Winst Eendrachttoernooi is een voorgerecht voor hongerig SPS Stavenisse klopt WHS en Noad Trefzeker Tholen in Stampersgat Stukje Schotland in Poortvliet Koersballen voor ouderen Fietstocht Oranjezon over Tholen Verrassende finalist Vosmeer houdt de schade beperkt Kaarten voor betaald voetbal ook in Tholen Uitbreiding van duikcommissie voor provincie Zolang er mensen zijn Tholense Boys verslaat Steenbergen Donderdag 24 augustus 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Door een 1 -0 overwinning op Vosmeer in de Eendracht- eupfinale heeft SPS zaterdagavond de eerste prijs ver overd die dit seizoen te verdelen was. De afdelingsploe- gen kwalificeerden zich voor de finale ten koste van de KNVB-verenigingen WHS en Noad '67. Vosmeer stond verrassend voor het eerst sinds 1986 in de finale van de Eendrachtcup, doordat WHS een beschamende nederlaag leed tegen Stavenisse. SPS stond zaterdag voor de vierde keer in de eindstrijd om de Thoolse voetbalbeker. Derde plaats voor afdelingsploeg Stavenisse heeft met een derde plaats verrassend sterk gepresteerd in het Eendrachtcuptoernooi. Voor WHS ver liep de wedstrijdenreeks zeer teleurstellend. Tegen Vosmeer bleven de Sint-Annalanders op 0-0 steken, ter wijl van Stavenisse met 2-1 werd verloren. In de strijd om de derde en vierde plaats bleef Stavenisse opnieuw een KNVB-club de baas. Dit keer delfde vierdeklasser Noad '67 na het nemen van strafschoppen het onderspit, waardoor de eerste drie plaatsen in de eindstand in beslag werden genomen door afdelingsploegen. Smerdiek laatste Geen barbecue Nu echt naar huis Te gespannen Penaltybokaal WHS kansloos; Noad redt het niet Tholense Boys heeft als enige streekelub de volgende ronde bereikt van het bekervoetbal. Het won dinsdag overtuigend met 1-5 van zondagvierdeklasser De Schut ters. Noad '67 moest uiteindelijk de meerdere erkennen in tweedeklasser Bruse Boys (1 -2) en WHS was vooral na de rust kansloos tegen zondagvierdeklasser Dosko (4-0). Tegenvaller Spannend KNVB - beker Oefenvoetbal Duivenrubriek Donderdag 24 augustus uur Smerdiek-V osmeer 19.00 Vosmeer 2-Smerdiek 2 19.00 Zaterdag 26 augustus uur DHV-Smerdiek(beker) 14.30 WHS 4-Chrislandia 2(beker) uur Thol.Boys 3-DVO 2(beker) uur Noad 2-K'vangers 2(beker) uur Dinteloord 4-Stavenisse 2 (Lambregts) 14.30 Thol.Boys-Meto 14.30 Herkingen-WHS 14.30 Thol.Boys 2-Meto 2 14.30 SSV-SPS 14.30 Herkingen 2-WHS 2 12.30 WHS 3-Krabbendijke 2 14.30 WHS 5-Noad 3 12.30 Smerdiek 3-Yerseke 4 14.30 SPS 2-SKNWK 2 14.30 Rillandia 4-SPS 3 12.45 SKNWK 3-SPS 4 14.30 Zondag 27 augustus uur V osmeer-WDS (beker) 14.30 Dinsdag 29 augustus uur Thol.Boys-Hoeven(beker) 18.30 Voetbalsupporters kunnen vanaf dit seizoen ook in Tholen toegangsbe wijzen kopen voor wedstrijden in het betaald voetbal. De Ghulden Roos in de Kerkstraat is één van de nieuwe verkooppunten in het land. De kaarten zijn er zelfs eerder te koop dan bij de stadionkassa's van de clubs. Om een plaatsbewijs te kunnen aan schaffen, moeten fans wèl hun per soonlijke clubkaart - de zogenaamde Club Card - tonen. Deze kaarten worden door de clubs uitgegeven en je kunt er plaatsbewijzen voor de wedstrijden van alle clubs mee ver krijgen. Het systeem