Bogen voor de jeugdleider Plaatselijk nieuws VISSER ZIEKENVERVOER! Slagerij C. Slager DAG EN NACHT EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 24 augustus 1995 Grond Welgelegen Grond in erfpacht Botsing Klacht Brugstraat Scouting 15 jaar Oud' Vossemeer Grondverkoop afgeblazen Extra meubilair Voorschot speeltuin Onder de Molen Motor van dijk Auto over de kop Biljarten Nachtmarathon Scharretje Buurtfeesten Sint- Annaland Verkoop bouwgrond Bedrijf wordt huis Bedrijventerrein Smash op strand Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland Vrijdag 25 augustus wij wij om 18.00 uur GESLOTEN Voorstraat 48 St. Annaland Handwerkwinkel op komst Stavenisse Aanvaring in Keeten Ontwerp plan Veerweg Bouw supermarkt Sint- Maartensdijk Grond verkocht Gras afgebrand Fancy-fair Rieburch Schoolplein opgeknapt Geen vloerbedekking Grondverkoop Bouw huizen en garages Klacht kapper sbedr ij f Aanrijding Lenteplein Poortvliet Verkoop grond Nieuw lid beheerscommissie Dak school vernieuwd Biljarten Sint- Philipsland Botsing in.de mist Weekend diensten De gemeente heeft in de polder Oud-Vossemeer een strookje grond gekocht van de erfgenamen van B.E.A.G.M. Waucquez. De grond zal bij het industrieterrein Welgele gen worden getrokken. Voor verplaatsing van, zijn rijschool van de Simon Lindhoutstraat naar het industrieterrein Welgelegen kocht D. van Haaften een jaar gele den 2000 m2 grond aan de Am- bachtsweg van de gemeente. Die verkoop gaat niet door, in plaats daarvan neemt Van Haaften de grond in erfpacht. De prijs daarvoor is bepaald op 85.000 gulden en een jaarlijkse canon van 6587,50. Maan dag neemt de gemeenteraad een besluit. Het ziekenvervoer vanuit Tholen-stad voor de VGZ en andere verzekerings maatschappijen wordt sinds 1 januari verzorgd door: TAXI C.L. de Jonge tel. 01662-2435 b.g.g. 01660-4526 Advertentie I.M. Maandagmiddag vond op de Post weg een kop-staart-botsing plaats. Omstreeks vier uur reed een 24-jari- ge automobilist uit Alphen aan den Rijn over de Postweg. Hij remde voor een langzaam rijdende auto voor hem. Dat zagen een 49-jarige Sint-Annalander en een 59-jarige vrouw uit Sint-Maartensdijk te laat. Het gevolg was een botsing waarbij de voertuigen geringe schade oplie pen. De trottoirs in de Brugstraat en de Hoogstraat hebben te lijden van auto's en vrachtwagens. Volgens VVD-er R. Ravensteijn laten die sporen achter wanneer ze over de stoepen rijden, zo zei hij dinsdag middag in de commissie openbare werken. "Uit de Brugstraat heb ik een klacht gekregen van een bewo ner die zegt eerst goed uit te moeten kijken of er geen auto's over het trot toir rijden als hij vanuit de woning de straat opgaat." Scouting Heenetrecht bestaat vol gende week vrijdag vijftien jaar. Dit derde lustrum wordt gevierd met een dropping en overnachting voor de jeugd op vrijdagavond. Zaterdag wordt er gevaren en 's avonds staat er een barbecue op het programma. Deze avond is bedoeld voor leden met hun ouders en ook oud-leiders en ex-bestuursleden zijn welkom. De band LOZ, gedeeltelijk bestaan de uit oud-leden van de scouting, verzorgt het muzikale gedeelte. Het festijn begint om zeven uur en duurt tot middernacht. Het wordt gehou den in een feesttent op de voormali ge oesterputten bij het scoutingge- bouw. Dat de scouting in trek is, blijkt wel uit het feit dat 24 jongens en meisjes op de wachtlijst staan om lid te kun nen worden. De verkoop van een stuk grond in de Hikseweg aan D.J. Polderman gaat niet door. Het gemeentebestuur heeft het in december genomen besluit tot verkoop ingetrokken. Het onderwijsleerpakket en meubi lair voor de groepen 3 t/m 8 van Die Heenetrechtschool