THOLENDERWIJS Zetel voor natuur, visserij en recreatie Toeristisch fietspad bijna klaar Registratie vaartuig overal gelijk maken Kamer van Koophandel wil een bestuurszetel informatierubriek van de gemeente Thoien VERGADERING COMMISSIE WELZIJN EN ONDERWIJS KERNBEZ0EK TE SINT PHILIPS- LAND EN ANNA JAC0BAP0LDER VERGADERING COMMISSIE OPENBARE WERKEN HOBBYTENTOONSTELLING TE 0UD-V0SSEMEER BENOEMING H.J. VERMAAS TOT LID GEMEENTERAAD VRAGEN OMTRENT AFVALVERWIJDERING? SPREEKUUR B&W WAT LIGT TER INZAGE? BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Baggerspecie in zandwinput bij Oesterdam Donderdag 14 september 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT MAANDAG 18 SEPTEMBER WOENSDAG 20 SEPTEMBER DINSDAG 19 SEPTEMBER HEROPENING K0TTERSTRAAT VERPLAATST NAAR ZATERDAG 16 SEPTEMBER Nieuw overlegorgaan Oosterschelde - WD-statenlid mevrouw Polderman-Martin: Bekeurd Vragen Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Op maandag 18 september a.s. komt de commissie Welzijn en Onderwijs voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering die om 19.30 uur begint is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan voor af gebruikmaken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Overzicht vermeerdering huisvesting basisonderwijs 1997. Elk jaar vóór 1 april kunnen schoolbesturen hun wensen op het gebied van de huisvesting kenbaar maken bij het gemeentebe stuur. De gemeenteraad dient op onderstaande ingediende verzoeken vóór 1 november een standpunt in te nemen. Burgemeester en wethouders stellen voor de volgende voor zieningen op te nemen in het overzicht voor 1997. a. verzoek tot uitbreiding gebouw/meubilair en onderwijsleer pakket ten behoeve van een negende groep voor de Eben- Haëzerschool te Tholen; b. verzoek tot uitbreiding gebouw/meubilair/onderwijsleer pakket ten behoeve van een vijfde groep voor de Groen van Prinstererschool te Scherpenisse; c. verzoek tot ingrijpend onderhoud aan de Groen van Prinste rerschool te Scherpenisse; d. verzoek tot vroegtijdig ingrijpend onderhoud aan de dislo catie van de School met de Bijbel te Sint-Annaland; e. verzoek tot ingrijpend onderhoud aan de Oosterschelde- school te Scherpenisse; f. verzoek tot uitbreiding hoofdgebouw ten behoeve van een zesde groep en meubilair/onderwijsleerpakket ten behoeve van een zevende groep van de casembrootschool te Sint- Annaland. - Voorstel om subsidie ten behoeve van het zorgcentrum Elenahof te handhaven op 40.500,- per jaar. Door het bestuur van zorgcentrum Elenahof is gevraagd om in de gemeentelijke subsidie rekening te houden met jaarlijkse kostenstijgingen en verhoging van de subsidie omdat het aan tal woningen inmiddels is uitgebreid met twee. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat er geen aanleiding is om deze subsidie te verhogen. Tot op heden is het niet noodzake lijk gebleken om een beroep te doen op het door de gemeente beschikbaar gestelde bedrag. - Verordening Algemene Bijstandswet gemeente Tholen met ingang van 1 januari 1996. Als gevolg van de nieuwe Algemene Bijstandswet per 1 janu ari 1996 moet de gemeente een eigen toeslagenbeleid ontwik kelen voor alleenstaanden en onvolledige gezinnen. Door het college wordt er naar gestreefd om vanaf 1 januari a.s. de nor mensystematiek te vereenvoudigen en zo dicht mogelijk te blijven bij het niveau van de huidige uitkeringssituatie. - Verzoek stichting Kinderopvang te Tholen om deel sub sidie reserveren voor toekomstige uitbreiding van de kinderopvang. Stichting Kinderopvang heeft gevraagd om binnen de beschik baar gestelde subsidie te mogen reserveren voor toekomstige uitbreiding van de