Jeugdige wielrenners zoeken de koelte op in Voorstraat Vijf voetbalvelden dicht door droogte De Ruucstoppelen de koning te rijk dankzij herindeling met Tholen Belgen kloppen verzwakt Smerdiek Dames voetballen op zomeravonden Onze Top 10 van deze week. 2.951 V.d. Velde twee keer eerste plek Albert Heijn Tholen en St. Philipsland. Zesde lustrum Eendrachtcup J. Knop is trainer voor WHS A-jeugd Koersballen voor ouderen Kleine Tour Steenbergen doet Sint-Philipsland aan 69 2.99 O Extraatje van deze week: 6.98 2.49 1.79 9.90 1.49 79 1.99 2.59 Vijftiende plek Den Engelsman 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Donderdag 10 augustus 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Vo0tbal programma Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Rust, koelte en vocht. Dat zijn samengevat zo'n beetje de wensen van iedere deelnemer aan de Kleine Tour die donderdagmiddag Sint-Philipsland aandeed. Om kwart voor één draaide de karavaan via de Kerkring de Voor straat op. Die gaf een half uur lang een chaotische aan blik. Wielrennen Buitenkraan Lekke banden Gemeente ziet af van besproeien Vijf voetbalvelden op Tholen mogen niet bespeeld wor den en op de andere is één wedstrijd per weekend toege staan. Dat heeft de gemeente gisteren besloten na een rondje langs de terreinen in gezelschap van voorzitter J.A. van Nieuwenhuijzen van de voetbalfederatie. De aanhoudende droogte is de oorzaak van de problemen. Drie sproeiers Nieuw gebouw tennisclub van 1,7 ton op komst De leden van tennisvereni ging De Ruucstoppelen uit St. Philipsland kunnen vanaf morgen ook nog een balletje slaan als de duis ternis al is ingetreden. Deze week werd namelijk begonnen met de aanleg van een nieuwe lichtinstal latie. Morgen moet deze ingewijd worden met een gezelligheidstoernooitje en een barbecue. Lening Nieuw toernooi Zaterdagmiddag kwamen de eerste Thoolse voetbalver enigingen in actie als voorbereiding op de competitie die in september start. De droogte speelt de oefencampagne echter parten. In Sint-Philipsland en Sint-Annaland wer den wedstrijden afgelast. Oefenvoetbal Kortland in RBC 1 Poging competitieteam te vormen Om het damesvoetbal in Tholen een impuls te geven, wordt er een zomeravondcompetitie gespeeld met zeven tallen. Aan samenstelling van de teams wordt gewerkt; op dit moment heeft Stavenisse twee teams aangemeld en Noad '67 één. Acht teams Atletiek Paardensport Vier keer een ereplaats voor Eendrachtruiters Duivenrubrlek O O O O O O Q O j>r 2>2$ Oefenwedstrijden Donderdag 10 augustus uur Thol.Boys-Dosko 19.30 Smerdiek-Rillandia 19.15 Dosko 2-Thol.Boys 2 Noad 2-Vosmeer 2 SPS 2-Klundert 2 19.15 Zaterdag 12 augustus uur Noad-Smerdiek (EC) 14.30 Vosmeer-Stavenisse (EC) 14.30 SKNWK-WHS 14.30 Puttershoek-TholBoy s SPS-V rederust 14.30 Bruse Boys-WHS 5 12.30 Krabbendijke 2-SPS 2 14.30 Zondag 13 augustus uur Vosmeer 2-Hansw.Boys 2 Dinsdag 15 augustus uur WHS-Vosmeer(EC) 19.30 Smerdiek-SPS (EC) 19.30 Woensdag 16 augustus uur WHS 3-Smerdiek 2 19.00 Duiveland 2-WHS 5 19.15 Donderdag 17 augustus uur Stavenisse-WHS (EC) 19.30 SPS-Noad (EC) Thol.Boys-Borgvliet Thol.Boys 2-Borgvliet 2 WHS 4-Duiveland 3 19.15 Vosmeer 2-Nw.Borgvliet 2 Komende week staat voor de dertig ste keer de strijd om de Eendracht cup, de Thoolse voetbalbeker, op het programma. Op 12, 15 en 17 augustus worden de poulewedstrij den afgewerkt, op zaterdag 19 augustus vinden de finalewedstrij den plaats bij SC Stavenisse. Dit alles onder het voorbehoud dat de door de droogte