THOLENDERWIJS Relatie gemeente-Beter Wonen is hard aan verbetering toe Gemeenteraad Tholen geeft straatnamen volledig uit handen Woningstichting had in Scherpenisse willen bouwen Kritiek raad op monopolie bureau RBOI informatierubriek van de gemeente Tholen KENNISGEVING VAN MEDEDELING BESLUITEN VERGADERING COMMISSIE OPENBARE WERKEN SPREEKUUR B&W GEZOCHT: LEDEN VOOR DE COMMISSIE SPORT SLUITING SPORT- EN GEMEENSCHAPSCENTRA WAT LIGT TER INZAGE? BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN Donderdag 29 juni 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 WET MILIEUBEHEER: MAANDAG 3 JULI: Tijdens een pittig debat tussen PvdA-fractievoorzitter I.C. Moerland en burgemeester H.A. van der Munnik maakte de eerste maandagavond duidelijk, dat er 'al jaren een relatieverstoring is tussen Beter Wonen en b. en w.' Verschrikkelijk jammer Anna Jacobapolder De Zeester Kunstwerk St. Annaland Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 01666-8200/Telefax: 01666-3553 Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op de artikelen 3.44 en 3.45 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat door hen onder oplegging van voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken vergunning is verleend op grond van de Wet milieubeheer naar aanleiding van de aanvragen van: 1. de heer S.L. Schot, Deestraat 77 te Poortvliet, voor het oprichten en in werking hebben van een visverwerkend bedrijf, gelegen aan de Ambachtsweg 6 te Tholen, kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie N nrs 156 (ged) en 157 (ged); 2. de heer J.P. Vogelaar, Gorishoeksedijk 33a te Scherpenis- se, voor het oprichten en in werking hebben van een recre- atiebedrijf, gelegen aan de Gorishoeksedijk 33 te Scherpenis- se, kadastraal bekend Scherpenisse, sectie F nr 632; 3. Barenbrug Holland BV, Stationsstraat 40 te Oosterhout, voor het oprichten en in werking hebben van een zaaizaadbe- drijf, gelegen aan Klaverveld 49 te Oud-Vossemeer, kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie N nr 221. De besluiten en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 30 juni 1995 gedurende zes weken op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 15.00 uur. Indien het col lege daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het verzorgingstehuis Sint Maartenshof, Bloemen- laan 2 te Sint-Maartensdijk worden ingezien. Ingevolge artikel 20.1, eerste lid en artikel 20.6 van de Wet milieubeheer en artikel 6.7 van de Algemene wet bestuursrecht staat gedurende zes weken met ingang van de dag na de dag waarop het besluit ter inzage is gelegd beroep open bij de Afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. De besluiten worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Sint-Maartensdijk, 29 juni 1995 Burgemeester en wethouders van Tholen. Op maandag 3 juli a.s. komt de commissie openbare werken voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maar tensdijk. Deze vergadering die begint om 19.30 uur is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruik maken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Renovatie brandweergarage te Sint Philipsland. Met het oog op een toekomstige vervanging van de brand weerauto welke dient te zijn voorzien met een zogenaamd ARBO-rek (personeelsvriendelijk hulpmiddel voor de bedie ning van de ladder en de aanvoerslangen), zullen enkele aan passingen aan de garage noodzakelijk zijn. De huidige verdie pingsvloer van de garage moet worden gesloopt, de toe gangsruimte verhoogd en er zal een nieuwe toegangsdeur moeten worden geïnstalleerd. - Aanleg tegelpaden met drainage op de begraafplaats te Sint-Annaland. De commissie wordt advies gevraagd over het plan voor de aanleg van tegelpaden met drainage