THOLENDERWIJS informatierubriek van de gemeente Tholen VERGADERING GEMEENTERAAD VERGADERING COMMISSIE RUIMTELIJKE ORDENING C.A. KENNISGEVING VAN MEDEDELING BESLUITEN VERGADERING COMMISSIE WELZIJN EN ONDERWIJS KENNISGEVING VAN MEDEDELING ONTWERP-BESLUIT SPREEKUUR B&W WAT LIGT TER INZAGE? BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN INZAMELING KUILF0LIE EN ZAKG0ED 1995 Glas het inzamelen waard. WÈÉf* Hup, in de glasbak! Donderdag 22 juni 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 MAANDAG 26 JUNI: WOENSDAG 28 JUNI TEVENS HOORZITTING OVER BESTEMMINGSPLAN "BEDRIJFSTERREIN SLABBEC00RNP0LDER, 6E HERZIE NING" WET MILIEUBEHEER: DONDERDAG 29 JUNI: WET MILIEUBEHEER 26 T/M 30 JUNI Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 01666-8200 Telefax: 01666-3553 'ii Budget 2000 ad 215.612,— B. Brugstraat 16 Gemeentelijke toren te Sint-Philipsland Toegangshek bij begraafplaats te St.Maartensdijk Gemeentelijke toren te Tholen C. D. E. 35.173,- 29.003,- 27.075,- 124.361,- Op maandag 26 juni a.s. komt de gemeenteraad van Tholen voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartens dijk. Deze vergadering die om 19.30 uur begint is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Voorstellen tot beschikbaarstellen van kredieten. •Verlenen van een aanvullend krediet van 52.000,voor de uitvoering van het herinrichtingsplan van de Kotterstraat; •Beschikbaar stellen van 5.912,50 voor de vervanging van een aanhangwagen en een zoutstrooier; •Beschikbaar van een krediet van 35.500,voor de aanleg van een bergingsriool in het tracé gedeelte Ring en Curee- straat te Sint- Annaland; •Verlenen van een extra krediet van 48.325,voor het laten maken van een nieuw stedebouwkundig ontwerp dat moet leiden tot een concept-ontwerp van een nieuw uitbreidings plan voor woningbouw in Sint Philipsland; •Verlenen van een krediet van 340.000,voor de aanleg van het wandelpad met diverse voorzieningen aan Boswei/Stoofdijk te Stavenisse; - Vervanging UNIX-computersystemen en 4 printers; Eind 1989 en begin 1991 zijn de huidige UNIX-systemen aan geschaft. Deze UNIX-systemen zijn inmiddels erg verouderd. Door gebruikmaking van deze apparatuur waarop steeds omvang rijker en moderner programmatuur draait, zijn inmiddels al behoorlijke problemen ontstaan met de snelheid van deze •systemen. Daarnaast zijn de printers die toen zijn geleverd totaal versleten. Voor de vervanging is offerte gevraagd bij RAET Decentrale Overheid te Amersfoort. Het college stelt voor over te gaan tot aanschaf van een Unisys U6000/550-systeem met toebehoren en hiervoor een krediet beschikbaar te stellen van 400.000, ten laste van de reserve automatisering. - -Bespreking raadsvoorstel tot beschikbaarstellen kre diet voor de algehele hertaxatie per 1-1-1995 ikv Wet Waardering Onroerende Zaken. Op 1 januari 1995 is de Wet Waardering Onroerende Zaken (WOZ) in werking getreden. Door invoering van de Wet WOZ gaan het rijk, de waterschappen en de gemeenten voor een onroerende zaak dezelfde waarde hanteren bij de belasting heffing. Hierbij gaat het met name om het huurwaardeforfait van de inkomstenbelasting, waarde eigen woning tbv de ver mogensbelasting, de omslag gebouwd voor de waterschap pen en de onroerende-zaakbelasting. De gemeenten worden verantwoordelijk voor de waardebe paling en de waardevaststelling tbv de heffing van de belas ting op onroerende zaken. De gegevens worden doorgegeven aan het rijk en de waterschappen. Belastingplichtigen zullen vanaf nu ééns in de 4 jaar een beschikking krijgen waarin de gemeente hen de waardering van onroerende zaken op de peildatum meedeelt. De waarde geldt dan voor de komende 4 jaar. Alleen voor de eerstko mende periode van 4 jaar, van 1997 tot en met 2000, zal 1 januari 1995 als waardepeildatum worden aangemerkt. Begin 1997 zal de gemeente voor de eerste maal de beschikking op basis van de Wet WOZ gaan verzenden. De