Aal vissers zijn fel tegen duikers Belangstelling braderie matig maar verenigingen tevreden Krabbenfoor moet historischer worden Junior John den Engelsman heeft capaciteiten en klasse Begeleider en oud-dernyrijder Bep van Hees: Prijzen van aardappelen weer omlaag S.C. Stavenisse raakt plankjes Rad van Avontuur niet kwijt Meer kwaliteit Bergse braderie Gymnaestrada indrukwekkend Donderdag 20 juli 1995 Zeer frequente vernielingen bij Strijenham "De annexatiedrift of agressie van de - veelal buitenland se - duikers mag of kan nooit leiden tot het offeren van een al generaties lang in dit water vissend familiebedrijf ten behoeve van een beperkt aantal hier tijdelijk verblij vende recreanten!" EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Een wolkbreuk gooide zaterdag roet in het eten van de ronde van Sint-Maartensdijk, zeven kilometer verder bleef het droog op de braderie van Stavenisse. Ideale weersomstandigheden, maar de publieke belangstelling was matig. Toch zijn veel verenigingen tevreden. Van 27 tot en met 29 juli staat Bergen op Zoom in het teken van de bourgondische Krabbenfoor. Voor de 31e keer wordt deze 'braderie' in het Krabbengat gehouden. Bijna twintig jaar daarvan heet het Krabbenfoor. De organisatie, de stichting Bergse ondernemers belangen (BOB), wil het historische karakter van de stad meer gaan benadrukken. Een plan om drie oude stadspoorten na te bouwen, bleek dit jaar nog niet realiseerbaar, maar aan de aankleding van de stad wordt wel het nodige gedaan. Enorm ingeleverd Vergunning ingetrokken Drumstel Cavia-race Monumenten Bungy jumpen Enquête Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. flakkee verhuizingen b.v. Wij zijn wegens vakantie GESLOTEN van14t/m 22 juli WHS A-junioren Acht van Chaam Junior John den Engelsman (18) uit St. Annaland droomt er nu al van dat hij de Tour de France wint. "Dat wil toch iedereen", zegt hij verontschuldigend, want voor een wielrenner die aan zijn eerste volle seizoen bezig is, lijkt dat hoog van de toren geblazen. "Maar hij heeft echt de capaciteiten en de klasse. Over drie jaar behoort hij tot de top van Nederland", voorspelt begeleider Bep van Hees. Hij is een kenner. Als oud-coureur en dernyrijder met o.a. Peter Post en René Pijnen reed hij op de wielerbanen van Ahoy en Oudenbosch. "Wanneer je in 22 wedstrijden acht keer bij de eerste tien zit, is dat gewoon veelbelo vend", zegt Van Hees. Schaker Denk en Zet Even slikken Dat schrijft dhr. M.W. Koster uit Tholen, voorzitter van de vereniging van Beroepsaalvissers Zuid-West Nederland in een brief aan de Stuur groep Oosterschelde. Gedeputeerde J.G. van Zwieten heeft inmiddels, als voorzitter van de Zeelandcom missie duiksport, dit seizoen al op basis van vrijwilligheid zoneringsaf spraken gemaakt, waarbij de duikers bij Strijenham moeten inleveren. Koster heeft dringend verzocht om Strijenham 55 niet als duikplaats aan te wijzen. Hij verwijst in dit ver band naar het Beleidsplan Ooster schelde, waarin achtereenvolgens natuur, visserij en recreatie genoemd worden. Bij het eindge sprek over de duikproblematiek tus sen verschillende belangengroepen, eind april, kwam er geen eenslui dend advies. Koster constateert, dat de beroeps visserij met vaste vistuigen opnieuw enorm heeft moeten inleveren. "De Achttien leden van WIK Sint-Anna- land en drie van Spido Oud-Vosse- meer deden de afgelopen week in Berlijn mee aan de wereldgymnae- strada. Ze maakten deel uit van de 1500 mensen sterke Nederlandse afvaardiging naar dat evenement, waar niet de prestatie van belang is maar het onderlinge contact. De Tholenaren reisden per bus en deden er 's zaterdags op de heenreis elf uren over om in de Duitse hoofdstad te komen. Ellen van Haaften uit