moet uitgebreid worden. De school heeft materiaal voor 84 leerlingen, maar vorige week telden de zes genoemde groe pen samen 87 leerlingen. Om voor extra materiaal in aanmerking te komen, moet er sprake zijn van uit breiding met tenminste één groep leerlingen. Dat is bij de Vossemeer- se school het geval, want vorig jaar zat de basisformatie onder de 4,5 en inmiddels is dit 4,7. Over vier jaar zal nog steeds dezelfde basisforma tie gelden. Op grond daarvan wordt de gemeenteraad gevraagd, te ver klaren dat uitbreiding van meubilair en leermiddelen noodzakelijk is. Op grond van die verklaring kan de minister dan een beslissing nemen. Het bestuur van speeltuinvereniging De Vossetuin krijgt van de gemeen te een voorschot op de eerder toege kende bijdrage van 75.000 gulden. "Destijds was de voorwaarde dat subsidietoezeggingen van andere instellingen ook daadwerkelijk zou den afkomen en dat is inmiddels gebeurd", legt burgemeester H.A. van der Munnik uit. "Het bestuur moet ondertussen al uitgaven doen. Nu kunnen ze aan het werk. We zien uit naar het resultaat." Buurtvereniging Onder de Molen hield vrijdag haar jaarlijkse feest avond in de loods van de familie Bosters. Er werd gekozen voor een dansavond voor jong en oud (net als het voorgaande jaar). Vanaf zeven uur werd de koffie geserveerd en om acht uur opende Koos Bosters de avond met een welkomstwoord. Daarin liet hij al de activiteiten die dit jaar door het buurtcomité werden georganiseerd nog eens de revue passeren. Zo was er het bezoek van sinterklaas aan de kinderen, met car naval werd een echte carnavalswa gen opgetuigd en met Pasen ver stopte een paashaas zo'n 200 eieren. Van deze activiteiten was een foto boek samengesteld waaruit de men sen foto's konden bijbestellen. Na de opening was het tijd voor de play-backshow waar jong en oud aan mee konden doen. Eerst waren de kinderen aan de beurt. De acts werden met enthousiasme uitge voerd en daarbij was te zien dat de deelnemers thuis driftig geoefend hadden. De volwassenen konden niet achter blijven en het publiek genoot van nummers van onder andere Madness, Meatloaf en Kin deren voor Kinderen. Alle artiesten kregen een herinnering als dank voor hun inzet. De avond werd ver der gevuld met dansmuziek van dj Wim de Leeuw. Ook kon men mee doen met karaoke. Aanvankelijk vulden voornamelijk de kinderen de vloer, maar rond elf uur haakten die steeds meer af en kwamen de ouders aan de beurt. Onder het genot van een hapje en drankje kon men bij praten of nieuwe contacten leggen. De laatste gasten gingen om half vier huiswaarts. Op de avond wer den tevens nieuwe ideeën aangedra gen voor toekomstige activiteiten. Dit buiten de al bestaande zaken zoals de zeskamp op koninginne dag, stratenvoetbaltoemooi en strand volley bal. Een 39-jarige Sint-Annalander is gisterenmorgen gewond naar zie kenhuis Lievensberg gebracht na een ongeval met zijn motor. De man reed omstreeks kwart over zes over de Oud-Vossemeersedijk. In de dichte mist zag hij een bocht in de weg te laat, reed rechtdoor en belandde in de berm onderaan de dijk. De motor werd vernield. Een 46-jarige automobilist uit Sint- Maartensdijk raakte maandagmid dag gewond bij een eenzijdig onge val op de Krabbenkreekweg. De man reed omstreeks half vijf over de weg. Tussen de Broeksedijk en de voormalige zeedijk verloor hij de macht over het stuur en ramde een betonnen wegafscheiding. Vervol gens sloeg de auto over de kop en kwam ondersteboven en midden op de weg tot stilstand. De bestuurder liep hierbij verwondingen aan zijn arm op en werd per ambulance naar ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom gebracht. In de loop van de avond mocht hij weer naar huis. Zijn wagen is vermoedelijk total loss en werd weggesleept. Naar de oorzaak van het ongeval loopt nog een onderzoek. Het verkeer was in beide richtingen ongeveer twee uren gestremd. De auto's werden omge leid via de parallelweg. Biljartvereniging De Treffers speel de vrijdagavond een vriendschappe lijke wedstrijd tegen De Hoop uit Sint-Annaland. Deze eerste van twee partijen werd gewonnen door De Treffers met 69,75 matchpunten tegen 57,72 punten voor de Sint- Annalanders. Cees Burgers speelde de kortste partij van twaalf beurten, de hoogste serie van veertien caram boles en het beste gemiddelde van 4,42. De uitslag: R. Keur-J. van Meer 10-5,14; D. van Wijk-C. Bur gers 2,45-10; J. Keur-J. Burgers 4,28-10; W. van Oudenaarde-K. Hommel 5,15-10; H. Keur-J. Hom mel 10-9,16; J. Moerland-P. de Leeuw 10-8,92; T. van Poortvliet-D.. den Hollander 5,84-10; D. Vroegop- N. Rooijakkers 10-6,53. Morgen avond, vrijdag, wordt in café De Hoop te Sint-Annaland de return wedstrijd gespeeld. Dan wordt ook de wisselbeker uitgereikt. Twee leden van hengelsportvereni- ging 't Scharretje hebben vrijdag meegedaan aan de nachtmarathon bij de Slufter te Rotterdam. Er werd van acht uur 's avonds tot acht uur 's morgens gevist in duo's en in twee vakken. Er was zowel een individu eel als een koppelklassement. Arjan Rijnberg van 't Scharretje viste samen met Ernest Ripson van de Edelkarper. Zij behaalden samen de eerste plek met 3,26 meter. Daarvan werd overigens veruit het meeste, 2,21 meter, door Ripson gevangen. Arjan Rijnberg stond in het vak waar het minst werd gevangen. Hij haalde 1,05 meter aan vis boven water, genoeg voor een tiende plaats individueel. Ripson werd vijfde. Het tweede koppel bestond uit Theo Rijnberg van 't Scharretje en Ad Marijnissen van de Edelkarper. Zij werden tiende met 1,77 meter. Theo Rijnberg haalde slechts één vis van 28 cm boven water. Het duo van 't Scharretje was koud thuis (half twaalf) toen het alweer aantrad voor de wedstrijd van de stichting Hulp aan Gehandicapten. Deze stichting organiseert ieder jaar een viswedstrijd. De prijzen worden allemaal gesponsord en dus gaat het inschrijfgeld volledig naar het goede doel. Er werd gevist aan het Schel- de-Rijnkanaal, een nieuwe stek voor de leden van 't Scharretje die nor maal alleen in zout water vissen. Er werd vrijwel alleen paling boven water gehaald. Eén visser ving nog een bot, vrij opmerkelijk aangezien dit een zoutwatervis is. Truus Rijn berg werd eerste dame en behaalde in het algemeen klassement een tiende plek met 1,15 meter. De ove rige deelnemers van 't Scharretje die prijs hadden waren: 16 Jan Verhees 98 cm; 20 Theo Bosters 94 cm; 21 Arno Rijnberg 92 cm; 22 Arjan Rijnberg 88 cm; 48 Theo Rijnberg 59 cm. Drie andere leden van 't Scharretje bleven buiten de prij zen. Zaterdag gaat 't Scharretje vis sen voor 't Lege Net bij Schore. Zondag staat een wedstrijd in Bres- kens op het programma. Heel Oud-Vossemeer lijkt in de ban gekomen van de buurtfeesten. In middels hebben diverse straten er een gewoonte van gemaakt om jaar lijks een feest te organiseren. Vorige week waren er barbecuefeesten van de Kalisbuurt en de Weelhoekstraat. Zaterdag organiseerde de buurtver eniging van de Molenstraat een bar becue en komende zaterdag staat het jaarlijkse feest van de Marehoek- straat op het plan. Deze straat begon enige jaren geleden met een derge lijk feest. Dit vond duidelijk navol ging. Zaterdag houdt de Hofstraat voor het eerst ook een barbecue avond. In het bestemmingsplan Stoofweg is door het gemeentebestuur bouw grond verkocht aan bouwbedrijf Suurland. Maandag 