Verloskundige Petra Timmers gaat vrouwen meer tijd geven c I Staal en brons krijgen voorkeur boven terrazzo Bouwvakkers op vakantie Stoffels cleaning neemt personeel Van Meggelen over Echtpaar Heyting zestig jaar samen Dodelijk ongeval bij Bruinisse 'Hoe je er ook over mag denkende geboorte is een wonder' Opbouw bevolking gemeente Tholen per 1 juli Verdachte bekent moord B. op Zoom Donderdag 20 juli 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 De 26-jarige Petra Timmers is de nieuwe verloskundige voor Tholen en Oud-Vossemeer. Hoewel ze onlangs afstudeerde aan de opleiding in Kerkrade, is ze bepaald niet onervaren. Al jaren werkte ze als verpleegkundige in ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom, ondermeer op de verloskamers. Het feit dat ze nu een solopraktijk begint en daarmee de maatschap van verloskundigen ver vangt, betekent dat er meer tijd besteed kan worden aan de vrouwen (en mannen) die op spreekuur komen. Zwanger in opleiding AI 70 baby's Nooit vervelend Uitbreiding spreekuur Thuis bevallen Baarkruk Nieuwsgierigheid Kunstwerk meekrap in Sint-Annaland Op 15 september wordt in Sint-Annaland het kunstwerk onthuld, dat Gust Romijn uit Dreischor in opdracht van het gemeentebestuur heeft gemaakt. Het thema 'meekrap' is door de kunstenaar verbeeld in een 21/2 meter hoog sta len puntdak op vier poten van staal, waartussen een aan tal meekrapwortels uit brons te drogen hangt. Bovenop het dak staat een in de donkerrode meekrapkleur uitge voerde zon van perspex. Terrazzo Bolwerk Zwaar gewonden bij botsing op de Kettingdijk Stoffels cleaning uit Terneuzen heeft de 45 personeelsle den van glazenwassers- en schoonmaakbedrijf J. van Meggelen c.v. uit St. Annaland overgenomen. Ze kunnen daardoor op hun vaste werkplaats (fabrieken, kantoren en scholen) aan de slag blijven. Diamanten huwelijksjubileum Vossemeer Dagelijks belt mevrouw J.E.J. Heyting-Fliesenberg (83) vanuit zorgcentrum Ten Anker met haar man R Heyting (87) thuis in Oud-Vossemeer. Maandag zijn ze zestig jaar getrouwd, maar dat diamanten jubileum wordt overscha duwd door de gezondheidsproblemen van beiden. Hij is dementerend, terwijl zij herstelt van een herseninfarct. Twee dochters Coentjesweg De nieuwe Thoolse verloskundige Petra Timmers Petra Timmers zit opgewekt in een tuinstoel in haar nog kale huiskamer aan de Touwslagersdreef in Tholen. "We hebben nog heel wat werk te verzetten voor 31 juli", lacht ze. De kersverse verloskundige is niet onbekend in de buurt. Ze komt oor spronkelijk uit Hoogerheide. In 1986 begon ze aan de interne oplei ding bij ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom. Tot 1990 werkte ze daar in de verpleging. Vanaf dat moment kwam ze vast op de verlos kamers te werken. "Daar heb ik heel veel bevallingen meegemaakt. Je kijkt hoe de gynaecoloog het doet en af en toe moest ik ook zelf een kind aanpakken als de geboorte was begonnen terwijl de gynaecoloog er nog niet was", vertelt mevr. Tim mers. Vanaf dat moment werd haar belangstelling voor de verloskunde verder gestimuleerd. "Ik heb toen specialisatiecursussen gevolgd in gynaecologie en obstetrie (verlos kunde - red.). Drie jaar geleden besloot ik om mijn baan op te geven en de volledige opleiding verloskunde te gaan vol gen." Dat was een hele verandering voor de Hoogerheidese. "Het betekent dat je terugvalt van een salaris naar een studiebeurs. En dat is bepaald niet veel", vertelt mevr. Timmers, die koos voor de school die het verst van haar woonplaats ligt. "Je hebt maar drie scholen voor verloskunde: in Amsterdam, Rotterdam en Kerk rade. Rotterdam kende ik nog van mijn specialisatiecursussen en dat vond ik een ongezellige stad. Amsterdam leek me juist weer tè gezellig. Dat is niet bevorderlijk als je hard moet studeren. Dus