Water naar de emmer dragen Prijzen van aardappelen trekken aan Plaatselijk nieuws wBi FRANS «BB. BOUT HOLLANDSE NIEUWE EN ZEEUWSE MOSSELEN 9 Tholen hoopt op onderwijs volwassenen VISSER Vinder munten Bergen met lege handen EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 3 augustus 1995 Tholen Inbraak zonder buit Nieuwe directeur Delta Glass Jurwin Bor sterkste zwemmer Fietstocht met puzzels Vishandel Tot ziens in de winkel. Dakkapel mag Elenbaas op radio Oud- Vossemeer Total loss na klapband Erfenis nog niet afgerond Sint- Annaland Wielen gestolen Julianastraat accoord Verste ballon bevrij dingsdag in zuid- Duitsland Stemmen van lezers Grotere rioolbuis Loos alarm Schutse Stavenisse Schelpenpad Sint- Maartensdijk Fietsmeerdaagse Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland Pand Noordpoort verkocht Op fiets achter dief aan Auto over de kop Poortvliet Leiding verzwaard Brandalarm Bouman-Potter Legaat voor kerkvoogdij Sint- Philipsland Botsing Poortvlietsedijk VERF NODIG? Laban Toren brandweerkazerne wordt gesloopt Nieuwbouw praathuis Gift van 10.000 gulden Botsing Philipsdam Predikbeurten Weekend diensten DAG EN NACHT Een 51-jarige zwemmer ontdekte zondag na een verfrissende duik dat er ingebroken was in zijn auto. Het voertuig stond geparkeerd aan de Veerweg. De dader bleek niets van zijn gading te kunnen vinden, want er werd niets vermist. De schade die het openbreken van de wagen ople verde, was echter aanzienlijk. Dhr. F. van Gils uit Spijkenisse is de nieuwe directeur van Delta Glass b.v., het voormalige Kyo Glass. Dit bedrijf, dat ramen voor caravans e.d. maakt, was één van de eerste onder nemingen die destijds neerstreek op het industrieterrein Slabbecoornpol- der, voorbij de brug. Bij Delta Glass is A.M.A. van den Berg teruggetreden als bestuurder. Jurwin Bor is de sterkste man van zwembad de Spetter. Hij won dins dagmiddag het plankhangen door 1.55.13 min. aan de drie meter hoge duikplank te blijven hangen. Bij de meisjes won Ilse Polderman met 1.22.06 min. "We wilden met dit evenement vooral de opgroeiende jeugd wat bieden", zegt badmeester J. Jansen. "En dat sloeg aan met 39 deelnemers. Het was klimmen, klau teren en hangen." Ibrahim Eljilali werd bij de jongens tweede met 1.40.64 min. en Kees v.d. Berge der de met 1.37.62 min. Johanna Ver kamman was tweede bij de meisjes met 1.12.70 min en Lieke van Gor- sel derde met 111.56 min. Gisteren was er een spelletjesdag met bijna 100 deelnemers. Donder dag 10 augustus staat de kampeer- nacht op het programma met een Ierse band uit Poortvliet, bestaande uit Nel Ottema gitaar, Dirk de Vreugd fluit, Ewald van Egeraat gitaar en Chris de Jong mondharmo nica. Er is een kampvuur en er wordt een verhaal voorgelezen. Met nog geen 25 deelnemers organi seerde het badpersoneel van de Spetter afgelopen donderdagmorgen om tien uur een fietstocht. Het war me weer temperde de deelname, want de fietsers kwamen bezweet en moe terug, maar men had ook geno ten van een mooie en leerzame rit van 20 km. De tocht ging eerst naar de Oesterdam en langs het water naar Strijenham om vervolgens door de polder terug te keren naar het zwembad. Onderweg moesten negen vragen worden beantwoord en negen bloemen of onkruiden worden meegebracht. De familie Suurland/mevr. J. Bolier uit Scher- penisse zegevierde met 161/2 punten. De familie Ligtvoet uit Tholen ein digde met slechts een halve punt minder op de tweede plaats. Derde waren Jeannet v.d. Maas en Anita Boxhoorn uit Tholen met l21/2 p. Eendrachtsweg 15 4691 EK Tholen Tel. 01660-5074 Voor prima kwaliteit ook voor hangcultuur mosselen, kunt u bij ons terecht. Advertentie I.M. De provincie heeft geen bezwaar tegen het plaatsen van een dakkapel op de woning van mevrouw A.C.M. van Oeffelen in de Hofstraat. De vergunningaanvraag moest aan Middelburg worden voorgelegd, omdat de betreffende woning valt binnen het beschermde stadsgezicht. H.J.J. Elenbaas uit de Burg. van Berchemstraat is zondag 10 