SPS verspeelt eerste punten Vosmeer verspeelt winst op valreep Noad '67 troeft Tholense Boys af VAN DIJKE J. DE GRAAF AQUAJ0GGERS BEDANKT! SCHOT NORTIER Bakkerij Van der Plicht SPS 2 maakt slechte start seizoen goed Van de Velde wint in Mol Koersballen voor ouderen Twee teams Smash lonken naar de titel Tocht door Brabant van Tandje Bij Peter Metske tweede in Oudenbosch Aanvang: 14.30 uur KAPTEIN AUTOMOBIELBEDRIJF Smerdiek krijgt met 0-3 klop Donderdag 14 september 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 SPS kent een moeizame start van de competitie. Het spel van de voetbalcombinatie uit Poortvliet/Scherpenisse is redelijk, maar de produktiviteit van de titelkandidaat laat te wensen over. Tegen Wolphaartsdijk kwam SPS niet verder dan een 1-1 gelijkspel, waarmee de eerste twee punten in deze competitie werden verspeeld. In de Bra bantse afdeling verloor Smerdiek met 0-3 van Capelle. SPS nog stroef Afdelingsvoetbal Kater Smerdiek Vierde klas afdelingsvoetbal Winst Vosmeer 4 te klein Noad 3 herstelt zich Namens de Smerdiekse Aquajog- ging vereniging, alle leden hartelijk bedankt voor jullie spontane inzet. Hopelijk zien we jullie volgend sei zoen allemaal weer terug. Neem gerust je vrienden en vriendinnen mee. Ruime nederlaag voor Stavenisse Vosmeer heeft tegen Oudemolen het eerste competitie- punt behaald. Vijf minuten voor het einde van de wed strijd zagen de Tholenaren hun 1 -0 voorsprong verloren gaan. Stavenisse werd door Nieuwland met 4-1 afge troefd. Stavenisse zwak Eerste punt Vosmeer Afdelingsvoetbal Bij verhuizing Afdelingsvoetbal Noad 2 ongeslagen Smerdiek 2 wint ruim Atletiek Derde klas Vosmeer 2 begint voortvarend Winst Smerdiek 3 WHS 4 dolt Dinteloord Tafeltennis Wielrennen DRUKKERIJ Voor uw totale drukwerkverzorging. METSEL- EN TIMMER- ONDERNEMING TANKSTATION en RIJWIELHANDEL Arie Duine Garage de Jonge ASSURANTIEKANTOOR uw adres voor alle verzekeringen Paasdijkweg 9 Poortvliet Tel. 01662-2433 Wij wensen jullie een sportieve wedstrijd toe. C a f e t a r i a 't Centrum iieve wedsi Tot ziens bij Hans en Jenny 1910 FIRMA AANNEMERSBEDRIJF 1995 veel succes zaterdag Technisch Bureau VISSER B.V. GOEDEGEBUURE ADMINISTRATIES Voor o. adeskundige verzorging van boekhoudingen en belastingaangiften Markt 21, 4693 CA Poortvliet Telefoon 01662-2380 In de eerste competitieduels heeft afdelingsploeg SPS ondervonden dat de tegenstand in de Zeeuwse afdeling nog behoorlijk groot is. Na een moeizame 0-1 overwinning op Spui - dat zaterdag met 5-0 van Nieuwdorp verloor - verspeelde SPS in de tweede wedstrijd de eerste punten in deze competitie. Tegen Wolphaartsdijk kwam de Thoolse afdeiingsploeg niet verder dan 1-1. Het veldoverwicht kon niet in de uit slag tot uitdrukking worden gebracht. Zeker in de tweede helft liet SPS diverse scoringsmogelijk- heden onbenut. In Wolphaartsdijk had SPS het las tig tegen een stug verdedigende thuisploeg die geen kans weggaf in de eerste helft. De Zuidbevelandse ploeg speelde geconcentreerd tegen de Tholenaren en wist zich voorna melijk gesteund door aanwinst Car los de Jonge, die vorig seizoen nog bij Goes speelde. Een droomstart in de tweede helft gaf SPS een goed vooruitzicht op de overwinning. Er waren slechts 35 seconden gespeeld, toen de SPS- spelers een doelpunt konden bejube len van Sjaak Quist die een pass van Danny Vroegop uitstekend afrond de. Binnen enkele minuten kreeg SPS verschillende mogelijkheden om de score verder uit te bouwen, maar Johan Scheermeijer en Sjaak Quist lieten deze onbenut. Een kop bal van spits William Vroegop ging via de doelman naast. Halverwege de tweede helft maakte Danny