Tholenseweg veilig present in Halsteren Niet gecharmeerd van de rotondes Bestuur zwemclub Eendracht stapt op na conflict met leden 'Grindweg drukste punt van Tholen' Aardappelhal ideale stek voor boerenrockers uit Achterhoek Tekort groeit minder snel Autoverkeer groeit minder College wuift vragen over Normaal weg Optreden Normaal op Tholen volgend jaar niet zeker Geschorste trainer en 900 gulden achterstallige contributie Donderdag 21 september 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 De werkgroep Tholenseweg veilig staat zaterdag met een informatiestand in Halsteren. De gemeente Halsteren doet mee aan de landelijke gemeentedag en stelt ook plaats ter beschikking aan werkgroepen die zich met het verbeteren van de verkeersveiligheid bezighouden. Andere ontsluiting Via autoweg De sfeer in de grote zaal van gemeenschapscentrum Meulvliet te Tholen was vrijdagavond geladen. Op zich een 'normale' ledenvergadering van zwemvereniging De Eendracht, maar er zat meer achter. Er is gemor ontstaan onder een flink deel van de leden over het functioneren van het bestuur. Het conflict, dat al een tijdje aan de gang was, vond zijn climax op de vergadering. Het driekoppi ge bestuur besloot het bijltje erbij neer te leggen en stap te op. Afgewezen Amateuristisch Zonder rancune De vijf insprekers uit Tholen over het herinrichten van de. Postweg/Ten Ankerweg/Grindweg maakten zich dins dagavond allemaal zorgen over de gevolgen van het plan. Maandag werd de hal al weer vol met aardappelen gere den, vrijdagavond stond de formatie Normaal er op een podium. De 'boeren' uit de Achterhoek konden zich in de hal van Meijer b.v. aan de Veerdijkseweg te Scherpenisse geen betere lokatie wensen. Schepje bovenop Extra kalkstreep Gekwetst Er zijn drie van dergelijke groepen actief in de Brabantse buurgemeente maar alleen de werkgroep Tholense weg veilig gaat op de uitnodiging van de gemeente in, zo licht een woordvoerder van de gemeente Hal steren toe. De werkgroep is te vinden in de gebouwen van gemeentewerken en de brandweer aan de Nijverheids- weg 4 waar het verkeer en vervoer wordt toegelicht. De stand van de werkgroep bestaat uit drie panelen:- de Tholenseweg uitgebeeld als gevaarlijke weg aan de hand van foto's,- wat de werk groep tot nu toe heeft gedaan om de situatie te verbeteren,- wat de gemeente Halsteren heeft gedaan. Dit paneel is leeg. Ook kunnen bezoekers een ogentest laten afne men. De gemeentedag duurt van een uur tot vier uur 's middags. De Tholenseweg kwam dinsdag avond in de rondvraag van de com missie openbare werken even ter sprake. M.A.J. van der Linde (PvdA) vroeg zich af hoe de stand van zaken was. Hij had begrepen dat de gemeente Halsteren er niets aan doet en dat ook een bemiddelings poging van de gemeente Bergen op Zoom geen zoden aan de dijk had gezet. Uit de woorden van Van der Linde en wethouder J. van der Jagt lijkt het er op dat de Tholenseweg op de lange baan wordt geschoven. Van der Jagt: "Halsteren wil de weg overhevelen naar het rijk. Die heeft dus andere plannen. Pas bij een her indeling van Halsteren en Bergen op Zoom kan er misschien weer aan dacht aan besteed worden. Ik heb zelf het overleg met Halsteren gevoerd. We hebben er alles aan gedaan." Leden van veilig verkeer Nederland afdeling Tholen schoten na de ver gadering de raadsleden aan om de Tholenseweg nog eens onder hun aandacht te brengen. VVN wil dat de raadsleden bij hun Brabantse par tijgenoten invloed uitoefenen om wat aan de weg te doen. VERVOLG VAN PAG. 1 De wethouder wees er verder op dat Eskes niet alleen afhankelijk is van het tankstation maar ook een auto bedrijf bezit. Van der Jagt haalde er ook de milieuwetgeving bij. "Als het pompstation aangepast moet worden aan de milieueisen, dan wordt het ook groter. Ook al wordt de rond weg