Commissies Provincie Zeeland Goeree-Overflakkee Rommel braderie in de Stoofstraat Orgelconcert van Martin Zonnenberg Cursus om zieke thuis te verzorgen Cafévoetbal Lievensberg stageplek huisartsen Fotowedstrijd in week van het kinderboek Onderwijsbond en beroepszaak Streekschool en technisch college fuseren Donderdag 7 september 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 De besluitvorming over de zamerhand in de laatste fase aan de staatssecretaris van Goeree-Overflakkee telt 44,510 inwoners reede, 10.848; Dirksland, 7.609; over vier 16.269; Goede- 9.784 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 IN BEROEP Hollywood H. Elenbaas in programma van Zeeuwse radio Beatrixfonds Vrijdags en zaterdags GEOPEND Mfe&s. mi k*i De statencommissie welzijn vergadert maandag 11 sep tember. De bijeenkomst begint om 09.30 uur. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: informatie over de PABO van de Hogeschool Zee land, tussentijds verslag "Een zee van vrijheid", overzicht bestedin gen welzijnsfonds, mededelingen IPO, herstructurering welzijn, nota ouderenzorg/plan bejaardenoor den 1997 - 2000 en het conve nant cultuur 1995 en 1996 tussen ministerie OCW en zuid-Nederland. De statencommissie waters taat en verkeer vergadert maandag 11 september, aan vang 14.00 uur, op het adres Groenewoud 1 in Middelburg. De volgende onderwerpen staan op de agenda: vervoersoverzicht PSD over juli 1995, beslispunten notitie streekplan Zeeland, over zicht aan- en verkopen eerste helft 1995, demonstratieproject duur zame verkeersveiligheid in west Zeeuwsch-Vlaanderen, decentrali satie subsidies onderhoud hoofd waterkeringen en muskusratten bestrijding, aanvulling voorberei dingskrediet WOV en het concept convenant decentralisatie verkeer en vervoer. De statencommissie ruimtelij ke ordening vergadert woens dag 13 september, aanvang 09.30 uur. Op de agenda staan de volgende onderwerpen: beslispuntennotitie streekplan Zeeland, uitleg lening 7 min voor landinrichting, recla meborden langs wegen, project herstel natuur Westerschelde, ruil verkaveling Biervliet, streekplanuit werking berging baggerspecie, studiemiddag voor bestuurders, oriëntatie plattelandsvernieuwing, notitie woningbouw 1995, reke ning provincie 1994, begrotings wijziging 1995, begroting 1996, meerjarenraming 1996 -1999 en begrotingswijziging 1996 Natuur en Recreatieschap De Grevelin- gen. De statencommissie voor eco nomie vergadert woensdag 13 september, aanvang 14.00 uur. De volgende onderwerpen staan op de agenda: beslispuntennotitie streekplan Zeeland, subsidie Breed Overleg Deltawateren i.o., onderzoek 'Zoom-as raakt Zee land', beantwoording vragen over Traco/Prolion, subsidie kwaliteits verbetering uien, subsidie Necker- man, achtergestelde lening pro ject reinigen baggerspecie (onder voorbehoud), uitvoeringsbesluiten Interreg II1994 -1999 (onder voorbehoud) en nabespreking ver gadering havenschappen. De Provinciaal Planologische Commissie (PPC) voor Zeeland vergadert donderdag 14 sep tember, aanvang 10.00 uur. Er staan vier te bespreken onder werpen op de agenda: ruilverkave ling Biervliet, de intergemeentelij ke structuurvisie Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen, het ont- werp-streekplanafwijking WOV in samenhang met aanvullend MER en ontwerp-antwoordnota, en tot slot, het onderzoek Zoomas. De vergaderingen van de sta tencommissies zijn openbaar en beginnen met spreekrecht voor het publiek. Wie wil kan van de gelegenheid gebruik maken zijn of haar visie te ge ven over een van de