septem ber op Omroep Zeeland te beluiste ren. In deze uitzending van het pro gramma 'Die's nog van voor d'n oor log' spreekt Adrie van Oorschot met Elenbaas over diens jeugdjaren rond 1930 in Scherpenisse en Poortvliet. Ook de crisisperiode komt aan de orde, evenals de trek naar Rotterdam in 1936. Elenbaas geeft in het gesprek indrukken van een dorps kind in een grote stad. Verder vertelt hij over: werkloosheid, droogdok, de bouw van de Nieuw Amsterdam, de eerste oorlogsjaren terug op Tho len, zijn schoolgang in Scherpenis se, hongerwinter en bombardemen ten op Rotterdam en het Tholen van nu. Die's nog van voor d'n oorlog is te beluisteren van twaalf tot één uur. Ja, Twee inzittenden van een personen auto zijn in de nacht van zaterdag op zondag als door een wonder onge deerd uit een eenzijdig ongeval gekomen. De wagen werd bestuurd door een 24-jarige vrouw uit Bergen op Zoom. Ze reed, samen met een passagier, omstreeks tien voor één over de Krabbenkreekweg. Door een klapband verloor de vrouw de controle over haar voertuig. De wagen reed dwars over de autoweg en kwam via de berm op de parallel weg terecht. De auto schoot ook deze weg over en reed de berm door, de dijk af en vervolgens ook nog over de hiernaast gelegen weg. Uit eindelijk kwam het voertuig in de sloot tot stilstand. De wagen werd total loss weggesleept, terwijl de beide inzittenden niets mankeerden. Over de erfenis van een half miljoen die mevr. D.C. van 't Hof-Quist de gemeente Tholen heeft nagelaten, is sinds mei niets meer vernomen. "Er is geen voortgang te melden. We wachten op berichten van de nota ris", zegt burgemeester H.A. van der Munnik. De erfenis is door de gemeente aanvaard onder de door mevr. Van 't Hof beschreven voor waarde, dat het aan de jeugd van Oud-Vossemeer ten goede komt. De burgemeester wil eerst afwachten, hoeveel de gemeente precies krijgt. "De erfenis bestaat namelijk niet alleen uit baar geld, maar ook uit goederen." Voordat de notaris de zaak niet afgewikkeld heeft, heeft het volgens de burgemeester ook geen zin om over de bestemming overleg met een Vossemeerse afvaardiging te gaan voeren. "We moeten er zorgvuldig mee omsprin gen." Onbekende personen hebben in de nacht van woensdag op donderdag de wielen onder de auto van een 22- jarige man vandaan gehaald. Het voertuig stond geparkeerd aan de Domineeshof. De daders gingen ervandoor met de complete wielen (siervelgen èn banden). De schade bedraagt voor ongeveer 2000 gul den. De herinrichting van de Juliana straat gaat door. B. en w. hebben dinsdag de knoop doorgehakt om de gemeenteraad in de augustus-verga- dering geld te vragen voor deze aan passing. Op een hoorzitting met de bewoners en in de commissie open bare werken is het plan uitgebreid besproken. De ballonwedstrijd ter gelegenheid van de viering van 50 jaar bevrijding is gewonnen door de bijna 3-jarige Nicoline v.d. Jagt uit de Nieuw- straat. Haar ballon werd gevonden in een dorp ten westen van de zuid- Duitse stad Augsburg. Christine Summerer stuurde de kaart op 12 mei terug. De eerste kaart die terug kwam, was die van de 13-jarige Jolanda Fase. Haar ballon werd 6 mei 's morgens om zeven uur in het Kortwegje gevonden door dhr. G.M. Toen ik de spreuk las in de rubriek deze week in de Een- drachtbode van 27 juli dacht ik eerst: onmogelijk! Toch hier een rijmende reactie: 'Wie gestolen heeft, maakt zich snel uit de voeten, wie het slechts gebeuren zag, komt voor het gerecht.' Het is vaak de onschuldige die moet boeten En de dief die doet 'de groeten!' Waarom? - is men niet uitgelegd. Staat men toe dan, als getuige stilzwijgend, dat men zelf voor de misdaad werd gepakt? En blijft die macht dreigend? En de machteloosheid stijgend? Of wordt de echte boosdoener 'gebakt?' (Gebak betekent hier in de bak - de gevangenis - gaan) Mevr. P.A.S. Kubista, Kreeftenstraat 3, Tholen Geluk. De laatste kaart die arriveer de, was die van de 8-jarige Carola Heijboer, die 13 juli pas terugkwam uit een dorp