28 augustus wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. Om de verbouwing van een bedrijfs ruimte aan de F.M. Boogaardweg tot woning mogelijk te maken, is een aanpassing nodig van het bestemmingsplan Kom. De gemeen teraad praat daar maandag over, zodat H.J. Peeters uit Oud-Gastel zijn plan kan uitvoeren. In februari en mei vorig jaar besloot de gemeente tot verkoop van totaal 2503 m2 grond aan directeur W.J. Mosselman van M R kunststof fen. Mosselman gaat zijn bedrijf uit breiden, wat naar verwachting vijf arbeidsplaatsen oplevert. Bij nader inzien wil hij de grond (2330 m!) aan de Veilingweg/Ceciliaweg ech ter niet kopen, maar in erfpacht ver werven. De gemeente vraagt hier voor 105.199,50 gulden alsmede een jaarlijkse canon van 8152,96 gulden (beide bedragen exclusief btw). De gemeenteraad neemt maandag een besluit, en doet dat dan ook over een aanvraag van Ardi keukens. Dit bedrijf heeft al 1800 m2 aan de Ceci- liaweg in erfpacht en wil er nog 2000 m2 bij nemen. Hiervoor is de canon vastgesteld op 6998,25 gul den (exclusief btw). Voor de vestiging van een bouwbe drijf met bouwmarkt - een zoge naamde 'plus-klus-markt' - op het zelfde bedrijventerrein wil de gemeente een privaatrechtelijke overeenkomst aangaan met het bouwbedrijf Weggemans te Scher- penisse. Ook daarover praat de gemeenteraad maandag. Tafeltennisvereniging Smash '76 gelastte zaterdag voor één keer de training af en trok naar het strand. Zo'n 25 leden deden aan deze activi- donderdag, vrijdag en zaterdag 24, 25 en 26 augustus MALSE BIEFSTUK 250 gram7,25 BIEFLAPPEN 500 gram9,95 TARTAAR 5 halen4 BETALEN ACHTERHAM 100 gram2,25 PALINGWORST 100 gram1,10 GEKOOKTE WORST 200 gram2,25 KOMKOMMERSALADE 150 gram1,95 maandag, dinsdag en woensdag 28, 29 en 30 augustus GEHAKT 1 kg10,50 VLEES RANDJE VET 1 kg13,50 SAUCIJZEN 500 gram3,95 BLINDE VINKEN 5 halen4 BETALEN Advertentie I.M. teit mee. Gekozen werd voor het strand van Renesse. Daar kon men voetballen, tennissen en natuurlijk zwemmen. Na afloop werd er geno ten van friet, snacks en ijs. Zaterdag is het 'vrij spelen' in de Wellevaete van drie tot vijf uur. Op 2 september organiseert Smash het negende invi- tatietoemooi voor verenigingen uit Zeeland, Noord-Brabant, Utrecht en Zuid-Holland. Twee weken later begint de competitie. Advertentie I.M. Mevr. W.A.C.M. Goedegebuure- Antonissen en mevr. I. van Schet- sen-Theunisse gaan begin volgend jaar een handwerkwinkel beginnen in het voormalige pand van groente man Hage aan de Voorstraat. Het wordt een zaak waar zo'n beetje alles op het gebied van handwerken te koop is. Van wol, stoffen en four nituren tot naai- en breimachines toe. De dames beginnen nu nog niet omdat de wintercollectie al is uitge komen en inmiddels grotendeels uit verkocht. Dus begin volgend jaar zal de nieuwe voorjaars- en zomercol lectie worden verkocht. De dames denken met de winkel een gat in de (Thoolse) markt op te vullen. "Het is eigenlijk een uit de hand gelopen hobby van ons. We maken allebei heel graag handwerken", zegt mevr. Goedegebuure. "Maar hier in de buurt is er geen uitgebreid assorti ment aan spullen te vinden. Daar moet je al voor naar Brabant. We denken vooral in een behoefte te kunnen voorzien voor mensen van Tholen." Dat het idee aanslaat, heb ben de dames al gemerkt. Ze kregen van dorpsgenoten al vele positieve reacties. Het pand aan de Voorstraat hoeft geen grondige veranderingen te ondergaan. Hier en daar wat repa raties, een nieuw verfje, vloerbedek king en natuurlijk de inrichting zijn voldoende om te beginnen. 