geteisterde velden bespeelbaar zijn. Gisterenmorgen was daarover overleg tussen gemeente en voetbalfederatie, waar over elders in deze krant meer te lezen valt. Zaterdagmiddag om half 3 worden de wedstrijden Noad-Smerdiek en Vosmeer-Stavenisse gespeeld. Dinsdag 15 augustus staan Smer diek-SPS en WHS-Vosmeer op het programma en donderdag 17 augus tus SPS-Noad en Stavenisse-WHS. WHS heeft voor haar A-junioren een nieuwe trainer gevonden. Nadat Chris van 't Hof de Sint-Annalandse voetbalvereniging verruilde voor Noad '67, moest WHS op zoek naar een vervanger. Die is inmiddels gevonden in de persoon van Jaap Knop uit Anna Jacobapolder. Knop was jarenlang keeper bij Bruse Boys 2 en haalde het afgelopen seizoen het diploma oefenmeester 3. Uitslag van de wedstrijd in Tholen: 1. J. Geuze en A. Verkamman 19 p., 2. mevr. Y. Verkamman en mevr. A. Bal 17 p., 3. mevr. C. Praat en H. Bal 15 p., 4. mevr. M. Schot en mevr. R. Burrows 13 p., 5. mevr. S. Hoven en L. Soomers 12 p., 6. mevr. D. Pigmans met wisselende part ner 9 p. Slabbecoomweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 01660-3497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. In gesloten gelederen draaien de renners van de Kleine Tour de Voorstraat van Sint-Philipsland op. Voorop de rondemiss. Het is half één. De Voorstraat, te Sint-Philipsland ligt er nog vredig bij. Als je dit zo ziet, kan niemand nog vermoeden dat die rust over een kwartier wreed verstoord gaat wor den. Voor hotel De Druiventros zitten wat mensen op het terras. Op de Zuiddijk hebben al verschillende anderen zich neergezet met videoca mera's en verrekijkers. Ze turen over de haven naar de Krabbenkreekweg, want daarover komen de renners van de Kleine Tour. Deze jaarlijkse 'tour' is de befaamde jeugdwieler- ronde van Steenbergen. Maandag ging de 26ste editie van start. De deelnemers gaan zes dagen lang op de pedalen voor ondermeer een tijd- In de wielerronde van Zundert reed de Sint-Annalandse junior John den Engels man opnieuw in de prijzen. Hij ging na 60 kilometer als vijftiende over de streep. A-amateur Ruud Havermans uit Nieuw- Vossemeer werd zaterdag negende in de ronde van Haamstede. Havermans maak te deel uit van een kopgroep van zes die na een kwart van de race wegsprong en een voorsprong opbouwde van 20 secon den. Maar het gat werd dichtgereden en uiteindelijk toonde Rasenberg uit Ter- heyden zich na 80 kilometer de snelste. rit, maar ook een behendigheids- en koppelwedstrijd en een zogenaamde cyclocross maken deel uit van de ronde. Ook Tholen wordt aange daan. Deze keer werd ervoor geko zen om pauze te houden in Sint- Philpsland. "Ja, daar is de eerste groep", zegt een vrouw met een verrekijker. En wer kelijk, ook met het blote oog kan men kleine figuurtjes over de Krab benkreekweg zien friemelen. Som migen besluiten om nu alvast maar naar de Kerkring te gaan. Maar het duurt nog bijna een kwartier voordat de groep zal arriveren. Het schrille geluid van een soort sirene kondigt de komst van de karavaan aan. Voorafgegaan door een politiemotor overspoelen de 192 deelnemers met de bijbehorende volgauto's de Voor straat. De rondemiss staat rechtop in een sjieke cabriolet die voorop rijdt. Daarachter volgt een onafzienbare rij renners op de meest uiteenlopen de fietsen. Van echte racers met tal loze versnellingen tot een 'gewone' tweewieler. Meteen is te zien dat het warme weer de renners parten speelt. Als er een buitenkraan wordt ontdekt, val len de jongeren er als wolven op aan. Hoewel