22 voetbalteams in de laatste afdelingscompetitie Smerdiek stopt met clubblad Peter Metske is verrassend sterk in Sint-Maartensdijk Rasenberg voldoende lucht en lef voor de overwinning Koersballen voor ouderen Derde plaats voor Oud-Vossemeerse B-amateur Thools succes ronde Clinge h Lekke banden en valpartijen in verregende koers Winstpunt voor Natalie van As R. Schrauwen loopt EK mis door valpartij Tholen krijgt 172 mille terug gestort afval Donderdag 20 juli 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 SPS schrijft weer vierde elftal in Voor de komende competitie in het afdelingsvoetbal heb ben de zeven Thoolse clubs 22 elftallen ingeschreven. Twintig daarvan komen uit in de afdeling Noord-Bra bant, de standaardteams van SPS en Stavenisse in de afdeling Zeeland. Overigens is het seizoen 1995/1996 het laatste met afzonderlijke KNVB- en afdelingscompeti ties. Vanaf 1996 vormen de afdelingen Noord-Brabant, Zeeland en Dordrecht het district Zuid I van de KNVB. De zaterdagcompetitie omvat vanaf dat seizoen 5 klassen voor standaardelftallen en 6 voor reserveteams. In de zondagcompetitie worden dat respectievelijk 6 en 7 klas sen. Reserves Paardensport Zondag Peter Metske was zaterdag de verrassing bij de wieler wedstrijden in Sint-Maar tensdijk. De jonge coureur uit Oud-Vossemeer ver baasde iedereen met een derde plaats. Winnaar werd Jack Broeren, die in de sprint Arie van de Giessen klopte. Zelf kon Metske haast niet geloven dat hij zo'n goede klassering had behaald. Nog nooit eerder reed de B-amateur in de top drie. Glunderend en enigszins beduusd nam hij, bij zijn eerste huldiging, de bloemen en kussen van ronde-miss Mechelina de Laat in ontvangst. Wielrennen Geen risico's Impulsief Duivenrubriek Een fikse regenbui, met als gevolg enkele valpartijen en een serie lekke banden, bepaalde grotendeels het koersverloop in de dertig ste wielerronde van Sint- Maartensdijk. Winnaar Bob Rasenberg bleek het beste tegen de omstandig heden bestand. De oud- beroepsrenner die een reputatie heeft als slecht- weer renner zag zijn winst kansen met de minuut toe nemen. Toen concurrent Rob Sienders met een leeg lopende band moest afha ken, was de weg naar de vierde seizoensoverwin ning voor Rasenberg geplaveid. De renner uit Terheijden was in de slot kilometers meer bevreesd dat de lucht ook uit zijn band zou sissen, dan voor de longinhoud van zijn naaste belagers. Schifting door regen Lekke band Goede moment Voor de KNVB-competitie zijn, zoals wij eerder meldden, zes elftal len ingeschreven door de verenigin gen Tholense Boys, WHS en Noad '67. De vier andere clubs blijven op het afdelingsniveau steken. Tholen se Boys, WHS en Vosmeer brengen opnieuw vijf seniorenelftallen in het veld, SPS vier en de andere vereni gingen ieder drie. In de eerste klasse neemt het gede gradeerde Smerdiek het op tegen Baronie, Vrederust (beiden gepro moveerd), Capelle, Dongen, FSV, Klundert, Olympia '60, Unitas '30, VHC en Zigo. Het team uit de smal- stad moet het komend seizoen doen zonder een derby, omdat het ver zoek tot indeling in de Zeeuwse competitie - bij SPS - door de voet balbond niet is gehonoreerd. In de zondagcompetitie doet Vos meer een stapje terug. In de tweede klasse treft het Achtmaal, Devo, Kruisland, Lepelstraatse Boys, Oudemolen, PCP, RSV, Schijf, SVC, WW '67 en het eveneens gedegradeerde TPO. In de hoogste reserve-klasse blijft SPS 2 de enige streekvertegenwoor- diger. Het ontmoet