Fietstocht is goed slaapmutsje De Eendracht wil meer instructeurs Internationaal veld bij ronde Tholen Juli qua warmte op tweede plaats Zeewaardig houden is enige redding authentieke hoogaars Den Engelsman baalt van derde plaats Seniorendag gymclubs bij Oesterdam Ongeluk op toertocht van Tandje Bij Andries Jacob en De Wet als varende monumenten Rit Brabant en België van motortoerclub Twee ploegen naar marathon Winst voor Tholenaren in Bergs toernooi Familietoernooi op banen van Sint Annaland Team Knop wint toernooi mixed 35-plus Donderdag 24 augustus 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 Het is alweer een jaar geleden dat zwemvereniging De Eendracht opnieuw werd opgericht. De vereniging is in die tijd licht gegroeid en is op zoek naar meer instruc teurs voor de lessen die in de wintermaanden gegeven worden. Nachtmarathon AustraliërsBelgen, Amerikaan aan vertrek Favorieten Oud-Vossemeer Overdekt zwembad Tennis Paardensport Onweer "Dit is een uniek gebied. Je zet de motor af en je hoort helemaal niks meer." Wim Baan van de stichting Behoud Hoogaars geniet op de Krabbenkreek bij Sint-Annaland van de rust en de stilte. Er staat een briesje, zodat de De Wet op de zeilen kan varen. De pas opgeknapte hoogaars ontwikkelt een behoorlijke snelheid. Gele vlag Redding Zaterdag 2 september wordt op de Speelmansplaten bij de Oesterdam de jaarlijkse seniorendag van de gymverenigingen gehouden. Gym vereniging Excelsior uit Poortvliet tekent voor de organisatie. Net als vorig jaar overigens, maar toen werd het evenement afgelast wegens slecht weer. Dit jaar hoopt de orga nisatie op goed weer, maar er is uit voorzorg een uitwijkdatum gepland op 9 september. Alle zustervereni gingen uit de gemeente Tholen en van Schouwen-Duiveland zijn uit genodigd. Zondag organiseert de motortoer club Tholen een rit door Brabant en een stuk bosrijk België. Startpunt is de veiling aan de Veerdijkseweg te Scherpenisse. De tocht is ongeveer 200 kilometer lang en eindigt bij The Pub in Tholen. Men kan zich tot en met morgen, vrijdag, opgeven voor de rit op ondermeer tel. 01666- 3907 en 01662-2701. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar 3 sep tember. De 69-jarige Leen Giljam is bij een val tijdens de Schouwen-Duivelandtocht van wielertoerclub Tandje Bij behoorlijk gewond geraakt. De groep van 22 ren ners was zo'n 60 kilometer onderweg toen Jan van der Reest over een steen reed, terwijl hij zijn zonnebril pakte. Hij viel en Giljam die in zijn wiel reed, bot ste vol op Van der Reest en smakte tegen het asfalt. Van der Reest had een ontvel de arm, maar Giljam was er erger aan toe. De volgwagen, bestuurd door Bertus Zwagemaker, bracht hem naar het zie kenhuis in Zierikzee. Daar bleek Giljam letsel opgelopen te hebben aan sleutel been, ribben en bekken. Per ambulance werd hij overgebracht naar ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom. De overige deelnemers aan de tocht zetten flink geschrokken hun reis voort. Aan de tocht deden elf leden van Tandje Bij en vier van collega toerclub De Bidon mee. Via de Krabbenkreekweg en Sint-Phi- lipsland ging de rit naar Bruinisse waar de Schouwen-Duivelandroute werd opgepakt. Drukke verkeerspunten wer den echter vermeden, zodat de route maar voor de helft gevolgd werd. Het overige deel van de rit leidde door de polderwegen van Schouwen-Duiveland. Tussen Scharendijke en Eikerzee werd een rustpauze ingelast. De zon scheen de hele dag, terwijl 's middags de wind wat aantrok en voor verkoeling zorgde. Op i de Grevelingendam sloot Zwagemaker met de volgwagen weer aan. De 150 kilometer lange tocht werd met een gemiddelde van 29 km per uur afgelegd. De rit telde mee voor de ranglijst van Tandje Bij. Het seizoenklassement wordt aangevoerd door Kees v.d. Berge met 2708 km, gevolgd door Jan v.d. Reest 2617 km, Arjaan den Braber met 2563 km