belastingplichtige kan slechts één keer in de 4 jaar bezwaar maken tegen deze beschikking en wel binnen 6 weken na dag tekening van de beschikking. Dit bezwaar moet worden inge diend bij de gemeente. De komende taxatie van onroerende zaken zal uitgevoerd worden door Rentmeesterskantoor Houdringe BV. Voor de taxatie is een krediet nodig van 430.000,De raad wordt voorgesteld dit krediet beschikbaar te stellen. - Inwilliging verzoek bestuur MLK-school de Veste voor het vergoeden van salariskosten voor óén leerkracht gedurende de schooljaren 1995-1996 en 1996-1997. Het bestuur van MLK-school De Veste heeft het gemeentebe stuur verzocht om bekostiging van een halve extra leerkracht gedurende het schooljaar 1995-1996 en één extra leerkracht gedurende het schooljaar 1996-1997. Reden daarvan is de weigering van rijkswege mee te werken aan een overgangsregeling nu alle projectfaciliteiten voor De Veste per 1 augustus a.s. beëindigd worden. Per 1 augustus 1997 zal er voor het speciaal onderwijs een nieuwe bekosti gingssystematiek van kracht worden. Naast een onderwijsinhoudelijke kant is er ook een financiële kant in het geding. Gelet op het bovenstaande stellen burgemeester en wethou ders o.a. voor in te stemmen met het verzoek van het school bestuur, in die zin dat voor het schooljaar 1995-1996 30.000,bijgedragen wordt voor een extra leerkracht en in het schooljaar 1996-1997 60.000,bijgedragen wordt voor een extra leerkracht. - Vaststelling verordening op de straatnaamgeving en huis nummering. De gemeenteraad heeft thans de bevoegdheid tot straat naamgeving en huisnummering. Burgemeester en wethou ders zijn van oordeel dat kwesties als straatnaamgeving en huisnummering van puur uitvoerende aard zijn. Het is dan ook logisch dat deze bevoegdheid wordt overgedragen aan het college van burgemeester en wethouders. Deze delegatie en andere nadere regelen zijn verwoord in de concept-veror dening op de straatnaamgeving en huisnummering. De raad wordt voorgesteld deze verordening vast te stellen. - Verkoop grond in Welgelegen te Tholen aan Holonite BV te Halsteren. Onlangs is een akkoord bereikt met Holonite BV te Halsteren over de verkoop van een perceel industriegrond in Welgele gen te Tholen. Het gaat om 1 ha grond aan de Ambachtsweg. Holonite houdt zich bezig met de productie van polyesterbe- ton-artikelen. De voorlopige plannen omvatten de bouw van een hal van 1600 m2. De raad wordt voorgesteld tot de verkoop te besluiten. - Verkoop voormalig gemeentehuis te Sint Philipsland Het gemeentehuis van de voormalige gemeente Sint Philips land kan worden verkocht aan Digital Voice Processing Pro ducts BV, dat momenteel gehuisvest is in Steenbergen. Dit bedrijf opereert in de automatiseringsbranche, met name op gebied van ontwikkeling van spraaktechnologie via de com puter. De raad wordt voorgesteld akkoord te gaan met deze verkoop. - Vaststelling meerjarenprogramma restauratie monumenten 1995-2001 De gemeente kan in beginsel voor 2001 een budgetreserve ring van het rijk krijgen wanneer het vorig jaar vastgestelde meerjarenprogramma 1994-2000 met één jaar wordt aange vuld. In dit programma moet ook tot uitdrukking komen welke res tauratieprojecten prioriteit genieten. Voor de jaarbudgetten 1995 t/m 1999 is dat vorig jaar al gebeurd. In combinatie met het bekendgemaakte budget voor 2000 is bekeken welke lopende en/of nieuwe projecten voor een sub sidiereservering in aanmerking komen. De Rijksdienst voor de Monumentenzorg heeft bevestigd, dat voor het budgetjaar 2000 een bedrag is gereserveerd van 215.612,Dit bete kent dat er rekening houdend met het overschot van 1999 ad 6.785,in totaal 222.397,te verdelen valt. Hiervoor wenst het college (samengevat) de volgende projecten voor te dragen: Overschot 1999 ad 6.785,— A. Markt 26 B. Brugstraat 16 3.504,- 3.281,- - Overname tennisaccommodatie tegen nog openstaande schuld en verlenen