Vroegop plaats voor A.P. v.d. Belt. Met nog een kwartier te spelen ont snapte SPS aan een tegendoelpunt, toen de bal op de lat belandde door dat doelman René Uijl het leer door zijn handen liet glippen. Vijf minu ten later moest de keeper van SPS toch de bal uit het net vissen, toen Carlos de Jonge scoorde. SPS kreeg in de slotfase bijna nog het deksel op de neus, maar doelman René Uijl wist de inzet van een doorgebroken speler te keren, waardoor de stand 1 - 1 bleef. Smerdiek verloor het tweede com petitieduel met 0-3 van Capelle. De Tholenaren keerden hevig teleurge steld en gefrusteerd naar huis terug. De club voelde zich bestolen door de scheidsrechter, die met dubieuze beslissingen duidelijk zijn stenjpel op de wedstrijd drukte. Tot grote verbazing van Smerdiek keurde de scheidsrechter een doel punt van Emiel Hirdes in de ope ningsfase af. Een schot van Niels Hage werd door de doelman gekeerd, waarna de terugspringende bal door Hirdes werd opgevangen. Hij rondde uitstekend af, maar deed in de ogen van de scheidsrechter iets onreglementairs. Vlak daarop kreeg Capelle een strafschop toegewezen, toen er enig duw- en trekwerk was tussen Perry Opree en de spits van de thuisclub. Capelle opende zo de score. In de zesde minuut van de tweede helft trad de arbiter opnieuw op, toen Gert-Jan van Ham een handge meen had met zijn tegenstander. Van Ham reageerde nadat hij een klap had gekregen en moest met een rode kaart het veld verlaten. Het commentaar op de leiding nam steeds meer toe. Trainer Jan Verreijen besloot Remy Potappel in het veld te brengen voor Robert van Splunter en nam de met geel bestrafte Jacky o.d. Brouw in bescherming door hem voortijdig naar de kant te halen. In de vijftien de minuut van de tweede helft scoorde Capelle 2-0, waarna de thuisploeg in de slotfase de eind stand op 3-0 bepaalde. De vierde keus van Vosmeer heeft zon- d-g FC Bergen 7 met 2-6 geklopt. Ondanks de overwinning was het geen beste wedstrijd van de Tholenaren. De winst had veel hoger uit moeten vallen, zoveel kansen liet men onbenut. Na een kwartier opende Koos Bosters de score, waarna de thuisclub een verdedigings- fout benutte om op 1-1 te komen. Meteen daarna maakte Dré Hommel er op aange ven van John Weijers 1-2 van. Hommel en Jack Mosch troffen nog diverse keren de lat. Mosch verzilverde een hoekschop van Frans Havermans en uit een voorzet van laatstgenoemde passeerde een Berg se verdediger de eigen doelman, zodat de ruststand 1-4 was. In de tweede helft moest Fred Janmaat zijn plaats onder de lat afstaan aan Arie Hage. Mosch schoot via de paal 1-5 bin nen, waarna FC Bergen profiteerde van een misverstand tussen Jan Burgers en doelman Hage. Tien minuten voor tijd werd het 2-6 door Jan Duine, die een aantal tegenstanders uitspeelde en ver volgens beheerst afrondde. Noad 3 begon aan het eerste thuisduel van het seizoen met een elftal dat op zes plaatsen was gewijzigd ten opzichte van vorige week. Toen ging de derde keus uit Sint-Philipsland met 9-1 tenonder. Deze keer was WC 6 de tegenstander. De eer ste 20 minuten leverde geen echte kan sen op voor de ploegen. Noad had een licht overwicht, maar desondanks wer den de meeste duels op het middenveld uitgevochten. Noad kwam beter in het spel en dat leverde wat kansjes op voor Erik Breeman en Wim van Nieuwenhuij- zen. De eerste echte kans was voor Bree man, maar hij schoot rakelings over het doel na een goede combinatie met Jarco Verwijs. WC plaatste hier enkele scher pe counters tegenover, maar de Noad- defensie - onder leiding van Piet Bolier - gaf weinig kansen weg. Tussen de 35e en 40e minuut zetten de geel-groenen