Boottrekken, was ophangen en 500 pannekoeken in zwembad Jongeren lopen langs dijk en over zompige schorren Podiumplaats voor Den Engelsman Kuzee niet in de prijzen Koersballen voor ouderen Subsidiepot kunst is leeg Fietsen van politie staan stil wegens gebrek mensen Delacre pakt zelf vervuilde bodem aan Mosseltocht op Antwerpen Zwemtocht in Oosterschelde over 4 km Van den Hoek beste Zeeuw Spelletjesochtend in Haestinge door 104 kinderen bezocht Zoet water beschikbaar in Mosselhoek Donderdag 3 augustus 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Voetbal programma Paardensport Atletiek Trimloop Het is donderdagmorgen en het weer is omgeslagen. Met een bewolkte lucht is het niettemin toch nog benauwd. De zon laat zich af en toe even zien. Maar achter het wol kendek - dat er af en toe een druppeltje regen uit weet te persen - doet de koperen ploert zich toch gelden. Al met al het ideale weer voor een spelletjesochtend in zwembad Haestinge te Sint-Maartensdijk. Citroenzuurtjes Weer valt mee Nat pak Glibberen Kampeernacht Kindervakantiewerk Anna Jacobapolder begonnen Onder een brandend hete zon, op een tropische dag is dinsdag de kindervakantiespel- week in Anna Jacobapolder begonnen. De kleinsten gingen naar de kinderboerderij en het bos, maar voor de oudere jeugd stond er een zwaarder programma op de rol. Natuurmonument Laarzen vol Gebeten door krab Duivenrubriek Smaakmaker derde in Roosendaal "Een sensatie." Zo omschrijft begeleider Bep van Hees het succes van John den Engelsman in de Draai van de Kaai. De Sint-Annalandse wielrenner veroverde in het Roosendaalse criterium voor het eerst een podiumplaats; hij drukte zijn wiel maandagmiddag als derde over de meet. Van Haaften in Oranje trui Oefenwedstrijden Zaterdag 5 augustus uur Thol.Boys-Gastel Noad-Sluiskil 14.30 Smerdiek-FC Makkadammeke 14.30 Thol.Boys 2-Gastel 2 Noad 2-Stellendam 2 14.30 Dinsdag 8 augustus uur WHS-Noad 19.30 WHS 2-Noad 2 19.30 Donderdag 10 augustus uur Thol.Boys-Dosko Dosko 2-Thol.Boys 2 Noad 2-Vosmeer 2 19.00 Hoogaarzen, hengsten en andere authentieke vissersschepen doen mee aan de mosseltocht op Antwer pen, die morgen (vrijdag) van start gaat in Yerseke. De wedstrijd neemt drie dagen in beslag en wordt geor ganiseerd door de stichting behoud hoogaars en de Antwerpse vereni ging maritiem erfgoed. Deelnemen de schepen zijn de hoogaarzen YE 36, VLI 3, VB 38, Banjaard en Nieuwe Maan, de hengst YE 96 en de tjalk Gerlache. De driemast schoener Rembrandt van Rijn fun geert als begeleidingsschip. De mosseltocht herinnert aan vroe ger, toen Zeeuwse vissers vanuit Yerseke om het hardst naar Yerseke zeilden om als eerste een vracht mosselen te kunnen afleveren en zo een goede prijs en contract in de wacht te slepen. In Yerseke biedt burgemeester Ver- bree van Reimerswaal morgen de mosselen aan aan de deelnemende schepen, waarna deze naar Hans- weert varen voor de start van de wedstrijd. De eerste dag eindigt in Lillo, waarna zaterdag de reis wordt vervolgd naar Antwerpen. Voor het Steen vindt aansluitend het admi- raalzeilen plaats, waarna de schepen in het Bonapartedok te bezichtigen zijn. Zondag tenslotte staat het wed strijdtraject Antwerpen-Hansweert op het programma, met prijsuitrei king in de jachthaven van Wemel- dinge. Het is de bedoeling om dit evene ment, in samenwerking met Vlaan deren, jaarlijks op poten te zetten. Op zaterdag 26 augustus wordt de vijftiende Oosterscheldezwemtocht gehouden. De inschrijving vindt plaats bij restaurant de Zeester te Gorishoek. Daar kan men vanaf één