en René Hoek met 2400 km. In het totaalklassement staat v.d. Berge even eens op de eerste plaats met 3495 km. Tweede is Arjaan den Braber (3074 km) gevolgd door Jan van der Reest (3070 km) en Mas Andriesse (3000 km). Cultureel gekleurd. Het festival Cultureel gekleurd - waarvoor ook activiteiten op Tholen zijn georgani seerd - krijgt over 1994 van de pro vincie een subsidie van 37.732 gul den. Dat is het tekort op een totale uitgaaf van 72.937 gulden. De ANBO verscheen met vierentwintig leden aan de start op de Markt te Tholen. De leden reden voor het eerst als groep mee. De fletsavondvierdaagse in Tho len heeft dit jaar 124 deelnemers op de been gebracht, 23 minder dan vorig jaar. Het evenement wordt voor de achttiende maal gehouden. De laatste drie jaren tekent de trimploeg voor de orga nisatie nadat de toerclubs waren opgeheven. Vanavond is de laatste rit richting Poortvliet. De twee afstanden zijn 25 of 15 kilometer. De grootste groep deelnemers was dit jaar de Anbo, afdeling Tholen- stad. Reden de leden van de oude renbond voorheen individueel mee, deze keer startten de oude ren als groep van 24. Inclusief een Anbo-button op overhemd of zomerjurk. De Anboleden kozen voor de kortste afstand. De eerste twee avonden werden onder zeer zomerse omstandigheden verre den. Vooral voor ouderen die moeite hebben om 's avonds met deze hitte in slaap te komen, bleek de vijftien kilometer een goed slaapmutsje, zo stelde een van hen dinsdagavond. De Anbo krijgt een speciaal aandenken omdat ze als grootste groep deelnam. De oudste deelnemer is de 78-jari- ge mevrouw Quist-Deurloo uit Tholen. De jongste is een tweeling: de vijfjarigen Judith en Jasper Heijboer. Maandag reden de fietsers rich ting Strijenham en Schelphoek bij Poortvliet. De tocht ging gedeelte lijk over het buitendijks fietspad. Dinsdagavond ging het richting Oud-Vossemeer en Sint-Philipk- land, woensdagavond deden de deelnemers het West-Brabantse grondgebied aan. De Eendracht werd in de zomer van 1994 heropgericht. De vereniging had vijftien jaar stilgelegen. Het ledenaantal was ongeveer 80 en er werd in de wintermaanden één uur per week lesgegeven in zwembad Gageldonk te Bergen op Zoom. "Nu ligt het ledental op 90 en we moes ten al snel van één naar twee uur per week", vertelt Paco Telderman uit Tholen, bestuurslid en instructeur van De Eendracht. "Het is positief gegaan met ons. Het is nu zelfs eigenlijk te druk. We hebben maar drie vaste instructeurs: Jan van Meggelen en Anja Deurloo uit Tho len en ikzelf. We zouden graag op ongeveer zes mensen uitkomen. Nu zijn we elke week 'de klos' om het zo maar eens te zeggen, ^t is best zwaar. Als je met meer mensen bent, kun je ook eens een weekje over slaan." Het ledenbestand van De Eendracht varieert van vijfjarigen tot veertigers. In de zomertijd zwemt er een vaste kern van ongeveer dertig leden elke week in zwembad De Spetter in Tholen. "In de zomer zwemmen we alleen recreatief, er wordt geen les gegeven. Want dat doet het Thoolse badpersonéel al en die kunnen we niet in de wielen rijden", zegt Tel derman. "Maar in de winter geven wij wel instructie. Dat is gemakke lijk voor de jongeren die bijvoor beeld in de zomer hun A-diploma halen. Dan kunnen ze in de winter gelijk door voor het B-diploma en dan in de volgende zomer weer voor hun C." In het ondiepe deel en een Advertentie LM. De wielerronde van Tholen krijgt morgenavond (vrijdag) weer een internationaal tintje. Onder de 56 deelnemers die om 18.30 uur ver trekken voor de wedstrijd over 80 kilometer, zitten dit jaar enkele Aus traliërs en Belgen en een Amerikaan. Zij moeten het opnemen tegen de regionale wielertop, die zich voor het sfeervolle criterium heeft inge schreven. Met 56 coureurs is de animo bij de A-amateurs voor de Thoolse ronde matig. De kwaliteit van het renners- veld is echter goed, al betreurt het