werd het de opleiding in Limburg. Die zat toen nog in Heerlen en is onlangs verhuisd naar Kerkrade.' De opleiding was bepaald niet gemakkelijk. "Het is een hele zware opleiding. Toen ik eraan begon, duurde ze nog drie jaar. De eerste twee jaar heb je haast geen privéle- ven. Je bent alleen maar aan het blokken. In het derde jaar loop je stages dus dan gaat het wel. Nu heb ben ze de lesstof over vier jaar uitge smeerd. Dat is wel beter, want het was echt zwaar", zegt mevr. Tim mers. Wie mocht denken dat een verlos kundige nog onervaren van school komt, heeft het bij het verkeerde eind. "Tijdens de opleiding moet je eerst bij dertig bevallingen aanwe zig zijn om te kijken. Daarna moetje nog minstens 40 baby's zelf op de wereld hebben geholpen", legt de nieuwe verloskundige uit. "Boven dien heb ik in het ziekenhuis veel geleerd." Behalve deze ervaring, heeft mevr. Timmers ook aan de andere kant van het kraambed gelegen. Zij is de trot se moeder van de 5 maanden oude Daan. Dat betekent dat ze nog tij dens haar opleiding in verwachting was. "Dat gebeurt niet zo vaak en het was dan ook niet zo gemakke lijk. Maar doordat ik de zware sta ges in het begin heb kunnen doen en de lichtere aan het eind, heb ik het toch vol kunnen houden", zegt mevr. Timmers. Wat haar werkhouding betreft, heeft de geboorte van haar zoon niet veel verandering gebracht. "Ik denk niet dat je anders gaat werken omdat je zelf een baby hebt gekregen. Men sen die ervan buiten naar kijken, kunnen zich de pijn niet voorstellen, maar ook de moeders zijn na de bevalling al weer snel vergeten hoe erg het precies was", meent de ver loskundige. Ze denkt dan ook niet dat mannen minder geschikt zijn voor dit werk. "Het enige dat werke lijk veranderd is, dat je weet wat je voor al die moeite terug krijgt, maar dat weten de vaders ook. Het is wel zo, dat vrouwen sneller iets van je aannemen als je zelf ook bevallen bent." Mevr. Timmers vindt verlos kunde een geweldig vak, ondanks het bloed en de pijn die ze in de praktijk tegenkomt. "Het gaat niet alleen om die bevalling. Het is leuk om een vrouw bij de zwangerschap te begeleiden en om de gezondheid van moeder en kind in de gaten te houden", zegt ze. "Natuurlijk doet het pijn, maar hoe je er ook tegenaan kijkt: een geboor te blijft een wonder. En als je daar dan bij mag helpen, dan is dat toch geweldig? Het ook nooit vervelend. Je bent weliswaar altijd met zwan gerschappen bezig, mt.ar iedere vrouw, ieder kind en elke geboorte is weer anders." Petra Timmers stond al vroeg op de lijst om Tholen en Oud-Vossemeer als praktijk over te nemen. Zo'n twee jaar geleden besloten de huis artsen van de twee plaatsen dat ze het te druk hadden om de bevallin gen er nog bij te doen. De maatschap van verloskundigen Tholen/Oud- Vossemeer werd opgericht en nam de taken over. Deze maatschap bestond uit zes verloskundigen van Bergen op Zoom en Steenbergen. "Ze kenden mij al van ziekenhuis Lievensberg en ik zat nog maar in het tweede jaar toen ze al aan me vroegen of ik hier wilde werken", legt mevr. Timmers uit. "Ik was nog maar net begonnen! Ik vind het leuk dat ze aan mij gedacht hebben. Want ik wilde wel graag in de buurt van Hoogerheide werken. En dat is dus nu gelukt. De maatschap zag al snel dat het werken met zes verloskundi gen niet goed loopt. Ze hadden maar betrekkelijk weinig tijd voor de vrouwen en iedere keer zag men een ander gezicht. Zo kun je geen band opbouwen met de verloskundige." Nu er een solopraktijk komt, gaat er het nodige veranderen. De spreek uren worden vanaf 1 augustus gehouden op de verdieping van het huis van mevr. Timmers en zullen zowel in aantal als in lengte worden uitgebreid. "Ik ga spreekuur houden op dinsdagavond en donderdag. Bovendien maak ik meer tijd vrij voor de zwangeren. De