de organisatie nog waarschuwde om niet te veel en vooral niet te koud te drinken, doet menigeen zich tegoed aan het ver koelende vocht. Sommigen gooien elkaar zelfs nat om wat bij te komen. De proviand wordt uit de wagens gehaald en massaal zetten de jeugdi ge fietsers zich neer aan de oostkant van de Voorstraat. Daar is nu nog een beetje schaduw te vinden. Hoewel de leden van de zestien ploegen zich wat rust kunnen gun nen, geldt dat zeker niet voor ieder een in de karavaan. De reparateurs hebben het maar al te druk. "Kijk nou toch, zeven gaatjes", klinkt het uit één van de wagens. Binnenin zit een man vertwijfeld naar een bin nenband te kijken. "Over een stukje glas gereden en toen nog een paar kilometer doorgegaan." Toch wordt hij weer opgelapt. Hier en daar mop peren andere bandenplakkers over 'te oude banden' waaraan 'bijna niets meer te doen is'. Maar geduldig wordt iedereen toch weer in het zadel geholpen. Met professionele fietspompen wordt het luchtdrukni veau opgekrikt tot zo'n vier bar. Aan eten komen deze mensen maar ter nauwernood toe. Ook de teamleiders zijn druk in de weer om hun renners moed in te spreken. De tocht was vandaag niet bijzonder lang (zo'n 46 kilometer), maar wel inspannend door de hitte. Sommige jongeren hebben dan ook moeite om zich weer op te laten pep pen door de coach die zijn ploeg natuurlijk het liefst voltallig over de finish ziet gaan. Er doen dit jaar zes meisjes- en tien jongensteams mee. De jongens variëren in leeftijd van acht tot veertien jaar en de meisjes van negen tot veertien jaar. Als ze uit zijn gegeten en gedronken, is het tijd om weer op de fiets te klimmen voor het laatste stuk, terug naar Steenbergen. Zaterdag, na de laatste etappe van zo'n 36 kilometer, kregen de renners een groots onthaal met bloemenhulde in Steenbergen. In Sint-Maartensdijk blijven beide hoofdvelden dicht, in Poortvliet, Tholen en Oud-Vossemeer één. "Volgende week maken we weer een rondje en bekijken we het opnieuw", zegt ambtenaar M. van Loenhout. "Het zijn nu gewoon hooivelden. Voor de plant op zich zegt dat niets, want de wortel leeft. Maar ga je er overheen lopen, dan speel je het gras eruit." Van Loenhout realiseert zich dat het voor de voetbalclubs geen plezierige boodschap is. "Technisch gezien moet je ze dichthouden en dat strookt niet met het enthousias me van de voetballers die net weer gaan beginnen." Sommige clubs waren zelf al tot de slotsom gekomen dat het beter was om niet op de velden te komen. In Sint-Philipsland werd zaterdag de wedstrijd tegen Sluiskil afgelast. Dinsdagavond stond voor Noad een wedstrijd tegen WHS op het pro gramma, maar ook in Sint-Annaland worden de velden geteisterd door het droge weer. "Onbespeelbaar", kwalificeert con sul Vroegop van voetbalvereniging Noad '67 de beide speelvelden. "Het tweede veld is iets beter, maar het zou eerst lekker moeten regenen." De gemeente onderhandelt momen teel met de club over aankoop van de velden, maar Noad doet het onderhoud nog zelf. "Ook in de win ter kampen wij met problemen. Dan staat er nauwelijks gras meer op het veld", verklaart Vroegop. Maandag avond kwam het bestuur bijeen om zich over de situatie te beraden. Vorig jaar was het eveneens droog en toen reed de gemeente duizenden liters water over de velden uit. Dit keer gebeurt dat niet. "Het college ziet ervan af wegens de hoge kosten. De verenigingen zijn daarvan op de hoogte gesteld", aldus Van Loen hout. WHS is er, met zoet water uit de Mosselhoek, toe overgegaan