onderwer pen die op de agenda staan. Voor het agendapunt 'beslispun tennotitie streekplan Zeeland' is er geen mogelijkheid meer in te spre ken. Over dit onderwerp hebben de statencommissies gezamenlijk 7 september een inspreekverga- dering gehouden. De bijeenkomst van de PPC is wel openbaar maar spreekrecht kent de commissie niet. Tenzij anders vermeld zijn de ver gaderingen in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De agenda's van de commis sievergaderingen en de bijbe horende stukken liggen ter in zage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Nieuws Het ligt voor de hand Goeree- Overflakkee in te delen bij de provincie Zeeland stelt de staatssecretaris van binnen landse zaken, mevr. A.G.M. van de Vondervoort. Het agrarisch en recreatieve ei land past meer bij eilandenprovin cie Zeeland dan bij het verstede lijkte Zuid-Holland is de strekking van de motivatie bij het concept voorontwerp van wet Goeree-Over flakkee dat tot 4 november ter in zage ligt in alle openbare bibliotheken in Zeeland en in het informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg. Sowieso Goeree-Overflakkee krijgt sowieso te maken met bestuurlijke veran deringen. Allerlei bestuurlijke ban den met het Rotterdamse worden verbroken en moeten met een an dere regio weer worden opge bouwd. Dat geldt onder meer de gemeenschappelijke regeling voor regionale brandweertaken, ambu lancevervoer en geneeskundige hulpverlening bij rampen en voor de politieregio. Het opbouwen van nieuwe bestuurlijke samenwer kingsverbanden is nodig omdat het provinciaal bestuur van Zuid- Holland vorig jaar heeft besloten dat Goeree-Overflakkee niet bij de nieuwe stadsprovincie Rotterdam zou gaan horen. Dit in tegenstel ling tot een eerder besluit in 1992 waarbij datzelfde provinciaal be stuur besloot het eiland bij Rijn mond te voegen. Maar van meet af aan heeft het Overlegorgaan Rijnmondgemeenten in de discus sie over de stadsprovincie Rotter dam gesteld dat Goeree-Overflak kee niet thuishoort in die nieuwe provincie. Aan dit standpunt hebben de pro vinciale bestuurders van Zuid-Hol land zich vorig jaar geconfor meerd. Er moet nu dus iets gebeuren en de vraag rijst wat dan het beste is voor de gemeen ten en de bewoners van het ei land. Standpunten De gemeenteraden van Oostflak- kee en Goedereede hebben geko zen voor aansluiting bij Zeeland, Omgeving Goedereede die van Middelharnis en Dirksland zijn voor aansluiting bij Zuid-Hol land. Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland wil dat het eiland ge woon bij Zuid-Holland blijft en Zee land vindt dat Goeree-Overflakkee sociaal geografisch en bestuurlijk goed past bij de provincie Zee land. Dat vindt ook de staatssecre taris van binnenlandse zaken nu indeling bij Rotterdam niet meer tot de mogelijkheden hoort. De staatssecretaris vindt dat het eiland te ge ïsoleerd komt liggen van Zuid- Holland als de provinciewor ding van Rotterdam en de Haaglanden eenmaal een feit is. Er ontstaat dan een langge rekt gebied zonder logische ruimtelijke en sociaal-econo mische samenhang. Verder voert de staatssecretaris aan dat het karakter van het over wegend agrarische en recreatieve eiland beter past bij Zeeland dan bij Zuid-Holland-Zuid. Verdere besluitvorming Na de inspraakperiode die 4 no vember afloopt is het uiteindelijk aan het parlement de knoop defini tief door te hakken. De verwach ting is dat de staatssecretaris mikt op besluitvorming op het mo ment dat de Kamer zich ook zal uitspreken over het wetsvoorstel over de stadsprovincie