WHS 3 moet op tenen lopen Nieuwe sporttassen voor WHS 1 Dankbaarheid voor al het vele en goede L.A.M. Elenbaas: Overleg van groot belang 75 kandidaten bovenschools directeur Ruime cijfers in bekerronde van Meulvliet Emergo wint op de valreep Basisplan geautomatiseerd Donderdag 14 september 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Thol. Boys 2 door oog van de naald De reserves van Tholense Boys 2 zijn het nieuwe seizoen begonnen met een moeizame 2-3 winst. WHS 2 gaf tegen Yerseke een 2-0 voorsprong prijs. En het sterk gewijzig de derde team van de Sint-Annalanders werd met 1 -9 van de mat geveegd. Winst Thol. Boys 2 WHS 2 verspeelt winst Knvb - voetbal Pak slaag WHS 3 Begrafenis wethouder P. van Schetsen Gezin Troost h Huurderving Via makelaar Klankbord Leegstand Zaalvoetbal Korfbal IF "MEULVLIET" THOLEN Hydrauliekslangen Tholense Boys 2 is de competitie gestart met een 2-3 overwinning op Heukelum 2. "Een terechte overwin ning, maar wij maakten het onszelf in de slotfase onnodig moeilijk", concludeert Dick Soomers uit Sint- Maartensdijk, die dit seizoen Kees de Lang opvolgde als leider. In de eerste helft bracht Erik Nieuw koop de Tholenaren op voorsprong. Drie minuten voor rust tekende Maarten Bakx de tweede treffer aan op een breedtepass van Hans de Korte. Na rust werden Hanifi Benjilali en Wouter Boogaard vervangen door respectievelijk Frank Tazelaar en Chris Jan van Haaften. Heukelum, dat beschikt over een sterke voor hoede, drong sterk aan en zette de Tholenaren onder druk. De thuis ploeg scoorde tegen, waarna Tho lense Boys diverse kansen kreeg om de marge weer te vergroten. Ondanks dat de defensie van Heuke lum niet sterk oogde, bleven doel punten uit, waardoor de Tholenaren het zich onnodig lastig maakten. Met een kwartier te spelen scoorde Heukelum de aansluitingstreffer. In de laatste minuten stond Tholense Boys met de rug tegen de muur; de gelijkmaker hing in de lucht. Paniek sloop in het reserveteam van Tho lense Boys, maar met man en macht slaagde men er in om de 2-3 voor sprong tot het eindsignaal te verde digen. Het reserveteam van WHS verspeel de in het openingsduel van de com petitie twee punten. De Sint-Anna landers stonden vijf minuten voor het eindsignaal nog op een 2-0 voor sprong, maar zagen Yerseke 2 langszij komen en ontsnapten ter nauwernood aan een nederlaag. Voor WHS leek er geen vuiltje aan de lucht. Door een vrije trap van Ad de Keijzer kwamen de groen-witten in de eerste helft op een verdiende voorsprong, die tot aan de rust werd verdedigd. Voor de tweede helft bracht leider Sander Goedegebuure, Marco Scheipenisse in het veld voor Peter Saarloos. De invaller bracht WHS op een 2-0 voorsprong door een pass van Alex van der Reest te verzilveren. Vervolgens lieten de Sint-Annalanders diverse kansen onbenut om de score verder uit te bouwen. Frustraties slopen in het team, waardoor de concentratie ver slapte. Van der Reest kreeg na her haalde waarschuwingen van de arbi ter een gele kaart wegens het weg trappen van de bal. WHS zakte steeds verder teruj* en gaf de winst door twee verdedigingsfouten onno dig uit handen (2-2). In de slotfase ontsnapte men nog aan een neder laag, toen Richard de Jonge ternau wernood een inzet van de doellijn wist te halen. Door het stoppen van