In de schaduw word je ook bruin Kleurige hulde ziekenverzorgster Behoed toren van St. Philipslandse kazerne voor sloop Plaatselijk nieuws Eigenheimer en Bildtstar in de lift Meer werk raad voor de bescherming van kinderen VISSER NOG GEEN ABONNEE? BEL 01665-2752 DAG EN NACHT EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 10 augustus 1995 Tholen Inbraak zuivering Fietsvierdaagse Vanavond kamperen in de Spetter Oud' Vossemeer Hobbytentoonstelling Sint- Annaland Nieuwe onderwijzeres Ledental WHS gedaald Stavenisse Schietvereniging groeit Eerste brand voor korps Sint- Maartensdijk Dam breder Nieuwe voorzitter middenstandsvereniging Fietsmeerdaagse Lerares in deeltijd Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, St. Philipsland v C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen Stofzuiger gestolen Poortvliet Anja Hage verlaat peuterspeelzaal De Eevliet krijgt twee nieuwe juffen Bromfietser aangereden Karaoke in De Kelder en u krijgt elke donderdag de Eendrachtbode in huis. Folder over gezondheid en warmte De GGD's in Zeeland en Brabant hebben een folder samengesteld waarin aandacht wordt besteed aan de gezondheidsproblemen die bij warm weer kunnen optre den. Zwemmen in open water of natuurbaden, bedorven voeding, zonnebaden, zomersmog en insektenoverlast komen in de folder aan de orde. Smog Predikbeurten Stemmen van lexers Ik wil reageren op het bericht in de Eendrachtbode van 3 augustus, dat b. en w. van Tholen besloten hebben om de toren van de brandweerkazerne in St. Philipsland toch af te breken. Moker en breekijzer Stemmen van lexers ■2 Er is ingebroken bij de zuiveringsin stallatie in de Slabbecoornpolder. Uit het gebouw bij de installatie werd gereedschap meegenomen met een waarde van ongeveer 300 gul den. De dader richtte, toen hij zich een weg naar binnen brak, nog eens voor 1000 gulden schade aan. Van maandag 21 tot en met donder dag 24 augustus wordt de Thoolse fietsvierdaagse georganiseerd. Da gelijks kunnen fietsliefhebbers star ten op de Markt van half zeven tot zeven uur. In zwembad de Spetter kan men vanavond kamperen. Om twee uur vanmiddag worden de tenten opge zet, waarna er een gevarieerd pro gramma volgt met o.a. playback. Tussendoor kan men nog een paar baantjes trekken om weer op te fris sen. Na het eten zorgt een Ierse band voor muziek. Om half negen is het nog wel niet donker, maar dan begint toch de lampionoptocht naar Ten Anker en het Bolwerk, vooraf gegaan door de Klienkers, het looporkest van harmonie Concordia. Daarna kan men uitrusten bij het kampvuur. Mevr. Kunst leest daar bij een spannend verhaal voor het slapen gaan. Om kwart over zeven vrijdagmorgen dient men weer wak ker te zijn voor het ontbijt en natuur lijk wordt er dan ook nog gezwom men in de Spetter. M De beheerscommissie van dorpshuis De Vossenkuil wil op 15 en 16 sep tember een hobbytentoonstelling en -beurs organiseren. Mensen kunnen hier iets van hun hobby laten zien zoals attributen en zelfgemaakte werkstukken. Daarnaast mogen ze de door hen vervaardigde produkten ook verkopen. Verder kan men bij voorbeeld demonstraties geven. Geïnteresseerden kunnen zich aan melden bij de beheerscommissie tel. 2148,2511 of 2433. Mevr. A.M. Reedijk uit Bergen op Zoom is voor 371/2 uur per week benoemd aan De Casembroot- school. Voor de openbare basis school betekent dat een uitbreiding van het personeel in verband met de groei van het aantal leerlingen. Maandag 14 augustus a.s. haalt de Kon. fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Bij het begin van het nieuwe voet balseizoen 1995/1996 is het ledental van WHS met 7 gedaald tot 239: 167 spelende en 72 ondersteunende leden. Daarnaast zijn er nog 3 erele den en 87 donateurs. Onder de 167 spelende leden bevinden zich 80 jongens