4 Jong Vosmeer houdt open huis A VISSER VERF NODIG? A.W.A. DE LOOZE HUISARTS AFWEZIG Hebt U nieuws? DAG EN NACHT EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 31 augustus 1995 Tholen Coniferen en fiets gestolen Toestemming achteraf k Histor, Rambo en Sigma vakverven Ruime collectie behang en Raamdecoraties Laban Oecumenisch avondgebed Geslaagd Praktijk en Apotheek van dr. Mellema zijn GESLOTEN van 11 t/m 15 september Brommer niet gezien Bromfietser aangereden Soos op stap Oud- Vossemeer Fancy-fair Zonnebloem i Biljarten 4 t/m 15 september Voedingsbond jubileert Vissen D'n Teun in Marehoek Sint- Annaland Paarden op stap Historisch biljart Tweede beroep EHBO-cursus Nieuwe woonwijk Dorpsweg Sint- Maartensdijk Fancy fair chr. school Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen Gekneusde knieën Opbrengst fancy-fair Vissen Zender gestolen Geen bezwaar Zeester Extra werk bochtafsnijding Nieuwbouw Langeweg Poortvliet Geslaagd 'Praatjes zijn uit de lucht gegrepen' Toezicht i Bestuursoverleg Predikbeurten Taxi in sloot Uitbouw akkoord Tekort DSVF aangezuiverd Fiets gestolen Nieuw plan AJ.Polder Pak even uw zakboekje In de nacht van vrijdag op zaterdag is bij de woning van een 31-jarige inwoner een bloempot met drie mini-coniferen verdwenen. De pot stond voor sier bij de voordeur. De eigenaar, die bij de politie aangifte deed van diefstal, is voor vijf tien tjes gedupeerd. Tussen zaterdagavond tien uur en 's nachts twee uur is op de Kaaij de fiets weggenomen van een 44-jarige inwoner. Het rijwiel stond, op slot, tegen de gevel van een huis. Zeven weken geleden opende W.H. Chong zijn nieuw chinees restaurant aan de Visstraat. Pas vijf weken daarna gaf de provincie een verkla ring af waarin ze meldde geen bezwaar te hebben tegen het bouw plan. Overigens was dat plan niet in strijd met het bestemmingsplan, noch waren er bezwaren tegen inge diend. De enige reden dat de verkla ring in Middelburg gevraagd moest worden was, dat het pand in een beschermd stadsgezicht ligt. Een soortgelijke verklaring was, om dezelfde reden, nodig voor het uit breiden van een berging in de Doel- weg door C. Quist. Ook hiermee gaat de provincie akkoord. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen 01660-4923 Advertentie LM. Een aantal kerkgenootschappen wil len zich in het nieuwe werkseizoen samen bezinnen in de vorm van een oecumenisch avondgebed. Vorig jaar werd hiervoor het initiatief genomen in de Gereformeerde Kerk aan de Doelweg en dat sloeg aan. Dit keer wordt in de r.k. kerk Onze Lieve Vrouwe ten Hemelvaart aan de Markt gebeden en gezongen. De vier bijeenkomsten, die steeds van half acht tot acht uur worden gehou den, zijn op woensdagavond 6 en 20 september, alsmede 4 en 18 oktober. Petra van Eenennaam en Carolien van Riet, werkzaam in Ten Anker, zijn aan de stichting opleidings school voor ziekenverzorgenden te Goes geslaagd voor het eindexamen ziekenverzorging. Waarneming, ook voor apotheek, voor dringende zaken door dr. Bakkerus (achternamen beginnend A t/m Q) en dr. Kale (R. t/m Z). Dr. Bakkerus tel. 2350 Dr. Kale tel. 2542 Advertentie I.M. Een 16-jarig meisje uit Poortvliet is donderdagmiddag met een gebroken pols en sleutelbeen alsmede diverse kneuzingen in het ziekenhuis be land. Het meisje reed op haar brom fiets over het fietspad van de Post weg richting huis. Ter hoogte van de Snabbeweg reed ze tegen de auto van een 87-jarige Halstemaar, die