Leo Zuid weg: Het wordt een zware dobber voor Noad '67 'Tholense Boys is nog niet aan promotie toe 'Middenmoot voor WHS haalbaar' Drie punten voor winst Tholenaren zijn ridders van de weg Koersballen voor ouderen Routiniers verlaten vierdeklasser uit Sint-Philipsland Promotiekans niet anders Donderdag 7 september 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 7"refzeker Topscorer Voetbal programma Voetbal uitslagen Hegemonie van Thoolse triatleten Zwemmen Met 15 doelpunten in het vorige seizoen werd Leo Zuid- weg van Noad '67 topscorer van Tholen en Sint-Philips- land. Aan de vooravond van de voetbalcompetitie blikt de spits vooruit naar het nieuwe seizoen. Een jaar dat voor de vierdeklasser in het teken zal staan van de ver jonging, nu enkele routiniers op een lager niveau willen gaan voetballen. Naast de wijzigingen in de selectie staat er tevens een nieuwe trainer aan het roer. Chris van 't Hof uit Sint-Annaland maakt als hoofdtrainer zijn debuut bij de Sint-Philipslanders. Leerseizoen Waardevol duo Vaderfiguur Trefzeker Topscorer Verjonging Verlies onervaren Thol.Boys A Aanvoerder Johan Schot verhuist naar voorhoede Kwaliteit ingeboet Gezelligheid Trainer Lion de Frel mist routiniers Talent De KNVB-teams beginnen zaterdag aan hun competitie, maar in het afdelings voetbal is de kop eraf. In vier wedstrij den werd elf keer gescoord. William Smits van Stavenisse en de Smerdiek- spelers Gert-Jan van Ham en Niels Hage vonden elk twee keer het net. Eén treffer kwam op naam van William Vroegop (SPS), Rien Smits, Adrie Smits (beiden Stavenisse) en de Vossemeerders John Vroegop en Gerwin Hoek. Zaterdag 9 september uur Thol.Boys-AZVV(Rijsingen) 14.30 Kapelle-WHS(Roegiest) 14.30 Terneuz.B.-Noad(Riemens) 14.30 WHS 2-Yerseke 2(Cobussen) 14.30 Heukelum 2-Thol.Boys 2 (Konings) 14.30 WHS 3-Kapelle 2(Bruines) 14.30 Smerdiek-Capelle(Bousen) 14.30 Wolphaartsd.-SPS(Wijnen) 14.30 Nieuwland-Stavenisse 14.30 SPS 2-Dinteloord 3(v't Ende) 14.00 Noad 2-Thol.Boys 3(Lambregts) 15.00 WC 2-Smerdiek 2(Koevoets) 14.30 Alliance 2-Thol.Boys 4(dRond) 14.30 Vrederust 2-Smerdiek 3 (Malipaard) 12.00 DVO 3-Stavenisse 2(Halter) 13.00 Dinteloord 4-WHS 4(vProoijen) 14.30 Noad 3-VVC 6(Nuijtemans) 13.00 Thol.Boys 5-Vrederust 3 (vOeveren) 12.30 Klundert 4-SPS 3(Dursun) 15.00 SPS 4-VVC 7(Bol) 14.30 Stavenisse 3-Seolto 5(vAst) 14.30 Zondag 10 september uur Vosmeer-Oudemolen(vd Walt) 14.30 Vosmeer 2-MOC 5(Goossens) 12.00 Halsteren 4-Vosmeer 3 11.00 Bergen 7-Vosmeer 4 10.00 Eerste klas afdeling: Unitas-Smerdiek 4-4, Spui-SPS 0-1 Tweede kl.: Borssele-Stavenisse 1-4, Vosmeer-Devo 2-3. Eerste kl. res.: Capelle 2-SPS 2 3-0. Tweede kl. res.: FSV 2-Smerdiek 2 1-1, Zwaluwe 4-Noad 2 1-11, Thol.Boys 3- VVC 2 1-0. Derde kl. res.: Stavenisse 2-Dinteloord 4 8-1, Dinteloord 4-Stavenisse 2 5-6 (vooruitgespeeld), Smerdiek 3-Chrisl. 3 3-2, Thol.Boys 4-Vrederust 2 afgelast, WHS 4-Kogelv. 