THOLENDERWIJS Verwarring over aantal ligplaatsen Oosterschelde mag geen park worden RICHTLIJNEN STANDPLAATSEN RICHTLIJNEN VENTEN KENNISGEVING VAN MEDEDELING BESLUIT SPREEKUUR B&W FIETSTOCHT NAAR LANDSCHAP EN HISTORIE VAN THOLEN BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN Rouwbeklag van Thoolse raad WAT LIGT TER INZAGE? Donderdag 7 september 1995fj EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT informatierubriek van de gemeente Tholen INTREKKEN RESERVERING INVALIDEN PARKEERPLAATS PR. BEATRIXSTRAAT 2 THOLEN TARIEVEN PEUTERSPEELZALEN VOOR HUUR GEMEENTELIJKE ACCOMMODATIES WET MILIEUBEHEER: 14 SEPTEMBER Hecht en gelukkig Commissie bedrijfsleven unaniem: Midas Dekkers Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Op 22 mei 1995 zijn nieuwe richtlijnen vastgesteld die burge meester en wethouders hanteren bij de behandeling van een aanvraag om een standplaatsvergunning als bedoeld in artikel 5.2.3. van de Algemene plaatselijke verordening. In de oude richtlijnen streefden burgemeester en wethouders er naar alle standplaatshouders, aan wie voor een bepaalde kern vergunning werd verleend, op dezelfde dag en tijdstip stand plaats te laten innemen. De praktijk heeft geleerd dat het voor standplaatshouders die friet, snacks, ijs en vis verkopen niet interessant is om deze goe deren, die meestal direct na de bereiding genuttigd worden, op de concentratie (markt) aan te bieden. Daarom was al eerder besloten een uitzondering te maken voor het versprodukt vis. In de nieuwe richtlijnen wordt nu ook een uitzondering gemaakt voor hen die frites, snacks en ijs verkopen. Standplaatshouders die deze produkten verkopen kunnen nu niet alleen afwijken van de vastgestelde dagdelen maar ook van de vastgestelde locaties wanneer het de dijkrecreatie betreft. Richtlijnen die burgemeester en wethouders hanteren bij de behandeling van een aanvraag om een standplaatsver gunning als bedoeld in artikel 5.2.3 van de algemene plaatselijke verordening van de gemeente Tholen: I. Een standplaatsvergunning kan worden aangevraagd voor 1 dag, 1 week, 1 maand of 1 jaar. Incidenteel: - 1 dags-standplaatsvergunningen worden er maximaal 5 per jaar per persoon verleend; - 1 weeks-standplaatsvergunningen worden er maximaal 3 per jaar per persoon verleend; - 1 maands-standplaatsvergunningen worden er maximaal 1 per jaar per persoon verleend. Permanent: - de permanente standplaatsvergunningen worden in het alge meen verleend voor 1 jaar en kunnen daarna opnieuw getoetst en verleend worden. II. Bij de behandeling van een permanente standplaatsvergun ning gelden de volgende richtlijnen: Er zijn 2 of meer winkels van dezelfde branche in een kern van de gemeente: - burgemeester en wethouders verlenen maximaal 1 stand plaatsvergunning per branche aan een ambulante handelaar, die (een gedeelte van) het door deze winkels aangeboden assortiment aanbiedt; Er is 1 winkel in een kern van de gemeente: - burgemeester en wethouders verlenen maximaal 2 stand plaatsvergunningen per aangeboden assortiment voor de ker nen Tholen, Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland; - burgemeester en wethouders verlenen maximaal 1 stand plaatsvergunning per aangeboden assortiment voor de ker nen Sint Philipsland, Anna Jacobapolder, Poortvliet, Scherpe- nisse, Stavenisse en Oud-Vossemeer; Er is geen winkel in een kern van de gemeente noch wordt anderszins (bijvoorbeeld door een rijdende winkel) voorzien in het assortiment dat een standplaatshouder wenst aan te bieden: - burgemeester en wethouders verlenen maximaal: 3 stand plaatsvergunningen per aangeboden assortiment. III. Er wordt geen onderscheid gemaakt tussen ambulante han delaren uit de-gemeente Tholen en hen die afkomstig zijn uit een andere gemeente. IV. In verband met de branchevervaging en de verschillen in assortiment zal bij de beoordeling van een aanvraag