op de begraafplaats te Sint-Annaland. - Nieuwbouw praathuisje aan de Zuiddijk te Sint Philips land. Voor de nieuwbouw van het praathuisje is een plan gemaakt. De maat is gerelateerd aan de grootte van de kern Sint Phi lipsland. Zo is dit ook gedaan bij praathuisjes in andere ker nen. Tijdens een hoorzitting over dit onderwerp is het volgen de naar voren gekomen: -Men wil een praathuisje met dezelfde maten als het huidige huisje. Dit is echter in strijd met het gemeentelijk beleid. -Er is verzocht om het huisje te voorzien van een verwarming. Ook dit is in strijd met het gemeentelijk beleid omdat geen van de andere huisjes door de gemeente van verwarming is voorzien. De resultaten van de hoorzitting geven geen aanleiding om het plan aan te passen. - Herinrichting Julianastraat te Sint-Annaland. Naar aanleiding van de plannen is vanuit de bewonersgroep gevraagd de straat in te richten in de trant van de reconstruc tie van de Nieuwstraat te Sint-Annaland. In de planvorming is met deze wensen rekening gehouden. Het plan voorziet in een asverspringing van de rijbaan met wisselende parkeervakken en een gelijkvloers trottoirgedeelte. De bestaande klinkerver harding wordt vervangen door nieuwe. Tijdens de hoorzitting van 6 juni jongstleden zijn de volgende opmerkingen/sugges ties naar voren gekomen: -De meerderheid van de bewoners acht een verhoogd trottoir met het oog op de verkeersveiligheid noodzakelijk, aangelegd met waalformaatklinkers in plaats van trottoirtegels in ver band met het aanzicht van de straat. Aan dit verzoek wordt tegemoet gekomen. -Gevraagd is de mogelijkheid te bezien ter plaatse een woonerf te realiseren. Gelet op de lengte van de Julianastraat is het onmogelijk hier conform de verkeerskundige eisen een woonerf te realiseren. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 3 juli 1995 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Het spreekuur van burgemeester H.A. van der Munnik en wet houder J. Versluijs komt te vervallen. Het spreekuur van de wethouders P. van Schetsen en ing. J. van der Jagt vindt plaats van 11.00 tot 12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8330. Bij besluit van 24 april j.l. heeft de gemeenteraad de commissie ter behartiging van de belangen van de sport ingesteld. Deze commissie heeft tot taak wensen en behoeften op het terrein van sport in de Thoolse samenleving te signaleren en adviseert hier over gevraagd of ongevraagd, en over het Thoolse sportbeleid, aan burgemeester en wethouders. De commissie bestaat uit maximaal 7 leden. Deze leden, die geen lid van de gemeenteraad mogen zijn, dienen op het terrein van de sport actief te zijn en voorts, door een brede belangstel ling op dit terrein, geacht te worden de belangen van sport in algemene zin te kunnen behartigen. Verenigingen, instellingen en individuele burgers kunnen voor de vervulling van de 7 plaatsen aanbevelingen doen bij burge meester en wethouders. Kandidaten dienen in de gemeente Tho len te wonen en goed op de hoogte te zijn met de Thoolse situ atie. De commissie vergadert zo'n 4 maal per jaar. De vergaderingen vragen natuurlijk enige voorbereiding. Voor elke vergadering wordt een redelijke vergoeding beschikbaar gesteld. Kandidaten kunnen vóór 15 juli a.s. schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders worden opgegeven. Burgemeester en wethouders hebben besloten om tijdens de zomervakanties de sport en gemeenschapscentra "Meulvliet" te Tholen en "de Wellevaete" te Sint-Annaland te sluiten voor een periode van 5 weken en wel van: zondag 9 juli t/m zondag 13 augustus. Voor de exploitanten van de buffetten wordt een uitzondering gemaakt voor wat betreft te houden bruiloften e.d. Voorbereiden bestemmingsplannen Het college