niet aangepakt, dan is het maar de vraag of het station daar kan blij ven." De commissie twijfelde ook aan de veiligheid van de rotondes die bij de Postweg, op de kruising Ten Anker- weg/ Molenvlietsedijk en Molen- vlietsestraat en Grindweg/Ten Ankerweg/Slachtveld/Vossemeer- sepoort moeten verschijnen. Vooral Van Belzen stelde daar grote vraag tekens bij. Zo had hij geen zebra- strepen gezien op de rotondes. "De rotondes komen alleen maar ten goede van de doorstroming van het autoverkeer." Van Belzen is beducht voor de veiligheid voor de fietsers en voetgangers bij deze nieuwe voorzieningen. Klippel stelde dat het autoverkeer op het gedeelte Molensingel/Vosse- meersepoort terug gedrongen zou moeten worden. Hij wilde een ande re ontsluiting zoeken. En vreesde voor de veiligheid van fietsers en voetgangers op de Ten Anker- weg/Molenvlietsedijk. "Er is daar geen verkeersprobleem. Er steken alleen heel veel kinderen over." Ook mevrouw Schot was niet gerust en zei dat haar partij niet erg gechar meerd is van rotondes. Van der Linde had duidelijk minder moeite met het verkeersplan. Hij wees op het remmend effect van de rotondes op gemotoriseerd verkeer. "Dat moet leiden tot grote veiligheid voor de zwakkere verkeersdeelne mers." Het venijn van het plan zit volgens hem in de uitwerking voor de bewoners die aan de route wonen die onder meer parkeerplaatsen ver plaatst zien worden. Van den Donker stelde ronduit dat de rotondes onveiliger zijn dan een gelijkvloerse kruising. Hij wees er op dat er allerlei problemen ontstaan bij de omwonenden als het plan wordt uitgevoerd en vond de ingrij pende maatregel 'niet echt nodig'. De Jager wees op het belang van de hoorzittingen die nog moeten plaats vinden. "Wij kunnen hier wel met onze eigen ideeën naar voren komen, maar of de belanghebben den daar wat aan hebben, weet ik niet." Wat de rotondes betreft was ook De Jager duidelijk: "Als er geen aan toonbaar nut is, dan kun je 2,4 mil joen besparen." Volgens Van der Jagt is het niet doenlijk om aan de Postweg te beginnen met een rotonde gezien de vele veranderingen die daar nog zul len plaatsvinden bij de uitbreiding van de stad (Buitenzorg en Stads- zicht). De wethouder wees er op dat de Ten Ankerweg jarenlang 'gesluimerd' heeft en dat er nu eindelijk een plan is gekomen voor een betere ver keersafwikkeling. Een ontsluiting maken via de Molenvlietsedijk naar de autoweg bij het viaduct (zoals inspreker A.C. Bout voorstelde) wees Van der Jagt af. "Dat is tegengesteld aan de uit gangspunten van een autoweg. De provincie zal daar geen toestem ming voor geven." De Jager stelde voor toch met de provincie rond tafel te gaan omdat de groei van Tholen en de problemen die dat ver oorzaakt, vroegtijdig in Middelburg bekend worden. De kritiek van Ravensteijn dat er teveel achter gesloten deuren is besproken deelde de wethouder niet: "In beslotenheid zijn de meningen afgetast. Nu is het openbaar. Er komen nog hoorzittingen waar de belanghebbenden een uitnodiging voor krijgen. Dan staat de bezwa renprocedure ook nog open." Zwemvereniging De Eendracht was vorig jaar vol goede moed heropgericht. Hier is de vereniging te zien op de jeugdmarathon in zwembad De Spetter. Links met T-shirt in de hand voorzitter J. van Meggelen die er samen met de overige bestuursleden het bijltje bij neerlegde. marathon in Dinteloord waaraan De Eendracht met twee ploegen mee deed. De statuten geven aan, dat de minderjarige leden op evenementen en trainingen altijd begeleid moeten' worden door tenminste één persoon van 21 jaar of ouder. De avond voor de marathon meldde Van Meggelen zich 'om privéredenen' af. Daardoor wa$ alleen Telderman beschikbaar als begeleider. Volgens enkele leden was dit onverantwoordelijk. De voorzitter vond van niet. "Er is altijd een ouder iemand