Sint-Annaland deed voor het eerst mee aan een wereldgymnaestrada en vond het een indrukwekkende bele venis. "Vooral bij de sluitingscere monie, als er zo'n 70.000 mensen zitten te kijken, dan krijg je best kip- pevel", vertelt ze. De Tholenaren werden onderge bracht in een school in de wijk Spandau. Ze deden mee aan het ope- ningsdefilé en voerden zowel dins dag als donderdag het demonstratie nummer Holland-massaal uit, een aaneenschakeling van acts van tur ners, spingers, acro-gymnasten, jazz-dancers en senioren. Het merendeel van de Thoolse afvaardi ging deed mee aan de turnoefening van Lenie Lens, en enkelen aan de springoefening van Koos v.d. IJssel. "En dat bij een temperatuur van 37 graden", aldus Ellen van Haaften. Zij was één van de vier WIK-leden (samen met Iris de Rijke, Evelien en Jeroen Moerland) die de oefening van de springgroep met de jazz-dan cers tijdens de sluitingsceremonie nog eens mochten uitvoeren. "Dat is een heel bijzonder gezicht, want je springt met acht rijen tegelijk, wat een fonteineffect geeft." De terugreis werd zondag overscha duwd doordat begeleider Joop Smulders uit Oud-Vossemeer door een hartstilstand werd getroffen en ernstig ziek in Berlijn moest achter blijven. duiksport claimt gebieden die voor onze visserij van cruciaal belang zijn, met name de door de Belgische duikersbond geclaimde plaats bij Strijenham. Men vindt het zo leuk om daar te duiken, maar het gevolg is, dat een visser die al eerder in ver band met de afsluiting van de Oos terschelde veel visgebied heeft inge leverd, zijn bedrijf zal moeten sta ken! Duikers kunnen of willen op de een of andere manier het in het water staan van vaste vistuigen niet accepteren. Het resultaat is namelijk, zeer fre quente vernieling aan de vistuigen, van een dusdanige orde van grootte, dat een redelijke bedrijfsvoering niet meer mogelijk blijkt", aldus voorzitter Koster uit Tholen van de vereniging van Beroepsaalvissers Zuid-West Nederland. In het najaar wordt er een inspraak procedure gehouden over de advie zen van de Zeelandcommissie en de Stuurgroep Oosterschelde, alsmede de eventuele gevolgen voor de regelgeving. Gedeputeerde staten blijven nauw toezien en hebben van vier Belgen en een Nederlander de duikvergun- ning ingetrokken. Inwoners uit Hal- Ie, Wemmei, Meise en Meisbroek mogen niet onder water tot 1 januari 1996. Een nog zwaardere straf kreeg een inwoner van het schelpdieren centrum Yerseke, wiens duikver- gunning is ingetrokken tot 1 juli 1996. De aardappelprijzen blijven dalen. Gisteren lagen de prijzen op de vei ling Sint-Annaland weer meer dan een dubbeltje lager dan een week geleden. Voor een kilo Doré's werd 15 tot 31 cent betaald. Ook dinsdag was dat al zo. Voor Eigenheimer en Bildtstar blijven de hoogste prijzen betaald worden, maar ook die liggen respectievelijk 13 en 28 cent lager dan een week geleden. De aanvoer verschilde met ruim 300 ton nauwe lijks van vorige week. Woensdag 19 juli. Doré 15-31, drielingen 5-9, kriel 166-175; Pre mière 22-25, bonken 46-47, drielin gen 9, kriel 185; Gloria 21-27, bon ken 36-41, drielingen 8-11, kriel 188-200; Frieslander 24-27, bonken 42-43, drielingen 11-12, kriel 192; Berber bonken 42; Eigenheimer 40- 45, kriel 35; Ambiance drielingen 8; Bildtstar 32-35. Aanvoer 316 ton. Dinsdag 18 juli. Doré 22-30, bon ken 9, drielingen 10-12, kriel 150- 168; Première 22-25, bonken 46-50; Gloria 12-26, bonken 39-48, drielin gen 10-11, kriel 176-184; Frieslan der 22-28, bonken 42-43, drielingen 10, kriel 186; Eigenheimer 40-50; Bildtstar 40-43. Aanvoer 348 ton. Ook de organiserende voetbalver eniging s.c. Stavenisse toonde zich niet ontevreden. Voorzitter A. Moerland: "Het heeft de hele dag leuk gelopen, maar het is niet meer zo