een - klein offensief in. Na wederom een goe de actie van Jarco Verwijs aan de linker kant, werd diens voorzet door Breeman net binnengetikt: 1-0. Een minuut later volgde de tweede treffer. André van Westen ging alleen door op de VVC- keeper en passeerde die met een droge schuiver: 2-0. Vlak voor rust vergrootte Van Westen de voorsprong van Noad tot 3-0 door een hoekschop van Wim van Nieuwenhuijzen binnen te koppen. In de tweede helft kwamen Jeroen Bree man en Aad Sterrenburg in het veld voor Piet Bolier en Wim van Nieuwenhuijzen. Noad dacht de winst op zak te hebben en liet de teugels wat vieren. Dat leverde kansen op voor de gasten, maar Noad- keeper Corné de Frel (een A-junior die de geblesseerde André Fonteijne ver ving) redde vooralsnog bekwaam. Bij één van de VVC-aanvallen werkte de buitenspelval van de geel-groenen echter niet en de gasten scoorden 3-1. Even later schoot een VVC'er zijn ploeg, door een misverstand in de verdediging van Noad, naar 3-2. Noad wankelde en even later werkten de gasten de bal voor de derde keer in het doel, maar dit doelpunt werd vanwege buitenspel afgekeurd. Hierna pakte de thuisploeg de draad weer op en uit een pass van Van Westen scoorde Erik Breeman 4-2 na een misser van de VVC-doelman. Noad kreeg nog enkele kansen, maar de afstandschoten van Jarco Verwijs en Piet Geluk gingen over. Vlak voor het einde scoorde Van Westen zijn derde doelpunt in deze wed strijd. Uit een voorzet van Aad Sterren burg vanaf de rechterkant, tikte Van Westen de bal bij de eerste paal binnen: 5-2. Advertentie I.M. Stavenisse speelde zaterdag een zwakke partij en werd vooral na de rust onder de voet gelopen door Nieuwland, dat ooit derde klas KNVB voetbalde. "Het bestuur had vooraf niet zoveel vertrouwen in een goede afloop, gezien hun jeugdige team, maar ik vond Nieuwland een goede ploeg", vertelt leider Bert van der Jagt. Zijn team stond al na twee minuten op voorsprong. Adrie Smits scoor de, via de paal, uit een voorzet van Rien Smits. Maar vervolgens kwa men de bezoekers er nauwelijks meer aan te pas, ze leden ook erg veel balverlies. De enkele uitvallen werden door de thuisclub afgestraft, wat Nieuwland binnen twintig minuten twee gele kaarten oplever de. Tien minuten voor de rust ver scheen de gelijkmaker op het score bord. Nieuwland trof ook nog enke le keren de lat. Ook na de rust kreeg Stavenisse geen echte scoringskansen, hoewel het bij een 3-1 achterstand nog wel een korte opleving kende. Uiteinde lijk bepaalde Nieuwland de eind stand op 4-1 Vosmeer speelde tegen Oudemolen een wisselvallige wedstrijd. In de eerste helft toonde het elftal veel meer inzet dan een week eerder tegen Devo. Maar na de thee viel de ploeg een stuk terug. Juist toen er in de slotfase weer een opleving plaatsvond, slaagden de bezoekers erin de voorsprong van Vosmeer in een puntendeling om te buigen. Teleurstellend voor de thuisclub, maar een terechte uitslag gezien het spelbeeld. Nadat Oudemolen uit een hoek schop voor het eerste gevaar zorgde, opende Vosmeer in de zevende minuut de score. Michel van Leeu wen rondde een aanval doeltreffend af. Dezelfde speler kwam tien minu ten later vrij voor het doel, kreeg de bal aangegeven maar schoot over. En halverwege kopte Van Leeuwen naast uit een voorzet van Marcel Havermans. Even tevoren kreeg Oudemolen de beste kans op de gelijkmaker. Maar met een katachti ge sprong sloeg doelman Gerwin Hoek de bal met zijn vingers uit het doel. Vosmeer grossierde in kansen, want ook John Vroegop kreeg er twee. Maar de thuisclub verzuimde meer afstand te nemen. Op slag van rust voorkwam Hoek opnieuw de gelijkmaker. Na de