3 0-2, BSC 3-Vosmeer 2 afgelast wegens terugtrekken BSC. Vierde kl. res.: FSV 5-Noad 3 9-1, SPS 3-ZPR 3 1-1, DVO 6-Thol.Boys 5 3-1, Halsteren 2-Stavenisse 3 2-1, Vrederust 4-SPS 4 2-5, Vosmeer 3-Moc 9 afgelast, Moe 12-Vosmeer 4 0-6. Jeugd: Virtus-Vosmeer D/E 0-7, MOC- VosmeerF7-2. Smerdiek B-Vosmeer B 1-1, Smerdiek E2-SPS E2 0-5. WHS A-Noad A 0-6, VVC-WHS C 4-9. Madese Boys-Thol.Boys A 3-0, Odio- Thol.Boys B 3-3, VES-Thol.Boys C2 0- 3, Lepelstr.Boys-Thol.Boys E2 2-1, Lepelstr.Boys Thol.Boys F1 1-11. In de Centrumloop van AOV te Ouden bosch, een stratenloop over vier ronden, was Piet Hage uit Scherpenisse de enige Thoolse deelnemer. Hij legde de tien Engelse mijlen af in 1.04.14 uur. De deelnemers kregen in de eerste ronde een zware stortbui met onweer over zich heen. Uitslagen van de wedstrijd in Tholen: mevr: A. Bal en L. Soomers 22 p; A. Verkamman en D. Schellinger 19 p; mevr. Y. Verkamman en wisselende partner 17 p; H. Bal en mevr. C. Praat 14 p; mevr. F. Schellinger en mevr. D. Pig- mans 13 p; mevr. R. Burrows en mevr. S. Hoven 7 p. Sint-Maartensdijk: C. van Haaften en A. Leemreijze 35 p; mevr. Free en mevr. Verschoor 24 p; mevr. Goode en mevr. Bijl 23 p; mevr. Van Splunter en dhr. Van Splunter 18 p; mevr. Verwijs en W. Bijl 12 p; mevr. Dane en mevr. Van Mierlo 12 p. Jochem Kuzee en Marjanne van de Vel de kwamen zaterdag in Alphen aan den Rijn als winaars over de streep in de laat ste wedstrijd van het landelijke triatlon circuit. In het eindklassement van dit cir cuit werd Kuzee derde (door twee over winningen, twee tweede plaatsen en de zesde eindtijd op het NK). Van de Velde klasseerde zich niet omdat ze aan te wei nig wedstrijden voor het circuit mee deed. Kuzee was zaterdag de snelste junior in 1.00.20 uur. Hij kwam als vijfde uit het water, was de tweede fietser en bij het hardlopen zette hij 200 meter voor de finish een eindsprint in om 9 seconden vóór zijn naaste concurrent te eindigen. Marjanne van de Velde bleef de Neder lands kampioene ruim drie minuten voor en finishte in 111.05 uur bij de jeugd en junioren dames. Op alledrie de onderde len (750 m zwemmen, 20 km fietsen, 5 km hardlopen) lag de Thoolse vooraan. Beide Thoolse triatleten moesten door hun deelname aan deze landelijke wed strijd de triatlon in Zierikzee laten schie ten. Heidi den Engelsman deed met haar club De Krabben mee aan een wedstrijd in Hoogerheide. De Thoolse zwemster werd twee keer eerste. Op de 200 m vrije slag finishte ze in 2.34.8 min, op de 100 m vrije slag in 1.23.9 min. Behalve van de Krabben kwamen zwemmers van de Zuidwesthoek, ZDF en Prinslandia in acjie. Leo Zuidweg: Noad gaat met Christ van 't Hof werken aan de nood zakelijke verjonging. Tholcnse Boys en WHS-trainer Lion de Frel wordt vooruit gekeken naar de competitie. Een competitie waarin enkele nieu we regels gelden. Zo levert een overwinning voortaan drie in plaats van twee punten op. Ook mogen vanaf nu drie spelers gewisseld wor den. Tenslotte verandert er wat bij de gele kaarten: er is voortaan een categorie overtredingen die met een halve gele kaart wordt bestraft. De regel dat twee keer geel in één wed strijd betekent dat een speler naar de kant moet, verandert overigens niet. Tholense Boys krijgt zaterdag AZVV uit Axel op bezoek. WHS gaat naar Kapelle en Noad '67 begint de competitie met een uitwedstrijd bij Terneuzens Boys. De nieuwe voetbalcompetitie voor KNVB-teams gaat zaterdag van start. Voor het laatst in deze vorm, want vanaf het seizoen 1996/1997 bestaan er geen afzonderlijke