BVC '54 2, DVO '60 2 en GFC '93 3 als nieuwe tegen standers. Gebleven zijn Capelle 2, Voetbalvereniging Smerdiek is gestopt met de uitgave van het club blad de nieuwe blauwe reporter. De hernieuwde poging om een vereni gingsorgaan in stand te houden, is maar een jaar gelukt. Vroeger ver scheen de blauwe reporter elke maand en nadat die uitgave ter ziele was gegaan, lag de informatie naar de leden een poos stil totdat Frans en Marja Istha, Adrie en Betsy Pipping en Jankees en Pauline van den Hoek de draad weer oppakten. "We kre gen het allemaal te druk om het zo voort te zetten", zegt Frans Istha. "Even hebben we nog overwogen om het aantal keren - het clubblad verscheen nu vier keer per jaar - terug te brengen, maar ook dat bleek nog teveel. Het was puur een kwes tie van tijd, niet van de kosten, want via de advertenties was de uitgave kostendekkend. Meestal hadden we 14 pagina's tekst, de laatste keer 8, zodat we financieel precies goed uit kwamen." Istha denkt niet dat het er voorlopig van komt om opnieuw een clubblad uit te geven. "Het komt steeds op dezelfde leden neer. Je zou mensen moeten hebben die zelf niet voetballen en trainen, maar toch bij de vereniging betrokken zijn. Die hebben we echter niet kunnen vin den." De informatievoorziening naar de leden toe gebeurt voortaan via het publicatiebord in de kantine en via mondelinge doorgave. Lieke Bevelander en Natalie van As deden met hun paard Ceasar mee aan twee concoursen in Zeeuws-Vlaanderen. In Nieuwvliet behaalde Natalie in de Ml-dressuur 159 punten, wat voldoende 'was voor een winstpunt. Lieke reed voor het eerst een B-proef en kreeg daarvoor 144 punten. In Zaamslag werd Natalie beloond met 141 punten in de Ml-dres suur; Lieke behaalde hier in de B-dres- suur 146 punten. Jany Brooijmans kwam met Didi Amaire uit op het concours hippique in Halste ren. In de B-dressuur behaalde ze 153 punten. Uilslag van de wedstrijd in Tholen: 1. mevr. C. Praat en L. Soomers, alsmede mevr. M. Schot met wisselende partner 20 p., 3. mevr. R. Burrows en A. Ver- kamman 19 p., 4. mevr. S. Hoven en J. Geuze 15 p., 5. mevr. A. Bal en mevr. D. Pigmans 8 p. Oud-Vossemeer: 1mevr. C. van Mier- lo en W. Lindhout 54 p., 2. mevr. C. Free en mevr. Van Dijke-de Wilde 52 p., 3. mevr. A. Klippel en mej. M. v.d. Zande 26 p„ 4. mevr. Verschoor en mevr. Don ken 21 p. Dinteloord 3, Good Luck 3, Kogel vangers 2, Olympia 2, Breda 2 (voorheen PTT Breda) en Seolto 3. De overige klassen zijn als volgt ingedeeld. Tweede kl. res. A: Noad 2, Smer diek 2, Tholense Boys 3, BVC 3, Chrislandia 2, Neo '25 2 (beiden gedegradeerd), FSV 3, Good Luck 4, VHC 2, WC '68 2, ZPR '84 2 (gepromoveerd) en Zwaluwe 4. Derde kl. res. A: Stavenisse 2 (gepromoveerd), Smerdiek 3, Tho lense Boys 4, WHS 4 en 5, Alliance 2, Chrislandia 3 (gedegradeerd), Dinteloord 4, DVO 3, Kogelvangers 3, Vrederust 2 en VVC 3. Vierde kl. res. A: Noad 3, SPS 3, Tholense Boys 5 (gedegradeerd in plaats van het vierde elftal), Chris landia 4, DVO 5 en 6, FSV 5, Klun dert 4, Vrederust 3, VVC 6, ZPR 3 en 4. Vierde kl. res. B: Stavenisse 3, SPS 4, Dinteloord 5, DVO 7 en 8, Hal steren 2, Klundert 5, Kogelvangers 4, Seolto 5, Vrederust 4, VVC 7 en ZPR 5. Van de vier reserve-teams van Vosmeer komen er drie uit op het laagste niveau. Alleen het tweede elftal is ingedeeld in de derde klasse. Derde kl. 309: Vosmeer 2, BSC 3, Dioz 3, Grenswachters 3, HSC '28 3, Moe '17 5, Nieuw-Borgvliet 3, NSV 3, Odio 3, Roosendaal 