Smerdiek boekt eerste succes Promotiekans groot Meer aanvallend voetbal door nieuwe puntentelling 'Geen promotie SPS, dan is seizoen mislukt' Cafévoetbal bij Vosmeer Nieuwe start met Smerdiek Ook Tholen uitgebekerd Teams WHS en Vosmeer uit competitie Verenigingen St. Philipsland krijgen samen 3336 gulden Emergo begint Trainer Rien Smits van sportclub Stavenisse Trainer Meino DamNiet gemakkelijkste start Trainer Roger Withagen heeft slechts 14 spelers k Donderdag 31 augustus 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Voetbal programma Voetbal uitslagen Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Ook Vosmeer naar tweede bekerronde Zes treffers Van Ham Penalty's brengen Vosmeer verder Afdelingsbeker Noad 2 haalt uit Korfbal Zondag Routiniers Afdelingsvoetbal Aanvallender Uitgebalanceerd Dominant en aantrekkelijk Geen concurrentie Granaten in berm van de Oudelandsedijk Trainer Verreijen is vaste kern kwijt Jeugd moet leren Geen streekduel I Zaterdag 2 september uur Unitas-Smerdiek(Boussen) 15.15 Capelle 2-SPS 2(Dumoulin) 15.00 FSV 2-Smerdiek 2(Lambregts) 12.30 Zwaluwe 4-Noad 2(Koevoets) 12.30 Thol.Boys 3-WC 2(Suijkerbuijk) 14.30 Stavenisse 2-Dinteloord 4(Hopmans) 13.30 Smerdiek 3-Chrisl. 3(Bastiaansen) 14.30 Thol.Boys 4-Vredenist 2(Vucinec) 14.30 WHS 4-Kogelv. 3(Halter) 14.30 FSV 5-Noad 3(vLoon) 12.30 SPS 3-ZPR 3(vOeveren) 13.00 DVO 6-Thol.Boys 5(Rijsbergen) 14.00 Halsteren 2-Stavenisse 3(Nuytemans) 14.30 Vrederust 4-SPS 4(Opree) 12.00 WHS-DBGC(vr) 14.30 WHS 2-DBGC 2(vr) 14.30 Klundert 2-WHS 3(vr) 14.30 Zondag 3 september uur Vosmeer-Devo(Thomassen) 14.30 BSC 3-Vosmeer 2(Koen) 12.30 Vosmeer 3-Moc 9 11.00 Moe 12-Vosmeer4 10.00 Beker: Tholense Boys-Hoeven 1-2, DHV-Smerdiek 0-9, Vosmeer-WDS 2-2 (Vosmeer wint na strafschoppen), WHS 4-Chrislandia 2 3-2, Noad 2-Kogelvan- gers 2 5-1, Tholense Boys 3-DVO 2 afgelast. Ook de laatste Thoolse vertegen woordiger in de KNVB-bekercom- petitie is dinsdagavond gesneuveld. Vierdeklasser Hoeven verliet met een 1-2 overwinning het sportveld aan de Zoekweg in Tholen. Bestuurslid Leen Tichem wijt de nederlaag aan onderschatting en aan gerommel in de verdediging. "Tho lense Boys dacht met twee vingers in de neus de overwinning binnen te halen, maar Hoeven speelde fel en scoorde na 10 minuten via Bas Lup- pers. Achterin verliep het bij Tholen niet correct." In de 20ste minuut opnieuw een verdedigingsfout en Navin Nejel maakte er 0-2 van. Na rust leek de thuisclub alles recht te zetten. De agressief spelende Thole- naren verkleinden al in de 5de minuut de achterstand tot 1-2 via Leendert de Graaf. In het eerste kwartier domineerde Tholense Boys met mooie kansen voor Piet de Boef en René v.d. Berge. De doelman van Hoeven hield de Brabanders over eind. Daarna zakte de thuisclub weer terug op het niveau van de eer ste helft. Tholen was niet scherp te krijgen voor dit duel, waarbij Marco van Velzen en Arie Draaijer na rust invielen voor John Nieuwkoop en Erik van Elzakker. In de tweede helft kregen De Boef en Van Velzen elk een gele kaart. Net voor aanvang van de nieuwe voetbalcompetitie hebben de bestuurders van WHS en van Vosmeer besloten een seniorenelftal op te heffen wegens gebrek aan spe lers. Daardoor is Tholense Boys de enige streekclub die met vijf elftal len in de competitie zal uitkomen. Het bestuur van WHS hakte vrijdag avond de knoop door. "Een stap die wij wel moesten nemen", aldus voorzitter S. Westdorp. "Van de senioren moeten zes spelers op medisch advies stoppen, elf zijn er langdurig geblesseerd, de broers Danny en William Vroegop