enkele spelers en de vele blessures gaat het derde team van WHS een lastig seizoen tegemoet. Het eerste competitieduel werd kansloos met 1-9 van Kapelle 2 verloren. De Sint-Annalanders, die zich het afgelopen seizoen al ter nauwernood op KNVB-niveau kon den handhaven, zullen dit jaar zeker op hun tenen moeten lopen. Doordat de elftallen van WHS 1 en 2 zijn aangevuld met spelers van het der de, heeft het team duidelijk in kwali teit ingeboet. Bij het eerste competi tieduel stonden er slechts vier spe lers van vorig seizoen opgesteld. Binnen drie minuten moest WHS de bal al uit het net vissen en door een msiverstand in de verdediging liep Kapelle na een kwartier uit naar een 0-2 voorsprong. Halverwege de eer ste helft scoorde William Quist uit de eerste serieuze WHS-aanval de aansluitingstreffer. Het niveauver schil was echter duidelijk te groot. Kapelle, dat met een 1-3 voorsprong ging rusten, rolde het team van de Sint-Annalanders in de tweede helft volledig op. Bij WHS kwamen Johny Keur en Eugene Mputu in het veld voor Wil liam en Patrick Quist, die gebles seerd uitvielen. Ondanks de goede inzet van verschillende spelers lag het tempo veel te hoog en liepen de bezoekers uit naar 1 -9. "Het is te hopen dat de geblesseerde spelers snel kunnen terugkeren, zodat de nieuwe jongens nog beter in het elftal ingepast kunnen wor den", aldus leider Sander Westdorp. Onder grote belangstelling van gemeentebestuurders, partijgenoten en andere relaties is zaterdagmiddag wethouder P. van Schetsen in zijn woonplaats St. Annaland begraven. De kist was bedekt met rode rozen, leden van de PvdA-raadsfractie en het afdelingsbestuur fungeerden als dragers en droegen andere bloemstukken, o.a. van het gemeentebestuur en de GGD. De rouwdienst, die werd geleid door de plaatselijke hervormde predikant ds. W.C. Meeuse, begon met een herdenkingswoord door burgemees ter H.A. van der Munnik. "We beseffen het eigenlijk nog niet goed", zei de burgemeester. "Daar voor ging het ook zo volkomen onverwacht, daarop ben je in het geheel niet voorbereid. Het aanvan kelijke ongeloof moest echter al snel plaats maken voor de rauwe werke lijkheid: uw en onze Piet van Schet sen is overleden. De schok was ook groot bij allen waarmee hij van doen had in de uitoefening van zijn ambt als wethouder, zowel binnen als bui ten de gemeente." De burgemeester zei te beseffen, dat woorder slechts onbeholpen hulp middelen zijn om het verdriet en de leegte die de overledene achterlaat, tot uitdrukking te brengen. Hij schetste hoe de St. Annalander gedurende 31 jaar onafgebroken de gemeentelijke belangen had gediend. "Het moet voor de doener die Piet van Schetsen was, niet altijd even gemakkelijk zijn geweest om de toenemende regelgeving te vol gen. Maar ik heb hem nimmer horen klagen. Hij liep niet te koop met zijn gevoelens. Ondanks alle regels pro beerde hij zo dicht mogelijk bij de mensen te blijven en er voor hen uit te halen, wat mogelijk was. In het gemeentehuis, thuis of op de stoep, de mensen konden rekenen op een luisterend oor. Hij kon goed over weg met en sprak gewone taal voor gewone mensen. Zijn vorming en zijn instelling deden zijn bijzondere aandacht en zorg uitgaan naar de zwakken in de samenleving." De burgemeester karakteriseerde Van Schetsen als een