c. BAL 'Daar bij die molen' Plaatselijk nieuws VISSER EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 29 juni 1995 Huisvesting scholen Terras zorgcentrum DR. MELLEMA is afwezig van: 3 juli t/m 21 juli Duiker bestolen Vrouwen bezoeken Meestoof Shell Station donderdag 29 juni open tot 19.00 uur i.v.m. het bedrijfsjubileum van onze chef C. Bovee Feestdag Pieterman Dronken achter stuur Reconstructie Langeweg Aanrijding Oud- Vossemeer Vrouw onwel Kat vergiftigd Scharretje superieur in Vosmeercup Nieuw bestuurslid Vlooientrappers Naar de boerderij Vijftien mille speeltuin Confetti vrolijk geheel Gourmet vrouwenbond Sint Annaland Maandag zeilwedstrijden Spelmiddag Smash 76 Nieuwe voorzitter de Schutse Kandidaat bedankt Nieuwe organisten Kamp De Casembrootschool Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland Fancy-fair Casembroot Druk schoolkamp Afvalbakken wandelpad Berging akkoord Naar het Autotron Aqua aerobics Bijna zes meter vis Poortvliet Verkoping afgelast Fancy-fair Eevliet Beroep tegen toekomstig besluit Herinneringskruis Gewond bij aanrijding Predikbeurten Gereedschap gestolen Winkel Wilhelminastraat dicht Weer verkiezingen? Nieuw' Vossemeer Aan de slag met overschot Weekend diensten DAG EN NACHT In de gemeenteraad heeft P. van Belzen (RPF/GPV) op een oplos sing van de huisvestingsproblemen bij de basisscholen nog vóór de vakantie. De Eben-Haëzerschool heeft te weinig lokalen, terwijl er van Ter Tolne enkele ongebruikt staan. "We zijn in bespreking, maar van nieuwe ontwikkelingen is mij niets bekend", reageerde wethouder J. Versluys. De provincie heeft er geen bezwaar tegen dat bij zorgcentrum Ten Anker een terras wordt aangelegd, een windscherm geplaatst en een zonwering aangebracht. De directie wil deze voorzieningen aanbrengen, omdat de bewoners nu nergens beschut buiten kunnen zitten. De investering mag maximaal 15.780 gulden zijn, waarvan de helft uit het onderhoudsfonds komt. De apotheek is gesloten van: 3 juli t/m 14 juli Laat uw medicijnen tijdig bijvullen Waarneming, ook voor de apotheek: Patiënten A t/m Q: dr. Bakkerus, tel. 2350 R t/m Z: dr. Kale, tel. 2542 Advertentie I.M. Een Belgische man die aan het dui ken was bij de Oesterdam werd zon dagavond het slachtoffer van een autokraak. De wagen stond gepar keerd aan de Oesterdam en toen de man terugkwam van het duiken, ont dekte hij dat er was ingebroken. De dader ging er met foto-aparatuur, geld en waardepapieren vandoor. De plattelandsvrouwen sloten het seizoen af met een bezoek aan streekmuseum De Meestoof in Sint- Annaland. Een aantal van de dames stapten dapper op de fiets en trot seerden de wind. Anderen deden het wat gemakkelijker en namen de auto. In het museum namen ze plaats in de schoolbanken en mevr. B. Joosse hield een inleiding over het ontstaan van de verzameling en het wel en wee van De Meestoof. Ook werd verteld wat er van de vrij willigers verwacht wordt en hoe licht, vocht en temperatuur de muse umstukken kunnen beschadigen. De permanente tentoonstelling hadden sommige dames al eerder gezien. De meeste belangstelling ging uit naar de merklappen, gemaakt door Zeeuwse vrouwen en sommige waren geleend van museum Markie zenhof in Bergen op Zoom. Verder werd er een videofilm vertoond met een interview van mevr. Goense, afgenomen door mevr. E. de Jonge van De Meestoof. Mevr. Goense had een groot aantal voorbeelden van allerlei technieken gemaakt op school. Als laatste kwam de botvis- serij aan de beurt. De dames bewon derden de op schaal nagemaakte Thoolse hoogaars