KNVB- en afdelingscompetities meer. Bovendien worden dan de huidige afdelingen Noord-Brabant, Zeeland en Dordrecht samenge voegd tot één district Zuid I. De streek moet het dit seizoen doen met nog maar drie standaardteams: de derdeklassers WHS en Tholense Boys, en vierdeklasser Noad '67. Beide eerstgenoemde teams staan op 23 september in Tholen tegen over elkaar voor de eerste krachtme ting van het seizoen. Met Leo Zuid- weg van Noad '67, Johan Schot van Leo Zuidweg is een echte liefheb ber. Geniet van zijn sport, praat vol enthousiasme over zijn club en krijgt een kick van doelpunten maken. Een 'verslaving' waar Noad '67 wel bij vaart. Vorig seizoen was hij met vijftien treffers topscorer bij zijn club en de beste schutter op de voetbalvelden van Tholen en Sint- Philipsland. Voor de tweede keer werd hij winnaar van het Eendracht- bode-topscorerklassement. In het seizoen 1990/1991 zegevierde hij met maar liefst 20 treffers. Hij eve naart de prestatie van Ron Vaders van Vosmeer, die het klassement ook twee seizoenen op zijn naam schreef. "Ik loop één op één", grapt Zuidweg, die vorig seizoen ongeveer 15 com petitiewedstrijden speelde. Door blessures miste hij enkele wedstrij den. Collega-schutter Adrie Smits van afdelingsploeg SC Stavenisse behaalde een nog groter gemiddel de. De winnaar van het seizoen 1993/1994 was echter langdurig uit geschakeld en bleef met zijn inhaal race aan het slot van de competitie steken op 13 doelpunten, waarmee hij de tweede plaats in het klasse ment deelt met Johan Schot van Tholense Boys. In de voorbereiding op het nieuwe seizoen toonde Zuidweg aan nog steeds trefzeker te zijn. In de wed strijden om de Eendrachtcup scoor de hij in ieder duel één keer. Zeker dit seizoen moet de spits op scherp staan, want na de succesvolle jaren wacht Noad '67 een moeilijke perio de. "Het nieuwe seizoen wordt een zwa re dobber", voorspelt Leo Zuidweg. "Met onze nieuwe trainer Chris van 't Hof gaat Noad werken aan de noodzakelijke verjonging. Het wordt een leerseizoen voor de nieu we spelers, die doorstromen van de A-jeugd en Noad 2." Van de oude kern blijft weinig meer over bij de Sint-Philipslandse vier deklasser. Bram Filius en Joop Quist, die voortdurend kampen met blessures, hebben te kennen gege ven een stapje lager te willen spelen. Filius wordt leider/speler bij het reserveteam. Antoine Quist is gestopt, terwijl het nog onzeker is of Sjaak Koolaard voor Noad 1 beschikbaar is. Daarnaast kan trai ner Van 't Hof bij aanvang van de competitie niet beschikken over de geschorste doelman Huib van Wes ten en spits Kees van Tiggele, die wacht op een kijkoperatie aan zijn knie. Ook Ronnie v.d Ree moet nog een operatie ondergaan. "Met Joop Quist en Bram Filius ver liezen wij twee zeer waardevolle spelers. Het zal zeer moeilijk zijn om dit verlies in één of twee seizoe nen op te vangen. Joop Quist is vol gens mij de beste voetballer in de historie van Noad. Een technische voetballer met veel overzicht, die de lijnen altijd uitzet en niet zelfzuchtig is. Bram Filius heeft een bewonde renswaardige inzet. Als alle spelers van Noad de mentaliteit van Filius hadden, dan speelden we op een hoger niveau", veronderstelt Zuid weg, die