Rotterdam. Immers, op het moment dat die provincie een feit wordt, moeten ook de bestuurlijke verbanden van uit Goeree-Overflakkee elders zijn ondergebracht. Het wetsvoorstel over Rotterdam ligt inmiddels bij de Kamer, van daar dat de verwachting gerecht vaardigd lijkt dat de definitieve be sluitvorming uiterlijk volgend jaar haar beslag zal krijgen. Wie wil kan zijn of haar me ning over de indeling van Goe- ree-Overflakkkee tot 4 novem ber schriftelijk kenbaar maken bij de staatssecretaris van bin nenlandse zaken, postbus 20011, 2500 EA Den Haag. De hoorcommissie bestem mingsplannen houdt donder dag 14 september twee open bare zittingen. Om 14.00 uur gaat het om het be stemmingsplan Molenwerf II van de gemeente Mariekerke. Tegen het openstellen van een pad voor gemotoriseerd verkeer hebben bezwaarmakers bedenkingen met het oog op aantasting van rust, onveilige verkeerssituatie, scheur vorming van de woningen en waar devermindering van eigendom. Om 14.30 uur is de partiële her ziening van het buitengebied van de gemeente Zierikzee in het ge ding. Hiertegen is het Landbouw schap in het geweer gekomen om dat het vindt dat de agrarische sector te veel beperkingen krijgt opgelegd. Dat zou met name het gevolg zijn van het verbod be staande bedrijven om te schake len naar agrarische veredelingsbe- drijven. Zowel de bezwaarmakers als de gemeentebesturen zijn uit genodigd hun standpunt mon deling toe te lichten. De bijeenkomsten zijn in het provinciehuis, Abdij 6 in Mid delburg. 'Ticket to Hollywood' is de titel van een zojuist verschenen lesbrief. Hierin staat onder meer beschreven hoe in grote lijnen een film tot stand komt. Ook staan er enkele opdrach ten in. Bijvoorbeeld: noteer, terwijl je naar de film kijkt, achter elke scè ne om welk onderwerp het gaat. Of maak een film over Zeeland of over een zeeuws onderwerp.» De lesbrief hoort bij de film 'Zee land bij hoog en bij laag'. De film laat volgens de samenstellers zien dat bijna alles wat in Zeeland ge beurt, te maken heeft met de lig ging aan zee en met het ritme vam eb en van vloed. Op die ma nier is de industrie en handel, his torie, onderwijs, ontspanning, wo nen en werken in beeld gebracht. De lesbrief is gratis verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 01180-31400. De film 'Zee land bij hoog en bij laag' (16mm of video) is gratis te lenen bij het informatiecentrum. Omroep Zeeland zendt aanstaande zondagmiddag voor de tweede keer een gesprek uit van Adrie van Oor schot met H.J.J. Elenbaas uit Tho len. In het programma 'Die's nog van voor d'n oorlog' vertelt Elenbaas over zijn leven. Aan bod komen onderwerpen als: de schoolgang in Scherpenisse, jeugdjaren in Scher- penisse en Poortvliet, de trek naar Rotterdam, werkeloosheid, het Rot terdamse droogdok, de eerste oor logsjaren op Tholen, de hongerwin ter en het Tholen van nu. De uitzen ding is op Omroep Zeeland te belui steren van twaalf tot één uur. De openbare bibliotheken in Tholen haken van 4 tot 14 oktober in op de landelijke kinderboekenweek. Dit jaar staan de huisdieren centraal, vandaar dat de week op dierendag begint. Deze maand kunnen kinde ren van de groepen vijf tot en met acht van de basisscholen meedoen aan de fotowedstrijd 'Kiek je eigen huisdier'. De kinderen mogen een zelfgemaakte foto van hun lieve lingshuisdier inleveren bij de bibli otheken in Tholen, Sint-Annaland en Sint-Maartensdijk. Per kind mag er één foto ingestuurd worden. Deze moet op een vel papier geplakt wor den waarop ook de naam, leeftijd, soort en eigenaardigheden