Landbouwers bezorgd om droogte, nog geen tekort aan drinkwater Verbeteringsplan Sint-Philipsland Stro prooi van vlammen Ruimteschip op braderie Tholen 'Enorme troep achter slagbomen Oesterdam' Jachthaven Elf ploegers in titelstrijd PERSIA Jacht op eenden uitgesteld vanwege extreme warmte van graszaad, tuinbouwprodukten -W Thoolse PvdA 'vecht' over Ten Ankerweg Waterscooter te bekijken bij Oesterdam Toch weer feesttent op de Markt Donderdag 24 augustus 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Profiel komt uit Terwijl de landbouwers een zorgelijke blik op de lucht werpen en op hun verpieterende oogst, hoeven de huis houdens in de gemeente Tholen nog niet zuinigjes aan te doen met drinkwater. Het verkwikkende vocht komt wel iswaar niet uit de hemel, maar onder de grond zit nog genoeg. Beregenen Botulisme krvoi.g van voorpagina Schot in roos J. van den Donker (D66) op onderzoek Met een metalen voorwerp is het geen kunst om de slag bomen op de Oesterdam te openen. Dat stelde D66-er J van den Donker dinsdagmiddag in de commissie openba re werken. Het raadslid was op onderzoek uitgegaar nadat hij achter de slagbomen bij de Bergsediepsluis eer groot aantal auto's had zien staan. Open dag en opvoedingsmarkt kinderopvang Niet bespreekbaar Plaatselijk nieuws Overkappen dakterras Grond verkocht Morgen, vrijdag, begint in Tholen de jaarlijkse braderie. Morgen en zaterdag zijn er zo'n 160 kramen te bekijken. Verder wordt de braderie omlijst met allerlei activiteiten zoals de wielerronde voor A-amateurs, een tentoonstel ling, demonstraties en de traditionele afsluiting met vuur werk. Flippo-dammen Demonstraties Mfuziek 4 etages jS! Oosterse Tapijtkunst jj Een vertrouwd beeld op warme middagen in de afgelopen wenen: slap neerhangend bietenloof r O O en groenbemesters. Boeren die nu zouden zaaien, zien het zaad alleen ning, is de enige mogelijkheid om A 1 A 1*1 A- water op het land te brengen, het te f pompen uit een eigen bron. der liggen wel een paar van die stuk ken", aldus De Oude, die toegeeft Verminderde druk dat dergelijke zomers misschien een promotie zijn voor het verdichtings- Delta Nutsbedrijven, leverancier plan zoet water van het waterschap, van drinkwater, heeft vooralsnog "Wie weet helpt het wat. Dat zullen geen reden om bezorgd te zijn. we binnenkort wel zien als er een "Tholen wordt bediend vanuit het Intussen zijn de boeren het ergste getroffen door de droogte. De gewassen op het land groeien onvol doende of ontwikkelen kleinere vruchten. Ambtelijk ZMO-secreta- minder groot zal zijn. Maar dat wil nog niet zeggen dat de boer het slecht doet. Er wordt namelijk een hoge prijs verwacht", zegt De Oude. "Maar de boer wil ook zijn gewas sen zo mooi mogelijk zien staan. En zelfs diep wortelende planten zoals Ze zeggen dat de aardappelen in augustus pas goed gaan groeien. Dus als er dan niets valt, dan zie je dat snel. Maar aan aardappelen man keert altijd wel wat; dan zijn ze te klein, dan zit er weer te veel vocht in." De afgelopen maand hebben de wol ken boven het Thoolse land vrijwel geen druppel water losgelaten. De enkele spetters die vielen, waren nauwelijks genoeg om de grond nat te maken. De watermeters van het waterschap vingen tot nu toe in augustus nog niets op. Ook de twee de helft van juli was erg droog. Eind juli regende het voor het laatst, maar dat leverde gemiddeld slechts 2 mil limeter op. Eerder, op 18 juli, viel er nog zo'n 6 mm. Over de hele maand genomen viel er in Tholen 36 mm, in Poortvliet 