dat je 's avonds tussen zeven en acht voetje voor voetje door de Voorstraat moet gaan. Die tijd is voorbij. Het is een tendens die over al doorzet. Piekdruktes zijn er niet meer. De mensen raken een beetje verzadigd." Het betekende wel dat het Rad van Avontuur prijzen overhield. De andere onderdelen van de voetbal vereniging (schiettent, darts, spij- kerbalk, enveloppen trekken en rommelmarkt) liepen evenwel rede lijk tot goed. "Bij het Rad van Avon tuur raakten we de plankjes niet kwijt. Dat is wat tegengevallen." Voor de braderie waren 96 stands uitgegeven; twee kraampjes bleven leeg. Een daarvan stond uitgerekend naast de Anib, die toch al een slech te dag beleefde. Verkocht de bond vorig jaar nog 1750 loten voor de boodschappenmanden, dit jaar bleef het aantal steken op 1100. De Anib kon daarmee maar nauwelijks uit de kosten komen. Sportshop J&C uit Sint-Maartens dijk stond voor het eerst op de bra derie met sportschoenen, sportkle- ding en Ajax-artikelen. Volgens J. Leeuwenhaag was er redelijke belangstelling. Vooral de Ajax-attri- buten blijken in trek. "Het is voor ons een stukje reclame. Dat is het idee om mee te doen. We staan straks ook in Sint-Annaland en Tho len." Bij peuterspeelzaal 't Stavertje was het rond vier uur rustig. Wel was er belangstelling voor het schminken, maar de verkoop van zelfgemaakte wenskaarten, kaarsen en sieraden liep minder. Bezoekers konden raden naar de lengte van de peuters en de juf op een foto. Drie personen wisten het goede antwoord: zeven tien meter en veertig centimeter. Bij het ringen gooien voor allerlei artikelen zoals televisies, cd-spelers, radio's, stofzuigers en andere elec- trische apparatuur zat Gerard van de Zijde uit Breda te wachten op klan ten. "Een beetje slapjes, "verwoord de hij zijn indruk over de belangstel ling wat gematigd. Van de Zijde was nieuw op de braderie. Ook J. van der Boom zat voor het eerst op het braderiecircuit van Sta venisse. De Spijkenissenaar die pas kort in Stavenisse woont en de B en C-jeugd van Stavenisse gaat trainen, probeerde curiosa aan de man te brengen: een drumstel, een glazen kastje met schemerlamp, potten en schalen, glazen en bestek. "Het gaat vrij goed. Er komt veel publiek van de campings. Het zit hier erg plezie rig, de mensen hebben het naar de zin en ik verkoop iedere keer wat. Vooral aan jonge mensen." Marco Smith uit Naaldwijk is min der te spreken. Zijn T-shirts, bedrukt met indianenmotieven, verwisselen nauwelijks van eigenaar. Datzelfde geld voor de horloges, de centuren en sieraden uit zijn kraam. "Het gaat niet zo goed. Ik had het drukker ver wacht." Smith had ook in Goes gestaan en daar 'liep het als een speer'. "Daar waren ook meer toeris ten. Het is toch een bepaald publiek dat dit soort artikelen koopt", zegt de jonge verkoper. Bij de gymnastiekvereniging Kwiek kunnen bezoekers meedoen aan een prijsvraag door drie vragen te beant woorden over de gymclub. Richard Priem uit Sint-Maartensdijk won er een knuffelbeer mee. Het eten van vier koekjes in een minuut, een ander onderdeel van Kwiek, lukte niemand. "Na drie koekjes ging het niet meer. Het waren dan ook erg droge koekjes, "zegt penningmees ter Anja Smits. De gymclub pro beerde ook nieuwe begunstigers te winnen. Dat lukte boven verwach ting: in totaal kon Kwiek 50 dona teurs inschrijven. "Daar zijn we heel blij mee. Deze mensen kunnen we volgend jaar weer aanschrijven." G. Scherpenisse van café-cafetaria Scherpenisse had ook niet te klagen. Het terras was goed vol. Ook de ver koop van ijs viel niet tegen. Nieuw was de grote tafel met een uitgebreid assortiment snoep. "Heel aantrekke lijk voor kinderen. Er is wel veel werk aan om het te sorteren maar het loopt redelijk." Wie ook niet over