uur terecht. Om kwart voor drie zal het startsein klinken. Alle deelne mers die deze zwemtocht over 4200 meter volbrengen, krijgen een herin nering. Minderjarigen mogen mee doen, mits met toestemming van hun ouders. Het eindpunt van de tocht ligt bij het gemaal te Poort vliet. De veiligheid van de zwem mers wordt bewaakt door begelei- dingsboten en duikers van diverse verenigingen. De Thoolse Natalie van As deed met haar pony Ceasar mee aan een concours in Wouwse Plantage. Ze reed in de Ml- dressuur en behaalde 138 punten. Het Europees kampioenschap triathlon is teleurstellend verlopen voor Jochem Kuzee. De Sint-Annalander, die uit kwam bij de junioren, viel in Zweden buiten de prijzen. Kuzee, die deel uitmaakt van de nationa le selectie, kreeg een zogenaamde 'wild card' voor het EK, nadat hij zich enkele weken geleden de beste eerstejaars juni or toonde op het nationaal kampioen schap. Daar liep hij voor de tweede keer in zijn carrière een kwart triathlon en ein digde als zesde. Jan Bijdevaate uit Sint-Maartensdijk is tweede geworden op de 6600 meter voor mannen tijdens de trimloop in Haamste de. De volle loop ging over 9,9 km, maar er waren ook afstanden van 6,6 en 3,3 km. Bijdevaate legde zijn 6600 meter af in 28.01 minuten. In de supercross van Aagtekerke was Kevin v.d. Hoek uit Sint-Maartensdijk vrijdag de beste Zeeuw. In de klasse 80 cc verschenen verschillende nationalitei ten aan de start. In beide manches werd Van den Hoek als derde afgevlagd. In de clubwedstrijd te Rilland komt de Tholenaar zaterdag uit in de debutanten klasse. De uitslag van de wedstrijd in Tholen: 1 J. Geuze en L. Soomers 24 p., 2. mevr. R. Burrows en mevr. R. Nagtegaal 21 p., 3. A. Verkamman en mevr. A. Bal 18 p„ 4. mevr. S. Hoven en mevr. Y. Verkamman alsmede mevr. C. Praat en H. Bal 10 p. Schipper mag ik overvaren? Natuurlijk, maar dan wel zelf trekken! De boottrek-race was een spannend onderdeel van de spelochtend in zwembad Haestinge. Al van ver hoor je de kreten van de jeugdige deelnemers aan deze spel letjesmorgen boven de bosjes uit stijgen. Om half tien zijn ze van start gegaan. Aan het einde wacht de ongetwijfeld hongerige groep een maaltijd met pannekoeken. Het deelnemersaantal is groot, er doen 104 kinderen mee. Daarvoor zijn buiten het badpersoneel ook nog eens zo'n twaalf vrijwilligers inge schakeld. Op dit moment is de meute even stil gevallen, want ook aan de inwendi ge mens moet aandacht besteed worden. Een glaasje limonade gaat er met dit drukkende weer best in. De vrijwilligers hebben het er druk mee. Het badpersoneel houdt de zaken in de gaten. Badmeester Ko Stoutjesdijk heeft inmiddels een dienblad met allerlei snoepwaren aangedragen. Dat valt in goede aar de. Er begint een stormloop op de zoetigheid. En natuurlijk is er dan altijd wel één die vraagt: 'Mag ik er twee?' Helaas, de chef van het zwembad is vriendelijk, maar onver biddelijk. De citroenzuurtjes (Napo leons) blijken in trek. Beheerder H.C. Visser van Haestinge moet er hiervan nog enkele aandragen. Het is maar goed dat Stoutjesdijk achter het hek is gaan staan. Zo wordt hij tenminste niet omver gelopen door de kinderen. Na deze versnaperin gen neemt iedereen zijn plaats in bij het volgende spel. Drijvende kracht achter deze och tend is badjuffrouw Nel Ottema, die sindskort is'verhuisd van het zwem bad in Sint-Maartensdijk naar De Spetter in Tholen. "Het gaat fantas tisch", zegt mevr. Ottema. "Het weer zit mee en er zijn best veel kinderen. De spelletjes zijn leuk opgezet en met de hulp van vrijwilligers