53 mm en in Sint- Maartensdijk 27 mm. Wie momen teel de spade in de grond steekt, moet al een aardig eindje omlaag voordat de aarde vochtig is. Het zijn dan ook de planten die niet zulke lange wortels hebben, die het eerst het loodje leggen. Het waterschap heeft geen last van de droogte. "Onze taak is het zomer- peil in de sloten zo goed mogelijk te handhaven en dat lukt. We laten regelmatig water in vanuit het Zoommeer", zegt secretaris J.D. de Korte van het waterschap. Hij weet niet of er landbouwers zijn die al water halen uit de sloten van het basisplan watervoorziening. "Offi cieel hebben we daarvoor geen ver zoeken binnengehad en weten we ook niet dat het gebeurt. Maar je kunt op zo'n moment niet al te strikt zijn. We zullen wat soepel optreden. Officieel is er echter nog geen toe stemming gegeven." Dat bevestigt ook dijkgraaf J.L. van Gorsel. "Voorlopig zal er voor Tho len nog geen beregeningsverbod komen. Maar mensen die willen beregenen, wordt wel gevraagd om dat in overleg met het waterschap te doen. We willen liever niet dat iemand een sloot leegpompt en daarmee een 'ander benadeelt. Men kan dan water halen in bijvoorbeeld het proefgebied bij Tholen en de inlaten. Daar is namelijk zoet water", zegt de dijkgraaf. "Wij kun nen in het huidige stelsel van het basisplan geen enkele garantie geven dat het water van goede kwa liteit is om mee te beregenen. Daar om is het beter dat men het in over leg met ons doet." De dijkgraaf maakt zich ook niet bezorgd om de kwaliteit van het water in het Zoommeer waarmee de sloten gevuld worden. "De kwaliteit is nog goed, want er wordt nog vol doende vers water aangevoerd van uit de rivieren. Het zijn met name de stilstaande, ondiepe wateren die snel achteruit gaan. ris en agrariër L. de Oude uit Sint- Philipsland legt uit dat het nog niet voor iedereen een slecht jaar hoeft te worden. "De problemen spelen al geruime tijd. Al zo'n week of twee sterven er percelen aardappelen af. Dat betekent dat de kilo-opbrengst suikerbieten, staan er nu slecht bij. Ook daar is de opbrengst minder. En bij de bieten merkt de. boer het wel, want de prijs hiervan ligt nagenoeg vast. Minder diep wortelende plan ten zoals uien en ook bloemvelden lijden behoorlijk onder de droogte. - 4. »*- A JL +L - V '«fa Mr* »- - - Ook dieren hebben last van de warmte. Deze schapen in de Scherpenissepolder zoeken de koelte bij elkaar en in de schaarse schaduw van de drinkbak. "Wat je nu heel duidelijk te zien krijgt, is waar de goede stukken grond liggen. Het bodemprofiel komt eruit. Percelen waar zandlagen in zitten, houden minder goed vocht vast en die hebben meer last van verdroging. Rond Anna Jacobapol- enquête over het plan wordt gehou den. We maken ons natuurlijk zor gen om de droogte, maar het is nog geen ramp." De landbouworganisatie ZMO meldt in haar blad dat er in Zeeland en West-Brabant vooral problemen pompstation Halsteren dat het water vanuit lagen diep onder de grond oppompt. Daar zal niet zo snel een tekort optreden", zegt voorlichter Van der Zande van de Deltan. "Wel kan het gebeuren dat de druk op de leidingen wat afneemt. Dan komt er gewoon wat minder uit de kraan. Dat is het eerst merkbaar in de uitlo pers van het leidingennet. In het geval van Tholen bijvoorbeeld in Stavenisse. Maar ook hoogbouw, zoals flats, kunnen wat drukverlies hebben." Van der Zande legt uit dat die ver minderde druk komt doordat de vraag groter is. "Er wordt wel even veel water ingepompt, maar op een gegeven moment