en 1 meisje onder de 18 jaar. De voetbalvereniging zag 26 mensen vertrekken en 2 ereleden vielen er af door overlijden. Er meldden zich 21 nieuwelingen aan, voornamelijk jongeren. Door het vertrek van voorzitter Chris van 't Hof, die trainer van Noad is geworden, zijn de taken in het jeugdbestuur herverdeeld. André van Ast is voorzitter, Bram Rijnberg wedstrijdsecretaris, Sjacco Bliek contactpersoon naar het hoofdbe stuur en de ouders, Jos Poot secreta ris. Het bouwen van een eigen overdek te schietaccommodatie heeft de ver eniging Prinses Beatrix geen wind eieren gelegd. Was vorig jaar het ledental maar 20, sinds de opening van de schietbanen aan de Piloot- weg is het ledental gegroeid tot 33. Iedere maandagavond wordt er geoefend. Bestuur en leden zijn dik tevreden, terwijl de collega-schut ters van de zusterverenigingen op Tholen nog alsmaar in onzekerheid verkeren over hun toekomst. De vrijwillige brandweer rukte woensdagmiddag rond kwart voor vier uit voor de eerste brand dit jaar: de schuur van landbouwer J. Droogendijk aan de Buurtweg. In eerste instantie waren er maar twee brandweerlieden beschikbaar, zodat ook de van de eilandelijke staf deel uitmakende voormalige plaatselijke commandant D. Letzer bijsprong. Op den duur waren er zeven man schappen beschikbaar, maar de brand viel mee. Vermoedelijk heeft een raampje op de zolder als brand glas gefungeerd, waardoor er brand is ontstaan. Toen de brandweer arri veerde kwam er rook uit het dak. Met de hoge drukspuit werd het vuur direct bedwongen. Er werd een luik opengezet en de brandweer ruimde met schoppen de rommel op. Gezien de alarmering van een schuurbrand was ook de brandweer uit St. Annaland nog opgeroepen, mede door de kleine bezetting van het korps Stavenisse, maar die hoef de niet meer op te treden. De provincie heeft P. Mulders toe stemming verleend om de aarden dam in een sloot langs de Provincia- leweg vier meter breder te maken. Als voorwaarde is gesteld, dat de betonnen buisleiding die er ligt ook met vier meter wordt verlengd. Ver der is voor het leggen van een dam in een sloot ontheffing nodig van het waterschap. Mevr. L. van Houdt-Slootmaker is weer voorzitter van de midden standsvereniging Smalstad. Tot voor enkele jaren bekleedde zij die functie geruime tijd, maar na interne moeilijkheden stapte ze plotseling op. P. Potter nam de leiding waar, maar die is uit het bestuur gestapt, evenals mevr. Th. Jansen van de Bolleboos omdat haar bedrijf in de Kaaistraat opgeheven is. Naast mevr. Van Houdt is ook P.A.M. Groffen van de Spar supermarkt als nieuweling tot het bestuur toegetre den. Ook hij maakte daar vroeger deel van uit, zodat er twee ervaren mensen teruggekomen zijn. De fietsmeerdaagse is van start gegaan en het deelnemersaantal is naar tevredenheid van de organisa tie. Zo'n 75 mensen stapten dinsdag avond op de fiets voor een rondje door de polders van Tholen. Men kan kiezen uit routes van respectie velijk zo'n 15 en 25 kilometer. Het vertrekpunt is bij gemeenschapscen trum Haestinge aan de Sportlaan. Daar kan men vanavond nog van zes tot zeven uur starten. Dinsdag werk te het weer mee bij de start van de meerdaagse. Het waaide weliswaar behoorlijk, maar dat mocht de pret niet drukken. Eén jongen kreeg onderweg een klapband. De repara teur in de volgwagen kon hier niets meer aan doen en dus moest de jon gen zijn weg vervolgen bij vader achterop. De route ging richting Sta venisse waar de deelnemers op de langste afstand ook daadwerkelijk door kwamen. Gisterenavond liep de tocht in de richting van Tholen en vanavond zetten de fietsers koers naar Oud-Vossemeer. Onderweg komen ze zo'n vijf controleposten tegen waar ze hun kaart af kunnen laten stempelen. Voor de volhou ders is er een herinnering aan de meerdaagse