van de Club Card geeft de voetbalclubs inzicht in wie hun supporters zijn, hoe vaak ze naar een wedstrijd komen en welke mensen zich misdragen. Houders van een seizoenkaart hoe ven niet apart een Club Card aan te vragen, want hun abonnement geldt als zodanig. De KNVB is van plan binnenkort een speciale Oranje clubkaart in te voeren voor wedstrij den van het Nederlands elftal. De begeleidingscommissie voor de duiksport in Zeeland, die de provin cie adviseert over aangelegenheden inzake de duiksport, wordt uitge breid. De commissie stond op non- actief totdat de werkgroep duiksport van de stuurgroep Oosterschelde een rapport had uitgebracht over de problematiek rond ondermeer stro perij door duikers. Dat is onlangs gebeurd en daardoor werd de com missie weer opgestart. Daar er geen vertegenwoordigers van visserij en recreatie in de commissie zaten, besloot men uit te breiden. Daarvoor hebben gedeputeerde staten verte genwoordigers van de beroepsvisse- rij, de stuurgroep Oosterschelde, het ministerie van landbouw en visserij, het recreatieschap De Grevelingen, het recreatieschap Het Veerse Meer en het waterschap Zeeuwse Eilan den gevraagd om zitting te nemen in de commissie. Een actie aan de zijkant van het veld tijdens de Eendrachtcupjïnale tussen SPS en Vosmeer. Bas Quist (op de rug gezien) probeert Sjaak Quist te stoppen. Rechts komt SPS'er William Vroegop aanlopen. Dor was het veld, mat de wedstrijd en mager de uitslag. SPS maakte tegen Vosmeer zijn favorietenrol waar door de Eendrachtcup te ver overen. Dat de teller op slechts één bleef staan, was verrassend. Trainer Roger Withagen van Vosmeer vreesde voor een ruime nederlaag, terwijl Meino Dam van SPS hoopte op een doelpuntenfestijn. De van WHS gekomen William Vroegop was echter de enige SPS-speler, die uit de talrijke doelrijpe kansen wist te scoren. De eerste kans van de wedstrijd werd door de spits direct verzilverd. Een voorzet van Jaco Jansen in de twaalfde minuut werd door Vroegop prima in de boven hoek gekopt, waarbij doelman Hoek enigszins te ver voor zijn doel stond. De vroege voorsprong van SPS kwam nooit in gevaar. De spelers van Poortvliet/Scherpenisse contro leerden de wedstrijd en domineer den lange tijd in de tweede helft. Als nieuwe trainer van SPS was Meino Dam blij met de prijs die de afdelingsploeg in deze voorberei ding veroverde. "Winst van de Een- Trainer Rien Smits mag trots zijn gelijkmaker voor SPS, dat verzorg- met de prestaties die tweedeklasser Stavenisse heeft behaald. Na een nederlaag tegen Vosmeer herstelde het zich donderdag goed tegen WHS. "Wij hebben verdienstelijk gespeeld. De organisatie was goed, echt uitgespeelde kansen kreeg WHS niet", vertelt de trainer van Stavenisse. Zijn opdracht om vanuit de verdediging te voetballen en te counteren werd perfect uitgevoerd. Na bijna een half uur spelen kwam de afdelingsploeg op voorsprong door een doelpunt van Adrie Smits, die een combinatie over links doel treffend afrondde. WHS kwam nog voor rust op gelijke hoogte. In de tweede helft speelden de Sint-Anna- landers te gejaagd. Met nog een kwartier te spelen werd de doorge broken Adrie Smits gevloerd, waar voor Stavenisse een strafschop