kinderopvang. Burgemeester en wethou ders zijn van mening dat eventuele subsidie-overschotten aan de gemeente moeten worden terugbetaald onder de toezeg ging dat wanneer er sprake is van overschotten vanuit een her kenbare rijksbijdrage voor kinderopvang deze voor de betreffende werksoort gereserveerd zullen worden. - Verzoek VVV Tholen om de gemeentelijk subsidie te verhogen tot 51.500,- per jaar. Om te kunnen voldoen aan de eisen van de ANVV heeft het bestuur van deze instelling om verhoging van het gemeentelij ke subsidiebedrag verzocht. Burgemeester en wethouders staan op het standpunt dat een verhoging van 23.590,- naar 40.000,- verdedigbaar is, maar dat deze instelling andere inkomsten moet verwerven voor het resterende tekort. - Subsidie 1996 voor Jeugd- en Jongerenwerk Tholen. Jeugd en jongerenwerk Tholen verzoekt om een verhoging van de subsidie met 1.500,- (in totaal 94.000,-). Het college wil deze subsidie handhaven op een bedrag van 92.500,-het verschil van 1.500,- kan gedekt worden door de post aktivi- teiten op de begroting 13.000,-) met eenzelfde bedrag te ver minderen. Subsidie 1996 voor de Commissie Ouderenbeleid en de werkgroep activiteiten te Sint-Philipsland. Burgemeester en wethouders staan op het standpunt dat voor het vaststellen van de subsidie de bedragen die in de huidige tarievenregeling gehanteerd worden toegepast moeten wor den. Als gevolg hiervan wordt de gevraagde reservering van 2.500,- voor aanschaf van audiovisuele apparatuur afgewe zen. Ook is het college niet bereid een positief besluit te nemen op apart in te dienen aanvragen voor bepaalde projecten. Huisvesting van jeugdvereniging THJOS (voorstel aan commissie was bij het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend) 1995: 1996: 1997: 1998: 1999: 2000: Kruising Ten Ankerweg/Molenvlietsedijk tegelijk met de verbetering van de Molenvlietsedijk Kruising Ten Ankerweg/Grindweg tegelijk met de oprit Slachtveld. Parkeervoorziening Grindweg Wegvak 1 (Grindweg, ged. Julianastraat-Ten Anker- weg) Wegvak 2 (Ten Ankerweg ged. Grindweg-Parksingel) Wegvak 3 (Ten Ankerweg ged. Parksingel-Pr Claus laan) Wegvak 6 (Ten Ankerweg ged. Molensingel-Jhr v Vre- denburghlaan) excl. entree-zone Postweg. Entree-zone Postweg tegelijk met de aanleg van de ontsluiting Stadszicht. Wegvak 5 (Ten Ankerweg ged. Pr Clauslaan-Molen- vlietsedijk) Wegvak 5a (Ten Ankerweg ged. Molenvlietsedijk- huisnr 72) Wegvak 5b (Ten Ankerweg ged. huisnr 72-Molensin- gel) -O-. 20 SEPTEMBER A.S. KERNBEZOEK SINT-PHILIPSLAND Op dinsdag 19 september a.s. komt de commissie openbare wer ken voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk. Deze vergadering die om 19.30 uur begint is open baar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruikmaken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Aansluiten tien percelen in buitengebied op riolering. In overleg met het waterschap kunnen dit jaar 10 percelen in het buitengebied worden aangesloten op de riolering. Het waterschap geeft subsidie in de eigen bijdrage van de bewo ners als de aansluiting voor 31 december is gerealiseerd. Het totaal te investeren bedrag bedraagt 180.000,- waarvan 135.000,- voor rekening van de gemeente komt. - Reconstructie Burg. Sluijmersstraat te Stavenisse. In het Dorpsplan Stavenisse is voor 1995 opgenomen de her inrichting van de Burg. Sluijmersstraat. Een ontwerpplan is reeds besproken met de bewoners. De bewoners hebben gere ageerd op dit ontwerp. Hierop is het plan op enkele punten aangepast. Het aantal parkeerplaatsen is uitgebreid naar 29 en zal bestraat worden met zwarte betonklinkers. In het plan is geen openbare verlichting opgenomen in