Ruiters groeten bruidspaar I VISSER nieuws 10,- waBb FRANS Jtqagri. B0UT HOLLANDSE NIEUWE VERF NODIG? DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 22 juni 1995 Tholen Onder dak I.v.m. vakantie is dokter Mellema AFWEZIG van 3 juli t/m 21 juli De apotheek is gesloten van 3 juli t/m 14 juli Lange paling Lambada-avond Thjos Vogelvreugd Vishandel VERSE HANG-CULTUUR MOSSELEN Er is weer volop verse PALING, ZEEKRAAL enz. Sprookjes en bosnegers Schoolplein bestraten 'M Oud- Vossemeer Motorbrand in auto Wandeltocht Spido Jeugd-EHBO Musical Confetti Botsing Molenweg Gezinsviering Kinderfietsje gestolen Jeugd-EHBO Zomeravondwedstr ij d Gordijnen voor school Terug in de tijd Dreigend ledentekort voor winnaar Vosmeercup Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland Sint- Annaland Biljarten Eerste beroep ds. Meeuse Scheepsreparatie Ceciliaweg Woningbouw Stoofweg Kleuterdag Leerlingen naar Meestoof Sint- Maartensdijk Uitbreiding Weggemans Gift voor instrumenten Verkoop bouw- en pachtgrond Predikbeurten Scherpenisse Huizen Westzeedijk Omstreden bouw de Zeester kan alsnog doorgaan Historische schoolreis Poortvliet Woningbouw Burgemeet 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. POORTVLIET hervormde gemeente 10 (h.a.) en 18(h.d.) u. ds. Egas. geref. kerk Weekend diensten Lenny en Jannie van der Maas stap ten onlangs op de fiets voor een tocht van 110 kilometer. Dat deden ze niet zomaar, maar het was een sponsorrit voor de jeugdactie 'Onder dak' van de Gereformeerde Gemeente. Deze actie vraagt aan dacht voor mensen in nood. Met slingers en ballonnen aan hun tan dem, vertrokken de beide fietsters om kwart over zes 's morgens. De tocht ging via de Philipsdam en de Grevelingendam naar de Zeeland- brug en verder door Zuid-Beveland en over de Oesterdam weer terug. Om kwart over vijf arriveerde het duo weer bij huis. Met deze actie haalden ze in totaal 5400 gulden op. WAARNEMING: ook voor de apotheek door: Dr. Kale, tel. 2542 (patiënten A t/m Q) Dr. Bakkerus, tel. 2350 (patiënten R t/m Z) Advertentie I.M. Met een fikse paling van 50 centi meter haalde W. van Elzakker zater dag tijdens de vierde viswedstrijd van hengelsportvereniging de Pie terman uit Tholen de grootste vis boven. Dat was echter niet genoeg om te winnen. H. Hachmer ging er met de winst vandoor met 336 pun ten. Ter hoogte van Goes wierpen 22 deelnemers hun lijnen uit. Uit slag: 1 H. Hachmer 336 p; 2 A. Spa pen 244 p; 3 W. van Elzakker 222 p; 4 C. Schot 212 p; 5 mevr. C. Schot 204 p; 6 L. Verkerke 179 p; 7 mevr. L. Spapen 174 p; 8 A. van Elzakker 145 p; 9 L. Berrevoets 142 p; 10 R. Kok 135 p. De jeugdsoos Thjos organiseert morgenavond een lambadafeest in gemeenschapscentrum Meulvliet. Er zijn passende muziek en lichtef fecten en aan de avond is een prijs- vraagje verbonden. Wie het ant woord weet op de vraag voor de hoeveelste keer Thjos nu een soos organiseert, kan dat inleveren op de soosavond. De winnaar krijgt een zomerse prijs. Thjos neemt de gele genheid te baat om weer eens op vrijdagavond in Meulvliet een soos te organiseren vanwege het feit dat de damclub zomerstop houdt. De Eendracht heeft tijdens het dammen namelijk last van de muziek van Thjos. Dat is ondermeer de reden dat er gezocht wordt naar een nieuw onderkomen. Op de lambada-avond is iedereen van 12 tot 16 jaar wel kom van half acht tot elf uur. De soos vraagt tevens vrijwilligers. Geïnteresseerden kunnen morgen avond terecht in het voormalig jeugdhonk van Meulvliet. Vogelvereniging Vogelvreugd hield vrijdagavond jaarvergadering in gemeenschapscentrum Meulvliet. De dertien aanwezige leden hoorden van de voorzitter dat de vereniging Zang en kleur uit Zierikzee per 1 juli wordt opgeheven. De vroege kwe kers bestelden bij de ringcommissa- ris 