kreeg toegewezen, die door Martin Potappel werd benut. Adrie Smits en Martin Potappel verzuimden om in de slotfase de vernedering voor WHS nog groter te maken. SPS plaatste zich voor de finale door een verdiende 2-1 overwinning op vierdeklasser Noad '67. De Sint-Phi- lipslanders kwamen al in de derde minuut op voorsprong door een treffer van Leo Zuidweg, maar na een half uur spelen bracht Sjaak Quist de stand op 1-1. Een terechte der speelde dan de vierdeklasser. Na rust scoorde Quist opnieuw en ver zekerde daarmee daarmee de voet balcombinatie uit Poortvliet/Scher penisse van een finaleplaats. In de slotfase van de wedstrijd trof Noad nog de lat. Op de finaledag moest WHS het in de strijd om de vijfde en zesde plaats opnemen tegen Smerdiek. Het team van trainer Jan Verreijen verloor met 1-4 van de Sint-Annalanders. Met twee doelpunten bracht Marco Scherpenisse WHS op een 0-2 voor sprong. Emiel Hirdes bracht nog even de spanning terug in de wed strijd, maar via Leon de Witte en Peter Saarloos stelde WHS de winst veilig. Smerdiek, dat ook in de voor ronde de partijen had verloren, ein digde op de laatste plaats. In de strijd om de derde en vierde plaats was Stavenisse na het nemen van strafschoppen te sterk voor vier deklasser Noad '67. Na de reguliere speeltijd was het 1 -1Leo Zuidweg scoorde uit een strafschop voor Noad, terwijl spits Adrie Smits voor Stavenisse doel trof. De strafschop- penserie eindigde in 4-4, waarna Noad '67 als eerste ploeg een penal ty miste. drachtcup is mooi, maar SPS had natuurlijk meer moeten scoren. Het was zeker niet sprankelend wat wij lieten zien", erkent Dam. "Maar zo een knollenveld werkt zeker in het nadeel van een technisch sterkere ploeg." Vosmeer berustte in de nederlaag. "Niemand had gerekend op een fina leplaats", aldus Withagen. "Ver schillende dingen moesten worden verzet. Zelf had ik deze avond ook een barbecue gepland", vertelt de trainer van Vosmeer. Hoewel de temperatuur van 28 graden zich meer leende voor deze gezellige ontspanning, moesten de spelers aan de bak voor de Eendrachtcup. Vosmeer doorstond de krachtmeting tegen het versterkte team van SPS goed. De afdelingsploeg, die in de voorronde WHS verrassend op 0-0 hield, speelde ook tegen SPS gecon centreerd. Zeker voor rust bleek de verdediging van Vosmeer redelijk solide. Met de van WC gekomen Jonno Hoek op de laatste man posi tie en Chris Kouwen als linksback zar de zondagclub dit seizoen zeker zijn voordeel doen. De jeugdige spe lers maakten een goede indruk in de finale. Dit in tegenstelling tot de van het Dinteloordse Divo overgekomen Michel van Leeuwen, die in het duel niet kon imponeren. "Wij kwamen er aanvallend niet aan te pas", erkent Roger Withagen. "John Vroegop is best een gevaarlij ke spits, maar hij kampt nog met conditionele achterstand. Hij had het ook niet gemakkelijk. Ik vond de voorstopper van SPS zeer sterk spe len. De verdediging van Vosmeer moet ik complimenteren. Vooral voor rust speelde men geconcen treerd. In de tweede helft werd de druk echter te groot. Doordat SPS slordig met de kansen omsprong, bleef de schade voor ons beperkt", concludeert de trainer van Vosmeer. Daar waar SPS voor rust