vanaf de Postweg links afsloeg. De man had het meisje niet gezien. Een 17-jarige bromfietser is zondag middag rond kwart over vijf op de Wal aangereden door een onbekend gebleven automobilist. De jongen liep verwondingen op aan zijn arm, terwijl zijn bromfiets flink werd beschadigd. De automobilist is weg gereden zonder zich bekend te maken. De politie vraagt dan ook of mensen die iets van de aanrijding gezien hebben, zich te melden. De leden van de bejaardensoos maakten woensdagmiddag een trip over beide eilanden. Onderweg ver telde H. Elenbaas allerhande bijzon derheden. Aan het Zijpe stond de koffie met gebak gereed, waarna de terugreis via Sint-Annaland, Stave- nisse en Sint-Maartensdijk verliep. 3L De Zonnebloem houdt zaterdagmid dag van half twee tot vijf uur de jaar lijkse fancy-fair. In dorpshuis De Vossenkuil zijn naast een hand- werkstand en boeken-snuffelhoek tal van attracties te vinden, zoals enveloppen trekken, ballonnen prik- ken, eieren rapen, sjoelen, marmot- tenbaan. Ook worden oliebollen en wafels verkocht en kan een rit wor den gemaakt met een huifkar. De Treffers is weer begonnen met de onderlinge competitie. De uitsla gen zijn als volgt: M. Hendrikse-J. Hommel 10-7,71, H. Hommel-K. Hommel 10-7,61, D. van Driel-C. Burgers 8,42-10, N. Rooijakkers-D. den Hollander 10-6,56, J. Etienne-J. van Meer 10-6,66, P. de Leeuw-P. Hommel 2,28-10. B. den Hollander- J. Geuze 10-5. Kortste partij (21 brt.) en beste gemiddelde (2,43) P. Hommel, hoogste serie (14 car.) H. Hommel. Waarneming door: dr. R.H. Padt Schoolstraat 33, Poortvliet tel. 01662-2400 Spreekuur voor dringende gevallen om 11.30 uur, apotheek voor afhalen geopend van 17-17.30 uur Advertentie I.M. Het vijftigjarig bestaan van de afde ling Oud-Vossemeer van de voe dingsbond FNV is zaterdag door de leden gevierd. Een dertigtal aanwe zigen genoot na de koffie van een koud buffet. Er werden enkele ron den bingo gespeeld en er kon een dansje gemaakt worden. Districtsbe stuurder mevrouw L. Schoone hul digde G. Havermans Lzn. voor zijn 25-jarig lidmaatschap. De jubilaris kreeg een speld, bloemen en een boek. Ook de bestuursleden ontvin gen een boek. De afdeling telt ruim 50 leden. Het bestuur bestaat uit voorzitter D. van Driel, secretaris A. Brusselaars, penningmeester M. Goedegebuure en de leden J. Ver hees en P. Vis. Acht leden van 't Scharretje deden zaterdag mee aan de viswedstrijd van 't Lege Net.'A. Rijnberg legde beslag op de derde plaats met 295 cm vis. M. Rijnberg werd twaalfde met 229 cm en A. Steijns vijftiende met 198 cm. Eerste dame, met 159 cm vis, was T. Rijnberg-Plandsoen. In de Marehoekstraat is zaterdag voor de negende keer een buurtfeest georganiseerd, 's Middags was er een programma voor de jeugd, met karaoke, 's Avonds stond voor de volwassenen een barbecue op het programma. Een optreden van ton prater d'n Teun zorgde voor veel hilariteit onder de aanwezigen. Vier paarden zijn in de nacht van maandag op dinsdag uit een weiland ontsnapt, vermoedelijk omdat het hek niet goed was afgesloten. De gealarmeerde politie trof de dieren aan bij een benzinepomp. De eige naar werd gewaarschuwd en deze bracht de dieren terug naar hun nachtverblijf. De return tussen de biljartclubs De Hoop en De Treffers uit Oud-Vosse- meer is door laatstgenoemde gewonnen. De Vossemeerders won nen ook de wisselbeker, die door organisator J. Hommel werd uitge reikt. Daarbij haalde Hommel nog aan