520 ringen. Na de pauze gaf dhr. Pijnen een lezing met dia's over de Europese cultuurvogels. Eendrachtsweg 15 4691 EK Tholen Tel. 01660-5074 Vrijdag en zaterdag Advertentie LM. Enkele honderden ouders, kinderen en andere belangstellenden bezoch ten woensdag de projectpresentatie van CNS De Regenboog. De kinde ren van groep 12 en 3 hadden het thema 'sprookjesbos' uitgewerkt. In de kleine hal van de school was een echt sprookjesbos verrezen waar de bezoekers Roodkapje, diverse boze wolven en al even slechte heksen tegenkwam. Ook was er een stoer kasteel, een huisje van snoep en een met waterplanten begroeide vijver waarin watervogels zwommen. De leerlingen van de groepen 4 tot en met 8 kregen als thema 'de bosne gercultuur in Suriname'. In elk lokaal konden de bezoekers symbo lische houtsnijwerken bewonderen, verwerkt in klei, pelkarton of linoaf- drukken. Er waren complete bosne gerdorpen met hutten van allerlei materialen en een rivier met koralen van hout of klei. Alle leerlingen ver diepten zich in de geschiedenis en de cultuur van deze Surinaamse bevolkingsgroep. De werkboeken lagen ook ter inzage voor het publiek. In de grote gemeenschaps ruimte stond een echte bosnegerhut met een kleurrijke gevel vol met symbolen. Ook waren er allerlei attributen zoals de apinti - een trom mel waarop de kinderen naar harte lust trommelden en zichzelf bege leidden bij het zingen van het Anan- si-lied. Twee echte Surinaamse Anansi-vertellers hadden de kinde ren de voorgaande dag al op een voorstelling getracteerd. Anansi is een spin die in de oude verhalen van de bosnegers dezelfde rol vervult als de vos in de westerse sprookjes. De ouderraad zorgde tijdens de avond voor de koffie, limonade en cake. Het schoolplein van de onderbouw van de Eben-Haëzerschool wordt opnieuw bestraat. Dat hebben bur gemeester en wethouders besloten op een aanvraag van het schoolbe stuur. Het plein is in een dermate slechte staat dat herstraten noodza kelijk is. Maar het gemeentebestuur wil niet meewerken aan het opnieuw bestraten van het plein voor de bovenbouw. Daarin zitten volgens b. en w. maar een paar kleine ver zakkingen. Die vallen onder preven tief onderhoud en moeten door de school zelf uitgevoerd worden. De school moet voor het bestraten van het onderbouw-plein meerdere offertes indienen. Aan de hand daar van bepalen b. en w. de vergoeding. De 20-jarige dochter van de familie Droogers uit de Secretaris Rijsten- bilstraat sloeg dinsdagmiddag de schrik om het hart. Ze startte om streeks half twee de auto in de gara ge van haar ouders. Ze laadde hierna nog wat goederen in de wagen alvo rens weg te rijden. Toen ze wilde instappen, zag ze rook onder de motorkap vandaan komen. Ze riep de hulp van haar familie in en met emmers water werd geprobeerd de brand te blussen. De rook werd ech ter steeds zwarter en met het hele gezin duwde men de auto naar bui ten. Een buurman bluste vervolgens met een brandblusser het vuur gro tendeels. De brandweer die inmid dels gearriveerd was, bluste nog wat na en ruimde de straat op. De motor brandde uit en is niet te repareren. De garage en woning liepen geen schade op. De brand is vermoedelijk ontstaan door kortsluiting. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. Hlstor Sigma- an Rambo vakverven Ruime collectie behang ei Raamdecoraties GRATIS KLEURADViSERiNG Schilderspeciaalzaak Laban Eendrachtsweg 13 Tholen 01660-4923 Advertentie LM. Gymnastiekvereniging Spido orga niseert zaterdag haar jaarlijkse wan deltocht. Aan de tocht kunnen zowel groepen als individuele lopers mee doen. Voor de grootste groep is er een beker. De afstanden waaruit men kan kiezen zijn: 5, 10 en 25 kilometer. Het startbureau is geves tigd in café Hof van Holland en is open vanaf half acht. De