werkzaam is bij Schipper accountants in Tholen. In de eerste oefenduels speelden Leo Polderman en Frans Quist cen traal op het middenveld, maar Zuid weg denkt dat ook Menno Fonteijne (momenteel nog in militaire dienst) goed op de positie van Joop Quist kan spelen. "In de voorbereiding maakte ook A- junior Erik Fonteijne een sterke indruk. Doordat Kees van Tiggele geblesseerd is, speelde hij samen met mij in de voorhoede. Hij heeft duidelijk een neusje voor doelpun ten. Verder verwacht ik dat Sander Kot kans maakt om uit te groeien tot een vaste basisspeler. Andere A- junioren moeten nog rijpen en zijn mogelijk op termijn inzetbaar. Zeker dit jaar is het belangrijk dat we een goede start maken. Tegen Terneuzense Boys, de Meeuwen en Krabbendijke moeten we de nodige punten vergaren, zodat de jonge gas ten meer vertrouwen in zichzelf krij gen", meent de 26-jarige spits die zelf als jonge speler onder trainer Ko Stoutjesdijk zijn debuut maakte. Van het middenveld verhuisde hij naar de spits, waar hij onder trainer Jan Verreijen uitgroeide tot één van de best scorende voetballers in de regio. "Met Jan hebben wij mooie successen behaald, met als hoogte punt de promotie naar de derde klas. Voor Noad is Jan Verreijen een uit stekende trainer geweest. Maar na vijf seizoenen ken je elkaar door en door en is er sprake van gewenning. Wanneer je de puntjes niet meer op de i weet te zetten, is het denk ik goed om te stoppen. Verreijen was een vaderfiguur voor ons, iemand met overwicht, die gezelligheid ook belangrijk vond. Niet alleen de spe lers, maar zeker ook de spelersvrou wen en het publiek betreurden zijn vertrek", aldus Leo Zuidweg, die ook verrast was dat Chris van 't Hof uit Sint-Annaland de opvolger werd. "Noad is geen club die een gevestig de naam als trainer kan aantrekken. Dat is financieel niet haalbaar. Met Chris van 't Hof heeft Noad denk ik een goede keus gemaakt. Hij heeft veel ervaring met jeugdspelers en veel ambitie; Hij staat achter zijn woord." Tijdens de voorbereiding heeft Zuidweg al enkele verschillen opge- merkt ten opzichte van Verreijen. "De aanpak van Jan was veel gericht op het samenspel. Hij was een echte teambouwer. Chris richt zich meer op de individuele persoon. Ook zal ik als spits minder hoeven te verde digen. Chris heeft de mening dat de voorhoedespelers zich puur op de aanval moeten richten, dus moeten zij niet met verdedigende taken belast worden. Wel zal hij het 4-4-2 systeem handhaven. Noad kan ook het best met twee spitsen spelen. Wij zijn geen club die zelf makke lijk het spel maakt. Daardoor pres teert Noad vaak goed tegen de bete re tegenstanders. Kees en ik zijn redelijk snel, waardoor wij met uit vallen kunnen toeslaan", meent de spits van Noad. Sportiviteit staat bij de Sint-Philips- landse goaltjesdief hoog in het vaan del. In zijn gehele loopbaan als voet baller kreeg hij slechts drie keer een gele kaart. "Het is jammer dat Noad nog vaak het stempel van onsportie ve tegenstander met zich meedraagt. Wij zijn heus niet allemaal brave jongens, maar de aantijgingen zijn onterecht", stelt Zuidweg, die hoopt dat Noad weer in de sub-top kan meedraaien. "Vorig seizoen hadden we hoger kunnen eindigen. Tot aan