bij geweest en bovendien heb ik het volste vertrou- De leden verweten de drie bestuurs leden onverantwoordelijk en onjuist gedrag en een slecht beheer van de financiën. Zo bleek bij de kascontro le op de jaarvergadering dit voorjaar dat de administratie een 'puinhoop' was. Penningmeester Veluwenkamp werd toen van zijn functie ontheven. Bestuurslid mevr. Rijnberg stapte ook op. Het bestuur bestond toen alleen nog maar uit voorzitter J. van Meggelen, mevr. A. Schoep en mevr. A. Deurloo. Mevr. v.d. Lande werd aangezocht als nieuwe penningmeester. Die ging akkoord en verzorgde de finan ciële administratie steeds, maar is nooit officieel penningmeester geworden. Een aantal leden vond dit een onjuiste gang van zaken. Het bestuur - bij monde van voorzitter Van Meggelen - verweerde zich door te stellen dat de financiële administratie wel degelijk in orde is en dat mevr. v.d. Lande alleen een acte nooit ondertekend heeft. De vereniging heeft wat geld betreft echter nog wel wat zaken om zich zorgen over te maken. Zo bevat de bankrekening slechts 400 gulden waarvan nog een aantal rekeningen moet worden betaald. Daarnaast moet er nog 900 gulden aan achter stallige contributie binnenkomen. "Er wordt slecht betaald, maar ik vertrouw erop dat dit nog wel goed komt", zei voorzitter Van Meggelen. De vergadering had daar aanzienlijk minder vertrouwen in. Wegens geld tekort kon het bestuur de beloften voor diverse activiteiten in het win terseizoen niet inlossen. Een week voor de ledenvergadering, riep de 19-jarige trainer Paco Tel derman een aantal leden bij elkaar voor een bespreking waarin werd besloten het bestuur tot aftreden te dwingen. Voor deze actie werd Tel derman geschorst. Directe aanlei ding voor de bespreking waren de verwikkelingen rondom de nacht- De Eendracht spuiden ook hun ongenoegen. Zo zouden ze, ondanks herhaaldelijk vragen, geen inschrijf formulier hebben ontvangen. Som mige leden vonden, samen met het bestuur, dat de jongeren daar dan zelf maar om hadden moeten komen. "Je weet wel elke zaterdag de weg naar het zwembad te vinden, waarom kun je dan zelf niet om een inschrijfformulier", merkte één van de aanwezigen op. Maar de meesten vonden het een taak van het secreta riaat. Eén van de leden die achter het bestuur stonden, vond dat degenen die nog steeds hun contributie niet hadden betaald, geen stemrecht meer hadden. Een deel van die leden was volgens secretaris mevr. Schoep aanwezig op de vergadering. Maar B.H. Telderman (vader van trainer Paco) zette dat later recht. "Zolang die mensen niet geroyeerd zijn, blij ven het gewoon leden met stem recht", merkte hij op. wen in Paco Teldermans kwalitei ten", zei Van Meggelen. Maar de Telderman, die zich had aangemeld leden namen daarmee geen genoe- als kandidaat bestuurslid, was ook gen. "Dat er nog anderen bij waren, verbolgen over de werkwijze van komt alleen maar omdat we uit ons- het bestuur en met name over de zelf zijn bijgesprongen. Dat had ^.schorsing van zijn zoon. Die betitel- echter moeten regelen", haalde C. de hij als 'een persoonlijke vete'. Hij Rijnberg uit naar de voorzitter. "Ik viel fors uit naar het bestuur. "Ik wil heb aangeboden om mee te gaan de financiële administratie niet heie voor de verzorging, maar dat was maal door gaan spitten, maar ik stel toen niet nodig." De voorzitterj voor dat u alles netjes op een vel erkende dat er het een en ander mis- papier zet zodat ik een overzicht kan gelopen was. "We hebben in eerste krijgen. De manier waarop u met de instantie misschien te weinig met vereniging omgaat, getuigt van een uw1 aanbod gedaan", zei Van Meg'-1- arnateurstische benadering. Eri als u gelèn. "U hebt mie afgewezen", wais "etfiiet eens in staat bent om de contri- het antwoord van een verbolgen Rijnberg. Er ontspon zich een discussie waar