van het huisdier staan vermeld. Ook de naam en het adres van de deelne mers moet erop staan. De foto's moeten vóór 4 oktober worden inge leverd. Alle inzendingen worden tij dens de kinderboekenweek tentoon gesteld in de bibliotheken. Een jury kiest er per bibliotheek twee uit. De winnaars krijgen een T-shirt met hun foto erop. Advertentie I.M- Para Norma. Dit weekeinde wordt in de Zeelandhallen te Goes de vier de Para Norma gehouden. Er zijn presentaties, demonstraties, infor matie en lezingen van paragnosten en alternatieve therapeuten. Vrij dagavond geeft de Belgische magiër Marco Moreno een hypnose- en telepatieshow. Na de braderie blijft in de Stoofstraat de rommel liggen. Tholen kan terugkijken op een geslaagde braderie op 25 en 26 augustus. Minder geslaagd is de puinhoop die nu al jaren aan een stuk achterblijft na de braderie. De standhouders doen alles netjes in de containers en dozen. En daarmee is voor hen de kous af. Na 21.00 uur - na het weghalen van de kramen - blijven de containers, dozen en vuil nisvaten gewoon in de straten staan. Maar wij zitten in de Stoofstraat tus sen de cafés in. Dus er komen stro men mensen door onze straat met De kruisvereniging Rondom de Oosterschelde organiseert in het wijkgebouw te Sint-Maartensdijk de cursus 'een zieke thuis verzorgen'. De cursus begint op dinsdag 19 sep tember om half acht 's avonds. Men sen die een zieke thuis verzorgen, hebben het niet altijd even gemak kelijk. De verzorger moet veel doen zoals het tillen van de zieke, het ver schonen van het bed terwijl de patiënt er nog in ligt of het aanpas sen van het voedsel. Op de zes cur susavonden wordt informatie gege ven, maar ook geoefend. De leiding is in handen van wijkverpleegkundi ge mevr. A. Jumelet en wijkzieken verzorgende mevr. S. van de Woe- stijne. Men kan zich voor de cursus opgeven bij de kruisvereniging tel. 01100-49200. Helpende Handen. De afdeling Flakkee/Schouwen/Tholen van Hel pende Handen gehandicaptenzorg van de Gereformeerde Gemeenten houdt zaterdagmiddag om kwart over twee een contactbijeenkomst in gebouw Salem aan de Molenstraat te Nieuwerkerk. Stemmen van lezers alle gevolgen van dien. Ik neem het zelfs die jongelui niet kwalijk - wij zijn allemaal jong geweest - maar ik neem het wel het bestuur kwalijk. Want die laat al jaren achtereen een flinke steek vallen door die troep niet op tijd weg te halen en zodoen de deze puinhoop te voorkomen. Dan zouden ze ook niet op zondag ochtend uit hoeven te rukken om het op te ruimen. F. Reijngoudt Stoofstraat 13, Tholen. In reactie op het bericht 'Onderwijs bond gelooft niet in beroepszaak' uit de Eendrachtbode van 31 augustus j.l. het volgende: De uitspraak van wethouder J. Vers- luys, dat de vereniging van school leiders achter de besluiten (tot ont slag uit de functie van directeur en benoeming tot schoolleider in ver band met de vorming van de federa tie van openbare basisscholen) van het college van 26 juni 1995 staat, is volstrekt onjuist. De Algemene Vereniging van Schoolleiders P.O. (AVS) te Utrecht behartigt de juridische belangen van dhr. G.T. Bril en dhr. J. Plekkenpol en heeft bezwaarschriften ingediend tegen deze besluiten. Hieruit blijkt, dat de AVS niet achter de besluiten van het college staat. A.V.S. Utrecht L. de Groot Van 17 tot en met 23 september wordt de nationale collecte voor het Prinses Beatrixfonds gehouden. Het fonds is het overkoepelende orgaan van alle belangenverenigingen voor mensen met spierziekten zoals polio, spasticiteit, multiple sclerose en de ziekten van