en de attributen die erbij hoorden. Mevr. Joosse gaf hierbij uitleg. Advertentie I.M. Hengelsportvereniging de Pieter man hield zondag haar jaarlijkse feestdag. De 48 deelnemers gingen om zeven uur 's morgens per bus naar de forelvijver de Heibaard in het Belgische Loenhout. De vier uur durende viswedstrijd die hier werd gehouden, werd gewonnen door H. Hachmer. P. Deurloo werd tweede en H. Kok was derde. De beste vrou welijke visser was mevr. C. Schot. Zeven vissers wisten vijf forellen uit het water te halen en evenveel leden vingen bot. O. Contant presteerde het om uit een vijver met 160 forel len een goudvis op te diepen en een ander lid sloeg een kikker aan de haak. De feestdag werd besloten met een bezoek aan danscafé de 14 Bil- lekes in Zandhoven. In de nacht van zaterdag op zondag hield de politie een 25-jarige auto mobilist uit Oude Tonge aan. De man bleek teveel gedronken te heb ben. Hij blies op het politiebureau 330 microgram alcohol per liter uit geademde lucht (zo'n 0,75 promil le). Dat leverde hem een boete van 320 gulden en een rijverbod van drie uur op. De gemeente heeft van gedeputeer de staten ontheffing gekregen voor het reconstrueren van de aansluiting van de Langeweg (langs industrie terrein Welgelegen) en de Oud Vos- semeersedijk. Een 36-jarige inwoner is dinsdag middag betrokken geweest bij een aanrijding op de Grevelingendam. De man reed in zijn auto over de rijksweg en werd niet opgemerkt door een 39-jarige automobilist uit Utrecht, die vanaf de parallelweg linksaf de rijksweg opreed. Beide auto's liepen schade op door de bot sing, maar de inzittenden bleven ongedeerd. Een oudere mevrouw werd vorige week onwel toen ze in de Molenweg liep. Ze kwam in een sloot naast de weg terecht. Voorbijgangers waar schuwden politie en dokter. Met een gebroken arm en lichte onderkoe- lingsverschijnselen (ondanks de hit te) is de vrouw naar ziekenhuis Lie- vensberg gebracht. De kater van de familie Schot in de Molenstraat is waarschijnlijk vergif tigd. Het dier kwam onlangs luid schreeuwend thuis, kennelijk leed het fikse pijn. Het beest bleef tekeer gaan en overleed na verloop van tijd. J. Verhees heeft zaterdag de viswed strijd om de Vosmeercup gewon nen. Aan het Zijpe haalde het Schar retje-lid 102 cm vis boven water. De wedstrijd werd dit keer georgani seerd door de Eendrachtvissers uit Nieuw-Vossemeer; ook DHMV uit Heense Molen deed mee. 't Scharret je sleepte zowat alle prijzen in de wacht. De verdere uitslag: 2. J. Bosters 84 cm, 3. A. Rijnberg 72 cm, 4. M. Minheere en R. Lindhout 59 cm, 6. M. Rijnberg 56 cm, 7. C. Rijnberg (eerste dame) 41 cm, 8. F. van Schilt (Eendr.) 38 cm, 9. R. Bosters (Eendr.) 32 cm, 10. R. Geuze 31 cm. Ook alle overige prijzen werden gewonnen door 't Scharretje. Carnavalsvereniging De Vlooien trappers breidt komend jaar de acti viteiten niet uit, maar wil ze - gezien de gunstige financiële positie - wél intensiever gaan aanpakken. Dat is woensdag meegedeeld op de alge mene ledenvergadering. De club telt zo'n 160 leden. Tijdens de viering van elfde-van-de-elfde zal het nieu we motto bekend gemaakt worden, maar Bas Quist heeft zich alweer gebogen over het lied. In het bestuur volgde Ivo Slokkers de aftredende Jos Vaders op. Laatstgenoemde blijft actief in de bouwcommissie. Voorzitter Frank Hommel werd bij acclamatie herkozen. De groepen 1 en 2 van Die Heene- trechtschool bezochten woensdag de kinderboerderij in Mijnsheerenland. Ze vertrokken met de bus, na eerst nog een jarige leerkracht te hebben toegezongen. Tijdens