zij- en achterpaden. Dit zou een afwijking zijn van het tot nu toe gevoerde beleid. - Herinrichting Grindweg/Ten Ankerweg/Postweg In 1993 is een rapport uitgebracht met concrete aanbevelingen over de herinrichting van de Grindweg/Ten Ankerweg. Tevens zijn plannen gemaakt voor entree-zones ter hoogte van de Grindweg/Kon. Julianastraat en de Postweg/Ten Ankerweg, de fietsgangersoversteekplaats bij de Molensingel en de kruis punten Grindweg-Ten Ankerweg-Vossemeersepoort en Ten Ankerweg-Molenvlietsestraat-Molenvlietsedijk. De hoofddoel stelling van de herinrichting en de aanpassingen op diverse plaatsen is de verkeerssnelheid te doen afnemen door de aan leg van fysieke snelheidsremmende maatregelen en het ver hogen van de verkeersveiligheid door het scheiden van ver keersstromen, bijvoorbeeld door het aanleggen van fietspa den en rotonden. De herinrichting gaat ca. 2,4 miljoen gulden kosten. Voorge steld wordt het werk in een periode van 6 jaar te realiseren. Het schema ziet er als volgt uit: Op 20 september a.s. vindt door het Thoolse gemeentebestuur een be zoek plaats aan de kernen Sint Philipsland en Anna Jacobapolder. Het kern- bezoek begint om 19.30 uur en vindt plaats in het dorpshuis "De Wimpel" aan de Eendrachtstraat 52. Elke belangstellende is van harte welkom. Het kernbezoek begint met de vertoning van de onlangs geactualiseerde videofilm "Uw vereni ging, de gemeente Tho len". Deze voorlichtings film geeft een heel goed beeld over samenstelling, taken en bevoegdheden van het gemeentebestuur en de rol van de burger in dat grote geheel. Vervolgens is het de beurt aan de plaatselijke burgerij. Vertegen woordigers van plaatselijke verenigingen, organisaties, instellin gen, kerkgenootschappen en scholen maar ook individuele bur gers zijn van harte welkom om zijn of haar zegje te komen doen. Eenieder krijgt de gelegenheid opmerkingen te maken, vragen te stellen, kritiek uit te oefenen, lof te uiten of gewoon kennis te maken met het gemeentebestuur. Het gemeentebestuur zal trachten zoveel mogelijk ter plekke ant woord te geven op de gestelde vragen en de gemaakte opmer kingen. Dat zal niet in alle gevallen lukken. Die vragen of opmer kingen waarnaar nader onderzoek nodig is, worden "mee naar huis" genomen. In een later stadium worden in deze rubriek de resultaten van die onderzoeken gepubliceerd. In verband met het overlijden van wethouder Van Schetsen zijn de feestelijkheden met betrekking tot de heropening van de Kot- terstraat met een week uitgesteld. Deze vinden nu plaats op zaterdag 16 september. Het programma is ongewijzigd en begint om 14.00 uur. De beheerscommissie van het dorpshuis Oud-Vossemeer orga niseert op vrijdag 15 en zaterdag 16 september een zogenaamde hobbytentoonstelling. Tijdens de tentoonstelling worden hobby uitingen geëxposeerd van zeer uiteenlopende aard. De tentoonstelling is gratis toegankelijk. De openingstijden zijn op vrijdag van 19.00-22.00 uur en op zaterdag van 10.00-17.00 uur. Door het overlijden van de heer P. van Schetsen is zijn plaats in de gemeenteraad opengevallen. Ter vervulling van deze plaats heeft de voorzitter van het centraal stembureau voor de verkie zing van de leden van de gemeenteraad bij besluit van 11 sep tember j.l. de heer H.J. Vermaas benoemd verklaard tot lid van de gemeenteraad. Indien u vragen hebt over afvalverwijdering of reiniging zoals het verwijderen van groot afval, klachten, aanvragen voor nieu we containers, etc. etc. kunt u bellen met het volgende telefoon nummer: (0166) 66 37 27. Indien niemand aanwezig is op het moment dat u belt, spreekt u dan uw boodschap en uw telefoonnummer in in het antwoord apparaat. U wordt dan zo spoedig mogelijk teruggebeld. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 18 sep tember 1995 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouders ing. J. Ver- sluijs en ing. J. van der Jagt houden hun spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8330. Bouwen in strijd met bestemmingsplan Er zijn aanvragen om bouwvergunning ingediend door: 1. de heer A. van Loenhout, Hiksedijk 10 te Oud-Vosse meer, voor het veranderen van een uitbouw en het bou wen van een schuur op een perceel kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie H, nummer 196 (geheel), plaatse lijk gemerkt Hiksedijk 10; 2. de heer A.C. Bijl, Hartogsweg 4 te Scherpenisse, voor het bouwen van een opslagloods op een perceel kadastraal bekend Scherpenisse, sectie F, nummer 709 (geheel), plaatselijk gemerkt Hartogsweg 4. 3. de heer H. Weggemans, Lenteplein 18 te Scherpenisse, voor het bouwen van 4 woningen en 2 garages op een perceel kadastraal bekend Scherpenisse, sectie E, num mer 919 en een gedeelte van de percelen 798, 918 en 955, plaatselijk gemerkt Westzeedijk/Kaaistraat. De bouwplannen zijn niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wet houders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na ver kregen toestemming van het college van gedeputeerde sta ten van Zeeland, vergunning te verlenen voor dit bouw plan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om van 15 september 1995 tot en met 28 september 1995 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter ge meentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeen telijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 14 september 1995. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van K.C. Minheere, Grindweg 22 te Tholen, ingediend op 31 augustus 1995, voor het bouwen van een garage op een perceel aan de Kon. Julianastraat te Tholen; - Een bouwaanvraag van L E Vastgoed, Westvest 3 te Sint- Maartensdijk, ingediend op 31 juli 1995, voor het bouwen van 2 woningen op een perceel aan de Plevierlaan te Sint-Maar tensdijk; - Een bouwaanvraag van B.H.W. de Vries, Takstraat 16 te Utrecht, ingediend op 31 augustus 1995, voor het plaatsen van een schuifpui in de achtergevel op het perceel Eendrachtstraat 11 te Sint Philipsland; - Een bouwaanvraag van P. Akkermans, Polderstraat 3 te Tho len, ingediend op 30 augustus 1995, voor het bouwen van een badkamer op het perceel Polderstraat 3 te Tholen; - Een bouwaanvraag van E. ten Hove, haspel 101 te Ermelo, ingediend op 30 augustus 1995, voor het verbouwen van 2 woningen op de percelen Zuidstraat 9 en 11 te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van P. de Jager, Pr Mauritsstraat 1 te Oud- Vossemeer, ingediend op 29 augustus 1995, voor het bouwen van een garage op het perceel Pr Mauritsstraat 1 te Oud-Vos- semeer; - Een bouwaanvraag van M.C. Uijl, Gladiolenstraat 32 te Sint- Maartensdijk, ingediend op 29 augustus 1995, voor het bou wen van een berging/bijkeuken op het perceel Gladiolenstraat 32 te Sint-Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van J.W. vd Vate, Krommeweg 4 te Sint- Maartensdijk, ingediend op 29 augustus 1995, voor het bou wen van een loods op het perceel Krommeweg 4 te Sint-Maar tensdijk; - Een bouwaanvraag van K.A. Bosman, Westpoort 12 te Sint- Maartensdijk, ingediend op 31 augustus 1995, voor het bou wen van een woning op een perceel aan de Meerkoetlaan te Sint-Maartensdijk. - Een bouwmelding van G. Olbrich, Schurgespfad 49 te 50259 Pulheim (Did), ingediend op 1 september 1995, voor het bou wen van een berging op het perceel Scheldseweg 2 (bungalow nr 26) te Stavenisse. Sint-Maartensdijk, 