SPS zuinig met maken doelpunten Geslaagd debuut voor Stavenisse WHS C-jeugd in het nieuw Fructuoso en Rijnberg sterk bij invitatietoernooi Smash Noad 2 speelt Zwaluwe weg Th.ol.Boys 3 zet DVO 2 uit de beker V= Snoep tweede en Van 't H bij heren A Veel ploegen in competitie van bedrijven Hebt U nieuws? Eerste ronde beker 'makkie' voor Meulvliet Donderdag 7 september 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Smerdiek begint met gelijkspel Vroegop scoort laat Afdelingsvoetbal Smerdiek verspeelt winst Vosmeer laat het afweten tegen Devo Stivenisse boekt succes Vosmeer begint met nederlaag Zaalvoetbal "MEULVLIET" THOLEN Saarloos tweede Nieuwe schoenen Smerdiek 2 klutst naar gelijkspel Monster score Noad 2 Derde klas Moeizame winst voor Smerdiek 3 Slechte start WHS 4 Thol. Boys 3 wint via counterspel Smerdiek 2 onfortuinlijk Vierde klas afdelingsvoetbal Zwakke start Noad 3 Op de eerste competitiedag in het afdelingsvoetbal behaalde SPS in de eerste klasse van de Zeeuwse afdeling een 0-1 overwinning op Spui. De voetbalcombinatie uit Poortvliet/Scherpenisse, die de wedstrijd volledig beheerste, kwam moeizaam tot scoren. In de afdeling Noord-Brabant veroverde Smerdiek met een gelijkspel het eerste punt. Als titelkandidaat in de eerste klasse van de afdeling Zeeland imponeerde SPS bij de start van de competitie niet. Met een 0-1 overwinning op debutant Spui werd het eerste succes behaald, maar de concurrentie zal daar niet van onder de indruk zijn. De score had, gezien het klassever- schil in deze wedstrijd, veel hoger kunnen uitvallen. SPS domineerde de wedstrijd van de eerste tot de laatste minuut. Spui was opbouwend zwak en kon geen vuist maken tegen de Thoolse afde- lingsploeg. Doelman René Uijl hoefde geen enkele keer serieus in actie te komen. SPS kreeg kans op kans, maar de zuiverheid in de afwerking ontbrak. Pas een kwartier voor tijd stelde Sint-Annalander William Vroegop de winst voor SPS veilig. In de eerste helft had de spits ook al diverse doelkansen gekregen, maar toen ontbrak het geluk in de afwer king. Of hij stuitte op de doelman van Spui, die zeer goed op dreef was. Aanvoerder Dick Uijl was eveneens dicht bij een treffer, maar zijn inzet ging net naast. Ook Maar ten Hage was onfortuinlijk in de afwerking, toen zijn inzet van de doellijn werd gehaald. Door het uit blijven van een doelpunt sloop er onrust in het team van Meino Dam. De trainer besloot na rust nog aan vallender te spelen en liet Johan Scheermeijer plaats maken voor Jaco Jansen, die als vierde spits ging speler. A.P. v.d. Belt werd gewis seld voor Berry Hage, die weer begonnen is met voetballen en een waardevolle speler kan worden voor SPS. Ondanks dat de druk toenam, bleef een treffer uit. Peter Noordijke trof d; paal, nadat hij op fraaie wijze de deelman had omspeeld. Met nog een kwartier te spelen viel eindelijk de bevrijdende treffer voor SPS. Een pass van Willem Pons werd door William Vroegop doeltreffend afge rond, waardoor de eerste drie punten in deze competitie meegingen naar Poorvliet. Een gelijkspel was het lot van Smer diek in zijn eerste wedstrijd in de eerste klas afdeling. Tegenstander Unitas wist evenals de blauw-zwar- ten vier doelpunten te zetten. Al in de eerste minuut moest Smerdiek een tegentreffer incasseren. Door een misverstand op het middenveld werd het 1-0. De blauw-zwarten verhoogden hierop de druk. Na vier minuten scoorde Gert-Jan van Ham - na een goede actie van Emiel Hir- des - de gelijkmaker. Vanaf dat moment ging de strijd gelijk op tot in de 35e minuut toen Unitas weer een voorsprong nam: 2-1. Binnen