de drie kwar tier durende rit werden alle 'boerde rijliedjes' flink geoefend. Na aan komst kregen de kinderen van de enthousiaste medewerkers op een heel begrijpelijke wijze onderricht over het dierenleven op de kinder boerderij. Er werd getoond hoe konijnen vastgehouden moeten wor den, en over cavia's leerden de kin deren dat muizen daar bang voor zijn. Vervolgens werd in kleine groepjes onder andere een bezoek gebracht aan de dikke varkens, de koe, de schapen en de geiten. Bij het ezeltje bleven de kinderen op gepas te afstand omdat het pas moeder was geworden. In de pauze was er limo nade en chips voor de kinderen. Na de picknick werd rond het middag uur de terugreis aanvaard. De speeltuinvereniging heeft opnieuw een bijdrage ontvangen voor het realiseren van De Vos- setuin. Het nationaal jeugdfonds Jantje Beton heeft 15.000 gulden toegezegd. Eerder kende de stich ting kinderpostzegels eenzelfde bedrag toe. Het nationaal jeugd fonds realiseert jaarlijks enkele hon derden projecten voor de jeugd tot 16 jaar en bekostigt dat uit de opbrengst van de jeugdcollecte. Die wordt dit jaar in de eerste volle week van november gehouden. Leerlingen van de groepen 6, 7 en 8 van de Sint Anthoniusschool voer den donderdag in de Vossenkuil de musical 'Confetti' uit. Maanden had den ze gerepeteerd voor wat, aldus directeur A. Rijk, inmiddels een tra ditie is geworden. Het resultaat mocht er zijn. 's Middags woonden de kleuters en mensen van de Zon nebloem de generale repetitie bij en in de avonduren volgde de 'grote opvoering' voor veel publiek. In de musical draait het om een afscheidsavondje van groep 8 van de basisschool. De oudste zoon van de familie Konkel doet daar ook aan mee en daarom is voor het lieverdje van het gezin, Martijntje, een oppas ingehuurd. Als pa en moe Konkel de deur uit zijn, 'verbouwt' Martijntje de boel tot schrik van de oppas. Ondertussen wordt er bij groep 8 volop gedanst en gezongen en ook wordt nog een talkshow gegeven. Het publiek genoot zo'n anderhalf uur van een vrolijk geheel. De algemene vrouwenbond sloot dinsdag het seizoen af met een gour met- en steengrillavond. De 28 aan wezige dames lieten het zich goed smaken. Aansluitend volgde een loterij met leuke prijzen en daarna werden nog een aantal ideeën door gesproken voor het volgende sei zoen. Beheerder I.M. Istha van De Vossenkuil werd met een boeket bedankt voor alle goede zorgen. Maandagmiddag wordt een grote zeilvloot in de haven verwacht. De deelnemers aan de 25ste Deltaweek komen dan vanuit Zierikzee binnen, wat een prachtig schouwspel op de Krabbenkreek te zien zal geven. In voorgaande jaren deed de Delta- vloot pas dinsdag St. Annaland aan, maar dat is nu een dag vervroegd. De route vanaf Zierikzee telt voor het IMS-kampioenschap. Dinsdag zeilt de Deltavloot naar Wolphaarts- dijk. Tafeltennisvereniging Smash '76 heeft het seizoen afgesloten met een sport- en spelmiddag in en om gemeenschapscentrum de Welle- vaete. Er werd niet getafeltennist, maar er werd trefbal, hockey, voet bal en slagbal gespeeld. De laatste twee sporten werden wegens het goede weer buiten afgewerkt. Scheidsrechtérs waren Irma Aar- noudse en Ad van 't Hof. Na afloop reikte Van 't Hof namens de activi teitencommissie de prijzen uit. Wedstrijdsecretaris Chris Hage reik te vervolgens de percentagetrofee (voor de beste competitiespeler) uit aan jeugdspeler Peter Bazen. Nadat voorzitter Kees Vroegop het eerste jeugdteam - dat kampioen is gewor den - had gehuldigd, deelde Chris tian van 't Hof de