dat de ontmoeting voor de Vos semeerders een historisch tintje had. Want het biljart waarop deze avond werd gespeeld, was hetzelfde waar op De Treffers bij hun oprichting, bijna 25 jaar geleden, speelden. De Treffers verzamelden 125,05 pun ten, De Hoop had er 106,72. De uit slagen: D. den Hoilander-W. van Oudenaarde 10-5, J. Burgers-L. Menheere 6,17-10, N. Rooijakkers- M. Elenbaas 10-5, J. van Meer-P. Quist 10-10, C. Burgers-R. Scherpe- nisse 10-9, P. de Leeuw-W. Elen baas 9,09-10. Hoogste serie (12 car.), kortste partij (12 brt.) en beste moyenne (3,66) D. den Hollander. Ds. W.C. Meeuse heeft een tweede beroep ontvangen, namelijk van de Hervormde Gemeente uit IJssel- stein. De EHBO-afdeling organiseert in de Wellevaete weer een cursus voor beginners. De achttien lessen wor den van half oktober tot eind maart gegeven. Er zijn al elf deelnemers, maar meerdere belangstellenden zijn welkom bij secretaris G.A. Heijboer, Hoenderweg 64, telefoon 2828. De aanpak van de nieuwe woonwijk aan de Dorpsweg wordt gewijzigd. B. en w. willen nu aan de zuid- in plaats van aan de noordkant begin nen, zoals eerst de bedoeling was. "Naar verwachting zal de verwer ving van de grond in het noordelijk deel slechts met de nodige vertra ging kunnen plaatsvinden", schreef het college aan de raad. Raadslid P. van Belzen informeerde maandag middag of er dan al feitelijke proce dures bekend zijn met eigenaren die geen grond, willen verkopen. De burgemeester antwoordde daar ont kennend op. "Er is een schetsont werp en er zijn grondonderhandelin- gen gevoerd en dat vergt de nodige tijd", zei de burgemeester. Naar wij vernemen, is er nog met niemand in het noordelijk deel over de aankoop van grond gesproken. Aan de zuidkant is het grote perceel van J. Moerland met de schuur al eigendom van de gemeente. Ook met de daarnaast aan de Dorpsweg gelegen grondeigenaar J. Slager is een accoord over vervangende grond bereikt. Nu spreekt de gemeente nog met twee eigenaren van kleine percelen aan de Zoetwa- terweg, Van den Hoek en Ligten- dag. Deze grond ligt naast de schuur van Moerland. B. en w. zeggen de opzet gewijzigd te hebben omdat er vrijwel geen bouwgrond meer voorradig is. Plan Stoofweg is vol. Het college zegt ernaar te streven op korte termijn met de verwezenlijking van het plan Vroonstede te beginnen. De raad stelde maandag een aanvullend bedrag beschikbaar, zodat het stede bouwkundig adviesbureau een opzet van van zuid naar noord kan teke- De Juliana van Stolbergschool houdt 16 september van 13.00 tot 17.00 uur een fancy fair. De opbrengst is bestemd voor het bou wen van een schoolhof. Er zijn spel letjes als pingpongbal spuiten, pijl tjes gooien, enveloppen trekken, blikken gooien, sjoelen, e.d., waar mee prijzen te winnen zijn. Er is ver der een waterbak en een caviabak. Men kan er bovendien koffie of limonade drinken en pannekoeken eten. De fancy fair telt ook een groentekraam en een rommelmarkt, donderdag, vrijdag en zaterdag 31 augustus - 1 en 2 september MAGERE HAMLAPPEN 1 kilo10,50 SCHNITZEL 100 gram1,60 BAMI/NASI-VLEES 500 gram4,75 LEVERKAAS 100 gram1,15 GEBRADEN GEHAKT 100 gram1,15 BOTERHAMWORST 100 gramƒ1,15 GRILLWORST 200 gram2,50 maandag, dinsdag en woensdag 4, 5 en 6 september GEHAKT 1 kiloƒ10,50 VERSE WORST 1 kilo8,50 RIBLAPPEN 1 kilo15,- HAMBURGERS 5 halen4 BETALEN Advertentie I.M. waarvoor men 9 september tussen tien uur en half twaalf nog spullen naar de school kan