twee minuten trok Smerdiek de stand weer gelijk door een kopbal van Niels Hage. In de laatste minuut voor rust kwam de ploeg uit de smalstad aan de leiding door weder om een doelpunt van Hage uit een fraaie pass van Gert-Jan van Ham. Net in de tweede helft kreeg Smer diek een uitgelezen kans om de voorsprong te vergroten, maar deze werd niet benut. Na een kwartier scoorden de blauw-zwarten wel. Na goed voorbereidend werk van Robert van Splunter tekende Van Ham 2-4 aan. De wedstrijd leek beslist, maar de thuisploeg kwam terug. In de 65e minuut sneed de rechterspits van Unitas binnendoor bij de rechtsback en maakte de aan sluitingstreffer. Een kwartier voor het einde werd het 4-4. Tien minu ten later claimde Smerdiek een strafschop omdat Niels Hage bij een doelpoging via een kopbal door twee Unitas-spelers opzij zou zijn geduwd. Scheidsrechter Boussen zei echter dat hij het voorval niet goed had gezien en liet doorspelen. In de laatste minuut kreeg de thuisploeg nog de kans om de zege binnen te halen, maar de aanvoerder raakte de bal maar half en zo eindigde het duel in een gelijkspel. De averstap naar de afdeling Zeeland is SC Stavenisse goed bevallen. Het eerste duel, tegen Borssele, leverde een 1-4 overwinning op. Het gedegradeerde Vosmeer deed het minder goed. Op eigen terrein verloor hetmet 2-3 van Devo. Sta/enisse heeft een geslaagd debuut gemaakt in de afdeling Zee land. De tweedeklasser klopte Bors- seh met 1-4. "Toch bood Borssele goed tegenstand, de ploeg gaf zo- mar niet op", vertelt leider Bert v.d. Jag. De thuisploeg was in de eerste heft wat meer aan de bal en viel ook aar. Stavenisse was met uitvallen getaarlijk. Rien Smits schoot na een kwartier net over het doel, maar tien mhuten daama opende William Srrits uit een goede combinatie de score. Ook Adrie Smits kreeg diver se mogelijkheden, doch hij benutte die niet. Na een foutieve terugspeel bal kreeg Borssele een vrije trap in het zestien-metergebied. De bal ver dween over het doel. Ook kopte een speler de bal nog tegen de paal. "Het spel ging op en neer. Bij de rust had het net zo goed 2-2 of 3-3 kunnen zijn", aldus Van der Jagt. In de tweede helft werd het al snel 0- 2. Rien Smits benutte een vrije trap nadat de doorgebroken Adrie Smits tegen de grond was gewerkt. Hierna In de bekerronde van de KNVB heeft Tholense Boys 3 een 3-2 winst geboekt op DVO 2 dat een klasse hoger speelt (eerste klas reserve). De geel-zwarten hadden er een zwaar hoofd in, gezien de sterkte van de tegenstander. Maar al na tien minuten bracht Durmus Celik Tho lense Boys op een 1-0 voorsprong. Ondanks pogingen van DVO om de gelijkmaker te scoren, bleef de stand ongewijzigd tot aan de rust. In de tweede helft speelden de geel zwarten goed voetbal. Desondanks kwam DVO na tien minuten langszij en kort daarop werd het zelfs 1-2. Maar Tholense Boys kwam terug in de wedstrijd door een treffer van Piet Jansen, halverwege de wed strijd. Vlak voor het einde werd dezelfde Jansen gevloerd in het zes tien-metergebied. De scheidsrechter legde de bal op de stip en Vincent van Westen verzilverde dit buiten kansje. Zo kaapte Tholense Boys de winst voor de neus van DVO weg. Leider P. Pollie is tevreden. "We hadden van tevoren niet verwacht dat we zouden winnen. Maar in de tweede helft waren we beter dan DVO", zegt Pollie die alweer voor uit kijkt naar de competitie. "Zater dag krijgen we een moeilijke wed strijd tegen Noad 2". kwam Borssele opzetten en doelman Jaap de Vos moest diverse keren handelend optreden. Halverwege kreeg de thuisclub een strafschop, volgens Stavenisse na een correcte