getuigschriften uit die werden behaald op de zoge naamde diploma-avonden. De jeugd genoot tot slot nog van frites, limo nade en ijs. Om half acht kwamen de senioren nog aan bod. Zij hielden een barbecue. In totaal namen zo'n 50 mensen deel aan deze slotactivi teit. In augustus begint het tafelten- nisseizoen weer. Han van Vossen is benoemd tot voorzitter van de personeelsraad van bejaardencentrum de Schutse als opvolger van de naar Zevenbergen vertrokken Nies Learbuch. Sinds de oprichting van de p.r., vier jaar gele den, leidde ze deze overleggroep, die binnenkort wordt omgezet in ondernemingsraad. Mevr. Learbuch, die ook plaatsvervangend hoofd ver zorging was en de praktijkbegelei ding van leerlingen en stagiaires verzorgde, wordt opgevolgd door Corry van Leeuwen-Wessels, die per 1 september 32 uren per week gaat werken. Ter vervulling van de vacature is Hanneke Lemsom aan getrokken. Kandidaat F. Mulder uit Elspeet heeft bedankt voor het beroep dat de Gereformeerde Gemeente op hem had uitgebracht. Hij bedankte voor nog dertig andere beroepen en nam dat uit Scherpenzeel aan. Lené de Graaf uit St. Maartensdijk als eerste en Bram Fase uit St. Anna land als tweede, zijn de nieuwe vas te organisten van de Hervormde Gemeente. Zij volgen samen mevr. J. Fase-Goedegebuure op, die circa 35 jaar deze taak heeft uitgeoefend. De Graaf speelde al geruime tijd op de eerste zondag van de maand, maar Bram Fase is er bijgekomen. De verjonging is al een half jaar praktijk, want mevr. Fase stopte in december nadat ze zich niet kon ver enigen mgt enkele aanwijzingen van de kerkvoogdij. Gesprekken brach ten geen oplossing, waarna de kerk voogdij een eind maakte aan de onbevredigende situatie door het dienstverband te staken. President kerkvoogd A.C. Wessels noemt het overigens bedroevend na 35 jaar zo te moeten stoppen. Samen met de begeleiders Betty Bliek, Maya Bungener, Gerrie de Jonge, Gerard van den Broek, Gerrit Bril en Quirien Daas gingen de groepen 6,7 en 8 van de De Casem brootschool op schoolkamp naar de Koekenshoeve in Hoeven. Onder een blauwe hemel fietsen de leerlin gen naar hun bestemming. Na het inrichten van de slaapzalen en het nuttigen van de lunch, nam men 's middags een duik in het bosbad. Het zonnetje verraste sommigen toch wel. Twee leraren hadden 's avonds een rood verbrand hoofd. Na een maaltijd van pannekoeken, trok ken de kinderen naar het bos waar leden van de ouderraad een span nende speur- en puzzeltocht hadden uitgezet. De groep van Arno Vor- stenbosch werd ruim eerste. Na afloop werd er nog wat gedronken donderdag, vrijdag en zaterdag 29, 30juni en 1 juli MALSE BIEFSTUK 250 gram7,25 BIEFLAPPEN 500 gram9,95 TARTAAR 5 halen4 BETALEN GEKOOKTE LEVER 100 gram1,15 BOTERHAMWORST 100 gram1,15 GEBRADEN GEHAKT 100 gram1,15 Z0MERSALADE 150 gram1,95 maandag, dinsdag en woensdag 3, 4 en 5 juli RIBLAPPEN 1 kg15,00 GEHAKT 1 kg10,50 SLAVINKEN 5 halen4 BETALEN Advertentie I.M. en toen was het al tijd om te gaan slapen. De volgende dag werd er 's morgens een veldloop gehouden. Dennis Borst werd eerste bij de jon gens en Jannie Boulogne won bij de meisjes. Na het eten ging de groep richting de skischool in Rucphen. De meeste kinderen hadden nog nooit op de lange latten gestaan en het was toch wel onwennig op de borstelbaan. Skieën bij 28 graden boven nul is ook wel een rare erva ring. Jaco van Meggelen bleek een natuurtalent te zijn. Hij wist zelfs de hoge helling in een bijna perfecte stijl te nemen. Na de lunch vertrok het gezelschap voor wat verkoeling naar Bosbad