vriendelijke, bescheiden, wat verlegen man, die je niet zo direct uit de tent kon lok ken voor persoonlijke gesprekken, zoals over de richting van de samen leving, het geloof, het gezin en andere onderwerpen. "Maar wat ik beslist weet van hem is, dat hij in de allereerste plaats leefde voor zijn gezin. Zijn vrouw was hem alles en al hun kinderen en hun gezinnen waren zijn oogappels. Hij voelde een grote verantwoordelijkheid voor hen, deelde volop mee in hun vreug de en ondersteunde hen wanneer ze hulp nodig hadden. Zijn gastvrijheid en hartelijkheid waren spreekwoor delijk. Hij wilde het hen allen tot en met naar de zin maken. In het mee besturen van de gemeente en in zijn omgang met de mensen is hij eigen lijk niet anders geweest. Wanneer men het leven van Piet van Schetsen in al zijn schakeringen tracht te overzien, dan ontstaat het beeld van een man, een mens, die zich er al vroeg van bewust was, dat hij niet zomaar een leven leefde, doch een opdracht te vervullen had en dat hij op de een of andere manier iets voor zijn medemens te beteke nen had. Met al zijn tekortkomingen - hij wist zelf heel goed waar zijn beperkingen lagen - woekerde hij met de hem gegeven talenten. Wij willen hier onze grote dank baarheid uitspreken voor al het vele en goede dat Piet van Schetsen in het belang van de gemeente en voor de gemeenschap heeft gedaan. Wij zullen ons hem blijven herinneren als een goed mens, een goede vriend en een fijne collega. Piet van Schet sen, hij ruste in vrede", aldus burge meester Van der Munnik. Ds. Meeuse bepaalde zich in de rouwdienst bij Jesaja 40:8 'Het gras verdort, de bloem valt af, maar het woord van God bestaat in eeuwig heid.' De predikant wees erop, dat het plotselinge overlijden van Pieter van Schetsen bij niemand in de agenda stond. Hij hield de 210 aan wezigen in de aula voor, dat alleen bij God troost te vinden is. Door Hem is de belofte van het heil ver vuld. Op de begraafplaats bad ds. Meeuse het Onze Vader, waarna in de aula de rouwdienst werd beslo ten. Dhr. P.M. Scherpenisse, schoonzoon van de overledene, sprak een dankwoord. Onder de belangstellenden waren naast gemeentebestuurder veel amb tenaren, vertegenwoordigers van de gezondheidszorg en de sport, burge meester Verbree en zijn wethouders van Reimerswaal en oud-wethou ders en raadsleden van Tholen. WHS-voorzitter Sander Westdorp bedankt ClOOO-ondernemer Bram Gunter voor de nieuwe sporttassen die het eerste elftal kreeg ter gele genheid van de forse uitbreiding en heropening van de supermarkt in St. Annaland. C1000 Gunter is ook shirtsponsor van WHS 1. (Adver tentie l.M.) Duivenrubriek De Reisduif Scherpenisse, Chateau- roux 9 september. Los 8.15 u. bij w.z.w.-wind. Eerste duif 1514,11 m/min, laatste duif 1345.05 m/min. J.J. Bolier 1, 3, 6, 8, 13, 14, 15, 16, 21, 22; J. Moerland 2, 4, 10, 11, 17, 18, 25; D. Menheere 5, 19, 23; J. op den Brouw 7,9,20; J. Krijger 12; A. Moerland 24. De Reisduif Scherpenisse, Peronne 9 september. Los 10.20 u. bij w.z.w.- wind. Eerste duif 1555,38 m/min, laat ste duif 1368,51 m/min. L. Kwak de Koolaard 1, 2, 6 ,21, 23, 24, 25,26, 31, 33,37,38, 39, 40, 45,47,51'; D. Menheere 3,5, 34; A. Hage 4, 19,35, 53; J. Krijger 7, 13, 22, 30, 41, 52; A. Moerland 8, 9, 10, 11, 28, 43; J. Moer land 12, 17, 18, 50; P. Potappel 1, 15, 27, 29; J. Bolier 16,20, 36,42,44, 48,49; L. Hage 32; M. Potappel 46. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Chateau- roux 9 september, 57 jonge duiven van 7 deelnemers. Los 8.15 u. bij w.z.w.- wind. Eerste duif 14.41.20 uur is 1445,835 m/min, laatste duif 15.06.28 uur is 1357,568 m/min. Jos Vaders 1, 12, 15; D. Vaders 2, 8; M. de Graaff 3; P. Hommel 4,5,6,7,10, 11 13, 14; J. Buitenhuis 9. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Peronne 9 september, 138 duiven van 13 deel nemers. Los 10.20 u. bij w.z.w.-wind. Eerste duif 12.30.12 uur is 1561,892 m/min, laatste duif 12.37.27 uur is 1476,859 m/min. J.A. Capelle 1, 11, 13, 21, 33; P. Hom mel 2,6,15,20,24,28; D. Havermans 3, 4, 5,9,25, 29, 30; D. Vaders 7, 8, 10, 12, 16, 19, 27; M. de Graaff 14, 18; Jos Vaders 17, 31, 32; A. Capelle 22, 26; C.A. Hommel 23; J. Buitenhuis 34; <amon Hendrikse 35. De Vredesduif Sint-Philipsland, Cha- teauroux 9 september, 113 jonge dui ven van 8 deelnemers. Los 8.15 u. bij VERVOLG VAN PAG. 1 Immers, overleg is van groot belang vindt hij, al schort het hier en daar aan voorlichting. En verschillen de meningen soms radicaal. Neem de kwestie van de verkoop van huur woningen aan huurders waar alle raadsfracties (behalve de PvdA) beducht voor zijn. "Waar baseren die raadsleden zich op? Er wordt erg gemakkelijk over gepraat. Over vijf jaar kan de situatie weer anders zijn, zeggen ze. Ja, maar zij moeten het niet betalen." Met de cijfers voor zijn neus beargu menteert Elenbaas de noodzaak van de verkoop. "Er staan nu 48 wonin gen leeg. Daarvan worden er acht gesloopt en zeven gerenoveerd. Blijft over een leegstand van 33 en dat zijn overwegend duurdere hui zen van 600 tot 700 gulden per maand, plus wat ratiowoningen. Toen de Amerikaanse militairen die in Woensdrecht gelegerd waren, halverwege de jaren tachtig weggin gen, hadden we huurders voor die woningen. Nu niet. Mensen gaan zelf bouwen. Ze willen wat meer luxe. Maar wij zitten met een huur derving. En hoe langer ze leeg staan hoe slechter het voor de woning is." Volgens Elenbaas hebben de raads leden geen juist beeld van wat er in de sociale woningbouw speelt. Maar stelt ook vast dat het imago van de woningstichting verbeterd moet worden. "We willen de raad voor lichting geven want ons plan om huizen te verkopen is om senioren woningen te kunnen bouwen. Daar is behoefte aan. Dat blijkt uit onder zoek. En ik weet niet of de raadsle den dat onderzoek wel kennen." Ook de suggestie van het college om bestaande woningen geschikt te maken voor ouderen in plaats van te verkopen, wijst Elenbaas van de hand. "Ja een liftje langs een trap maken is simpel. Maar een complete woning voor een rolstoel geschikt maken is heel moeilijk. Dan moeten alle doorgangen vergroot worden." Elenbaas stelt dat het schort aan goed overleg. Op ambtelijk niveau is er niets aan de hand maar bestuur lijk gezien zouden de koppen vaker bij elkaar gestoken moeten worden, zo stelt hij. De leegstand is het grootst in Sint- Maartensdijk. Zes bejaardenwonin- Er is veel animo voor de functie van bovenschools directeur voor de federatie van acht openbare basis scholen in de gemeente Tholen. Op de advertentie in de Volkskrant, Trouw en in het blad van de algeme ne bond voor