sliding van Nico Nooy. De Vos stopte de penalty en vervolgens scoorde Adrie Smits uit een uitval 0- 3. Daarmee was de wedstrijd gelo pen. Vijf minuten voor het einde scoorde Borssele nog tegen, waarna William Smits in de slotfase de stand op 1-4 bepaalde. Vosmeer is er niet in geslaagd het eerste duel in de tweede klasse win nend af te sluiten. De teller bleef tegen Devo op 2-3 steken. De ploeg uit Bosschenhoofd speelde, met name voor de rust, veel feller dan de thuisclub. Dat leverde gevaarlijke situaties op voor het doel. In de twaalfde minuut verscheen een spe ler alleen voor keeper Hoek, maar een verdediger kon de bal tot hoek schop verwerken. Tien minuten later haalde Johan de Koning de bal van de doellijn. Inmiddels had Vosmeer de leiding genomen, want bij een aanval schoot John Vroegop vanaf de zijkant het leer in het net. Maar binnen twintig minuten bogen de bezoekers die achterstand om in een 1-3 voorsprong. Tot drie keer toe faalde de Vosmeer-defensie volle dig. Op slag van rust werd de geblesseerde Marcel Havermans gewisseld voor Michel van Leeu wen. In de tweede helft drong Devo min der aan, maar Vosmeer kon daarvan nauwelijks profiteren. In de negende minuut werd Wil Kostermans in het strafschopgebied gevloerd. Doel man Gerwin Hoek bracht zijn team vanaf elf meter op 2-3, maar daar mee had Vosmeer zijn kruit eigen lijk meteen verschoten. De ploeg speelde weinig beweeglijk en kon zodoende weinig opbouwen. Indivi duele acties hadden evenmin resul taat. John Vroegop kreeg vlak na de penalty nog een goede scoringskans, maar zijn onverwachte schot ging rakelings langs de verkeerde kant van de paal. Aan de andere kant schoot een Devo-speler van dichtbij hoog over het doel. In dit duel kre gen drie spelers van het Brabantse team een gele kaart. Het duel in Oud-Vossemeer begon een half uur te laat omdat eerst een fikse onweersbui werd afgewacht, 's Morgens was de wedstrijd van het derde elftal afgelast, omdat als gevolg van de droogte nog steeds maar één wedstrijd per weekeinde op een veld gespeeld mag worden. Eén veld is zelfs nog helemaal ver boden gebied. ClOOO-ondernemer Bram Gunter (links) met de C-junioren van WHS die hij in nieuwe trainingspakken stak. (Advertentie LM.) Cl000 supermarkt Gunter is volop aan het vernieuwen en daarvan pro fiteerden ook de C-junioren van WHS, die zaterdagmiddag nieuwe trainingspakken aangeboden wer den. Op zijn beurt overhandigde WHS- voorzitter Sander Westdorp bloe men aan ClOOO-ondernemer Bram Gunter voor de brede steun die hij de voetbalvereniging geeft. Het C-elftal bestaat uit Anton Elen- baas, Egbert Moerland, Iman Rijn berg, Dennis Borst, Renee Quist, Dennis en Erik van Vossen, Dennis Oostdijk, Hans Leune, Marcel v.d. Klooster, Jorg Poot, Pieter Lindhout en Jack Rijnberg. De eerste compe titiewedstrijd werd 's morgens met 4-9 gewonnen van WC. Hans Leu ne zorgde voor een royale 0-3 voor sprong, maar binnen vijf minuten maakte de thuisclub de achterstand goed tot 3-3. Egbert Moerland keerde het tij met twee trefzekere afstandsschoten en Hans Leune zorgde voor 3-6. WHS ging gemakkelijk theedrinken nadat Egbert Moerland voor een 3-7 rust stand had gezorgd. In de tweede helft kwam Francois Bliek in het veld voor de geblesseerde Jorg Poot. WC profiteerde met 4-7 en WHS zakte weg. Toen Hans Leune de draad weer oppakte en ook Erik van Vossen nog scoorde, werd tenslotte een 4-9 overwinning binnengehaald. WHS C wordt getraind en geleid door Henk Keur, Hans Vroegop en Marco Elenbaas. In sporthal Meulvliet begint aanstaande zondag de nieuwe zaalvoetbalcompetitie met een