bij de irritatie van de leden naar voren kwam. Bij de nachtmarathon wist bijvoorbeeld niemand, behalve de voorzitter, hoe de tent opgezet moest worden. Bij het vertrek ble ven vier kinderen achter in Dintel oord. Ze werden pas veel later opge haald. En sommigen vonden het vreemd dat Van Meggelen zich wel iswaar had afgemeld, maar diezelfde avond wel op de braderie liep. Enke le andere leden gingen hier tegenin en namen het bestuur in bescher ming. De voorzitter maakte duide lijk dat hij bepaalde dingen niet in discussie wilde brengen. "Mijn privézaken gaan u niets aan. Daar wil ik het dan ook niet meer over hebben". Enkele jeugdige (aspirant)leden van bu'tie binnen te krijgen, dan bent u zelfs nog veel amateuristischer bezig", zei Telderman die tussen door ook informeerde naar de opval lende terugloop in het ledental (van zo'n 85 naar 33). Voorzitter Van Meggelen weet dat aan de leszwem- mers die na het behalen van hun diploma weggegaan zijn en les zijn gaan volgen in een gemeentelijk t zwembad. Wat de schorsing van Paco Telderman betreft zei de voor zitter: "Paco heeft altijd goed gefunctioneerd, maar nu heeft hij iets gedaan dat niet toelaatbaar is. Hij is geen lid, maar vormt als trai ls ner een uitzondering in de vereni ging en heeft alleen een adviserende stem. Hij mocht geen ledenvergade ring bij elkaar roepen. Volgens de statuten staat hierop schorsing. Wij hebben gedaan wat ons op dat moment het beste leek. Hij is op zijn vingers getikt, maar niet wegens zijn functioneren." Het bestuur maakte vanaf het begin van de vergadering duidelijk op te zullen stappen. Het hield zo de eer aan zichzelf. Gedurende de twee uur durende bijeenkomst moesten de drie bestuurders zich door een vloed aan kritische vragen en opmerkin gen worstelen. Veel fouten werden toegegeven, maar het bestuur bleef ontkennen de vereniging in de steek te hebben gelaten. "U zult echter wel begrijpen dat wij zo onmogelijk ver der kunnen gaan. Laat het duidelijk zijn dat we zelf opstappen. Niemand stuurt ons weg. Dit werk legt voor mij een te grote belasting op mijn privéleven en dat kan ik niet hebben. Er zijn zelfs dreigbrieven binnenge komen", zei Van Meggelen. "We hebben alle zaken voldoende toege licht lijkt me. De vereniging is gezond, de administratie is nu in orde en ook financieel klopt het. Daar kunnen jullie mee verder. Wij gaan jullie nu verlaten, overigens zonder enige rancune." Van Megge len droeg de voorzittershamer over aan Telderman senior, net als de ontslagbrieven van de bestuursle den. Samen met drie leden (die hun lidmaatschap opzegden) verlieten zij de zaal. Hierop viel er even een stilte. Teiderman, nu interim-voorzitter, zette de zaken op een rijtje. "We kunnen op dit moment verder wei nig doen. Er zijn te weinig leden om te beslissen of Wé doorgaan, op wél ke manier en met welk bestuur", zei Telderman. "We zullen moeten inventariseren wat we willen. Die 900 gulden contributie moet boven water komen en we moeten zo snel mogelijk een algemene ledenverga dering uitschrijven. Via een circulai re zullen we alle leden uitnodigen en dringend verzoeken allemaal aan wezig te zijn. Dan kunnen we beslissingen nemen." Daar was iedereen het mee eens en de vergadering werd geslo ten. Naast Telderman hebben ook de heren De Wilde en Elenbaas zich aangemeld als kandidaat-bestuurs lid. De administratie zal ter controle aangeboden worden aan administra tiekantoor Goedegebuure te Poort vliet. Het oude bestuur heeft zich garant gesteld voor eventuele tekor ten wegens bijvoorbeeld oninbare contributie. Volgens A.C. Bout van de Grind weg is de beste oplossing om een deel van het verkeer via de Molen vlietsedijk het stadje te laten verla ten door een aanpassing te maken op de autoweg. Verkeer uit het nog te bouwen plan Studszicht zou via de Postweg