een door een ambulante handelaar aangeboden assortiment dat nage noeg gelijk is aan het assortiment van een gevestigde winkelier worden aangemerkt als een gelijk assortiment. V. Burgemeester en wethouders kunnen voor de volgende loka- ties en dagen standplaatsvergunningen verlenen: KERN LOCATIE DAGDEEL Tholen Poortvliet Scherpenisse Stavenisse Oud-Vossemeer Sint-Annaland Sint Philipsland Sint-Maartensdijk Anna Jacoba polder parkeerterrein Markt parkeerterrein Kerkplein Spuidamstraat Bos parkeerterrein Raadhuisstraat parkeerterrein Havenplein Voorstraat parkeerterrein Haven parkeerterrein Dorpshuis Langeweg dinsdagmorgen dinsdagmiddag dinsdagmiddag woensdagmorgen donderdagmorgen donderdagmiddag vrijdagmorgen vrijdagmiddag dagdeel wordt be paald op het mo ment dat er be langstellenden zijn VI. Burgemeester en wethouders kunnen in afwijking van hier boven genoemde dagdelen vergunning verlenen aan hen die fri tes, snacks, ijs en vis verkopen VII. Burgemeester en wethouders kunnen ten behoeve van de verkoop van de onder VI genoemde produkten in afwijking van de vastgestelde lokaties vergunning verlenen ten behoeve van de dijkrecreatie. Burgemeester en wethouders maken bekend dat door verwijde ring van het bord E6 van bijlage 1 van het Reglement verkeers regels en verkeerstekens, de reservering van een invalidenpar keerplaats voor het perceel Pr. Beatrixstraat 2 te Tholen tbv de heer A.E.P. van Oorschot, is opgeheven. De heer Van Oorschot bevindt zich door de week elders waar door de noodzaak van een reservering van een invalidenpar keerplaats is komen te vervallen. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na heden bezwaar maken bij burgemeester en wethouders. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Sint-Maartensdijk, 7 september 1995. Volgens de "Tarievenverordening gemeentelijke accommoda ties" wordt aan de peuterspeelzalen per groep een huur bere kend (dat overeenkomt met een huur voor 2 dagdelen). Het kan voorkomen dat een groep slechts voor 1 dagdeel of voor 'n extra dagdeel huurt. Het is dus reëel dat de huur per dagdeel wordt berekend. De raad heeft besloten de verordening aan te passen. Artikel 7 is met terugwerkende kracht per 1 januari 1995 als volgt gewijzigd: a. Voor peuterspeelzalen die gedurende 2 dagdelen per week gebruikmaken van een accommodatie bedraagt de jaarhuur 770,-. b. Voor elk extra dagdeel bedraagt de jaarhuur 385,-. c. Deze huur wordt ook bij gebruik van een gemeentelijk vereni gingsgebouw in rekening gebracht. Op 7 februari 1995 zijn de nieuwe richtlijnen die worden gehan teerd bij behandeling van een aanvraag om een ventvergunning, als bedoeld in artikel 5.2.2. van de Algemene plaatselijke veror dening, vastgesteld. Het ventvergunningenbeleid van de oude gemeente Tholen wordt van toepassing verklaard op de nieuwe gemeente Tholen. Richtlijnen die burgemeester en wethouders hanteren bij de behandeling van een aanvraag om een ventvergunning als bedoeld in artikel 5.2.2. van de algemene plaatselijke verordening, vastgesteld. Het ventvergunningsbeleid van de oude gemeente Tholen wordt van toepassing verklaard op de nieuwe gemeente Tholen. I. Een ventvergunning kan worden aangevrfagd voor 1 dag, 1 week, 1 maand of 1 jaar. Incidenteel: - 1 dags-ventvergunningen worden er maximaal 5 per persoon verleend; - 1 weeks-ventvergunningen worden er maximaal 3 per jaar per persoon verleend; - 1 maands-ventvergunningen worden er maximaal 1 per per soon verleend. Permanent: - de permanente ventvergunningen worden in het algemeen verleend voor 1 jaar en kunnen daarna opnieuw getoetst en verleend worden. II. Bij de behandeling van een permanente ventvergunning gel den de volgende richtlijnen: Er zijn 2 of meer winkels van dezelfde branche in een kern van de gemeente: - burgemeester en wethouders verlenen maximaal 1 ventver gunning per branche aan