1MB In het Keeten boorde zich zaterdag middag een groot zeiljacht in de zij kant van een sportvissersboot. Het 20 meter lange, Engelse jacht ramde de zijkant van de Bruinisser boot zodat de scherpe steven de hele ver schansing naar binnen drukte. Aan dek van de sportvissersboot bevon den zich ongeveer twintig mensen. Zij kwamen vrijwel allemaal met de schrik vrij, maar één man raakte gewond aan zijn benen en moest onder doktersbehandeling worden gesteld. J. v.d. Berge van bergings bedrijf Gebroeders v.d. Berge kwam in actie en noemt het 'een groot won der dat er geen ernstigere verwon dingen waren'. Aangezien de schip pers elkaar niet verstonden, werd de politie te water van de post Wemel- dinge erbij gehaald om de zaak ver der op te lossen. B. en w. maken een plan om de ver keersveiligheid op de Veerweg te verbeteren. Het college heeft de kwestie opnieuw besproken, en de ambtenaren opdracht gegeven een ontwerp te maken. Dat liet wethou der J. van der Jagt dinsdagmiddag in de commissie openbare werken weten op een vraag van SGP-er M.J. Klippel. Bewoners van de Veerweg klagen al jaren over overlast door auto's en motorfietsen die te hard zouden rij den. Ze plaatsten ook een bord op de havendijk en stelden de kwestie regelmatig aan de orde tijdens het spreekrecht van de commissie. "Het betekent wel dat, als het plan aan vaard wordt, er een officiële weg gevolgd moet worden, met een hoorzitting, een bezwaarprocedure enzovoort." Of de wethouder dan bezwaren ver wacht, wilde Klippel weten. "Jaze ker, ik verwacht bezwaren tegen de aard van de voorziening die er dan aangebracht zal worden." Voor de bouw van een supermarkt voor J. Aarts in de Voorstraat is een aanpassing nodig van het bestem mingsplan Kom. Er wordt namelijk gedeeltelijk gebouwd op grond met de bestemmingen 'wonen' en 'erf. Het bouwplan is bij de gemeente ingediend door groothandel Cok Midland te Kapelle. Maandag beslist de gemeenteraad over aan passing van het bestemmingsplan. gemeenteraad beschikbaar worden gesteld. De raad praat er maandag middag over. De gemeente heeft een stuk grond aan de Provincialeweg verkocht aan M. Noom. Doordat een 13-jarige jongen onvoorzichtig omging met vuur, is er donderdag zo'n 140 meter gras en hooi langs de zeedijk bij camping De Muie afgebrand. Ook een afzet ting van houten palen, bij een scha penwei, ging in vlammen op. De brandweer bluste het vuur, waarna de schade kon worden opgemaakt. Die bleek zo'n 500 gulden te bedra gen. Zaterdagmiddag wordt op de open bare basisschool De Rieburch de jaarlijks fancy-fair gehouden. De opbrengst is bestemd voor het ver fraaien van het schoolplein, voor de kleintjes van de Kubus en voor voor de kinderen van de bovenbouw. Naast de gebruikelijke spelletjes is er dit jaar een karaoke show waarbij kinderen, leerkrachten en ouders op muziek een populaire tekst kunnen zingen die op een beeldscherm wordt geprojecteerd. Dit nieuwe onderdeel moet dienen als publieks trekker. Op het schoolplein en het grasveld aan de Bloemenlaan zijn verschil lende activiteiten: snuffelmarkt, schminken, enveloppe trekken, hen gelen, sjoelen, doeltrappen, grabbel ton, spijkerbalk, blikken gooien, jeu de boules, darts, pony rijden, rad van avontuur. Ook voor de inwendige mens wordt gezorgd. De kinderen kunnen zelf pannekoeken bakken. Er is koffie en cake. Ook zijn er wafels verkrijg baar en is er een barbecue. De fancy-fair duurt van 14.00 uur tot 18.00 uur. Het schoolplein van de Juliana van Stolberg/Benjaminschool wordt in grijpend opgeknapt. Daarvoor is 24.675 gulden nodig. Hiervan moet bijna 16.000 gulden nog door de Het verzoek van de Groen van Prin- stererschool voor nieuwe vloerbe dekking is door het gemeentebe stuur afgewezen. Dit omdat