vertrok ken naar SPS, terwijl drie spelers om andere redenen zijn gestopt", maakt Westdorp de balans op van 22 senioren, die de voetbalclub voor dit seizoen mist. "Het is jammer dat wij dit besluit hebben moeten nemen. Zeker wanneer je ziet dat in de laat ste drie jaar het aantal leden met 35 is toegenomen." De voorzitter geeft aan dat vooral WHS 3 kampte met een gebrek aan spelers. Nu schuiven de betere spe lers van WHS 4 door naar het derde, terwijl WHS 5, dat voornamelijk door veteranen werd gevormd, het vierde team van WHS gaat vormen. "Wij beseffen dat het voor WHS 3 zeer moeilijk zal worden om zich nu nog op KNVB niveau te handha ven", aldus de voorzitter van WHS, dat als enige Zeeuwse vereniging in het zaterdagvoetbal met drie elftal len op KNVB-niveau speelt. Ook Vosmeer was genoodzaakt om een elftal terug te trekken. Bij de zondagclub deden de problemen zich vooral voor rondom het reser veteam. Het elftal dat uit zou komen in de vierde klasse 404 is terugge trokken uit de competitie. Spelers van Vosmeer 3 zullen doorschuiven naar het reserveteam. Vosmeer 5 blijft als vierde team in de klasse 405 gehandhaafd. Slabbecoornweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 01660-3497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. Koersballen voor ouderen De uitslagen van de wedstrijd in Tholen: mevr. A. Bal en mevr. R. Burrows 25 p., mevr. S. Hoven en D. Schellinger 22 p., J. Geuze en mevr. R. Nagtegaal 20 p., H. Bal en mevr. C. Praat 15 p., mevr. F. Schellinger en A. Verkamman 13 p., L. Soomers en mevr. Y. Verkamman 9 p. De in afdeling Noord-Brabant uitkomende Thoolse voetbalclubs kwa men in actie voor de eerste bekerronde. De standaardteams van Smer diek en Vosmeer waren succesvol en plaatsten zich voor de tweede bekerronde. Smerdiek zegevierde met maar liefst 0-9 over het laag spe lende DHV, terwijl Vosmeer na een 2-2 gelijkspel tegen WDS bij de beslissende strafschoppen feilloos bleek. In een onderling oefenduel behaalde Vosmeer enkele dagen eerder een 0-2 overwinning op Smer diek. Na een slechte voorbereiding maak te afdelingsploeg Smerdiek er in de bekerwedstrijd tegen derdeklasser DHV een waar doelpuntenfestijn van. Met een 0-9 overwinning werd het eerste succes in dit seizoen geboekt. Hoewel, gezien de beperk te tegenstand, weinig waarde aan dit duel mag worden gehecht, is de monsterscore voor het team van trai ner Jan Verreijen een behoorlijke opsteker. Op een goed bespeelbaar veld was al snel duidelijk dat Smerdiek heer en meester was. Het duurde echter nog een kwartier eer Smerdiek het over wicht ook in een doelpunt tot uit drukking wist te brengen. Na de openingstreffer werd de score een voudig opgevoerd tot 0-4 bij de rust. Smerdiek slaagde er in de tweede helft niet in om de thuisploeg met dubbele cijfers te kloppen. De teller bleef op negen doelpunten staan. Met zes treffers was Gert-Jan van Ham de man van de wedstrijd. Frans Ista scoorde twee keer, terwijl Jordi Hage eenmaal doel trof in Zeven- bergschen Hoek. Door de strafschoppen beter te nemen dan WDS '19 heeft Vosmeer de tweede ronde bereikt van het toernooi om de Toon Schröderbe- ker. Na negentig minuten voetballen tegen de Bredase eersteklasser stond het 2-2. Vanaf elf meter voltrokken achtereenvolgens Wil Kostermans, Michel van Leeuwen, Jonno Hoek, Johan de Koning en Gerwin Hoek het vonnis. De Bredanaars schoten de eerste strafschop tegen de paal en benutten de volgende drie. De vijfde hoefde niet meer genomen te wor den nadat Vosmeer-doelman Hoek zijn WDS-collega het nakijken gaf. Na het bereiken van de Eendracht- cup-finale opnieuw een succes voor het naar de tweede klasse gedegra deerde Vosmeer. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd, wat een aantrekkelijke wedstrijd opleverde. Het spel golfde op en neer. WDS kreeg na zeven minuten de eerste doelkans, maar het schot ging naast. Tien minuten voor de rust ging een bal net over het Vosmeer-doel. De thuisclub had tot dan toe geen kansen gehad, maar dat veranderde drie minuten later. Een vrije trap even buiten het strafschop gebied werd door John Vroegop verzilverd. Via de handen van de keeper en de lat verdween de bal in het net. Vier minuten later sneed een Bredase aanvaller door de verdedi ging en schoot het leer langs de uit komende doelman Hoek (1-1). Na de rust bleef Richard Voshol aan de kant voor André Havermans. De tweede helft was nog maar enkele minuten oud toen Vroegop opnieuw scoorde, maar zijn treffer werd wegens buitenspel afgekeurd. De beweeglijke speler ging nog een keer alleen op het WDS-doel af, waar de keeper zijn schot stopte. Na eerst een schot dat voorlangs het doel verdween, namen de Breda naars na een half uur de leiding. Vanaf de zestien-meterlijn werd de bal ingeschoten. Het enige antwoord van de thuisclub was een fraaie aan val waaruit Chris Kouwens schot werd gestopt door de doelman. Vosmeer viel daarna terug en het pleit leek beslecht, ondanks dat ook WDS nauwelijks gevaarlijk was. Perry Verhees viel geblesseerd uit en werd vervangen door de - van een beenbreuk herstellende - Michel van Leeuwen. Twee minuten voor het einde viel verrassend de gelijkma ker, opnieuw uit een vrije trap. Jon no Hoek schoot de bal richting Mar cel Havermans en die kopte prima in. Strafschoppen moesten vervol- gens de beslissing brengen - voor het eerst werd er niet meer verlengd - en daarin toonde Vosmeer zich de betere. De reserves van Noad '67 hebben de volgende bekerronde bereikt door Kogelvangers 2, dat in competitie verband een klasse hoger speelt, met 5-1 te verslaan. Met name leider/speler Bram Filius was zaterdag op dreef. Hij nam drie treffers voor zijn rekening. Halver wege de eerste helft opende Filius de score met een schot vanaf 25 meter in de bovenhoek. Eerder ver zuimden spits Jacco de Jonge en middenvelder Marco van Herpen om te doelpunten. Kogelvangers was voor de rust nauwelijks gevaar lijk, maar kwam op 1-1 na een mis verstand tussen Noad-keeper Lig- tendag en verdediger Leon Hoek. Net voor rust maakte Filius 2-1 op aangeven van Menno Fonteijne, die tevoren zelf miste. In de rust werd Martijn v.d. Burg vervangen door Denny Reijngoudt. De ploeg uit Willemstad kreeg, met de wind in de rug, meer vat op de wedstrijd. Maar kansen kwamen er niet, omdat de Sint-Philipslandse verdediging onder leiding van Edwin Hage bijna niets weggaf. Na tien minuten spelen werd Bram Fili us van achteren getackeld. De-dader kon voortijdig gaan douchen, omdat hij zijn tweede gele kaart van de wedstrijd kreeg. Uit een combinatie met Wilco van Herk en Filius scoor de Menno Fonteijne 3-1. Van Herk, Gerben v.d. Velde en Hans de Jonge kregen riante mogelijkheden om de score op te voeren, maar ze schoten naast het doel. Filius daarentegen stond op scherp. Komend vanaf de middenlijn omspeelde hij de buiten- spelval, ging alleen op de keeper af en faalde niet: 4-1. Leider Wim v.d. Burg wisselde Marco van Herpen en Jacco de Jonge; voor hen kwamen Antonie Verwijs en Cenny Reijn goudt in de ploeg. Vooral routinier Reijngoudt zorgde voor meer rust in het spel van de thuisploeg. Tien minuten voor het einde werd inval ler Verwijs neergelegd