een ambulante handelaar, die (een gedeelte van) het door deze winkels aangeboden assortiment aanbiedt; Er is 1 winkel in een kern van de gemeente: - burgemeester en wethouders verlenen maximaal 2 ventver gunningen per aangeboden assortiment voor de kernen Tho len, Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland; - burgemeester en wethouders verlenen maximaal 1 ventver gunning per aangeboden assortiment voor de kernen Sint- Philipsland, Anna Jacobapolder, Poortvliet, Scherpenisse, Stavenisse en Oud-Vossemeer; Er is geen winkel in een kern van de gemeente noch wordt anderszins (bijvoorbeeld door een standplaatshouder) voorzien in het assortiment dat een venter wenst aan te bieden: - burgemeester en wethouders verlenen maximaal 3 ventver gunningen per aangeboden assortiment; De permanente ventvergunning wordt slechts verleend voor 1 dag per week per kern en wel zodanig dat: - die dag niet gelijk valt met de dag die burgemeester en wet houders hebben aangewezen voor het innemen van stand plaatsen in die kern; - handelaren met eenzelfde assortiment niet op dezelfde dag venten. Deze bepaling geldt niet voor venters met een'frituurwagen. III. Er wordt geen onderscheid gemaakt tussen ambulante han delaren uit de gemeente Tholen en hen die afkomstig zijn uit een andere gemeente. IV. In verband met de branchevervaging en de verschillen in assortiment zal bij de beoordeling van een aanvraag een door een ambulante handelaar aangeboden assortiment dat nage noeg gelijk is aan het assortiment van een gevestigde winkelier worden aangemerkt als een gelijk assortiment. Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op de artikelen 3.44 en 3.45 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat door hen op 29 augustus 1995 onder oplegging van voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorko men, dan wel zoveel mogelijk te beperken een vergunning is ver leend ingevolge de Wet milieubeheer naar aanleiding van de aanvraag van: - Wilthagen Vleeswaren BV, Kruisbessenstraat 41 te Krab- bendijke, voor het oprichten en in werking hebben van een spekbakkerij en worstenmakerij, gelegen aan de Energieweg 1 te Tholen, kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie N num mer 212 (ged). Het besluit en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 8 september 1995 gedurende zes weken op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 15.00 uur. Indien het col lege daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk worden ingezien. Ingevolge artikel 20.1, eerste lid en artikel 20.6 van de Wet milieubeheer en artikel 6.7 van de Algemene wet bestuursrecht staat gedurende zes weken met ingang van de dag na de dag waarop de besluiten ter inzage zijn gelegd beroep open bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Sint-Maartensdijk, 7 september De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 11 sep tember 1995 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. De wethouders P. van Schetsen, ing. J. Versluijs en ing. J. van der Jagt houden hun spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Het spreekuur van burgemeester H.A. van der Munnik komt te vervallen. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8330. In het kader van "Zeeland nazomer festivals 1995" organiseert Stichting educatief toerisme Zeeland 'Oranjezon' een fietstocht naar en over het eiland Tholen. De tocht start in Yerseke aan boord van de MS "Harpoen", die de deelnemers via de oude postroute naar Gorishoek brengt. Vandaar gaat men per fiets verder langs enkele bijna verdwenen dorpjes, mooie boerderijen en een oud stoomgemaal naar de stad Tholen. Enkele beziens waardigheden in dit stadje zijn de stadswallen, de monumentale Grote kerk en het stadhuis. De terugtocht voert via Poortvliet en Scherpenisse naar Sint-Maartensdijk met z'n fraaie marktplein. Vandaar gaat