onderwijzend perso neel, reageerden maar liefst 180 per sonen die om informatie vroegen. Uiteindelijk namen 75 kandidaten de moeite een sollicitatiebrief te schrijven aan het college van b. en w. Vrijdag sloot de reactietermijn. Onder degenen die reageerden waren ook andere gemeenten en schoolbesturen die met vergelijkba re problemen te kampen hebben. Om de kandidaten te beoordelen zal een benoemings-en adviescommis sie in het leven worden geroepen. De bedoeling is dat over een maand ongeveer bekend wordt wie de eer ste bovenschools directeur wordt van de federatie. Aan de kandidaat worden behoorlijk zware eisen ge steld. Bovendien moet de nieuwe directeur over de nodige ervaring beschikken. gen staan er leeg voor de sloop, zeven voor renovatie en nog eens zeventien wachten op nieuwe huur ders. In de smalstad staan relatief gezien de meeste huurwoningen van de stichting. Volgens de scheidende vice-voorzitter ligt het dan ook voor de hand dat daar flink wat woningen zullen worden afgestoten. Of de eer ste woningen van de eerste veertig daar ook verkocht zullen worden, weet Elenbaas nog niet. "Misschien beginnen we in een kleine kern om te zien hoe het gaat." Dat zou Poort vliet kunnen zijn waar vijf wonin gen langdurig leegstaan. De grote leegstand in Sint-Maar tensdijk heeft volgens Elenbaas te maken met het feit dat veel huurders zelf gaan bouwen, dat het aantal inwoners afneemt en dat er 21 woningen aan de Oostvest (waarvan zeven koopwoningen) van Beter Wonen gereed gekomen zijn. Het lijkt erop dat de woningcorporatie zelf slachtoffer is geworden van haar eigen succes. "Dat was een gro te pluk. En er was veel belangstel ling voor. De huizen waren zo weg. Daaruit blijkt wel dat er behoefte aan dit soort woningen is." Voor de verkoop van de huurwonin gen wordt een beëdigd makelaar ingeschakeld. "Een heleboel huur ders denken dat ze de woning bijna voor niks over kunnen nemen, maar ze gaan voor de taxatieprijs weg. De makelaar kijkt naar de marktwaarde. Wij willen niet zelf als onderhande laar optreden." Elenbaas bewaart ook goede herin neringen aan de woningen die in de jaren zeventig gebouwd werden. Dat ging niet mondjesmaat zoals de laat ste jaren. Elenbaas spreekt van bouwstromen. Daar waren ook 73 koopwoningen bij. Bestuurlijk gezien veranderde er aanzienlijk veel. De corporatie ken de een algemeen bestuur met uit elke woonkern twee vertegenwoor digers. De belangstelling voor die zetels nam af. Toen er voor Oud- Vossemeer twee leden opstapten werden de plaatsen niet meer inge vuld. "Het ging ook nog al eens over plaatselijke zaken waar wij als bestuur niet zoveel mee konden. De afgevaardigde van de huurders moest door dertig andere huurders worden voorgedragen. Dat gaf ook problemen. Met Sint-Philipsland kreeg je er weer twee bij. Dat werd een enorm groot algemeen bestuur van zestien mensen." Sinds juli 1994 -is er een raad van toezicht dat uit vijf personen bestaat: voorzitter T. Westerveld uit Sint-Philipsland, M.J. Hoek uit Poortvliet, G.C. Quaak uit Scherpe nisse, M.A.J. van der Linde uit Tho len en Elenbaas. Directeur J. Kloet heeft meer bevoegdheden gekregen. Elenbaas zegt altijd een groot voor- De technische voorzieningen van het basisplan watervoorziening op Tholen worden geautomatiseerd. De algemene