Reorganisatie bij politie leidde tot minder bekeuringen 'Zeeuwen moeten trots zijn op hun maritieme verleden' Plaatselijk nieuws Tholenaren musiceren in Steenbergen Meestoof werkt mee aan provinciaal toeristisch project VISSER Aardappelprijs niet lonend Internationaal scoutingkamp Veerse Meer DAG EN NACHT Tholen Weinig nachtopvang Oud- Vossemeer Rommelmarkt Rolemmer weg Sint- Annaland Chemocar Schutse zegt niet snel nee Bezwaarschrift ingetrokken Stavenisse Geen voorrang Chemisch afval Botsing Wilhelminastraat Sint- Maartensdijk Auto in sloot Tijdelijke opname Fietsmeerdaagse Scherpenisse Fiets-puzzelrit Poortvliet Patrijzenproject Sint- Philipsland Botsing op Rijksweg Auto bekrast Kindervakantiewerk Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen Arrondissementsparket telt minder zaken Vrijdags en zaterdags GEOPEND Plukze Woninginbraken Een maritieme ontdekkingstocht door Zeeland. Aan dat idee wordt momenteel vanuit de provincie gewerkt, maar in alle regio's worden er mensen bij betrokken. "Met behulp van hen inventariseren we op dit moment wat er is. Want hoewel Zeeland een interessante, rijke maritie me geschiedenis kent, is nog maar een klein deel daarvan nog altijd zichtbaar", vertelt provinciaal ambtenaar P. Klip. Voor Tholen en Sint-Philipsland is streekmuseum De Meestoof bij het project betrokken, nadat de gemeen te liet weten weinig mogelijkheden te zien. Buidel Schuur Predikbeurten Algemeen 'Sta voor hartstocht open, maar blijf ze meester.' Anders kan het wild lopen als een ongesnoeide heester. Bijtijds een heester snoeien, krijgt het een volle vorm. Gecontroleerd groeien binnen een beperkte norm. Zo ook met hartstocht: als het zijn gang mag gaan, is het kwaad in aantocht en verstand is van de baan. Stuur de slagzin op voor 1 augustus Weekend diensten Gedeputeerde staten hebben aan zorgcentrum Ten Anker subsidie verleend voor 159 dagen tijdelijke opname en nachtopvang. Het tehuis neemt hiermee bijna de helft minder dagen voor zijn rekening dan De Schutse in Sint-Annaland en slechts tien dagen meer dan Sint-Maartens- hof in Sint-Maartensdijk. De Hervormde Gemeente houdt op zaterdag 12 augustus de jaarlijkse rommelmarkt. Deze wordt gehou den van half negen tot twee uur op het terrein van dé familie Quist aan de Veerstraat. Mensen die nog din gen hebben, kunnen hiervoor bellen met tel. 2333 of 2538. Dan worden de spullen vrijdag 11 augustus opge haald. De groene rolemmer voor gft-afval, die op het sportpark bij de kantine van tennisvereniging TOV stond, is sinds fweé weken spoorloos ver dwenen. De emmer heeft het num mer 101469. De vereniging zou de rolemmer graag terugzien. Vandaag, donderdag, wordt het klein chemisch afval opgehaald door de chemowagen. Men kan de afvalstoffen in de chemobox aanbie den aan de chauffeur. Daarnaast kan men hiervoor zaterdagmorgen terecht op de gemeentewerkplaats in Scherpenisse van acht tot twaalf uur. Dit depot is verder elke woensdag morgen geopend. Maandag 31 juli wordt er voor de zending oud papier opgehaald. adv. IM Bejaardentehuis De Schutse krijgt dit jaar voor 300 dagen tijdelijke opname en nachtopvang subsidie van de provincie. Dat is erg veel ver geleken bij de twee andere bejaar dentehuizen in Tholen en Sint- Maartensdijk. "Sint Maartenshof heeft natuurlijk wat ruimte over, omdat het gaat sluiten en er zijn al een aantal mensen vertrokken naar elders. En Ten Anker in Tholen heeft het wellicht zo druk met de verpleging, dat er geen ruimte meer is voor veel tijdelijke opname", legt directeur J. Wesdorp van De Schut se uit. "Wij honoreren vrijwel iedere aanvraag. Voor zover dat mogelijk is natuurlijk. Maar het is nog maar een paar keer voorgekomen dat we iemand moesten weigeren. Ik vind dat mensen die hard hulp nodig heb ben, geholpen moeten