5, RBC 4, en Schijf 2 (beiden gepromoveerd). Vierde kl. 401: Vosmeer 3 (gede gradeerd in plaats van het tweede elftal), Alliance 5, FC Bergen 4, BSC 6, Dosko 5, SC Gastel 7, Hal steren 4, Lepelstraatse Boys 3, Moe 9, Rimboe 2, Welberg 2 en Nieuw- Borgvliet 5. Vierde kl. 404: Vosmeer 4, FC Ber gen 7, BSC 8, Halsteren 6, Moe 11, Moerstraten 3, Nieuw-Borgvliet 7, NSV 4, NVS 5, Rimboe 3, Steenber gen 7 en WW 4. Vierde kl. 405: Vosmeer 5, Allian ce 7, FC Bergen 8, BSC 9, Cluzona 5, Dosko 7, SC Gastel 8, Moe 12, Noordhoek 3, NVS 6, Schutters 4 en Val Aan 2. Ook van verschillende trouwe wie- Ierliefhebbers nam de Vossemeerder de felicitaties in ontvangst. "Klasse van Peter. Die jongen heeft veel meer in zijn mars dan de meesten denken", meent oud-wielrenner Thijs Fase, die als toeschouwer genoot van de prestatie van zijn plaatsgenoot. In zijn eerste jaren als wielrenner kende Metske duidelijke aanpas singsproblemen bij de B-amateurs. Het uitrijden van een wedstrijd was destijds het maximaal haalbare voor de in de Hollaerepolder woonachti ge renner. Vorig seizoen werd ech ter zijn progressie zichtbaar en pikte hij zijn eerste prijsjes mee. Dat hij in Sint-Maartensdijk kans zou maken op een erepodiumplaats hadden velen voor onmogelijk gehouden. Zelf had Metske ook niet op dit suc ces gerekend. "Deze ronde ligt mij eigenlijk niet zo; de bochten liggen net de verkeerde kant op", vertelt hij. Door het tonen van lef en door zijn doorzettingsvermogen wist hij toch in eigen streek te schitteren. Van de Thoolse renners trotseerde naast Metske alleen Jack Hommel de regenbui die de renners in de finale teisterde. Frans Hommel uit Oud-Vossemeer en Johan van Dijke uit Scherpenisse namen geen onno dige risico's en knepen de remmen in. Beide streekfavorieten zagen eer- Bloemen en een kus van rondemiss Machelina de Laat voor streekrenner Peter Metske. der hun poging mislukken om uit de greep van het peloton te komen. Corné Stoutjesdijk staakte, evenals diverse andere renners, eveneens de wedstrijd. De Scherpenissenaar was niet in staat om zich dicht bij huis in de strijd te mengen en reed zijn kilo meters grotendeels in de staart van het peloton. Daar waar de geroutineerde renners zich niet in de kijker konden rijden, toonde Metske zich strijdlustig. In de eerste kilometers probeerde de Vossemeerder al met een groepje weg te rijden. Door het hoge tempo in de openingsfase viel de beslissing echter pas in de finale. "Ik had mij voorgenomen om zoveel mógelijk voorin te rijden. Dat was al behoorlijk lastig. Toen in de finale renners in de aanval gingen, dacht ik: nu meespringen en maar zien wat het oplevert", vertelt Metske glunde rend na zijn aankomst. Dat zijn impulsief rijden een derde plaats betekende kon hij zelf nog nauwe lijks geloven. Naast Metske maak ten Arie v.d Giessen, Jack Broeren en Stephan Pijpers deel uit van de kopgroep, die met nog ruim vier ronden te rijden ontstond. Bij de bel voor de laatste ronde was het kwar tet leiders nog bij elkaar. Een aanval in de slotkilometers van Van de Giessen en Broeren kon door Mets ke niet worden beantwoord. "Zij gingen gewoon te hard voor mij. De derde plaats was het maximaal haal bare", vertelt de Vossemeerder, die voor de eindspurt nog alle krachten moest aanwenden om een podium plaats veilig te stellen. "Doordat ik steeds meer ervaring krijg, kan ik steeds korter in de prijzen rijden", concludeert de renner van wieler vereniging de