Scouting viert 15-jarig bestaan Dubbeltoernooi krijgt vervolg Peter Metske voelt zich thuis bij de B-amateurs Timmermans-trofee glanst en spreekt in Vossemeerse ronde Jeugdvissers pechvogels in Vijfuurshow Leden van Tandje Bij in Ardennen Bidon moet op dagtocht bui trotseren Dertig teams in toernooi schoolvoetbal Hebt U nieuws? K. v.d. Hoek eerste plaats De Eendracht tweede plek nachtmarathon Gezellige dag, weinig animo bij gymnasten Slechts 38 renners aan vertrek; Bastiaanse weer te sterk G.s. strijden tegen illegale reclameborden Donderdag 7 september 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Dropping, zandbeelden, varen en feest Scouting Heenetrecht uit Tholen bestaat 15 jaar. Dat werd het afgelopen weekeinde gevierd op een manier zoals scouts eigen is: met actie. Het weer werkte mee en de opkomst was goed. Vrijwel alle leden (zo'n 80) deden mee aan de activiteiten. Droog Wielrennen JÉ4 Motorsport Zwemmen Vijfde plaats Vossemeerder na sterk gereden koers Zinvol Havermans Solo Niet forceren Van Haaften tiende Vrijdagavond begon het met een dropping. Zo'n 75 scouts verzamel den zich om zes uur om later ergens op het eiland te worden afgezet. De Esta's (jeugd van zeven tot elf jaar) werden bij gemaal Schelphoek te Poortvliet gedropt. De ouderen moesten een eindje verder lopen en begonnen bij Gorishoek. Via een systeem van controleposten moesten ze hun weg vinden naar het eind punt: de Speelmansplaten. Daar kwam de laatste groep omstreeks half één aan. De Stam (scouts van 18 tot en met 23 jaar) hadden daar inmiddels diverse patrouilletenten opgesteld waarin de vermoeide lopers konden slapen. Eerst werd er De jeugdploeg die geselecteerd was om mee te doen aan het wereldkam pioenschap kustvissen in het voor malig Joegoslavië, verscheen woensdag 30 augustus in de Vijf uurshow van RTL 4. In deze ploeg van vijf jongens zitten ook drie Tho- lenaren: Marco Goedegebuure uit Oud-Vossemeer, Arno Rijnberg uit Sint-Annaland en Jeroen Vermaas uit Sint-Maartensdijk. Samen met nog twee andere Zeeuwen verheug den ze zich op het wk. Maar de Nederlandse vereniging van sport vissersfederaties (NWS) besloot om geen deelnemers uit te sturen naar Kroatië omdat de oorlog in de Balkan te ver geëscaleerd is. Dat was een domper op de vreugde van de jonge vissers. Zij doopten zich zelf dan ook 'De Pechvogels'. Om dat allemaal eens uit te leggen, mochten ze even aantreden in de Vijfuurshow. Presentatrice Viola Holt vroeg hen het één en ander over hun hobby. De NWS heeft de jon gens als pleister op de wonde een visstocht aangeboden die verzorgd wordt door havenmeester en sport visser C. Smits uit Sint-Annaland. Hij vindt het erg jammer voor de jongens dat ze niet mee kunnen doen. "Nou zitten ze eens een keer in de selectie en dan mogen ze niet. Ik begrijp best dat er besloten is om geen deelnemers naar het wk te stu ren, maar die oorlog is daar toch al een hele tijd aan de gang. Waarom hebben ze dan toch voor Kroatië gekozen?", zegt Smits. Hij vond ook dat er wel wat weinig tijd was om in de uitzending uit de doeken te doen wat nu precies kustvissen is. "Mevrouw Holt wist er zelf ook niets van. Dat was wel jammer. Ik had geen tijd om het nog uit te leg gen, want het is daar lopende-band- werk. Maar voor de jongens was het erg leuk. Dan hebben ze dat ook eens van dichtbij gezien." De came raploeg van de Vijfuurshow komt misschien nog een keer kijken als de vijf jongens hun vistocht gaan hou den. nog soep en hotdogs gegeten en Boudi Hoogedeure vertelde een spannend verhaal over 'het verleden' van