ten zuiden van Aschaffenburg. Zij viel in de prij zen. De ballonnen profiteerden van het rustige weer, dat ook de activiteiten op de stralende bevrijdingsdag begunstigde. De wind nam de groe ne en witte ballonnen mee richting Breda, Eindhoven en Roermond, waar ze soms in de bossen, op de hei of in de koeienwei gevonden wer den, zoals op de kaart werd geschre ven. Bij enkele kaarten zat nog een brief, soms zelfs met een foto van de vindplaats of het huis van de vin ders. Negentien kaarten kwamen er uit Duitsland terug en de Dorpsge meenschap schakelde de Duitse ambassade in om de uitslag te bepa len. Achter de prijswinnaars, die allemaal een geldbedrag ontvangen, vermelden we de dichtstbijzijnde grote stad. 1. Nicoline v.d. Jagt, Nieuwstraat, Augsburg 2. Ellen Bruynzeel, Lan- geweg, Ulm 3. Charlotte Dekkers, Burg. Smithstraat, Heidelberg 4. Leander van Schetsen, Hoenderweg, Mannheim 5. Carola Heijboer, Havenplein, Aschaffenburg 6. Antal Slager, Nieuwstraat, Mainz 7. Jacco van Poortvliet, Crooswijck, Lim burg a.d. Lahn 8. Martijn Westdorp, Havenplein, Dillenburg 9. Colin van Winkelen, Ring, Koblenz 10. Bart- Jan Quist, Anna van Bourgondië- straat, Bonn. De riolering die de gemeente gaat leggen voor de uitbreiding van het bedrijventerrein aan de Veilingweg, wijkt af van het basisrioleringsplan. Er worden namelijk buizen gebruikt met een doorsnede van 250 in plaats van 200 mm. Het waterschap noch de provincie hebben problemen met die afwijking. Maar de wijziging moet wél in een herziening van het rioleringsplan worden opgenomen. Zondagmiddag ging het brandalarm van bejaardentehuis De Schutse af. Toen de brandweer arriveerde, bleek het echter om loos alarm te gaan. De brandmeldér is waarschijnlijk afge gaan door de extreem hoge tempera turen, zoals een week eerder ook al gebeurde. Uit de meerjarenraming blijkt, dat de gemeente voor volgend jaar heel wat op stapel heeft staan in het dorp. Het opknappen van de speelplaats is begroot op 45.000 gulden, de aanleg van een schelpenpad op de haven- dijk vergt 50.000 gulden en aanpak ken van het openbaar groen in diver se straten eveneens 50.000 gulden. De bedoeling is ook om de motor- spuitaanhanger van de brandweer te vervangen en werken uit te voeren in het kader van de ruilverkaveling. Voor 1997 staat er niets op het pro gramma, maar het jaar daarop moer- ten de handels- en de jachthaven uit gebaggerd worden (kosten 225.000 gulden) en de vloer van de gymzaal vervangen. Dinsdag begint de smalstads fiets meerdaagse. Men kan zich inschrij ven op de 15 of 25 kilometer. De fietstochten zijn verdeeld over drie donderdag, vrijdag en zaterdag 3, 4 en 5 augustus MAGERE HAMLAPPEN 1 kg9,95 SCHNITZEL 100 gram1,50 NASI-VLEES 500 gram4,50 RUNDER ROOKVLEES 100 gram3,15 KATENSPEK 100 gram1,50 BOTERHAMWORST 100 gram1,15 RAUWKOSTSALADE 150 gram1,95 maandag, dinsdag en woensdag 7, 8 en 9 augustus VLEES MET RANDJE 1 kg13,50 GEHAKT 1 kg10,50 VERSE WORST 1 kg7,95 HAMBURGERS 5 halen4 BETALEN Advertentie I.M. dagen. Iedere avond wordt er gestart vanaf de Haven/Sportlaan tussen zes en zeven uur. Sturris vastgoed uit Tholen is voor 23.000 gulden eigenaar geworden van het woonhuis met schuur en erf, groot 1.10 are, Noordpoort 5. Het opknappand werd dinsdagavond in het tegenover liggende café de Noordpoort in het openbaar ver kocht door notaris mr. J. Schot uit Tholen. Dit gebeurde in opdracht van de Rabobank volgens artikel 3.268 van het Burgerlijk Wetboek omdat de eigenaar niet aan zijn hypotheekverplichtingen had vol daan. Bij het opbieden voor de pau ze werd maximaal 18.000 gulden geboden door dhr. C. Menheere. Bij de afslag na de pauze nam Sturris geen risico door 7000 gulden boven dat bod 'mijn' te roepen. In de nacht van zaterdag op zondag, omstreeks kwart over drie, werd Erik van Houte uit de Meerkoetlaan wakker van zijn autoalarm dat afging. Hij zag nog net een man wegrennen in de richting van de Bloemenlaan. Hij bleek ingebroken te hebben in zijn wagen. Door