bijdrage tbv elektriciteitsaansluiting van de accommodatie van tennisvereniging De Ruucstoppelen te Sint Philipsland. De tennisvereniging De Ruucstoppelen te Sint Philipsland is accoord gegaan met het voorstel om de tennisaccommodatie in Sint Philipsland over te dragen aan de gemeente. De gemeente neemt dan tevens de nog openstaande schuld van aangegane geldleningen over. Hierdoor ontstaat een gelijk waardige situatie als bij de andere verenigingen in Tholen. Tevens wordt voorgesteld een bijdrage te verlenen tbv de aanleg van een eigen electriciteitsaansluiting voor de accom modatie. De raad wordt voorgesteld met beide voorstellen in te stem men. Op woensdag 28 juni a.s. komt de commissie ruimtelijke orde ning c.a. voor een vergadering bijeen in het sport- en gemeen schapscentrum "Meulvliet" te Tholen. Deze vergadering is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan. vooraf gebruikmaken van het spreekrecht. Voorafgaand aan deze vergadering zal om 19.30 uur een hoorzit ting plaatsvinden in het kader van het vooroverleg bestem mingsplan "Bedrijfsterrein Slabbecoornpolder", 6e herziening. De commissievergadering zal direct daarna aanvangen. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Bestemmingsplan "bedrijfsterrein Slabbecoornpolder" 6e herziening. Het gemeentebestuur wenst voor het noordelijk gelegen gebied van het bedrijfsterrein Slabbecoornpolder te Tholen een uitbreiding te ontwikkelen. Deze uitbreiding is tbv het aan de huidige noordgrens gevestigde bedrijf Hachmer Rattan. Ten aanzien van dit bestemmingsplan nog het volgende. Het voorontwerp-bestemmingsplan ligt tot en met 7 juli a.s. voor een ieder tijdens de kantooruren ter inzage in het gemeente huis te Sint-Maartensdijk. Schriftelijke reacties kunnen tot uiterlijk 7 juli 1995 naar het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk, gestuurd wor den. - Geluidniveaukaart. Tot 1 maart 1993 kon de gemeente middels een verklaring, waarin werd vastgelegd dat de etmaalintensiteit de komende 10 jaar niet hoger zou zijn van 2450 motorvoertuigen, wegen van een geluidzone uitsluiten.Volgens artikel 74 van de Wet geluidshinder (Wgh), zoals die vanaf 1 maart 1993 luidt, heeft nu iedere weg een geluidzone. Alleen de volgende wegen zijn van een geluidzone uitgesloten: wegen die binnen een woonerf liggen; wegen waarvoor een maximum snelheid van 30 km/uur geldt; wegen waarvan blijkt dat de geluidsbelasting op 10 m uit de as van de meest nabij gelegen rijstrook 50 Db(A) of min der bedraagt. Dit moet dan blijken uit een door de gemeenteraad vastge stelde "geluidniveaukaart". Krachtens artikel 82a Wgh heeft de gemeente de mogelijkheid om van gedeputeerde staten voor het stedelijk gebied van de gemeente een algehele ontheffing van de voorkeursgrens waarde te verkrijgen tot 55 dB(A). Hiervoor moet aan GS een geluidniveaukaart worden overgelegd. Deze kaart is onder werp van gesprek. Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op de artikelen 3.44 en 3.45 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat door hen op 7 juni 1995 onder oplegging van voor schriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken vergunning is verleend op grond van de Wet milieubeheer naar aanleiding van de aanvra gen van: 1.de heer W. Schot, Ten Ankerweg 86 te Tholen, voor het oprichten en in werking hebben van een visverwerkend bedrijf, gelegen aan de Ambachtsweg 8 te Tholen, kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie N, nummers 156 (ged) en 157 (ged); De besluiten en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 23 juni 1995 gedurende zes weken op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het col lege daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het verzorgingstehuis Sint Maartenshof, Bloemen- laan 2 te Sint-Maartensdijk worden ingezien. Ingevolge artikel 20.1, eerste lid en artikel 20.6 van de Wet milieubeheer