thee koos Vosmeer voor het verdedigen van de voorsprong. Oudemolen, dat erom bekend staat nooit op te geven, was dan ook veel vuldig op de Vosmeer-helft te vin den en hield de thuisclub uit haar spel. Al na enkele minuten moest doelman Hoek redding brengen. Na ruim een kwartier strandde een solo van John Vroegop op de keeper. Perry Verhees kwam in het veld voor Johan de Koning. Oudemolen kreeg nog een mogelijkheid met een bal die voorlangs het doel verdween, terwijl aan de andere kant Richard Voshol de doelman op zijn weg vond. Vosmeer was iets beter op dreef geraakt, maar de gelijkmaker hing nog altijd in de lucht. Vijf minuten voor het einde kreeg Oude molen een vrije trap op de rand van het strafschopgebied. De muur stond niet helemaal goed opgesteld en de bal verdween er vlak langs in de uiterste benedenhoek. Even later behoedde Hoek zijn elftal voor een achterstand. In de voorlaatste minuut kreeg ook Vosmeer een vrije trap net buiten het strafschopgebied. Het schot van Marcel Havermans verdween net over het doel en daar mee bleef het 1-1. a.u.b. tijdig een adreswijziging sturen aan: Eendrachtbode, Postbus 5, 4697 ZG St. Annaland of aan uw bezorger. Na de 6-2 overwinning tegen Tholense Boys 3 staat Noad 2 zonder punt verlies bovenaan in de tweede klasse reserve. Het derde streekteam, Smerdiek 2, boekte een ruime 1-5 zege op WC. Tegen de derde keus van Tholense Boys begon Noad 2 in de sterkste opstelling. Joop Quist opende met een schot op het doel, maar dat werd door de keeper gepakt. Diezelfde Quist viel al na tien minuten gebles seerd uit. Hans de Jonge was zijn vervanger, waardoor Marco van Herpen op het middenveld terecht kwam. Noad had in de eerste helft veelvuldig balbezit, maar de passes kwamen - met name door de harde wind - onzuiver aan. Halverwege stuurde Van Herpen De Jonge weg en deze faalde, alleen voor de kee per, niet. Tholense Boys was alleen met countervoetbal gevaarlijk, maar de Noad-vérdediging hield stand. Vlak voor rust speelde een Thole- naar verkeerd terug op de keeper, spits Reini Reijngoudt zat ertussen en speelde de bal naar De Jonge. Die scoorde voor open doel 2-0. In de rust maakte de moegestreden Wilco van Herk plaats voor Jacco de Jonge. Na de hervatting zette Tho lense Boys aan om de aansluitings treffer te forceren, maar Noad kreeg kans op kans. Met name Reini Reijngoudt, die een week eerder nog vijf treffers maakte, miste meerdere keren. Amo van Dijke bracht de bezoekers op 2-1. Noad ging op zoek naar meer. Toen Hans de Jonge vlak buiten het zestien-metergebied onderuit werd gehaald, nam hij snel de vrije trap en legde de bal breed op zijn broer Jacco. Die tekende 3-1 aan. Uit een hoekschop van Hans de Jon ge kopte Marco van Herpen 4-1 bin nen. De bal werd nog weggehaald, maar was de doellijn al gepasseerd. Uit een counter van Tholense Boys maakte aanvoerder Fred Siep 4-2. Bij Noad kwam Denny Reijngoudt in het veld voor Reini Reijngoudt. Eerstgenoemde ging bij de eerstvol gende aanval op rechts door naar de achterlijn, zette de bal voor en Jacco de Jonge kopte met een snoekduik in. Keeper Kees Schot reageerde echter attent. Na een driehoek van Bram Filius, Marco van Herpen en Hans de Jonge mocht laatstgenoem de alleen op de keeper afgaan. Met zijn derde treffer bracht hij de stand op 5-2. Net voor het einde van de wedstrijd bepaalde Marco van Her pen met een afstandsschot in de hoek de stand op 6-2. Met zes pun ten en een doelsaldo van 17-3 gaat Noad riant aan de leiding. Smerdiek 2 moest vanaf de eerste minuut de mouwen opstropen tegen het goed voetballende VVC 2. De Halsternaren waren in het begin van de eerste