om het veld voor eigen rekening te berege nen. "Wij hebben geleerd van vorig jaar, toen hebben we te lang gewacht", zegt voorzitter S. West dorp. "Met drie sproeiers beregenen wij al drie weken lang het hoofd- veld. Het tweede veld en het voorste trainingsveld zijn maandagavond voor de derde keer met gierkarren met zoet water bereden." De voor zitter schat dat het beregenen al ongeveer 400 kubieke meter water heeft gekost. "De kosten zijn behoorlijk hoog, maar wij willen graag zorgen voor goede velden bij de start van de competitie", aldus Westdorp. De nieuwe aanwinst is indirect het gevolg van het samengaan van de voormalige gemeenten Sint-Philips land en Tholen. De tennisvereniging valt nu onder de Thoolse regels en dat pakte goed uit. De gemeente nam de schuldenlast van De Ruuc stoppelen over en zodoende kwam er meer financiële ruimte. De nieu we lichtinstallatie kostte in totaal 45.000 gulden, waarvan 15.000 gul den opging aan het aanleggen van een degelijke hoofdkabel. "Die kabel was echt noodzakelijk, want tot nu toe werd de electriciteit gewoon doorgeschakeld vanuit de kantine van Noad", vertelt de trotse voorzitter J. Walpot van De Ruuc stoppelen. "Als bij Noad de koelkast aansloeg, gingen bij ons de lichten knipperen. Dat is natuurlijk geen goede basis voor zo'n lichtinstallatie." En daarin heeft Walpot gelijk, want de vier lichtmasten van elk 18 meter hoog, torsen ieder twee lampen van samen 4000 watt. De tennisbanen worden dus straks beschenen door 16.000 watt licht. De firma Kaal-van der Linden uit Oss legde de installatie aan. Maar het feest is daarmee nog niet voorbij voor de Sint-Philipslandse tennisvereniging. Het gemeentebe stuur heeft 160.000 gulden belooftd- voor de bouw van een nieuwe club huis. Het huidige, houten pandje is hard aan vervanging toe. Maar omdat de aanleg van de verlichting nogal duur was, heeft de gemeente 10 mille uit die bouwgelden voorge schoten. Rest er nog 1,5 ton. De ver eniging heeft inmiddels al een bouwplan opgesteld naar model van het clubhuis van zustervereniging TOV uit Oud-Vossemeer. "De bouw van dat clubhuis kostte toen 125.000 gulden", legt Walpot uit. "Wij heb ben daar de indexcijfers van het CBS op los gelaten en tegenwoordig kost zoiets 154.000 gulden. De gemeente beloofde ons 160.000 gul den en daar hebben we natuurlijk niet lang over nagedacht. Het is een heel genereus aanbod. Wij zijn er dan ook erg blij mee." Maar de ver eniging wil graag in één keer een goed en onderhoudsvriendelijk gebouwtje wegzetten. Daarvoor is iets meer nodig dan het geld dat de gemeente ervoor uittrekt. "Ons bestek komt uit op 175.000 gulden", zegt Walpot. "Maar dan zitten er bij voorbeeld ook kunstof kozijnen in. Dat scheelt in de onderhoudskosten. Daarom zijn wij bij de bank een lening aangegaan van 50.000 gul den." De helft van dit bedrag is bedoeld om de bouwpot mee aan te vullen. Van de tweede helft betaalt de vereniging het grootste deel van de verlichting. De 20 mille die daar van nog blijft staan, wordt dus voor de helft door de gemeente betaalt uit de gelden voor het clubhuis. De rest betaalt de vereniging uit het geld dat overbleef van certificaten die ooit waren uitgegeven om de aanleg van een tweede baan te bekostigen. 