Parkinson en Hun tington. De opbrengst van de collec te is bestemd voor onderzoek en idi- viduele hulp. Verschrikt lees ik in de Eendracht bode: Cafévoetbal bij Vosmeer. Zeker kijken de welwillende oudere leden met weemoed terug, maar waarnaar precies. De derde klasse KNVB was fantastisch. Maar je moet realistisch zijn en dan zie je dat dit niet meer mogelijk is. Toch zeker niet met de heren bobo's die jaren preekten van amateurvoetbal zonder te betalen, terwijl ze van achter hun bureaus sponsors zochten voor clubs waarbij ze heel nauw betrokken waren. En géén sponsors voor een ballennet of voor de alom bekende reisvergoeding. Dit is bij Vosmeer niet aan de orde. Maar hoe komt het dat over deze club het woord cafévoetbal in de krant staat? Waarom stopt de assis tent-trainer? Waarom stoppen er lei ders? Waarom stoppen er grensrech ters? Waarom stoppen er terrein knechten? Waarom stoppen de men sen in de kantine? Waarom worden de velden niet meer gesproeid? Waarom is er niemand voor ont vangst als er een ploeg uit Engeland een partijtje komt voetballen? Waar om is er dan iets dubbel gepland, zodat deze gasten niet eens iets kun nen drinken in de kantine? Waarom niet proberen uit het jubileum opnieuw een groot financieel rende ment te halen? Waarom stoppen er hoofdsponsors? Waarom verhuist de doelman van Vosmeer 2 naar een andere club? Vragen genoeg, en er zijn er nog meer. Mijns inziens is het probleem dat de bereidheid om wat voor de club te doen, bij bestuur en leden achteruit holt. Uitzonderingen daargelaten. Wordt het geen tijd dat het bestuur eens bijt. En goed, zodat bijvoor beeld niet een sponsor zijn wil oplegt aan één elftal van de vereni ging. En dat men eens echt kijkt of de trainer past bij v.v. Vosmeer. Niet alleen bij de spelers van het eerste elftal, maar bij de vereniging, na de degradatie. Withagen is zon dermeer een goede trainer, maar gaat dat ook op bij Vosmeer? Mijn reactie is er één uit goede bedoelingen met v.v. Vosmeer en géén boos achterom kijken. Daar voor ben ik nog te actief bij de jeugdafdeling. Succes. J. van Meer Pr. W. Alexanderstraat 10 Oud-Vossemeer. Organist Martin Zonnenberg geeft zaterdagavond een concert in de Onze Lieve Vrouwekerk te Tholen. Deze instrumentalist werd in 1958 geboren en had al op jonge leeftijd belangstelling voor het orgel. Als twaalfjarige bege leidde hij al een aantal koren. Zonnenberg behaalde de diploma's koordirectie en schoolmuziek. Hij is als organist verbonden aan de Her vormde Gemeente te Sliedrecht. Verder is hij dirigent van het christe- De streekschool West-Brabant en het technisch college Antonie Kel dermans in Bergen op Zoom gaan fuseren. Vrijdag is daartoe een intentieverklaring ondertekend. Op 1 januari moeten de besturen samen gaan en op 1 augustus volgend jaar de twee instellingen. Beide scholen werken al meerdere jaren samen. Bijvoorbeeld in de lan ge vakopleidingen voor de metaal- en elektrotechniek, de processchool Zuidwest-Nederland, alsmede bij projecten voor open leren en voor meisjes in technische beroepen. Ook contractonderwijs - maatwerk voor bedrijven en instellingen - vormt bij beiden een belangrijk onderdeel van het onderwijsaanbod. Antonie Keldermans brengt vijf technische afdelingen in: bouwkun de, elektrotechniek, motorvoertui gentechniek, werktuigbouw en pro ces-, laboratorium- en milieutech niek. De streekschool houdt zich bezig met vorming en educatie, mid delbaar beroepsonderwijs in deeltijd en contractonderwijs. De fusie zal resulteren in zeven branchegerichte