van burgemeester en wethouders van de gemeen te Tholen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 30 juni 1995 voor een ieder ter secretarie van de gemeente, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit van de raad der gemeente Tholen van 26 juni 1995, waarbij wordt verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de volgende gebieden: a. een gebied aan het Boserf te Sint Philipsland voor het bou wen van 5 woningen voor rekening van de directie van Kleinbouw Techniek B.V.; b. een gebied aan de Westzeedijk/Kaaistraat te Scherpenisse voor het bouwen van 4 woningen en 2 garages voor reke ning van de heer H. Weggemans; c. een gebied aan de Gorishoeksedijk te Scherpenisse voor het bouwen van een woonhuis met receptie voor rekening van de heer J.P. Vogelaar; De begrenzing van de genoemde gebieden staat aangegeven op de bij bovengenoemd besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen. Sint-Maartensdijk, 29 juni 1995. Burgemeester en wethouders van Tholen. Bouwen in een beschermd stadszicht. Er zijn bouwaanvragen ingediend door: 1. de heer W.H. Chong, Eendrachtsweg 9 te Tholen, voor het verbouwen van een pand tot Chinees restaurant op een perceel kadastraal bekend, Tholen sectie R, nummer 8 (geheel), plaatselijk gemerkt Visstraat 32; 2. de heer C. Quist, Doelweg 50 te Tholen, voor het vergroten van een berging op een perceel kadastraal bekend, Tholen sectie R, nummer 234 (geheel), plaatselijk gemerkt Doelweg 50. De bouwplannen hebben betrekking op percelen die gelegen zijn in een beschermd stadsgezicht zoals bedoeld in de Monu mentenwet 1988. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 51, lid 3 van de Woningwet vergunning te verlenen voor deze bouwplannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 30 juni 1995 tot en met 27 juli 1995 naar keuze schriftelijk of mondeling zienswijzen naar voren te bren gen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeente lijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 29 juni 1995. Burgemeester en wethouders van Tholen. Inventarisatie weg- en railverkeersiawaai. In het kader van het project "Inventarisatie weg- en railver keersiawaai" zijn woningen geïnventariseerd die tengevolge van het wegverkeerslawaai een gevelbelasting hebben van tenminste 65 db(A), doch niet hoger dan 70 db(A), dan wel ten minste 60 db(A) indien het adres deel uitmaakt van een com plex waarin tenminste één woning met een geluidbelasting van tenminste 65 db(A) voorkomt. Deze woningen komen voor op de A-lijst. De op deze lijst opgenomen woningen komen in aanmerking voor sanerings maatregelen. Met ingang van 30 juni 1995 ligt gedurende 4 weken de voor lopig vastgestelde A-lijst, met bijbehorende stukken ter inzage ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk. Gedurende 4 weken kan een ieder zijn zienswijze omtrent deze inventarisa tie schriftelijk indienen bij burgemeester en wethouders. Sint-Maartensdijk, 29 juni 1995, Burgemeester en wethouders van Tholen. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van M.C.A. Quist, Veerstraat 18 te Oud- Vossemeer, ingediend op 16 juni 1995 voor het bouwen van een garage/berging op het perceel Veerstraat 18 te Oud-Vos semeer; - Een bouwaanvraag van C. van 't Hof, Raiffeisenstraat 22 te Sint-Annaland, ingediend op 12 juni 1995 voor het plaatsen van een tuinmuur op het perceel aan de Raiffeisenstraat 22 te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van A.M. den Braber en J. Verloop, p/a Krammerstraat 6 te Sint Philipsland, ingediend op 14 juni 1995, voor het plaatsen van een kap op 2 garages op de per celen Krammerstraat 6 en 8 te Sint Philipsland; - Een bouwaanvraag van J. den Engelsman, Julianastraat 30 te Sint-Annaland, ingediend