men via natuurgebied de Pluimpot terug naar Gorishoek en scheept men weer in voor de overtocht naar Yer seke. De tocht is ca. 35 km lang. Plaats van vertrek is de haven van Yerseke, evt. Gorishoek of recreatieterrein "De Pluimpot". Prijs 35,- incl. lunch (in de stad Tholen). Tijdstip van vertrek is 10.00 uur, terugkomst ca. 17.00 uur Inlichtingen en aanmeldingen Stichting educatief toerisme Zee land 'Oranjezon' tel. 01188-1507 Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van W. Stoutjesdijk, Oudelandsedijk 4 te Tholen, ingediend op 8 augustus 1995, voor het bouwen van een serre op het perceel Oudelandsedijk 4 te Tholen; - Een bouwaanvraag van Stichting Beter Wonen, Haven 9 te Sint-Maartensdijk, ingediend op 22 augustus 1995, voor het veranderen van een gevel op het perceel Oranjerie 40 te Tho len; - Een bouwaanvraag van Stichting Beter Wonen, haven 9 te Sint-Maartensdijk, ingediend op 22 augustus 1995, voor het veranderen van de entrees op de percelen Oranjerie 51 en 53 en Rosarium 12 te Tholen; - Een bouwaanvraag van G. v.d. Reest, Bierensstraat 47 te Sint- Annaland, ingediend op 21 augustus 1995, voor het plaatsen van een halfsteensmuur op het perceel Bierensstraat 47 te Sint-Annaland; - Een bouwmelding van C. Duijnhouwer, Lentestraat 5 te Scherpenisse, ingediend op 25 augustus 1995, voor het plaat sen van een tuinhuisje op een perceel Lentestraat 5 te Scher penisse; - Een bouwaanvraag van R.M.J. Asselbergs, Hogeweg 23 te Poortvliet, ingediend op 28 augustus 1995, voor het verande ren van een gevel op het perceel Hogeweg 23 te Poortvliet; - Een bouwmelding van C.M.B. Jacobs, F.M. Boogaardweg 7 te Sint-Annaland, ingediend op 25 augustus 1995, voor het bouwen van een garage op het perceel aan de F.M. Boog aardweg 7 te Sint-Annaland; - Een bouwmelding van A. Duine, Spuidamstraat 3 te Scher penisse, ingediend op 28 augustus 1995, voor het vernieuwen van een berging op het perceel Spuidamstraat 3 te Scherpe nisse; - Een bouwaanvraag van H.W. van Houte, Plevierlaan 4 te Sint- Maartensdijk, ingediend op 28 augustus 1995, voor het bou wen van een berging op het perceel Zwanelaan 3 te Sint- Maartensdijk. Sint-Maartensdijk, 7 september 1995. 7 A Raadslid P. van Belzen (RPF/ GPV) kan er geen touw meer aan vastknopen. De uitbreiding van de jachthaven in Sint-Annaland met 48 passantenplaatsen blijft hem bezighouden, terwijl een bevredigend antwoord uitblijft. In de commissie openbare wer ken vroeg hij aan wethouder J. van der Jagt hoe het college op dat aantal was uitgekomen terwijl de stuurgroep Oosterschelde aan de jachthaven maar 35 plaatsen toestaat. Bovendien wees Van Belzen er nog eens op dat de jachthaven in 1987 al zeventig nieuwe ligplaatsen had gekregen. Hij kon het een niet met het ander rijmen. Van der Jagt verwees Van Belzen naar de commissie ruimtelijke ordening. Daar stelde Van Belzen dezelfde vraag aan burgemeester H.A. van der Munnik, die de gemeente vertegenwoordigt in de stuurgroep Oosterschelde: "Waar komen die extra plaatsen van daan?" De burgemeester schetste in het kort de voorgeschiedenis van de isornsjQ verdeling van de ligplaatsen langs de Oosterschelde. In snel tempo vielen er veel getallen waaruit Van Belzen afleidde dat er op een gegeven ogenblik zestig ligplaatsen voor Tholen waren gevonden. "Zestig ligplaatsen?" Volgens Van der Munnik is de ligplaatsenkwestie uitvoerig be discussieerd en komt het er in Sint-Annaland op neer dat er ongeveer 25 gemeentelijke lig plaatsen (van veelal kleine boot jes) bij de 35 passantenplaatsen (van de stuurgroep) komen. "Die 25 kleine bootjes tellen voor 13 passantenplaatsen, die zijn geïn corporeerd. Zo moet u dat zien. Zo komen we op 48 uit." Volgens het beleidsplan Ooster schelde zijn er 180 passanten plaatsen verdeeld over: Kapelle (Wemeldinge) 90, Zie- rikzee 40, Westerschouwen (Burghsluis) 15, Tholen (Sint- Annaland) 