comité het dat de smaakmaker van de laatste jaren - Rob Sienders - niet aan het vertrek komt. Wanneer er niet veel afmeldingen zijn, moet het rennersveld niettemin voor een boeiende koers kunnen zorgen. De ronde van Tholen behoort tot de sfeervolste criteriums in de regio. Doordat de wedstrijd tijdens de bra derie wordt verreden, wordt het par cours jaarlijks door enkele honder den mensen omzoomd. Als streekfa- voriet kan Ruud Havermans worden aangemoedigd. Het parcours ligt de sterke coureur, die afkomstig is uit Oud-Vossemeer, niet zo, maar hij moet altijd in staat geacht worden om voor spektakel te zorgen. Voor Wilfried Bastiaanse uit Hoogerheide is het parcours ideaal. Verschillende jaren kaapte Sienders in Tholen de hoofdprijs voor zijn neus weg. Bastiaanse kan echter op geduchte concurrentie rekenen van zijn plaatsgenoten Eric de Crom en Niels van Elzakker en de winnaar van vorig jaar, Davy Dubbeldam. Ook Bob Rasenberg, die in Sint- Maartensdijk zegevierde, is in Tho len van de partij. Voor een Zeeuwse overwinning zijn de ogen behalve op Dubbeldam vooral gericht op de oud-beroepsrenners Patrick van Pas- sel, Peter Hoondert en Antoine Goense. Daarnaast moeten Fran£ois Franse, Peter Mol en Vital Timmer mans tot de Zeeuwse kanshebbers gerekend worden. Andere belangrij ke favorieten voor de overwinning zijn Werner Boekhout, Paul Konings, Jeroen Lenting en Robert de Poel. Van de internationale ren ners maakt Ivan Segers uit België kans op een plaats op het erepodium en mogelijk kan één van de Austra liërs voor een verrassing zorgen. Rond half negen zal de winnaar van de Thoolse ronde worden gehuldigd door rondemiss Elles Eversen uit Oud-Vossemeer. Voor de wielerronde van Oud-Vos semeer, die zaterdag 2 september wordt verreden, hebben zich voor zowel de A- als B-amateurs tot dus ver ruim 60 coureurs ingeschreven. "Als ze allemaal komen, zijn we met dit rennersveld tevreden. Beter 60 serieuze aanmeldingen dan zoals vorig jaar ruim 90, terwijl de helft niet komt opdagen", stelt M.A. Wes- sels van het wielercomité. "Mocht ook dit jaar de helft van de renners verstek laten gaan, dan wordt de ani mo om de wedstrijden te organise ren natuurlijk wel minder. Maar wij willen als comité doorgaan met het houden van wielerwedstrijden in Oud-Vossemeer. Een traditie van 47 jaar zet je niet zo maar aan de kant wanneer het moeilijk gaat en de wie lersport in een behoorlijk dal zit", aldus Wessels. In het Brabantse Nispen was de talentvolle wielrenner John den Engelsman opnieuw dicht bij een overwinning. De junior uit Sint-Annaland was de smaakma ker van de wedstrijd. Hij was dan ook gebrand op succes, nadat hij tot zijn grote teleurstelling niet werd geselecteerd voor de districtsselectie die in Steenbergen mocht meedoen aan de internationale Pijl voor junioren. Met zijn constante presta ties in dit seizoen kan John niet begrijpen dat de districtstrainer hem passeerde. De renner van wielervereniging de Zuidwesthoek haalde in Nispen op sportieve manier zijn gram. Opnieuw bewees hij bij de regionale top te behoren. Half koers opende hij de aanval en er ontstond een kopgroep van zes renners. In de laatste ronde ging Den Engelsman alleen weg en leek naar zijn eerste overwinning te fietsen. Een Afrikaanse deelnemer reed het gat echter dicht. Later bleek dat deze renner met een verkeerd verzet fietste en hij werd alsnog door de jury gediskwalificeerd. Uiteinde lijk kon Den Engelsman nog beslag leggen op de derde plaats. In een wedstrijd in Maasland eindigde de Sint-Annalander in het peloton buiten de prijzen. Arjan van Haaften uit Stavenisse maakte wél deel uit van de districtsselectie, die in Steenber gen deelnam aan de meerdaagse juniorenwedstrijd. In de individuele tijdrit over 8,7 kilometer eindigde hij op een knappe zesde plaats. Doordat hij in de daaropvolgen de etappe door een valpartij