op 15 juni 1995, voor het plaatsen van een voorgevel op het perceel Julianastraat 30 te Sint- Annaland; - Een bouwaanvraag van H. Bult, Julianastraat 28 te Sint-Anna land, ingediend op 15 juni 1995, voor het plaatsen van een voorgevel op het perceel Julianastraat 28 te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van T. Moerland, Berkenpad 1 te Sint Phi lipsland, ingediend op 15 juni 1995, voor het bouwen van een tuinmuur op het perceel Berkenpad 1 te Sint Philipsland; - Een Bouwaanvraag van H. Weggemans, Lenteplein 18 te Scherpenisse, ingediend op 30 mei 1995, voor het bouwen van een loods met winkel op een perceel aan de Ceciliaweg te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van M.C. Plandsoen, Hoenderweg 71 te Sint-Annaland, ingediend op 14 juni 1995, voor het verbou wen van een woning op het perceel Hoenderweg 71 te Sint- Annaland; - Een bouwaanvraag van P. Massar, M. van Vlaanderenstraat 6 te Tholen, ingediend op 15 juni 1995, voor het verbouwen van twee woningen op het perceel Kruittorenstraat 3 5 te Tholen; - Een bouwaanvraag van J.C. van Prooijen, Voorstraat 16 te Stavenisse, ingediend op 22 juni 1995, voor het verbouwen van een woning op het perceel Kerkstraat 63 te Stavenisse; - Een melding van B.J. van Rijn, Burgemeet 56 te Poortvliet, ingediend op 21 juni 1995, voor het plaatsen van een berging op het perceel Burgemeet 56 te Poortvliet. Sint-Maartensdijk, 29 juni 1995. De schuren zijn afgebroken. Sloopbedrijf Jeroense is nu bezig met het afbreken van de particuliere woning aan de Westzeedijk. Moerland sprong op de kast naar aanleiding van een bestemmings planwijziging voor de Westzee dijk/Kaaistraat in Scherpenisse, waar bouwbedrijf Hans Weggemans 4 huizen en 2 garages wil bouwen. "Beter Wonen heeft in het verleden gevraagd om op die plaats te kunnen bouwen. Dat is mondeling en moge lijk zelfs schriftelijk kenbaar gemaakt. Het was eleganter geweest om dan Beter Wonen te vragen of er nog interesse was, voordat de grond aan Weggemans werd gegeven. De relatie tussen de woningstichting en de gemeente zou beter kunnen", aldus Moerland. "Ik kan er niets over zeggen", was in eerste instantie de reactie van de burgemeester. "Het is toch maar een kwestie van ja of nee dat Beter Wonen voor dat perceel belangstel ling heeft getoond", merkte Moer land op. "Ik kan nog veel meer dan ja en nee zeggen", aldus de burge meester. "Er vindt geregeld overleg plaats en er is ook correspondentie met de woningstichting, o.a. over de planninglijst woningbouw. Zo wil Beter Wonen op de ene plaats bou wen en de gemeente niet en anders om komt dat ook voor. Over de Westzeedijk in Scherpenisse is gesproken, maar er zijn geen afspra ken over gemaakt." Moerland bracht naar voren, dat hij 'geen veronderstellingen' uitte, noch 'praat van de straat' te berde bracht. Hij had goede informatie. "Dan had u schriftelijke vragen moeten stel len", vond de burgemeester. De PvdA-fractievoorzitter wees dat van de hand. "Het punt waar het om gaat, staat toch op de agenda!" Moerland wist te vertellen, dat Beter Wonen inmiddels een brief had geschreven aan het college van b. en w. "Daar zullen we nog wel een keer over praten in de raad, o.a. bij de begrotingsbehandeling." Directeur J. Kloet van Beter Wonen zegt desgevraagd, 'dat de wijze van werken van de gemeente hem hoog zit.' "Via derden moesten wij horen, dat Weggemans en niet de woning stichting aan de Westzeedijk in Scherpenisse ging bouwen. Daar waren we vrij gepikeerd over omdat in de planningslijsten die met de gemeente besproken waren, dat per ceel vermeld was. En zonder dat je iets weet, blijkt de grond dan weg te zijn. Formeel hadden we geen optie, maar dat hebben we eigenlijk nog nooit gevraagd gezien de plannings lijsten. Dat zullen we in het vervolg wel gaan doen." Kloet noemt de beslissing van b. en w. 