een gaatje te boren ter hoogte van het handvat, kon de dader de deur ope nen en ging er vandoor met het afneembaar front van de autoradio. Van Houte reed de dief op de Fiets na. Hij hoorde op een gegeven moment een auto starten in de buurt van de President Kennedystraat en de President Rooseveltstraat. De politie die met twee auto's pools hoogte kwam nemen, zette een zoekactie op touw, maar dat had geen resultaat. Een 26-jarige bestuurder kwam don derdag met de schrik vrij bij een eenzijdig auto-ongeluk. De man reed op de Koningsweg richting Poortvliet. In een scherpe bocht raakte het voertuig met de achter kant in de berm. De man probeerde nog te corrigeren, maar de auto sloeg over de kop en werd daarbij geheel vernield. De bestuurder bleef ongedeerd en zijn wagen werd weg gesleept. De gasleiding van de afsluiter aan de Schapenweg tot zo'n 250 meter voorbij Groenhoven wordt ver zwaard. De Gasunie acht dit nood zakelijk om een capaciteitstekort op het gasontvangststation in Scherpe nisse te voorkomen. Over een lengte van een kilometer wordt een leiding gelegd met een diameter van zes inch (15,2 cm) en een ontwerpdruk van 40 bar. Het plan voldoet aan het voorschrift, dat binnen 20 meter van de leiding géén huizen staan. De provincie en het bureau stichting buisleidingenstraat Zuid-West Nederland hebben geadviseerd de leiding dieper dan een meter te leg gen om beschadiging te voorkomen. Zondagmiddag rond vijf uur ging bij meubelbedrijf Bouman-Potter het brandalarm af. De brandweer uit St. Maartensdijk rukte uit, maar moest bij aankomst constateren dat het loos alarm was geweest. De melder was waarschijnlijk afgegaan door het extreem warme weer. De kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente heeft een legaat van 1000 gulden ontvangen van wijlen dhr. J. Mosselman. Hij woonde de laatste jaren in zorgcentrum de Schutse te St. Annaland. Maandag 7 augustus hoopt de zending vanaf half zeven weer oud papier op te halen. Advertentie I.M. Drie auto's raakten maandagmiddag licht beschadigd bij een botsing op de Poortvlietsedijk. Een onbekend gebleven bestuurster van een perso nenauto reed omstreeks twaalf uur richting Scherpenisse. Ze sloeg linksaf de Koningsweg in. Twee achter haar rijdende automobilisten (een 34-jarige en een 32-jarige Duit ser) remden af. Achter deze wagens reed een 64-jarige bestuurder die niet op tijd zag dat de voertuigen voor hem stil stonden. Hij botste op de achterste auto die daardoor tegen de voorste wagen reed. Zowel de auto's van de Duiters als het voertuig van de veroorzaker van het ongeval, liepen lichte schade op. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. Histor, Rambo en Sigma vakverven Ruime collectie behang en Raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen 01660-4923 Advertentie I.M. B. en w. hebben geen aanleiding gezien om het pleidooi van raadslid L. Walpot voor behoud van de toren bij de brandweerkazerne in te willi gen. De gemeenteraad krijgt in de augustus-vergadering een voorstel om geld beschikbaar te stellen voor een drastische verbetering, waaron der een hogere ingang, alsmede dou ches en een instructieruimte in de voormalige, naastgelegen ruimte van gemeentewerken. Aan de haven komt een nieuw praathuisje, misschien zelfs met ver warming. B. en w. hebben dinsdag besloten om de gemeenteraad 28 augustus voor te stellen, 45.000 gul den uit te trekken voor een vervan gende voorziening voor de ouderen. Tevens worden de mogelijkheden onderzocht om in alle praathuisjes in de gemeente Tholen verwarming aan te brengen. In een aantal plaat sen, zoals St. Annaland en Scherpe nisse, hebben de gebruikers dat al op eigen initiatief verwezenlijkt. De kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente heeft uit de nalatenschap van mevr. L. Smits-de Vin een legaat ontvangen van 10.000 gul den, vrij van rechten en kosten. Het geld zal worden besteed voor alge mene kosten. Er is geen speciale bestemming voor. Een 24-jarige