vergadering van hoofdin gelanden van het waterschap stemde dinsdag in met het plan, waarvoor 2.654.040 gulden nodig is. Het sys teem voor de peilbeheersing wordt op hetzelfde niveau gebracht als op Sint-Philipsland. De hoofdpost in het Polderhuis wordt uitgebreid en de software aangepast. Geautomati seerd worden de gemalen De Een dracht, Loohoek en Kadijk, de inlaatwerken Van Haaften, Drie Grote Polders en Oud-Kijkuit als mede 12 opmalingen en 22 stuwen. Voor het karwei wordt offerte gevraagd bij Stork Bosman te Piers- hil. Dit bedrijf verzorgde ook de automatisering van het basisplan op Sint-Philipsland. G. Westerweel greep de gelegenheid aan, om te vragen bij de water- inlaatpunten niet uitsluitend het zoutgehalte te meten van het Zoom meerwater. Dit in verband met ver ontreiniging als gevolg van eventu ele calamiteiten. Dijkgraaf J.L. van Gorsel leek dat niet nodig, omdat er een goede controle is. Rijkswater staat controleert het Zoommeerwa ter regelmatig. En wanneer op het Schelde-Rijnkanaal een scheepson- geluk gebeurt, worden allerhande instanties - waaronder het water schap - direct gewaarschuwd. Westerweel plaatste ook nog opmer kingen over de hoogte van de direc- tiekosten in de aanneemsom van het basisplan. stander van deze constructie te zijn geweest. Voor hem was deze werk wijze bekend uit het bankwezen. "We zijn wel een sociale instelling, maar we moeten ook zakelijk zijn. Tenslotte zijn we een groot bedrijf met 2700 woningen. Werken met een bestuur van zestien personen is erg moeilijk." De verandering werd trouwens ook gestuurd door de rijksoverheid. En volgens Elenbaas werkt het uitstekend. "De raad van toezicht houdt niet alleen toezicht maar is ook een klankbord voor de directeur. Vele corporaties gaan die kant dan ook op." Elenbaas heeft zich dan ook altijd verzet tegen het omvor men van de stichting tot een vereni ging. "De stichting liep goed. Ik heb verenigingen maar ook stichtingen meegemaakt die niet goed werkten, maar onze liep goed. Waarom zou je dat veranderen? Er is veel op aange drongen door de ambtenaar van volkshuisvesting van de provincie maar ik heb het altijd geweigerd. En nu is het weer omgekeerd. Er wordt steeds meer aangedrongen op de stichtingsvorm. Dat heb ik per onge luk goed gezien." De huurders worden elk jaar gecon fronteerd met een huurverhoging. Volgens Elenbaas ook een factor voor het negatieve imago dat de cor poratie heeft. De hoogte daarvan varieert echter. De corporatie mag maximaal zes procent verhoging berekenen, maar Elenbaas zegt niet zonder trots dat het percentage van 3.75 en 4 procent tot de laagste uit de omtrek behoren. "Dat komt omdat we een goede reserve hebben opgebouwd." Elenbaas hoeft niet lang na te den ken als hem gevraagd wordt wat er voor nodig is om een goed voorzitter te zijn: "Je moet met mensen om kunnen gaan. Je goed laten informe- Zeeuwse Belofte. Op 13 oktober gaat het popconcours De Zeeuwse Belofte van start in Porgy Bess in Terneuzen. Op 20 oktober wordt er een voorronde in Brogum te Zierik- zee gehouden en op 27 oktober in de Stadsdanszaal te Middelburg. De finale is op 11 november in 't Beest te Goes. Voor meer informatie kan men terecht bij de stichting Popmu ziek Zeeland te Middelburg. ren en de politiek buiten de sociale woningbouw houden. Ik heb het altijd met heel veel plezier gedaan, maar er zijn grenzen." Tholen 5 Poortvliet 5 Scherpenisse 4 Sint-Maartensdijk 17 Stavenisse 1 Sint-Annaland C Oud-Vossemeer 1 Sint-Philipsland 0 w.z.w.