op achterstand kwam, verspeelde Van Haaften zijn kans op een goede klassering in het eindklassement. stuk van het diepe van zwembad Gageldonk wordt er les gegeven door de instructeurs. In het diepe wordt verder door de andere leden recreatief gezwommen of aan krachttraining gedaan. Die krachttraining is bijvoorbeeld nodig voor het zwemmen van de Oosterscheldezwemtocht of een nachtmarathon. Aan dat laatste eve nement doen twee ploegen van De Eendracht morgenavond mee in zwembad Aquadintel in Dinteloord. De deelnemers zwemmen van acht uur 's avonds tot de volgende mor gen acht uur. De teams bestaan ieder uit acht zwemmers (inclusief reser ves) een verzorger en een leider. "Dat kost best veel kracht. We zwemmen elk een kwartier. Dat is best lang", vertelt Telderman. "Het is zaak om gelijkmatig te zwemmen. Dan kun je gemiddeld wel zo'n der tig baantjes in een kwartier afleg gen. Bovendien moet je van tevoren en tijdens de wedstrijd licht verteer baar voedsel eten zoals macaroni." Overigens is De Eendracht geen vereniging die aan wedstrijden mee doet. Dat is nog steeds zo. De ploe gen die meedoen aan de nachtmara thon doen dat al jaren, maar zwom men voorheen onder de vlag van zwembad De Spetter. Telderman is, net als veel zwemfa- naten, fel voorstander van een over dekt zwembad in de gemeente Tho len. "Als je ziet hoeveel Tholenaren er in de winter naar Gageldonk in Bergen op Zoom of sportpunt Zee land in Goes gaan om te zwemmen, denk ik dat er zeker een markt voor is", zegt het Eendracht-bestuurslid. "Maar de gemeente wil er het geld niet voor uittrekken. Eventueel zou den ze er een buitenbad aan op kun nen offeren. Bovendien moet je met grote bedrijven als sponsors toch best een heel eind kunnen komen. En natuurlijk moet je de campings erbij betrekken. De gemeente pompt wel veel geld in zaken als het schoonmaken van de Vest in Tho len. En dat heeft nog niet eens geholpen. Maar een overdekt zwem bad zal er waarschijnlijk wel nooit komen." Amazone Angela de Graaf en haar pony Donau deden zaterdag mee aan het con cours hippique in Steenbergen.De com binatie behaalde 157 punten, genoeg voor een winstpunt in de klasse B. Vol gend jaar komt Angela uit in klasse L. Het zegt eigenlijk al genoeg over de gedragingen van de laatste zomers. Met uitzondering van 1993 waren ze, sinds 1988, vrijwel allemaal warm of zeer warm. Daarbij valt op, dat de meeste warmte in die seizoe nen werd geleverd door juli en/of augustus. Juni speelde slechts een bescheiden rolletje en ook de afge lopen eerste zomermaand deed bepaald niet mee. Pas na de langste dag werden de bakens definitief ver zet. De maand juli werd zeer warm, zeer zonnig en landelijk gezien ook aan de droge kant, hoewel er sterke ver schillen waren in de hoeveelheid neerslag. De gemiddelde etmaaltemperatuur kwam, zoals eerder opgemerkt, ui op 20,1 graden tegen 16,8 als nor male waarde. Er werden in De Bilt zes tropische dagen opgetekend en op vijftien dagen werd de zomerse grens van 25 graden overschreden. Op maar liefst 28 dagen steeg het door Jan Versteegt De afgelopen julimaand is met een gemiddelde etmaaltemperatuur van 20,1 graden in de boeken genoteerd. Daarmee is juli 1983 geëvenaard. Deze eeuw was alleen juli 1994 warmer met 21,4 graden. Die tempera tuur was sinds 1706 in ons land nog nooit geregistreerd. Tot dan toe was juli 1783 met 20,6 graden recordhouder. kwik tot aan, of boven, de 20 gra den; dat zijn zogenaamde warme dagen. De maand was erg zonnig. Over het hele land genomen scheen de zon 278 uren, tegen gemiddeld 191. De zon was in Den Helder 308 uren actief, maar in het Noord-Limburgse Arcen 'slechts' 236 uren. De Bilt kreeg 256 uret> tegen 187 normaal. Dagen zonder zon kwamen op het meteorologische instituut niet voor. Landelijk werd 55 mm regen in de klimaatboeken opgenomen, dat'is 20 mm minder dan normaal in