen Yerseke. Na een snelle voorsprong via Leon v.d. Ouden in de derde minuut kwam er echter geen enkele treffer meer bij, ondanks verschillende kansen. Van den Ouden scoorde in de rebound nadat de bal terugkwam van een tegenstander. Daarna was een ster ker spelend Yerseke toe aan de gelijkmaker, die uit een mooie aan val tot stand kwam. Er was al naast geschoten en het zijnet geraakt, maar in de 20ste minuut was het echt raak. Peter Scherpenisse stond wat ver voor zijn doel, maar de bal verdween ook precies in de rechter kruising. Na de gelijkmaker her overde WHS geleidelijk aan het ini tiatief. Een kopbal van Arie Fase was goed, maar de keeper stond juist opgesteld. Dat was ook het geval bij een harde inzet van Patrick Ketting. De grootste kans kreeg Alex v.d. Reest, die vlak voor het doel ver zuimde om WHS opnieuw aan een voorsprong te helpen. In de tweede helft bracht de thuis club een verse spits in het veld: Johan Sturris in plaats van Patrick Ketting. Later kwam Wim Vermaas nog binnen de lijnen voor Johan v.d. Repe. WHS oefende meer druk uit, maar Yerseke was met uitvallen gevaarlijk, waarbij hoog over en net naast werd geschoten. De thuisclub had toch betere scoringskansen, o.a. bij een teruggelegde kopbal uit een vrije trap, maar geen enkele St. Annalander was in de doelmond. Bij een fraaie aanval met Van der Reest en Fase kon Sturris net niet meer bij de bal. En de kopbal van Jan van Dijke belandde precies in handen van de keeper. Verdediger Leon de Witte wilde nog wel helpen om een doelpunt te forceren, maar trainer Lion de Frel dirigeerde hem naar zijn basisplaats. Anders zou het gelijkspel nog wel eens verloren kunnen gaan en nu waren beide ploegen met de puntenverdeling tevreden. Tegen Serooskerke, dat naar de mening van v.d. Boom geen grootse ploeg is, speelde Tholense Boys een matige eerste helft. De voorhoede spelers stonden geïsoleerd en kregen geen uitgespeelde kansen. De Thoolse derdeklasser leed veel bal verlies en kwam na een half uur spe len op achterstand, toen de gevaar lijke spits Bert Riemens vanachter verdediger Jaap Boogaard weg- sprintte en de uitlopende doelman Jacco Proost verschalkte. Enkele minuten later raakte de Thoolse doelman aan zijn knie geblesseerd, toen hij stuitte op een doorgebroken speler van Serooskerke. Proost was behoorlijk gekwetst, maar speelde de wedstrijd toch uit en presteerde sterk. De van FC Bergen gekomen keeper lijkt doelman Hans Mabelis definitief te hebben teruggewezen naar het reserveteam. Voor de tweede helft werden Fran- cel Kousemaker en Wim Schot in de ploeg gebracht voor respectievelijk David Noom en Rini Potappel. Tho lense Boys speelde feller, maar kwam nauwelijks tot uitgespeelde kansen. Serooskerke zorgde voor het meeste gevaar, waarbij vooral spits Rie mens een voortdurende plaag was voor de defensie. Halverwege de tweede helft wist Tholense Boys toch nog de gelijkmaker te scoren. Johan Schot omspeelde enkele tegenstanders, waarna zijn houdbaar afstandsschot niet goed werd gepa reerd door de doelman. John Nieuw koop reageerde alert en prikte de losgelaten bal in het doel. Bij de 1-1 stand kreeg Tholen zelfs nog moge lijkheden op de overwinning. Johan Schot was nog het dichtst bij een treffer met een van richting veran derde vrije trap. Met een overwin ning zou Tholense Boys te rijk beloond zijn geweest. "Gezien het spelverloop ben ik tevreden met de behaalde puntendeling", concludeert trainer v.d. Boom. Noad '67 is er niet in geslaagd om in zijn eerste thuiswedstrijd de eerste punten te veroveren. Tegen de Meeuwen werd een 2-3 nederlaag geleden. Wel wisten de Sint-Philips- landers in dit tweede competitieduel voor het eerst het doel te vinden. Noad begon sterk aan de wedstrijd en was de Meeuwen de baas. Leo Polderman stond weer in de basis en deed in de openingsminuut met een mooi afstandsschot direct van zich spreken. De doelman van de Meeu wen verkeerde echter in goede vorm en keerde de inzet. Enkele minuten later reageerde hij eveneens alert