brengen. Een 15-jarige jongen liep donderdag gekneusde knieën op toen hij in de Hogeweg werd aangereden door een auto. De jongen stond, op de fiets aan de stoeprand, te praten. Toen hij aanstalten maakte om weg te rijden en iets de rijbaan op ging, kwam daar juist een 20-jarige automobilis te aangereden. Ze kon de fietser niet meer ontwijken. Door de aanrijding had de fiets een slag in het voorwiel; de auto had schade aan het voorspat bord en een richtingaanwijzer. De fancy-fair van de openbare basisschool De Rieburch heeft zaterdag 1500 gulden opgebracht. Dat is wat minder dan voorgaande jaren toen de school meer bijdragen ontving uit het bedrijfsleven. De belangstelling voor de rommel markt, de spelletjes en andere activi teiten was goed. Ook de karaoke show viel in de smaak. Het sjoelen werd gewonnen door Marieke de Rooij (groep 1 tot en met 4), Joyce Versluis (groep 4 tot en met 6) en Ingrid Bouten (groep 7 en 8). Bij het raden van het aantal kroon- kurken in een fles kwamen A. Pip ping en J. Kwaak met 550 het dichtst in de buurt. Er zaten er 555 in. Bij het dartspel won Johny van Houdt (groep 5 en 6) en Ingrid Bou ten groep 7 en 8). De prijzen bij het doeltrappen gingen naar Patrick de Jonge (groep 3 en 4) en naar Rob Oudesluijs, Richard Wielaard en Jan en Viet. Aan de viswedstrijd van 't Lege Net deden zaterdag tien leden mee van de Oosterscheldevissers. Van hen eindigde A. Aerden met 261 cm vis op de achtste plaats. R. Lindhout werd dertiende met 217 cm en R. Vermaas zestiende met 196 cm. Tussen maandagavond half elf en dinsdagmorgen negen uur is uit de auto van een 23-jarige inwoner een 27-mc zender weggenomen. De auto stond geparkeerd in de Jacoba van Beierenstraat. Het is niet duidelijk hoe de dader in de auto heeft kunnen komen. De provincie heeft een verklaring van geen bezwaar afgegeven voor de bouw van een woning met recep tie bij camping De Zeester aan de Gorishoeksedijk. Het plan van J.P. Vogelaar is in strijd met het uit 1985 daterende bestemmingsplan 'Kam peerterreinen' omdat gebouwd is op grond met de bestemming verkeers- doeleinden en groenvoorzieningen. De gemeente vindt de plaats, bij de entree van de camping, een logische keuze en wijst er de provincie verder op, dat slechts een klein stukje grond met groenbestemming wordt bebouwd. De provincie gaat er in de afgegeven verklaring vanuit, dat de oude dienstwoning bij de camping wordt afgebroken. Eerder werd de bouw door de gemeente stilgelegd, omdat Vogelaar zonder vergunning was begonnen. Aannemer Vermeer heeft voor 13.482 gulden (exclusief btw) meer- werk uitgevoerd bij de bochtverbe tering in de Provincialeweg. De gemaakte extra kosten hadden ver schillende redenen. Zo is in de ver keersgeleider rode beton aange bracht wat niet was voorzien. Rond parkeerplaatsen en straten zijn de opsluitbanden verhoogd op verzoek van de gemeente. Beide zaken heb ben te maken met onderhoud nader hand. Langs de parallelweg (de vroegere provinciale weg) zijn trap pen in het talud gemaakt als toegang naar twee huizen, verder is een afwatering gemaakt voor de boerde rij. Op het Fietspad is een onderbro ken witte streep aangebracht. Ten slotte is het begin van de parallel weg opnieuw bestraat met zoge naamde 5-duimertjes. De oude be strating was door het werkverkeer kapotgereden. De provincie heeft ten behoeve van het werk grond gekocht nabij de Stoofdijk. J.F. Vroegop mag daar van 3.80 are