bekerronde. Intussen is het bedrijfsvoetbal al bezig. Hel aantal ploe gen dat aan de bedrijfscompetitie mee doet is wederom gegroeid. In poule A spelen nog allemaal oudgedienden: de gepromoveerde ploegen Bloemenhal en De Fles, Bouman-Potter, Budelpack, Fri d'Or, General Electric Plastics I (GEP), GEP 2, GEP 3 en Café Stavenisse. In poule B zijn Standaard Tholen (hetzelfde team als in de Meulvlietcompetitie), Insulcon uit Steenbergen en De Vosbar uit Nieuw-Vossemeer de nieuwkomers. Verder spelen er de uit poule A gedegra deerde teams Le Chateau en De Poort en Dcltan, Dorpsherberg, De Duveltjes, Beursplein en Lievensberg. Maandag avond begon de bekerstrijd in het bedrijfsvoetbal. Vanwege het grote aan tal ploegen (19) moesten er voorronden gespeeld worden. Daarbij won Standaard Tholen met 11-7 van Beursplein en De Duveltjes boekten een reglementaire overwinning op De Vosbar. Volgende week wordt de laatste voorrondewed strijd gespeeld tussen Deltan en Insul con. In de bedrijfscompetitie werden dinsdag avond twee wedstrijden in de B-poule gespeeld. De Dorpsherberg stond tegen over Delta Nutsbedrijven. Deltan speel de duidelijk stukken minder dan De Dorpsherberg en de ruststand was 4-0 in het voordeel van de laatste. Na rust ging Dorpsherberg gewoon door met scoren, maar Deltan wist er uiteindelijk toch ook twee doelpunten uit te slepen. De eind stand was 8-2. Nieuweling Insulcon moest het opnemen tegen De Poort die vorig seizoen degradeerde uit de A-pou le. De Poort voelt zich blijkbaar beter thuis in poule B, want het team stond bij rust al met 2-6 voor. In de tweede helft werd deze lijn voortgezet en zo verloor Insulcon zijn eerste wedstrijd met 4-11. helft vastgezet. De doelpunten bleven dan ook niet uit. Ard Beurkens (hersteld van een langdurige blessure) opende de score met een afstandschot. Marco van der Wielen trof twee keer doel en Peter Noordijke bracht de ruststand op 4-0. Aangevers waren Lars Tazelaar en Ard Beurkens. In de tweede helft maakte Meulvliet er een rommeltje van waarbij de lol belang rijker leek dan het voetbal. Dat wekte bij coach Jan Minheere enige ergernis op. Toen er toch nog even serieus gevoet bald werd, kwam de stand al vrij snel op 11 -0. Lars Tazelaar, Peter Noordijke en Marco van der Wielen scoorden elk tweemaal en Ard Beurkens één keer. Vlak voor het einde kon de tegenstander één keer tegenscoren. Dat was te danken aan het concentratiegebrek bij de veld- spelers. Doelman Willem Weijts, die tot dan toe foutloos keepte, was dan ook zeer ontstemd. Desondanks een mime uitslag: 11-1. Onze redactie staat voor U klaar. Bel 01665-2752 Ook per fax 01665-3318 kunt U berichten doorgeven. Postadres: Postbus 5, 4697 ZG St. Annaland Behalve op het veld, begint volgende week ook het voetbalseizoen in de zaal weer. De twee teams van MeulvlietWer- hoeven koeltechniek staan voor een moeilijk jaar. De eerste ploeg komt uit in de eerste klasse en Meulvliet 2 speelt in de hoofdklasse reserve. Daarbij ontmoe ten beide een aantal sterke en bekende tegenstanders zoals Bunga Melati 2, ZVHMulticopy Luc. 2 en SK KonicaXPrimeur 2. Het eerste team begint de competitie maandag en speelt dan uit tegen Van TrijpKing Cars uit Wouw. Voor Meulvliet 2 begint het sei zoen vrijdag 15 september met een uit wedstrijd tegen ZVB 2 in Breda. Inmiddels is de bekerronde voor stan daardteams al begonnen. Meulvliet trad thuis aan tegen vierdeklasser De Bolle TeutXMCD, een nieuweling in het zaal voetbal West-Brabant. Ondanks het feit dat een aantal spelers van Meulvliet elders moesten trainen of geblesseerd waren (Hassan Eljilali, Jan