maatschap had spreekuur op één middag. Dan is het programma zo vol dat ieder een maar tien minuten kreeg. Ik wil voor elke vrouw toch wel twintig minuten reserveren. Zijn we eerder klaar, dan is het geen probleem, maar als ze nog vragen hebben, duurt het soms langer dan tien minu ten. Als je dan maar één middag hebt, raakt je schema helemaal in de war", zegt de verloskundige. "Bovendien wil ik gaan proberen of ik in Oud-Vossemeer spreekuur kan gaan houden. Dat is voor de vrou wen veel gemakkelijker dan telkens naar Tholen te rijden. Ik weet nog niet of het lukt. Er moet nog een ruimte gevonden worden waar dat kan, maar ik ga het in ieder geval proberen." De nieuwe verloskundige houdt van bevallingen aan huis. "Dat is name lijk een teken dat alles goed gaat. Ik kan me best voorstellen dat vrouwen zich veiliger voelen in het zieken huis met al die apparatuur dichtbij, maar dat is niet waar. Thuis bevallen is net zo veilig. Verloskundigen hebben ook alles bij zich om de baby te helpen als er iets mis mocht gaan. Bovendien gaan we bij het geringste risico meteen naar het zie kenhuis. We gaan niet koste wat het kost thuis laten bevallen. Dat risico kun je niet nemen", vertelt mevr. Timmers. "Zelf wilde ik ook graag thuis bevallen, maar een week voor de geboorte had ik bloedverlies en dan gaat het over. Dan moet je gewoon naar het ziekenhuis. Jam mer, maar niets aan te doen." Mevr. Timmers vertelt dat het overigens iets typisch Nederlands is om thuis te bevallen. "Veel mensen kiezen ervoor om het kind in het ziekenhuis geboren te laten worden, maar er zijn er toch ook nog heel veel die thuis blijven. Dat gebeurt in het bui tenland vrijwel niet en dat komt omdat we hier zo'n goede kraam zorg hebben. In andere landen is die er niet en gaat bijna iedereen naar het ziekenhuis. Daar krijgen ze ook meestal pijnbestrijding door middel van een ruggeprik. Mijn ervaring is dat er in Nederland toch veel vrou wen zijn die dat niet willen en het helemaal op eigen kracht willen doen. Maar ook hier wordt er aan pijnbestrijding gedaan als het te erg wordt." De manier waarop vrouwen willen bevallen, laat de verloskundige hele maal aan hen over. "Sommigen wil len in bed bevallen en anderen op een'baarkruk. Die heb ik dan ook altijd bij me. Het is voor de verlos kundige niet zo lekker voor de rug, maar de vrouwen vinden het soms wel fijn. Het is een gemakkelijke houding voor ze", vertelt mevr. Tim mers. "Toch kun je er weinig van zeggen hoe je gaat bevallen. De één zegt van tevoren dat ze een baarkruk wil, maar bij de geboorte besluit ze dan toch om op bed te bevallen. En anderen die er nooit over nagedacht hebben, gaan op die kruk zitten en baren zo hun kind. Daarom neem ik hem altijd mee." Hoewel de keuze van bevallen er niet zoveel toe doet, vindt mevr. Timmers het wel belangrijk dat er een vertrouwd persoon naast het kraambed staat. "Uit ervaring weet ik dat dit heel veel helpt. Het lijkt wel alsof je niets kunt doen, maar dat je er bent, is al genoeg. De mannen vinden vaak de ontsluiting het vervelendste omdat ze dan niets kunnen doen om te helpen. Maar de vrouw kan zich beter afreageren op een vertrouwd persoon dan op de verloskundige. Dat lijkt vervelend, maar ze heeft echt iemand nodig." Mevr. Timmers volgt sinds donder dag de spreekuren van de maatschap in zorgcenrum Ten Anker in Tholen. Zo kan ze alvast wat vertrouwd raken met de aanstaande ouders. "De reacties waren heel positief. Het viel me op dat er nogal wat moeders van de zwangere vrouwen meegeko men waren. Misschien uit nieuwsgierigheid om eens te zien wie ik nu eigenlijk ben", zegt de nieuwe verloskundige. Van af 1 augustus staat ze op eigen benen in haar praktijk aan huis aan de Touwslagersdreef 63 te Tholen. Ze houdt dan spreekuur op dinsdag