op een schot van Leo Zuidweg. Na twintig minuten leverde het veld- overwicht toch een doelpunt op voor Noad. Een dieptebal van verdediger Jaap van Oudenaarde werd door Leo Polderman met het hoofd verlengd, René v.d. Boom trainer Thol. Boys waarna Leo Zuidweg de aanval met een treffer bekroonde. Het laatste kwartier verloor Noad het initiatief in deze wedstrijd. Persoonlijke fou ten in de verdediging en van de doelman werden direct afgestraft, waardoor de Meeuwen met een 1-2 voorsprong ging rusten. Voor de tweede helft kwam bij Noad Hans Polderman in het veld voor Johan Reijngoudt. Noad voet balde zeer goed in de eerste minuten en zette de Meeuwen met de rug tegen de muur. Trainer Chris van 't Hof schuwde de risico's niet en liet verdediger Menno Fonteijne plaats maken voor spits Kees van Tiggele. Het inbrengen van de snelle voor hoedespeler - die nog wacht op een operatie aan de knie - leek een gou den wissel. Met zijn eerste balcon tact bediende hij Leo Zuidweg op maat. Die rondde koelbloedig af en bracht de stand op 2-2. Noad bleef drukken, maar kon geen derde treffer forceren. Tien minuten voor tijd was het aan de andere zijde wel raak. Uit een afgeslagen corner van Noad nam de Meeuwen direct de aanval over en de spits bepaalde de eindstand op 2-3. Trainer Chris van 't Hof raakt niet in paniek door deze tweede nederlaag op rij. "Achteraf hebben wij mis schien te veel risico genomen. Het spel was bij vlagen echter erg goed. Noad is alleen nog niet in staat om een gehele wedstrijd geconcentreerd te spelen. Wij zijn soms ook niet professioneel genoeg en kiezen te vaak voor een voetballende oplos sing. Gezien de aanwezige voetbal kwaliteiten hoeft Noad niets te vre zen. Alleen maken wij te veel per soonlijke fouten", aldus trainer Van 't Hof uit Sint-Annaland. De derde keus van WHS moest na de 1-9 nederlaag tegen Kapelie, vorige week, de gelederen achterin gesloten zien te houden in de uit wedstrijd tegen Temeuzense Boys 2. Daarom speelde Michel de Jonge linksback en Izaak Gunter was laat ste man in plaats van de geblesseer de Willy Jeroense. Jan Fase - van het tweede elftal - had als taak om van uit het middenveld de spitsen van bruikbare ballen te voorzien. De eer ste kans van WHS kwam na een paar minuten. William Quist kreeg een dieptepass van Jan Fase. Zijn schot ging net voorlangs. Ook was er nog een fraai schot van Fase die een voorzet bij de tweede paal direct op de slof nam, maar de keeper keer de de inzet. Beide ploegen gingen gelijk op en kregen wat kleine kan sen, maar voor rust werd er niet ge scoord. In de tweede helft werd de druk van Temeuzense Boys steeds groter. Het was vooral doelman Kees Goedege buure die WHS op de been hield. Desondanks combineerden de groen-witten steeds beter en ook conditioneel zit er vooruitgang in. Ondanks het veldoverwicht van de thuisclub, kwam deze niet tot sco ren. In de laatste minuut redde keep er Goedegebuure nog net op de lijn. Daarmee behaalde WHS zijn eerste punt van dit seizoen. Weer verlies Thol.Boys A De regionale A-jeugd van Tholense Boys heeft ook de derde wedstrijd van het seizoen verloren. Deze keer werden de geel-zwarten geklopt door Sab uit Breda met 7-0. Tholense Boys begon goed aan de wedstrijd, maar de ploeg uit Breda opende de score in de achttiende minuut uit een vrije trap. De geel-zwar ten kregen voor rust een aantal goede kansen om langszij te komen, maar die werden niet benut. In de 51e minuut haalde een Sab-speler vanaf de rand van het 16-metergebied uit en tekende 2-0 aan. In de 66e minuut kreeg Tholense Boys een strafschop tegen en die bui tenkans werd door de Bredase ploeg verzilverd: 3-0. Hierna gingen enkele spelers van Tholense Boys in de fout. Ze richtten zich op de aanval en verga ten de verdediging. Sab profiteerde van deze slechte organisatie en scoorde in de laatste twaalf minuten nog vier keer 7-0. Zaterdagmiddag om half één moet Tholense Boys A het thuis opnemen tegen Terheijden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 17