worden. Wij zeggen niet snel 'nee'. De Schutse heeft een bezwaarschrift tegen de hoogte van de eigen bijdra ge ingetrokken. Het bejaardentehuis vond dat de provincie een te hoge inschatting heeft gemaakt van het bedrag dat de eigen bijdrage van de bewoners op zal leveren. Dit zou voor 1995 niet meer mogen zijn dan 1,3 miljoen. "We hebben dat bezwaarschrift ingetrokken, omdat we het geld toch wel krijgen. Als er een tekort ontstaat, moet de provin cie dat toch bijbetalen, maar het duurt allemaal veel langer voordatje het geld krijgt. Dus zou je in liquidi teitsproblemen kunnen komen", ver telt directeur J. Wesdorp van De Schutse. "Maar nu blijkt dat je via allerlei procedures die raming moet aanvechten. En dat is het ons niet waard. We krijgen het geld uiteinde lijk toch." Doordat de 53-jarige bestuurder van een winkelwagen op de splitsing Poststraat/Julianastraat geen voor rang verleende, reed woensdag een auto tegen hem aan. De 32-jarige bestuurder kwam van rechts. Hoe wel beide voertuigen schade oplie pen, konden ze hun weg vervolgen. Het klein chemisch afval wordt morgen, vrijdag, in Stavenisse en het buitengebied opgehaald door de chemowagen. Men kan het afval in de chemobox aanbieden aan de chauffeur. Hiervoor kan men zater dagmorgen ook terecht op de gemeentewerkplaats in Scherpenis se. Het depot in Scherpenisse is ver der iedere woensdagmorgen ge opend. Twee auto's werden vrijdag fors beschadigd bij een botsing op de kruising van de Wilhelminastraat met het Van der Lek de Clercqplein. Op het plein reed een 29-jarige auto mobilist uit Amsterdam. Aan het einde van de weg negeerde hij het stopbord en stak meteen de Wilhel minastraat over. Daarbij zag hij ech ter een 38-jarige bestuurder uit Roosendaal over het hoofd. Bij de botsing die volgde, raakte de wagen van de Amsterdammer total loss. Het voertuig werd door een ber gingsbedrijf weggesleept. De auto van de Roosendaalse bestuurder liep alleen schade aan de voorzijde op. Een 69-jarige man uit Poorvliet en diens vrouw kwamen vrijdagmiddag met de schrik vrij toen ze met hun auto in de sloot langs de Provincia- leweg belandden. Het echtpaar reed in de richting van Stavenisse en wil de een camper inhalen. Op dat moment zag de bestuurder echter een tegenligger aankomen en om een botsing te voorkomen stuurde hij naar rechts. De wagen kwam in de berm terecht en belandde vervol gens in de sloot Het echtpaar kwam met de schrik vrij. De auto werd zwaar beschadigd afgevoerd naar een garage. Bejaardenhuis Sint Maartenshof krijgt van de provincie dit jaar voor 149 dagen subsidie voor tijdelijke opname en nachtopvang. Sint-Maar- tenshof, dat op de rol staat om plaats te maken voor een woonzorgcen trum, heeft daarmee slechts tien dagen minder gekregen dan Ten Anker in Tholen. Van dinsdag 8 tot en met donderdag 10 augustus wordt de smalstads fietsmeerdaagse gehouden. De deel nemers kunnen kiezen uit een route van één of van twee uur. Elke avond kan van zes tot zeven uur gestart worden bij gemeenschapscentrum Haestinge aan de Sportlaan. Voor iedere deelnemer is er een herinne ring. Startbewijzen zijn verkrijgbaar bij het startbureau en bij de firma Van Houdt aan de Markt. Organisa tie van de tocht is in handen van wielertoerclub De Bidon en evene mentencomité smalstad. De dorpsgemeenschap Scherpenisse organiseert zaterdag voor de tweede keer een fiets-puzzelrit. De tocht gaat over een groot deel van Tholen en onderweg moeten een aantal opdrachten worden uitgevoerd. De rit is ongeveer 20 kilometer lang en de start is om half twee bij café Zee- lands Welvaren. Aan het sinds 1991 lopende patrij zenproject van de stichting behoud natuur en leefmilieu deden vorig jaar tien akkerbouwers mee. Er waren beheerovereenkomsten ge sloten voor 8,8 km akkerrand. De