stop lichten naar de autowegen geleid moeten worden. "De Grindweg is nu het drukste punt van Tholen. Er gebeurt niks aan. De auto's staan op het trottoir." S.L. Baaij stelde dat de veiligheid van de bewoners van de Grindweg in het plan voorop moet staan, boven de veiligheid van de gemoto riseerde weggebruikers. Baaij zei namens de bewoners van de Grind weg te spreken. "De Grindweg is een verlengde van de snelweg omdat er nu geen remmers aanwezig zijn. Hard rijden wordt er uitgelokt." D.M. de Boer vond hefplan veel te duur en vroeg of hij de notulen van de vergadering kon inzien. De wet houder stemde daarin toe. Hij steldé voor camera's te plaatsen zoals op de Halsterseweg. "Dan hoeft het geen 2,4 miljoen te kosten." Verder mocht de gemeente wat hem betreft de bomen langs de Parksingel weg halen en er een fietspad aanleggen. Mevrouw Y. Klösters steunde De Boer wat betreft het fietspad langs de Parksingel. Ze vond dat de Park singel niet afgesloten moet worden voor gemotoriseerd verkeer. Verder maakte zij bezwaar tegen de roton des. "Kleine kinderen kunnen die niet overzien." J. Toutenel stelde voor van de Park singel een woonerf te maken met éénrichtingsverkeer zodat de gara ges van de bewoners goed bereik baar blijven. opstellen van de begroting voor 1997. Grote projecten die de komende jaren op stapel staan, zijn de uitbrei ding van het gemeentehuis (bijna 5_ miljoen) en aanpassing van de Ten Ankerweg (2,4 miljoen). Het ver vangen van twee vuilnisauto's vergt 8 ton, opknappen van De Wimpel, Haestinge en Holland Huis een mil joen, aanschaf twee nieuwe brand weerauto's ruim 7 ton en werken aan de havens in Sint-Annaiand en Sint- v Philipsland ook bijna een miljoen. De tekorten van de gemeente Tho len lopen de komende jaren welis waar op, maar de bedragen vallen lager uit dan een klein jaar geleden nog werd gedacht. Het nadelig saldo van 1997 zal naar verwachting 484.000 gulden bedragen; vorig jaar werd nog aan 719.000 gulden gedacht. Het voor 1998 verwachte tekort van 801.000 gulden ligt bijna anderhalve ton lager dan eerst werd gedacht. Maar voor 1999 wordt het miljoen overschreden: 1.044.000 gulden. In deze cijfers, die volgende week in de commissie financiën worden besproken, is nog geen reke ning gehouden met aanpassingen in de uitkering van het rijk op grond van de nieuwe financiële verhou dingswet. Als gevolg van de geraamde tekor ten in de meerjarenraming 1997- 1999 zal de gemeente voorzichtig moeten zijn bij het aangaan van nieuwe verplichtingen. Door belas tingverhogingen, bezuinigingen en minder investeren zal geprobeerd moeten worden de gaten te dichten. Welke maatregelen genomen zullen worden, wordt bekeken bij het Hoewel het autoverkeer vorig jaar in Zeeland toenam, bleef de groei beperkt tot ongeveer anderhalf pro cent. Landelijk was dat beduidend meer, namelijk drie procent. Daarbij speelt vooral de toename op de auto snelwegen een belangrijke rol. In de jaren 1986 t/m 1993 was de groei in Zeeland gemiddeld ook bijna drie procent per jaar. Als het verkeers aanbod in 1986 op 100 wordt gesteld, is het cijfer voor 1994 124: 128 voor noord- en midden-Zeeland en 117 voor Zeeuws-Vlaanderen. Of de afname het begin is van een trend, of een kortstondige schom meling, zal de komende jaren blij ken. Factoren die van invloed kun nen zijn: bevolkingsgroei, econo mie, recreatie en toerisme, autobe zit, beperkingen infrastructuur. Van oudsher is het autobezit in Zee land hoger dan landelijk, op dit moment nog zo'n vijf procent. Maar ook hier neemt de groei af en blijft onder het landelijke groeicijfer. Van invloed zou kunnen zijn, dat het aantal jongeren afneemt en daarmee het aantal potentiële autobestuur ders. Het college van b. en w. heeft de bezwaren afgewezen van de raads fracties SGP en RPF/GPV tegen het optreden