afdelingen. Onderwijsvernieuwing en de toepassing van nieuwe techno logieën binnen het beroepsonder wijs zullen veel aandacht krijgen. De fusie is een volgende stap om te komen tot een regionaal opleidin gencentrum voor westelijk Noord- Brabant. Eerder fuseerde de streek school al met het vormingswerk westelijk Noord-Brabant. De minis ter van onderwijs stelt de vorming van regionale opleidingencentra per 1 januari 1998 verplicht. Technovatie. Op dinsdag 12 sep tember wordt in Vlissingen de Tech- novatiewerkplaats Zeeland geo pend. Hierin kunnen schoolverlaters van de Hogeschool Zeeland en het Zeeland College technologische onderzoeksprojecten voor Zeeuwse bedrijven en instellingen uitvoeren. Zo hoopt men de relatie tussen de scholen en bedrijven te versterken. lijk mannenkoor Sliedrecht, het christelijk meisjeskoor Laudate Deum uit Sliedrecht en het uit 350 leden bestaande christelijk gemengd koor Praise Him uit Dordrecht. Ook is Zonnenberg als programmamaker verbonden aan de Evangelische Omroep. Behalve in Nederland, gaf hij ook concerten als dirigent, pia nist en organist in: Duitsland, Frank rijk, Oostenrijk, Hongarije, Tsjechië en Israël. Zonnenbergs concert in Tholen begint om acht uur. Hij speelt behalve enkele eigen werken ook composities van F. Asma, G.F. Handel, J.C. Kellner, W. Rudnick, W. Mudde, G. Marie, L. Vièrne, T. Dubois, L.J.A. Lefébure-Wely, W. Wolstenholme en G. Young. Naast het solo optreden van Zonnenberg, begeleidt hij ook de samenzang van Psalm 42 en gezang 280. Ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom fungeert vanaf deze maand als opleidingsinstituut voor het praktische leerjaar van huisartsen in spé. Jaarlijks zullen twaalf huisart sen in opleiding van de Erasmusuni- versiteit te Rotterdam hun stage in Bergen op Zoom doorbrengen. De gynaecoloog Feijen fungeert als opleidingscoördinator. Het ziekenhuis verwacht dat van de samenwerking een aantal positieve impulsen uitgaan. Zo wordt artsen de gelegenheid geboden zich te spe cialiseren, bij een aantal specialis men wordt praktijkervaring opge daan en verder wordt de samenwer king gestimuleerd tussen huisartsen en specialisten werkzaam binnen het ziekenhuis. De opleiding geneeskunde wordt na een meer theoretische vorming van vijf jaar afgesloten met een docto raal examen. Dan volgt twee jaar praktijk (co-assistententijd), afge sloten met het artsenexamen. Om zelfstandig een beroep uit te kunnen oefenen, dient de arts zich vervol gens te specialiseren in een bepaald vakgebied. De huisartsenopleiding telt drie jaren specialisatie, waarvan het tweede jaar is ingeruimd om zie kenhuiservaring op te doen. Kledingbeurs. In De Wittenhorst te Halsteren wordt donderdag 7 sep tember een kinderkledingbeurs gehouden. De verkoop is van 9 tot 12 en van half twee tot half vijf. De opbrengst gaat naar goede doelen. Ook tijdens het open huis op 9 en 10 september is er een kledingbeurs; zaterdag van 10 tot 21.30 uur en zondag van elf tot vijf uur. THOLEN 9 sept. orgelconcert Martin Zonne- berg. Grote Kerk 20 u. 13 sept. avond NCVB over 'de vrouw in de wereld van nu', Meul- vliet 19.30 u. 16 sept. puzzel- en oriëntatierit MAC, Zoekweg 19 u. 21 sept. busreis naar boekenstadje Bredevoort, opgave tot 1 sept. op tel. 01170-55347, vertrek 8.20 uur. 21 sept. informatiemiddag Alzhei mer werkgroep Tholen, Ten Anker 14-16.30 u. 23 en 24 sept. sluitingstocht water sportvereniging De Kogge. 30 sept. zang en orgelavond chr. Thools mannenkoor Rehoboth, Gro te Kerk 19.30 u. 30 sept. sluiting zwembad De Spet ter. OUD-VOSSEMEER 13 en 27 sept. Koersballen Anbo, Vossenkuil 14u. 15 en 16 sept. hobbytentoonstelling en -beurs, Vossenkuil. 