de scoutinggroep. Daarna ging iedereen onder zeil. Lang duurde die nachtrust echter niet. De eersten waren alweer om zeven uur uit de veren en om acht uur was het voor iedereen aantreden. De zaterdag werd met verschillende activiteiten doorgebracht. De Elsta's mochten met het ms Morgenstond een rondvaart over het Zoommeer en Scheid-Rijnkanaal maken. Daar bij mocht iedereen om de beurt even aan het roer staan. Intussen waren de Zeeverkenners (11 tot 15 jaar) en de Wildevaart (15 tot en met 17 jaar) bezig met het maken van beelden van zand. Daaruit kwam behalve het onvermijdelijke zandkasteel onder meer ook een zeemeermin tevoor schijn. 's Middags hielden de Esta's zich ook bezig met deze activiteit. De ouderen zeilden toen met de vlet ten van de scoutinggroep van de Speelmansplaten terug naar Tholen. Daar kwamen ze omstreeks vijf uur aan. De Esta's vertrokken om half vijf vanaf de Oesterdam. Op het scou tingterrein was De Stam druk doen de de barbecue voor te bereiden. Deze was bedoeld voor alle leden, hun ouders, leiding en enkele geno digden. Er volgde ook nog een receptie voor oud(bestuurs)-leden. Tot en met de barbecue op zaterdag middag was het droog geweest. Toen brak er een plensbui los en de regen viel in plassen neer, maar tegen die tijd kon iedereen een droog onderkomen vinden in de feesttent die was opgezet. Daarin werd de rest van de avond doorge bracht. De Thoolse formatie LOZ (Lawaai op Zolder) die gedeeltelijk uit leden van de scouting bestaat, verzorgde de muzikale noot. Om twaalf uur was het lustrumfeest ten einde. Kadertraining. Scouting Zeeland en de stichting Impuls Zeeland orga niseren op 29 en 30 september een kadertraining voor vrijwilligers en beroepskrachten uit het jeugd- en jongerenwerk. De training heeft als thema 'Natuur in beweging' en wordt gehouden op het Scoutcen trum Veere. Voor meer informatie tel. 01180-23475 of 01180-39807. Onze redactie staat voor U klaar. Bel 01665-2752 Ook per fax 01665-3318 kunt U berichten doorgeven. Postadres: Postbus 5, 4697 ZG St. Annaland t 4 f f I i ■■pf fi f 4 l I v ,jl' ill: ■'-# I 4 ■i I f I f: T 4 I 4 4 -#■ 4 - T y t T f J T f f c 4 'f""* f t f f f T *..i 4 t I f ^4 '4 t f *'4 r I f I f f T fff f t 4 J t M i Hi 4 -#■ 4, 4 4 JHrf 4 Mirjam Verwijs en Corinne Reijngoudt in actie in de C2-categorie van het dubbeltoernooi van De Ruucstoppelen. Met een deelname van 134 kop pels kijkt de Sint-Philipslandse tennisvereniging De Ruucstoppe len terug op een geslaagd dubbel toernooi. "Volgend jaar krijgt het zeker een vervolg", zegt secretaris J. Wal pot. De regen van zaterdagavond was nog even spelbreker, waar door voor het uitspelen van de laatste finalepartijen moest wor den uitgeweken naar De Staver in Middelharnis. Hier werden de finales bij de heren C2 en gemengd Cl uitgespeeld. De beslissende duels bij de dames C2 en gemengd Dl werden ais 'pro set' gespeeld. Dat wil zeggen dat er één in plaats van twee sets gespeeld worden, waarbij degene met acht games (en minimaal twee verschil) winnaar is. Eerder gooide ook op maandag de regen roet in het eten, maar dat kon op de andere avonden worden opgevangen dankzij de nieuwe verlichting op de banen in Sint- Philipsland. Een enkele keer werd er tot middernacht getennist. De uitslagen van de finalepartijen zijn als volgt. Categorie D2 heren: De Waal/De Ronde-Schuurbiers/v.d. Burgt 6- 7, 6-2 en 6-4. Dames: Ligten- berg/Iriks-Winter/Hoofdman 6-3, 6-0. Gemengd: Veraart/Van Mer- riënboer-Kok/Kok 6-3, 6-1. Categorie Dl heren: Van der Wel- le/Haeck-Otten/Molenaar 6-4, 2- 6,6-2. Dames: A. en H. van Broek- hoven-VeraartAVezenbeek 7-6, 6- 3. Gemengd: Veraart/v.d. Geest- D. en M. Verwijs 8-5. Categorie C2 heren: Folmer/Van Dijke-Hogendoorn/Oosdijk 6-4,7- 6. Dames: Slootmaker/Bezemer- Van Dijke/Van Wijngaarden 8-5. Gemengd: Folmer/Van Dijke- Broekhuizen/Broekhuizen 6-4, 6-2. Categorie Cl heren: Vreeke/Ver- braak-Both/Pollemans 6-2, 7-5. Gemengd: Van Herpen/Van Wor tel-Broekhuizen/Hommel 1-6, 6-4, 6-2. René Hoek en Henry Potappel van wie- Iertoerclub Tandje Bij uit Sint-Maartens dijk vertrokken zaterdag naar La Roche in de Ardennen voor de toertocht de 'Cri- quelion'. Om negen uur begonnen de ren ners aan de route die hen over 24 hellin gen zou voeren met een maximum hoog teverschil van 3300 meter. Het weer werkte mee; de zon scheen en de voor spelde regen bleef uit. De hellingen waren tussen de twee en drie kilometer lang, terwijl het gemiddelde stijgingsper centage rond de zeven procent lag. Het was een zware tocht voor de Tholenaren die onbekend waren met het terrein. Vooral rond Samree was het afzien. Van wege hun leeftijd moesten ze binnen zeven uur en tien minuten finishen om de zilveren medaille in de wacht te slepen. Dat haalden ze allebei. Potappel kwam als 681e over de streep in 6.30.25 uur met een gemiddelde van 26,4 km/u. Hoek eindigde als 1065e in 7.07.06 uur met een gemiddelde van 24,1 km/u. De thuisblijvers van Tandje Bij reden zaterdag de normale clubrit over 85 kilo meter. De tien leden die aan de rit mee deden, haalden een gemiddelde snelheid van bijna dertig km/u. Kees v.d. Berge leidt zowel het seizoens- als het totaal klassement met respectievelijk 3048 km en 3975 km. Motorcrosser Kevin v.d. Hoek uit Sint- Maartensdijk behaalde zaterdag de eerste plaats in een wedstrijd om de West-Bra bantcup op het Scheldecircuit in Rilland. Er verschenen negen crossers met een 80cc-machine aan de start. De 13-jarige Kevin nam in de eerste manche meteen de leiding. Elke ronde groeide zijn voor sprong en hij werd als eerste afgevlagd. In de tweede manche startte hij als twee de, maar al na de eerste springbult lag hij aan kop en zag men een herhaling van de eerste manche. Als winnaar ontving Kevin een boeket bloemen. De 10-jarige Rinco van Gorsel uit Poort vliet debuteerde in deze sterk bezette wedstrijd. Hij is nog maar drie maanden met motorcross bezig. In de klasse 60-80 cc zette Rinco met de negende plaats een goede prestatie neer. In de eerste manche had hij de kopstart, maar kwam ten val en werd als elfde afgevlagd. In de tweede manche finishte de Poortvlietenaar als vierde. Wielertoerclub De Bidon uit Sint-Maar tensdijk stapte zondag op de fiets voor haar tweede dagtocht van het seizoen. Voor de vijftiende keer in het (19-jarig) bestaan van De Bidon werd de Schou- wen-Duivelandroute gereden. Er ver schenen twaalf leden aan het vertrek. Na zo'n 25 kilometer vielen er wat spetters uit de lucht en die gingen over in een echte regenbui. Maar bij Zonnemaire klaarde de lucht op en werd het droog. Na de koffiestop op 83 kilometer, stapte men om half één weer op de pedalen. Op de Grevelingendam begon het weer te regenen, maar tegen de tijd dat de groep op de Philipsdam reed, was het een plensbui geworden. Doorweekt, maar voldaan arriveerden de volhouders om kwart voor drie bij clubhuis De Kaai. Er stond 150 kilometer op de teller. De chauffeur van de volgwagen moest een paar keer in actie komen vanwege ban- denpech bij Johan Bijl, Arie Bijl, Martin Bogert en Koos v.d. Hoek. Men liet zich de barbecue (traditioneel na de tweede dagtocht) goed smaken. Kees