Hoeven, 's Avonds werd er gebarbecued en werd er een disco gehouden. De volgende dag werd het kamphuis schoongemaakt en in Oudenbosch werden nog wat souvenirs gekocht. Daarna fietste men naar Nieuw-Vossemeer waar de warme maaltijd werd verorberd. Het laatste stukje naar Sint-Anna- land werd afgelegd en om kwart voor zeven was iedereen weer thuis. De De Casembrootschool hield vrij dag haar jaarlijkse fancy-fair op het schoolplein. De kinderen hadden allerlei spelen verzonnen zoals een voeldoos, een basketbalspel, worst hakken, een bibberspiraal, sjoelen en flipperen. Ook werden er spulle tjes verkocht die door de knutsel club waren gemaakt. De ouderraad hield een verloting en op het plein was een kantine ingericht. Verder was er een kledingbeurs en een boe- ken- en rommelmarkt. De opbrengst was ten bate van de school. De groepen 7 en 8 van De Schalm zijn op schoolkamp geweest in Hoe ven. De kinderen en begeleiders ver trokken vorige week met auto's naar Halsteren, waar ze overstapten op de - per aanhangwagen aangevoerde - fietsen om hun tocht naar Hoeven te vervolgen. Aangekomen werd eerst de bagage uitgepakt en een boter ham gegeten. Toen volgde een bezoek aan de volkssterrenwacht en na de warme maaltijd een speurtocht door het dorp. De volgende dag werd de in Oudenbosch de basiliek bekeken en 's middags een kaas boerderij in Prinsenbeek bezocht. Bij terugkeer stond een duik in het bosbad op het programma en een barbecue sloot de dag af. De volgen de morgen na het ontbijt werd de boel schoongemaakt en ingepakt, waarna een moeder met een busje de bagage ophaalde. De kinderen stap ten op de fiets richting Roosendaal, waar ze de brandweer bezochten. Er werd een film bekeken, alles werd leuk uitgelegd en toen werd een kijkje genomen op een hoogwerker. In Bergen op Zoom werden het die renasiel en het Markiezenhof bezocht. Na het eten van een frietje werden de fietsen opgehaald en leg de de groep in auto's het laatste tra ject naar huis af. De gemeenteraad heeft maandag nauwelijks nog woorden vuil gemaakt aan het plan voor de aanleg van een wandelpad tussen de Bos- wei en de Stoofdijk. Niemand had problemen om de daaarvoor beno digde 340.000 gulden beschikbaar te stellen. Mevrouw M.H. Schot-de Hoog (AOV) wilde weten of er afvalbakken geplaatst worden bij de bankjes die er komen. Wethouder J. van der Jagt was daar niet zeker van, maar het leek hem een normale zaak. Hoewel hij ervoor waarschuw de dat het plaatsen van dergelijke bakken juist afval aantrekt. Gedeputeerde staten hebben geen bezwaar tegen het plan van K. Rijn berg om een berging te bouwen bij zijn woning aan de Molenstraat. Het bouwplan wijkt niet af van het bestemmingsplan Kom, maar er wordt gebouwd in een beschermd stadsgezicht. Zes groepen van de Juliana van Stol- berg/Benjaminschool zijn vorige week op schoolreis geweest. De groepen 1 en 2 bezochten woens dagmiddag in Goes de speeltuin en de kinderboerderij van de Hollandse Hoeve. De groepen 3 t/m 6 bezochten vrij dag eerst het Autotron in Rosmalen. Ze bewonderden er verschillende oude auto's en ook het 'huis van de toekomst'. Daarna stapten ze in de bus richting slot Loevestein, gege ten werd onderweg. Onder leiding van een gids - die veel over vroeger tijden wist te vertellen - werd het slot bekeken. Tenslotte bezochten de kinderen speeltuin Vrouwenhof Het kersverse echtpaar Jaap en Anita Hage-van Haaften bij de molen van Stavenisse die voor hen werd versierd. Het was een vrolijk gezicht. Vrij dag werd de molen van Stavenisse versierd met