Groenewe- gen, Ben Schot, Jan Minheere, Erik Nieuwkoop en Frans Hagenbeek), behaalde de Thoolse ploeg toch gemak kelijk de overwinning. Vanaf de eerste minuut werd de tegenstander op de eigen De prijswinnaars van Smash, v.l.n.r. Rafaël Fructuoso (klasse C), Hubert Bruynzeel (verenigingsbeker) en Arie Rijnberg (klasse D). Rafaël Fructuoso in de C-klassc en Arie Rijnberg in de D-klasse won nen zaterdag het negende invitatietoernooi van tafeltennisvereniging Smash '76 in St. Annaland. Ook de verenigingsbeker, de Wellevaete- trofee, was voor de organiserende vereniging. In de hoogste herenklas se, A, bevestigde Daan Mijnsbergen uit Arnemuiden zijn titel uit 1993. Ook in de B-categorie was een speler uit Arnemuiden, Jaap Meerman, de beste. Het vlot verlopen toernooi was een uur eerder klaar dan gepland. Voor zitter Kees Vroegop reikte even na vijf uur de prijzen uit. Hij nodigde iedereen alvast uit voor het tiende invitatietoernooi in 1996, wanneer de enige tafeltennisvereniging op Tholen 20 jaar bestaat. Van de 17 verenigingen die waren aangeschreven, hadden er 10 een afvaardiging naar de Wellevaete gestuurd. Hofleveranciers waren Yerseke, Woerden en Smash '76. Daarnaast waren er spelers van Dio uit Heerle, Markiezaat uit Bergen op Zoom, Tanaka uit Etten-Leur, Witac uit Willemstad, Kerkwerve en Arne muiden. Een Belgische club moest wegens andere verplichtingen afha ken. Vroegop registreerde met Chris Hage en Piet van Dijke 60 spelers in vier senioren- en drie jeugdklassen. In de A-klasse begon titelverdediger Daan Mijnsbergen uit Arnemuiden zaterdag met een nederlaag tegen zijn clubgenoot Robert Steenbeek, maar hij verloor daarna geen partij meer. Christian van 't Hof en Johan Snoep, beiden van Smash, waren kansloos tegen hem. Aangezien Snoep in drie sets (21-19, 17-21,21- 13) Van 't Hof passeerde, ging het zilver naar 'harker en kapper Snoe- pie.' Toch toonde hij ook aanvallen de kwaliteiten te hebben, want vaak scoorde hij met smashes. De hoofd prijs ging naar Mijnsbergen. Eindstand: 1D. Mijnsbergen 7-6 p 2. J. Snoep 7-5 p 3. C. van 't Hof 7-5 4. E. Draaijer, Woerden, C. Mijns bergen, Arnemuiden en R. Steen beek, Arnemuiden 7-3 p 7. A. Fik kers, Woerden 7-2 p 8. J. v.d. Kraan, Yerseke 7-1. In de B-klasse met 12 deelnemers ging de winst naar Jaap Meerman uit Arnemuiden. Marco Saarloos van Smash werd tweede. Hij versloeg in de halve finale zijn clubgenoot Ad Verhage in 2 sets. In de finale had Saarloos echter geen schijn van kans tegen materiaalspeler Meerman. Verhage deelde samen met Willem v.d. Heuvel uit Woerden de derde plaats. Het eerste Smash-succes kwam in de C-klasse, waar Rafaël Fructuoso kampioen werd door Marcel Prevo uit Yerseke met 23-25,21-14 en 21- 16 te verslaan. Adrie Fase, ere-voor- zitter van Smash en nu uitkomend voor Woerden, werd derde. Jorien Koster uit Yerseke vierde. De Smash-leden Adrie Aarnoudse en Kees van Poortvliet stelden teleur met een 4de en 6de plaats. De con currentie was echter groot, want de C-klasse telde maar liefst 18 deelne mers. Arie Rijnberg zorgde in de D-klasse (met slechts 5 deelnemers) voor een verrassend Smash-succes. Hij traint nauwelijks, maar versloeg wel zijn clubgenoot Jacob Elenbaas met 21- 15, 21-17. Richard Prevo uit Yerse ke eiste het zilver op, voor Elenbaas, die derde werd. Rien Gebraad ein digde op de vierde plaats. Bij de junioren werd Pieter Hooge- steeger uit Yerseke kampioen voor Anné Sturris van Smash. Willem Stoutjesdijk sloot de rij van 6 deel nemers. Bij de kadetten I was de St. Anna- landse afvaardiging groot: 4 van de 6. De titel ging echter naar Dio-spe- ler