en artikel 6.7 van de Algemene wet bestuursrecht staat gedurende zes weken met ingang van de dag na de dag waarop het besluit ter inzage is gelegd beroep open bij de Afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. De besluiten worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Sint-Maartensdijk, 22 juni 1995 Burgemeester en wethouders van Tholen. Op donderdag 29 juni a.s. komt de commissie Welzijn en Onder wijs voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk. Deze vergadering die om 20.00 uur begint is open baar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruikmaken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Vervanging fietsenrekken basisscholen. Steeds meer schoolkinderen rijden op mountain-bikes. Deze fietsen hebben bredere banden zodat de directeuren van de basisscholen in de kern Tholen hebben verzocht om de fiet senrekken deels te vervangen door rekken die geschikt zijn voor deze mountain-bikes. De gemeenteraad heeft eveneens te kennen gegeven dat er rekken moeten komen voor bredere banden. Voorgesteld wordt een deel van de rekken gelijktijdig te ver vangen op alle scholen. Dit kost dan wel 17.023, - Subsidieverzoek Rode Kruis afdeling Sint Philipsland en stichting Natuurvrienden Sint Philipsland. Voorgesteld wordt om de subsidies aan het Rode Kruis afde ling Sint Philipsland en de stichting Natuurvrienden Sint-Phi- lipsland af te bouwen. In 1995 is de subsidie voor deze instel lingen gehandhaafd op hetzelfde bedrag dat zij in 1994 ont vingen van de voormalige gemeente Sint Philipsland. Het college van burgemeester en wethouders staat op het standpunt dat vergelijkbare instellingen in de voormalige gemeente Tholen geen subsidie ontvingen, zodat de subsidie van genoemde instellingen dient te worden afgebouwd. Voor gesteld wordt om aan deze instellingen als overgangsregeling in 1996 nog een subsidie te verlenen van 50% van het subsi diebedrag in 1995. - Medewerking verlenen aan oprichting van een zorglo- ket voor ouderen. Eind vorig jaar heeft de gemeente initiatieven genomen om te komen tot een zorgloket (voor ouderen) in de gemeente. Voor de ouderen die zorg behoeven ontstaat dan het grote voordeel dat ze zich alleen bij dit zorgloket behoeven te mel den en dat vandaar uit "zorg op maat" zal worden geboden. Daarnaast zal ook een aantal advies- en informatiefuncties bij het zorgloket ondergebracht worden, met de bedoeling oude ren te wijzen op het bestaan van bepaalde regelingen (b.v. Wet Voorzieningen Gehandicapten, bijzondere bijstand) waarvan men gebruik kan maken. Met de instellingen die een functie vervullen op het terrein van ouderenzorg zijn gesprek ken gevoerd. In principe bestaat er overeenstemming om tot oprichting van een zorgloket voor ouderen per 1 januari 1996 in onze gemeente te komen. 6. Subsidieverzoek 1996 Kindertelefoon West-Brabant; voorstel om vanaf 1996 f. 0,03 per inwoner beschik baar te stellen. Tot op heden zijn subsidieverzoeken van de Kindertelefoon West- Brabant altijd afgewezen omdat de Kindertelefoon in Middelburg door kinderen gebeld kon worden. M.i.v. 1995 worden door de invoering van een gratis 06-nummer tele foontjes automatisch doorgeschakeld naar de Kindertelefoon West-Brabant. Dit is dan ook de reden dat wordt voorgesteld om deze kindertelefoon m.i.v. 1996 te subsidiëren. 