Zuidwesthoek. Plaats genoot Jack Hommel finishte net buiten de prijzen. Uitslag B-amateurs: 1. Jack Broe ren (St.Willebrord), 2. Arie van de Giessen (Numansdorp), 3. Peter Metske (Oud-Vossemeer), 4. Step han Pijpers (Rijsbergen), 5. Jacco Hanemaayer (Maasdijk), 6. Pierre Freijters (St.Willebrord), 7. Hans Lap (Hendrik Ido Ambacht), 8. Jos van Ginneken (Etten-Leur), 9. Corné Voogt (Breda), 10. Bas de Wit (Zegge). Drie dagen na zijn succes in Sint-Maar tensdijk deed Peter Metske het opnieuw prima in de wielerronde van Clinge. De Vossemeerse B-amateur maakte deel uit van een kopgroep van drie renners, die al na zeven ronden van het peloton weg- sprintte. Evenals in de smalstad legde Metske beslag op de derde plek. Drie andere Thoolse renners reden in Zeeuws- Vlaanderen eveneens in de prijzen. Johan van Dijke uit Scherpenisse finish te als achtste, Frans Hommel uit Oud- Vossemeer werd negende en diens broer Jack Hommel tiende. Bij de A-amateurs nestelde Ruud Haver- mans uit Nieuw-Vossemeer zich dinsdag eveneens in een kopgroep van drie man. Uiteindelijke leverde hem dat de derde prijs op. Wat het hoogtepunt van het seizoen had moeten worden voor fiets- crosser Raymond Schrauwen, is geëindigd in een grote teleurstelling. Voorafgaand aan het Europees kam pioenschap deed de 16-jarige Smer- diekenaar in de Belgische Ardennen mee aan de pré-European en brak daar zijn rechter sleutelbeen door een val. Geen Europese titelstrijd dus voor de fanatieke crosser, die nooit eerder in zijn carrière gebles seerd raakte. "Jammer, want het ging prima tij dens de training in Habay la Neuve", vertelt Raymonds vader. "Met nog een Nederlander was Raymond de enige die een hindernis van drie bul ten achter elkaar in één keer wist te nemen. Hij deed dat een keer of zes met succes, maar de laatste keer ging het mis." Raymonds voet schoot van de trapper, hij raakte de laatste bult en ging over de kop. De Tholenaar was even buiten bewust zijn door de val. In het ziekenhuis wezen foto's uit dat het sleutelbeen van de rechterarm was gebroken. Het herstel vergt minimaal zes weken. Niet alleen viel de wedstrijd in Bel gië door het ongeval in het water, maar ook de deelname aan het Euro pees kampioenschap in het Franse Vallet. In september en oktober staan nog wedstrijden op het pro gramma in Broek op Langendijk, Appingedam en Schijndel, die mee tellen voor het nationaal kampioen schap. "Raymond wil proberen om daar nu alles op te zetten", vertelt Schrauwen. "Hij kan het fietsen niet laten, want zelfs nu heeft hij alweer op de rollerbank gezeten om zijn benen te trainen." Advertentie I.M. De organisatoren van de wielerron de in de smalstad waren bijzonder tevreden met het rennersveld dat zaterdagmiddag op de Molendijk aan het vertrek stond voor hun wed strijd over 85 kilometer. Wethouder van sportzaken Van Schetsen sprak, voordat hij het startschot, gaf zijn waardering uit voor het plaatselijke wielercomité. De organisatoren mochten terecht trots zijn met de ruim 75 renners die hun rugnummer hadden afgehaald. Het kwantitatief, maar zeker ook kwalitatief sterke rennersveld beloofde een fraaie strijd op te leve ren. Binnen het uur was het optimisme weer gedaald. "Dit is zonde", con cludeerde oud-wielrenner Nap Hage die nog slechts een twintigtal cou reurs aan zich voorbij zag trekken. "Nu hadden we z'n mooi rennersveld en dan is het binnen een uur zo uit gedund", zei hij enigszins teleurge steld. Een fikse