Janus Netten, die ongeslagen bleef. Anné van Dijke werd tweede. Hij verloor nipt van Netten: 11-21, 21-11, 19-21. Peter Bazen kon met zijn nieuwe schoenen niet impone ren: 4de. Gabriel Gunter stelde eveneens teleur met een vijfde plaats. Hij had wellicht de bruiloft van zijn zus nog in zijn benen. Matthijs Bruynzeel, Thools en West-Brabants kampioen, werd derde. Bij de kadetten II werd Junar Mil tenburg uit Woerden kampioen. Rudi Hage was de beste Smasher met een vierde plaats. Hubert Bruynzeel en Pieter Dieleman kon den geen vuist maken. Met twee 1ste en vijf 2de prijzen nam Smash de verenigingsbokaal in ontvangst. Eerder dit jaar wonnen de St. Annalanders al de verenigings- prijs op het kampioenschap van midden-Zeeland. Arnemuiden werd tweede, Woerden en Yerseke deel den de derde plaats. Morgen speelt Smash een oefen wedstrijd in en tegen Arnemuiden; zaterdagmiddag zijn er vanaf drie uur onderlinge partijen in de Welle vaete, ter voorbereiding op de com petitie. In de tweede klasse reserve begon de competitie goed voor twee van de drie Thoolse elftallen. De reserves van Noad boekten een zeer ruime overwinning van 1-11 op Zwaluwe 4 en Tholense Boys 3 wist via de counter WC 2 te verschalken. De reserves van Smerdiek waren bepaald niet gelukkig in het spel en verspeelden via de voet van een eigen speler twee punten. De reserves van Noad boekten zaterdag een grote overwinning in de eerste wedstrijd van het seizoen. E)e Sint-Philipslanders speelden uit tegen Zwaluwe 4. Reini Reijngoudt opende de score al na drie minuten op een voorzet van Hans de Jonge: 0-1. Twee minuten later beging Cenny Reijngoudt een overtreding vlak voor het zestien-metergebied. De vrije trap van Zwaluwe ver dween via de muur in het doel: 1-1. Hierop bracht Bram Filius zijn ploeg weer aan de leiding. Hij zette een één-twee op met Reini Reijn goudt en zette zelf het doelpunt: 1-2. Reijngoudt bracht vervolgens de derde Sint-Philipslandse treffer op zijn naam. Hij kopte de bal - op een voorzet van Joop Quist - achter de doelman: 1-3. Een dieptepass van Bram Filius bracht Hans de Jonge alleen voor de keeper. Hij faalde niet en tekende 1-4 aan. Laatste man Edwin Hage kwam mee naar voren en zette een combinatie op met Joop Quist. Hage gaf de bal voor in het doelgebied en Reini Reijngoudt kopte in: 1-5. De zesde goal kwam na 25 minuien op naam van Bram Filius die de bal van een hoek van het zestien-metergebied in de krui sing werkte. Hierna zakte Noad wat in. Het elftal ging teveel met het lage tempo van Zwaluwe mee en een aantal kansen gingen verloren. Na de rust kwam Leon Hoek in het veld voor Cenny Reijngoudt. Na tien minuten verraste Bram Filius vanaf de achterlijn de keeper met een schot in de korte hoek: 1-7. Rei ni Reijngoudt was goed op dreef en scoorde zijn vierde en vijfde treffer uit voorzetten van respectievelijk Bram Filius en Antonie Verwijs. Deze laatste is overgekomen vanuit de jeugd en speelde een goede wed strijd. Na een kwartier werd Martijn Smerdiek 3 moest de winst in de eerste wedstrijd van het seizoen bevechten. Chrislandia 3 toonde zich geen gemak kelijke tegenstander. De gasten openden de score. Door het mislukken van de bui- tenspelval kwamen twee spelers van Chrislandia alleen voor doelman Theo Rijnberg te staan. Deze werd eenvoudig gepasseerd en het stond 0-1Direct hier na zorgde Wim Scherpenisse voor de gelijkmaker: 1-1. Dat zorgde ervoor dat de rust in de gelederen van Smerdiek bewaard bleef. De blauw-zwarten zetten Chrislandia vast op de eigen helft en dit veldoverwicht werd bekroond met een tweede treffer van Scherpenisse: 