die voor de derde keer wordt georganiseerd door toerclub De Bidon en het evenementenco mité Smalstad. Mevr. J.J.S. v.d. Graaf-Bernoster uit St. Maartensdijk is voor 6V2 uur benoemd aan de Oosterschelde- school. Zij is geen onbekende voor donderdag, vrijdag en zaterdag 10, 11 en 12 augustus MAGERE RUNDERLAPPEN 0FSUCADE 1 kg17,00 SOEPPAKKET 16,95 KIPFILET 500 gram6,95 LEVERKAAS 100 gram1,15 GEBRADEN GEHAKT 100 gram1,15 LEVER 100 gram1,15 SELLERYSALADE 150 gram1,95 maandag, dinsdag en woensdag 14, 15 en 16 augustus GEHAKT 1 kg10,50 MAGERE SPEKLAPPEN 1 kg6,95 MAGERE ST00FLAPPEN 1 kg15,00 5 SLAVINKEN HALEN 4 BETALEN Advertentie I.M. de openbare basisschool omdat ze vorig schooljaar al inviel voor mevr. Potter, die langdurig ziek was. Een inbreker met schoonmaakwoe de heeft tijdens de vakantie van een vrouw, een stofzuiger uit het schuur tje achter haar huis gestolen. De schuur was afgesloten, maar bij terugkomst van de familie, was de deur open en het slot draaide moei lijk. De dader heeft vermoedelijk een valse sleutel gebruikt. Oprichtster en leidster Anja Hage gaat peuterspeelzaal Klein Duimpje na l21/2 jaar verlaten. Ze vindt het welletjes. Het loopt allemaal goed bij Klein Duimpje in de nieuwe behuizing naast 't Ouwe Raed'uus en daarom acht ze het een geschikt ogenblik om de fakkel over te geven. Anja Hage blijft nog tot 31 december in functie om haai opvolgster nog te kunnen inwerken. Maandag is de vakantie voor de basisscholen weer voorbij en dan krijgen de leerlingen van de Eevliet twee nieuwe leraressen: mevr. L.E.T. Heijboer uit Bergen op Zoom is voor 34 uren per week benoemd en mevr. J.J.S. v.d. Graaf-Bemoster uit St. Maartensdijk voor I6V2 uur. Daarmee wordt de vacature vervuld die ontstond door het vertrek van mevr. Van Ast en bovendien kreeg de openbare basisschool extra per soneel door de groei van het leerlin gental. Voor deze benoemingen is geen open sollicitatieprocedure gevoerd. B. en w. waren verplicht de vacatures aan te melden bij het arbeidsbureau in Goes om in de eer ste plaats onderwijsmensen zonder baan een kans te geven. Een 41-jarige bromfietser uit België liep dinsdagmiddag kneuzingen op toen hij op de Schoondorpseweg werd aangereden door een auto. De Belg stond omstreeks half vijf stil langs de kant van de weg. De 26- jarige automobilist uit Breda die hem achterop kwam, wilde de brom fietser passeren. Net toen hij daar mee bezig was, kwam er een tegen ligger aan. Daardoor moest de Bre dase bestuurder hard remmen en daarbij raakte hij de brommer van achteren. De Belg is met kneuzingen naar het ziekenhuis gebracht. Na behandeling kon hij 's avonds het hospitaal weer verlaten. Vrijdagavond 1 september gaat het nieuwe seizoen voor het jeugdhonk De Kelder van start. Op deze avond wordt er karaoke georganiseerd voor jong èn oud. Het honk is bedoeld voor jongeren van zes tot achttien jaar. Die kunnen zich daar - onder toezicht van vrijwilligers - vermaken met allerlei spelen zoals kaarten, dammen, mens erger je niet, tafeltennis en -voetbal of sjoe len. Ook degenen die alleen een praatje willen maken of onder het genot van een glas limonade naar muziek willen luisteren, kunnen er terecht. De Kelder is geopend op vrijdag van vier tot zes uur en van zeven tot elf uur. Zaterdag zijn de openingstijden van twee tot zes uur en van zeven tot elf uur. De aardappelprijzen die vorige week een flinke stijging te zien gaven, zijn weer een beetje ingezakt op de veiling te Sint-Annaland. De meeste rassen daalden licht, maar dat gold niet voor Eigenheimer en Bildtstar. Deze gingen in prijs omhoog. Eigenheimer boekte zelfs een stijging van zes cent. Bildtstar ging van maximaal 41 naar maxi maal 44 cent. De kriel van Doré en Gloria zakten behoorlijk met respec tievelijk 38 en 47 cent. Woensdag 9 augustus. Doré 24-29, driel. 