kun nen we ze een gevarieerd program ma bieden." Stoutjesdijk is erg tevreden over het weer. "Het is maar goed dat het niet zo erg zonnig en warm is, want dan heb je kans dat er een heleboel men sen aan de poort staan en die moetje dan teleurstellen", zegt de badmees ter. "Het was moeilijk om een dag voor deze activiteit te prikken, want dat betekent wel dat je het zwembad een hele morgen dicht doet voor het publiek. Nu is het wat bewolkt en dat is toch gunstiger. Ik hoop alleen dat het niet gaat regenen." Daarin krijgt Stoutjesdijk zijn zin. Behalve wat verdwaalde druppels, blijft het droog en de kinderen vermaken zich uitstekend. Er zijn zo'n veertien spelen opge steld in en rond het zwembad. De kinderen zijn verdeeld in groepjes. In het water wordt er hard gewerkt. Want probeer maar eens te zaklopen in een zwembad. Dat valt niet mee. Zelfs op het droge valt menigeen om. Daarnaast is er wat te doen op de glijbaan. Iemand gooit een bal van de glijbaan en onderop moet die met een wasmand worden opgevan gen. Vanzelfsprekend gaat de wer per achter de bal aan in het water. Een heel opwindend onderdeel is de boottrek-race. Er ligt een heuse sloep in het water en onder begelei ding van een vrijwilliger trekken de kinderen het vaartuig zo snel moge lijk langs één van de kurklijnen naar de overkant en weer terug. Er wordt onderweg heel wat afgelachen en zo af en toe verliest een ploeg 'n bemanningslid. Een beproefd spel bij warm weer is het 'water doorgeven'. Hierbij staan de deelnemers in een rij. Voor hen staat een emmer met water, achter hen een lege emmer. Met een pot, bakje of fles moet de eerste water scheppen en dat over zijn hoofd doorgeven aan de volgende enzo voort. De laatste giet het (overgeble ven) water in de lege emmer en rent naar voren om de plaats van de num mer één in te nemen. Het behoeft geen uitleg dat de deelnemers aan dit spel kunnen rekenen op een nat pak. Op het grasveld, naast de dou che, wordt een wel heel apart spel gespeeld. "Hier worden gevonden voorwerpen gewassen", legt mevr. Ottema lachend uit. "Handoeken, sokken, broeken die hier achtergela ten zijn moeten door de deelnemers in een ton 'gewassen' worden. Daar na wordt het wasgoed uitgewrongen en opgehangen aan het volleybalnet dat dienst doet als waslijn. Daarna wordt het ingehaald en in de laatste ton gestopt. Een eind verderop kun je een groep kinderen zien glibberen en af en toe gaat er eentje onderuit. Het blijkt een zeepbaan te zijn. Een stuk zeil is ingesmeerd met groene zeep en op die manier spekglad gemaakt. De kinderen moeten met een bekertje water naar de andere kant rennen en het daar legen in een emmer. Het feit dat de deelnemers verplicht moeten rennen, bemoeilijkt de zaak behoor lijk. Menigeen komt dan ook glij dend op zijn rug of buik bij het eind punt aan. Weer wat verder hangt een (nage maakte) stierekop aan een boom. De bedoeling is zoveel mogelijk ringen om de hoorns te gooien. Een nauw keurig karweitje dat een vaste hand en een scherp oog vereist. Datzelfde geldt voor het 'balspuiten' Daarbij moet een balletje met een water straal in een put gespoten worden. Niet gemakkelijk op een pad met allemaal groeven tussen de tegels. En zo zijn er nog een aantal meer of minder moeilijke spelen. Het houdt de kinderen een hele morgen bezig. Acht moeders die 's morgens hun kinderen hier inleverden, kregen een pakketje mee naar huis. 