lopers voor de 25 kilometer kunnen starten tus sen acht en negen uur. Voor de tien kilometer kan men tussen half tien en tien uur weg en de start voor de vijf kilometer is tussen tien uur en half elf. Na zo'n twintig lessen haalden twaalf leerlingen van de Sint-Antho- niusschool het diploma jeugd- EHBO. Dat betekende dat alle deel nemers hun certificaat kregen. W. Kokke gaf de lessen. Behalve de theorie was er natuurlijk ook prak tijk met het aanleggen van verband rond vinger, pols, elleboog en knie. Ook de stabiele zijligging en mond- op-mond-beademing kwamen aan bod. Na druk oefenen was het dan zover. Het examen werd met succes afgelegd. Dokter A.W.A. de Looze reikte de diploma's uit. Hierna kon den de kinderen op het schoolplein een echte ambulance bekijken. Ze kregen hierbij uitleg over de eerste hulp die onderweg naar het zieken huis gegeven kan worden. De leerlingen van groep 6, 7 en 8 van de Sint-Anthoniusschool voeren vanavond om half acht de musical Confetti op in De Vossenkuil. De opbrengst van de avond is bestemd voor de organisatie Foster Parents Plan. De auto van een 25-jarige inwoner raakte vorige week behoorlijk beschadigd bij een botsing op de splitsing van de Molenweg met Onder de Molen. Een 5.3-jarige man uit Sint-Maartensdijk reed in een bestelbusje op Onder de Molen van uit de richting van Sint-Annaland. Hij sloeg linksaf de Molenweg in, maar nam hierbij de bocht te ruim en botste op de personenauto. De poli tie dirigeerde het verkeer langs de beschadigde voertuigen. Daarbij passeerden ook diverse trekkers met aanhangwagens. Eén ervan reed met de aanhangwagen ook nog eens een bumper van de beschadigde perso nenauto af. Zaterdagmiddag om half zes wordt er in de Rooms-Katholieke kerk een gezinsviering gehouden die in het teken staat van de naderende zomer vakantie. Het thema is 'Als vrije vogels onderweg'. Het koor The Next verzorgt de liederen en de schoolverlaters van de Sint-Antho niusschool zorgen voor de gebeden en de lezingen. Vorige week werd een jongetje bestolen van zijn kinderfietsje. Hij was even buiten de bebouwde kom aan het vissen. De politie vermoedt dat de dief het fietsje in een auto heeft geladen. De leerlingen van groep 7 en 8 van de Die Heenetrechtschool legden donderdag het EJBO-examen af. Op één leerling na slaagden ze allemaal. Dokter A.W.A. de Looze reikte het diploma uit. Aan het Zijpe te Sint-Philipsland werd vrijdagavond het eerste deel van de open zomeravondwedstrijd van 't Scharretje gevist. J. Henne- kam van De Edelkarper won met 77 cm. De uitslag: 1 J. Hennekam 77 cm; 2 E. van Schilt (Zeebaars Scher- penisse) 50 cm; 3 H. Willemse (Edelkarper) 39 cm; 4 C. Rijnberg (Scharretje) 36 cm; 5 T. Bosters (Scharretje) 30 cm; 6 mevr. G. Rijn berg (Scharretje) 28 cm; 7 M. Rijn berg (Scharretje) 27 cm; 8 mevr. Willems (Edelkarper) 23 cm; 9 E. van Schilt (Zeebaars) 22 cm; 10 A. Rijnberg (Scharretje) 21 cm. M. de Regt van 't Scharretje werd eerste bij de jeugd met 20 cm. De School met de Bijbel krijgt ver- duisteringsgórdijnen in het handen- arbeidlokaal. Dat hebben b. en w. besloten op een aanvraag van het schoolbestuur. Aangezien de school het gebouw in bruikleen heeft van het rijk, handelt het gemeentebe stuur de aanschaf verder af. De leerlingen van de groepen 4 tot en met 8 van de School met de Bij bel gingen vrijdag op schoolreis naar het Archeon in Alphen aan den Rijn. De lucht was bewolkt, maar de stemming was goed. Rond half elf kwam de groep aan op de plaats van bestemming. In het grote entreege bouw stapten de kinderen en hun begeleiders in de tijdmachine die hen terugbracht naar lang vervlogen tijden. Zo bracht de groep een bezoek aan de prehistorie, de Romeinse tijd en een stad in de mid deleeuwen. Daar was een valkenier zijn valk aan