bromfietser heeft dinsdagavond een gebroken neus en schaafwonden overgehouden aan een botsing op de Philipsdam. Hij reed omstreeks tien over half zes over het fietspad van de parallelweg langs de N59 vanuit de richting van Bruinisse. Hij verleende op de krui sing geen voorrang aan de voor hem van rechts komende 54-jarige auto mobilist uit Roermond. Een botsing was niet meer te vermijden en de bromfietser moest naar het zieken huis in Zierikzee worden vervoerd. Hem werd een bloedproef afgeno men en het bleek dat hij onder invloed van alcohol was. Bij de blaastest bleek hij 330 microgram alcohol per liter uitgeademde lucht te blazen (0,6 promille). Dat kan hem op een boete komen te staan van maximaal 400 gulden. Groenfonds. De provincie Zeeland wil zeven miljoen gulden lenen uit het zogenaamde Groenfonds van het rijk - een pot voor uitvoering van het 'groene' beleid - om daarmee een bestaand knelpunt aan te pakken bij de grondverwerving ten behoeve van landinrichtingsprojecten. Het is niet bepaald de snelste methode om water te verplaatsen, maar je kunt wel zeker zijn van een nat pak. Op de spelletjesochtend in Haes- tinge was het toch warm genoeg. Wat is er nou leuker dan bij warm weer met water kliederen. Dat moet ook de gedachte geweest zijn van de organisatie van de spelle tjesochtend in zwembad Haestin- ge. Hier kwam veel water aan te pas. Zoals dit beproefde spel dat op veel kampen en speldagen wordt uitgevoerd. De eerste in de rij pakt een beker of emmertje met water en geeft dat over zijn hoofd door aan de nummer twee enzo voort. De laatste gooit het water (wat er nog van over is) is een emmer. Vervolgens neemt hij de plaats van de nummer één in en het hele zaakje begint opnieuw. Het gaat er natuurlijk om wie het meeste water in de achterste emmer weet te krijgen. De kinde ren hadden er duidelijk plezier in, maar ondanks de hoge temperatu ren probeerden ze wel te voorko men dat ze een straal water over zich heen kregen. Maar bij dit spel is dat vrijwel onbegonnen werk. Het spreekt voor zich dat er heel wat water uit deze halve fles is ver dwenen voordat ze achteraan is beland. Samen met de overige spe len, bezorgde deze activiteit de kinderen een ochtendlang pret. Zondag 6 augustus THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. kand. Gielen, Oude Pciccls HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Van der Veer, Gouda. GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze. 17 u. ds. Spaa. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Korving. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Akkerman, Sleewijk. CHR. GEREF. KERK 10, 14.30 en 18.30 u. nog niet bekend. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK vr 9 u. pastoor Wiertz. za 17.30 u. pastoor Verlijsdonk. zo 9.30 u. pastoor Wiertz. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Van Herk, Hasselt. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. Daalden de prijzen van aardappelen vorige week nog tot onder een kwartje per kilo, dinsdag en woens dag trok dit weer wat aan. De aan voer bleef gisteren en eergisteren behoorlijk achter bij vorige week en mogelijk heeft dat ook een gunstige invloed op de prijs gehad. Grootste stijger was de Doré die omhoog ging van een maximum van 23 cent naar 31 cent deze week. Woensdag 2 augustus. Doré 26-31, driel. 7-8, kriel 174-188; Gloria 21- 23, bonken 30-38, driel. 20-21, kriel 230-232; Berber 26, bonken 35; Eigenheimer 36-38; Bildtstar 36-41. Aanvoer 147 ton (vorige week 186 ton). Dinsdag 1 augustus. Doré 25-28, driel. 16-18, kriel 198-201; Premiè re 20; Gloria 16-21, bonken 37-40, driel. 17-19, kriel 219-228; Eigen heimer 33-36; Bintje 20, bonken 35, driel. 