dijktalud, gratis, als tuin gebruiken. De bermstrook langs de Stoofdijk is uitgezonderd. Bovendien eindigt het gebruik zodra de grond eigendom wordt van het waterschap. In verband met bezwaren van een aantal bewoners van de Langeweg tegen de voorgenomen verkaveling van de nieuwe woonwijk achter hun huizen, moet het stedebouwkundig adviesbureau van de gemeente de oorspronkelijke opzet wijzigen. Dat kost geld en dat zat SGP-raadslid K.A. Heijboer dwars. "Als voor een andere aanpak was gekozen, was er geen aanvullend krediet nodig geweest", merkte hij op. "Achteraf kun je je veel vragen stellen", was de reactie van de burgemeester. De eer ste opzet voor de nieuwbouwwijk kwam 5 juli 1993 in de raad aan de orde. Annette Goedegebuure is aan de Jong Vosmeer maakt een nieuwe start. Vrijdagavond 8 september houdt het jeugdhonk open huis op de zolder van de Vossenkuil. Niet alleen de Vossemeerse jeugd van 12 t/m 16 jaar, maar met name ook de ouders zijn die avond welkom om een kijkje te komen nemen. Het jeugdhonk in Oud-Vossemeer bestaat al ruim 13 jaar. De animo kende pieken en dalen, en zo ging het ook de laatste maanden voor de zomervakantie bergafwaarts. "An ders waren er gemiddeld zo'n 20 bezoekers per avond, maar op den duur kwamen er maar twee of drie meer", vertelt secretaris/penning meester Maddy Paape-Oosterhuis. Hoe dat komt, weet ze ook. "Er gin gen allerlei praatjes. In het honk zou bijvoorbeeld veel alcohol worden gedronken en er zou wiet gerookt worden. Maar dat is allemaal uit de lucht gegrepen." De geruchten waren voor jeugd- en jongerenwerker Ron van den Bogaard aanleiding om zich met Jong Vosmeer te gaan bezighouden. "Het bestuur ontkent ten stelligste dat er ook maar iets van de praatjes waar is", zegt ook hij. Om de jeugd weer naar het honk te krijgen, zal in het nieuwe seizoen een aantal regels worden aangescherpt. "Het schen ken van bier is voortaan uit den boze. En naar de ouders toe is er de garantie dat er altijd toezicht aanwe zig zal zijn, dat bovendien aan spreekbaar is", aldus Van den Bogaard. De eerste 3 a 4 soosavon- den zal de jeugd- en jongerenwerker persoonlijk aanwezig zijn om te zien hoe het loopt. De soosavonden van Jong Vosmeer zijn elke vrijdag van half acht tot elf uur in het jeugdhonk op de zolder van de Vossenkuil. "We gaan ons richten op de jeugd van 12 t/m 16 jaar", zegt Maddy Paape. "Die groep is net nog te jong om naar de disco buiten het dorp te gaan." De wat oudere jeugd blijft weliswaar wel kom bij Jong Vosmeer, maar zal zich aan de gestelde regels moeten houden. In het honk is een zithoek ingericht met een voetbaltafel, een zithoek met een tv, er staan een tafeltennis tafel en een biljart. Aan de bar kan koffie of frisdrank gekocht worden. En er is muziekapparatuur, die door een vaste man bediend wordt. "Onze voorzitter Thierry van der Zande fungeert als disc-jockey", vertelt Maddy Paape, die de jeugd oproept om bij een bezoek aan de soos hun cd's mee te brengen. Want Jong Bestuurslid Maddy Paape-Oosterhuis van Jong Vosmeer wijst i roddels over het jeugdhonk van de hand. Ze begint enthousiast t het nieuwe seizoen. Vosmeer heeft onvoldoende midde len om die allemaal zelf aan te schaffen. Soosbezoekers betalen een gulden entree. "We willen ook weer meer dingen gaan organiseren. Bowlingavonden of samen gaan zwemmen bijvoor beeld, zoals dat in het verleden gebeurde", zegt Maddy Paape. Het bestuur wil verder de jeugd zelf