belangstelling te klagen had was J. Adams uit Uden- hout met zijn cavia-race. Een simpel spel waarbij de deelnemer altijd een prijsje wint. Vooral kinderen willen graag een cavia vasthouden en het dier op de tafel zetten. De cavia loopt onder een van de twintig poortjes door en de deelnemers krijgt het gipsen beeldje dat op het poortje ligt. Adams had drie super marktwagentjes met beeldjes mee genomen, maar was tegen vijf uur al twee wagens kwijt. "Het is me heel veel meegevallen. Het is toch maar een klein dorpje," aldus Adams die bij camping Quaak te gast is. De sportvissers-en watersportver eniging Stavenisse gebruikt de bra derie om zich te 'presenteren', zo legt secretaris H. Rozendaal uit. In de kraam liggen tweedehands spul len voor de plezierbootjes en de hen gelsport. Bezoekers mogen een lood optillen om te raden hoeveel dat weegt. Voorde 120 leden tellende voetbal vereniging blijft de braderie een belangrijke bron van inkomsten. Moerland: "Vergeleken met Tholen zijn hier weinig bedrijven, dus ook weinig sponsors. Het organiseren van de braderie is echt nodig om onze kas te spekken. Dit blijven we dan ook doen." Naast de vaste onderdelen van de Krabbenfoor zoals de kunstmarkt, oude ambachten en kennis, is er dit jaar veel aandacht voor de sfeer in de binnenstad. "We zullen de stad opfleuren met vlaggen en banieren met daarop de wapens van de heer lijkheid Bergen op Zoom en met bepaalde straatnamen in Gotische stijl", zei R.G.L.M. van Egeraat van de werkgroep Krabbenfoor. "Onder meer door het aankleden van de stad willen we de kwaliteit van de krab benfoor verbeteren. We gaan de deelnemers stimuleren om nog meer mee te doen met het historische beeld. Het moet een echt feest in de stad worden." Voorzitter A. van der Sluijs van de BOB meldt dat er inmiddels 200 standhouders voor de Krabbenfoor zijn. "En daar is de organisatie heel tevreden mee." De Krabbenfoor wordt donderdag middag om twee uur geopend door burgemeester mevr. A. van den Berg en markies Francois Egon de la Tour d'Auvergne die met zijn lakei voor het eerst op de Krabbenfoor zal verschijnen. Gedurende drie dagen zijn er door de hele binnenstad muziekoptredens, kraampjes en ter rasjes. Verder wordt er in de Parade, Koevoetstraat, Kerkstraat, Hoog straat en Thaliaplein snuffelmarkt gehouden. Op het St. Josephplein en het St. Catharinaplein staan kermis attracties opgesteld en op de binnen plaatsen van het Markiezenhof tonen kunstenaars hun werk, geven demonstraties en verkopen ook eventueel wat. In het benadrukken van het historische karakter van Bergen op Zoom, past ook de open stelling van vijf monumenten: de St. Gertrudiskerk, het stadhuis, de gevangenpoort, de synagoge en het Markiezenhof. Daarnaast brengt de toneelgroep Phoenix donderdag, vrijdag en zaterdag op diverse plaat sen het wagenspel 'Krabben waar 't jeukt'. Overige historische aspecten aan de Krabbenfoor zijn de costuums waar in diverse groepen en ondernemers zich in zullen tonen, optredens van de groep 't Gelag die middeleeuwse muziek brengt, concerten van de stadsbeiaardier, demonstraties bier brouwen op het Sint-Josephplein en demonstraties van oude ambachten in de Steenbergsestraat en Lieve vrouwestraat. De hele middag en avond is de ziekenomroep Lievens- berg in de lucht met live-optredens. Op de Grote Markt is er 's middags een acrobatenaét van circus Savanti en een optreden van goochelaar Jac- ky Lorenzo, 's Avonds van tien tot half elf treedt een dansgroep van dansschool Rien Janvier op met Real Dynamite. Van negen tot half twee is het podium bestemd voor muziek. In de Steenbergsestraat en op het Beursplein zijn er iedere dag oude ambachten te zien. Kunstmarkt is er in Markiezenhof en Ierse markt bij the