kosten hiervan bedroegen 2544 gul den per 100 hectare. De patrijzen stand in het project heeft zich gun stig ontwikkeld. Na drie slechte sei zoenen kende Poortvliet vorig jaar een redelijk broedseizoen. In de demovelden (die ook in .Groningen, Drente en Limburg liggen) hand haafden zich bijna twee keer zoveel broedparen als in de controlevelden. Tegen twee automobilisten die woensdagmiddag op de Rijksweg met elkaar in botsing kwamen, is door de politie proces-verbaal opge maakt. De ene, een man uit Renesse, wilde ter hoogte van de Industrie weg keren op het moment dat hij werd ingehaald door een Sint-Phi- lipslander. De politie onderzoekt nog of laatstgenoemde te hard heeft gereden. Binnen een tijdsbestek van 33 uren is vorige week in de Schoolstraat een personenauto twee keer door onbekenden bekrast. De 60-jarige eigenaar deed aangifte van de ver nieling bij de politie. De werkgroep Dorp te Anna Jacoba- polder organiseert dinsdag, woens dag en donderdag het kindervakan tiewerk. De organisatie gaf eerder (abusievelijk) aan onze redactie door dat het evenement voor alle kinderen van de gemeente Tholen zou zijn. Dit vanwege het feit dat er te weinig deelnemers uit Anna Jaco- bapolder waren. Het blijkt echter zo te zijn, dat er wél kinderen uit Sint- Philipsland mee mogen doen, maar niet uit de overige Thoolse woon kernen. Het evenement is bedoeld voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Dinsdag begint het evenement donderdag, vrijdag en zaterdag 27, 28 en 29 juli MALSE BIEFLAPPEN 500 gr. NASI OF BAMI 500 gr. 9,95 3,25 VERSE DRUMSTICKS 1 kilo naturel of gemarineerd6,75 C0RNEDBEEF RUNDERROLLADE GRILLHAM VLEESSALADE 100 gr. 100 gr. 100 gr. 500 gr.. 1,35 2,50 2,10 1,75 maandag 31 juli, dinsdag en woensdag 1 en 2 augustus MAGERE RUNDERLAPPEN GEHAKT VET SPEK SPEKJES 1 kg 1 kg 1 kg 200 gr., .15,00 .10,50 6,50 1,25 Advertentie I.M. op de School met de Bijbel te Anna Jacobapolder. Daar wordt de vlag gehesen en het kindervakantielied gezongen. De jeugd van 4 tot en met 8 jaar gaat vervolgens naar kinder boerderij 't Appeltje en het bos in Bergen op Zoom. De overige jonge ren (tot 12 jaar) gaan 'schorre lopen'. Woensdagmorgen vertrekt de hele groep per bus naar familiepark Drie- vliet te Rijswijk. Op de laatste dag beginnen de activiteiten om twee uur. De oudsten gaan een spelletjes race doen met ondermeer doelschie- ten, touwtrekken en een kruiwagen race. De kleinsten gaan ook diverse spelen doen zoals ballontrappen en zaklopen. Ouders en andere belang stellenden kunnen hiernaar komen kijken. Om vijf uur wordt het kin dervakantiewerk afgesloten met een barbecue. 'U8TWERK I Da gerenommeerde LIJSTENMAKER voor het eiland Tholen Molenstraat 13, tel ./fax: 01666-4041 4695 CK Sint-Maartensdijk Advertentie I.M. De aardappelprijzen zijn tot bene den een kwartje per kilo gedaald, met uitzondering van Bildtstar. "Dat is te weinig, zo is het geen lonende teelt meer", meldt directeur D. Hage van de Sint-Annalandse veiling. Door het warme weer is er minder vraag, terwijl de aanvoer behoorlijk blijft. Gisteren werd er in Sint- Annaland 186 ton aangevoerd, wat een kwart minder was dan dinsdag. Voor de meeste soorten steeg de prijs gisteren nog met een cent. Voor Bildtstar werd een stuiver meer betaald dan een week geleden: 37 tot 40 cent. Eigenheimer is de tweede soort die meer dan drie dub beltjes opbrengt, namelijk 31 tot 36 cent. Woensdag 26 juli. Doré 18-23, drielingen 7-8, kriel 174-188; Gloria 13-22, bonken 30-34, drielingen 11- 13, kriel 201-205; Frieslander 22, bonken 36-38; Eigenheimer 31-36; Bintje 18-24, kriel 195; Bildtstar 35- 40. Aanvoer 186. Dinsdag 25 juli. Doré 16-22, drie lingen 8-9, kriel 166-172; Gloria 16- 21, bonken 30-32, drielingen 11-12, kriel 196-199; Frieslander 21-23, bonken 