staan er meer kra nen open dan dat je transportcapaci teit aankan Maar we verwachten dat met het aflopen van het toeristensei zoen ook de vraag naar water wat af zal nemen. Bovendien is die druk- vermindering vrijwel alleen merk baar in piekuren, tussen zes en zeven uur 's avonds. Dan komen de mensen thuis en nemen bijvoorbeeld eerder een douche", zegt Van der Zande. "Voorlopig hoeven de men sen nog niet af te zien van het was sen van hun auto of het besproeien van de planten. Als er een water- schaarste zou dreigen, waarschuwen we de gebruikers daar op tijd voor." De jagersvereniging KNJV heeft vanwege de aanhoudende warmte aan haar leden gevraagd om de een- denjacht die op 15 augustus van start zou zijn gegaan, uit te stellen totdat de temperaturen tot normale waar den zijn gedaald. De wilde eenden dreigen door de hitte hun weerbaar heid te verliezen. Alleen op plaatsen waar wildschade dreigt of voor komt, mag wel worden gejaagd op de eenden. Volgens de zogenaamde 'weidelijkheidsregels' is het niet cor rect om op wild te jagen bij extreem hoge of lage temperaturen. Daarnaast zijn de wildbeheerseen- heden ingeschakeld om de besmet telijke verlammingsziekte 'botulis me' te bestrijden die vooral bij watervogels en vissen veel slacht offers eist. Zieke dieren moeten worden opgeruimd en er is een spe ciaal botulisme-alarmnummer inge steld (020-6501532) waar gevallen van de ziekte gemeld kunnen wor den. Uit meldingen op dit nummer blijkt dat botulisme inmiddels in heel het land is gesignaleerd. Als dë toren blijft staan, moet er vol gens Van der Jagt meer geld op tafel komen. De toren moet dan namelijk opgeknapt worden en ook voor het onderhoud is geld nodig. Maar volgens Kempeneers valt de staat van onderhoud wel mee. "Het is voornamelijk aan de westkant, waar wat aan het voegwerk moet gebeuren." Kempeneers liet de handtekeningen vergezeld gaan van een afbeelding waarop de Hervormde kerk en het jeugdgebouw staan afgebeeld met daarachter de toren van de brand weerkazerne. Kempeneers kreeg ook steun van oud burgemeester T.A. Vogel van Sint-Philipsland. Vogel reageerde op de ingezonden brief van Kempe neers in deze krant van 10 augustus, nadat het plan van b. en w. bekend was geworden. Kempeneers pleitte daarin voor het behoud van de toren. Vogel noemt de reactie van zijn oud dorpsgenoot 'een schot in de roos'. Hij schrijft aan Kempeneers: "Als twee gemeenten worden samenge voegd gaat het vastgestelde beleid uiteraard ook mee naar de nieuwe gemeente. Een beleid dat je vastgelegd hebt, moet je niet zomaar aan de kant leg gen. Het dorpsvernieuwingsplan voor de kom is niet zo maar een stuk, maar een beleidsplan. Dat bovendien naast veel energie veel geld heeft gekost. Dat is juist de waarde van zulke plannen, dat het beleid voor de toekomst vastligt. Het tijdstip van uitvoering kan dan wel uitgesteld worden, vanwege de financiën of zo, maar het uitvoe ringstijdstip vind ik altijd minder belangrijk. Als je maar weet waar je heen koerst. En in dat dorpsvernieu wingsplan past niet de afbraak van dat toch dominante torentje. Geen monument, maar zeker beeldbepa lend." Vogel heeft op persoonlijke titel gereageerd op de kwestie. "Als oud burgemeester moet je je niet inlaten met het bestuur van vandaag, is mijn standpunt. Maar vanaf de zijlijn kan ik toch niet nalaten u mijn instem ming te betuigen," aldus Vogel in een brief aan Kempeneers. "Er zit een signaleringsstrook onder de slagboom. Als je daar met metaal langs gaat, dan gaat het