Eikelen boom zal dit weekeinde op uitnodiging van een collegatoerclub uit Zierikzee een tocht van 170 km door Engeland rijden. Met nog zes ritten voor de boeg wordt het klassement van De Bidon geleid door vier leden met elk 2735 kilometer achter de kiezen: Piet Weijers, Johan Bijl, Cor- rie van Zetten en Wim van Gorsel. Twee ploegen van zwemvereniging De Eendracht hebben van vrijdag op zaterdag meegedaan aan de nacht marathon in Dinteloord. De Een dracht Dolphins behaalde daarbij een tweede plaats. De marathon begon met een presentatie van alle groepen. De zwemmers van de Een dracht kregen allemaal een nummer op hun rug geschilderd. Dat was-• samen met de regenpakken die ze aanhadden een grappig gezicht. Om acht uur begon de marathon. De leden van de Eendracht zwommen om de beurt zo'n kwartier. Het begin was best moeilijk, maar men raakte toch vrij snel gewend. De deelne mers die niet aan het zwemmen waren, lagen op bed, waren aan het eten, moedigden aan of waren bij het scorebord te vinden. Vanaf de start lagen de groepen van De Een dracht aan kop. Pas later - in de och tend - liep De Eendracht Dolphins ver voor op De Eendracht Sharks. De laatste loodjes wogen, zoals gebruikelijk, het zwaarst. Dat was ook te merken aan enkele zwem mers die na twee uur wat humeurig werden. Deze uurtjes vielen niet mee, maar de prestaties leden er niet onder. Het laatste uur was het meest sfeervol. Iedereen stond rond het bad en er was een echt teamgevoel. De Eendracht Dolphins eindigde als tweede, vier banen achter de num mer één. De groep legde 36.300 meter af. De Eendracht Sharks werd zesde met 30.750 meter. Trainer en bestuurslid Paco Telderman is heel tevreden over het resultaat. "We zijn tweede geworden dankzij de inzet van de zwemmers, begeleiders, ver zorgers en iedereen die mee heeft geholpen en ook dankzij de spon sors", zegt Telderman. Met een kleine veertig deelnemers viel de deelname aan de jaarlijkse seniorendag van de Thoolse turnfe- deratie tegen. Op de Speelmanspla ten vermaakten de gymnasten - van twintigers tot zestigers - zich zater dag prima met spelen rond het the ma zon, strand en zee. Zowel voor als na de lunch werden drie ronden afgewerkt. Ook moesten vragen beantwoord worden. Gymvereni ging Excelsior uit Poortvliet tekende voor de organisatie van deze dag, waarbij gezelligheid voorop staat en het wedstrijdelement niet telt. Aanstaande woensdag strijden 30 teams van dertien Thoolse basis scholen tegen elkaar in het jaarlijkse schoolvoetbaltoemooi. Het toernooi wordt gehouden op de velden van voetbalvereniging Smerdiek te Sint- Maartensdijk. Er wordt gespeeld in elf- en zeventallen. De deelnemende scholen zijn: De Regenboog (5 teams), Ter Tolne (5), De- Kraal (3) en De Veste 1uit Tholen, Die Hee- netrechtschool 1en de Sint-Antho- niusschool (1) uit Oud-Vossemeer, de De Casembrootschool (l)..uit Sint-Annaland, De Schalm (2) uit Stavenisse, De Rieburch (5) uit Sint- Maartensdijk, De Oosterschelde- school (2) uit Scherpenisse, De School met den Bijbel (1) en de Eevliet (2) uit Poortvliet en De Luijster (1) uit Sint-Philipsland. De eerste wedstrijd begint om half twaalf en de laatste om vijf voor vijf. De deelnemers krijgen allemaal een vaantje als herinnering. Peter Faber. De bekende acteur Peter Faber doet zaterdag 16 sep tember Ons Dorpshuis in Kruinin- gen aan met zijn soloprogramma 'Vrolijke verhalen voor onderweg'. De voorstelling begint om acht uur. Juichend gaat Jack Broeren als winnaar over de streep bij de B-amateurs in Oud-Vossemeer. Wilfried Bastiaanse uit Hoogerheide