in het straf schopgebied. Aanvoerder Kees Lig- tendag faalde niet van elf meter en bepaalde de eindstand op 5 -1 Noad 2 is samengesteld uit spelers die vorig jaar in het eerste en tweede elftal en bij de A-junioren speelden. Zaterdag waren Ronald den Braber, Reini Reijngoudt en Joop Quist nog niet van de partij. Maar wanneer blessures en schorsingen uitblijven, kan het team in de competitie hoge ogen gooien. Korfbalvereniging Emergo uit St. Maartensdijk begint zaterdag aan de nieuwe competitie. Vier ploegen spelen thuis. Emergo F bijt om 10.00 uur de spits af tegen Juliana, C volgt om 11.00 uur tegen Terhe- ijden. 's Middags komen de senioren aan de Sportlaan in actie: 14.15 uur Emergo 2 tegen Tjoba 8 en om 16.00 uur Emergo 1 tegen Vrienden schaar 4. Twee teams spelen uit: Emergo A gaat naar Middelharnis voor een wedstrijd tegen Good Luck en Emergo D rijdt naar Bergen op Zoom voor een overwinning tegen Scheldevogels. In het zaterdagafdelingsvoetbal is de kans op promotie in het komende voetbalseizoen bijzonder groot. Oorzaak van de versterkte promotiere geling is de nieuwe opzet van het amateurvoetbal binnen de KNVB. Per 1 juli 1996 zullen de afdelingen Zeeland, Noord-Brabant en Dor drecht worden omgevormd tot één district Zuid 1. De afdelingscompe tities komen te vervallen, terwijl onder de huidige indeling van vier klassen ook een 5e en 6e klasse komen. In alle klassen streeft de voetbalbond naar 12 teams. In totaal worden 48 elftallen in de vierde klassen van het district Zuid 1 inge deeld, waardoor in het zaterdagvoet bal versterkte promotie nodig is. In de eerste klassen van zowel Noord-Brabant als Zeeland, waarin SPS en Smerdiek uitkomen, promo veren de eerste vier teams in de eindrangschikking rechtstreeks. In verband daarmee zijn er geen perio- detitels. Ook de nummers 5 en mogelijk 6 kunnen in aanmerking komen voor promotie, wanneer het totaal van 48 elftallen nog niet is bereikt. In de eerste klasse standaard vindt komend seizoen geen degradatie plaats. SC Stavenisse kan in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal even eens profiteren van de versterkte promotie. Ook in deze klasse kan men niet degraderen, terwijl hier zelfs de eerste acht ploegen van de ranglijst rechtstreeks promoveren naar de nieuw te vormen vijfde klas se. In het zondagvoetbal verandert er weinig. In de tweede klasse, waarin Vosmeer uitkomt, promoveert alleen de kampioen rechtstreeks. Wel wordt er in deze klasse gestre den om drie periodetitels. Wanneer er in de nieuw te vormen vijfde klas se nog plaatsen te verdelen zijn, komen hiervoor de periodekampioe nen van Noord-Brabant en Zeeland in aanmerking. Ook in de klasse van Vosmeer vindt geen degradatie plaats. Met de herstructurering van de KNVB wordt ook de benaming van de klassen in het zaterdagvoetbal anders. Evenals in het zondagvoet bal gaan de hoogst spelende ama teurverenigingen in de hoofdklasse spelen. Dit betekent dat de bena ming van de tweede klasse eerste klasse wordt, en dat de derde klasse - waarin momenteel Tholense Boys en WHS uitkomen - volgend sei zoen tweede klasse gaat heten. t In de tweede klasse van het afdelingsvoetbal maakt SC Stavenisse een goede kans op promotie. Door de her structurering van het amateurvoetbal promoveren in de tweede klasse van de afdeling Zeeland maar liefst acht verenigingen aan het einde van het seizoen, terwijl er geen degradatie mogelijk is. Stavenisse komt voor het eerst - en dus meteen voor het laatst - uit in de Zeeuwse afdeling. De ploeg die in de voorbereiding ver raste met overwinningen