maar spo radisch gevaarlijk was voor het Vos- semeerse doel, kreeg de voetbal combinatie uit Poortvliet/Scherpe nisse na rust legio kansen. William Vroegop stond aan de basis van ver schillende ervan. Doelpunten van Johan Scheermeijer en Sjaak Quist werden terecht afgekeurd wegens buitenspel. Halverwege de tweede helft faalde Dick Uijl hopeloos. Corné Schaart stuurde op links Sjaak Quist de diepte in, die trok de bal op maat voor op aanvoerder Dick Uijl. De van WC teruggeko men middenvelder had de bal maar in het volledig lege doel te lopen, maar verprutste de mogelijkheid volledig. Hoongelach van het De uitslagen van de wedstrijd in Tholen: A. Verkamman en mevr. R. Nagtegaal 29 p; mevr. M. Schot en mevr. R. Bur rows 23 p; J. Geuze en wisselende part ner 22 p; L. Soomers en mevr. D. Pig- mans 16 p; mevr. S. Hoven en mevr. Y. Verkamman 13 p. publiek werd zijn deel. "Nu wordt het echt tijd om naar huis te gaan", merkte een supporter uit Scherpe nisse op, die direct de daad bij het woord voegde. Vosmeer, dat de avond tevoren ook al op een toernooi in Hansweert in actie kwam,, kreeg steeds meer con ditionele problemen. Met krampver schijnselen moest laatste man Jonno Hoek enkele minuten naar de kant, waardoor Vosmeer met tien man kwam te staan. William Vroegop kreeg nog een uitstekende mogelijk heid op 2-0, maar zijn diagonaal schot ging voorlangs. In de slotfase van deze sportieve wedstrijd kregen Vossemeerder Bas Quist en Corné Schaart van SPS een gele kaart, met als straf een ver plichte wissel. Jan Overbeeke nam de positie van Schaart in, terwijl bij Vosmeer de wissels verbruikt waren, zodat het met tien man de finale moest uitspelen. Met nog enkele minuten te spelen zorgde John Vroegop voor het enige Vosse- meerse gevaar met twee vrije trap pen aan de rand van het zestienme tergebied. Eén poging belandde tus sen de doelpalen, maar doelman René Uijl wist de inzet te keren. Het was de enige keer dat hij echt in actie hoefde te komen! "Sommige SPS-spelers zijn nog te gespannen. De verwachtingen zijn hooggespannen. Het succes waarop wordt gerekend legt een druk op de ploeg", geeft Meino Dam als moge lijke reden dat SPS in deze finale niet kon schitteren. "Maar Vosmeer viel mij ook zeker niet tegen", gaf de winnende coach de verliezende fina list een pluimpje. De eerste prijs voor SPS is binnen. De Eendrachtcup als voorgerecht van een mooi seizoen? "Wij gaan met deze spelersgroep voor de prij zen, dat is duidelijk", aldus de trai ner van SPS, die voor de Eendracht- cupwedstrijden nog niet de beschik king had over Wim de Groen en Maarten Hage, die van WC zijn gekomen. Ook SPS-voorzitter Rens Elenbaas was in zijn sas met het succes van zijn club. "Het eerste jaar dat ik voorzitter was, won SPS de Een drachtcup. Nu sluit ik mijn voorzit tersperiode af met de Eendrachtcup. Het belooft voor SPS een mooi sei zoen te worden", aldus Elenbaas, die Vóór de finale van de Een drachtcup streden zaterdag avond de C-junioren en de D- pupillen om de penaltybokaal. Van iedere aan het toernooi deelnemende club bonden de beste strafschopnemers de strijd met elkaar aan in een serie van drie penalty's. Bij de C-junioren troffen Richard de Jonge