juli. Toch zijn er enorme verschillen. Zo kreeg Erica in Drenthe 143 mm, maar het Brabantse Ommel (bij Asten) slechts 7 mm. Tijdens zware onweersbuien vielen plaatselijk gro te hoeveelheden neerslag. Op 9 juli was dat het geval op de Wadden, waar Vlieland ruim 80 mm in het etmaal opving. Ook op 27 juli werd zware neerslag gemeten, nu in Twente en oostelijk Drenthe. Barge- res, een wijk bij Emmen, kreeg zelfs 101 mm over het etmaal. Met name in Limburg en Noord-Brabant ver liep de maand kurkdroog. De landelijk hoogste temperatuur werd gemeten in Arcen en bedroeg 35,9 graden. Dat was op 21 juli. Op de tweede werd in Eelde met 5,5 graden de laagste temperatuur geno teerd, uiteraard in de vroege och tend. De zomer van 1995 lijkt een grote te willen worden, want ook augustus heeft het warme ritme duidelijk voortgezet. Een plaats bij de eerste drie van deze eeuw behoort tot de mogelijkheden. Een aantal Thoolse; tennissers behaalde op het 28e Krabbentoemooi van tennis vereniging Smash te Bergen op Zoom goede resultaten. Mireille Drenth won zelfs de damesdubbelfinale op het hoog ste niveau. Mireille Drenth uit Tholen boekte samen met mevr. E. Holleman een 6-4, 6-3 winst in de finale bij het damesdubbel B. Mireille speelde het afgelopen seizoen competitie bij KSVV in Schiedam. Dit vanwege het feit dat er in de gemeente Tholen geen team is dat op B-niveau speelt. Ze kwam uit in de landelijke 3e klasse. Michelle Drenth (spelend bij HTV uit Halsteren) kwam op Cl-niveau uit in de mixed dubbel en bereikte hier de kwart finale. Bij het dames dubbelspel kwam ze in de finale, maar moest het afleggen tegen twee sterke Zeeuwse tegenstand sters (6-2 en 6-4). Bij haar vereniging HTV is Michelle kampioen geworden en ze promoveerde naar de landelijke vijfde klasse. Eveneens op Cl-niveau wonnen R. Schoonen uit Tholen en A. Josen (oud- Tholenaar, nu woonachtig in Schiedam) de finale bij het heren dubbelspel met 6- 2 en 6-1. Marina Knop en haar dochter Lindsey uit Tholen bereikten bij de damesdubbel C2 de halve finale, maar sneuvelden daar. Lindsey stond ook bij het dames enkel spel in de halve finale die eveneens ver loren ging. Marina Knop viel in de kwartfinale af. Op de banen van tennisclub Sint-Anna- land werden zondag de eerste wedstrij den van een familietoernooi gespeeld. Hierin vormen twaalf jeugdleden samen met een familielid een koppel en spelen in twee poules dubbelwedstrijden van ongeveer 20 minuten. Tussen de middag werd een brunch genuttigd waarna ieder een zijn laatste wedstrijd afwerkte. In poule A werden Marlous Rijnberg en Theo van 't Hof winnaar en Curtis en Leen Goedegebuure werden eerste in poule B. Marja en Frank Knop uit Tholen wonnen zondag de finale van het invitatietoer- nooi mixed 35-plus van Eegedima. Bij extreme hitte werden de wedstrijden afgewerkt op het park van de Thoolse tennisvereniging. Aan het toernooi deden 28 koppels uit Zeeland, Brabant en Friesland mee. De deelnemers werden ingedeeld in poules van vier teams. Zaterdag werden de voorronden gehou den zodat zondag de winnaars en de nummers 2, 3 en 4 van elke ploeg tegen elkaar konden spelen. In de hoogste cate gorie had de jeugd de overhand op de ouderen. Waren het voorheen de koppels van middelbare leeftijd die de dienst uit maakten, deze keer ging de finale tussen de Thoolse dertigers Marja en Frank Knop en Marjet Bakx en Arno van Trigt. In een spannende finale trok het eerste duo aan het langste eind. Eerder verwees dit team de gedoodverfde kampioenen Riek de Wit en Leen van As uit Tholen al naar het tweede plan. In de tweede categorie ging de winst naar het koppel Willy van de Dries uit Ove- zande en Theo Jacobs uit Domburg. Op de tweede plek eindigde het Zuidbeve- landse echtpaar Annie en Piet Duinker ken. De finale in categorie drie was een Thools onderonsje. Het echtpaar Hilda en Herman Draaijer uit