20 sept. bingomiddag Anbo, Vos senkuil 14 u. SINT-ANNALAND t/m 23 okt. exposities streekmuseum Meestoof over merklappen en hoog aarzen, di t/m za 14.15-16.45 u. t/m 30 sept. expositie gegraveerd kristal en glas van mevr. Schot uit Tholen, De Lagune. SINT-MAARTENSDUK t/m 29 sept. expositie 'Beelden van Tholen en St. Philipsland', gemeen tehuis ma t/m vr 9-12 en 13.30-15 u. 8 sept. bingomiddag, recreatiezaal Sint Maartenshof 14 u. 11 sept. begin volksdanslessen Dodi Dodi, vml kleuterschool Radda Bar- nenstraat 20.15 u. 16 sept. West-Brabant fietstocht over 150 km, café Smerdiek 9 u. 16 sept. Ierse avond met Noël Shan non, The Donkeys en Jake, Haestin- ge 20-2 u. 16 sept. fancy fair Juliana van Stol- bergschool 13-17 u. 23 t/m 30 sept. tennistoernooi Smal- stads Open, park Jacoba van Bei eren. 28 sept. Roosendaals Ouderentoneel voor Anbo en soos, Haestinge 14 u. 30 sept. lampionoptocht m.m.v. Euterpe, start 19 u. SCHERPENISSE 7 sept. handwerkmiddag platte landsvrouwen, Holland Huis 14-16 u. 9 sept. bekerwedstrijd De Zeebaars, Anna Vosdijkpolder 15-18 u. 12 sept. eerste avond klaverjasclub De Roemers, Zeelands Welvaren 20 u. 15 sept. optreden Normaal, hallen van Meijer, Veerdijkseweg. 20 sept. C. Prinsen brengt meiden- kist mee en vertelt hierover aan plat telandsvrouwen, Holland Huis 20 u. 24 sept. rit motortoerclub Tholen, Veerdijkseweg 3 om 9 u. SINT-PHILIPSLAND 7 sept. excursie plattelandsvrouwen naar Eendenkooi, 13.30 u. 20 sept. kernbezoek gemeentebe stuur, Wimpel. i 21 sept. lezing Artsen zonder Gren zen voor plattelandsvrouwen, Wim pel 20 u. BERGEN OP ZOOM 8 t/m 10 sept. cultureel weekend, activiteiten in binnenstad. 10 sept. straattheaterfestival. 15 sept. opening theaterseizoen De Maagd met musical Faya, De Maagd 20.15 u. 16 sept. Krabbentocht (wandelen), start Paviljoen Rozenoord vanaf 7 u. 19 sept. De Berini's, De Maagd 20.15 u. 21 sept. t/m 6 jan. cultuurhistorische tentoonstelling De Vier Jaargetij den, Markiezenhof. 22 sept. concert Janis Ian, De Maagd 20.15 u. 23 sept. dans en muziek Les Ballets Africains de Guineé, De Maagd 20.15 u. 23 sept. t/m 19 nov. overzichtsten toonstelling Louis Weyts, Markie zenhof. t/m 24 sept. canto-project Rob Möhlman, 29 sept t/m 1 okt. plaatfeesten, optredens Golden Earring, Garfield, Anita Meijer en Rowwen Hèze, tent aan Binnenschelde. film+++film-t-++fllm+++film ROXY 1: Braveheart - do en ma t/m wo 20 u„ vr en za 21.30 u., zo 16.15 en 20 u. Casper - vr 18.45 u., za 16.15 u., zo 16.30 u., wo 14 u. ROXY 2: Batman Forever - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16.30 en 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 1: While you were sleeping - do, di en wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. De Leeuwenko ning - za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 2: Under Siege 2 - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u„ wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Congo - do, ma en wo 20 u., vr t/m zo 21.30 u. Flodder 3 - vr en za 18.45 u., zo 16.15 en 18.45 u. Free Willy 2 - za, zo en wo 14 u. Filmclub Cinema Paradiso: Burnt by the Sun - di 20.30 u. The Sound of Music - ma 20 u. Radio Sloth is te bereiken op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz De gerenommeerde LIJSTENMAKER 'Eeuwen voor het 'ustwerk eiland Tholen Molenstraat 13, tel./fax: 01666-4041 4695 CK Sint-Maartensdijk Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 7