van Smerdiek en Martin Moerland van Stavenisse twee keer doel. In de onderlinge tweekamp kwam Martin Moerland als winnaar uit de bus. Bij de D-pupillen won Jeroen Reijngoudt uit Sint- Philipsland, die als enige de doelman twee keer wist te pas seren. Eindstand C-junioren: 1Mar tin Moerland (Stavenisse) 2 doelpunten; 2. Richard de Jon ge (Smerdiek) 2; 3. Martin Gebraad (SPS), Sietske Geluk (Noad '67) en Iman de Witte (WHS) 1 doelpunt, 6. Jeffrey Geuze (Vosmeer) 0 treffers. Eindstand D-pupillen: 1 Jeroen Reijngoudt (Noad) 2 doelpunten; 2. Nordine Acha- bar (Smerdiek) en Dennis Borst (WHS) 1 doelpunt; 4. Piet Fase (Vosmeer), Marco Klippel (Stavenisse), Hans Bouman (SPS) 0 doelpunten. op de ledenvergadering zijn functie overdraagt. En ook Roger Withagen deelde de voorspelling die na afloop van de finale veel op sportpark Haestinge klonk: "Er zullen voor SPS dit seizoen nog wel meer prij zen volgen." Opstelling Vosmeer: Gerwin Hoek, Jonno Hoek, André Haver- mans, Bas Quist, Chris Kouwen, Wil Kostermans, Perry Verhees, Johan de Koning, Richard Voshol, John Vroegop, Michel van Leeu wen. Opstelling SPS: René Uijl, Corné Schaart (Jan Overbeeke), A.P. v.d. Belt, Willem Pons, Johan Scheer meijer, Michel Lisseveld, Dick Uijl, Danny Vroegop (Arjan Voshol), Sjaak Quist, William Vroegop, Jaco Jansen (Peter Noordijke). Zolang er mensen zijn op aarde Is er al oorlog en geweld. Een mensenleven heeft geen waarde, Want alles draait om macht en geld. Men kan het lezen in de Schriften. Ook toen was jaloezie al groot. En dat liep uit tot helse driften, Want Kaïn sloeg broer Abel dood. Of men de krant ziet of de bijbel, Men leest van oorlog, haat en nijd, Van godsdiensttwisten, rassenheibel. 't Gezag is zoek, al lange tijd. Zolang er mensen louter leven Voor drugs, voor diefstal, enzovoort, Moet men ze jaren werkstraf geven Met harde hand, zoals het hoort. Zolang er mensen honger lijden En and'ren hebben overvloed, Moet men die honger echt bestrijden. Met 'samen delenlukt dat goed. Zolang er mensen moeten vluchten Voor moord en ongekende haat, En onder angst en wanhoop zuchten, Komt hulp voor hen meestal te laat. Maar als de mens massaal gaat streven Naar vrede en gerechtigheid, Dan wordt 't misschien nog waard te leven In grenzeloze vredestijd. P.M. van Eekelen, Bergen op Zoom In voorgaande jaren had Tholense Boys weieens moeite met de ploeg uit Stampersgat, maar dinsdag nam men al na vier minuten de leiding. René v.d. Berge kopte de bal uit een hoekschop van rechts in. In het vervolg kreeg de thuisclub weliswaar enkele kansen, maar dat leidde niet tot doelpunten. Acht minuten voor de rust liep Tholen naar 0-2 uit, Erik Nieuwkoop schoof het leer in de rechter benedenhoek. Na de thee nam Schutters het initia tief en na een kwartier werd een schot door Rini Potappel op de lijn gered. Twee minuten later scoorde de ploeg uit Stampersgat wél. De thuisclub had een overwicht en iedereen wachtte dan ook op de gelijkmaker. Erik Nieuwkoop had pech toen zijn schot via de handen van de keeper en de buitenkant van de paal naast ging. Maar na een half uur tekende Mamix Kousemaker 1-3 aan voor de bezoekers. Vier minuten later speelde Nieuw koop zich vrij