met ideeën laten komen. Dat bestuur bestaat, naast Maddy en Thierry, uit Leontien Brouwer, Shireen van Maanen en Esther Paape. Ron van den Bogaard vertelt dat er plannen zijn om met de jeugdsozen onderling meer te gaan doen. Dat zijn er drie: Jong Vosmeer in Oud- Vossemeer, De Kelder in Sint-Phi- lipsland en Thjos in Tholen. Van den Bogaard denkt ook aan een bestuursoverleg enkele keren per jaar. "Je kunt ideeën en ervaringen uitwisselen. Bovendien kun je van iemands kwaliteiten mogelijk ook profiteren voor de andere sozen." Zondag 3 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck. 17 u. ds. Ezinga. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 (HD) en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Duinen, Etten-Leur. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. pastoor Wiertz. zo 9.30 u. pastoor Wiertz. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse 18 u. ds. Codee, Stellendam GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 31/8 19.30 u. ds. Van Eckeveld. do 7/9 19 u. ds. Mulder (in Ned. Herv. kerk). GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Tekelenburg, Delft 18 u ds. Westland, Middelhamis katholieke universiteit Brabant te Tilburg afgestudeerd als meester in de rechten. Haar afstudeerrichting was Fiscaal recht. Door nog onbekende oorzaak is zaterdagmorgen op de Postweg een taxi in de sloot gereden. De 50-jari- ge bestuurder uit Roosendaal en diens passagier bleven ongedeerd. De chauffeur verklaarde een knik in de stuurinrichting te hebben ge voeld, waarna de auto de sloot inreed. Door de politie wordt een technisch onderzoek ingesteld. De provincie heeft groen licht gege ven voor de bouw van een woning aan het Boserf door Kleinbouw Techniek. Het plan is in strijd met het bestemmingsplan De Luyster IV, omdat gedeeltelijk wordt gebouwd op grond met de bestem ming tuin. Aan het huis komt een uitbouw, waarvoor een meter van de drie meter brede tuinstrook nodig is. De uitbouw is noodzakelijk ten behoeve van een gehandicapte. Damvereniging DSVF hield dins dagavond de jaarvergadering met 9 van de 11 leden. Voorzitter A. Ver wijs en secretaris W. Drenth namen de opening en de notulen voor hun rekening. Penningmeester A. Slager meldde een nadelig exploitatiesaldo van 102 gulden. Dat tekort werd echter goed gemaakt door een waardecheque van 594 gulden, die DSVF kreeg bij een clubactie van Edah uit Steenbergen. Wedstrijdlei der G. v.d. Velde reikte waardebon nen uit aan de prijswinnaars. In de damcompetitie waren dat A. Slager, J. den Braber en J. v.d. Velde. Bij het sneldamtoemooi kreeg opnieuw Slager de eerste prijs, voor J. v.d. Velde en G. v.d. Velde. In de beker- competitie ging J. v.d. Velde met de eer strijken. Na de vergadering begonnen de dammers aan de com petitie 1995/1996. Wie eens een vriendschappelijk partijtje wil spe len, is elke dinsdagavond vanaf kwart voor acht welkom in dorps huis de Wimpel. Een achtjarig jongetje raakte woens dagmiddag zijn fiets kwijt. Hij had zijn geel-zwarte mountain-bike aan de zeedijk gelegd en was gaan zwemmen. Toen hij naar huis wilde, was het fietsje verdwenen. Voor de bebouwde kom van Anna Jacobapolder komt er een geheel nieuw bestemmingsplan. De gemeenteraad trok daarvoor maan dagmiddag geld uit. De bestaande juridische situatie is verouderd en verdere versnippering vinden b. en w. ongewenst. Daarom wordt alles in één bestemmingsplan opgeno men. CDA-raadslid