de winter stop presteerden we goed, maar daarna hebben we onnodig punten laten liggen. Door concentratiever lies werd een goede uitgangspositie in de slotfase verspeeld. Dit seizoen is het vooral afwachten hoe Noad het verlies van de routiniers opvangt", aldus Leo die iedere wed strijd gesupporterd wordt door zijn vrouw. "En wanneer begin volgend jaar een jonge Noad-supporter het levens licht mag zien, kan ons seizoen al niet meer stuk", aldus het echtpaar Zuidweg aan de vooravond van de competitie, die voor de Sint-Philips landers in het teken van de verjon ging zal staan. De regionale A-jeugd van Tholense Boys begon de competitie met een 3-0 nederlaag in de uitwedstrijd tegen Madese Boys. Tien spelers van de oude selectie verlieten het team zodat er een zeer jong en onervaren ploeg overbleef. De meesten hadden nog niet op regionaal niveau gevoetbald en dat was dan ook te zien in de partij tegen Madese Boys. In de eerste helft was de thuisploeg sterker en na twintig minuten scoor den de Madenaren 1-0. De geel zwarten kwamen vrijwel niet aan aanvallen toe. In de tweede helft speelde Tholense Boys beter onder leiding van Arjan van Dijke die in vorm was. Deson danks vergrootte Madese Boys zijn voorsprong in de 70e minuut tot 2-0 en in de 84e minuut werd het 3-0 door een afstandschot. De nieuwe opzet van het amateur voetbal, waarbij districts- en afde lingscompetities worden samenge smolten, heeft geen invloed op de promotie-degradatieregeling voor de KNVB standaardteams. In de derde klasse A - de klasse van Tholense Boys en WHS - promo veert aan het einde van dit seizoen de kampioen, terwijl de nummers laatst en voorlaatst degraderen. De klasseperiodekampioen speelt voor promotie tegen de periodekam pioen van klasse 3B. In de vierde klasse A - waarin Noad '67 speelt - promoveert de klasseperiodekam pioen rechtstreeks, samen met de kampioen. De nummer laatst degra deert naar de nieuw te vormen vijf de klasse. In de reserveklassen ligt de situatie totaal anders. Want in de reserve tweede klasse (WHS 2 en Tholense Boys 2) promoveren de eerste acht ploegen direct. Ook de teams die als negende of tiende eindigen, maken nog kans op promotie. De overige elftallen handhaven zich. Degradatie is er niet, evenmin als in de reserve der de klasse (WHS 3) waar zeven ploegen promoveren. Overigens is WHS niet, zoals wij vorige week meldden, de enige Zeeuwse club met drie elftallen in de KNVB-competitie. Ook de Meeuwen uit Zoutelande komt met drie teams op dit niveau uit. Vorig seizoen trof hij dertien keer doel voor Tholense Boys. Johan Schot, de man van de sublieme steekpass of voorzet, schoot zelf met scherp en werd topscorer bij de derdeklasser. In de voorbereiding voor de nieuwe competitie verhuisde de centrale middenvelder naar de spits. Of het een probeersel was van trainer René v.d. Boom of dat dit zijn nieuwe stek wordt binnen het elftal, weet de aanvoerder van Tholense Boys niet. Hij wil zich in dienst van het elftal stellen. "Geen hoge verwachtingen scheppen, want dan wordt er teveel druk gelegd op de nog jonge spelers van ons team", is de mening van de routinier als hij vooruitblikt op het nieu we seizoen. Diverse trainers noemen hem de beste