van de popgroep Normaal in de hallen van Meijer te Scherpe- nisse. De raadsleden M. Dijke, A. Kersbergen, K.A. Heijboer en M J. Klippel van de SGP en P. van Bel zen van de RPF/GPV-fractie hadden het college vragen gesteld over het concert. De vragenstellers vreesden voor geluidsoverlast voorde omwo nenden en voor Scherpenisse in het bijzonder. Daarnaast vonden ze dat de milieuvergunning van Meijer en het bestemmingsplan een dergelijk concert niet toelaten. Verder wilden de vragenstellers weten wat het col lege hieraan dacht te doen. B. en w. deden er niets aan. In hun antwoord melden ze dat de eerdere optredens van Normaal in een tent op de Speelmansplaten niet geleid hebben tot klachten. "Voor de burgemeester was er dan ook geen aanleiding om niet mee te werken aan een optreden in 1995", zegt het gemeentebestuur. "Een ernstige vorm van geluidsover last verwachten wij niet. Een derge lijk gebouw dempt het geluid betef dan een tent. Bovendien is de hal van Meijer buiten de bebouwde kom gelegen en men dient met het ten gehore brengen van de muziek uiter lijk om één uur te stoppen." Verder meent het college dat de milieuver gunning van Meijer en het bestem mingsplan niets te maken hebben met een eenmalige activiteit zoals een concert. "Wij zijn van mening dat een dergelijk incidenteel evene ment in een bedrijfshal toelaatbaar is", schrijven b. en w. De rockgroep maakt een jubileum- tournee vanwege haar 20-jarige bestaan, onder het motto 'Wi-j luus- teren of niet'. Velen 'luusterden' vrij dagavond naar de muziek en de tekst in Achterhoeks dialect, maar de opkomst viel de organisatoren tegen. Ongeveer 750 bezoekers woonden het optreden bij en dat is aanzienlijk minder dan de voorgaan de twee jaren toen de populaire muzikanten op de Speelmansplaten steeds zo'n duizend fans trokken. Nauwelijks de helft van de 2000 vierkante ^nieter halvloer was gevuld. Volgens de organisatoren, het echt paar Visser uit Sint-Maartensdijk, is het maar de vraag of ze de formatie volgend jaar weer naar Tholen zul len laten komen. H.C. Visser: "Ik weet niet of we dat zullen doen. Na drie keer treedt er wellicht een ver zadiging op. Maar het is altijd wel de bedoeling geweest dat ze zouden blijven komen. Die afspraak is met Normaal gemaakt. Maar we moeten ons nu terdege afvragen of we daar mee doorgaan." Visser besteedde veel aandacht aan publiciteit in de regionale media via advertenties en berichten. Zelfs op de achterkant van de lijndienst Mid delburg-Rotterdam stond het optre den aangekondigd. Ook omroep Zeeland besteedde er aandacht aan. Het heeft niet het gewenste effect gehad maar aan een groepje Nor- maalfans uit Zuid-Beveland was het wel besteed. In zwarte T-shirts lie ten ze weten waar ze vandaan kwa men: 'Ons bin Zeeuwen en ons bin nie zuunig.' En ze kwamen naar Normaal om te höken: een menge ling van meezingen, springen en bierdrinken of biergooien. Een patroon dat gewoon is bij een optre den van Normaal en waarbij menig een nat wordt. Aan shirtjes ter ver vanging van doorweekte exempla ren is geen gebrek want in de kara vaan van de groep ontbreekt de 'Normaalshop' niet. T-shirts, caps, bermuda's, sjaals, het is allemaal te koop. Nieuw was de zogenaamde 'viploge' boven in het gebouw. Voor zestig gulden konden belangstellenden op de optredende muzikanten en het publiek in de zaal kijken. Bijna veertig mensen maakten daar gebruik van, maar het kostte soms enige moeite om droog te blijven. De gasten konden er aan tafels zitten en drank bestellen in de kantine naast het kantoor. Tijdens het optreden van Rigoureus in het voorprogramma stonden de volumeknoppen al ver open, Nor maal leek daar nog een schepje bovenop te doen. De vijfmans for matie met Bennie Jolink als de drij vende kracht bracht een compilatie van hits uit alle voorgaande