'Toen de gemeente al onze schulden overnam, hadden wij nog 10.000 gulden overstaan van die certifica ten. In een bijzondere ledenvergade ring hebben we toestemming gekre gen om dat geld te gebruiken voor de verlichting", legt Walpot uit. Het nieuwe clubhuis wordt aanzien lijk groter dan het huidige. Er komt een kantine in van zo'n 56 vierkante meter, twee kleedruimtes, een ruime hal waarin twee drankenautomaten kunnen staan en een bergruimte. Wanneer het geld voor de bouw pre cies vrij komt, is nog niet bekend. Het zal ergens tussen 1996 en 1999 zijn. Walpot hoopt echter dat er spoedig met de bouw kan worden begonnen. Om de lening van 50.000 te kunnen afbetalen, heeft De Ruuc stoppelen een tweede, officieel KNLTB-toemooi opgezet. In juni werd altijd al een open toernooi gehouden, maar op 26 augustus wordt voor het eerst ook een open dubbeltoemooi opgezet. Mede dankzij de nieuwe verlichting kan ook 's avonds langer worden door gespeeld. Met de nieuwe wedstrijd, is De Ruucstoppelen de eerste Thoolse tennisvereniging die twee officiële KNLTB-toernooien per seizoen organiseert. "Het dubbel toemooi is nu al een groot succes", meldt Walpot. "We hebben al 240 inschrijvingen. Maar men kan zich nog tot 14 augustus aanmelden. Met de opbrengst van de twee toernooien kunnen we hopelijk de rente en aflossing betalen." De dubbelwed- strijden beginnen zaterdag 26 augustus en de finales worden op 2 september afgewerkt. Er wordt gespeeld in de klassen Dl, D2, Cl en C2. Afdelingsploeg SPS kwam zaterdag wèl in actie. De voetbalcombinatie uit Poortvliet/Scherpenisse begon het seizoen met een 1-0 overwin ning op vierdeklasser Krabbendijke. Smerdiek en derdeklasser Tholense Boys wisten in hun eerste oefenduel geen eer te behalen. Hoewel de selectie nog niet com pleet was, bood SPS goed tegen stand tegen het in de KNVB uitko mende Krabbendijke. In de eerste helft was de Thoolse afdelingsploeg al sterker, maar wist niet te scoren uit de verschillende doelkansen. Na rust scoorde Johan Scheermeijer de enige treffer in deze vriendschappe lijke wedstrijd. Krabbendijke kreeg in negentig minuten slechts één doelkans. Smerdiek begon minder voortva rend aan het seizoen. De afdelings ploeg kreeg in het Belgische FC Makkadammeke een vrij sterke tegenstander op bezoek. Omdat de Belgische competitie enkele weken eerder begint dan bij ons, zijn de zuiderburen al vier weken in trai ning. Zeker na rust werd dit condi tionele voordeel uitgebuit. Smerdiek verloor kansloos met 2-7. Bij rust was het 1-3 voor de Belgen. Trainer Jan Verreijen kon nog niet over een volledige selectie beschikken. Diverse B-spelers liet hij in deze eerste oefenpartij in actie komen. Voor Smerdiek scoorden Remy Potappel en Jordy Hage. Vanavond speelt Smerdiek thuis tegen derde klasser Rillandia, waar de oud- Smerdiekenaars Alex Hogendoorn en Comé Stoutjesdijk dit seizoen deel uitmaken van de selectie. Derdeklasser Tholense Boys begon zaterdag de oefencampagne tegen zondag-tweedeklasser Gastel. Met 2-5 delfden de Tholenaren het onderspit tegen deze sterke Brabant se tegenstander. WHS kwam tegen afdelingsploeg Duiveland niet ver der dan 0-0. Tholenaar Copen Kortland bereidt zich bij profclub RBC voor op het nieuwe seizoen. Het jeugdige talent maakt kans om door te breken bij de Roosendaalse vereniging. Zaterdag tijdens de open dag, die door een 3000 supporters werd bezocht, mocht Kortland in de afsluitende oefenwedstrijd tegen SCO één helft meespelen met de hoofdmacht. De van Tholense Boys afkomstige spe ler maakt dit seizoen deel uit van het tweede team, maar hoopt door zijn prestaties een plaats in het basisteam te veroveren. Ook Vosmeer, Tholense Boys en Smerdiek komen waarschijnlijk met een team op de proppen. Conny Gulden uit Sint-Annaland