35. De jachthavenontwikkeling mag tot het jaar 2005 alleen uitgebreid worden in Wemeldinge (185) en Zierikzee (65). VERVOLG VAN PAG. 3 Politiek bedrijven, besturen, is een zeer moeilijk vak dat erg moeilijk is te leren. Ik denk dat Piet van Schet sen in de loop der jaren die kunst, die elke dag weer anders in vorm gegoten moet worden, heeft aange leerd. Hijzelf zou het anders gezegd hebben, door te reageren: 'Henk, overdrijf niet zo, kunnen we nu aan het werk.' Niet alleen in de gemeente, maar ook daarbuiten heeft hij zijn bestuurlijke talenten aangewend. De gemeente Tholen, bestuurlijk Zee land en vooral de gemeenschap van Tholen en de vele organisaties daar buiten hebben in dhr. Van Schetsen een zeer aimabel mens, een bekwa me en een zijn ambt toegewijde bestuurder verloren. Hij heeft getracht de hem gegeven talenten zo goed mogelijk aan te wenden: lui sterend, invoelend, meedenkend, meedoend, verdraagzaam, resoluut als iets kon, moest, maar ook als iets echt niet mogelijk was. Wij zijn erg bedroefd om zijn heengaan. Colle ga's, bestuurders en ambtenaren staan er verslagen bij. In hem verliezen wij, raad, b. en w., medewerkers, een vriend, een bekwaam bestuurder en collega. Als zodanig zullen wij hem zeer mis sen." De burgemeester stond ook stil bij de thuissituatie van de wethouder. "Het gezin Van Schetsen was hecht en gelukkig. Zijn echtgenote en kin deren hebben in hem een lieve, zeer zorgzame man, vader en grootvader verloren. Onze wens en bede is, dat het gezin Van Schetsen de kracht mag ontvan gen om het zware verlies van man en vader te dragen", aldus Van der Munnik gisteravond in de buitenge wone raadsvergadering. Het volgende bericht van rouwbe klag werd namens de Thoolse raad aan mevr. Van Schetsen ver zonden: 'Geschokt en met diep leedwezen hebben wij het bericht ontvangen van het zo plotseling overlijden van onze wethouder Piet van Schetsen. Hierdoor betuigen wij u en uw kinderen onze hartelijke deelne ming met dit voor u zo grote ver lies. In grote dankbaarheid gedenken wij het vele, dat ons in de persoon van uw man werd geschonken, als ook het omvangrijke en belangrij ke werk, dat hij gedurende een groot aantal jaren voor de bevol king van de gemeente Tholen heeft mogen verrichten. In het bijzonder voor de komende dagen wensen wij u en de uwen de kracht toe om het grote verlies te kunnen dragen. Met gevoelens van ons hartelijk medeleven, de raad van de gemeente Tholen.' Bouwen in strijd met bestemmingsplan. Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend door de heer M.J. de Jager, Mossellaan 34 te Tholen, voor het bou wen van een garage op een perceel kadastraal bekend Tho len, sectie N, nummer 913 (geheel), plaatselijk gemerkt Mossellaan 34. Het bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaat se geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethou ders van Tholen zijn voornemens met toepassing van arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om van 8 september 1995 tot en met 21 september 1995 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekening ligt gedurende deze termijn ter gemeen tesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 7 september 1995. Aanwijzing Schelphoekseweg 3 als beschermd monument De burgemeester van Tholen maakt bekend, dat met ingang van 8 september 1995 gedurende een periode van zes weken ter gemeentesecretarie van 9.00 en 12.00 uur en van 13.30 en 15.00 uur voor een ieder kosteloos ter inzage ligt het besluit van de Staatssecretaris van Onderwijs, Cul tuur en Wetenschappen dd. 18 augustus 1995, nummer 932160, tot aanwijzing als beschermd monument als bedoeld in de artikelen 3 en 4 van de Monumentenwet 1988 van het object Schelphoekseweg 3 te Poortvliet. Sint-Maartensdijk, 7 september 1995. Er verschijnen steeds meer borden langs de Oosterschelde, zoals hier bij de Klaas van