vlaggetjes. Menig omwonende vroeg zich af wat er te vieren viel. Maar dat werd rond de middag duidelijk. Toen kwamen Jaap Hage uit Stavenisse en zijn kers verse vrouw Anita van Haaften aan bij de molen. Het bruidspaar kwam niet voor niets naar deze plek. Beiden hebben een binding met het bouwwerk. Hage, auto monteur bij de Volvo-garage te Bergen op Zoom, woonde op de Molendijk onderaan de molen. De vader van Anita van Haaften, werkzaam bij de slagerij A en P in Bergen op Zoom, is naast de molen geboren. Reden genoeg om op deze speciale dag hier nog eens terug te keren. Het leverde ook nog een paar mooie plaatjes op. Natuurlijk mocht een handteke ning in het gastenboek van de molen niet ontbreken. Het bruid spaar gaat aan de Boswei in Stave nisse wonen. in Roosendaal, waar ze nog een pro- tie friet kregen. De groepen 7 en 8 waren vrijdag vrij, omdat ze altijd in oktober op schoolkamp gaan. In het nieuwe verwarmde zwembad van camping Gorishoek wordt vanaf dinsdag wekelijks door een gediplo meerde instructeur les gegeven in aqua aerobics. Deze nieuwe manier van fitness-oefening is ook geschikt voor ouderen. De lessen duren onge veer een uur. Met de zomerwedstrijd aan de Annavosdijkpolder brak voor hen gelsportvereniging De Zeebaars de vakantie aan. In september worden de wedstrijden weer hervat. Zaterdag stonden 32 vissers aan de dijk voor een wedstrijd op centime ters en waar bekers te verdienen waren voor zowel dames als heren. Algemeen winnaar en eerste bij de heren werd C. v.d. Werf met 97 cm. Bij de dames won H. Lammerse met 38 cm vis. Er werd door 17 deelne mers totaal 580 cm vis op de kant gebracht. De uitslag: 1. C. v.d. Werf 97 cm, 2. P. v.d. Werff 56 cm, 3. A. Faber 49 cm, 4. mevr. H. Lammerse 38 cm, 5. T. Lammerse 36 cm, 6. P. Bijl 35 cm, 7. J. Rijstenbil 31 cm, 8. D. Bijl 30 cm, 9. C. de Graaf 30 cm, 10. (na loting) G. Bijl 29 cm, 11. mevr. J. Munter 28 cm, 12.1. Hengstmengel 27 cm. 's Avonds werd onder het genot van een hapje en een drankje een bingo gehouden, waarbij ook de nummers van de loterij bekend wer den gemaakt. De voor dinsdagavond geplande openbare verkoping in café Tolrust is diezelfde middag nog afgeblazen. De bewoner van het pand Stoof- straat 27, het oude postkantoor, was er toen in geslaagd alsnog een rege ling met financieringsmaatschappij Vola te treffen. Medewerkers van notariskantoor mr. J. Schot belden de bekende onroerend goedhandela ren op en een aantal particuliere belangstellenden kwam 's avonds nog voor niets. Maandag 3 juli hoopt de zending weer oud papier op te halen vanaf half 7. Advertentie I.M. Predikant beroepen Door de Gereformeerde Gemeente is een beroep uitgebracht op ds. G.J. van Aalst te Ridderkerk. De predi kant moet binnen drie weken beslis sen. Verder is P.J. Dekker gekozen als ouderling. Hij moet nog beslissen of hij zijn verkiezing aanneemt. De Eevliet organiseerde zaterdag op het schoolplein een rommelmarkt en fancy-fair. Toen om twee uur het hek geopend werd, stroomden de bezoekers het plein op om te zien of er tussen de uitgestalde spullen iets van hun gading zat. De zelfgebak ken oliebollen en babbelaars gingen grif van de hand en ook was er kof fie en fris. Voor jong en oud waren er spelletjes te doen zoals prikbord, lollyspel en kegelen. Daarbij waren leuke prijzen te winnen. Aan het einde van de middag keek de organi satie terug op een geslaagde dag. Het Rode Kruis heeft van de gemeente al bericht gekregen over het afbouwen van de subsidie - com pleet met termijn waarbinnen de vereniging in beroep