op derdeklasser WHS en vierdeklasser Noad '67, wordt dit jaar getraind door Rien Smits. Meino Dam hoopt met SPS te promoveren. De opvolger van Rien Klippel is tevreden over de oefencampagne. "De voorbereiding is naar wens ver lopen, met leuke resultaten tegen KNVB-verenigingen. De trainingsopkomst is goed en men is bereid om voor elkaar te werken", stelt Smits vast. Wat de nieuwe competitie Stavenisse gaat opleve ren, is voor hem een groot vraagte ken. "Stavenisse komt nu voor het eerst uit in de Zeeuwse afdeling. De kwa liteiten van de tegenstanders zijn onbekend. Ik kan dan ook niet inschatten waar wij aan het einde van de competitie kunnen staan. Al hebben de wed strijden in het Eendrachtcuptoernooi ons wel vertrouwen gegeven", aldus Rien Smits. De afdeling Zeeland informeerde vorig seizoen zelf of SC Stavenisse belangstelling had om van de afde ling Noord-Brabant over te stappen naar de Zeeuwse regio. "Het is posi tief dat wij nu tegen Zeeuwse clubs uitkomen. Zeker de kortere reisaf standen zijn gunstig. Cadzand uit Zeeuws-Vlaanderen is voor ons nu de verste reis", vertelt Smits, die bij aanvang van de competitie niet over een volledige selectie kan beschik ken. "Martin Neele en Wim Marinissen zijn nog op vakantie in Amerika, terwijl Gerrie Dorst met een rug blessure kampt. Gelukkig heb ik vervangers tot mijn beschikking, waaronder enkele jeugdspelers. Daarnaast grepen ook enkele spelers van Stavenisse 2 gedurende de voor bereiding hun kans om een basis plaats te veroveren. Zo zijn Nico Nooij, Rien Smits en Wim Klippel teruggekomen uit het reserveteam. Ik heb bewust weer enkele gerouti neerde spelers in Stavenisse 1 opge steld om meer structuur aan te bren gen." Als Stavenissenaar kent Rien Smits zijn club bijna van haver tot gort. "Verschillende spelers hebben trai ning van mij gehad, toen ik nog jeugdtrainer was bij Stavenisse. De samenwerking tussen mij als trainer en de dorpsgenoten is in de voorbe reiding goed verlopen. Gelukkig heb ik nog niet ondervonden dat het een nadeel is om bij een vereniging uit je eigen dorp te werken." Door de onbekendheid van de tegenstanders in deze klasse weet Smits nog niet goed met welk sys teem hij gaat spelen. "In de voorbe reiding hebben we vaak tegen sterke teams gespeeld, waardoor wij vanuit de verdediging hebben gevoetbald. In de competitie kunnen wij moge lijk aanvallender spelen. Het is hele maal afhankelijk van het niveau van de tegenstanders in deze klasse. Met de nieuwe puntentelling van drie punten voor een gewonnen wed strijd is aanvallend voetbal gebo den", stelt de trainer van Stavenisse, die deze competitie start met twee uitwedstrijden. Voetbalvereniging SPS is de enige Thoolse afdelingsploeg die zich voor aanvang van de competitie tot de kanshebbers voor de prij zen durft te rekenen. Met een ver sterkte selectie zijn de vooruit zichten dan ook gunstig voor de voetbalcombinatie uit Poort- vliet/Scherpenisse. Voetbalkwali teit is er voldoende, maar is SPS ook bestand tegen de druk? Mei no Dam uit Halsteren vindt het begrijpelijk dat de verwachtingen hoog gespannen zijn. "Zonder promotie is het seizoen voor SPS mislukt", stelt de nieuwe trainer. "Ik besef dat het, bij een club waar de selectie breed is en de verwach tingen hooggespannen zijn, nog niet de gemakkelijkste start is voor een trainer. De druk om te presteren ligt zowel bij spelers als trainer. Zelf vind ik het werken onder deze druk geen bezwaar. Liever op deze manier, dan dat je gaat voor een plaats in de middenmoot", stelt Dam, die dit seizoen trainer Piet van Koulil