35-36, kriel 197; Eigenhei mer 33-37; Bildtstar 37-40. Aanvoer 250 ton. Bij het arrondissementsparket in Middelburg zijn vorig jaar 4714 misdrijfzaken ingeschreven en 1331 economische of milieudelicten. Dat betekent een daling met ruim tien procent ten opzichte van 1993. Het aantal ingeschreven strafzaken bij de kantongerechten daalde zelfs met bijna 18% tot 8366. De daling bij de misdrijfzaken komt volgens het parket op het conto van de politiereorganisatie. Dit proces heeft geleid tot het opmaken van minder processen-verbaal. Op dit moment lijkt de produktie van de politie zich te stabilisapn of ver toont zelfs een beperkteMijging. Dat meldt het activiteitent®) van het arrondissementsparket. 3pj het par ket bestaat 'enige zorg' over het suc cesvol realiseren van de gestelde prioriteiten, gezien de beperkte poli tie- en opsporingscapaciteit. Want juist de inbreng van de politie is daarbij van groot belang. Dat de kantongerechten het veel minder druk kregen, heeft een heel andere oorzaak. Een groot aantal overtredingen wordt niet langer strafrechtelijk afgehandeld, maar administratief- of fiscaalrechtelijk. Zo zijn een aantal parkeerovertre- dingen gefiscaliseerd en is de invloed merkbaar van de wet admi nistratief rechtelijke handhaving verkeersvoorschriften (wet Mulder). Het parket, dat in augustus verhuist naar een nieuw onderkomen in de Zeeuwse hoofdstad, gaat het werk in twee stromen verdelen. De stroom 'veel voorkomende criminaliteit' kenmerkt zich door snelheid en doelmatigheid. Daarnaast zijn er de 'bijzondere zaken', waarbij het belangrijk is dat het openbaar minis terie de zaak juridisch perfect - dus foutloos - afwikkelt. Gedacht wordt aan het instellen van een kwaliteits controlegroep, die strafdossiers gaat toetsen op fouten, vertragingen en onzorgvuldigheden. Dit jaar is de plukze-wetgeving een punt van aandacht. Ze is erop gericht de daders van misdrijven direct in de portemonnee te treffen. Van de 257 slachtoffers die vorig jaar de schadebemiddelaar van het parket inschakelden, kreeg 60% een volledige of gedeeltelijke schade vergoeding. En 63% van de daders moest de aangerichte schade geheel of gedeeltelijk vergoeden. In totaal 89 veroordeelden moesten samen 54.128 gulden betalen. Op het gebied van de plaatselijke ernstige criminaliteit gaat de aan dacht in de eerste plaats uit naar woninginbraken, roofovervallen, zeden- en drugsdelicten. Ook de verkeersveiligheid mag niet uit het oog worden verloren. Door het verkeer vallen per jaar vele malen meer doden en gewonden dan door geweldscriminaliteit, meldt het activiteitenplan van het parket. Op dit terrein zijn de aandachtspunten: alcoholgebruik, snelheid, rijden door rood licht, gebruik autogorden en bromfietshelm, alsmede het ver- keersonveilige gedrag van - vooral jeugdige - bromfietsers. Bestrijding van de zware georgani seerde criminaliteit - waarvoor de regiopolitie 38 mensen beschikbaar heeft - en fraude, milieudelicten als mede uitingen van discriminatie en racisme blijven als landelijke speer punten eveneens de aandacht hou den van het Middelburgse parket. Dwarsfluitist Jacco Bruijnzeel en organist Jan de Viet uit Tholen ver zorgen zaterdagmiddag vanaf half drie een concert in de Hervormde kerk te Steenbergen. Het program ma bestaat uit werken uit de Duitse hoogbarok van ondermeer T. Böhm, G.P. Telemann en J.S. Bach. De fluitsonates worden begeleid op orgel en clavecimbel. Deze laatste twee instrumenten zijn ook solis tisch te horen, bespeeld door De Viet. Eén aspect van het Thoolse maritieme verleden - de botvisserij met hoogaarzen - herleeft momenteel in streekmuseum De Meestoof "De Meestoof wil wel meewerken aan het opsporen van die geschiede nis, een drietal vrijwilligers heeft zich daartoe al gemeld", vertelt Eef de Jonge