2-1Ko v.d. Griek omzeilde de buitenspelval en passeerde via een fraaie lob de uitgelo pen keeper: 3-1. De blauw-zwarten leken op een eenvoudige winst af te stevenen, maar Chrislandia bleef loeren op de counter. Vlak voor rust hadden de gasten succes en kwamen terug in de wedstrijd. Smerdiek verspeelde de bal en de verde diging stond tegenover een overmacht: 3-2. In de tweede helft kwam Remco Flik- weert in het veld voor Rudy Overbeeke. Chris Schrier verving John den Engels man. Chrislandia bleef Smerdiek onder druk zetten, maar de verdediging van de blauw-zwarten hield stand. Daar kwam verandering in toen Eddy op den Brouw uitviel en er niet direct een vervanger beschikbaar was. De gasten maakten goed gebruik van de verwarring die ont stond en de verdediging moest hard wer ken. Net als keeper Rijnberg die er alles aan moest doen om de tegenstander van het scoren af te houden. Toen eindelijk invaller Jan Guiljam in het veld kwam, kon Smerdiek toch maar moeizaam onder de druk van Chrislandia uit komen. Desondanks wisten de blauw zwarten de voorsprong tot het einde te behouden. Voor WHS 4 begon de competitie niet best. Het elftal (voorheen WHS 5, maar opgeschoven wegens het terugtrekken van het vierde team) leed thuis een 0-2 nederlaag tegen Kogelvangers 3. De wedstrijd begon te laat omdat scheids rechter Halter niet op kwam dagen. A. van Ast werd bereid gevonden de wed strijd te leiden. De strijd werd geken merkt door veel overtredingen en com mentaar op spelers en scheidsrechter. De Sint-Annalanders waren niet in vorm en dat leidde al snel tot een doelpunt voor Kogelvangers. Rechtsback E. van Ast onderschepte de bal niet goed zodat die voor de voeten van een tegenstander belandde. Deze had vrije doorgang op het doel van Theo den Engelsman, legde de bal breed op een medespeler die scoorde: 0-1. WHS speelde hierna wat beter en kreeg enkele goede kansen. Wim Fase schiep twee keer een doelkans en Piet Ridderhof kwam zelfs alleen voor de keeper te staan, maar schoot net naast. De scheidsrechter riep in de rust de aan voerders van de ploegen bij zich en deel de mede dat er in de tweede helft meer gevoetbald moest worden en minder geschopt en gepraat. Dat scheen te hel pen, want men begon met beter spel. WHS ging meer in de aanval, maar wist de kansen niet te benutten. Na zo'n twin tig minuten werd Samir vervangen door Theo Fase (weer terug na een blessure), maar ook deze wissel leverde niet het gewenste resultaat op. De groen-witten probeerden weliswaar de gelijkmaker te forceren met meer druk op het doel van Kogelvangers, maar dat resulteerde alleen in een counter waafuit de tegen stander 0-2 scoorde. Dit was ook de eindstand. v.d. Burg gewisseld voor Gerben v.d. Velde. Net voor het strafschop gebied werd Joop Quist gevloerd. Wilco van Herk mocht de vrije trap nemen en schoot met een harde schuiver 1-10 binnen. Zwaluwe kreeg nog een aantal kleine kansjes, maar die werden door de verdedi ging in de kiem gesmoord. Vijf minuten voor het einde werd Bram Filius in het strafschopgebied neer gelegd. Doelman Kees Ligtendag trad aan voor de penalty en bracht de eindstand op 1-11. Spits Ronald den Braber bleef vanwege een blessure aan de kant. Tholense Boys 3 speelde zijn eerste wedstrijd tegen VVC 2. De Halster- se ploeg is op papier een sterke tegenstander en bleek dit ook op het veld te zijn. VVC koos voor de aan val, maar de verdediging van de geel-zwarten hield stand. Tholense Boys loerde op de counter en in de dertigste minuut had deze tactiek succes. F. Siep scoorde 1-0. Vlak voor rust kreeg VVC via een straf schop