Celtic Shop waar 's avonds van zeven tot half negen Ierse bands optreden. Van één tot tien worden er jeu de boules-spelen gehouden op de binnenplaats van café d'Angleter- re en van tien tot acht uur is er een Grebse rommelmarkt bij café 't Zwijnshoofd. Op het St. Catharina plein treden vanaf negen uur 's avonds bands voor het voetlicht op twee podia. Op het St. Josephplein en in de gelijknamige straat worden demonstraties bierbrouwen gege ven. In Huybergsestraat wordt vanaf zes uur 's avonds een show van fit- nesskleding gehouden en op het Gouvernementsplein staat een kin derdraaimolen en zijn er radiogra fisch bestuurbare modelauto's voor jong en oud. De Stationsstraat bij V&D is nieuw in de route. Hier staat een springkus sen, alsmede een vers-fruit-cocktail- bar en de minicars voor de kleinsten. In de Bos- en Potterstraat verzorgt de Bergse radio en televisie omroep een live-programma en zijn er diver se optredens. Vrijdag kan men hier een alpine-klimwand bedwingen. Zaterdag wordt hier de bungy-run (horizontaal aan een rubber koord trekken) gehouden door de stichting Nederland schoon. Ook is er d^n bungy jumpen gecombineerd met een actie tegen zwerfvuil in Neder land. Dit jaar wordt er op de Krabbenfoor ook een enquête gehouden in opdracht van de VVV en de BOB om te zien hoe de bezoekers de Krabbenfoor ervaren. Tanny van Loon, student aan de Tilburgse hogeschool voor toerisme en ver keer, stelde de enquête op als deel van haar eindexamenscriptie. Ver der trok de organisatie nog drie muziek- en toneelgroepen uit België aan. Donderdag treedt 'Le Ier régi ment de la vieillè garde' op. Vrijdag is het de beurt aan 'Joyeux Souxhon- nays'. Deze twee groepen komen beide uit de buurt van Brugge. De derde groep komt uit de omgeving van Luik. 'Garde imperiale de Napo leon' loopt zaterdag door de stad. Een delegatie van het Zunderts bloe mencorso-organisatie, maakt voor de Krabbenfoor een aantal bloem- schilderijen van de aude stadspoor ten en van een bekende Bergenaar. Dit laatste schilderij wordt donder dag van twee tot vier uur op de Gro te Markt voltooid. De organisatie wilde aanvankelijk replica's laten maken van de Wouw- se-, Steenbergse- en Bosschepoort. "Maar we hebben ons wat verkeken op de financiën, dus dat houdt het publiek nog tegoed voor volgend jaar", zegt F.F. Notten van de werk groep Krabbenfoor. vind ik 20 tot 21 graden de beste temperatuur. Tot nu toe heb ik op macht de prijzen gehaald. Ik moet steeds alleen zien aan te komen, want sprinten lukt niet zo goed. Daarentegen gaat het met de korte beklimmingen wel naar wens. Alleen is het in een afdaling zoals in België op de kinderkopjes, wel even slikken. Zeker wanneer je in de regen met 60 km naar beneden komt. Dan slijten je remblokjes wel." Begeleider Bep van Hees noemt dit eerste volle seizoen van John den Engelsman nog een leerjaar. "We moeten de eerste plaats die eraan gaat komen, niet forceren. Het voor naamste zit tussen de oortjes! Krachten verdelen, niet teveel werk doen, maar toch je deel en vooral koersinzicht tonen. Dan komt die klassering bij de top drie heus wel", aldus wielerkenner Bep van Hees over de veelbelovende junior John den Engelsman. ,8 A n>!B?K0<DE Middelharnis Hellevoetsluis Zlerikzee Oud-Beijerland VERHUIZERS Tel. 01870-82188 Tel. 01883-20016 Tel. 01110-13163 Tel. 01860-13624 Advertentie I.M. Hij is samen met Bas de Man de motor achter de supportersclub die onlangs is opgericht voor John den Engelsman en inmiddels al 40 leden telt. Vrijdagavond overhandigde de club een nieuwe racefiets van 3500 gulden aan junior Den Engelsman, precies aangemeten door Sirocco- n De n gerenommeerde LIJSTENMAKER vüjpiEEuwEN "oor het LLjustwerk eiland Tholen Molenstraat 13, tel ./fax: 