avond vanaf zeven uur, donderdag morgen van negen uur en donder dagmiddag van half twee tot vijf uur. Daarnaast houdt ze telefonisch spreekuur op elke werkdag van één uur tot half twee. Vanaf september wordt er een weekendregeling opge steld met de verloskundigen P.N.A.C.M. van Heesch en A.H.M. Wennekers uit Steenbergen. "Dan heb ik ook eens een weekeindje vrij. Dat heb je toch wel nodig. Zo kan ik mijn familie eens bezoeken", lacht mevr. Timmers, terwijl ze verfkwast weer opzoekt om haar huis en prak tijk op tijd klaar te hebben. Het kunstwerk zal een plaatsje krij gen bij de hervormde kerk aan de Ring. Daarover heeft de gemeente overeenstemming bereikt met de kervoogdij. Bij het kiezen van die plek is ook de Dorpsgemeenschap betrokken. "Het komt op een beklin- kerd straatje en beslaat een opper vlakte van 80 bij 80 centimeter", vertelt Romijn. Vóór 1900 verdien den heel wat Sint-Annalanders hun brood met de teelt en verwerking van de meekrap. De Thoolse kunstcommissie gaf aan het ontwerp van de Schouwse beel dend kunstenaar de voorkeur boven dat van Han Dey uit Axel. Dat valt te lezen in het jongste nummer van het Zeeuws Tijdschrift, waarin een vraaggesprek met de Zeeuws- Vlaamse kunstenaar is opgenomen over diens Volco-project in de eigen woonplaats. Dey werkt met terrazzo, een meng sel van stukjes marmer en cement. In het artikel 'Tussen Ambacht en Kunst' vertelt hij, dat hij de rode kleurstof die van de meekrapwortel werd gemaakt, in zijn beeld voor Sint-Annaland wilde verwerken. "Ik vond iemand, een vaste stof chemi cus, die als enige in Nederland mee krap teelt. Ik had voorgesteld als beeld een grote meekrapwortel neer te zetten. Dat plaatsje ligt aan de zee, had ook iets met scheepvaart, dus ik had de wortel ondersteund met vormen die daarmee te maken hadden. Allemaal terrazzoplaten waar misschien nog een tekst op zou kunnen." De chemicus liet de kleur stof op eigen kosten zelfs bij TNO veredelen, maar alles tevergeefs. "In de commissie zat iemand die heel veel van meekrap wist. En die vond de wortel niet écht genoeg. Nu komt er waarschijnlijk iets van brons of zo. Dat vind ik zo zonde, want ik was de enige die echt iets met meekrap gedaan had", zegt Dey in het Zeeuws Tijdschrift. Eén schrale troost heeft hij: de chemicus liet heel zijn badkamer doen in ter razzo met meekrapkleur. De Thoolse kunstcommissie is inmiddels al met het volgende kunstwerk bezig. Dat moet in Tho- len-stad komen. In overleg met Tho len Stad Actief is gekozen voor een plek op de hoek Bolwerk/Molen- vlietsestraat. "Aanvankelijk was het voor de hand liggende thema scheepvaart en visserij gekozen", vertelt wethouder J. Versluys. "Maar dat is losgelaten toen bleek dat op de meest ideale plek daarvoor, aan de haven, al een kunstwerk staat van watersportvereniging De Kogge." Vervolgens kwam het Bolwerk als plaats uit de bus. Over het thema zijn al wel ideeën, maar er moet nog met Tholen Stad Actief over gepraat worden. Na enkele zeer warme weken waren de bouwvakkers hard aan vakantie toe om wat meer ont spannen van het zonnetje te kun nen genieten. Vrijdagmiddag werd o.a. in de Gladiolenstraat te St. Philipsland de laatste hand gelegd aan een karwei. Medewer kers van het plaatselijke aanne mersbedrijf Reijngoudt schaaf den nog wat zaken bij aan een flinke verbetering van de Gladio len- en Eendrachtstraat. In zes weken werd een volledig nieuw wegdek gelegd. Niet alleen met nieuwe stenen (de oude gingen naar een opkoper in Yerseke), maar ook met wat wijzigingen, zoals versmallingen in de Een drachtstraat en drempels op het kruispunt met de Gladiolenstraat. Dit alles om de snelheid van het verkeer te remmen. Vanuit de nieuwbouwwijk de Luister zullen er steeds meer auto's over de Gla diolenstraat komen die naar de winkels