het trainen en een mon nik vertelde over zijn werkzaamhe den in het klooster. Een boer ver zorgde zijn ossen en een vrouw was haar weefgetouw aan het inspannen. De leerlingen kregen op deze manier een indruk van hoe men vroeger leefde, woonde en werkte. Om half drie Vertrok de bus naar een speeltuin in Mijnsheerenland. De kinderen vermaakten zich daar met speeltoestellen, bootjes, skelters en trampolines. Na een maaltje friet stapte iedereen weer in de bus voor de terugreis. De prijzen van het biljarttoemooi om de Vosmeercup werden zaterdag uitgereikt. Winnaar is De Poedelaars dat echter met een ledentekort kampt. Wedstrijdleider J. Hermans donderdag, vrijdag en zaterdag 22,23 en 24 juni HAASKARBONADE 1 kg10,95 RIBKARB0NADE 1 kg9,95 GRILLHAM 100 gram2,10 0LÉ of B0ERENSNIJW0RST 100 gram1,95 MOSTERDROLLADE 100 gram1,95 KOMKOMMER-SALADE 150 gram1,95 maandag, dinsdag en woensdag 26, 27 en 28 juni MAGERE ST00FLAPPEN 1 kg15,00 GEHAKT 1 kg10,50 HAMBURGERS 5 halen4 BETALEN Advertentie I.M. van De Poedelaars betwijfelde dan ook of de club volgend jaar de titel nog kan verdedigen. Hij riep aspi rant-leden op zich bij hem te mel den. Anders zou het wel eens slecht af kunnen lopen met de oudste bil jartvereniging van het dorp die nu 41 jaar bestaat. Competitieleider T. v.d. Logt reikte de prijzen uit. Hij vond dat het toer nooi vlekkeloos is verlopen en dat er redelijk goed gespeeld is. De hoog ste serie was deze keer voor J. Bur gers met 21 caramboles. Dat is niet het record. Dat staat op naam van C. Wessels met 57 caramboles in 1978. T. de Reus en D. Hendrikse speel den de kortste partijen van negen beurten. Daarmee evenaarden ze de records van P. de Leeuw en J. Bur gers die in respectievelijk 1994 en 1992 ook in negen beurten uitspeel den. Na de prijsuitreiking waren er nog bloemen voor de spelers van het winnende team. De eindstand was: 1 De Poedelaars 65 p; 2 De Treffers 52 p; 3 Hof van Holland 50 p; 4 Effe Klusse 49 p; 5 KOT 2 43 p; 6 KOT 1 41 p. Bij biljartvereniging De Hoop ver speelde T. van Poortvliet het kam pioenschap bijna, maar door een serie van twaalf caramboles won hij toch nipt van R. Scherpenisse: 10- 9,76. Van Poortvliet speelde het beste gemiddelde van 2,8. D. van Wijk won eveneens maar net zijn partij tegen K. Smits met 10-9. De tweede partij van Scherpenisse ver liep beter. Met 21 beurten speelde hij de kortste partij en versloeg E. van Poortvliet met 10-8. G. Rijnberg schreef met vijftien caramboles de hoogste serie op zijn naam en liet zijn tegenstander A. van Poortvliet ver achter zich met 10-6,06. Maandag 26 juni wordt er voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie LM. Molen en wereldwinkel De leerlingen van groep 7 en 8 van de De Casembrootschool brachten vrijdag een bezoek aan de wereld winkel en molen De Hoop in Tho len. Deze tocht vormde bovendien een goede gelegenheid om de .fiet sen te testen voor het schoolkamp dat maandag van start ging. Samen met de leraren Daas en Bril kwamen de kinderen redelijk droog in Tholen aan. Daar werd de groep in tweeën gesplitst. Vrijwillig molenaar Oscar Huiskamp leidde de leerlingen na een inleidend praatje de stelling van de molen op. Ze bewonderden de ijzeren roede waarvan de meesten dachten dat ze van hout was en min der groot. Daarna toonde Huiskamp de verschillende zeilvoeringen. Een leerlinge hielp mee om het zeil voor te leggen en klom zelfs tot halver wege de wiek. Na het bezoek waren technische termen zoals vangen, kruien, het luiwerk en de maalstenen klare taal voor de kinderen. De tweede groep kreeg de molen draai end te zien, want inmiddels was er een windje opgestoken. In de wereldwinkel werden de leer lingen ontvangen door Rianne Box hoorn, Corina van Mechelen en Jan le Due. Eerst bekeken ze een