jaren. Van 'Oerend hard' tot 'Gas d'r bi-j'. Voor kenners gesneden koek. Vaak was een aankondiging overbodig. Of toch soms: "En nu gaan we een nummer spelen dat op deze plaats van toepassing is: "Het is hier klote." Om na afloop een loflied aan te hef fen op Tholen. Dat het fantastisch is, en dat de boeren op de vruchtbare zeeklei de beste produkten voort brengen. "Zijn er boeren in de zaal? Zijn er boerinnen in de zaal? Zijn er boerendochters in de zaal?" Wie werkelijk boer of boerin was, werd niet duidelijk, maar bijna alle armen gingen in de lucht. Jolink: "We drin ken op de boeren, boerinnen maar vooral op de boerendochters." De hal met de enorme hoge spanten is Visser goed bevallen. "De ge luidsoverlast is alleszins binnen de perken gebleven. De samenwerking met Meijer is perfect verlopen. We hebben verder ook geen wanklank gehoord." Volgens P. van Hemert, manager organisatie en techniek bij Meijer, mogen er meer dergelijke grote eve nementen in de hal plaatsvinden. "Het is een uitgelezen lokatie. Je moet het eigenlijk iedere dag kun nen verhuren. In het zomerseizoen staat het grotendeels leeg. Straks gaan er weer aardappelen in." In de hal van het optreden kan 3000 ton opgeslagen worden. De totale capa citeit is 15.000 ton, vertelt Van Hemert die zes vestigingen onder zijn hoede heeft. De ruimte bovenin bij de kantine, het kantoor en de machinekamer bleek volgens Van Hemert uiterma te geschikt voor mensen die het con cert wel eens wilden meemaken maar niet in de hossende menigte beneden wilden staan. Normaal kent een vast publiek. Dat werd gebracht of kwam met auto's en busjes naar het terrein waar ze onder de overkapping naast de cen trale hal hun voertuigen konden par keren. Jongeren maar ook mensen van boven de veertig en vijftig. Een extra kalkstreep was nodig om drie stroken parkeerruimte te creëren. Nog tegen tien uur kwamen er auto's binnen. Een kenner van Normaal weet dat de groep niet eerder begint. Op het terrein stond ook een friettent en een toiletwagen. Verder waren er vier brandweerlieden, acht EHBO- 'ers, een beveiligingsfunctionaris en een ploeg van ongeveer veertig hel pers bij het parkeren, kaartcontrole en het in de gaten houden van de dansende massa. Met oranje vest duidelijk herkenbaar en velen waren uitgerust met een walkietalkie. Vis «MS r Achter de dranghekken deint het publiek mee op de rockklanken van Normaal. ser benadrukt dat het bij dit soort evenementen van groot belang is dat er voldoende mensen zijn die de zaak in goede banen leiden. "Als er iets gebeurt dan kun je niet met min der." Voor de EHBO was een speciale ruimte gemaakt achter in de hal. De vrijwilligers brachten halverwege de avond een meisje naar huis dat niet lekker was geworden. Later op de avond moesten er twee bezoekers met snijwonden behandeld worden. Voor het optreden was vier man politie beschikbaar. Parkeerproble men deden zich niet voor omdat bij na alle voertuigen op het terrein geplaatst konden worden. Visser betreurt het dat een aantal kerkelijke instanties (de kerkeraad van de hervormde gemeente en van de gereformeerde gemeente in Scherpenisse schreven een brief aan b. en w. om het optreden te verbie den) het 'op voorhand' niet eens waren met het evenement. "Ik vind het jammer dat ik ze op een of ande re wijze gekwetst heb. Dat is niet mijn intentie geweest. In mijn ogen is dat verkeerd geïnterpreteèrd." Het echtpaar richt zich ondertussen alweer op het volgende evenement: het optreden van Bertus Staigerpaip die nederpop brengt dat is gebaseerd op de muziek van Status Quo. In het voorprogramma treedt Sjef Hen driks Experience op. Het concert vindt plaats op 28 oktober in Haes tinge. Normaal treedt op zaterdag 14 okto ber op in de Zeelandhallen te Goes.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 15