7. Invoering nieuwe Algemene Bijstandswet per 1 januari 1996; bespreken plan van aanpak. Het doel van het plan van aanpak is te zorgen voor een tijdige en juiste wetsuitvoering. Als gevolg van de nieuwe Algemene Bijstandswet, waarin de gemeente meer bevoegdheden krijgt toebedeeld, moet er veel op lokaal niveau geregeld worden. In grote lijnen heeft dat betrekking op de volgende onderwer pen: - andere normensystematiek (toeslagenbeleid lokaal rege len) - verruiming van de bijzondere bijstand (lokaal regelen) - wijziging verrekening inkomsten - bevorderen dat mensen aan werk komen - vaststellen van beleidsplan en jaarverslag - betere fraudebestrijding - strengere voorwaarden bij ingang van uitkeringstraject (zgn."poortwachtersfuntie") Samen met de gemeente Reimerswaal zal Tholen een aantal activiteiten ontwikkelen. Reden hiervoor is dat het te ontwik kelen beleid verdeeld kan worden. Overigens blijft elke gemeente haar eigen bijstandsbeleid vaststellen. Burgemeester en wethouders van Tholen delen, gelet op artikel 3.19, tweede lid en derde lid en artikel 3.20, eerste lid, van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieu beheer mede, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken op de ingediende aanvragen voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer van: 1 Thijs Metaal, Welbergsedijk 63a te Steenbergen, voor het oprichten en in werking hebben van een metaalverwerkings bedrijf, gelegen aan de Ambachtsweg te Tholen, kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie N, nummers 156, 157 en 186; 2 de heer A.P. van der Est, Industrieweg 2 te Sint Philipsland, voor het veranderen en het na de verandering in werking heb ben van de gehele brood- en banketbakkerij, gelegen aan de Industrieweg 2 te Sint Philipsland, kadastraal bekend Sint Phi lipsland, sectie G nummer 570; Het ontwerp-besluit, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 23 juni 1995 gedurende vier weken ter inzage op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze maand tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint-Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk worden ingezien. Na deze datum liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van het gevraagde besluit, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage op de gemeente-secretarie, Markt 1-5 te Sint-Maartens dijk. Binnen vier weken na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp van de besluiten schriftelijk bij ons college inbren gen. De ingekomen bedenkingen worden mede ter inzage gelegd. Degene die schriftelijk bedenkingen inbrengt kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt zal een ieder voorts in de gelegenheid worden gesteld tot een gedachtenwisseling over het ontwerp-besluit en tot het inbren gen van gemotiveerde mondelinge bedenkingen daartegen. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. Sint-Maartensdijk, 22 juni 1995 Burgemeester en wethouders van Tholen. Bouwen in afwijking bestemmingsplan door WSV Sint-Annaland. Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend door de Watersportvereniging Sint-Annaland, p.a. Anjerstraat 23 te Sint-Annaland, voor het uitbreiden van een klubgebouw door de bouw van een havenkantoor op een perceel kada straal bekend Sint-Annaland, sectie G, nummer 1589, plaat selijk gemerkt Havenweg 12. Het bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaat se geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethou ders van Tholen zijn voornemens met toepassing van arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om van 23 juni 1995 tot en met 6 juli 1995 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekening ligt gedurende deze termijn ter gemeen tesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 22 juni 1995. De burgemeester van Tholen. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan door H. Weggemans BV. Er is een aanvraag ingediend door de directie van bouwbe drijf H. Weggemans B.V., Lenteplein 19 te Scherpenisse, voor het oprichten van een bouwbedrijf annex bouwmarkt op een perceel kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie H, nummei'462 (gedeeltelijk), plaatselijk gemerkt Ceciliaweg. Het plan is niet in overeenstemming met de ter plaatse gel dende bestemmingsplanvoorschriften. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vrijstelling te verlenen voor dit plan. Alvorens hiertoe over te gaan worden belanghebbenden in de gelegenheid gesteld om van 23 juni 1995 tot en met 20 juli 1995 schriftelijk hun zienswijze in te dienen bij burge meester en wethouders van Tholen. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling, informatie inwinnen. Tegen vergoeding van ten hoogste de kosten wordt afschrift van de ter inzage gelegde stukken verstrekt. Sint-Maartensdijk, 22 juni 1995 Burgemeester en wethouders van Tholen. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 26 juni 1995 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00 tot 11.30 uur. De spreekuren van de wethouders P. van Schetsen, ing. J. van der Jagt en J.Versluijs vinden plaats van 11.00 tot 12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8330. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van J.F. Wallet, Steintjeskreek 12 te Sint Philipsland, ingediend op 6 juni 1995 voor het bouwen van een garage op het perceel Steintjeskreek 12 te Sint Philips- land; - Een bouwaanvraag van Maatschap Roggeband, Molenvlietse- dijk 15b te Tholen, ingediend op 8 juni 1995 voor het vervan gen van een kas en het dichtmaken van een loods op het per ceel aan de Molenvlietsedijk 15b te Tholen; - Een bouwaanvraag van A. van Loenhout, Hiksedijk 10 te Oud- Vossemeer, ingediend op 31 mei 1995, voor het veranderen van een uitbouw op het perceel Hiksedijk 10 te Oud-Vosse meer; - Een bouwaanvraag van Kleinbouw Techniek BV, Postbus 1 te Sint Philipsland, ingediend op 9 juni 1995, voor het renoveren van 4 woningen op een perceel aan het Boserf te Sint Philips land; - Een bouwaanvraag van J.A. van der Dussen, Oranjerie 23 te Tholen, ingediend op 12 juni 1995, voor het uitbreiden van een garage op het perceel Oranjerie 23 te Tholen; - Een bouwaanvraag van J. Ponsteen, Pr Bernhardstraat 33 te Stavenisse, ingediend op 14 juni 1995, voor het verbouwen van een schuur op het perceel Pr Bernhardstraat 33 te Stave nisse; - Een melding van J. de Feijter, Hogeweg 41 te Sint-Maartens dijk, ingediend op 12 juni 1995, voor het bouwen van een tuin- berging op het perceel Hogeweg 41 te Sint-Maartensdijk; - Een melding van G.M. Ruisch, Bosdreef 8 te Sint-Maartens dijk, ingediend op 13 juni 1995, voor het bouwen van een tuin- berging met luifel op het perceel Bosdreef 8 te Sint-Maartens dijk; - Een melding van H.Q. Janse, Schoolstraat 18 te Sint-Anna land, ingediend op 12 juni 1995, voor het plaatsen van een blokhut op het perceel Schoolstraat 18 te Sint-annaland. Sint-Maartensdijk, 22 juni 1995. Op diverse plaatsen en tijden in midden- en noord Zeeland kan de week van 26 t/m 30 juni weer kuilfolie en zakgoed worden ingeleverd voor hergebruik. Voor de gemeente Tholen zal op de gemeentelijke werkplaats, Langeweg 49 te Scherpenisse, dage lijks van 8.00 tot 15.45 uur worden ingezameld. De gemeentemedewerker voert bij de inname van het materiaal aan het inzamelpunt een controle uit aan de hand van een aantal aanleveringsvoorwaarden. Zo moet het materiaal bezemschoon, vrij van stenen en andere verontreinigingen zijn en moet het worden gebundeld in handzame pakketten van max. 20 kg per stuk. Het zakgoed dient daarenboven voor bundeling volledig leeg (dus geen zakken in elkaar stoppen) te zijn. De genoemde aanleveringsvoorwaarden zijn in 1994 door de Gewestelijke Raad middels een folder verspreid onder alle landbouwers in Zeeland. Het aangeboden materiaal wordt handmatig gesorteerd naar soort zakgoed of type kuilfolie. Vervolgens wordt dit per soort geperst in balen en aangeleverd bij Wavin Reuse in Helmond. Daar wordt het materiaal herverwerkt. Bij vragen over de inzameling kunt u contact opnemen met het O.L.A.Z., mw. B. Dufour, tel. 01100-33611. 24 juni: milieustraat geopend Op zaterdag 24 juni a.s. is de milieustraat op de gemeentewerk plaats, Langeweg 49 te Scherpenisse, geopend voor inlevering van klein gevaarlijk afval (KGAJ-en huisvuil, van 8.00 - 12.00 uur.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 5