was in de wielerronde van Oud- Vossemeer opnieuw iedereen de baas. Zijn glunderend gezicht werd weerspiegeld in de Wim-Timmermanstrofee, die hij voor de derde keer in ontvangst nam. De trofee glansde en herinnerde aan de in 1993 over leden Vossemeerse wieierliefhebber, die als organisator van de wed strijden tijden meemaakte dat er ruim 100 renners aan het vertrek stondei en het publiek massaal op het evenement afkwam. Nu enkele tientallen toeschouwers en slechts 38 coureurs. De ronde van Oud-Vos semeer was zaterdag voor wielerliefhebbers terugdenken met weemoed. Wim Timmermans voorspelde enige maanden voor zijn overlijden de wielersport een moeilijke tijd. Zater dagmiddag kwamen deze woorden weer terug in de herinnering. Slechts 38 coureurs stonden aan het vertrek voor de wedstrijd over 100 kilome ter, waaronder slechts drie Zeeu wen. Zesentwintig renners meldden zich vlak voor de wedstrijd af. Een dieptepunt in de 47-jarige historie van de Vossemeerse wielerronde, die ook qua ambiance duidelijk heeft ingeboet. Zowel renners als publiek lopen niet warm voor de wielersport. De tijden dat het op de Dorpsweg zwart zag van het volk zijn reeds lang vervlogen. De dalende animo onder de renners en de verminderde publieke belang stelling zijn geen problemen die alleen Oud-Vossemeer aangaan. Bijna alle wielerorganisatofen kam pen met grote problemen. Dat zij ondanks de tegenwerkende krachten doorgaan met de organisatie is lovenswaardig. "Een traditie van 47 jaar zet je niet zo maar aan de kant", motiveerde comitélid M.A. Wessels enkele weken terug de bereidheid tot het organiseren van wielerwed strijden. Men hoopt op betere tijden. Toch rijst de vraag in hoeverre het zinvol is om op deze manier verder te gaan. Poortvliet besloot dit jaar de wielerwedstrijd niet te laten rijden, maar volgens organisator Dirk Uijl hoopt men volgend jaar weer wel te koersen. "Mogelijk wijken we uit naar een andere datum of een andere vorm van wedstrijd", aldus Dirk Uijl. De ronde van Tholen staat ook ter discussie. "Met de huidige ontwik kelingen zal er zeker nog het één en ander bepraat moeten worden. Het wordt hoog tijd dat ook bij de KNWU de ogen open gaan", aldus voorzitter Jan van 't Hof van het Thoolse wielercomité, dat dit jaar ruim 40 coureurs aan het vertrek had. Van de vier Thoolse wielerron des heeft Sint-Maartensdijk het minst reden tot klagen. Zonder con currentie van andere rondes stond er dit jaar een zowel in aantal als kwa liteit zeer sterk deelnemersveld aan het vertrek. Met concurrentie van andere wed strijden is het moeilijk om een acceptabel veld aan het vertrek te krijgen. Naast een criterium in Dor drecht werd zaterdag de finale van de clubcompetitie verreden, terwijl een dag later een wedstrijd in de top- competitie op het programma stond. Hierdoor hadden renners verplich tingen elders of wilde men de krach ten sparen, waardoor men zich mas saal afmeldde voor de Vossemeerse wielerronde. Ondanks het beperkte aantal deelne mers slaagde plaatselijk favoriet Ruud Havermans er niet in om in de prijzen te rijden. De renner opende zeer aanvallend en was voortdurend in de kop van de wedstrijd te vinden. Evenals in Tholen miste hij echter de beslissende slag. Wel streek hij nog enkele premies op. De eerste serieuze aanval kwam van Wim Oldenburg, die bij zijn vlucht poging Henk van Hees en Erik Wes terbeek meekreeg. Rondenlang reed het trio op kop, maar bleef voortdu rend in het zicht van de grote groep. Halfkoers werden onder aanvoering van de sterk rijdende Ton de Pie en Wilfried