'verschrikkelijk jammer voor de ouderen van Scherpenisse.' 'Toen wij aan de Weststraat hebben gebouwd, hebben we al over een vervolg aan de Westzeedijk gespro ken. Voorzitter L.A.M. Elenbaas heeft het diverse keren bij de burge meester en wethouder J. van der Jagt aangekaart toen de schuren nog niet gesloopt waren. En anderhalve maand geleden blijkt de pap gestort te zijn. Daarover waren we zeer teleurgesteld, want welke waarde hebben afspraken over nieuwbouw, woningverbetering en buurtopbouw dan nog. Tijdens een mondeling overleg was de Westzeedijk bespro ken en bovendien stond het in de planningslijsten. De gemeente is er gewoon doorheen gefietst. Het is een kwestie van nadenken en com municeren. Sociale woningbouw dient toch ook de gemeente aan het hart te gaan?", zegt Kloet. Er waren maandagavond nog meer problemen met bouwplannen in de Thoolse gemeenteraad. Zo stemde SGP-raadslid L. Walpot tegen de verkoop van bouwgrond aan de Steintjeskreek in Anna Jacobapolder aan Woonplan b.v. uit De Bilt. Het voormalige gemeentebestuur van St. Philipsland - Walpot was daar wet houder - onderhandelde daar al over en bereikte overeenstemming over de verkoop van alle percelen bouw grond in de tweede fase van plan Steintjeskreek. Woonplan wil er 8 halfvrijstaande en 4 vrijstaande hui zen bouwen. De bouwvergunningen zijn al verleend. De commissie onroerende zaken gaf een positief advies, maar Walpot was het er niet mee eens. "Gezien problemen met die projectontwikkelaar ben ik altijd tegen geweest", liet hij weten. "Die moeilijkheden zijn nog niet opge lost. Er is zelfs nog een proces aan de gang." Desgevraagd zei Walpot dat hij doelde op de 27 gevallen in St. Philipsland en Anna Jacobapol der waar het ministerie van volks huisvesting de premie ingetrokken heeft. Door gesplitste verkoop van grond bleef men net beneden de nor men voor bepaalde subsidies. De SGP-fractie, op wethouder Van der Jagt na, stemde tegen wijziging van het bestemmingsplan voor het mogelijk maken van de omstreden bouw op camping de Zeester te Scherpenisse. Eigenaar J.P. Voge laar had een woonhuis met kantoor al voor een groot deel klaar, toen de gemeente de bouw stillegde omdat er geen vergunning was. Na lange procedures zijn de twee partijen het eens geworden en de meerderheid van de gemeenteraad gaf maandag avond groen licht om op grond met de bestemming verkeersdoeleinden en groenvoorzieningen te bouwen. SGP-woordvoerder K.A. Heijboer zei 'om bekenden redenen' niet accoord te kunnen gaan. Het vaststellen van nieuwe straat namen in de gemeente Tholen wordt voortaan alleen door b. en w. beslist. De gemeenteraad komt er niet meer aan te pas. Een meer derheid van 10 tegen 7 stemmen keurde maandagavond een voor stel van het college goed om de straatnaamgeving en huisnumme ring over te dragen aan het dage lijks bestuur. De drie éénmans- fracties (RPF/GPV, AOV en D66) zagen daar de noodzaak niet van in en ook de grootste raadsfractie had bedenkingen. "Kunnen we de voorstellen van b. en w. over straatnamen niet eerst in de commissie ruimtelijke ordening behandelen om advies te geven", stelde SGP-fractievoorzitter M. Dij- ke voor. J. van den Donker (D66) noemde dat een stap in de goede richting, maar PvdA-fractievoorzit ter I.C. Moerland vond het 'verspil de tijd.' Hij wees op lange discussies in de gemeenteraad van Goes over straatnamen. "Wij hebben wel belangrijker zaken te doen", zei Moerland. Zijn partijgenoot M.A.J. van der Linde noemde het college 'mans genoeg' om straatnamen vast te stellen. Burgemeester H.A. van der Munnik wilde zo weinig mogelijk politiek geharrewar over straatnamen. "De raad moet voorzichtig