en scoorde 1-4. Schutters Zocht de aanval en had pech toen de bal via de binnenkant van de paal terug in het veld kwam. Vijf minuten voor het einde maakte .Nieuwkoop zijn derde treffer. Van de rand van het strafschopgebied schoot hij in de linker benedenhoek: 1-5. De volgende tegenstander van de Tholenaren is zondagvierdeklasser Hoeven. De wedstrijd wordt dins dag op De Bent gespeeld. Derdeklasser WHS liet het in Ber gen op Zoom afweten tegen het naar de vierde klasse gedegradeerde Dos ko. Opnieuw een tegenvaller voor de Sint-Annalanders, die in de eerste helft nog gelijk opgingen met de thuisclub. Halverwege kopte een Doskoaan de 1-0 binnen. Na een kwartier in de tweede helft werd het 2-0 en toen waren de kaarten geschud. WHS was nog nauwelijks gevaarlijk, terwijl Dosko uitliep naar 3-0 en, vijf minuten voor het einde, 4-0. De score had nog hoger kunnen uitvallen, want twee voor zetten van Dosko belandden op de lat. Vooraf hield Noad '67 al rekening met een nederlaag tegen Bruse Boys, maar de Sint-Philipslanders deden hun best tegen de hoger geklasseerde ploeg. "Een spannende wedstrijd met een technisch beter Bru", aldus L.C. Vroegop. Noad nam na een kwartier de leiding door een treffer van Erik Fonteijne. Na een half uur kwamen de bezoekers langszij. Pas een kwartier voor het einde verscheen de winnende treffer op het scorebord (1-2). Noad zette een offensief in, maar het lukte niet om nog iets aan de achterstand te veranderen. Tholense Boys is bezig aan een goe de voorbereiding op de competitie. De derdeklasser won zaterdag zijn vierde oefenduel met 1-2 van derde klasser Steenbergen. Eerder behaal de de Thoolse ploeg overwinningen op vierdeklasser Dosko (3-2) en afdelings eersteklasser Nieuw- Borgvliet (3-0). Van tweedeklasser SC Gastel werd met 5-2 verloren. Trainer René v.d. Boom speelt in deze oefencampagne met drie spit sen, waaronder Johan Schot. Marnix Kousemaker is gestopt met voetbal len. Hij geeft de voorkeur aan zijn hobby film en fotagrafie. Voor de naar hoofdklasser Halsteren vertrok ken Hassan Eljilali speelt Piet den Boef nu op de laatste man positie. Samen met Rini Potappel vormt hij het centrum van de verdediging. Tegen Steenbergen was het een van weerszijden pittig duel, waarin op het scherpst van de snede werd gestreden. Na goed voorbereidend werk van David Noom opende rech terspits René v.d. Berge in de vijfde minuut de score. Steenbergen drong aan voor de gelijkmaker. De Bra banders waren veel in balbezit, maar doordat de laatste man herhaaldelijk mee opschoof, ontstonden er voor Tholense Boys mogelijkheden in de counter. Arie Draaijer, Jan Minhee- re en René v.d. Berge kregen goede mogelijkheden om de stand op 0-2 te brengen, maar verzuimden te sco ren. Na rust werd Tholense Boys sterker. Piet den Boef bracht met een afstandsschot de stand op 0-2. Later in de wedstrijd trof Den Boef de lat. In de slotfase bepaalde Steen bergen uit een strafschop de eind stand op 1-2. Z* '"Z*. Z. - Arie van Meerwijck uit Rilland vormde wellicht de meest bijzondere bezienswaardigheid van de Poortvlietse zomermarkt. Vrijwel iedereen bleef even staan om deze figuur te bekijken. Het sonore geluid van zijn doedelzak