van het museum. "We hopen dat het uitmondt in iets blij vends. In de visserijafdeling van De Meestoof zou een en ander perma nent belicht kunnen worden." Visse rij ligt voor de hand, maar ook de havens, de beurtvaart, oester- en mosselcultuur zijn aspecten van het cultuur-historisch maritiem erfgoed, aldus mevrouw De Jonge. "Wat is er in de dorpen nog van over? Waar was ooit de haven?" Klip legt uit dat het begrip 'mari tiem' voor het project is afgebakend tot alles wat met varen te maken heeft. Hij noemt de koopvaardij, Verenigde Oostindische Compag nie, zeeslagen, maar ook sluizen. "Het is de bedoeling om de maritie me historie per regio te bundelen en er een plaats met aantrekkingskracht voor te zoeken." Graag zou hij zien dat de aandacht voor de maritieme geschiedenis ertoe leidt, dat de Zeeuwse bevolking zich betrokken voelt, er trots op wordt. "En er de waarde van inziet om er wat mee te doen op het toeristische vlak." Want dat is de opzet: het maritieme erfgoed moet toeristen lokken. De projectmanager die zich op dit moment met Zeeland maritiem bezighoudt, wordt dan ook bekos tigd uit het toeristisch-recreatief ont wikkelingsfonds van de provincie. De financiering van het geheel is op dit moment onderwerp van studie. Klip windt er geen doekjes om: de provincie kan dit niet alleen betalen. Als er in een regio iets concreets tot stand komt, zullen gemeenten of bedrijven in de buidel moeten tas ten. Klip vindt dat de historische gege vens zo authentiek mogelijk aan het publiek gepresenteerd moeten wor den. Er wordt nog gezocht naar een originele, vernieuwende manier om dat te doen. "Je moet wat kunnen laten zien. Neem nou Biezelinge. Daar was vroeger een haventje, maar dat is verdwenen. Er bestaan echter schitterende platen van, die zou je kunnen opblazen en dan tek sten erbij plaatsen." De ambtenaar ziet het al helemaal voor zich. Bin nen het project wordt ook grens overschrijdend gewerkt, want vanuit Zeeland waren er op maritiem gebied contacten met plaatsen als Gent en Antwerpen. Een stukje van de Thoolse maritie me geschiedenis is nog tot eind oktober te zien in De Meestoof. Het streekmuseum heeft namelijk een expositie ingericht rond de Thoolse botvisserij met hoogaarzen. Pronk stuk is een door Middelburger Han Reijnhout gebouwd model van de TH 60 (in 1902 bij Van Duivendijk gebouwd voor C.J. Kegge). Sinds kort zijn er ook twee tekeningen te zien, die de Antwerpenaar Henri Seghers in 1894 maakte van de haven en de werf van Van Duiven- dijk in Tholen. "Ze zijn uit een depot van het Plantijn-Moretusmusem in Antwerpen gekomen en nooit eerder geëxposeerd", vertelt Frank Kouse maker van De Meestoof. Over de broodnodige uitbreiding van het museum in Sint-Annaland kan voorzitter Westerveld nog wei nig nieuws melden. Tekening en begroting voor een nieuwe schuur - kosten een kwart miljoen gulden - liggen gereed. De gemeente heeft voor volgend jaar anderhalve ton in de meerjarenraming staan. "We zijn bezig om sponsors te vinden, maar dat is nog niet rond", vertelt Wester veld. "En er is voorzichtig een bouwcommissie gevormd. Een bouwkundige en een financiële man heb ik al, maar ik kan best nog een paar mensen gebruiken die er wat van hun tijd in willen steken. De Meestoof is immers een museum van de hele bevolking", aldus de voorzitter. Zondag 30 juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Donken, Wil- sum. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. De Pagter, Dordrecht. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen. 17 u. vesperdienst. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Westerink, Bunschoten. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Vlaardingerbroek, Rotter dam. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst 14.30 u. student M. Visser GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. pastoor Wiertz. zo 9.30 u. pastoor Wiertz. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. De Jong, Sliedrecht. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 27/7 19.30 u. ds. C.J. Meeuse. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. Theo Slager uit Sint-Annaland is aan de opleiding voor de vleessector SVO in Goes geslaagd voor het exa men chefslager en worstmaker. Johan Scherpenisse uit Sint-Anna land behaalde aan dezelfde oplei ding het diploma produktiegezel. Aan de hogere agrarische school in Delft haalde George Don uit Sint- Maartensdijk zijn diploma land- en tuinbouw met als afstudeerrichting fruitteelt. Bij de stichting opleiding Doe Het Zelf in Utrecht heeft Jackie Franke uit Sint-Maartensdijk het onderne mersdiploma gehaald. Nogmaals een reactie op de spreuk in de rubriek deze week in de Eendrachtbode van 20 juli: Mevr. P.A.S. Kubista, Kreeftenstraat 3, Tholen. Van 1 tot en met 10 augustus wordt aan het Veerse Meer het 'Zee-Land- Kamp' van de scouting gehouden. Ruim 600 scouts uit Zeeland, Bel gië, Engeland en Duitsland kampe ren op de terreinen van het scoutcen trum te Veere. In dezelfde periode (vanaf 7 augustus) wordt de World Jamboree gehouden in Dronten. Vrijdag 5 augustus bezoeken 500 scouts van de World Jamboree de groep in Zeeland. Zij openen samen de Middelburgse kermis. Maandag 7 augustus brengen de 600 scouts uit Veere een tegenbezoek aan de World Jamboree in Dronten. Verder worden er allerlei activiteiten geor ganiseerd zoals kanovaren, vlotten bouwen, abseilen, surfen, primitief koken, fiets- en trektochten. Ook de Thoolse scoutinggroep Heenetrecht is vertegenwoordigd op het kamp in Veere. Stuur de slagzin van de kruiswoord puzzel uit de Eendrachtbode van 20 juli voor 1 augustus per briefkaart op naar: Nederlandse Nieuwsblad pers, Van Blankenburgstraat 74, 2517 XT Tholen. Dan maakt u kans op 1 van de 10 prijzen van 250 gul den. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Vroegindeweij, Amers foort. 19 u. ds. Verweij, Middelburg. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 3/8 u. 14.30 u. ds. Roos, Opheus- den (H.D.). SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Sar, Barendrecht. 14.30 u. dhr. Smouter, Rhoon. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 2/8 19.30 u. ds. Bac, Bodegra ven. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Van der Haar, Hou ten. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Moolenaar, Ulvenhout. 15 u. nog niet bekend. zaterdag 29 en zondag 30 juli Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Mellema, Tholen tel. 01660- 2377. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse tel. 01663- 2400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer tel. 01676-2545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts v.d. Spuy, Bergen op Zoom tel. 01640-33177. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 3039 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis) KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 05129- 1202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06- 0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-69869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 01660-4574 JAIB Informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18-20 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 27 juli t/m vrijdag 4 aug. donderdag 27 4.27 - 16.42 vrijdag 28 5.02- 17.17 zaterdag 29 5.37 -17.52 zondag 30 6.12 -18.32 maandag 31 6.52 - 19.02 dinsdag 1 7.27-19.32 woensdag 2 8.02 - 20.12 donderdag 3 8.42 - 20.57 vrijdag 4 9.27-21.47 do 27/7 16.13 u.NM vr 4/8 4.17 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAUt Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 2