video film over de koffieteelt en -handel in Latijns-Amerika en over het ver schil tussen de kleine koffieboer en de coöperatie die met steun van de stichting Max Havelaar voor een goede prijs en opbrengst zorgt. Hier door kunnen voorzieningen betaald worden zoals scholing en medische hulp. Verder zagen de kinderen nog beelden over het branden, verpak ken en proeven van de koffie. Jan le Due stelde tot slot nog wat vragen. Er werd gelijk wat koffie gekocht voor op school en voor Huiskamp werd een cadeaubon van de wereld winkel meegenomen. Ds. W.C. Meeuse heeft een beroep ontvangen van de Hervormde Ge meente uit Alblasserdam ter vervul ling van de vacature ds. Schaap. Dit is het eerste beroep voor ds. Meeuse, die Tweede Pinksterdag 1991 zijn intrede deed in hervormd St. Anna land. Dhr. E.J.M. Weterings wil 1200 mJ grond aan de Ceciliaweg in erfpacht van de gemeente om een scheeps- reparatiebedrijf te beginnen. Hij bouwt een loods van 20 x 10 meter voor het onderhoud, de reparatie en het stallen van schepen van 5-11 meter. Het gaat om een eenmansbe drijf, maar Jacht Onderhoud Wete rings verwacht in de toekomst wel uitbreidingsmogelijkheden. Eén van de laatste percelen grond in bestemmingsplan Stoofweg hebben b. en w. verkocht aan dhr. J. van Dij- ke. Gymvereniging WIK ging zaterdag met 35 kleuters naar Oosterland voor de jaarlijkse kleuterdag. Het weer werkte niet mee en daardoor moest het evenement binnen worden gehouden, maar de kinderen amu seerden zich ook hier goed. Ze deden aan allerlei spelletjes mee. Om twaalf uur aten ze samen de lun ch op, waarna het spelen weer ver der ging. Na afloop kregen de kleu ters nog een ijsje en een attentie en vervolgens keerde de groep naar huis terug. De groepen 4 en 5 van de De Casembrootschool bezochten vorige week museum De Meestoof. De kin deren werden begeleid door enkele ouders en juf Janneke. Twee dames ontvingen de leerlingen in het ouderwetse schoollokaal van het museum. Groep 4 werd gesplitst en de twee groepen werden apart rond geleid. Ze zagen meer dan 100 merklappen. Zelfs een exemplaar dat langer was dan 7,2 meter. De kinderen moesten op de lappen de diermotieven zoeken. Ook de rest van De Meestoof kon zich in de gro te belangstelling van de leerlingen verheugen. Zo waren er doktersspul len, een bedstee, een poppenkast, het ouderwetse winkeltje en he); schoollokaal uit 1900. Groep 5 volg de een speurtocht door het museum. In het klaslokaal werd het 'Aap, noot, Mies' hardop gelezen. Daarna gingen de kinderen in verschillende groepen door het museum. Op dinsdag 27 juni wordt er voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Metaalbewerkingsbedrijf R.J. Weg gemans aan de Sportlaan mag uit breiden. Het bouwplan is in strijd met het uit 1979 daterende bestem mingsplan omdat door de uitbrei ding meer dan de helft van het per ceel wordt bebouwd. Volgens de gemeente is die norm achterhaald. De huidige planologische inzichten gaan uit van driekwart bebouwing. De provincie is het daarmee eens en heeft een verklaring van geen bezwaar afgegeven. Eenzelfde verklaring is er voor bouwbureau De Kroon te Bergeyk, dat zeven woningen wil bouwen aan de Scholeksterlaan. Het gaat om méér woningen aaneen, terwijl het bestemmingsplan Muijepolder aan geeft dat er vrijstaande woningen moeten komen. Reden om daarvan af te wijken, is dat er op de woning markt meer behoefte is aan halfvrij- staande en rijtjeshuizen. Muziekvereniging Euterpe .is ver- gulfi met een gift van het Prins Bern- hardfonds ter waarde van 5080 gul den. De bijdrage komt goed van pas voor de aanschaf van een bariton saxofoon en een bas-trombone. Bei de instrumenten zijn overigens stuk ken duurder dan de subsidie, maar toch waardeert het bestuur van Euterpe de bijdrage bijzonder. In