opvolgt en zelf bij WC '68 werkzaam is geweest. Naast de nieuwe trainer heeft SPS dit seizoen de beschikking over doelman René Uijl, Dick Uijl en Wim de Groen, die van WC '68 terugkeerden naar hun oude nest. Daarnaast kwamen Willem Pons uit Oud-Vossemeer en William Vroeg op uit Sint-Annaland de afdelings ploeg versterken en verdedigt oud- WHS'er Danny Vroegop de kleuren van SPS eveneens. Met de brede en versterkte selectie is het voor de spelers vechten om een basisplaats. "Spelers ontdekken dat zij nu niet meer zo zeker zijn van hun plaats in SPS 1Zo moet ik een keus maken uit zes linksbenige spe lers", noemt Dam als voorbeeld. De trainer weet voor zichzelf inmiddels al welke veertien spelers de kem van de selectie gaan vormen. "In de voorbereiding heb ik de spelers aan het werk kunnen zien. Ik denk dat SPS een uitgebalanceerd team heeft. De oefencampagne is goed geweest met slechts één verliespartij tegen FSV uit Fijnaart. De wedstrijden voor de Eendrachtcup pasten uitste kend in de voorbereiding. Het zijn oefenduels waarin het prestige dat op het spel staat iets extra's biedt." Meino Dam noemt Sjaak Quist als één van de spelers die positief opviel. "Als linksbuiten was hij zeer goed op dreef. Bij de aanvang van de competitie is hij echter, evenals Jan de Graaf, met vakantie. Ook kan ik nog niet beschikken over Wim de Groen, die kampt met een chroni sche blessure aan zijn achillespees. Zo blijkt bij de start direct al hoe belangrijk het is om te kunnen beschikken over een brede selectie." De trainer van SPS benadrukt dat het reserveteam dit seizoen ook veel aandacht zal krijgen. "Als SPS 1 in de lift zit, mag het tweede niet ach terblijven. Dat oud-speler Rien Vos hol bereid is om SPS 2 te trainen en te coachen, is een groot winstpunt. Het is belangrijk dat de spelers van SPS 2 goed opgevangen en begeleid worden. Wij zullen nauw met elkaar samenwerken", aldus Dam. De trainer geeft aan dit seizoen met drie spitsen te gaan spelen. "Wij wil len dominant spelen. Niet alleen presteren, maar ook technisch aan trekkelijk voetbal bieden. Als cen trumspits zal William Vroegop spe len. Hij heeft het bij SPS naar zijn zin en ook bewezen een nuttige spe ler te zijn. Trainer De Frel van WHS zal hem, zeker gezien zijn voetbal kwaliteiten, missen. Ook Danny Vroegop presteert goed. Nieuwko mer Maarten Hage komt nog wed strijdritme tekort", vertelt de SPS- trainer. Als belangrijke kandidaat voor de titel ziet hij GPC, dat zich behoorlijk versterkt heeft. "Voor SPS kan het een mooi seizoen worden, maar het kampioenschap stel ik niet als enig doel. Voor een titel komt meer kij ken dan alleen voetbalkwaliteiten. Maar promotie moet lukken", aldus Meino Dam. "De belangen voor de vereniging staan bij vele spelers niet hoog in het vaandel." Die conclusie trekt Roger Withagen aan het begin van het nieuwe voetbalseizoen. De trainer van de zondag-tweedeklasser heeft slechts de beschikking over veertien spelers voor de selectie. "Met een brede selectie zou Vosmeer in staat zijn om bovenin mee te draaien met mogelijkheden op een kampioenschap, maar nu zullen wij gegarandeerd op pro blemen stuiten. Met blessures, ziekte en schorsingen krijgt iedere club immers te maken", aldus Withagen. Vosmeer viert volgend jaar haar 50- jarig jubileum. Met weemoed zal worden teruggedacht aan de jaren dat men nog derdeklas KNVB speelde. Vorig seizoen was een dieptepunt voor Vosmeer. Na vijf seizoenen eerste klas degradeerde men naar de tweede klasse. Een niveau waar Vosmeer veertig jaar geleden voor het laatst speelde. "Vosmeer krijgt