was al van verre te horen. Deze blazer is met zijn 'Antwerp and district piperband' Europees kampioen en vijfde op het wereld kampioenschap geworden. Daarbij lieten hij en zijn collega's vele Schotten en Ieren achter zich. Van Meerwijck speelt veel op braderieën en feesten. Behalve traditionele Schotse muziek schuwt hij ook andere melodieën niet en zelfs een gezamenlijk optreden met een dweilband durft hij aan. Vanaf drie uur trok hij over de zomermarkt in Poortvliet. Aan het eind van de dag waren zijn lippen en één van zijn pijpen dan ook kapot geblazen. "Maar er is uitstekend voor me gezorgd", voegde hij er tevreden aan toe. De Vredesduif Sint-Philipsland, Pont St.Maxence 19 augustus, 221 duiven van 14 deelnemers. Los 7.10 u. bij n.o.- wind. Eerste duif 11.16.02 uur is 1142,95 m/min, laatste duif 12.13.00 uur is 927,79 m/min. Afstand 281 km. P. Wagemaker 1,2,3,4,6, 8, 16, 20,21, 28,3147,50,54; J.D. Quist 5,7,23,33, 44, 45, 46, 47; Comb. Reijngoudt en Zn. 9, 18, 35, 42, 56, 52; Comb. Reijngoudt 10, 15, 17, 26, 27, 37, 40; L. Reijngoudt 11, 14, 29, 36, 38; Gebr. Reijngoudt 12, 13; Comb. v.d. Reest 19, 22, 30, 34, 49; J.F. Neele 24, 25, 32; A. Kot 39, 43, 48, 51. De Vredesduif Sint-Philipsland, Arras 19 augustus, 264 duiven van 18 deelne mers. Los 7.50 uur bij n.o.-wind. Eer ste duif 10.24.17 uur is 1140 m/min, laatste duif 11.03.24 uur is 908,19 m/min. Afstand 176 km. P. Wagemaker 1,6,. 19,35,39; A. Kot 2, 9; Comb. v.d. Reest 3, 5, 16, 25, 26, 27, 28, 33, 36,45,57,64; A. Goudzwaard 4, 11, 37; J.D. Quist 7, 8, 54; Comb. Reijn goudt en Zn. 10, 21, 30, 31, 32, 38, 40, 4147, 48,5153,55,58,60,62,65; J.F. Neele 12; J. Reijngoudt 13, 14, 15, 17, 20,22, 23; Comb. Reijngoudt 18,44, 49, 50, 66; M. Meijer en Zn. 24, 52; L. v.d. Reest 29; R. Goudzwaard 34, 43, 59; Gebr. Reijngoudt 42; J. Quist 46, 61; R. Noordhoek 56; W. van Dommelen 63. De Reisduif Scherpenisse, wedvlucht Arras. Eerste duif 1162,60 m/min, laatste duif 946,41 m/min. L. de Kwak Koolaard 12,4,5,6,13, 14, 15, 21,22, 24,25, 30,31, 34, 36, 38, 42, 45, 54,55,60,61,62,68,73, 76, 82, 83, 87, 93, 102, 104; C.D. Uijl 3, 44, 94; J. op den Brouw 7,27,50,74; J.J. Bolier 8, 33, 35, 49, 52, 56, 59, 75, 84, 110, 111; M. Potappel 9, 17, 19, 53, 70, 71, 79; L. Hage 10,39,47,67,69, 101; P. Potappel 11,16, 57, 65, 72, 77, 98, 106; D. Men- heere 12, 32, 41, 51, 107; J. Moerland 18,20, 23, 37,40, 43,48, 58, 63,64, 88, 89, 92, 99; J. Krijger 26, 29, 91, 95, 96, 108,112; A. Moerland 28,46,66,80,85, 90, 100, 109; D. Uijl 78; A. Hage 81; A. Bouman 86; J. Potter 105. De Reisduif Scherpenisse, wedvlucht Pont St. Maxence. Eerste duif 1189,26 m/min, laatste duif 1025,58 m/min. J. Moerland 1,3,5,12,14,15, 17,27,29, 32; D. Menheere 2, 6, 10, 11, 24, 25; J. Krijger 4, 9, 13, 18, 19; A. Moerland 7, 33, 36; J. J. Bolier 8, 16, 20, 21, 22, 23, 28, 30, 31, 34, 35; P. Potappel 26; J. op den Brouw 37. De Trouwe Duif Tholen, Arras 17 augustus (170 km). In concours 256 duiven van 14 deelnemers, los 7.50 u. met n.n.o.