in de dorpskom rijden. Voor de St. Philipslandse aanne mer Reijngoudt was dit het eerste karwei van de gemeente Tholen sinds de herindeling. De St. Philipslandse stratenmakers Reijngoudt en Voshol leggen de laatste hand aan de Gladiolenstraat. De 35-jarige Pieter van Baarlen uit Rotterdam is in de nacht van zater dag op zondag omstreeks 2.15 uur om het leven gekomen op de Greve- lingendam bij Bruinisse. De man liep op de secundaire weg richting Oude Tonge, toen hij werd aangere den door een uit tegenovergestelde richting komende auto, bestuurd door een 49-jarige inwoonster van Bruinisse. De man overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. De brandweer van Bru verleende assis tentie door het aanbrengen van ver lichting, wat het onderzoek verge makkelijkte. Een echtpaar uit Rotterdam is zon dagavond met hoofd- en inwendig letsel overgebracht naar het zieken huis Lievensberg in Bergen op Zoom. De 47-jarige Rotterdammer reed omstreeks negen uur 's avonds op de Kettingdijk tussen Tholen en Poortvliet, toen er twee tegenliggers kwamen. Op de smalle dijk ontdekte hij dat zodanig laat, dat hij bij het corrigeren tegen een in de berm staande boom botste. De bestuurder en zijn 46-jarige vrouw werden daarbij zwaar gewond. De man had de twee tegemoet komende auto's nog wel kunnen ontwijken. Ber gingsbedrijf Faassen uit Steenber gen sleepte de vernielde wagen weg. Inwoners Totalen Ongehuwd Gehuwd Weduwstaat Gescheiden ljuli 30 april '95 '95 M V M V M V M V M V Tholen 6476 6459 3165 3311 1398 1276 1596 1600 67 308 104 127 Poortvliet 1660 1657 862 798 398 288 412 409 26 72 26 29 Scherpenisse 1546 1534 807 739 379 273 381 379 26 72 21 15 St. Maartensdijk 3325 3331 1637 1688 685 588 853 867 42 154 57 79 Stavenisse 1544 1530 774 770 354 288 384 386 19 76 17 20 St. Annaland 3378 3350 1668 1710 704 608 873 878 50 183 42 41 Oud-Vossemeer 2373 2379 1197 1176 524 435 608 600 28 99 37 42 St. Philipsland 2480 2476 1276 1204 542 419 658 656 40 99 36 30 Totaal 22782 22716 11386 11396 4984 4175 5765 5775 298 1063 339 383 Schoonmaakbedrijf uit St. Annaland met 45 medewerkers Voor de medewerkers kwam de overname als een grote verrassing. "In april kregen we twee dagen voor de geplande datum een uitnodiging voor een personeelsbijeenkomst in Tholen", zegt mevr. J. van Riet, die l51/2 jaar bij Van Meggelen in dienst was. "We plaatsten grote vraagtekens, maar Van -Meggelen bleek het keurig geregeld te hebben. Stoffels nam alle lasten en lusten over en alle 45 mensen, inclusief de zieken, konden aan het werk blijven, dus dat is netjes. Er is in feite weinig veranderd: alleen de naam. En het is bij Stoffels allemaal beter geregeld", zegt mevr. Van Riet. Dhr. Apers, directeur uitvoering van Stoffels, wil niet van een overname van het bedrijf spreken, maar van de overname van personeel en een aan tal contracten. Hij maakt duidelijk, dat Van Meggelen het immense schoonmaakkarwei bij Budelpack in Poortvliet aan Stoffels dreigde te verliezen. "Spijtig voor Van Megge len, maar we waren met Budelpack in een vergevorderd stadium over de contractwisseling. Nagenoeg rond eigenlijk en toen zijn we in goede harmonie met Van Meggelen gaan praten, evenals met de gemeente Tholen." Van Meggelen hield voor de gemeente de openbare basisscholen schoon. Verder waren onder meer Danisco foods in St. Maartensdijk, de Rabobank in St. Annaland en bedrijven in Steenbergen klant. "We gaan op een enthousiaste en professionele manier verder", zegt Apers. Stoffels cleaning heeft zo'n 600 medewerkers. Het Zeeuwse bedrijf heeft nog een uitzendbureau en vestigingen in België, Engeland en Portugal. Totaal werken er circa 6000 mensen bij het concern. In de huiskamer van afdeling De Stelberg vertelt mevrouw Heyting honderduit over haar leven. Ze heeft