Tholen klopte Emiel van Dongen uit Tholen en Corry van Kempen uit Poortvliet. In de vierde categorie bleken Gini de Kleine uit Dokkum en Rein van Nijnat- ten uit Tholen te sterk voor Gerrie Ree- ders en Wim Nieuwenhuize uit Kruinin- gen. Deze laatste bedankte na afloop namens de spelers de wedstrijdleiding en de vereniging. Het eerstvolgende evenement van Eege dima is het clubkampioenschap. De jeugd strijdt hiervoor van 28 augustus tot en met 8 september. Daarna komen de senioren aan de beurt. Samen met de YE 36 Andries Jacob heeft de De Wet in Sint-Annaland aangelegd op uitnodiging van streekmuseum De Meestoof. Daar is momenteel immers de expositie 'Een hoogaars vangt bot' te zien. De YE 36 is een echte visserman-hoog aars, in 1900 gebouwd bij Van Dui- vendijk in Tholen. De Wet is negen jaar jonger, gebouwd op de werf van Jacob Stam in Nieuw-Lekkerland en nog tijdens de bouw door een Engelsman gekocht die het schip als jacht gebruikte. Momenteel is het schip eigendom van W. van Eeken, die het aan de stichting beschikbaar stelt en er zelf alleen in zijn vakan ties mee vaart. De afgelopen jaren is het schip grotendeels gerestaureerd met origineel teak-, acacia- en eike hout. Vervanging van een deel van de tuigage en het timmeren van een nieuw interieur staan nog te gebeu ren. Baan is één van de drie initiatiefne mers van de stichting Behoud Hoog aars, die vijf jaar geleden werd opgericht. Van dit scheepstype voe ren er ooit 800 tot 900 in Zeeland, voornamelijk voor de mossel- en garnalenvisserij. Nu zijn er nog een stuk of twintig houten exemplaren over. "En enkele van staal, zoals de VB 38 Turc van B. van Gils uit Tho len", aldus Baan, ondertussen het roer hanterend. De stichting streeft ernaar om de schepen te behouden als varende monumenten. Verder worden de geschiedenis, bouwwijze en het gebruik onderzocht en vast gelegd. "Voorheen werd er alleen in negatieve zin over de hoogaars gesproken, namelijk over het ver dwijnen ervan. Wij willen het schip weer terugbrengen in de Zeeuwse wateren, het onder de aandacht van de mensen brengen." Met de gele vlag van de stichting in top zijn beide schepen op allerhande manifestaties en festiviteiten in de provincie te vinden. Mensen krijgen de gelegenheid een kijkje aan boord te nemen of een eindje mee te varen. Ook in Sint-Annaland is er daarvoor 's middags een behoorlijke belang stelling. Beurtelings kiezen de hoogaarzen - de YE 36 met Lode- wijk Versteegh aan het roer - het rui me sop. Steeds ligt één schip aan de kade, waar een bord en een Zeeuwse vlag het publiek moeten lokken. Het zeewaardig houden en het ermee varen is voor de authentieke schepen de enige redding, aldus Baan. Hij verhaalt van oude vissers die met anekdotes en details komen. "En vorig jaar kwam er een mevrouw aan boord die in 1953 gered was door de YE 36. We heb ben haar in contact gebracht met de schipper uit die tijd", zegt Baan. Momenteel heeft de stichting twee hoogaarzen ter beschikking, maar mogelijk komt De Banjaard (TH 29/VB 16) daar als derde bij. De provincie steunt de stichting finan cieel en vraagt als tegenprestatie het gebruik van de schepen voor repre sentatieve doeleinden. Zo voer onlangs staatssecretaris mevrouw A. van Dok van Weele van economi sche zaken mee. Enthousiast is Baan ook over pro jecten met scholen. "Gemeenten of bedrijven kunnen ons daartoe adop teren. Bijvoorbeeld Brouwershaven heeft dat voor vijf dagen gedaan. In ruil daarvoor geven we op de scholen uitleg over de hoogaars, we gaan een dag varen en ook vissen. Je investeert op die manier in de toe komst." Het is duidelijk dat een stel enthousiaste mensen bereid is veel tijd te investeren in een stuk echte Zeeuwse cultuur. Wim Baan stuurt de hoogaars De Wet de Sint-Annalandse haven uit. Achter hem ligt de YE 36 afgemeerd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 21