-wind. Eerste duif 10.16.48 u. is 1159,09 m/min, laatste duif 10.42.52 u. is 985,32 m/min. L. Hage 129, 49; C.J. v.d. Berge en Zn. 2, 40; M.J. Laban en Zn. 3, 7, 11, 12, 21, 25, 28, 42, 44, 48, 53; F. Bal 4, 9, 14, 15, 16, 17, 19, 27, 52, 60, 61; A. Laban 5, 8, 10, 36,43; P. Laban 6,22, 23,30, 33, 38, 41, 58; Joh. Kegge 13, 24, 39, 46, 64; C.J. Deurloo 18, 31; F.A. Bout 20, 35, 47, 51; C. Moeliker 26, 37, 45, 54, 55, 57, 62; L. v.d. Kleijn 32, 34, 63; L. v.d. Kleijn en Zn. 50, 56, 59. De Trouwe Duif Tholen, Pont St. Maxence 17 augustus (274 km). In concours 78 jonge duiven van 6 deel nemers, los 7.10 u. met n.n.o.-wind. Eerste duif 11.01.37 u. is 1181,65 m/min, laatste duif 11.21.42 u. is 1089,31 m/min. M.J. Laban en Zn. 1, 2, 4, 5, 8, 11; F. Bal 3,6,7,9,12,16, 17; L. v.d. Kleijn 10; C. Moeliker 13,18,20; P. Laban 14, 15,19. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Pont St. Maxence 19 augustus, 180 duiven. Los 7.40 u. bij n.n.o.-wind. Eerste duif 1337,48 m/min, laatste duif 1026,58 m/min. H.T. van Hemert 1, 2, 5, 10, 23; J. Wiel aard 3,4, 8, 9, 11, 12, 14, 15, 17, 19,21, 26, 32,33, 34, 40, 42, 43; J. Scherpenis se 6,7, 16,22, 27, 28, 30, 31, 36, 37; M. Ponse 13, 18, 20, 29, 35; Bentschap Knook 24,39,44,45; J. v.d. Repe 25,38, 41. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Arras 19 augustus, 315 duiven. Los 7.50 u. bfj n.n.o.-wind. Eerste duif 1111,96 m/min, laatste duif 856,89 m/min. M. Ponse 1, 3, 7, 22, 49, 58; J. Scherpe nisse 2,43,62; J. v.d. Repe 4, 14,24, 25, 27, 32, 45, 56; C. van Gorsel 5, 13, 23, 28, 31, 34, 41, 70, 78; A. van Gorsel 6, 38, 47, 54,60, 61; Comb. De Rijke 8, 9, 15, 51; R. Lindhout 10, 16, 26, 40, 64, 65,67,71C. A. Rijnberg 1130,37,44, 53, 56, 63, 68, 79; H.T. van Hemert 12, 29, 39, 42, 48, 50, 57, 69, 73; Vermaas en Zn. 17, 36, 59; Bentschap Knook 18; W. Openneer 19, 20; J.C. van Dijke 21; H. Renzink 33,52, 76; J. Stoutjesdijk 35; H. Smits 46; J. Wielaard 66, 74, 75; J.H. Lindhout 72, 77. De Reisduif Sint-Philipsland, Pont St Maxence 19 augustus. Los 7.10 u. bij n.o.-wind. Mevr. I. Quist 1,2,3,4,5,6,7,9,10, 12, 15; Abr. Verwijs 8, 11, 16, 17; P.A. van Raaij 13, 14, 18. De Reisduif Sint-Philipsland, Arras 19 augustus. Los 7.50 u. bij n.o.-wind. Mevr. I. Quist 1,2,3,4,5,6,7,9, 10,15, 16, 17, 18, 21, 22, 24, 27 ,28, 30, 31, 32, 36; Comb. Bolijn 8, 11, 12, 13, 14, 19, 20, 23, 25, 29, 33, 34, 35; Adr. Verwijs 26. De stichting educatief toerisme Zee land Oranjezon organiseert donder dag 14 september een fietstocht over Tholen. De tocht begint eigenlijk in Yerseke en duurt van tien tot vijf uur. In de haven van Yerseke gaan de deelnemers aan boord van het voetveer Harpoen dat hen via de oude postroute naar Gorishoek brengt. Eenmaal aan Thoolse wal, stapt men op de pedalen en zet men koers richting Tholen. Daar passeert men ondermeer de Grote Kerk en het stadhuis. De weg wordt vervolgd in westelijke richting naar Poort vliet, Scherpenisse en Sint-Maar tensdijk. Langs het natuurgebied de Pluimpot gaat het terug naar Goris hoek waar men zich weer inscheept op de Harpoen. Ook Tholenaren kunnen aan de 35 km lange fiets tocht meedoen. Opstappunten zijn Gorishoek en recreatiecentrum de Pluimpot in Scherpenisse. Men kan zich aanmelden bij Oranjezon tel. 01188-1507 of het VVV-kantoor in Sint-Maartensdijk tel. 01666-3771.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 19