een uitgelezen kans om de stand gelijk te trekken. Maar het schot werd gestopt door keeper Kees Schot die een goede wedstrijd speelde. Na rust was het spelbeeld hetzelfde. VVC in de aanval en Tholense Boys aan het counteren. De stand bleef echter ongewijzigd en de leiders Piet Pollie en Rinus van As waren tevreden. Kim Pollie, de 11-jarige verzorgster van het team, moest menigmaal het veld op om een spe ler met kramp te behandelen. De reserves van Smerdiek begonnen de competitie met een uitwedstrijd tegen FSV uit Fijnaart. De blauw zwarten begonnen niet sterk en de spelers hielden zich niet goed aan de hen toebedeelde taken. Daardoor kreeg FSV een paar kansen om te scoren, maar keeper Martin Lind hout hield zijn doel schoon. Naar mate de wedstrijd vorderde, nam Smerdiek het initiatief over en zette FSV onder druk. De Smerdiek-spit- sen kwamen echter niet tot scoren zodat de stand bij rust nog 0-0 was. In de tweede helft domineerde Smerdiek de wedstrijd. De 15-jarige Cedar kreeg een goede kans en Erik van Haaften kopte op de lat. Elmar van de Griek kwam in het veld voor Huib Uijl. Jan de Viet nam de zoveelste hoekschop voor Smer diek. Uit de kluts kwam de bal via Cedar bij Gertjan van Vossen die 0- 1 aantekende. De blauw-zwarten kregen nog een paar uitgelezen kan sen, maar daar vielen geen doelpun ten uit. In blessuretijd werkte de ver dediging van Smerdiek de bal niet goed weg zodat een FSV'er een voorzet kon geven. Ongelukkiger wijs verdween de bal via de voet van Smerdiek-speler Jacco Priem in het doel: 1-1. Zo liet Smerdiek twee punten liggen in Fijnaart. De derde keus van Noad begon met pech aan de competitie. In de uitwedstrijd tegen FSV 5 beschikte de ploeg slechts over elf van de negentien spelers. De Sint-Philipslanders begonnen wat onwennig en slapjes aan het duel. Dat leverde FSV al snel een paar kansen op. Doelman André Fonteijne hield echter vooralsnog zijn doel schoon. Na een kwartier viel de openingstreffer. Een voorzet van rechts bereikte een vrijstaan de FSV-spits die de bal binnenschoof: 1- 0. Noad kwam hierna wat beter in het spel en kreeg enkele goede kansen. Afstandsschoten van Erik Breeman, Jeroen Breeman en Piet Bolier misten echter doel. Noad behield de grip op de wedstrijd en kreeg een penalty. Spits Erik Breeman benutte dit buitenkansje om de stand gelijk te trekken echter niet en schoot op de paal. Ook FSV was nog enkele malen gevaarlijk, maar een paar knappe reddingen van keeper Fonteijne hielden Noad in de wedstrijd. Enkele minuten voor rust maakte Breeman zijn misser bij de strafschop goed. Uit een rommelige situatie voor het doel, na een hoekschop voor Noad, tekende hij 1-1 aan. Maar nog in de eerste helft kwam FSV weer op voorsprong door een doel punt dat vrijwel identiek was aan het eer ste. Tot overmaat van ramp voor Noad verstapte spits Rien Steijn zich en moest het veld verlaten. In de tweede helft speelde Noad noodge dwongen met tien man. Dit - en het gebrek aan conditie en wedstrijdritme - brak de ploeg op. FSV voerde de score langzaam op. Bij een 5-1 stand in het voordeel van de thuisploeg verstapte ook keeper Fonteijne zich. Hij speelde de wedstrijd echter noodgedwongen uit. De Sint-Philipslanders kwamen helemaal niet meer aan voetballen toe. FSV won uiteindelijk met 9-1 Fruit wandel tocht. Aanstaande zaterdagmorgen wordt in Goes de jaarlijkse fruitwandeltocht georga niseerd. Men kan lopen op 25, 15, 10 of 5 kilometer. Het startbureau is gevestigd in de kleine kantine van de Betho te Goes. Er wordt vanaf negen uur gestart.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 17