's Middags om half één werd duidelijk waarom. Ze kwamen terug met ruim 500 pan nekoeken, gesuikerd en wel. Wie echter denkt dat deze enorme stapel een probleem vormt voor 104 kinde ren die een hele morgen druk in de weer zijn geweest, vergist zich. Er blijft uiteindelijk nog geen halve pannekoek over. De meeste kinde ren besloten om ook de middag maar in en rond het zwembad door te brengen. Stoutjesdijk kijkt dan ook terug op een geslaagde activi teit. "Het ging perfect. De kinderen hebben zich goed vermaakt. Daar moet je ook wel voor zorgen. Tegenwoordig is het zwembad er niet meer alleen om baantjes in te zwemmen. Je moet de jeugd ook iets extra's bieden, dan blijven ze komen", zegt de badmeester. "En vandaag is dat goed gelukt. We kon den ontspannen werken en er zijn geen ongelukken gebeurd." Vrijdag 11 augustus wordt er bij het zwembad Haestinge een kampeer nacht gehouden. Vorig jaar stonden er bij dit evenement zo'n 50 tentjes opgesteld. Ook nu worden er weer allerlei activiteiten georganiseerd zoals een speurtocht, wandeling, vossenjacht en barbecue. De deelne mers mogen vanaf vier uur hun ten tjes opslaan op het terrein. De vol gende morgen gaan ze weer naar huis. Men kan zich nog tot en met donderdag 10 augustus opgeven bij de kassa van het zwembad. Voorzitter ZSG. Statenlid F. de Paauw uit Sluiskil wordt de nieuwe voorzitter van de Zeeuwse stichting voor gehandicaptenbeleid. Hij volgt Th. Steenkamp op. Er verdampt zoveel water met deze extreem hoge temperaturen, dat het waterschap Tholen diverse inlaat- werken open laat staan. Het gemaal in de Van Haaftenpolder, de inlaat St. Philipsland en (een klein beetje) ook de inlaat Karriemelkspot bij Oud-Vossemeer. Volgens opzichter C. van Dijke krijgt het waterschap diverse verzoeken om zoet water uit de sloten te mogen halen. In het proefgebied Mosselhoek bij Tholen kan zonder risico zoet water worden gehaald, maar daarvoor is wel toe stemming nodig van het waterschap. In het proefgebied wordt controle uitgeoefend op het zoutgehalte. Elders gebeurt dat niet. Daar kijkt het waterschap alleen naar een opti maal peil. Diverse boeren hebben de mogelijk heid van zoet water in Mosselhoek al benut, evenals voetbalvereniging WHS uit St. Annaland, die het twee de hoofdveld als maar bruiner zag worden. Beregening was dringend gewenst. De warmte levert in de bocht van de Hiksedijk/Hikseweg bij Oud-Vosse meer en een bocht van de Annavos- dijk tussen St. Annaland en Stave- nisse problemen op voor het asfalt, dat zacht wordt. Een tegenvaller voor het gemeentebestuur. Dit jaar zou er een kunstwerk moeten komen in het stadje Tholen, maar de subsidiepot van de provincie is leeg. Evenals voor eerdere kunstwerken, deed de gemeente een beroep op een Middelburgs potje om een deel van de honorariumkosten vergoed te krijgen. Gedeputeerde staten laten weten, dat de staten eerst de begroting voor 1996 moeten vaststellen, wat op 10 november gebeurt. Dan is er weer geld. Als Tholen daarvoor in aanmerking wil komen, moet het uiterlijk 15 september opnieuw een aanvraag indienen. Het gemeentebestuur wil de gemeenteraad voorstellen 35.000 gulden beschikbaar te stellen voor het kunstwerk in Tholen. Er is géén specifiek thema, maar het werkstuk moet een relatie kennen met het stadje èn de plaats waar het moet komen (het Bol werk). Vier kunstenaars zal gevraagd worden een schetsontwerp in te die nen: de dames E. van Gorsel uit Eindhoven en D. Jehoel uit Den Bosch, als mede de heren H. Vogt uit Steenbergen en R. Mullié uit Steenbergen. "Als het aan mij ligt, heel graag, maar het probleem is het personeels tekort in de vakantieperiode." De Thoolse politieman Veenstra vindt het ook jammer dat