ding open." Achter de slagbomen werd volgens Van den Donker door verschillende De stichting Kinderopvang Tholen (SKOT) bestaat vijf jaar. Om dat te vieren, organiseert de stichting zaterdag 2 september een open dag van elf tot vier uur in peuterspeel zaal Puk en Muk in Tholen. Op deze open dag kunnen ouders en kinderen kennismaken met de kinderopvang. In één van de groepen wordt een opvoedingsmarkt georganiseerd. Aanwezig zijn: de kruisvereniging Rondom de Oosterschelde, de Moe- dermelkcentrale, de Allergiewinkel, Lease-luiers, orthopedagoog Meer beek, de stichting Lichaamstaal (uit Limburg), de bibliotheek met kin derboeken en de GGD met een pro ject over mondverzorging. SKOT zelf toont een videofilm over haar werkzaamheden. Buiten zullen nog allerlei attracties voor de kinderen worden georganiseerd. Het idee voor de opvoedingsmarkt ontstond naar aanleiding van de kraammark- ten die her en der worden gehouden. Maar dergelijke activiteiten zijn te groot om door SKOT alleen te wor den georganiseerd en daarom werd het opvoedkundige element eruit gelicht. families gebarbecued. "Er lagen schelpen, het is er een enorme troep. De slagbomen werken gewoon niet. Kan de gemeente dit bij de provincie aankaarten?" Volgens wethouder J. van der Jagt heeft de gemeente geen invloed op het beleid van provinciale water staat. "Alleen als het om de handha ving van de openbare orde gaat, dan kan de burgemeester daar wat aan doen." Volgens de wethouder hebben de slagbomen van meet af aan proble men opgeleverd voor de directie milieu en waterstaat. "De palen wor den vaak kapotgereden. De provin cie heeft nu bepaald dat de slagbo men in de winter buiten gebruik gesteld worden. Politie en water staat zijn volledig op de hoogte vai de situatie." Van den Donker zal de kwestie in d( commissie ruimtelijke ordening (di< door burgemeester H.A. van de Munnik wordt voorgezeten) op nieuw aan de orde stellen. Mevrouw M.H. Schot-de Hoog vai het AOV vroeg zich af of er geei toiletten geplaatst kunnen wordei aan de zoute kant van de Oesterdam tussen de zeedijk en de Bergsediep sluis. Van der Jagt legde uit dat er sanitai re voorzieningen zijn op het terreii voor dagrecreatie De Speelmanspla ten. "De gedachte was aanvankelijl dat de recreatie zich daar op zot* richten, maar de praktijk blijk anders. Er is geen voorziening. Ei of de provincie daar plannen voo heeft, weet ik niet. Daar kunnen w( navraag naar doen." VIRYOI.t; V V\ VOORRAGIN J. de Jager (CDA) echter noemde het overleg tussen de wsv en de gemeente een communicatiestoor nis. "Op zijn zachtst gezegd dan. Via een brief aan de burgemeester van de voorzitter van de watersportver eniging is op het laatste moment nog het een en ander geregeld. Het is wak en zwak, ad hoe voorbereid." Hij stelde voor het gebruik van de hoi te registreren. "Nu wordt er een uitzondering voor Sint-Annaland gemaakt." De wethouder onthulde dat de ver deling voor de hoi (50 procent gemeente, 50 procent watersport vereniging) niet bespreekbaar was in het bestuur van de watersportver eniging, laat staan in een vergade ring met de leden. "Dat was geen begaanbaar pad, zo heeft de voorzitter van de vereni ging ons verzekerd." Via wethouder J. Versluys is volgens Van der Jagt een andere verdeling afgesproken, namelijk tweederde voor de gemeente, de rest voor de water sporters. "Wij denken ook dat de watersporters te veel betalen," zo stelde hij, "maar het is moeilijk te bepalen wat eerlijk is. Wij geven de watersportvereniging het