15-16, kriel 150; Gloria 18-27, bonken 35-39, driel. 23-25, kriel 157-160; Frieslander 28, bonken 39; Berber bonken 37, driel. 19, kriel 160; Eigenheimer 42-44; Bildtstar 36-43. Aanvoer 182 ton (147 ton vorige week). Dinsdag 8 augustus. Doré 18-28, driel. 15; Première 21; Gloria 19-24, bonken 35-38, driel. 22-23, kriel 181; Frieslander 23, bonken 35; Berber 25, bonken 32; Eigenheimer 40; Bildtstar 38-44. Aanvoer 161 ton (vorige week 159 ton). De GGD waarschuwt tegen zwem men in oppervlaktewater dat is ver ontreinigd door blauwwieren (her kenbaar aan de blauwgroene of roodbruine kleur). Eerder dan in zwembaden waar met chloor of andere desinfecterende middelen wordt gewerkt, kunnen ziektever wekkende micro-organismen zich bij aanhoudende warmte sneller ver menigvuldigen in open water en natuurbaden. Dit leidt tot klachten als misselijkheid, braken, diarree, huidirritaties en oog- en oorklach ten. Als deze klachten zich voor doen - vooral jonge kinderen en bejaarden zijn vatbaar - adviseert de GGD contact op te nemen met de huisarts. Over de kwaliteit van het water verschaft pagina 720 van tele tekst informatie. Ook waarschuwt de gezondheids dienst tegen het langdurig vertoeven in de brandende zon, vooral tussen twaalf en drie uur 's middags. Bij een temperatuur van meer dan 35 graden kan het tot een zonnesteek leiden. Ook overmatige inspanning, de aanwezigheid van hart- en vaat ziekten, leeftijd, vetzucht, vermin derd bewustzijn en verminderd ver mogen tot transpireren zijn van invloed op het ontstaan van een zon nesteek. En wie bruin wil worden, kan dat ook in de schaduw aldus de- GGD. Het nuttigen van verontreinigd voedsel of water leidt vaak tot een buikgriepje, een maagdarmstoornis met het risico van snelle uitdroging. Voedsel bederft snel in de zomer en daarom is optimale hygiëne in de keuken geboden, aldus de GGD die verder tips geeft voor de barbecue waar met rauw vlees gewerkt wordt. De raad voor de kinderbescherming heeft vorig jaar in Zeeland het aantal consulten drastisch zien toenemen ten opzichte van 1993. Er kwamen 258 meldingen van mishandeling of verwaarlozing binnen, dat is 7,95 procent meer dan in 1993. Er wer den 317 consulten gegeven, dat is een stijging van maar liefst 151,6 procent. Van de meldingen hadden er 78 betrekking op lichamelijke mishandeling, 62 op psychische mishandeling, 74 op verwaarlozing en 44 op sexuele mishandeling. In totaal waren hier 415 kinderen bij betrokken, dat zijn er 25 meer dan in 1993. De gemiddelde leeftijd van de kinderen was ruim 7 jaar. De raad vroeg in 92 rechtzaken voor 126 kinderen een ondertoezichtstelling aan. Voor twee kinderen werd toe vertrouwing aan de raad gevraagd en vier keer werd ontheffing van het ouderlijk gezag gevraagd. In ruim 17 procent van alle onderzoeken die de raad instelde, bleek het nodig te zijn het gezag van de ouder te beper ken. Dat is een daling van 1,5 pro cent ten opzichte van 1993. Zogenaamde zomersmog ontstaat door een bepaald gehalte aan ozon in de lucht. Zo'n 10 tot 15 procent van de bevolking heeft er last van, wat zich uit in klachten als hoesten, benauwdheid en geïrriteerde ogen. Mensen met een aandoening aan de luchtwegen kunnen het extra benauwd krijgen. Het advies is om - vooral tussen drie uur 's middags en acht uur 's avonds - overmatige inspanning te vermijden. Informatie over smog is te vinden op pagina 517 van teletekst. Tenslotte waarschuwt de GGD voor wespe- en bijesteken, die voor over gevoelige mensen fatale gevolgen kunnen hebben. Een steek in de keel kan zelfs voor iedereen levensbe dreigend zijn en het advies is dan ook om in zo'n geval direct naar de dokter te gaan of naar de EHBO van het dichtstbijzijnde ziekenhuis. De folder 'Zomerhygiëne' is door de GGD's verzonden aan de VVV's, de ANWB en de grote bibliotheken in Zeeland. Zondag 13 augustus THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Emaus, IJzen- doom. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. dhr. Van Westen. 17 u. zangdienst. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK zo 11.30 u. eucharistieviering, di 15/8 19.30 u. patroonheiliging. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Bevelander, Rijswijk. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. mevr. v.d. Beukei, Zonnemai- re. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. pastoor Wiertz. zo 9.30 u. pastoor Wiertz. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.D.) en 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 16/8 19.30 u. ds. De Jongste. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Bruggen. 18 u. ds. Van Harten, Ridderkerk. Wandelstokken omwikkeld met crêpepapier en voorzien van kleurige slingers werden in de hoogte gestoken toen Petra van Eenennaam en Neleward Heijboer vrijdagmiddag het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk verlieten. Ten overstaan van ambtenaar van de burgerlijke stand A.J. Smits hadden ze elkaar zojuist het ja-woord gegeven. De collega's van de bruid, vergezeld van enkele bewoners van zorgcentrum Ten Anker, zorgden voor deze hulde. Petra werkt als ziekenverzorgster op de verpleegafdeling Vliedberg in Tholen. Neleward, afkomstig uit Scherpenisse, werkt bij Danisco Foods in Sint-Maartensdijk. Het paar gaat in de woonplaats van de bruid, Stavenisse, wonen. Helaas een wat kritisch com mentaar bij de spreuk in de rubriek deze week in de Een drachtbode van 3 augustus. Ik vond het inhoudelijk troe bel. 'Het schijnt dat 'iemand achten' betekent zich met iemand vereenzelvigen.' Maar beter niet bij die gelovigen die men onder extremisten telt. In de sport- en popwereld is erop gerekend, want fans geven support aan hun held. Het schijnt dat 'iemand achten' loopt mis als men Tokyo of Waco bekijkt. Het leven is ermee niet verrijkt. Daarom hiervan ook geen herhaling. Vereenzelvigen valt wel uit de gis met zo een negatieve bepaling. Maar 'achten' houdt in wat ontzag Iemand als zijn meerdere voelen. Dus hoe kan het dan ook bedoelen Het één en hetzelfde zijn? Leg dat nou eens aan de dag, want deze spreuk 'schenkt geen klare wijn!' Mevr. P.A.S. Kubista Kreeftenstraat 3, Tholen Begin 1985 werd aan de gemeente raad van de toenmalige gemeente St. Philipsland het 'Verbeteringsplan Kern St. Philipsland' aangeboden. Het doel van dit plan was onder meer, om met geld uit de pot dorps vernieuwing woningen en gebou wen in het oudste deel van de kern zoveel mogelijk in oude staat te her stellen en voor verval te bewaren. Verder was het behoud van beeldbe palende en het opruimen van beeld- verstorende elementen binnen het verbeteringsplan een prioriteit van de werkgroep dorpsvernieuwing. Gesteld kan worden, dat het gemeentebestuur in de tien jaren die nog te gaan waren, hier redelijk in geslaagd is. De Voorstraat is in oude luister hersteld. Veel woningen zijn sindsdien in deze straat grondig ver bouwd en passen goed in het straat beeld. Er is meer te noemen wat in het kader van eerder genoemd plan is verwezenlijkt, maar dat zal ik hier achterwege laten. Ook de brandweerkazerne staat bin nen de grens van het dorpsvernieu- wingsgebied. We maken nu ruim een halfjaar deel uit van de nieuwe gemeente Tholen en 'moker en breekijzer' dreigen uit de kast gehaald te worden om de brand weerkazerne te degraderen tot een schuurachtig geval. Het torentje moet nu worden afgebroken omdat onderhoud teveel geld gaat kosten. Ik hoop, dat het gemeentebestuur van Tholen deze ingreep nader over weegt. We hebben in ons dorp rond 1970 met