18, kriel 222; Bildtstar 35-40. Aanvoer 159 ton (vorige week 250 ton). Nog in het nieuwe cursusjaar hoopt wethouder J. Versluys dat er op Tholen beperkt begonnen kan wor den met volwasseneneducatie. "De laatste maanden hebben we intensief contact met de Hogeschool Zeeland om dat te verwezenlijken. We zijn aan het onderzoeken, of hét in samenwerking met het Oosterschel- decollege (voorheen REC) in het gebouw aan de Jan van Bloisstraat in Tholen geregeld kan worden. Maar het is nog niet rond", aldus wethouder Versluys. Volwasseneneducatie liep voorheen via het West-Brabants avondcolle ge, die o.a. in St. Maartensdijk een moedermavo had. Later ging dat over naar het Zoomvlietcollege. Die krijgt echter voortaan subsidie van het streekgewest westelijk Noord- Brabant, zodat het Zoomvlietcollege voor Thoolse leerlingen geen stuiver meer krijgt. Vier maanden geleden is het inmid dels dat Rien Elenbaas uit Scherpe nisse een potje met 61 gouden mun ten vond in de binnenstad van Ber gen op Zoom. Niets heeft de kraan machinist sindsdien meer verno men. En veel zal hij er ook niet meer over horen, valt af te. leiden uit de woorden van stadsarcheoloog M.J.A. Vermunt. Hij was erbij toen Elenbaas op het potje stuitte. "Het betrof een officiële opgraving. De munten zijn daardoor eigendom van de opdrachtgever, de rijksdienst voor oudheidkundig bodemonder zoek te Amersfoort", aldus Ver munt. Wél kan de eigenaar van de grond aan de Kettingstraat/Blauwe- handstraat, de heer C. Hoppenbrou wers, aanspraak maken op de helft van de waarde van de munten. Dat is gebruikelijk bij bodemvondsten, maar de feitelijke vinders komen in dit geval niet in aanmerking gezien het karakter van de opgraving. Het was geen toevalsvondst zoals 15 jaar geleden in Sint-Maartensdijk, waar een kabel werd gelegd en een potje met 387 munten tevoorschijn kwam. De waarde van de Bergse munten (55 Nederlandse dukaten, 2 Duitse, 2 Oostenrijkse, een Zweedse en één van de Pauselijke Staat) is nog niet vastgesteld. "Omdat dit sporadisch voorkomt, heeft de rijksdienst het aan de minister overgelaten te bepa len wie de vondst taxeert en op wel ke manier. Het wachten is op die beslissing", zegt Vermunt. Hij acht het niet uitgesloten dat de collectie blijvend in het Markiezenhof geëx poseerd zal worden. Definitieve afspraken zijn daarover nog niet gemaakt. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. De Jong, Nijkerk. 18 u. ds. Van Gorsel, Schoonhoven. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Quartel, Gouda. 19 u. ds. Groen, Waarde. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 3/8 u. 19.30 u. ds. Roos, Opheus- den (H.D.). SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Kleiberg, Veenen- daal. vr 11/8 14.30 u. ds. Egas, huwelijks- bev. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Moolenaar, Ulvenhout. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. leesdienst. 17 u. ds. Jongejan, Schoonrewoerd. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Wulffraat, Hoogerheide. 15 u. ds. Baas, Fijnaart. zaterdag 5 en zondag 6 augustus Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen tel. 01660- 2350. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk tel. 01666-2400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland tel. 01677-2500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Wevers, Huijbergen tel. 01644-2888. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op af spraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 3039 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis) KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 05129- 1202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06- 0730. BLUF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-69869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 01660-4574 JAIB Informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18-20 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 3 t/m vrijdag 11 aug. donderdag 3 8.42 - 20.57 vrijdag 4 9.27-21.47 zaterdag 5 10.27- 22.52 zondag 6 11.37 - maandag 7 0.12-12.52 dinsdag 8 1.27-14.07 woensdag 9 2.42 -15.17 donderdag 10 3.42-16.12 vrijdag 11 4.37-16.57 vr 4/8 4.17 u. EK do 10/8 19.16 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 2