Steelandpolder waar sportduikers gewaar schuwd worden voor vistuig van Thoolse vissers. De commissie voor het bedrijfsleven zet zich af tegen de aanwijzing van de Oosterschelde tot nationaal park. In alle toonaarden werd vorige week de voorlopige visie van de stuurgroep Oosterschelde bekritiseerd, zowel door vertegenwoordigers van de landbouw, de industrie, de recreatie en de vakbeweging. Alle groeperingen vrezen dat de Oosterschelde steeds moeilijker toe gankelijk wordt èn dat de aanwij zing negatieve gevolgen heeft voor de gebieden die aan de zeearm gren zen. Een voorlopige commissie nationale parken tast op dit ogenblik de haal baarheid van de Oosterschelde als nationaal park af. Eigenlijk moest op 15 augustus al bekend zijn hoe gemeenten en andere organisaties over het plan denken, maar de gemeente Tholen vond de periode (vanaf 18 juli) veel te kort en bedong uitstel. En van uitstel mag van de commis sie gerust afstel komen, zo bleek uit de reacties. L. de Oude (landbouw) verwacht problemen voor de boeren en tuin ders omdat de grenzen van het park ook de binnenzijde van de zeedijk omvat. "Een slechte zaak. Het waterschap is de beheerder, die moet bepalen wat er met de zeedij ken gebeurt." Ook maakte hij zich zorgen over de jacht die door de aanwijzingen beperkingen opgelegd kunnen worden. Veel was volgens De Oude onduidelijk. Het kon alle kanten op, zo stelde hij. C. Nagelkerke (recreatie) vond dat er met twee maten gemeten wordt. Scheepvaart met gevaarlijke stoffen kan ongehinderd gebruik maken van de Oosterschelde, maar een recreant of een inwoner van Tholen mag zich niet meer op de slikken vertonen, was de strekking van zijn kritiek. Hij vond dat een onlogische zaak. "Voor de recreatie blijven steeds minder mogelijkheden over. De recreant is de dupe." Ook J.J.P.A. Boulogne (vakbewe ging) toonde zich kritisch. "Een nationaal park bezoeken voor iemand die hier niet woont is leuk, maar voor degenen die er wonen niet." Door de beperkende maatre gelen zal 'de natuur' volgens Bou logne bij de plaatselijke bevolking een steeds slechtere naam krijgen. Bovendien is voor hem niet duide lijk wie de kosten (1 miljoen aan eenmalige investeringen, waaronder een bezoekerscentrum) zal betalen. "Niks is zeker, maar er wordt wel een bijdrage van de provincie, gemeenten en waterschappen ver wacht. Dat betekent dat de burgers de rekening betalen." W.F. Rippen (industrie) wees op het economisch belang van de Ooster schelde, door de vele schepen die de Krammersluizen passeren. "Straks moeten de schepen met pan toffels aan gaan varen. Ik vind het vreemd dat ze zoveel schepen door een nationaal park willen laten gaan. De voorstanders hechten meer belang aan lamsoren en zeekraal dan aan de industrie." W.J. Mosselman en A. van Leeuwen (middenstand) vrezen dat de huidige toeristen Tholen de rug zullen toe keren. Volgens Mosselman zullen de regels worden aangescherpt. Van Leeuwen wees op de omzetverho- ging in de recreatie-en detailhandel door het toerisme. "Als we op een andere doelgroep gaan mikken dan wordt dat gedecimeerd. Er zullen maar weinig toeristen naar Tholen komen voor natuur, cultuur en histo rie. Het is niet reëel dat je hier Mi- das Dekker-aanhangers naar toe krijgt." De kritiek van de commissieleden bleek zich niet alleen te richten op de mogelijke nieuwe status van de Oosterschelde maar had ook betrek king op de bestaande regels uit het beleidsplan Oosterschelde dat als uitgangspunt dient. Wethouder J. Versluys moest de leden daar regel matig op wijzen. Zelf had hij veel moeite met het feit dat de bestaande strandjes binnen de grenzen van het park zullen vallen. Ook stipte hij aan dat de ontwikkelingen bij Sint- Annaland en Gorishoek (bouw bun galowparken) nog niet zijn afge rond, terwijl in het voorstel staat dat het wel zo is.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 5