Bastiaanse de vluchters in de kraag gegrepen. Met nog 20 ron den te rijden viel de beslissing. Twan Schalk, Peter Mol, Wilfried Bastiaanse en opnieuw Henk van Hees namen een voorsprong en ver dwenen al snel uit het zicht van het peloton, waar het tempo volledig stil viel. Erik Westerbeek, Ludwig Rei- jnen, Wim Oldenburg en Ton de Pie probeerden nog wel een reactie op touw te zetten, maar vormden geen moment een bedreiging voor het ijzersterke kwartet dat de koers vol ledig naar zijn hand zette. Gezien de grote achterstand van het peloton, besloot de jury de renners voortijdig uit de wedstrijd te halen. Inmiddels had ook Ton de Pie de wedstrijd gestaakt, zodat slechts zeven renners de 100 kilometer in Oud-Vossemeer aflegden. "In de kopgroep moest ik, evenals in Tholen, afrekenen met de razend snelle Twan Schalk. Dus moest ik zelf weer voor de aanval kiezen", aldus Wilfried Bastiaanse. "Ik voel de mij ook hier niet echt super. Dus wachtte ik lang met de versnelling. Voor Peter Mol hoefde ik weinig te vrezen, want die verkeerde in pro blemen." Eén keer aanzetten was voor Basti aanse voldoende om zijn belagers op een kansloze achterstand te zet ten. Met een indrukwekkende solo behaalde hij zijn negende seizoens overwinning. En voor het derde ach tereenvolgende jaar stond hij op de hoogste trede van het Vossemeerse erepodium. "Het is voor mij een ideaal parcours. Behoorlijk zwaar en dan presteer ik meestal het best", verklaart Basti aanse zijn successen in Oud-Vosse meer. Hij nam de beker in ontvangst uit handen van mevrouw Timmer mans en de bloemen van rondemiss Suwanda Dolman. Uitslag A-amateurs: 1. Wilfried Bastiaanse (Hoogerheide), 2. Twan Schalk (Galder) op 37 seconden, 3. Henk van Hees (Hoogerheide), 4. Peter Mol (Kapelle) op 41 sec., 5. Ludwig Reijnen (Tilburg) op 1.39, 6. Wim Oldenburg (Uitwijk), 7. Erik Westerbeek (Prinsenbeek), 8. Peter Heeren (Sprundel) op 1 ronde, 9. Nico v.d. Klundert (Woensdrecht), 10. Henry Loonen (Breda), 11. Len- nard van Anrooy (Nieuwendijk), 12. Stefan van Endschot (Bavel), 13. Daniël Klerijn (Venhuizen), 14. Twan van Loon (Zegge), 15. Nor man van Hest (Tilburg), 16. René Minneboo (Roosendaal), 17. Bart Jansen (Rijen), 18. Francis Nooten (Oosterhout), 19. Hans Suijkerbuijk (Roosendaal), 20 Mark van Hees (Zundert). Mevrouw Timmermans reikt de naar haar man genoemde beker uit aan Wilfried Bastiaanse. De A-amateur uit Hoogerheide won de bokaal voor de derde keer op rij. De provincie is van plan om de ille gale plaatsing van reclameborden op landbouwgronden langs provinciale wegen harder aan te gaan pakken. Gedeputeerde staten hebben beslo ten om een plan op te stellen om sys tematisch het grote aantal illegale reclameborden terug te dringen. Volgens een inventarisatie van de provincie staan er in Zeeland momenteel al ruim 1200 borden zonder vergunning langs de wegen. Gedeputeerde staten noemen het vrijwel onmogelijk om dit goed te controleren. Maar het als een feit accepteren, is volgens het provincie bestuur niet goed voor de kwaliteit van het Zeeuwse landschap. Daarom moet, na de op handen zijnde schoonmaakactie, bekeken worden of de controle op dergelijke illegale reclame-uitingen voortaan door de gemeenten kan worden uitgevoerd. Na eerder een knappe derde plaats te hebben behaald in Sint-Maar tensdijk was er zaterdagmiddag in Oud-Vossemeer opnieuw een hoof drol weggelegd voor Peter Metske. Als plaatselijk favoriet maakte hij deel uit van de kopgroep en legde hij beslag op de vijfde plaats. Win naar bij de B-amateurs werd Jack Broeren uit