de sanering van allerlei panden al een kaalslag gehad. Er is toen veel verdwenen wat slecht was, maar er zijn ook dingen verdwenen die degelijk en mooi waren. Niets stond toen de saneringssubsidie in de weg. Ons dorp kent slechts twee monumenten, namelijk de 17de eeuwse Hervormde Kerk en de fraaie korenmolen de Hoop. Daar naast kent St. Philipsland slechts weinig beeldbepalende gebouwen. Er is nu 280.000 gulden uitgetrok ken om de brandweerkazerne op te knappen en aan te passen voor een eventueel nieuwe brandweerwagen. Een fors bedrag voor een opknap beurt. Ik zou daarom het gemeente bestuur en de desbetreffende ambte naren willen verzoeken om een wat soberder plan op te zetten, zodat de toren behouden kan worden. Ik wil de dames en heren raadsleden, die deze maand het laatste woord krij gen over dit plan, dan ook verzoe ken om het advies van het college niet te volgen door de brandweerka zerne architectonisch geweld aan te doen. De ambtenaren die cultuur beheren, zullen zeker ook hun inbreng moeten hebben in dit plan. Nu er een keer groot onderhoud aan dit degelijke bouwwerk plaats moet vinden, is het niet juist om direct tot sloop over te gaan. Het is weliswaar geen monument, maar het past in de omgeving. De Schoolstraat en de Achterstraat worden geweld aange daan als dit beeldbepalende element uit het dorpsbeeld verdwijnt. De Sint-Philipslanders zouden dit zo nodig collectief onder de aandacht vati het dagelijks gemeentebestuur moeten brengen. Terecht prijkte er op de omslag van het rapport van het verbeteringsplan dat de gemeente raad van Sint-Philipsland in 1985 kreeg aangeboden: 'In het heden ligt het verleden. In het nu wat worden zal'. J. Kempeneers Mosselkreekstraat 12 Sint-Philipsland. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 17/8 19.30 u. ds. Klok, Kinder dijk. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. nog onbekend. 14.30 u. ds. Egas, Poortvliet (H.D.). HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. dhr. Rouw, Axel. 19 u. ds. Van de Graaf, Rotterdam. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. vr 18/8 14 u. ds. Beens, huwelijks- bev. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. vr 11/8 14.30 u. ds. Egas, huwelijks- bev. GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck. 14.30 u. ds. Van der Meulen, Anna Jacobapolder. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 16/8 19.30 u. ds. Melis, Nieuw- Beijerland. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Meulen. 15 u. ds. Koorneef, Hoogerheide. zaterdag 12 en zondag 13 augus tus Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Mellema, Tholen tel. 01660- 2377. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse tel. 01663- 2400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer tel. 01676-2545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Bomas, Sint-Philipsland tel. 01677-3232. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 01677- 2530. PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis) KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 05129- 1202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06- 0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-69869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 01660-4574 JAIB Informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18-20 u. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 14/8 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 10 t/m vrijdag 18 aug. donderdag 10 3.42- 16.12 vrijdag 11 4.37-16.57 zaterdag 12 5.22-17.37 zondag 13 6.07- 18.27 maandag 14 6.47 - 19.02 dinsdag 15 7.27 - 19.42 woensdag 16 8.07 - 20.17 donderdag 17 8.47 -20.57 vrijdag 18 9.22-21.42 do 10/8 19.16 u. VM vr 18/8 4.04 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 2