bestemmingsplan Muijepolder hebben b. en w. grond verkocht aan de heren A.L. Polderman, J. van IJs- seldijk en G. van den Doel voor de bouw van een woning. Het college verkocht aan de Korte Vest grond aan aannemersbedrijf C.J. Geluk. Er komt nog meer geld bij de gemeente binnen door de verkoop van pachtgrond, waarvoor in sep tember 1992 door de gemeenteraad een principe-beslissing werd geno men. A.P. Bout mag 1.36.12 ha aan de Wiebesweg kopen voor ƒ21.779,20 en J.J. v.d. Griek krijgt zijn 63.60 are pachtgrond aan de Notendaalseweg voor 10.176 gul den. NMHHKM m Leden van de Eendrachtruiters vormen een erehaag met paarden voor Elise Geuze en Maarten Assies. Ze kwam niet op haar eigen paard naar het gemeentehuis in Sint- Maartensdijk, maar de bruids auto werd wel voorafgegaan door de II leden van de Eendrachtrui ters te paard. De 26-jarige Elise Geuze uit Poortvliet liet haar 15- jarige viervoeter Warasha staan en koos voor de 31-jarige Maarten Assies uit Bergen op Zoom met wie ze zich vrijdag in de echt liet verbinden. Vanaf de watertoren in Scherpe nisse begeleidden de ruiters de witte trouwauto met bruid en bruidegom naar de Markt in de smalstad. De chauffeur moest er zijn snelheid aan aanpassen want paarden gaan -zeker op een trouwdag- alleen stapvoets, of het nu binnen of buiten de bebouwde kom is. Elise is lid van de landelijke rij- vereniging en ponyclub De Een drachtruiters uit Oud-Vossemeer. De leden vormden een erehaag toen het tweetal naar binnen ging en wachtten tot ze als echtelieden weer naar buiten kwamen. Ook haar paard Warasha stond in de rij maar werd dit keer bereden door de verzorgster Vanessa van Dijke. Voordat ze weer de auto instapten brachten de ruiters een groet aan het echtpaar. Zondag 25 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Voets, Nieuwer ter Aa. 18.30 u. ds. Schipper, Dordrecht. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk (H.A.). GEREF. KERK 10 u. ds. Schreuder. 17 u. dhr. Van Westen. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. nog niet bekend. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. pastoor Wiertz. zo 9.30 u. pastoor Wiertz. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse (H.D.). 18 u. ds. Van Oostende, Scherpen- GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. ds. De Pater. do 22/6 19.30 u. ds. Honkoop, Wageningen. do 29/6 19.30 u. ds. Melis. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. Aan de Westzeedijk/Kaaistraat wil bouwbedrijf Hans Weggemans 4 huizen en 2 garages bouwen. Het plan is echter in strijd met bestem mingsplan Kom omdat gedeeltelijk gebouwd wordt op grond met de bestemming bedrijven. Daarom beslist de gemeenteraad maandag avond over een voorbereidingsbe- sluit voor een bestemmingsplanwij ziging. Deze zogenaamde artikel 19 procedure moet ook nog door gede puteerde staten worden goedge keurd. Voor de omstreden bouw van een woonhuis met receptie bij camping de Zeester te Scherpenisse zit een oplossing in het verschiet. B. en w. legden de bouw vorig jaar stil omdat er geen vergunning voor gegeven was. Het karwei was toen al een eind gevorderd. Woning en kantoor moe ten nu aangepast worden. Het tus senstuk aan de achterkant moet naar binnen worden geplaatst en de raampartijen dienen iets gewijzigd te worden. De dakbedekking (zoge naamde singels) moet vervangen worden door golfplaten. De ge meenteraad behandelt maandag avond het bouwplan van J.P. Voge laar omdat het in strijd is met het bestemmingsplan Kampeerterrei nen. Woning en kantoor staan op grond met de bestemming verkeers- doeleinden en groenvoorzieningen. Via een zogenaamde artikel 19 pro cedure, die ook nog door gedepu teerde staten goedgekeurd dient te worden, zal de bouw mogelijk wor den gemaakt. De