W.C. van Kem pen vroeg zich alleen af, of de nog beschikbare bouwgrond in de twee de fase van Steintjeskreek dan niet onevenredig duur wordt. De burge meester maakte duidelijk, dat de kosten omgeslagen worden over een breder draagvlak. Onze redactie staat voor U klaar. Bel 01665-2752 Ook per fax 01665-3318 kunt U berichten doorgeven. Postadres: Postbus 5, 4697 ZG St. Annaland OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 7/9 19.30 u ds. A.P. v.d. Meer, Krimpen a/d IJssel SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van Laar, Zevenbergen. 19 u. ds. Van Popering, Zuid-Beijer- land. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. da. v.d. Beukei, Zonnemaire. 14.30 u. ds. De Buck. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 6/9 19.30 u. ds. Van der Heiden, Hardinxveld-Giessendam (H.D.). SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Eckeveld. 17 u. kand. Buitelaar, Rotterdam. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. wo. 6 sept. 19.30 uur ds. Mondria, Waardenburg. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 en 15 u. ds. Van Dam, Eindho ven. zaterdag 2 en zondag 3 september Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen tel. 01660-2542. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk tel. 01666-2400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer tel. 01676-2545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Willebrands Bakker, Ber gen op Zoom tel. 01640-33723. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): mevr. P. Timmers tel. 01660-4969. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u.. Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 01677- 2530. PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis) KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 05129- 1202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06- 0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-69869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 01660-4574 JAIB Informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18-20 u. Molenvliet- sestraat 11 STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 31 aug. t/m vrijdag 8 sept. donderdag 31 7.37 - 19.47 vrijdag 1 8.17-20.32 zaterdag 2 9.07 - 21.27 zondag 3 10.02 - 22.32 maandag 4 11.12-23.52 dinsdag 5 12.37 .-- woensdag 6 1.17-14.02 donderdag 7 2.37 - 15.07 vrijdag 8 3.37 - 15.37 za 2/8 10.05 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M. THOLEN t/m 31 aug. expositie schilderijen J.B. Leunis, Ten Anker. 2 sept. Seniorendag gymverenigin gen, Speelmansplaten 10-15 u. 5 sept. 'Musica Latina' concert ensemble Tuhü in kader kamermu ziekfestival, Gasthuiskapel 20.15 u. 6 sept. Borstvoedinginformatie La Leche League, Garnalenstr. 74, 20.15 u. 9 sept. orgelconcert Martin Zonne- berg, Grote Kerk 20 u. 13 sept. avond NCVB over 'de vrouw in de wereld van nu', Meul- vliet 19.30 u. 16 sept. puzzel- en oriëntatierit MAC, Zoekweg 19 u. 21 sept. busreis naar boekenstadje Bredevoort, opgave tot 1 sept. op tel. 01170-55347, vertrek 8.20 uur. - 23 en 24 sept. sluitingstocht water sportvereniging De Kogge. 30 sept. zang en orgelavond chr. Thools mannenkoor Rehoboth, Gro te Kerk 19.30 u. 30 sept. sluiting zwembad De Spet ter. OUD-VOSSEMEER 2 sept. wielerronde, start Dorpsweg 13 u. 2 sept. fancy-fair Zonnebloem, Vos senkuil 13.30-17 u. 6, 13 en 27 sept. Koersballen Anbo, Vossenkuil 14 u. 15 en 16 sept. hobbytentoonstelling en -beurs, Vossenkuil. 