steeds meer te maken met cafévoetbal. Het recrea tieve staat voorop; men is minder prestatie gericht", meent Withagen. De trainer wordt vooral dit seizoen op de feiten gedrukt. Diverse spelers van Vosmeer 2 weigeren voor de hoofdmacht te spelen. Enkelen zijn nog wel bereid om - indien nodig - als wissel mee te gaan. Besloten is dan ook dat de selectie dit seizoen alleen uit de kleine kem van Vosmeer 1 bestaat. Toch probeert Roger Withagen het seizoen positief te benaderen. "We hebben een aardige voorbereiding gehad met leuke resultaten. Het spel ontwikkelt zich duidelijk positief. Doelstelling is om meer van achter uit op te bouwen. Voor de laatste man is Jonno Hoek de eerste optie. Bij balverlies moeten de spelers niet direct achteruit hollen, maar zo snel mogelijk weer proberen balbezit te krijgen. De wijzigingen in het spel- patroon hebben tijd nodig, maar beginnen hun vruchten af te wer pen", aldus Roger Withagen, die bij Vosmeer aan zijn zesde seizoen begint. "De spelers van Vosmeer 1 hebben een goede inzet. Het is zonde dat deze kleine kem, die wel wil en ook fanatiek traint, de dupe dreigt te worden van de smalle selectie. Ook is het een nadeel dat er geen concur rentie is voor een basisplaats", meent de trainer. Bij de start van de competitie kan hij niet beschikken over Arno Deurloo, die voor drie wedstrijden geschorst is. Marco Hendrikse is wegens stu die gestopt, terwijl Jack Mosch in verband met gezondheidsproble men niet meer voor Vosmeer 1 beschikbaar is. Een bewoner van het woonwa genkamp aan de Oudelandsedijk bij Tholen, vond woensdag drie granaten uit de Tweede Wereld oorlog in de berm langs de weg. De projectielen zijn waarschijn lijk door het werken van de grond langzaam naar boven gekomen. Door het droge weer verdorde het gras. Daardoor ontdekte de man de granaten en waarschuwde de politie. Die lichtte de explosieven opruimingsdienst (EOD) uit Cul- emborg in. Het bleek te gaan om een Duitse (of Tsjechische), een Amerikaanse en een oefengra naat. (De EOD heeft de projectie len meegenomen en de volgende dag tot ontploffing gebracht. Drie St. Philipslandse verenigingen hebben totaal 3336 gulden ontvan gen van de supermarkt Edah uit Steenbergen. Het grootste bedrag, 1312 gulden, ging naar peuterspeel zaal Turn Turn die daarvoor o.a. speelgoed gaat aanschaffen. De lei ding stond zelf versteld van de medewerking van de ouders, die hun kassabonnen in een spaarvarken in de peuterspeelzaal deponeerden. Voor elke 100 gulden die bij Edah besteed werd, kreeg de vereniging een rijksdaalder cadeau. De uitslag werd donderdagavond om elf uur bekend gemaakt tijdens een show in de Steenbergse sporthal 't Crom- wiel, waar 10 van de 108 deelne mende verenigingen demonstraties gaven. C. de Bruin van Edah spreekt over een 'gigantisch succes.' Aan de 108 verenigingen werd ruim 73.000 gulden betaald. Naast Turn Turn kreeg zangvereniging VZOS uit St. Philipsland 1093 gulden en postdui venvereniging de Reisduif 931 gul den. Edah had de St. Philipslandse verenigingen uitgenodigd om mee te doen aan de Edah spek de clubactie. Ook de judovereniging Tholen uit St. Maartensdijk deed nog mee, maar de medewerking van de leden bleef beperkt. De judoclub hield er 184 gulden aan over. De actie geeft een indruk van de afvloeiing van koopkracht op het gebied van eerste levensbehoeften in St. Philipsland. De 3336 gulden komt overeen met een omzet van 133.440 gulden, wat neerkomt op 5132 gulden per week. De actie duurde namelijk een halfjaar. Jan Verreijen moet van de grond af beginnen met Smerdiek. "Het zal