14 september 1995. Als de Oosterschelde een nationaal park wordt, dan komt er een over legorgaan nationaal park Oosterschelde waarin de huidige stuurgroep Oosterschelde opgaat. Bovendien krijgen de sectoren natuur, visserij en recreatie een stem in dit nieuwe overlegorgaan van het ministerie van landbouw, natuurbeheer en visserij. Deze se :toren krijgen ook een verte- waarde dat de natuur, visserij en de genwoordiger in de stuurgroep Oos terschelde zolang er nog geen over legorgaan nationaal park is. Dat is het voorstel van gedeputeerde staten van Zeeland. De provinciale commissie ruimtelij ke ordening kon zich in grote lijnen vinden in dit plan. Het is volgens g.s. voor het eerst dat de sectoren natuur, visserij en recre atie in een dergelijk overlegorgaan nationaal park een zetel krijgen. Met het toelaten van deze vertegenwoor digers onderstrepen g.s. het belang van deze sectoren. Zij stellen boven dien dat de belangen veilig gesteld moeten worden als blijkt dat de stuurgroep, om welke reden dan ook, niet in het overlegorgaan opge nomen kan worden. De bevoegdhe den van de stuurgroep moeten dan gedelegeerd worden onder voor recreatie een plaats krijgen binnen dat overlegorgaan, aldus gedepu teerde staten. Het overlegorgaan krijgt een pro jectgroep voorlichting en educatie. Aan voorlichting wordt een grote waarde toegekend. Er moeten enke le bezoekerscentra komen. In de projectgroep kunnen vertegenwoor digers komen van het park zelf, natuur en milieu-organisaties, re creatieondernemers, waterschap, VVV's en gemeenten. Daarnaast wordt er een gebruikers raad opgericht, met onder meer ver tegenwoordigers uit de watersport, sportvisserij, duijcsport, beroepsvis serij, verblijfsrecreatie, natuurbe scherming, bewoners en landbouw. Ook zal er een adviescommissie beheer en inrichting ingesteld wor den. v; V I 3T V' J - V \,s- v '.W *w.» - Tussen Tuttelhoek en de Schelphoek aan de zuidkant van Tholen wordt het laatste stukje toeristisch fietspad langs de Oosterschelde aange legd. Aan de overkant ligt Yerseke. Het Thoolse VVD-statenlid mevr. H.A. Polderman-Martin wil dat het Europees Parlement zich buigt over de verschillen in wetgeving betreffende de registratie van vaartuigen in Europese landen. Aanlei ding daarvoor is haar constatering dat buitenlanders in Nederland bekeurd worden als ze hun vaartuig hier niet apart hebben laten regis treren. Ze zag dit ondermeer bij Belgische waterscooteraars op het Zoommeer. Ieder vaartuig dat in Nederland op het water verschijnt, moet een Nederlands registratienummer heb ben. Dat kan men tegen betaling op het postkantoor verkrijgen. Mevr. Polderman vindt dat vreemd en stel de hierover eerst vragen in de staten commissie economie. Vervolgens besloot ze het hogerop te zoeken om te pleiten voor Europese regelge ving. "Buitenlanders mogen met hun auto (indien geregistreerd) wel ongestraft in Nederland rijden. Waarom is het registratiebewijs van een vaartuig (daaronder valt ook de waterscoot er) van hun land dan niet geldig?", vraagt het statenlid zich af. "Meer- De toeristisch-recreatieve sector moet een bestuurszetel krijgen in het overlegorgaan nationaal park Oosterschelde, zo vindt de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- eri Noord-Zeeland. De sector moet zich niet beperken tot het geven van alleen maar advie zen zoals in het plan van de stuur groep Oosterschelde wordt voorge steld. De Kamer staat niet afwijzend tegenover de aanwijzing van de Oosterschelde tot nationaal park. Het 'recreatief medegebruik' kan er namelijk door versterkt worden. Maar dan moet de sector daar wel bij betrokken worden. Tot op heden is dat onvoldoende