voordeel van de twijfel." De bootjes die aan de gemeentestei ger liggen zouden in het plan een plaatsje krijgen aan de nieuwe stei ger van de watersportvereniging. Het gaat om ongeveer vijftien boten waarvan de eigenaren in de periode van april tot oktober liggeld betalen aan de gemeente. Als de gemeenteraad maandag instemt met een aanpassing van het bestemmingsplan Kern, wordt het voor A.M. den Braber mogelijk om het dakterras op zijn woning aan de Krammerstraat te overkappen. In het plan wordt de toegestane dakvoet hoogte overschreden. Aan M.J. Reijngoudt is door de gemeente grond verkocht aan de Kwekerijweg. Maandag beslist de gemeenteraad over de verkoop van 378 m2 bouw grond aan het Boserf. Het perceel, waarop een vrijstaande woning gebouwd mag worden, wordt gekocht door aannemingsbedrijf A. van der Reest. V 2 -'* 4 - Vanaf de berm langs de Reimerswaalseweg reiken brandweerlieden over een sloot een brandweerslang aan aan collega's op het zwartgeblakerde stoppelveld. Tussen de Reimerswaalseweg en de Kettingdijk bij Tholen is vrij dagmiddag een perceel stro van A. Geluk grotendeels in vlammen opgegaan. Hoe de brand is ont staan, is niet bekend. Het vuur begon aan de kant van de auto weg. De gealarmeerde brandweer reed via de Kettingdijk het per ceel op, maar moest snel wijken toen het vuur met een ongelooflij ke snelheid haar kant op kwam als gevolg van de draaiende wind. Binnen de korste keren lag meer dan de helft van het stoppelveld er zwartgeblakerd bij. Met een waterwagen werd bluswater aan gevoerd, terwijl een pomp een straal uit een aangrenzende sloot haalde. De Sint-Annalandse brandweer hield van de kant van de Gortzakweg in de gaten of het vuur niet in die richting zou uit breiden. Het bluswerk nam twee uren in beslag. De laatste vlam men werden gedoofd aan de sloot kant bij de Reimerswaalseweg. Veel publiek kwam op de enorme rookwolken af. 's Avonds om zeven uur controleerde de brand weer voor alle zekerheid de ran den van het veld nog op gloeiende resten. De droogte maakt nogal eens een uitruk van de brandweer nodig voor een wegberm die in brand staat. Zoals zondagavond de dijk bij de Schelderijnweg in Tholen. Maandag- en dinsdagmiddag kwam de Thoolse brandweer zelfs in Brabant in actie. Beide keren werd br.and gemeld in de berm bij de brug. Maandag ging het om de Elf deelnemers hebben zich aange meld voor de Thoolse ploegkam- pioenschappen. De wedstrijd wordt op een ander terrein gehouden dan aanvankelijk gepland, namelijk aan de Molenweg tegenover de Lange- weg bij Oud-Vossemeer. Het ploeg- karhpioenschap begint zaterdagmid dag om één uur. Als de droogte aan houdt, zal het een moeilijke opgave worden. "De grond is erg hard, alsof het gevroren heeft", zegt Gert-Jan Boudeling. Op 2 september staan in de Wilhel- minapolder de Zeeuwse kampioen schappen op het programma, met maar liefst acht Thoolse deelne mers:.Gert-Jan en Freek Boudeling, Pieter Abrahamse, Kees Groenewe- ge, Theo Heijboer, Peter van Nieu- wenhuijzen, Piet Ooms en Herbert Mol. De kruising Molenvlietsedijk-Ten Ankerweg in Tholen is binnen de Thoolse PvdA een punt van discus sie. Dat blijkt uit een reactie van M.A.J. van der Linde in de commis sie openbare werken. Dinsdagmid dag gaf hij te kennen op dit punt nog het een en ander met zijn partij te moeten 'uitvechten.' De commissie behandelde de notu len van de commissievergadering van 3 juli. Op zich een gebruikelijke zaak. Maar de bespreking van de 'reconstructieplannen Ten