zijn in de veelheid van zaken die aan de orde komen. Je moet je niet met zaken willen bemoeien die direct het bestuur van de gemeente aangaan." Dijke hield vast aan zijn voorstel, ook al hield de burgemeester hem voor dat de huisnummering daar ook aan vast zat. CDA-fractievoor- zitter W.C. van Kempen had daar moeite mee. "Hebben we niets beters te doen?", vroeg hij zich af. Alleen 4 SGP'ers, RPF/GPV, AOV en D66 stemden voor het voorstel Dijke, het CDA, de VVD, de PvdA en SGP-wethouder Van der Jagt tegen. De raadsleden M.J. Klippel (SGP) en mevr. E. Frigge-Hogeste- ger (VVD) ontbraken maandag avond. De raad droeg verder de bevoegd heid over aan b. en w. om zakelijk recht te vestigen op eigendommen van derden. Het gaat bijvoorbeeld om een gemeentelijke riolering in grond van anderen of het recht van opstal voor het kunstwerk bij de N.H. Kerk in St. Annaland. Hier voor werd een algemeen delegatie besluit genomen met nog tal van andere zaken. D66 en het AOV wezen dat volledig af. J. van den Boekenmarkt. De Zeeuwse stich ting Steun aan Israël organiseert zaterdag een tweedehands-boeken markt onder de Graanbeurs aan de Dam in Middelburg. Van tien tot drie uur kan men daar terecht om een interessant boek op de kop te tikken. De opbrengst is bestemd voor een ontginningsproject in de Negev-woestijn van Israël. Donker zei wel voor praktisch wer ken te zijn, maar in dit geval was voor hem niet aangetoond dat zo alert gereageerd moet worden, dat een besluit niet op de maandelijkse raadsvergadering kan wachten. "Het delegeren van besluiten door de gemeenteraad aan b. en w. moet in kleine gemeenten als Tholen heel beperkt blijven", vond P. van Bel- zen. Hij verzette zich echter, evenals M. Dijke, alleen tegen het delegeren van onderwijszaken aan b. en w. PvdA, CDA en VVD hadden geen enkele bedenking tegen het verlies aan zeggenschap van de gemeente raad. Het mag niet vanzelfsprekend zijn dat stedebouwkundig adviesbureau RBOI te Middelburg als enige door de gemeente Tholen wordt benaderd voor het maken van ontwerpen. Ver schillende raadsfracties drongen maandag aan op het vragen van meerdere offertes. Aanleiding was de ontwikkeling van een nieuwe woonwijk in Sint-Philipsland, waar voor 48.325 gulden nodig is. "Een heel bedrag. Hebt u elders offerte gevraagd om de prijzen te kunnen vergelijken?" wilde mevrouw M.H. Schot-de Hoog (AOV) van de bur gemeester weten. SGP'er K.A. Heijboer viel haar bij. Hij merkte op dat de stedebouwkundige van de voormalige gemeente Sint-Philips- land immers al twee ontwerpen had gemaakt. De burgemeester ging daar niet op in en ook Heijboer kwam op dit argument niet meer terug. J. van den Donker (D66) leek het nuttig om de druk op de ketel te hou den, want als RBOI weet dat het als enige offerte uitbrengt, kan het bureau daar gebruik van maken. PvdA'er I.C. Moerland maakte een meer algemene opmerking over het uitnodigen van meerdere aannemers bij aanbestedingen. Van der Munnik zei tegen Heijboer, dat deze de afgelopen negen jaar nooit eerder een dergelijk standpunt had verkondigd. Waarop de SGP'er hem herinnerde aan de kritische opstelling vorig jaar, toen het uitge trokken bedrag voor herziening van het bestemmingsplan buitengebied niet toereikend bleek te zijn. RBOI is bijna de huis-stedebouwkundige van Tholen, aldus de burgemeester. Volgens hem kijkt het college niet temin kritisch naar de offertes en daarom is er geen aanleiding om anders te gaan werken. Hij noemde ook het voordeel van de aanwezige kennis en kunde. Waarop J. de Jager (CDA) hem bijviel: "De winst die er is als gevolg van de bestaande rela tie tussen het ambtelijk apparaat en RBOI wordt door sommigen uit het oog verloren."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 5