01666-4041 4695 CK Sint-Maartensdijk Advertentie I.M. constructeur Peter v.d. Klundert. "Wielrennen is een ontzettend dure sport", legt Van Hees uit. "Bijna iedereen heeft dan ook tegenwoor dig een sponsor, maar naast goed materiaal komt het op koersinzicht aan. Wielrennen is niet alleen hard fietsen. Goed nadenken en karakter tonen. Het is een groeiproces, dat minimaal drie jaar duurt: op zijn 21ste behoort John tot de top van Nederland." De student aan de laboratorium- school te Etten Leur voetbalde 12 jaar bij WHS, waar zijn vader Rien als laatste man vele jaren in het eer ste elftal speelde. De teamsport bij de A-junioren vond John echter maar niets. Hij wilde individueel uitblinken en daarom begon hij vorig jaar met wielrennen. In de 12 wedstrijden die de St. Annalander reed, was een 10de prijs de beste klassering. "Sinds ik begeleiding krijg van Bep van Hees, gaat het stukken beter", vertelt John den Engelsman. "Ik heb nu 22 wedstrijden gehad en daarin werd ik 4de, 5de, 2x6de, 2x7de en 2x8ste. Twee wedstrijden moest ik door pech opgeven. De vierde plaats was bij de districtskampioenschap pen. Ik maakte daar zelf de slag en werd de eerste Zeeuw, maar drie renners sloten aan en toen werd ik vierde." Sprinten is niet het sterkste onder deel van de St. Annalandse junior. Een derde prijs had hem een plaats bij de Nederlandse kampioenschap pen opgeleverd, maar dat zat er nu net niet in. "Over een paar weken hoop ik echter de top drie te halen", zegt John den Engelsman. Bep van Hees is tevreden over hem. "Als je de vierde Nederlander wordt in een internationale wedstrijd zoals in Gerardsbergen, dan kom je goed voor de dag. John heeft nog 20 wed strijden voor de boeg, waaronder een klimcriterium in Luik, de Acht van Chaam, de Draai van de Kaai en Schijf, een belangrijke ronde voor junioren." Hij rijdt overigens voor het laatste jaar in die categorie. Volgend sei zoen stapt de jonge St. Annalander over naar de A-amateurs, zodat hij in de Thoolse wielerwedstrijden zijn visitekaartje kan laten zien. Voor de juniorenwedstrijden moet hij nu ver van huis: naar het Westland, mid den-Brabant en veel naar België, met name in het begin van het sei- Hij heeft altijd veel aan sport gedaan: behalve voetballen ook zwemmen en hard lopen. "En in de winter schaken, bij Denk en Zet in Scherpenisse, om tot rust te komen. Maar fietsen is het leukste: je kunt je daarbij veel meer onderscheiden." De Spanjaard Indurain, die zijn vijf de ronde van Frankrijk lijkt te gaan winnen, noemt hij een klasse apart. Ludo van Overveld is John's grote voorbeeld in de criteriums. En wat de Thoolse coureurs betreft, heeft hij bewondering voor de prestaties van Thijs Fase. "Die kon hard fiet sen en wist menige ronde aantrekke lijk te maken." John den Engelsman is ook serieus met zijn opleiding voor biochemisch analist bezig. DNA en gentherapie zijn voor hem bijna dagelijkse kost. Na zijn studie in Etten Leur, die vier jaar duurt, wil hij een universitaire vervolgopleiding gaan doen. "Na de spanning op school, geeft het fietsen ontspanning. Er zijn tijden, dat ik gewoon niet kan wachten om op de fiets te gaan." John den Engelsman traint bijna altijd alleen. "Dat is het beste. Tho len is een prachtig eiland om te trai nen. Wat meer wind neem ik op de koop toe. Wat temperatuur betreft. zoen. Den Engelsman traint zo'n tien uren per week en probeert daarnaast drie wedstrijden te rijden. van een afvaardiging van zijn supportersclub, Bep van Hees en het echtpaar De Bij de kraam van de gymnastiekvereniging Kwiek merkten Mario Smits, Wim Marinissen en Corné Moerland (vlnr) hoe moeilijk het is om vier koekjes binnen een minuut op te eten. 1 r

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 9