helft de betere ploeg en kregen een paar doelkansen. Naar mate het duel vorderde ging Smer diek beter spelen. Na een half uur werd Huib Uijl, die alleen op de keeper afging, in het strafschopge bied neergelegd. Jan de Viet benutte de penalty. Enkele minuten later maakte Erik van Haaften er met een goed schot 0-2 van. Na de rust werd Robbie v.d. Jagt gewisseld voor de geblesseerde Arjan van Bloppoel. Smerdiek begon fel en na tien minuten bekroonde Arjen Brinkman zijn solo met een treffer. Cedar kwam in het veld voor Huib Uijl. Een kwartier voor tijd werd het 0-4 voor Smer diek. Uit een hoekschop kopte Elmar v.d. Griek de bal in de kruising. VVC was de hele wedstrijd de beter voet ballende ploeg en profiteerde van een fout in de Thoolse defensie om 1 -4 te scoren. De 1-5 eindstand werd bereikt door toedoen van Cedar, die met een solo twee tegenstanders en de doelman uitspeelde en vervolgens de bal in het lege doel schoof. De reserves van SPS hadden zaterdag nog wat goed te maken van de 3-0 neder laag tegen Capelle 2 vorige week. Daar om moest er thuis gewonnen worden van Dinteloord 3. De spelers waren zich hier van bewust en dat was te zien. Ze zoch ten de duels op, er werd goed gecoacht, zo nu en dan gescholden maar ook geac cepteerd. Veel van dat alles ontbrak in de openingswedstrijd van het seizoen. SPS trok tegen Dinteloord het spel langzaam naar zich toe en zette de tegenstander vast op de eigen helft. Dat leidde in de 35ste minuut tot de openingstreffer. Kees Uijl ontdeed zich aan de rechter kant van zijn tegenstander en speelde strak over de grond naar de eerste paal. Daar tikte Wout van As de bal net voor een verdediger en de keeper in het doel: 1-0. In de kleedkamers werd nog even het puntje op de i gezet. De spelers luister den goed naar de raadgevingen van de trainer, want ze gingen in de tweede helft zuiniger om met het balbezit en de spit sen speelden iets minder scherp om de buitenspelval te omzeilen. Het spelbeeld was hetzelfde, alleen zag het er wat ver zorgder uit. De verdediging van SPS gaf bijna geen enkele kans weg. Vooral Corné v.d. Male verrichtte goed werk. De voorhoede kreeg goede kansen om de score op te voeren. Een paar minuten voor het einde lukte dat. Opnieuw stond Kees Uijl aan de basis van het doelpunt. Na goed doorgaan, speelde hij de bal breed voor de goal en Jeroen Saris bepaalde de eindstand op 2-0. Saris en zijn persoonlijke tegenstander liepen bei de nog een gele kaart op omdat ze ruzie kregen na een fel uitgevochten duel. Kinderbescherming. De 19 raden voor de kinderbescherming zijn dit jaar gereorganiseerd. Er is nu één landelijk bureau in Utrecht met vijf regionale directies. Zeeland valt in de directie Zuid-West en heeft een vestiging in Middelburg. Deze is bereikbaar onder tel. 01180-35015. De Thoolse triatlete Marjanne v.d. Velde heeft een jeugdwedstrijd gewonnen in het Belgische Mol. Ze finishte na 750 m zwemmen, 20 km fietsen en 5 km hard lopen nog 4.23 min vóór de nummer twee. En dat terwijl Marjanne met haar tijd van 1.11.19 u nog veertien seconden langzamer was dan een week eerder in Alphen a.d. Rijn. De tegenstand viel dus tegen. Zaterdag staat in Spijkenisse de laatste wedstrijd van het seizoen op het pro gramma. Voor het eerst zal Marjanne v.d. Velde dan op de kwart triatlon uitko men, om ervaring op te doen. Uitslagen van de wedstrijd in Oud-Vos- semeer: mevr. D. van Dijke-de Wilde en W. Lindhout 30 p; mevr. L. Verschoor en mevr. M. v.d. Zande 28 p; mevr. C. Lindhout-Minheere en J. Geuze 18 p; mevr. Timmermans en wisselende part ner 16 p; mevr. Hermans en mevr. A. Klippel 15 p. Tholen: mevr. A. Bal-D. Schellinger 22 p, mevr. M. Schot-mevr. C. Praat 19 p, mevr. D. Pigmans-J. Geuze 19 p, L. Soomers-mevr. R. Burrows 14p, H. Bal- wisselende partner 13 p, mevr. F. Schel- linger-mevr. S. Hoven 7 p. Sint-Maartensdijk: Mevr. Van Splunter en dhr. Van Gorsel 34 p; dhr. Bijl en dhr. Leemreijze 31 p; Mevr. Dane en dhr. Van Splunter 25 p; mevr. Bijl en mevr. Verschoor 21 p; mevr. Van Driel en dhr. Geuze 18 p; mevr. Wolse en dhr. Van Haaften 17 p. Vosmeer 2 is de competitie begonnen met een 5-1 overwinning tegen Moe 5. Het team is vernieuwd, want het wordt gevormd door de volledige spelersgroep van het derde elftal van vorig seizoen aangevuld met nog overgebleven twee de-elftalspelers. Een ruime selectie van 18 spelers is het gevolg. De groep, onder leiding van Rodger Luijs, is door café De Hoop van nieuwe tenues voorzien. Voor veel spelers was het pas de eerste wedstrijd van dit seizoen, omdat er door de slechte toestand van de velden nauwe lijks geoefend kon worden. Vosmeer begon desondanks voortvarend, zocht meteen de aanval en dat resulteerde na tien minuten in een doelpunt van Ron Vaders op aangeven van Nico Hol. Weer tien minuten later bediende Hol Peter Moerland, die oog in oog met de doel man niet faalde. Het laatste kwartier van de eerste helft verslapte Vosmeer, waar door Moe terug in de wedstrijd kwam. Een bekeken lob van de Bergenaren ver raste doelman Alex Opree, 2-1 Na de rust eenzelfde beeld; Vosmeer in de aanval en wat spaarzame counters van Bergse kant. Na een minuut of tien nam Ron Vaders alle twijfels weg. Hij profi teerde van het slecht verwerken van een voorzet van Peter Moerland en kopte 3-1 in het net. Daarna werd de score snel uit gebouwd. Na goed voorbereidend werk van Wim Dorst kopte opnieuw Vaders in (4-1). De 5-1 was wel de mooiste treffer. Een pass van Leon Havermans werd doorgekopt door Ron Vaders, die hier mee Wim Dorst alleen voor de Bergse doelman zette. Dorst faalde niet. Smerdiek 3 heeft met 0-2 gewonnen van Vrederust 2. In de beginfase combineer den de blauw-zwarten goed en zetten de thuisclub onder druk. Dat leidde al snel tot een voorsprong. Frans Gabriels pas seerde in het strafschopgebied enkele tegenstanders en liet ook de Bergse doel man kansloos. Geleidelijk aan nam Vre derust het initiatief over. Smerdiek kwam onder druk te staan, maar kreeg niettemin de beste kansen. Wim Scher- penisse en Wim Vroegop faalden alleen voor de keeper. De tweede helft gaf eenzelfde beeld te zien. Vrederust viel fanatiek aan, maar Smerdiek kreeg de beste kansen. Toch duurde het tot diep in de tweede helft voor de bezoekers orde op zaken konden stellen. Op aangeven van Wim Scherpe- nisse scoorde Gabriels 0-2. Met nog een kleine tien minuten te spelen gaf Vrede rust zich gewonnen na een duel waarin Smerdiek misschien niet de sterkste, maar wel de gevaarlijkste ploeg was. De vierde keus van WHS klopte Dintel oord 4 met dubbele cijfers: 0-12. In het verleden was het Brabantse team altijd een moeilijke tegenstander, maar zater dag bleek al gauw dat men verzwakt was. Op alle linies waren de Sint-Anna- landers beter en dat leverde een veelheid aan doelkansen op. De aanvallen liepen veelal over links. Na een magere start bediende Willem Fase de spitsen en mid denvelders steeds beter. Na een half uur stond het 0-2 door een schot van Dies de Witte en een lob van Piet de Rijke. Bij de rust, inmiddels was Ko Verkerke uitge vallen met een spierblessure, was de 0-4 stand bereikt. Na de thee eenzelfde beeld. Keeper Theo den Engelsman had een rustige middag en de van stal gehaalde Tinus Suurland speelde alsof hij nooit weg was geweest. WHS liet de