gebeurd, zo stelt de Kamer in een reactie op het plan. De recreatieve sector leeft al jaren op gespannen voet met de uitvoer ders van het beleidsplan Ooster schelde zoals dat in 1982 is opge steld. De Kamer van Koophandel ziet voor de recreatie en toerisme nu kans meer invloed uit te oefenen op het beleid voor het getijdegebied. Wat betreft bestaande jachthavens en campings, die moeten buiten de grenzen van het nationaal park blij ven. De aanwijzing mag ook geen beperkingen opleggen aan bedrijven buiten de grenzen van het gebied. In minder kwetsbare delen van de zee arm moet recreatie mogelijk blijven of mogelijk worden gemaakt. Ver der moet er een studie gemaakt wor den naar de kosten van een bezoe kerscentrum (aantal bezoekers, op zet van het centrum). Ook zal gekeken moeten worden of dit centrum geëxploiteerd kan wor den door de private sector. Volgens de Kamer zal het bezoek aan het park uitsluitend dagjesmensen be treffen die voorlichting over de Oos terschelde krijgen. Rijkswaterstaat mag maximaal 70.000 kubieke meter baggerspecie gaan storten in een voormalige zandwinput bij de Bergsediepsluis in de Oesterdam. Gedeputeerde sta ten hebben daarvoor een vergunning van vijf jaar afgegeven. De put ligt momenteel 20 meter onder NAP en mag opgevuld worden tot maximaal 15 meter onder NAP. De baggerspe cie zal afkomstig zijn uit toekomsti ge baggerprojecten in havens en gebieden in de Oosterschelde nabij de Bergsediepsluis. De specie is van de klasse 2, dat wil zeggen dat het spul wel verontreinigd is, maar zodanig dat het nog wel in zoute ^wateren mag worden geborgen. Twee bedrijven tekenden bezwaar aan tegen het verlenen van de ver gunning. P.A. Landa uit Bergen op Zoom heeft op zo'n 800 meter afstand van de put een mosselhang- cultuur in bedrijf en op 350 meter is er een mosselverwateringsperceel. De firma André Verwijs uit Yerseke exploiteert op 200 meter afstand een oesterkweekperceel. Beide bezwaarmakers zijn bang dat de wolk met fijne deeltjes die het stor ten van de specie met zich mee brengt, een negatief effect zal heb ben op de oesters en mosselen. Met name Verwijs voerde daarvoor een reeks bezwaren aan. Deze werden echter allemaal aan de kant gescho ven door gedeputeerde staten. Die beweerden dat er in de vergunning voldoende voorzorgsmaatregelen zijn opgenomen om een dergelijke schade te voorkomen. dere toeristen, hier te gast in Zee land, zijn daarvoor bekeurd." Mevr. Polderman wendde zich tot Elly Plooij - lid van de liberale fractie in het Europees parlement - met de vraag of een Europese richtlijn met betrekking tot de registratiebewijzen te onderzoeken is. "De verdere toe ristische ontwikkeling is voor Zee land van economisch belang en de ondernemers in deze sector willen de toeristen graag als 'welkome gas ten' behandelen. Hiervoor is verdere Europese samenwerking nodig in regelgeving", volgens het Thoolse statenlid. De liberale fractie van het Europees Parlement pakte deze handreiking op bij monde van mevr. Plooij, en stelde de Europese Commissie de vraag of ze bekend is met de ver schillen in wetgeving in de lidstaten. Bovendien werd de vraag gesteld of de commissie op de hoogte is van het feit dat buitenlandse registraties van vaartuigen in Nederland niet geldig zijn. Mevr. Plooij wil verder weten of de commissie vindt dat het eenvoudiger en beter voor het toe risme zou zijn als de regels in heel de Europese Unie gelijk zouden zijn. Verder wordt gevraagd of de Europese Commissie een richtlijn op wil stellen om de registratie van motorvaartuigen gelijk te maken in alle lidstaten van de EU. 4

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 5