voetballer op de Thoolse vel den. Een speler met een uitstekende tech niek en inzicht, die al jarenlang van grote waarde is voor Tholense Boys. De Thoolse visser stalt zijn talenten binnen de kalklijnen uit, maar ken merkt zich buiten het veld door bescheidenheid. "Er is weieens geïnformeerd of ik bij een hoger spelende club wilde spe len, maar het is echt niet zo dat er van alle kanten aan mij getrokken is. Men kent natuurlijk mijn situatie; als visser kan ik niet of nauwelijks trainen en bij een club van niveau is dat toch noodzakelijk", meent Johan Schot. "Bij Tholense Boys is het zo gegroeid. Men accepteert dat ik nau welijks train, maar wel in de basis opstelling sta." Johan Schot van Tholense Boys. Vier Thoolse vrachtwagen chauffeurs krijgen op zaterdag 30 september de bronzen 'ridder van de weg'. Deze onderscheiding wordt jaarlijks uitgereikt door transport verzekeraar TVM uit Hoogeveen aan beroepschauffeurs die een aan tal jaren zonder schade (in ieder geval zonder schade met schuld) hebben gereden. Voor tien jaar krijgt men een gouden insigne, voor vijf jaar een zilveren en voor drie jaar een bronzen. J. van Dijke en L.M. Moerland uit Tholen, C. Har- tog uit Sint-Maartensdijk en A.H. Houke uit Poortvliet krijgen een bronzen speld. Zij zijn vier van de 24 Zeeuwen die dit jaar een dergelij ke onderscheiding krijgen. De insig nes worden uitgereikt in het Auto- tron te Rosmalen. Soms is de speler van Tholense Boys al donderdag aan wal en kan hij 's avonds trainen. Vorig seizoen is er ook weieens op de vrijdagmor gen getraind, wanneer daarvoor vol doende animo was bij de spelers. In de oefencampagne voor het nieu we seizoen is door trainer René v.d. Boom een nieuwe rol aan Johan Schot toebedeeld. Van het midden veld verhuisde hij naar de spits. Dat hij een neus voor het maken van doelpunten heeft, bewees Schot vorig seizoen toen hij met 13 com petitietreffers topscorer was bij de derdeklasser. "Ik heb geen voorkeur. De trainer beslist waar ik speel. Het zal ook afhankelijk zijn van de tegenstander. Het is niet voor het eerst dat ik als spits speel, maar in de dertien seizoenen dat ik voor Tho lense Boys uitkom heb ik natuurlijk vooral centraal op het middenveld gestaan." Naast Johan Schot op de spitspositie testte trainer v.d. Boom in de oefencampagne Piet den Boel als laatste man uit, terwijl Rini Potappel weer deel uitmaakte van de selectie. "Met het vertrek van Has san Eljilali naar Halsteren hebben wij kwaliteit ingeboet, maar wij kunnen het nog redelijk goed opvan gen. De A-junioren David Noom als voorhoedespeler en Jaap Boogaard als linksback maken een goede indruk. We hebben een jong elftal, met nog weinig ervaring. Het is dan ook belangrijk om geen druk op het elftal te leggen door te hoge ver wachtingen rondom het team te scheppen." "Doelstelling is meedraaien in de middenmoot. Wij zijn denk ik nog niet aan promotie toe, maar wie weet doet de kans zich toch nog voor dit seizoen", aldus Schot, die tevreden is met de prestaties van Tholense Boys in de aanloop naar de competitie. Als 29-jarige speler weet de aanvoerder van Tholense Boys nog niet hoe lang hij zich nog voor de selectie beschikbaar stelt. "Per seizoen beslis ik of