kan gaan - ter wijl de welzijnscommissie nog niet eens over dit voornemen van het gemeentebestuur heeft gesproken. P. van Belzen (RPF/GPV) stelde dat maandag aan de orde in de gemeen teraad. Hij vond de gang van zaken merkwaardig, met name dat er al beroep kan worden aangetekend vóór er een beslissing is genomen. Maar uit de woorden van de burge meester viel op te maken dat het allemaal heel gewoon is: "Er is een voorstel van b. en w. en vooruitlo pend daarop is de brief verstuurd. De vereniging kan reageren." Aan J.D. Storm is onlangs in de marinekazerne te Vlissingen het Nieuw-Guinea herinneringskruis uitgereikt. Storm diende veertig jaar geleden anderhalf jaar in het land, dat bij de souvereiniteitsoverdracht in Indonesië in 1949 Nederlands bleef. Eind 1962 kwam Nieuw-Gui nea onder toezicht van de Verenigde Naties en een half jaar later werd het onder Indonesisch bestuur geplaatst. Twee mensen uit Zwijndrecht zijn zondag gewond geraakt bij een aan rijding op de kruising van de Rijks weg en de Philipsdam. De beide bij de botsing betrokken auto's zijn zwaar beschadigd afgevoerd. Ook moest de vervuilde rijbaan nog schoongemaakt worden. Het ongeval gebeurde doordat een 62-jarige man uit het Duitse Geldern komend vanaf de Philipsdam linksaf sloeg richting Steenbergen en daar bij geen voorrang verleende aan de Zondag 2 juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. dhr. Comet, Goes. GEREF. KERK 10 (H.A.) en 17 u. ds. Vlaardinger- broek. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst. 14.30 u. leesdienst. wo 5/7 19.30 u. ds. Honkoop. VRIJZ.GEL.GEM.NPB 10.45 u. ds. Roos, Leiden. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Hofman, Bergen op Zoom. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. pastoor Wiertz. zo 9.30 u. pastoor Wiertz. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Eckeveld, Sint-Phi- lipsland. 18 u. ds. Stoutjesdijk, Dordrecht. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 29/6 19.30 u. ds. Melis, do 6/7 19.30 u. ds. Van Aalst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. wo 5/7 19.30 u. ds. Roos, Opheus- den (H.D.). STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Schaap, Herkingen. 18 u. kand. Van Wijk, Ridderkerk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. di 4/7 19.30 u. ds. Van de Meer, Wekerum. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. uit die richting komende 27-jarige man uit Zwijndrecht. De Duitser en zijn vrouw bleven ongedeerd, De man uit Zwijndrecht raakte licht gewond, maar zijn vrouw werd met nek- en rugklachten naar ziekenhuis Lievensberg gebracht. De politie nam het kenteken in van de Neder landse auto. Tegen de Duitser is pro- ces-verbaal opgemaakt. Op een bouwterrein in de nieuw bouwwijk De Luyster IV is in de nacht van zondag op maandag elec- trisch gereedschap gestolen. De daders braken twee containers open om bij de spullen te komen. Ze waren eigendom van een plaatselijk bouwbedrijf en van een particulier. De politie, die de zaak in onderzoek heeft, beschikt mogelijk over aan wijzingen die in de richting van de daders wijzen. St. Philipsland is een voorziening armer door de sluiting van de Pro- verswinkel in de Wilhelminastraat. In maart 1993 betrok C. Ridderhof het voormalige postkantoor nadat hij met zijn SRV-wagen gestopt was. Hij geeft aan, door privé- omstandigheden de winkel twee weken geleden gesloten te hebben. Voor de gemeente, die het gebouw verhuurde, kwam de opzegging als een donderslag bij heldere hemel. Over de afkoop van de huur