20 sept. bingomiddag Anbo, Vos senkuil 14 u. SINT-ANNALAND t/m 23 okt. exposities streekmuseum Meestoof over merklappen en hoog aarzen, di t/m za 14.15-16.45 u. t/m 30 sept. expositie gegraveerd kristal en glas van mevr. Schot uit Tholen, De Lagune. SINT-M A ARTENSDUK 31 aug. plattelandsvrouwen 35 jaar excursie Antwerpen, Haven 14 u. 6 t/m 29 sept. expositie 'Beelden van Tholen en St. Philipsland', gemeen tehuis ma t/m vr9-12en 13.30-15 u.. 6 sept. begin volksdansver. Ivanicia, vml. kleuterschool 19.30-21.30 u 11 sept. begin volksdanslessen Dodi Dodi, vml kleuterschool Radda Bar- nenstraat 20.15 u. 16 sept. West-Brabant fietstocht over 150 km, café Smerdiek 9 u. 16 sept. Ierse avond met Noël Shan non, The Donkeys en Jake, Haestin- ge 20-2 u. 16 sept. fancy fair Juliana van Stol bergschool 13-17 u. 23 t/m 30 sept. tennistoernooi Smal- stads Open, park Jacoba van Beie ren. 28 sept. Roosendaals Ouderentoneel voor Anbo, Haestinge 14 u. 30 sept. lampionoptocht m.m.v. Euterpe, start 19 u. SCHERPENISSE 7 sept. handwerkmiddag platte landsvrouwen, Holland Huis 14-16 9 sept. bekerwedstrijd De Zeebaars, Anna Vosdijkpolder 15-18 u. 15 sept. optreden Normaal, hallen van Meijer, Veerdijkseweg. 20 sept. C. Prinsen brengt meiden- kist mee en vertelt hierover aan plat telandsvrouwen, Holland Huis 20 u. 24 sept. rit motortoerclub Tholen, Veerdijkseweg 3 om 9 u. POORTVLIET 4 sept. doe-avond plattelandsvrou wen, 't Ouwe Raed'uus. SINT-PHILIPSLAND 1 sept. karaokeavond jeugdhonk, de Kelder 19.30 u. 20 sept. kernbezoek gemeentebe stuur, Wimpel. 21 sept. lezing Artsen zonder Gren zen voor plattelandsvrouwen, Wim pel 20 u. BERGEN OP ZOOM t/m 3 sept. schilderijen en grafiek van Eugeen van Mieghem, Markie zenhof. 8 t/m 10 sept. cultureel weekend, activiteiten in binnenstad. 10 sept. straattheaterfestival. 15 sept. opening theaterseizoen De Maagd met musical Faya, De Maagd 20.15 u. 16 sept. Krabbentocht (wandelen), start Paviljoen Rozenoord vanaf 7 u. 21 sept. t/m 6 jan. cultuurhistorische tentoonstelling De Vier Jaargetij den, Markiezenhof. 22 sept. concert Janis Ian, De Maagd 20.15 u. 23 sept. dans en muziek Les Ballets Africains de Guineé, De Maagd 20.15 u. 23 sept. t/m 19 nov. overzichtsten toonstelling Louis Weyts, Markie zenhof. t/m 24 sept. canto-project Rob Möhlman, 29 sept t/m 1 okt. plaatfeesten, optredens Golden Earring, Garfield, Anita Meijer en Rowwen Hèze, tent aan Binnenschelde. film+++film+++film+++film ROXY 1: Batman Forever - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.30 en 20.30 u. ROXY 2: French kiss - do en ma t/m wo 20 u., vr 21.30 u., za 18.45 en 21.30 u., zo 20.30 u. Casper - vr 18.45 u., za 16.15 u., zo 16.30 u., wo 14 u. De Zwanenprinses - za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 1: While you were sleeping - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. De Leeu wenkoning - za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 2: Congo - do en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za en zo 14, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: First knight - vr, za en zo 21.30 u. Flodder 3 - do, ma en wo 20 u., vr en za 18.45 u., zo 16.15 en 18.45 u. Free Willy 2 - za en wo 14u.,zo 14en 16.15 u. Film- club Cinema Paradiso: Le parfum d'Yvonne - di 20.30 u. Mes in het water - ma 20 u. Radio Sloth is te bereiken op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 2