ik verder ga. Ik voetbal graag, dus zolang ik fit ben probeer ik mee te doen. En zolang ik er plezier aan beleef. Want zeker bij een teamsport als voetbal is gezelligheid zeer belangrijk." Schot ziet Yerseke, Rillandia en AZVV als kanshebbers voor het kampioen schap. "Gouden jaren heeft WHS gehad. Nu diverse routiniers weg zijn is de glorietijd voorbij, maar wij blijven naast realistisch ook optimistisch. Daarom zeg ik: Wij gaan voor een plaats in de middenmoot en zijn in staat om ons met een evenwichtig team te handhaven in de derde klas se." Aan het woord is trainer Lion de Frel van voetbalvereniging WHS. Na een teleurstellend verlopen voorbereiding starten de Sint-Annalan- ders zaterdag de competitie met een uitwedstrijd tegen Kapelle. "De oefencampagne is niet erg for- en, kunnen de prestaties van WHS WHS-trainer Lion de Frel. Duivenrubriek De Reisduif Scherpenisse, Roye 2 sep tember. Los 7.40 u. bij n.w.-wind. Eer ste duif '1042,4 m/min, laatste duif 771,45 m/min. L. de Kwak Koolaard 14, 5, 6, 14, 20, 22, 30, 39, 48, 52, 55, 56, 62, 66; J. Krij ger 2, 29, 32, 49, 50, 76; A. Moerland 3, II, 17,21,28, 35, 46, 57, 59, 60,61;D. Menheere 7. 47; J. op den Brouw 8, 68; A. Hage 9, 12, 34, 64, 65; L. Hage 10, 19, 41, 53; J.J. Bolier 13, 16, 24, 25, 26, 31, 36, 38, 51; J. Moerland 15, 33, 37, 40, 45, 68, 69; C.D. Uijl 18, 67; M. Potappel 23, 58, 73, 74; P. Potappel 27, 44, 54, 63, 71; K. Lisseveld 42, 72, 75. De Trouwe Duif Tholen, Roye 2 sep tember, 166 duiven van 11 deelne mers. Los 7.40 u. bij n.w.-wind. Eerste duif 11.04.17 uur is 1116,9 m/min, laatste duif 12.06.54 uur is 854,86 m/min. F. Bal 13,4,8,24,26,34,4142; L. v.d. Kleijn 2, 36; M.J. Laban en Zn. 5, 6, 12, 23,25; P. Laban 7,13,14, 15,28,29,30, 31; C.J. van Haaften 9, 19; A. Laban 10, 16, 17, 39; C. Moeliker 11, 18, 20, 32; J. Kegge 21; CJ. v.d. Berge en Zn. 22, 27, 33, 37; L. Hage 35, 40; F.A. Bout 38. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Roye 2 september, 199 duiven van 17 deelne mers. Los 7.40 u. bij n.w.-wind. Eerste duif 11.11.19 uur is 1092,646 m/min, laatste duif 12.12.16 uur is 848,084 m/min. J. Buitenhuis 1, 29; D. Vaders 2, 10, 22, 24, 27, 34; Jos Vaders 3, 11, 37, 44, 47; J.A. Capella 4, 21, 30; P. Hommel 5, 6, 16, 20, 32, 39, 41, 42, 48; A. Capelle 7, 19; D. Havermans 8, 12, 17, 23, 28, 46, 49; J. Schetters 9, 13, 36, 40; J. Potappel 14, 15, 33; M. de Graaff 18, 35, 38; F. Hommel 25, 43; D.H. Vaders 26; C.A. Hommel 31; I.K. Berkeij 45; L. Hoek 50. De Reisduif Sint-Philipsland, Roye 2 september. Los 7.40 u. bij n.w.-wind. Mevr. I. Quist 1, 2, 4, 5, 6, 7, 9, 14, 16, 19,20, 27, 29, 33, 35; Comb. Bolijn 3,8, 10, 11, 12, 13, 15, 17, 18,22, 23, 24, 25, 26,28,30, 3132, 34; P.A. van Raaij 21 De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Roye 2 september. In concours 193 duiven, los 7.40 u. bij n.w.-wind. Eerste duif 981,25 m/min, laatste duif 720,46 m/min. M. Ponse 1, 4, 10, 13, 19, 21, 23, 24,26, 29, 35, 38, 43; Vermaas en Zn. 2, 5, 36, 38, 43; C. Rijnberg 3, 6, 16, 18, 30, 31, 32, 41, 42; L. Lindhout 7, 28, 47, H.T. van Hemert 8 ,9, 11, 12, 20, 25, 27; J. v.d. Repe 14, 33, 44, 48; H. Rensink 15, 17; A. van Gorsel 22; J. Lindhout 34; J. Heijboer 37, 40. De Vredesduif Sint-Philipsland, Roye 2 september, 244 duiven van 15 deel nemers. Los 7.40 u. bij n.w.