is een regeling getroffen. De gemeente weet nog niet wat er met het pand gaat gebeuren: zo verkopen of slo pen en de bouwgrond aan de man brengen. "Verwacht u snel verkiezingen?", informeerde D66-raadslid J. van den Donker maandagavond bij burge meester H.A. van der Munnik. Reden voor zijn vraag was het feit, dat na de gemeenteraadsverkiezin gen in november er nog steeds een verkiezingsbord bij dorpshuis de Wimpel staat, terwijl die overal elders in de gemeente al lang weg gehaald zijn. De gemeente heeft 1994 afgesloten met een voordelig saldo van 381.346,26 gulden. Het gemeente bestuur wil dit bedrag ten goede laten komen aan de inwoners, inplaats van reserveren voor nieuw beleid. Bijna de helft van het over schot, anderhalve ton, moet dienen om belastingverhoging te voorko men. Dit omdat flink geïnvesteerd moet worden in rioleringswerken, terwijl de belastingdruk al op een hoog niveau ligt. Verder zou een ton gebruikt moeten worden om een nieuw onderkomen voor de brand weer te realiseren. Ook na de herin deling houdt het dorp een eigen brandweer en het huidige onderko men verkeert in een slechte staat. Voor achterstallig groot onderhoud aan het gemeenschapscentrum de Nieuwe Draaikolk wil het gemeen tebestuur 55.000 gulden uittrekken en nog eens 30.000 gulden voor de aanleg van voetpaden - met verlich ting en bankjes - bij de Rietkreek. Eenzelfde bedrag is nodig voor her taxatie van panden in verband met de wet waardering onroerende zaken. Dan blijft nog ruim 1300 gul den over om aan de algemene reser ve toe te voegen. HERV. GEM. REHOBOTH 10 (H.A.) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 7/7 19.30 u. ds. Van de Meer, Krimpen a.d. IJssel. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. kand. Van den Berg, Harskamp. GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Meulen, Anna Jacobapolder. 14.30 u. dhr. Van Westen, Borssele. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Schuurman, Capelle aan den IJssel. 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. do 29/6 19.30 u. ds. Van Ruiten burg. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. 15 u. ds. De Bie, 's-Gravenpolder. zaterdag 1 en zondag 2 juli Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr, Padt): dr. De Looze, Oud-Vossemeer tel. 01667-2400. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. v.d. Berge, Sint-Annaland tel. 01665-2400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer tel. 01676-2545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Verweij, Bergen op Zoom tel. 01640-56690. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 01184-18395 PATTENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 3039 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis) KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 05129- 1202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06-0730. BLUF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-69869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 01660-4574 JAIB Informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18-20 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 29 juni t/m vrijdag 7 juli donderdag 29 5.22- 17.37 vrijdag 30 5.57- 18.12 zaterdag 1 6.37-18.47 zondag 2 7.12-19.22 maandag 3 7.47 - 19.57 dinsdag 4 8.22 - 20.32 woensdag 5 9.07 - 21.22 donderdag 6 9.57-22.17 vrijdag 7 11.02-23.27 wo 5/7 21.03 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getijverwach tingen bel 06-91122353 (niet gra tis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 2