de school in 1997 grondig wordt opge knapt. Het gemeentebestuur heeft grond aan de Maria van Nassaustraat ver kocht aan B.C.S. Zijlmans, en aan de Platteweg aan K.P. Stouten. Adviesbureau Scherpenisse gaat twee woningen en zes garages bou wen aan de Julianastraat/Zuidstraat. Dat is in strijd met het bestemmings plan Kom, omdat de maximaal toe gestane erfbebouwing wordt over schreden. De gemeenteraad praat maandagmiddag over aanpassing van het bestemmingsplan, om de bouw mogelijk te maken. De gemeente gaat niet nader onder zoeken hoe mevrouw G.T.P. Kop- penhol haar woning in de Scaldis- straat gebruikt. Haar is schriftelijk meegedeeld dat het exploiteren van een kappersbedrijf/kapsalon niet is toegestaan omdat er een woonbe stemming op het pand rust. De gemeente schrijft dat aan J.W.M. Meijer. Die had in een brief aan de gemeenteraad zijn beklag gedaan over het strijdige gebruik van het pand. Gelet op aard, omvang en intensiteit is de gemeente daarvan niets gebleken, laat de gemeente Meijer weten. Het is vrijdagmiddag en behoorlijk warm. In het felle zonnetje staan de spelertjes van WHS E2 en Fl voor de Wellevaete in Sint-Annaland met bogen in de hand. Ze staan klaar om hun jeugdleider, de 24-jarige Marco Elenbaas, te verwelkomen. Deze trouwt namelijk met de 21- jarige Cecilia Scherpenisse. Beiden zijn rasechte Sint-Annalanders. Dat blijkt dan ook wel uit de vele omstanders die een blik van het bruidspaar op willen vangen. Om tien over vier is het dan zover. Het kersverse echtpaar loopt onder de erebogen door op weg naar het feest. Voorop lopen het bruidsmeisje en de bruidsjongen, respectievelijk de driejarige Leonie Heijboer en haar broertje Pieter van anderhalf. Marco Elenbaas is werkzaam bij stratenmakersbedrijf L. Bolier te Sint-Annaland. Naast jeugdleider bij WHS is hij ook lid van biljartver eniging De Hoop. Zijn vrouw Cecilia is nu ruim een jaar administratief medewerkster bij de Eendrachtbode. Het bruidspaar blijft wonen in de Tienhoven te Sint-Annaland. Zondag 27 augustus THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Vergunst, Ridderkerk. 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen. 17 u. ds. De Buck. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 30/8 19.30 u. ds. Melis. R.K. KERK zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. dhr. Van Westen, Borssele. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. pastoor Wiertz. zo 9.30 u. pastoor Wiertz. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Oostende, Scherpen- zeel. 18 u. kand. Buitelaar, Rotterdam. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 31/8 19.30 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Van Bruggen. Twee auto's botsten donderdag op elkaar op de kruising Maria van Nassaustraat, Lenteplein en Lente straat. Een 64-jarige automobilist uit Sint-Maartensdijk moest naar links uitwijken voor geparkeerde auto's. Een 32-jarige bestuurder kwam ech ter net de bocht om en een aanrij ding was niet meer te voorkomen. Beide voertuigen liepen lichte scha de op en er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. De poli tie spreekt van 'een samenloop van omstandigheden'. In het bestemmingsplan Kom is door de gemeente bouwgrond ver kocht aan mevrouw M. van Bale. Verder is aan de Langeweg een stuk grond verkocht aan H.M. Filius. De gemeenteraad beslist maandag middag over de verkoop van 2.70.50 hectare weiland aan de Groenhoven aan de familie M.P. van der Jagt- Niemantsverdriet aan de Poortvliet- sedijk. De pachter van het weiland is onlangs 65 jaar geworden, zodat de pacht afliep. Het beleid van de gemeente is, om vrijkomende pacht grond te