regenbui zorgde voor een grote schifting. Renners werden gedwongen de wedstrijd te staken na een lekke band. Anderen zaten Bob Rasenberg haalt opgelucht adem; de voorsprong op de nummers twee en drie is groot genoeg om rustig over de finish te soleren. bij de EHBO-post hun pijn te verbij ten van de verwondingen die zij hadden opgelopen bij een valpartij. De Rotterdammer Michael v.d. Wolf werd na een botsing met een vluchtheuvel in het ziekenhuis opgenomen met een gebroken sleu telbeen. Weer andere coureurs namen nog goed gemutst afscheid van de wedstrijd. Bij de eerste drup pels op het wegdek hadden zij de remmen definitief ingeknepen om geen verdere risico's te lopen. Streekfavoriet Ruud Havermans behoorde bij de pechvogels. De uit Oud-Vossemeer afkomstige renner liet al snel blijken dat hij grootse plannen had in Sint-Maartensdijk. In de eerste kilometers koos de Nieuw-Vossemeerder voor de aan val. Samen met Jan van Velzen - de zoon van Ciska Hage - en Ludo Overveld reed hij ronden lang aan kop. De voorsprong liep op tot boven de halve minuut. Bij deze voorsprong ging het peloton in de reactie. De Erotic-ploeg nestelde zich aan kop en reed onder aanvoering van Antoi- ne Goense, Vital Timmermans, Franklin Klaasse en Jeroen Lenting de kloof in korte tijd dicht. Toen de aansluiting was gemaakt vielen de eerste regendruppels. Bin nen korte tijd werd het parcours ver raderlijk glad. Wilco Maas werd het eerste slachtoffer. Door zijn val brak het peloton in stukken. Ruud Haver mans handhaafde zich echter in de eerste groep. Een lekke band zette echter ook een streep door zijn ambities. "Jammer, want het ging goed", aldus Havermans. "Bij het opdraaien van de Sportlaan merkte ik dat de lucht uit mijn voorband ging. Zelf neem ik nooit reservema teriaal mee. Ik liet mij uitbolderen, toen een kennis mij een reservefiets aanbood. Zeker door het gladde par cours was het onmogelijk om de aansluiting weer te maken", vertelt Havermans. Toen de zon weer net van achter de wolken kwam, rook de sterke Wally Buurstede zijn kans. Samen met Maikel den Ouden koos hij het hazepad. Martin Schouten en Rob Sienders sloten nog bij het tweetal aan. Bob Rasenberg had de slag gemist, maar reed op indruk wekkende wijze alleen naar de lei ders toe. Ook Robert de Poel en John v.d. Spek probeerden de aan sluiting te maken. Na een kilometers lange achtervolging waren zij de lei ders tot op een 20 meter genaderd. Een tempoversnelling in de kop groep was voldoende om de achter volgers definitief af te schudden, maar kostte ook Martin Schouten teveel inspanning, zodat hij moest lossen. Een foeterende Sienders bemerkte op de Sportlaan dat de lucht uit zijn wiel ging en hij moest de leiders eveneens laten gaan. De kopgroep van drie man bleef uit stekend samenwerken, waardoor de hardwerkende Sienders niet meer in staat was om zich terug bij hen te voegen. In de slotkilometers was één tempoversnelling van Rasen berg op de Sportlaan voldoende om zich van zijn medevluchters te ont doen en naar de overwinning te sole ren. "Ik zat stuk", verklaart Maikel den Ouden na afloop van de wedstrijd. Winnaar van de leidersprijs Wally Buurstede toonde zich content met zijn tweede plaats. "Rasenberg was gewoon de sterkste. Ik vond dat hij nog lang wachtte om in de aanval te gaan", aldus de kleine renner uit Sint-Willebrord. "Bewust het goede moment afgewacht", reageert win naar Rasenberg op de reactie van Buurstede. "Zij wachtten