de fietsen nage noeg niet gebruikt worden. "Alleen de noodzakelijke diensten kunnen we invullen en dat gebeurt per auto. We denken er nu over om 1 man per auto te laten gaan en de ander per fiets. De communicatie is geen pro bleem, ook niet op de fiets. Alleen moet de fiets wel in de auto wanneer er ergens op het eiland een ongeluk is", zegt Veenstra. AOV-raadslid mevr. M.H. Schot-de Hoog stelde maandagavond vragen over de politiepatrouilles per fiets. "Met veel tam tam is het destijds aangekondigd. De bedoeling is goed, maar ik kom ze niet meer tegen." De burgemeester nam niet aan, dat mevr. Schot regelmatig in negen kernen en het enorme buitengebied op pad is om te kunnen beoordelen of de fietspatrouilles van de politie nog echt functioneren. "Tholen is het eerste fietsproject in het Ooster- scheldegebied en dat wordt uitge voerd, maar gezien de grote beperkt heid in tijd is het de vraag of het nu allemaal kan doorgaan zoals gepland", antwoordde de burge meester. Onlangs bespraken de Thoolse frac tievoorzitters het politiebeleidsplan. Het bericht, dat de Zeeuwse politie 25 mensen extra krijgt, is op Tholen met weinig enthousiasme ontvan gen. "Alleen de grotere plaatsen pro fiteren ervan met extra politiesur veillanten", zegt de Thoolse politie man Veenstra. Informatiebank. De provincie wil de regionale informatiebank bedrij ven en instellingen te Middelburg de komende vier jaar blijven steunen met een jaarlijkse bijdrage van 40.000 gulden. Biscuits Delacre gaat vervuilde grond opruimen op het eigen bedrijfsterrein aan de Edisonweg in Tholen. De Grontmij heeft daarvoor een onderzoeksrapport en een plan van aanpak ingediend bij de provin cie. Gedeputeerde staten willen de verontreiniging als niet ernstig aan merken. Op vijf plaatsen werd bij het onder zoek een brandstofgeur waargeno men. Hier blijkt de grond licht ver ontreinigd te zijn met olie (op ande re stoffen is niet onderzocht). Twee van deze plekken liggen aan de rand van het terrein, de andere drie bij de voormalige benzinepomp met olie tank, de voormalige olietank en de dieselolietank. Bij de voormalige benzinetank is het grondwater sterk verontreinigd met olie, benzeen en vluchtige chloorkoolwaterstoffen. Op de andere plekken is het grond water niet, of in lichte mate, veront reinigd. Delacre gaat de drie plekken op het terrein saneren, waarbij de vervuilde grond wordt afgegraven en .afge voerd naar een reinigingsinstallatie. Indien nodig volgt ook een grond watersanering. Het kindervakantiespel wordt in Anna Jacobapolder elk jaar georga niseerd door de werkgroep Dorp en is bedoeld voor de jeugd van het plaatsje. Deze keer was er echter nog wat ruimte over en zodoende mochten er ook kinderen uit Sint- Philipsland meedoen. Traditioneel begint men bij de School met de Bijbel met het hijsen van de vlag en het zingen van het kindervakantielied. Daarna wordt de groep opgesplitst. De jongsten (van vier tot en met acht jaar) stappen in de auto en worden naar kinderboer derij 't Appeltje in Bergen op Zoom gebracht. Daarna houden ze zich nog bezig met spelletjes in het bos. De jongeren van negen tot en met twaalf jaar komen er echter niet zo gemakkelijk af. Achttien kinderen gaan met zeven begeleiders op stap voor een vijf kilometer lange tocht langs dijken en over schorren. Onder leiding van J.H. Sturris klimt de groep in een boerenkar die hen naar het strandje bij de uiterste punt van de Willempolder brengt. Daar stapt de meute uit en trekt de laarzen aan. Bij het informatiebord, onder aan de dijk, legt