veel meegemaakt. Is in Duitsland geboren en opgegroeid als dochter van een Poolse vader - die in de Eer ste Wereldoorlog gedwongen werd zijn naam in een Duitse te verande ren - en een Friese moeder. Als 'polak' werd je er met de nek aange keken, herinnert ze zich. Haar vader was koopman, maar door de crisis eind jaren twintig werd hij gedwon gen in de kolenmijnen te gaan wer ken. Zijn dochter kwam, op zoek naar een beter bestaan, rond 1930 in Den Haag terecht in een opvangte huis van de nonnen. "Zij zorgden dat ik een betrekking kreeg als kinder meisje bij een huisarts. Zo kon ik de kost verdienen, maar ik had een vre selijke heimwee", vertelt ze. In de residentie ontmoette ze haar latere man - "hij sprak me op een keer zomaar aan" - die als automon teur werkte. Ook hij was, hoewel van Gelderse komaf, in Duitsland geboren. Toen de Eerste Wereldoor log uitbrak, werd het gezin Heyting geïnterneerd en gedwongen Duits land te verlaten. In 1935 trouwden de twee en betrokken een pasge bouwde woning. Ze kregen twee dochters. Het gezin verhuisde enke le keren en werd in Den Haag met de Tweede Wereldoorlog geconfron- De 20-jarige J.R. uit Bergen op Zoom heeft tegenover de politie bekend de 21-jarige Marcia Wijnen uit Bergen op Zoom om het leven te hebben gebracht en sexueel te heb ben misbruikt. De vrouw werd 26 juni dood in haar woning aangetrof fen en bleek door geweld om het leven te zijn gekomen. R. die zich een dag later zelfbij de politie meld de, werd eerst als getuige gehoord. Het onderzoek gaat nog verder omdat het recherchebijstandsteam nog niet op alle vragen antwoord weet. De politie is er echter van overtuigd, dat er maar één dader is. teerd. De hongerwinter was vrese lijk, uren stonden de mensen in de rij voor de gaarkeuken. Mevrouw Hey ting en haar kinderen ontvluchtten die slechte toestand en vonden onderdak bij familie in Steenwijk en later in Giethoorn. "Met de bevrij ding op 5 mei kwam mijn man ons op de fiets ophalen. We gingen langs de kant van de weg staan en werden vervolgens door Canadezen in een vrachtwagen meegenomen terug naar huis", vertelt ze. Heyting werkte inmiddels als bus chauffeur bij het Haagse openbaar vervoerbedrijf HTM. Eén van de dochters emigreerde naar Nieuw- Zeeiand. Ze woont er nog, heeft twee kinderen en bezocht haar ouders pasgeleden nog. De andere dochter is drie jaar geleden overle den. Het echtpaar Heyting heeft vijf kleinkinderen. "Ze noemen me alle maal nana, waarom weet ik niet", zegt mevrouw Heyting. Met haar man kwam ze een kleine dertig jaar geleden naai Tholen. "Kennissen van ons kochten een huisje in de Van Haaftenpolder en dat hielpen we opknappen. Daarna keken we zelf naar iets uit en von den een woning in de Coentjesweg in Oud-Vossemeer." Spijt van de verhuizing heeft mevrouw Heyting nooit gehad. "De rust trok ons." Bij het huis is een grote tuin, die zij steeds onderhield. Borduren was een andere hobby, maar op dit moment voelt ze daar nog niet veel voor. Ze doodt haar tijd met lezen. Voor haar man is het hondje Rakker een trouwe kameraad. Hij is op dit moment aangewezen op gezinshulp, kan zelf niet veel meer. "Hij bezoekt me elke maandag en dinsdag, dank zij de mensen van Graag Gedaan. Maar die zijn op dit moment met vakantie", aldus mevrouw Heyting. Zelf werkt ze aan haar herstel, na in januari te zijn getroffen door een herseninfarct. Leerde in Ten Anker de afgelopen drie maanden opnieuw lopen en kan met een looprek alweer aardig uit de voeten. "Ik ben niet graag afhankelijk en heb er een hekel aan om dingen half te doen", zegt ze. Over de toekomst denkt ze nog maar niet teveel na. "Die moeten we maar op ons af laten komen. Wat komt, dat komt", aldus de Oud-Vosse- meerse mevrouw Heyting.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 3