duidelijk op mijn aanval. Hoe langer ik wacht, hoe minder fris zij zijn om in de reactie te gaan", verklaart Rasenberg zijn winnende tactiek. "Voor mij kwam het niet slecht uit dat Sienders uit de kopgroep viel. Al is het altijd sneu dat iemand lek rijdt. Maar hij was niet de enige pechvogel van daag", concludeert de winnaar vlak na aankomst. Uitslag A-amateurs: 1Bob Rasen berg (Terheijden), 2. Wally Buurste de (St.Willebrord), 3. Maikel den Ouden (Galder), 4. Davy Dubbel dam (Sluiskil), 5. Jan van Velzen (Zoetermeer), 6. Rob Sienders (Zwijndrecht), 7. Paul Coehorst (Tilburg), 8. Paul Konings (Roosen daal), 9. Nico v.d. Klundert (Woensdrecht), 10. Vital Timmer mans (Yerseke), 11. Franklin Klaas- se (Yerseke), 12. Martin Schouten (Vlaardingen), 13. Ludo van Over veld (Schijf), 14. Fabian v.d Ham (Heerle), 15. Mario van Vlimmeren (Hoeven), 16. John Spek (Pols broek) op één ronde, 17. Ad Verheijen (Oud-Gastel), 18. Stuart Bowering (Engeland), 19. Dennis Raadtgever (St.Willebrord), 20. John Leys (Standdaarbuiten). De Vredesduif Sint-Philipsland, Troy- es 15 juli (234,7 km). In concours 390 duiven van 22 deelnemers, los 6.30 u. met z.w.-wind. Eerste duif 9.09.21 u. is 1472,79 m/min, laatste duif 9.33.39 u. is 1277,92 m/min. Comb. Reijngoudt 1, 13, 31, 58, 78, 79 en 98; P. Wagemaker 2,7,1116,20,22, 24, 28, 71, 84, 85 en 88; comb. Reijn goudt en Zn. 3, 10, 36, 55,61,72, 76, 86 en 87; comb. v.d. Reest 4, 6, 19, 23, 37, 40, 45 en 65; R. Noordhoek 5, A. Verfla ge 8, C. Verwijs 9, 14, 30, 44, 5152, 54, 59,66,70 en 95; J.D. Quist 12, 34, 68; C. Dieleman 15, 56; A. Kot 17, 18, 26, 74, 89; A. Kot 17, 18, 26, 74, 89; A. Goud zwaard 21, 27, 47, 60; G. Walpot 25, 32, 33, 48, 62, 97; L. Reijngoudt 29, 38, 64, 67, 73, 82, 83; Gebr. Reijngoudt 35, 49, 69; K. van Dommelen 39, 4193, 94; M. Meijer en Zn. 42, 43, 50, 57; L. v.d. Reest 46; J. Zuidweg 53, 77, 90, 91, 92, 96; J.F. Neele 63,80,81R. Goudzwaard 75. De Reisduif Sint-Philipsland, Roye 15 juli. Eerste duif 9.11.29 u. is 1460,641 m/min, laatste duif 9.35.11 u. is 1266,866 m/min. P.A. van Raay 1, 2, 6, 8, 23, 25, 28, 30; Jac. Geense 3, 9, 11, 14, 36, 47; mevr. I. Quist 4, 5, 7, 16, 18, 20, 21, 27, 32, 33, 35, 37, 43, 44, 45; J. Walpot en Zn. 10, 12, 13, 17, 19, 26, 29; J. Zuidweg Jzn. 15,22, 34,38, 39; Abr. Verwijs 24, 46; J. Suurlant 31; Adr. Verwijs 40, 41, 42. De Reisduif Sint-Philipsland, Tours 15 juli. Eerste duif 12.37.48 u. is 1449,46 m/min, laatste duif 13.37.9 u. is 1248,612 m/min. Comb. Fontijne 1J. Suurlant 2, 4, 6; mevr. 1. Quist 3, 5. De Trouwe Duif Tholen, Roye 15 juli (228 km). In concours 255 (jonge) dui ven van 15 deelnemers, los 6.30 u. met z.z.w.-wind. Eerste duif 9.07.25 u. is 1450,67 m/min, laatste duif 9.20.26 u. is 1339,91 m/min. L. v.d. Kleijn 1, 20, 24, 32, 37, 41, 50, 60, 64; F. Bal 2, 3, 10, 11,51, 54; C.J. van Haaften 4; P. Laban 5, 36, 38, 40; F.A. Bout 6, 46; L. Hage 7; Joh. Kegge 8, 39, 48, 62; C. Laban 9, 17, 30, 49; C. Moeliker 12, 23, 26, 27, 28, 34, 35; C.J. Deurloo 13, 14, 45, 47, 61; M.J. Laban en Zn. 15, 16, 18, 19,21,22, 25,31,52, 53,55,56,57, 58,59,63; C.J. v.d. Berge en Zn. 29, 33; A. Laban 42, 43, 44. De Trouwe Duif Tholen, Tours 15 juli (527 km). In concours 39 duiven van 8 deelnemers, los 6.30 u. met z.z.w.- wind. Eerste duif 12.18.55 u. is 1510,43 m/min, laatste duif 13.24.06 u. is 1273,65 m/min. C.J. Deurloo 1C. Laban 2,6,7; C. Moe liker 3, 4, 5; F. Bal 8; P. Laban 9; C.J. v.d. Berge en Zn. 10. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Roye 15 juli (231 km). In concours 298 duiven van 17 deelnemers, los 6.30 u. met z.w.-wind. Eerste duif 9.11.57 u. is 1427,215 m/min, laatste duif 9.26.30 u. is 1309,56 m/min. P. Hommel 1, 7, 10, 18, 21, 22, 24, 29, 31, 34, 37, 43, 48, 52, 75; D. Vaders 2, 11, 12, 14, 17,32, 54, 65; M. de Graaff 3, 5, 58; F. Hommel 4, 13, 23, 60; J. Bui tenhuis 6, 15, 38, 49, 68; D. Havermans 8, 20, 71, 73, 74; J.A. Capelle 9, 35, 44, 63,64,69; C.A. Hommel 16; J. Schetters 19, 25; J. Vaders 26, 27, 28, 33, 50, 53, 55, 59,67; D. Istha 30, 40, 4142, 46, 61 72; J. Potappel 36, 51, 56, 62, 70; R. Hendrikse 39; A. Capelle 45, 47; I.K. Berkey 57; mevr. v.d. Mark 66. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Tours 15 juli (530 km). In concours 33 duiven van 7 deelnemers, los 6.30 u. met z.w.- wind. Eerste duif 12.45.52 u. is 1410,065 m/min, laatste duif 13.27.51 u. is 1269,128 m/min. J.A. Capelle 1, 5; A. Capelle 2; P. Hom mel 3, 7; F. Hommel 4, 8; D. Vaders 6; A. Lindhout 9. De Vredesduif Sint-Philipsland, Tours 15 juli (533 km). In concours 25 dui ven van 8 deelnemers, los 6.30 u. Eer ste duif 12.54 u. is 1388,07 m/min, laat ste duif 13.35.37 u. is 1252,43 m/min. Comb. v.d. Reest 1, 5; P. Wagemaker 2, 3; Gebr. Reijngoudt 4, 6; K. van Dom melen 7. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Royez 15 juli. Eerste duif 1444,466 m/min, laatste duif 1114,238 m/min. Comb. Kwaak I, 16, 49, 70, 85, 109; W. Openneer 2, 31, 44, 84, 104, 114, 116; H.T. van Hemert 3, 6, 24, 25, 67; J. v.d. Repe 4, 10, 15, 21, 23, 29, 40, 66, 76, 107, 108; J. Wielaard 5,7, 18,42,45,48, 51, 54, 63, 92, 106; M. Ponse 8, 60; J. Lindhout 9, 33, 83, 100; Bentschap Knook 11, 81, 89, 105; J. Scherpenisse 12, 13, 19, 20,22,26, 38, 4143, 50, 56, 57,58, 61, 62,64, 68,72,75,96, 97,98, 99, 101, 102, 117; A. Bijl 14; C. van Gorsel 17, 79, 80, 86, 90, 112; C. Rijn berg 27, 28, 35, 39, 71, 93, 94, 95, 103; comb. De Rijke 30, 36, 37, 55, 69, 73, 82, 115; W. Eissens 32; A. van Gorsel 34, 47; L. v.d. Berge 45, 59, 74, 77, 111, 113; L. Lindhout 52, 53, 78, 91110; R. Tasma 65, 87, 88. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Tours 15 juli. In concours 118 duiven. Eerste duif 1433,001 m/min, laatste duif 1248,208 m/min. J. Lindhout 1; C. Rijnberg 2, 13, 16, 19, 22; M. Ponse 3,9, 10, 11, 12, 18; J. v.d. Repe 4, 26, 28; J. Wielaard 5, 17; Ver maas en Zn. 6,7, 14; comb. Kwaak 8,21 A. Bijl 15, 25, 27; C. van Gorsel 20; W. Openneer 24; H.T. van Hemert 29, 30. De gemeente Tholen krijgt per ton in 1994 gestort afval 17,965 gulden terug van het openbaar lichaam afvalstoffenverwijdering midden- en noord-Zeeland. Er is vorig jaar 9593 ton gestort in Nieuwdorp, zodat de gemeente 172.339 gulden tegemoet kan zien. In totaal wil het Olaz-bestuur dik 2,2 miljoen terug betalen aan de deelnemers in de stortplaats. Daarnaast zullen aan hen over 1996 lagere storttarieven bere kend worden, wat nog eens ruim 2,1 miljoen gulden bespaart. Daarmee is de winst die Olaz over 1994 heeft gemaakt, grotendeels besteed. Er resteert nog bijna 580.000 gulden, die wordt toegevoegd aan de reserve voor eindafdekking en nazorg van de stortplaats. Het Olaz-bestuur heeft een nieuw stortreglement opgesteld. Het moet de mogelijkheid bieden tot straf maatregelen, wanneer bij het storten van afval wordt afgeweken van de vastgestelde procedures.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 11