Sturris uit wat schorren zijp en dat ze vroeger vrij toegankelijk waren. "De mensen gingen er kreukels rapen of zeekraal en lamsoren snijden", legt Sturris aan zijn jeugdige publiek uit. "Tegenwoordig zijn de schorren allemaal natuurmonument en mag je er zonder toestemming van het Zeeuws Landschap niet op." De groepsleider drukt voor dat de tocht begint, zijn gevolg nog op het hart om geen rommel achter te laten. Het eerste stuk wordt nog niet afge legd over slikken of schorren. Bij de Willempolder is het tij nog niet laag genoeg. Het water is net van de glooiing af. Maar desondanks is er genoeg te zien. De jongeren lopen wat verspreid in diverse groepjes. "Dat blijf je toch houden. De één interesseert zich heel erg voor natuur en bekijkt alles, de ander loopt stug door", zegt Sturris die zo nu en dan de groep halt laat houden om iets te vragen over wat er aan de glooiing van de dijk te vinden is. "Wie heeft er wel eens een kreukel gezien?", vraagt de groepsleider. Nu, dat is een domme vraag. Elk van de groepsleden kent ze, maar niet iedereen heeft deze zeeslakjes ook wel eens gegeten. "Zoek er dan maar eens een paar op", zegt Sturris. Aan deze opdracht wordt snel gevolg gegeven. Al spoedig wordt er gezocht onder de gladde stenen onderaan de dijk. Vanzelfsprekend komt er meer boven water dan alleen kreukels. Zeewier en ook oesters worden opgevist. Sturris geeft antwoord op enkele vragen en bekijkt hoe de jeugd zich vergaapt aan krabben en garnalen. Intussen rust de rest even uit op de dijk. Ook de leiding (A. Kaashoek, mevr. A. Kaashoek-Voshol, Janita Kaashoek, mevr. J. Sturris-Bierings, Dirmia Sturris en mevr. W. Boude- ling-de Visser) laat even de benen rusten. Het wandelen over een hel ling is dan ook behoorlijk vermoei end, zeker als de temperatuur oploopt tot zo'n dertig graden. Het water van de Mosselkreek is helder en bepaald niet koud. Dat merkt één van de deelnemers als hij zijn voet wat verkeerd wegzet. Zijn laarzen lopen vol met het zilte nat. Maar hij maalt er niet om, kiept zijn schoeisel leeg. Met dit weer droogt het per slot van rekening zo weer op. Het gezelschap nadert de voormali ge veerhaven Anna Jacobapolder. Een twintigtal toeristen is hier neer gestreken om van de zon en het water te genieten. Hier houdt men even pauze. Met uitzicht op de schorren van het Zijpe komen de meegebrachte boterhammen, appels en blikjes limonade uit de tassen. "Jullie zullen wel denken: Tot nu toe hebben we nog weinig schorren gezien", zegt Sturris. "Maar dat ver andert straks wel. Daar gaan we zo naartoe. Het is nog een heel eind." Het is inderdaad nog een heel eind lopen. Er wordt nog wat gespeeld met krabben en stenen. Daarbij ont dekt één van de jongens dat krabben aardig kunnen knijpen met die scha ren. Na deze lunchpauze begint de groep aan het langste deel van de trip. Het gaat dwars over de schor ren richting de Stelberg. De zompi ge grond trekt aan de voeten van de lopers en maakt het gaan behoorlijk zwaarder dan over de dijk. Het wordt nu duidelijk dat de meegeno men laarzen inderdaad geen overbo dige luxe zijn. Onderweg komen de jongeren diverse planten en dieren tegen. Bekendste daarvan zijn lamsoor en zeekraal. Omstreeks twee uur voegt beheerder Ron Brouwer van de een denkooi van Anna Jacobapolder zich bij het gezelschap. Hij geeft de jongeren nog meer uitleg over het leven op de schorren. Tenslotte begeeft men zich vermoeid, maar voldaan over de Noordweg terug naar school waar de ouders staan te wachten. Gisteren vertrokken alle deelnemers aan het