kleuters van de Groen van Prin- stererschool stapten woensdag op de bus om op schoolreis te gaan. Na een hele rit kwam de groep aan bij de speeltuin Vrouwenhof te Roosen daal. Eerst kregen ze daar allemaal friet en daarna konden de kinderen naar hartelust spelen op de toestel len. De juffen en moeders hielden een oogje in het zeil. Rond half vier trok het gezelschap weer naar huis. De groepen 3 tot en met 8 waren vrijdag aan de beurt. Met twee bus sen ging het richting Delft. In de prinsenstad zochten de leerlingen eerst de rondvaartboot op die ze door de grachten voerde langs histo rische gebouwen. In het Prinsenhof zagen ze veel schilderijen over het koningshuis en met name Willem van Oranje (ook wel de vader des vaderlands genoemd). In het voor jaar hadden de kinderen zich al voorbereid met een project over het koningshuis en de tweede wereld oorlog. Nu zagen ze in het echt waar Willem van Oranje op 10 juli 1584 werd vermoord. De leerlingen bezochten verder het legermuseum. Daar zagen ze de historie van het leger. Veel situaties waren in het groot uitgebeeld. De reis ging verder naar de speeltuin. Onderweg werd de knapzak geleegd. Aangekomen in Bosbad Hoeven vermaakten de kinderen zich met roeien, waterfiet sen, skelteren en allerlei speeltoe stellen. Aan het begin werd eerst een ijsje verorberd en toen de leerlingen moegespeeld waren, was er nog fri tes. Daarna werd de terugreis aan vaard. De wachtende ouders werden nog even bij de neus genomen. Net voor de bocht in de Laban Deur- loostraat stapten alle kinderen uit. Zo kwamen er twee lege bussen aan bij de school. De ouders keken raar op, maar al snel kwam hun kroost joelend voor de dag. Bouwbedrijf Imotec b.v. heeft van de gemeente grond gekocht aan de Burgemeet voor woningbouw. ZIE VERDER PAG. 17 STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Den Toom, Sommelsdijk. 18 u. ds. Jonker, Barendrecht. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Simons, Nieuw Lekkerland. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 10 en 14.30 u. ds. Schneider, De Lier (H.A.). GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 22/6 19.30 u. ds. Van Aalst, Rid- Herkerk SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 17 u. ds. Van Ecke- veld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. do 29/6 19.30 u. ds. Van Ruiten burg. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. 15 u. ds. De Buck, Tholen. zaterdag 24 en zondag 25 juni Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Mellema, Tholen tel. 01660- 2377. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk tel. 01666-4126. St.Philipsiand en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland tel. 01677-2500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts SchSffer, Bergen op Zoom tel. 01640-34329. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op af spraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 3039 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 05129- 1202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06- 0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-69869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 01660-4574 JAIB informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18-20 u. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 26/6 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 22 t/m vrijdag 30 juni donderdag 22 12.07 - vrijdag 23 0.32- 13.17 zaterdag 24 1.42- 14.17 zondag 25 2.42- 15.07 maandag 26 3.27 - 15.52 dinsdag 27 4.12- 16.27 woensdag 28 4.52 - 17.02 donderdag 29 5.22-17.37 vrijdag 30 5.57-18.12 wo 28/6 1.51 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getijverwach tingen bel 06-91122353 (niet gra tis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 2