en Anita Goedegebuure uit Oud-Vossemeer - beiden voetbalden bij Vosmeer - hebben de organisatie in handen. Ze worden bijgestaan door Hans Voge laar van de NKS (Ned. katholieke sportfederatie). De speelavonden zijn 23 augustus bij Vosmeer, 30 augustus bij Stavenisse, 6 september bij Tholense Boys en 13 september bij Noad '67. '"Het idee is bij toeval ontstaan, toen ik de Thoolse clubs langs ging voor een kennismakingsgesprek", vertelt Vogelaar. "Bij Vosmeer zag ik dames trainen en dat trok m'n aan dacht. Ik hoorde van het bestuur dat het elftal door spelersgebrek uit de competitie was genomen. Bij andere verenigingen kaartte ik vervolgens het damesvoetbal aan en bijvoor beeld Noad reageerde heel enthou siast." Het idee voor een zomer avondcompetitie werd ook door de Thoolse voetbalfederatie positief ontvangen. Vogelaar benaderde de dames Gulden en Goedegebuure en die gingen aan de slag. "Ik begeleid de hele zaak deze keer nog, maak de speelschema's." In de toekomst zal de organisatie vanuit de (dames)voetballerij moeten komen. "De Thoolse vrouwen moeten het zelf willen", aldus Vogelaar, die de stille hoop koestert dat er op den duur weer een Thools damesteam ontstaat dat op niveau competitie speelt. Aan de zomeravondcompetitie kun nen maximaal acht teams meedoen. Elk team bestaat uit zes spelers en een keeper, die wedstrijden spelen van twee keer 20 minuten. Elk van de vier speelavonden duurt van 7 tot 9 uur. Het damesvoetbal op Tholen ont stond begin jaren zeventig bij WHS en Tholense Boys. In de jaren tach tig had ook Smerdiek enkele seizoe nen een team. Maar Vosmeer span de de kroon, met een damesafdeling die vorig jaar na 15 seizoenen ter ziele ging. Het elftal - waarin dames uit verschillende Thoolse plaatsen speelden - bereikte de hoofdklasse van de afdeling Noord-Brabant en werd ooit uitgeroepen tot Thoolse sportploeg van het jaar. De 15-jarige Thoolse atlete Marjanne van de Velde heeft weer twee successen geboekt in haar atletiekcarriére. Zaterdag deed ze mee aan de sprinttriathlon in Roermond. In haar categorie, deden zo'n 30 dames mee. Marjanne werd eerste in 1.10.25 uur. Daarbij liep ze de concur rente die bij het NK als vierde krap 40 seconden achter haar eindigde, op ruim vijf minuten achterstand. De Thoolse beschouwde dit als een 'verkenningsron de' voor het parcours waarop volgend jaar de nationale kampioenschappen worden gehouden. Ook bij de zwemloop van Zoutelande werd Marjanne van de Velde eerste. De 500 meter zwemmen en •5,5 kilometer lopen, legde ze af in 29.34 minuten. De Thoolse atlete is bezig om de wat minder goede prestaties van de afgelopen tijd weer goed te maken. Hier van is inmiddels ook de oorzaak achter haald. Bij een bloedonderzoek kwam aan het licht dat Marjanne ergens in het afge lopen jaar de ziekte van Pfeifer heeft gehad. De extreme vermoeidheid die deze ziekte met zich meebrengt, werd door de atlete geweten aan een zwaar schooljaar in, combinatie met de vele trainingen. De Eendrachtruiters sleepten vier prijzen en een winstpunt in de wacht op het con cours in Bruinisse. Acht amazones van de Eendrachtruiters namen deel aan de wedstrijd die georganiseerd werd door de Schouwse Ruiters. Magda Smits kwam met haar jonge paard Jorian uit in de B-dressuur. Ze behaalde voor haar twee proeven 160 en 163 punten, goed voor een eerste plaats. Petra Groenewege kwam in dezelfde klasse uit met haar nieuwe paard Equador. Ze kreeg respec tievelijk 146 en 163 punten, genoeg voor een tweede prijs. Helma