kindervakantiespel per bus naar familiepark Drievliet in Rijs wijk en voor vandaag staat er een spelletjesdag op het programma. Het kindervakantiewerk wordt van middag om vijf uur afgesloten met een barbecue voor de leiding en deelnemers. De Reisduif Sint-Philipsland, Creil 22 juli. Mevr. I. Quist 1, 12, 15, 16, 20, 21, 22, 25, 30; Abr. Verwijs 2, 8, 19, 26, 29; J. Walpot en Zn. 3, 6, 7, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 24; P.A. van Raay 4, 14, 27, 28; J. Zuidweg 5; J. Geense 13. De Reisduif Sint-Philipsland, Soustons 28 juli. Mevr. I. Quist 12; Abr. Verwijs 3. De Trouwe Duif Tholen, Soustons 28 juli, 16 duiven van 5 deelnemers. Los 12 u. bij veranderlijke wind. Eerste duif 15.13.42 uur is 803,42 m/min, laatste duif 16.33.00 uur is 755,03 m/min. Afstand 960 km. J. van Dijke 1, 2, 3; C. Moeliker 4. De Trouwe Duif Tholen, Creil 29 juli, 196 duiven van 14 deelnemers. Los 7.40 u., windstil. Eerste duif 12.11.36 uur is 1041,62 m/min, laatste duif 13.00.10 uur is 883,72 m/min. Afstand 283 km. F. Bal 1,32, 35, 39; P. Laban 2,3, 8,31; M.J. Laban en Zn. 4, 5, 6, 10, 14, 24, 25, 34, 38, 41, 44, 47; C. Laban 7, 30, 45; C. Moeliker 9, 11, 12, 13, 16, 26, 46, 48; C.J. v.d. Berge en Zn. 15, 17, 27, 33, 42; J. Kegge 18, 23, 40; F.A. Bout 19, 36, 43; L. v.d. Kleijn 20, 28, 29, 37; A. Laban 21, 22; C.J. van Haaften 49. bantse criterium finishte Ruud Havermans uit Nieuw-Vossemeer als negende bij de A-amateurs. Van Haaften kwam zondag in Schijf aan de start en legde daar beslag op de veertiende plek. Een week eerder deed de Stavenissenaar in Assen mee aan de meerdaagse jeugdtour. Hij won de proloog (4 km) en de tijdrit (10 km) en werd derde in de klassieker. De hele week reed hij in de oranje leiderstrui, maar door een val - zijn achterwiel gleed in een bocht weg en vervolgens sloeg de ketting vast - verspeelde hij deze in de laatste rit. De Stavenissenaar werd uiteindelijk 19-de. In het pun tenklassement voor de groene trui eindigde hij op de vierde plaats. Volgend seizoen komt Van Haaften uit bij de A-amateurs nu er voorlo pig geen categorie neo-amateurs (19-23 jaar) komt. Van Haaftens 14-jarige broer Marco deed in Assen mee aan de dikke- bandenrace. Hij werd, na drie wed strijden, tweede. De Oud-Vossemeerse B-amateur Peter Metske eindigde donderdag in Bruinisse op de elfde plaats. In Kortgene pakte hij de twintigste prijs. De 18-jarige junior maakte deel uit van de vijf man sterke kopgroep, die al vroeg in de wedstrijd ontstond en die positie meer dan 50 kilometer vasthield. "John was de smaakmaker van de wedstrijd. Hij deed het meeste werk, eigenlijk teveel", zegt Van Hees. Hij is inge nomen met de prestatie van zijn pupil, in een veld waarin de 'topfa vorieten van Nederland' aan de start verschenen. "Prachtig toch, op het podium met bloemen en dan al die fotografen er omheen." Er vertrokken zestig junioren, maar uiteindelijk bereikten slechts zeven tien van hen de eindstreep. De rest viel uit, of werd gedubbeld. De wed strijd werd op het heetst van de dag gereden en dat was zwaar. "Het was een waar slagveld", zegt Arjan van Haaften uit Stavenisse. Hij finishte als tiende. Den Engelsman kwam 19 seconden na winnaar Cor Lutje bin nen. Donderdag eindigde de Sint- Annalander als negende in Waterin gen en een dag eerder werd hij zevende in de Acht van Chaam. Daar reed hij met andermans schoe nen aan. In dit overbekende Bra- De Zwaluw Oud-Vossemeer, Soustons 28 juli (965 km). In concours 13 dui ven van 4 deelnemers, los 12 u. met oostenwind. Eerste duif 15.17.47 u. is 804,921 m/min, laatste duif 17.31.40 u. is 724,373 m/min. P. Hommel 1, 3; J.A. Capelle 2; A. Lind- hout 4. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Creil 29 juli. In concours 233 jonge duiven van 16 deelnemers, los 7.50 u. met westen wind. Eerste duif 12.16.42 u. is 1072,027 m/min, laatste duif 13.12.34 u. is 886,358 m/min. P. Hommel 1, 15, 18, 26, 34, 37, 51, 57, 59; A. Capelle 2, 4, 8, 20, 22, 54; D. Havermans 3,5, 19, 29, 36, 43; R. Hend- rikse 6, 10, 52; J. Potappel 7, 31; I.K. Berkey 9, 21, 30, 46, 55; J. Vaders 11, 12, 14, 24, 27, 28, 35, 42, 49, 53; J.A. Capelle 13, 32, 38, 39, 40, 45; C.A. Hommel 16, 41, 44; D. Istha 17, 23; D. Vaders 25, 50; J. Buitenhuis 33, 56, 58; J. Schetters 47, 48. De Vredesduif Sint-Philipsland, Sous- ton 28 juli, 23 duiven van 5 deelne mers. Los 12 u. bij z.w.-wind. Eerste duif 14.08.25 uur is 858,33 m/min, laatste duif 16.51.03 uur is 749,39 m/min. Afstand 969 km. A. Goudzwaard 1, 2; K. van Dommelen 3,4,6; M. Meijer en Zn. 5. De Vredesduif Sint-Philipsland, Creil 29 juli, 346 duiven van 22 deelnemers. Los 7.50 u. bij z.w.-wind. Eerste duif 12.16.57 uur is 1085,34 m/min, laatste duif 13.14.36 uur is 892,58 m/min. Afstand 289 km. P. Wagemaker 1, 13, 17, 22, 43, 46, 70, 71, 83, 87; C. Verwijs 2, 10, 20, 39, 74, 75,78, 80; J.D. Quist 3, 4, 14, 27,44,63; J.F. Neele 5, 12, 16, 29, 38, 54, 56, 67, 69, 76; Comb. v.d. Reest 6, 15, 40, 42; Gebr. Reijngoudt 7, 32, 53, 61; Comb. Reijngoudt 8, 9, 19, 21, 24, 45; A. Kot 11, 28, 35, 50, 52, 60, 62, 86; L. Reijn goudt 18, 26, 36,72,77; K. van Domme len 23, 41, 73, 79; R. Goudzwaard 25, 85; M. Meijer en Zn. 30, 58, 59; K. de Frel 3133, 48, 49; Comb. Reijngoudt en Zn. 34, 55, 65, 66; L. v.d. Reest 37, 57; A. Goudzwaard 47; C. Dieleman 5164; J. Zuidweg 68, 81, 82, 84. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Sou stons 29 juli. In concours 113 duiven, los 12 u. met z.o.-wind. Eerste duif 893,874 m/min, laatste duif 633,585 m/min. J. Stoutjesdijk 1, 6, 14; A. van Gorsel 2, 8, 13, 18, 19,21; W. Openneer 3; A. Bijl 4; A. Gebraad 5, 10; M. Ponse 7; comb. Kwaak 9; J. Wielaard 1120; C. Rijnberg 12; comb. De Rijke 15; Vermaas en Zn. 16; Bentschap Knook 17,22; L. v.d. Ber ge 23, 26. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Creil 29 juli. In concours 356 duiven, los 7.50 u. met z.o.-wind. Eerste duil 1075,879 m/min, laatste duif 861,243 m/min. J. Wielaard 1, 8, 15, 20, 23, 28, 30, 34. 39, 40, 59, 6172, 80, 82, 87; J. Scherpe- nisse 2, 16, 2135, 44, 45, 47,65, 66,67; M. Ponse 3, 5, 18, 22; L. v.d. Berge 4, 7 26, 31, 49, 51, 52, 56, 71, 73, 74, 78, 84 85; H. Rensink 6, 46; comb. Kwaak 9 11, 17,75, 83,86; J. v.d. Repe 10, 12,42. 60, 69, 70, 79; R. Tasma 13, 32, 38, 58 81; Bentschap Knook 14, 27, 43, 55, 63; H.T. van Hemert 19, 41; comb. De Rijke 24, 62, 76, 77, 88; W. Openneer 25, 50: C. Rijnberg 29, 33, 53,54,57,64,68, 89: J. Heijboer 36, 37; A. Bijl 48. De Reisduif Scherpenisse, Creil. Eer ste duif 1087,58 m/min, laatste duil 852,83 m/min. A. Moerland 13,6,23,35, 4143, 44; P Potappel 2, 14, 19, 38, 48; J.J. Bolier 4 5, 7, 9, 10, 20, 22, 26, 36, 49, 54, 59; J Moerland 8, 11, 12, 13, 24, 28, 34, 40 46, 56, 57; D. Menheere 15, 47, 52; H van Weerden 16, 29, 50; L. Hage 17, 21 31, 32, 33, 58; H. Krijger 18; J. op der Brouw 27, 30, 53; M. Potappel 37; D Uijl 39,42,45,55; A. Hage 51. De Reisduif Scherpenisse, Soustons. Eerste duif 910,02 m/min, laatste duil 761,75 m/min. P. Potappel 1, 2; J. Moerland 3, 4, 5, 7: A. Moerland 6.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 11