Anker- weg/Grindweg/Molenvlietsdijk vond toen achter gesloten deuren plaats, evenals de bespreking van de nieuwbouw van de gemeentewerk- plaats te Sint-Maartensdijk. En nu werden de notulen van dat besloten gedeelte in het openbaar behandeld. Van der Linde stelde dat hij in die besloten vergadering een persoonlij ke mening had gegeven op de kwes tie Molenvlietsedijk-Ten Ankerweg. Hij sprak van een 'voorbehoud', als of de commissie toen om een advies is gevraagd. B. en w. hebben de Grontmij gevraagd een plan voor deze wegen te maken. Het plan van de Grontmij is voorgelegd aan de gemeentelijke werkgroep voor verkeersaangele- genheden en.de plangroep binnen het apparaat. De besloten vergade ring was volgens de wethouder alleen bedoeld om de commissie in een vroeg stadium kennis te laten nemen van de plannen. In het reconstructieplan zijn volgens wethouder J. van der Jagt drie roton des opgenomen. Van der Linde stelde tijdens de rondvraag de slechte toestand van het fietspad langs de Ten Ankerweg aan de orde. De tegels op het pad zijn volgens hem ongelijk door de droogte. Volgens de wethouder is het alleen op te lossen door de tegels opnieuw te leggen. oprit en dinsdag om de afrit, maar beide keren op Halsters grondge bied. "De mensen die alarm slaan hebben niet zo gauw in de gaten dat het daar al Brabant is", meent brandeerman J. de Feijter. De oorzaak moet in zijn ogen gezocht worden bij automobilisten die sigarettepeuken weggooien. "Bei de keren is het namelijk aan de linkerkant van de weg gaan bran den." In de wijk Buitenzorg spoot de brandweer dinsdagmiddag water in de vijver bij Overbeeke. De vis in de vijver dreigde het slachtoffer te worden van de lage waterstand. Wegwijzers. Als het aan de provin cie ligt, verdwijnen er enkele - over bodige - wegwijzers bij de industrie terreinen Slabbecoornpolder en Welgelegen. Op die manier worden de kosten gedrukt. De gemeente heeft bezwaar gemaakt tegen haar aandeel daarin, geraamd op 16.000 gulden. Middelburg heeft dat nu bij gesteld. Op 26 en 27 augustus worden er op recreatieterrein De Speelmansplaten bij de Oesterdam demonstraties en wedstrijden op waterscooters gehouden. Van twaalf tot vier uur kan men kennis maken met deze snel oprukkende sport. Waterscoo teraars uit Nederland en België tre den voor de demonstraties en wed strijden aan. Radio Arta uit het Bel gische Zandvliet verzorgt een recht streekse uitzending. Iedereen kan een kijkje komen nemen op de Speelmansplaten. Het recreatieter rein werd vijf jaar geleden in gebruik genomen. Officieel gebeur de dat per januari 1991maar al eer der waren er activiteiten. Het eerste lustrum wil beheerder K. Saris eind april 1996 gaan vieren. De activiteiten beginnen al vroeg. Gisteren ging aan de Bosstraat de kermis van start. Morgenochtend, vanaf zes uur, kan men in zwembad De Spetter dauwzemmen. Na een verfrissende duik in het water kun nen de deelnemers aan tafel om het ontbijt te nuttigen. Wie het ontbijt liever overslaat, kan volstaan met het zwemmen. De eigenlijke braderie begint vrij dag om één uur en duurt tot negen uur. Zaterdag kan men er van negen tot negen terecht. Het parcours van de braderie is uitgebreid en bevat nu de Markt, Stoofstraat, Hoogstraat, de hele Dalemsestraat, een stukje Vossemeersepoort, Eendrachtsweg, Bebouwdendam, Bakstraat, Brug straat, Botermarkt en Kerkstraat. Naast de stands van diverse onder nemers, zijn er nog andere dingen te zien en te beleven op de braderie. Zo is er in de Gasthuiskapel aan de Kerkstraat