bal goed rondgaan en voer de de score flink op met diverse acties. Uiteindelijk werd het 0-12. De mooiste treffer was van Piet Fase. Hij ging alleen op het doel af, moest teveel uitwijken naar rechts, stond met de rug naar het doel en scoorde vervolgens met een hak je in de uiterste hoek. De treffers kwa men op naam van D. de Witte (4x), P. Fase (3x), P. de Rijke (2x), P. Ridderhof, J. Heijboer en T. Fase. De verwachtingen bij Smash '76 zijn hoog gespanen. Zowel het eerste als het tweede team van de Thoolse tafeltennis verenigingen willen een gooi doen naar de titel. Zaterdag begint de NTTB-com- petitie, waarvoor Smash drie senioren en vier jeugdteams heeft ingeschreven. Het vlaggeschip van de club krijgt ver sterking van de 30-jarige Christian van 't Hof. Na 51/2 jaar bij Markiezaat te heb ben gespeeld, keert de Sint-Annalander terug op het oude nest. Hij speelt samen met Ad Verhage en de nog jonge Marco Saarloos. Reserve is Piet Ridderhof. Smash komt uit in de derde klasse en treft daarin Roosendaal 2, Smash '70, Vice Versa 2, DIO en Backhands 7. Door de terugkeer van Van 't Hof acteert Rafaël Fructuoso de komende competitie in het tweede team, dat door deze ver sterking verwacht kans te maken op pro motie naar de vierde klas. Adrie Aar- noudse, David van Driel, Ad van 't Hof en Kees van Poortvliet completeren Smash 2, dat vanavond in Willemstad al in actie komt tegen Witac 2. Van Driel en Van Poortvliet ontbreken daarbij. Het derde herenteam speelt in de zeven de klasse en heeft, door het terugtrekken van Breda 5, slechts drie tegenstanders. Johan Geluk, Jacob Elenbaas, Rien Gebraad, Jos Bakker en Piet van Dijke bemannen dit team. Gebraad en Bakker debuteren. Het eerste jeugdteam komt na de promo tie uit in de hoogste klasse kadetten. Voor Anné van Dijke, Peter Bazen, Gabriël Gunter en Matthijs Bruijnzeel worden de afstanden groter met reizen naar Veldhoven, Den Bosch en Geertrui- denberg. Handhaving zou een mooi resultaat zijn. Het juniorenteam speelt opnieuw in de vierde klasse en gaat proberen afstand te nemen van de laatste plaats. Het team wordt gevormd door Arjan Ketting, Pie- ter de Boer, Willem Stoutjesdijk en Anné Sturris. In de vierde klas kadetten komt Smash met twee teams uit. Debutanten zijn Rob en Merijn v.d. Klooster, Leonard Ket ting, Eduard Goedegebuure en Harm Westdorp. Wellicht wordt later dit jaar nog een team ingeschreven voor de beginnerscompetitie, want Smash is in de breedte gegroeid en sterker geworden. Allen Henk Jopse en Jacky Polderman zijn gestopt. Programma 16 sep.: Smash-Roosen- daal 2, Wanzl/Belcrum 3-Smash kadet ten 1, Smash jun.-Sios, Smash kad. 2- TCS 3, Vice Versa 5-Smash kad. 3. De thuiswedstrijden beginnen om 14 u. in de Wellevaete. Wielertoerclub Tandje Bij uit Sint-Maar tensdijk organiseert zaterdag de West- Brabanttocht over 150 kilometer. De route voert de deelnemers via de Oester- dam door het Brabantse land en weer terug. Daarbij worden drukke verkeers punten gemeden. De tocht is de afslui ting van de grotere ritten van het seizoen. Iedere toerfietser kan meedoen. De start is om negen uur bij café Smerdiek op de Markt te Sint-Maartensdijk Peter Metske heeft in het criterium te Oudenbosch de tweede plaats behaald. Voor de 21-jarige B-amateur uit Oud- Vossemeer is deze klassering de beste prestatie, die hij tot dusver leverde. Eer der behaalde hij derde plaatsen in de ron des van Sint-Maartensdijk en Clinge en onlangs werd hij in zijn eigen woon plaats vijfde. "In Oudenbosch maakte ik deel uit van een kopgroep van zeven renners, met sterke en geroutineerde coureurs. In de finale dreigde de groep te worden