-wind. Eer ste duif 11.27.59 uur is 1028,69 m/min, laatste duif 12.37.26 uur is 789,25 m/min. Afstand 234 km. L. Reijngoudt 1, 3, 4, 10, 20, 27, 32; Comb. Reijngoudt en Zn. 2, 5, 9, 11, 19, 25, 36, 47, 55, 59; P. Wagemaker 6, 12, 28, 35, 44; Comb. v.d. Reest 7, 13, 15, 16, 18, 22, 30, 31, 38, 56; C. Verwijs 8, 39, 40, 41, 48, 52, 54; J.D. Quist 14, 24, 29, 33, 42, 50, 51, 57; L. v.d. Reest 17, 37, 53; Gebr. Reijngoudt 21, 61; R. Goudzwaard 23, 58; J. Reijngoudt 26, 34,43,60; Comb. Reijngoudt 45; A. Kot 46, 49. Ter Zijde. Kant- en zijdemuseum Ter Zijde in Wouw houdt tot en met 30 oktober een tentoonstelling van 'ApaMana'. Deze Indonesische stichting is opgericht om het wester se publiek in aanraking te brengen met werk van eigentijdse kunste naars uit Zuidoost-Azië, Oceanië, Nieuw Zeeland en Australië. tuinlijk verlopen", concludeert De Frel. "Zeker de wedstrijd in de Een drachtcup tegen Stavenisse verliep desastreus. Ze hebben ons gewoon de oortjes gewassen. We hebben in een café-restaurant een broodmaal tijd genuttigd met de selectie, waar bij alles goed is besproken. Er zijn duidelijke afspraken gemaakt voor het nieuwe seizoen. Het laatste oefenduel tegen DBGC biedt echter perspectief. Er werd vanuit een redelijke organisatie gevoetbald. Het verzilveren van de kansen was echter opnieuw een probleem", stelt de trainer van WHS vast. Door het vertrek van William en Danny Vroegop en de vele blessures is de selectie van WHS behoorlijk uitgedund. Met het wegvallen van talentvolle spelers en routiniers voorspelt de trainer een moeilijk sei zoen voor WHS. Dat is de realiteit, wat ook het bestuur inziet. "Aan beleving en trainingsopkomst man keert er bij WHS weinig. Ik ben er dan ook van overtuigd dat wanneer alle neuzen in dezelfde richting staan, wij een goed resultaat kunnen neerzetten. Zeker dit seizoen zal WHS één blok moeten vormen. Samen moeten wij mogelijke teleurstellingen verwer ken en de problemen het hoofd bie den. En als het eenmaal gaat draai- nog weieens verrassend zijn", blijft De Frel optimistisch. De van de Dosko-jeugd terugge keerde Patrick Ketting ziet de trai ner als een aanwinst voor de vereni ging. "Een talent met een gave tech niek, maar hij heeft duidelijk nog conditionele achterstand. Hij kan als spits spelen of net achter de voor hoedespelers. Op het middenveld wordt hij conditioneel meer belast en dat gaat naar mijn mening ten koste van zijn voetbalkwaliteiten", aldus Lion de Frel, die besloten heeft om dit seizoen met twee in plaats van drie spitsen te spelen. Door de vele blessures zullen spe lers van het tweede en derde team voor de hoofdmacht moeten uitko men. Onder de geblesseerden zijn de rou tiniers Rien Fase en Johan van de Repe, terwijl Iman v.d. Repe op medisch advies moest stoppen. Jeugdspeler Corné van Tilbeurgh heeft zijn arm gebroken. Voor de spits-positie keert Johan Sturrs terug na een langdurige enkelbles sure. Ook Jan van Dijke begint met een lichte blessure aan het nieuwe voetbalseizoen bij de Sint-Anna- landse derdeklasser. Advertentie I.M,

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 13