verkopen. Het perceel is eerst aangeboden aan het bureau beheer landbouwgronden, maar dat had geen belangstelling. Peuterspeelzaal Klein Duimpje heeft verzocht een vertegenwoordi ger te mogen hebben in de beheers commissie van 't Ouwe Raed'uus. De gemeenteraad wordt gevraagd daarin mevrouw M.M. Lindhout- Blok te benoemen. Gaat de raad akkoord, dan komt de commissie op zeven leden. D.V. maandag 28 augustus hoopt de zending weer oud papier op te halen vanaf half 7. Advertentie I.M. De dakbedekking van de School met de Bijbel moet vernieuwd worden. Dat kost 40.232 gulden, maar de gemeente heeft in de begroting slechts 15.000 gulden gereserveerd. Daarom wordt de gemeenteraad maandag gevraagd het ontbrekende bedrag alsnog beschikbaar te stellen. Voor biljartvereniging Tolrust is de competitie weer begonnen. De uit slag van de eerste wedstrijd was: A. Demming-C. Bal 7,74-10; W. Bijl- R. Lisseveld 10-4,84; J.K. Elenbaas- T. Demming 6,67-10; A. Demming- R. Lisseveld 10-6,45; W. Bijl-J.K. Elenbaas 8,03-10; G. Kleinveld- C.Bal 6,13-10; G. de Jonge-T. Dem ming 10-7,2. W. Bijl behaalde het beste gemiddelde van 2,54 en speel de tevens de hoogste serie van 16 caramboles. C. Bal en A. Demming schreven de kortste partijen op hun naam met 22 beurten. Op de Krabbenkreekweg eiste de mist woensdagmorgen zijn tol. Twee auto's botsten op elkaar op het stuk tussen de Zeedijk en de Rijks weg. Een 30-jarige Sint-Annalander zag de 38-jarige automobilist die voor hem reed te laat. Het gevolg was een kop-staart-botsing. Een van de wagens moest worden wegge sleept. De schade werd onderling geregeld. De oorzaak was volgens de politie een combinatie van mist en te hoge snelheid. ZIE VERDER PAG. 3 OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. De Goei (H.D.). 19 u. ds. Duisterhof, Bergschen- hoek. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. De Jong, Stap horst. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck. 14.30 u. ds. Kuijper, Puttershoek. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 29/8 19.30 u. ds. De Jongste, Alblasserdam. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Eckeveld. 17 u. ds. Blom, Melissant. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 24/8 19.30 u. ds. Monster, Bame- veld. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Meijer, Rotterdam. 15 u. ds. De Buck, Tholen. zaterdag 26 en zondag 27 augus tus Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet tel. 01662-2400. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse tel. 01663- 2400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland tel. 01677-2500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Van Willigenburg, Halste ren tel. 01641-83576. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op af spraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 01677- 2530. PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis) KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 05129- 1202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06- 0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-69869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 01660-4574 JAIB Informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18-20 u. Molenvliet- CpcffOOt 1 1 KAMER VAN KOOPHANDEL ma 28/8 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 24 aug. t/m vrijdag 1 sept. donderdag 24 3.22 - 15.37 vrijdag 25 4.02- 16.17 zaterdag 26 4.37 - 16.47 zondag 27 5.07 - 17.27 maandag 28 5.47 - 18.07 dinsdag 29 6.22- 18.37 woensdag 30 6.57 - 19.07 donderdag 31 7.37 - 19.47 vrijdag 1 8.17 - 20.32 za 26/8 5.31 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 2