voor Smerdiek geen topjaar worden", concludeert trainer Jan Verreijen aan de vooravond van de competitie. De voorbereiding van Smerdiek geeft dan ook weinig reden tot optimisme. Het vertrek van doelman Alex Hogendoorn en Corné Stoutjesdijk naar derdeklasser Rillandia en het stoppen van enkele routiniers laat duidelijk zijn sporen na bij het naar de afdeling gedegradeerde Smerdiek. Op de van Noad '67 gekomen Jan Verreijen rust de niet eenvoudige taak om met de ploeg uit Sint-Maar tensdijk weer te werken aan de toe komst. "Het wordt een moeilijke start, maar het is voor mij tevens een uitdaging", meent de trainer. Hij weet uit ervaring wat het is om aan een nieuw team te bouwen. Verreij en vertelt hoe hij jaren geleden bij NVS uit Nieuw-Vossemeer in een gelijksoortige situatie begon. "Eerst waren er moeilijke jaren, maar ver volgens hebben we enkele promo ties achter elkaar kunnen behalen. Ook bij Smerdiek moet ik werken aan een nieuw team. De huidige jeugd bepaalt de toekomst voor deze club." Bij Smerdiek, dat geen A-junioren elftal heeft, is voor dit seizoen de volledige B-jeugd overgeheveld naar de senioren. "Er zitten leuke voetballertjes tussen, maar ze zijn nog niet volwassen. Zeker op tac tisch gebied moeten ze veel leren. Dat kost tijd en vaak ook punten. De B-jeugd was vorig seizoen te laag ingedeeld, waardoor steeds ruime overwinningen werden behaald. Met zo een geringe tegenstand leer je natuurlijk op verdedigend gebied zeker weinig. Voor een kleine ver eniging wordt het in de toekomst moeilijk. Vooral als er verloop is van spelers. Een vereniging heeft steeds minder jeugd achter de hand. Een probleem dat niet alleen bij Smerdiek speelt, maar bij meerdere eilandelijke verenigingen", conclu deert Verreijen. De opvolger van Kees Machielse kreeg, nadat hij tot overeenstem ming was gekomen met het bestuur van Smerdiek, al snel te maken met tegenvallers. Routiniers als Jan de Viet, Ab Poot en Danny Hoge weg maakten bekend op een lager niveau te willen spelen, terwijl Hogendoom en Stoutjesdijk hun vertrek aankon digden naar Rillandia. "Het zijn spelers waarop een kleine re vereniging als Smerdiek draait. De vaste kern ben je kwijt. Je moet eigenlijk helemaal opnieuw begin nen. In de oefencampagne heb ik diverse spelers uitgetest, maar de voorbereiding is te kort geweest", aldus Verreijen, die met zijn team slechte resultaten behaalde in de oefenduels en op een laatste plaats eindigde bij het toernooi om de Een drachtcup. "Mijn verwachtingen zijn niet hoog gespannen. Een sportief doel heb ik dan ook niet. Mijn streven is om dit seizoen vooral te zorgen voor een heid. Spelers en trainer moeten nog naar elkaar toegroeien. Grote vraag is, hoe de jeugdspelers zich ontwik kelen. De tijd zal het moeten leren. Hun ontwikkeling is bepalend voor de toekomst van Smerdiek", aldus Jan Verreijen, die met Smerdiek uit komt in de eerste klasse van de afde ling Noord-Brabant. Een klasse die voor de trainer, met uitzondering van tegenstander FSV uit Fijnaart, onbekend is. Een verzoek van het bestuur van Smerdiek om, evenals SPS, in de Zeeuwse klasse te wor den ingedeeld werd niet gehono reerd, waardoor er voor de Thoolse afdelingsploegen geen streekduels op het programma staan. In het nieuwe seizoen zal bij het reserveteam van Smerdiek Adrie van de Rhee leider zijn. Bridgecursus. Op 13 september begint in Bergen op Zoom een gratis bridgecursus voor zowel beginners als gevorderden. De cursus bestaat uit 15 lessen. Inlichtingen tel. 01640-33036. k

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 15