terug gepakt. Ik maakte een tempoversnelling en zag dat er een gaatje viel. Vervolgens ging ik vol in de beugel en ben ik samen met de latere winnaar Hendriks weggere den. In de slotronde sprong hij vanuit mijn wiel weg", vertelt Metske over het wedstrijdverloop. Enkele dagen eerder klasseerde hij zich in de kermisronde van Roosendaal op de veertiende plaats. In dit criterium finishte Johan van Dijke uit Scherpenisse als vijftiende. Peter Metske, die eerder aangaf bij de B- amateurs te willen blijven rijden, over weegt nu toch sterk om volgend seizoen bij de neo-amateurs te gaan koersen. "Als ik nu de stap niet neem, krijg ik er later misschien toch spijt van. De nieuw te vormen categorie cyclo-sportive gaat wedstrijden van 40 kilometer rijden en dat vind ik niet interessant", aldus Mets ke. Wanneer hij de stap naar de neo-ama teurs maakt, komen volgend seizoen drie Thoolse renners in deze nieuw te vormen categorie uit. De junioren Arjan van Haaften uit Stavenisse en John den Engelsman uit Sint-Annaland zullen in ieder geval volgend seizoen bij de ama teurs gaan koersen. 7ATEE>r%AfZ AC M/CTICTI?# ffï dLmA\I tzt\UA\Utz wVtzEJm} I t\ÊJU S.P.S. - NIEUWDORP Dorpsweg 15 - 4694 BT Scherpenisse Tel. 01666-2639 - Fax. 01666-4240 Voor al uw klussen in de bouw, belt u gauw DEESTRAAT 12 - 4693 CH POORTVLIET FAX. 0166-612834 - 0166-612834 Het hele seizoen, na wedstrijd, training of vertier, al rijdend op een Gazelle fiets van tweewielercentrum Duine voor je plezier. Spuidamstraat Scherpenisse tel. 01666-2403 ADMINISTRATIEKANTOOR Onroerend goed Belastingaangiften Financieringen Hypotheken Pensioenen Verzekeringen Hogeweg 9 4693 RJ Poortvliet Tel. 01662-2641 WW H Stoofstraat 52 4693 RA Poortvliet Tel. 01662-2435 Burgemeet 25, 4693 CJ Poortvliet, telefoon: 01662-2509 Het verhaal Nieuwe ronden, nieuwe kansen. Een veel omvat tende uitspraak met een uitgesproken inhoud. SPS heeft veel nieuws: een nieuwe trainer, nieuwe spe lers, nieuwe sponsors, nieuwe tegenstanders en Tast but not least' nieuwe tenues, geschonken door Woonboulevard Poortvliet (voorheen Bouman-Pot- ter). De verwachtingen zijn hoog bij een ieder die verstand van voetbal heeft, en dat zijn er alleen al op het eiland rond de twintigduizend. Realistisch gezien mag men ook optimistisch zijn over de pro motiekansen. Maar veel goede voetballers maken nog geen team waarvan de mensen voor elkaar door het vuur gaan. Zoiets moet groeien, ook bij SPS. Zaterdag kunnen de 'beste' stuurlui hun con clusies trekken wanneer ze de eerste thuiswedstrijd van SPS meebeleven; als ze de resultaten van de twee uitwedstrijden in het achterhoofd houden (één keer winst, één keer gelijk). Alleen een tradi tioneel bijgeloof kan een goed resultaat in de weg staan. Degene die voor een wedstrijd op de foto ging in een nieuw tenue weten er alles van. SPS, de vereniging van de plaatsen Poortvliet en Scherpe nisse, speelt haar thuiswedstrijden op sportpark D'n Aekerboam. U bent allen welkom. De tegenstander Deze heet Nieuwdorp en is een oude bekende van SPS. Een gerenommeerde tegenstander in zowel de vierde klas KNVB als de eerste klas afdeling. De wedstrijdbal Voor de eerste thuiswedstrijd heeft Tradeway Sports uit Vlissingen de wedstrijdbal ter beschik king gesteld. Tradeway is een groothandel in sport- kleding en sportartikelen. Markt 19 Poortvliet M Paasdijkweg 25 Poortvliet Tel. 01662-2461 Fax.: 01662-2752 het adres voor al uw c.v.-, electra-, gawalo-, alarm- en telefooninstallaties POORTVLIET Paasdijkweg 23 Tel. 01662-2650 Deestraat 2 4693 CH Poortvliet Tel. 01662-2347

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 21