van der Slikke reed op Goofy mee bij het B-springen voor paarden. Het paard was in goede vorm en de eerste ronde werd foutloos afgelegd. In de barrage ging er één balk uit de lepels, maar desondanks kreeg de combinatie toch de eerste prijs. Helma verzamelde 51 punten voor stijl. Even eens op Goofy, reed Carola van der Slik ke voor het eerst een L-proef in de dres suur. Dat ging haar goed af. Ze kreeg 159 punten, goed voor de tweede prijs. Marianne Louwerse en haar pony Spoky deden voor het eerst mee aan de L-dres- suur. De combinatie kreeg 156 punten en dat leverde een winstpunt op. De schim mel Ceasar werd door twee amazones bereden. Lieke Bevelander kwam uit in de B-dressuur voor pony's. Zij behaalde 150 punten. Nathalie van As reed met Ceasar in de Ml-dressuur. De combina tie kreeg 147 punten. Christianne Ver duit nam met Evita eveneens deel aan de M1 -dressuur. En ook zij kregen 147 pun ten van de jury. Carmen v.d. Hoek uit Sint-Maartensdijk reed zaterdag met Flic Flac in Bruinisse twee dressuurproeven in de L-klasse. De eerste werd beloond met 145 punten, de tweede met 155. Zaterdag doet de com binatie mee aan een wedstrijd in Vlissin- gen. De Vredesduif Sint-Philipsland, Chan- tilly 5 augustus, jonge duiven. Los 7.10 u. bij n.o.-wind. P.A. van Raaij 1, 3, 6, 8, 10, 11, 13, 16; mevr. I. Quist 2, 4, 7, 12; J. Walpot en Zn. 5, 14, 15, 17, 18; Bram Verwijs 9. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Chan- tilly 5 augustus, 298 jonge duiven. Los 7.10 u. bij n.o.-wind. Eerste duif 1076,512 m/min, laatste duif 906,839 m/min. J. Wielaard 1, 2, 3, 4, 6, 10, 20, 22, 24, 26, 29, 37,41, 42, 43, 49, 55, 58, 72,75; M. Ponse 5, 8, 12, 16, 25, 56, 60, 61; H.T. van Hemert 7, 13, 14, 15, 30, 53, 59; J. v.d. Repe 9, 32, 35,38; J. Scherpe- nisse 11, 17, 18, 19, 21, 23, 44, 45, 46, 48, 50, 5152,53, 64,65, 67, 68, 7173; L. v.d. Berge 27, 36, 39, 40, 57, 66, 70; R. Tasma 28, 33, 34; A. Bijl 31; J. Heijboer 47; Bentschap Knook 62; Comb. Kwaak 63. 74. De Trouwe Duif Tholen, Chantilly 5 augustus, 131 duiven van 9 deelne mers. Los 7.10 u. bij n.o.-wind. Eerste duif 11.20.56 uur is 1146,62 m/min, laatste duif 11.56.16 uur is 1008,58 m/min. Afstand 288 km. M.J. Laban en Zn. 1, 7, 8, 9, 14, 16, 21, 22, 25,27; F. Bal 2, 4,11, 15, 19, 20,26, 31, 32; C. Moeliker 3,5, 10, 28, 29; C.J. v.d. Berge en Zn. 6, 17, 24, 33; P. Laban 12,13,23; L. v.d. Kleijn 18, 30. De Vredesduif Sint-Philipsland, Chan tilly 5 augustus, 185 duiven van 14 deelnemers. Los 7.10 u. bij n.o.-wind. Eerste duif 11.39.52 uur is 1093,75 m/min, laatste duif 12.25.37 uur is 934,64 m/min. Afstand 295 km. P. Wagemaker 1, 2, 8, 9, 10, 14, 18, 29, 34; A. Kot 3, 21, 33, 35; Comb. Reijn- goudt en Zn. 4, 11, 15,17,20,43,44,45, 46; J.D. Quist 5,6, 13, 19, 27,28; Comb. Reijngoudt 7, 24, 31, 39, 40, 41; Gebr. Reijngoudt 12, 16, 30; J.F. Neele 22, 32, 38, 47; L. v.d. Reest 23, 26; G. Walpot 25; K. van Dommelen 36; K. de Frel 37, 42. Sperziebonen, 500 gram Grote sappige nectarines, kilo Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 12 augustus a.s.. Gehakt half-om-half, 500 gram>25'3.75 kilo ®D@® CU Salades, diverse soorten, bak ■Vanaf CHZaanse snijder, wit, bruin jMTl of volkoren J2-55], heel ChZaanlander zachte milde kaas 48+, vers van 't mes, kilo 0 Coberco halfvolle yoghurt extra mild, pak 1 liter CU Plantenmargarine, pakje 250 gram 011 Engelse thee melange, doosje 160 gram WC eend plus of mild, flacon 750 ml rood Of wit, Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 15