een tentoonstelling inge richt door de Hervormde Gemeente Immanuël met als titel 'Het leven en werken van de Nederlandse huis vrouwen gedurende de tweede wereldoorlog'. Damclub De Een dracht organiseert in de tuin van de Gasthuiskapel simultaanwedstrijden flippo-dammen voor de jeugd. Op enkele damstukken wordt een flippo gelegd. Degene die een dergelijke steen slaat, mag het kleurige schijfje houden. Ook de Grote Kerk is zaterdag van half tien tot vijf uur open voor het publiek. Men kan de kerk bezichti gen en doorlopend wordt het monu mentale orgel bespeeld. Om drie uur geven organiste Mariëlle Wessels en trompettiste Monique de Rooij een concert. Elk heel uur wordt er in de consistorie een diaklankbeeld ver toond met als titel 'Leven en leven is twee'. Op beide dagen staat er ook een ruimteschip in Tholen. Daarin wordt een laserspel gespeeld. De ruimte is verdeeld in twaalf kamers die onder ling verbonden zijn. Met strobosco pen, rookmachines, laserstralen en geluidseffecten wordt een echt ruimtesfeertje geschapen. Kinderen die nog wat (oude) spulle tjes hebben die ze willen verkopen, krijgen daar zaterdagochtend de kans voor. Van negen tot één uur mogen ze een plekje tussen de kra men zoeken om hun eigen koopwaar aan de man te brengen. Ze mogen daarbij de bereikbaarheid van de stands niet in gevaar brengen. Wie trek heeft in een hapje kan één van de vismeisjes aanschieten die over de braderie lopen met diverse hapjes uit de zee. De ondernemers vereniging, het nationaal visbureau en het mosselkantoor in Yerseke trakteren. t Laura Ouwens geeft zaterdag met enkele van haar groepen demonstra ties in jazzballet op de Markt. De optredens zijn gepland om elf uur. half drie, half vijf en zeven uur. Ook het korps nationale reserve (Natres) geeft acte de présence. Het peloton 14.4 uit Poortvliet geeft demonstra ties gewondenverzorging en stelt materiaal ten toon zoals wapens, NBC-uitrusting, communicatiemid delen en een militaire ambulance. Kinderen kunnen zich laten schmin ken in camouflagekleuren en zich in een echt militair pak laten hijsen. Ze kunnen er zelfs mee op de foto. Officieel sluitstuk van de braderie is het traditionele vuurwerk. Het wordt deze keer, net als vorig jaar, afgesto ken bij het gemaal aan de Gemaal- weg. Na een onderbreking van een jaar staat er weer een feesttent opgesteld op de Markt. Café The Pub neemt de organisatie op zich. Voor vrijdag avond staat vanaf half negen een optreden van de band Chef Hendriks Experience op het programma. Zaterdagmiddag speelt er dweilband De Lamsöören uit Oud-Vossemeer. 's Avonds wordt de braderie beslo ten met een optreden van Big Deal. Aanvankelijk werd, naar aanleiding van de problemen van twee jaar geleden, een vergunning voor de tent geweigerd. Maar mevrouw J. Bijl, de tegenwoordige uitbaatster van The Pub, ging in beroep en ver zamelde handtekeningen bij de bewoners van de Markt. Er werd een hoorzitting belegd en dat leidde ertoe dat een wat kleinere tent geplaatst wordt die wat verder van de huizen staat. En er komen toilet ten bij. 'Tot nu toe waren er over The Pub geen klachten, dus we pro beren het", aldus de burgemeester. Federatie muziek. De afdeling Zeeland van de kon. Ned. federatie van muziekverenigingen (KNF) krijgt over 1994 van de provincie 17.500 gulden subsidie. jN i <NH Fortuinstraat 3. Bergen op Zoom. Tel.: 01640-43509 Specialist in Perzische en Nepalese tapijten. Eigen inipor Advertentie i.m.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 3