Sint-Willebrord. "Na de behaalde successen eerder in dit seizoen stond ik gemotiveerd aan de start", aldus Peter Metske. Na enkele weken vakantiewerk te heb ben gedaan om ondermeer zijn wie lersport te bekostigen, verkeerde hij in goede vorm voor het optreden in zijn eigen woonplaats. Metske durf de het aan om zelf in de aanval te gaan. De jonge coureur kreeg ver sterking van Willem Varekamp, René den Boer, Jack Broeren, Leon van Laarhoven en Stephan Pijpers. "Een schitterend groepje met gerou tineerde renners, waarbij de samen werking uitstekend was. In de Finale kon ik echter alleen maar aanklam pen. Dan zijn deze ervaren rennefs nog net iets te sterk voor mij", stelt Metske vast. De 21-jarige coureur heeft zich de afgelopen seizoenen sterk ontwik keld. Van een overstap naar de A- amateurs wil hij echter niet weten. "Gezien mijn leeftijd zou ik in de nieuw te vormen categorie neo-ama- teurs kunnen rijden. Maar dan moet je het toch nog veel opnemen tegen de A-amateurs. Ik wil niets forceren en mij niet opblazen bij de amateurs. Het hangt er ook vanaf hoe' je lichaam zich ontwikkelt. De wieler sport is voor mij bovenal een hobby. Ik ben niet gefixeerd op het ten kos te van alles halen van de top", aldus Metske. De broers Frans en Jack Hommel en de Scherpenissenaar Johan van Dij- ke wisten niet in de prijzen te rijden. Frans Hommel moest met materiaal- pech de wedstrijd staken. "Ik kan het mezelf verwijten, dat ik een begin- nersfout heb gemaakt door mijn materiaal niet goed na te zien", stelt hij vast. Vorig seizoen kreeg de plaatselijke favoriet ook al met pech te kampen, toen hij in de finale deel uitmaakte van de kopgroep en lek reed. "De prestatie van Metske is goed voor het wielrennen in de regio. Het zijn de renners die er aan komen. Wanneer ook rehners als Arjan van Haaften en John den Engelsman presteren, is dat een sti mulans voor de Thoolse wielerco- mités om door te gaan met het orga niseren van wedstrijden", aldus Frans Hommel, die besloten heeft om zelf ook nog een jaar door te gaan bij de B-amateurs. Arjan van Haaften uit Stavenisse bekeek in Oud-Vossemeer de ver richtingen van de amateurs. Zelf koerste hij 's morgens in Dordrecht, waar 100 junioren aan het vertrek stonden. Op het snelle parcours klasseerde hij zich op de tiende plaats. De Stavenissenaar reed in zijn eentje achter een groep van zeven renners aan, die jacht maakten op de twee koplopers in deze wed strijd. John den Engelsman uit Sint- Annaland viel buiten de prijzen. Beide Thoolse junioren maken vol gend seizoen de overstap naar de neo-amateurs. Bij wielervereniging Willebrord Wil Vooruit staan er voor Van Haaften diverse klassie kers voor neo-amateurs op het pro gramma. Den Engelsman, die lid is van wielervereniging de Zuidwest hoek, zal als gastrenner in deze klas siekers eveneens voor de wielerclub uit Sint-Willebrord rijden. Uitslag B-amateurs: 1. Jack Broe ren (St.Willebrord), 2. Leon van Laarhoven (Den Bosch), 3. René den Boer (Vlaardingen), 4. Willem Varekamp (Hellevoetsluis), 5. Peter Metske (Oud-Vossemeer), 6. Step han Pijpers (Rijsbergen), 7. Arie v.d. Giessen (Numansdorp), 8. Mar- tijn Colsen (Prinsenbeek), 9. Jan Breukel (Rotterdam) en 10. Pierre Frijters (St.Willebrord). Dierenbescherming. De dierenbe scherming heeft een nieuwe kalen der voor 1996 uitgebracht. Deze kalender is ook op Tholen verkrijg baar bij ondermeer dierenwinkel Van Tienen in Tholen, cafetaria 't Zeepaardje te Oud-Vossemeer en Heijboer, Zuidstraat 21 te Sint- Annaland.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 19