-wind. Eerste duif 14.37.07 uur is 1473,5 m/min, laatste duif 15.22.25 uur is 1317,21 m/min. Afstand 563 km. Comb. Van der Reest 1; Gebr. Reijn; goudt 2, 3; Comb. Reijngoudt 4, 5, 16, 20, 28; Comb. Reijngoudt én'Zh. 6, 15, 22, 25, 26; P. Wagemaker 7, 14, 27; J.D. Quist 8, 9, 10, 12, 17, 18, 19, 29; L. Reijngoudt 1113,2124; C. Verwijs 23. De Vredesduif Sint-Philipsland, Peronne 9 september, 87 duiven van 7 deelnemers. Los 10.20 u. bij w.z.w.- wind. Eerste duif 12.35.45 uur is 1525,2 m/min, laatste duif 12.45.52 uur is 1416,74 m/min. Afstand 207 km. P. Wagemaker 1,7; Comb. Reijngoudt 2, 6,19; Comb. Van der Reest 3,10,13,22; Comb. Reijngoudt en Zn. 4,8,12,17,18, 21; R. Goudzwaard 5, 9, 11, 16, 20; Gebr. Reijngoudt 14; AKot 15. De Reisduif Sint-Philipsland, Cha- teauroux 9 september, jonge duiven. Los 8.15 u. bji w.z.w.-wind. Mevr. I. Quist 1,2, 3,5; P.A. van Raaij 4. De Reisduif Sint-Philipsland, Peronne 9 september. Los 10.20 u. bij w.z.w.- wind. Mevr. I. Quist 1, 3, 4,7, 8,9, 12, 17,20; Comb. Bolijn 2, 5, 6, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 18, 19,21. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Cha- teauroux 9 september, 71 jonge dui ven. Los 8.15 u. bij w.z.w.-wind. Eerste duif 1451,04 m/min, laatste duif 1269.36 m/min. J. Wielaard 1, 2, 8, 10, 11, 12, 14, 18; H.T. van Hemert 3, 7, 15, 17; M. Ponse 4; J. Scherpenisse 5,6,9,16; C. Rijnberg 13. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Peron ne 9 september, 97 duiven. Los 10.20 u. bij w.z.w.-wind. Eerste duif 1442,58 m/min, laatste duif 1335,82 m/min. C. Rijnberg 1, 24, 25; A. van Gorsel 2; H.T. van Hemert 3, 6, 10, 11, 17, 22; M. Ponse 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15; H. Ren- zink 9, 16; W. Eissens 18; J. v.d. Repe 19,20; L. Lindhout 24. De Trouwe Duif Tholen, Chateauroux 9 september, 37 jonge duiven van 4 deelnemers. Los 8.15 u. bij w.z.w.- wind. Eerste duif 14.12.50 uur is 1553.37 m/min, laatste duif 14.39.09 uur is 1446,95 m/min. F. Bal 1, 3,5, 8, 10; P. Laban 2, 7, 9; C. Moeliker 4,6. De Trouwe Duif Tholen, Peronne 9 september, 141 duiven van 11 deelne mers. Los 10.20 u. bij w.z.w.-wind. Eerste duif 12.27.49 uur is 1566,13 m/min, laatste duif 12.34.39 uur is 1487,25 m/min. P. Laban 1, 19, 20, 21, 25, 31; C. Moeli ker 2, 11, 13; L. Hage 3,6,7, 17, 18,23, 26; A. Laban 4, 14, 24, 27, 29; F. Bal 5, 9, 12, 15,22, 34, 35, 36; L. v.d. Kleijn 8, 10, 16, 28, 32; J. Kegge 30; M.J. Laban en Zn. 33. In de Meulvlietcompetitie is zondag de eerste bekerronde afgewerkt. De uitsla gen waren vrij ruim. Uitschieter was de wedstrijd The Limit tegen Standaard Tholen. De laatste verloor met 15-0. De uitslagen waren verder: Dalem-Noord poort 3-5; De Kroon-De Kaai 2-12; De Calellas-Hof van Holland 4-16; Pinocchio-Smits Boys 2-9; Kaaij Boys- Stalland 1-14; Hof Boys-Sporting Marok 4-7. In het bedrijvenvoetbal is maandag ook de laatste voorronde van de beker gespeeld. Nieuwkomer Insulcon bleek te sterk voor het team van Deltan dat met 3- 6 verloor. Insulcon gaat door naar de eer ste ronde. Daarin werd maandag ook al een wedstrijd gespeeld: Stavenisse-Lie- vensberg. Stavenisse won ruim met 7-4 en gaat naar de tweede ronde. Dinsdag werden er in de A-poule van de bedrijvencompetitie twee wedstrijden afgewerkt. Bouman-Potter leverde een spannende strijd tegen de regerend kam pioen General Electric Plastics 2. Het Poortvlietse team won met 2-1, na een ruststand van 1-1. Het tweede duel ging tussen GEP 1 en Budelpack. General bleek te sterk en klopte zijn tegenstander met 7-2. Met een doorloopbal in de laatste minuut haalde Marco v.d. Hoek zaterdag in Zwijndrecht de eerste overwinning bin nen voor Emergo. De Thoolse korfbal lers wonnen met 11-12 van Albatros 5. Emergo nam vanaf de eerste minuut het initiatief en liep gemakkelijk naar 2-6 uit door doelpunten van Ad Farla, Dicky v.d. Linden, Maddy Muis (2x), Jan Dui- ne en Thino Jansen. Na de rust werd deze voorsprong vergroot door treffers van Duine en Van der Linden. Op dat moment begon het tegenoffensief van de thuisclub. Het technisch goed spelende Emergo verslikte zich even in de tempo verhoging. Luttele minuten voor het ein de stond het 10-10 (treffers van Maddy Muis en Dicky v.d. Linden). Jessica de Rijke maakte er met een afstandsschot 10-11 van, maar meteen scoorde Alba tros tegen. In de laatste minuut ging de winst toch nog naar het team uit Sint- Maartensdijk. Een week eerder verloor Emergo met 6-10 van Vriendenschaar 4. Emergo 2 verloor met 10-2 van All Ready 3. De Thoolse treffers kwamen op naam van Arie Jansen en Gerrie Antho- nisse. Het eerste competitieduel, tegen Tjoba 8, ging met 4-12 verloren. Bij de jeugd wonnen alleen de C- en F- teams. Emergo A verweerde zich goed tegen Terheijden. Na treffers van Jitske de Koning en Jaco Rip stond het bij de rust 2-3. Alles was nog mogelijk, maar het pakte verkeerd uit voor de Tholena ren. Emergo kwam niet meer tot scoren en liet verdedigend gaten vallen zodat de bezoekers naar 2-7 uitliepen. Maria van der Wal, die een week eerder debuteerde tegen Good Luck (7-6 nederlaag), blijkt een aanwinst voor de club. In Hoeven was Springfield een makje voor Emergo C. Het werd 2-5 door vier doelpunten van Jaco van Heemskerk en één van Mike Schokaert. De eerste wed strijd werd met 8-2 gewonnen van Ter heijden. Emergo D kreeg tegen Breda Noord veel kansen, maar het bleef 0-0. Tegen DSO uit Klundert boekte Emergo F een 0-4 winst. Anneloes Oudesluijs scoorde drie keer, Joyce v.d. Ree één keer. Een week eerder won Emergo met 2-0 van Juliana. Programma 16 sept.: Emergo-DSO 2 16 u., Emergo 2-Volharding 3 14.15 u., Zevenbergen-Emergo A, Emergo C-Vol- treffers 11 u., Emergo D-DSO 10 u., Springfield-Emergo F. Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Slabbecoornweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 01660-3497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie l.M. Milieuloket. Het Milieuplatform Zeeland pleit in zijn twee milieuma nifest voor één loket voor het aan vragen en verlenen van vergunnin gen voor bedrijven. In de huidige situatie moeten bedrijven meerdere instanties af die elkaar soms zelfs tegenwerken. Milieuwetten zijn vol gens het platform ook niet altijd eensluidend. Deze situatie is onwen selijk voor bedrijven en milieu, vindt het platform.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 19