Dag van het paard in Vrouwenpolder Nieuwe bedrijven "Ze zijn werklustig en heel goed in de hand te houden" Arabische paarden gedijen op klei van Tholen Lasten waterschap omlaag, behalve de verontreinigingsheffing C. v.d. Slikke rijdt 3e prijs in B-dressuur Eén loket ouderenzorg Hoorzitting uitbreiding Slabbecoorn Vrouwen op bezoek in de stad Utrecht Met tien Thoolse deelnemers Meer dan 500 ton aardappelen van 83 cent Stijging van werkloosheid onder vrouwen Einduitvoering muziekschool in Meulvliet Subsidie voor Kindertelefoon West-Brabant Donderdag 22 juni 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Zaterdag wordt bij manege De Eendracht in Vrouwen polder de Zeeuwse dag van het paard gehouden. Zo'n 800 paarden en pony's doen dan van half negen tot half zes mee aan de keuringen of spring- en menwedstrijden. Paardensport Trekpaarden Haflingers Tholen Oud-Vossemeer St. Annaland Stavenisse St. Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet St. Philipsland De paarden komen oorspronkelijk uit de woestijn maar in de zompige klei van Tholen gedijen ze evengoed. Dat bleek zaterdag tijdens de eerste open dag van stoeterij El Gezirah Arabians van Elly Herwegh aan de Pierhoekse- weg in Sint-Maartensdijk. Droge benen Supergang Huiswerk ■HE W5JT Zeeuwse Eilanden bestrijdt muskusrat Voor de inwoners van Tholen en Sint-Philipsland gaan de meeste waterschapslasten volgend jaar omlaag. Het nieu we waterschap Zeeuwse Eilanden hanteert alleen voor de verontreinigingsheffing een hoger tarief. Maar dat is altijd nog lager dan wanneer het waterschap Tholen zelf standig zou zijn gebleven. En ook de anderhalf jaar gele den in het fusierapport Koers 2000 berekende tarieven worden bij lange na niet gehaald. Reserve Muskusrat ^loC&cil Onder de deelnemers bij de Shet- landpony's ook de Poortvlietse Jolijn ten Cate. Zij laat de 5-jarige Elmy van de Tolberg keuren bij de merries grote maat. Ook P.M. van de Wal en R.P. van de Wal uit Sint- Annaland doen mee bij de Shet- lands. Zij brengen de 4-jarige merrie Fanny van stal Wielhoven mee voor een keuring bij de merries grote maat. J.B. Groen uit Poortvliet gaat met maar liefst zes Shetlandpony's naar de keuring. Bij de 1-jarige mer ries doen Jolein van stal 't Wegje en Isabel van stal 't Wegje mee. Bij de 2-jarige merries komt Hester van stal 't Wegje voor de jury. Emmely van stal Wielhoven doet mee bij de vijf- en zesjarige merries midden maat. Danita van het Rietgoor en Eslie van het Rietgoor komen in dezelfde leeftijdscategorie uit, maar dan bij de grote maat. In de catego rie pony's onder den zadel berijdt Sofie Hoogervorst tot slot Emmely van stal Wielhoven. Bij de Fjordenpaarden doet mevr. R.C. Adriaanse-van Rijn uit Oud- Vossemeer mee met drie paarden. De twee maanden oude Paljas doet mee bij de hengstveulens. Bij de 1- jarige merries doet Odine mee en Kitty komt uit bij de 5- en 6-jarige merries. Carola van der Slikke nam als enige van de Eendrachtruiters deel aan het con cours hippique van rijvereniging Wal cheren. Ze reed met Goofy in de B-dres suur en haalde een derde prijs met 161 punten. Het was de laatste keer dat de combinatie in de B-klasse uitkomt. De volgende wedstrijd rijdt Carola een cate gorie hoger, in de klasse L. Bij de trekpaarden doet A.L.C. Brooijmans en Zn. uit Steenbergen mee met zeven paarden. Brooij mans, die zijn paarden houdt in Tho- len, werd al negenmaal kampioen in deze categorie, inclusief vorig jaar. Brooijmans doet ondermeer mee met Ada van Bleyendaal bij de mer rieveulens die dit jaar geboren zijn. Winnie van Bleijendaal komt uit bij de 4- en 5-jarige merries. Bij de 6- tot en met 9-jarige merries komt Vera uit en Vera van de Doornstraat doet mee bij de merries van tien jaar en ouder. Ook een vierspan van Brooijmans doet mee: Vera, Vera van de Doornstraat, Winnie van Bleyendaal, Ulvia van Bleyendaal en reserve Carla van Berkeshof. Brooijmans doet's middags mee aan het concoursnummer enkelspan met Winnie van Bleijendaal. En ook op het concours tweespan is hij te vin den met Vera van de Doornstraat en Winnie van Bleijendaal. Reserve is Ulvia van Bleijendaal. Brooijmans is tevens voorzitter van de stichting Zeeuwse dag van het paard en bestuurslid van de samenwerkende bonden van Zeeuwse paardenfok kers. Er is ook een categorie Haflingers. Hieraan doet A. Geerts uit Oud- Vossemeer mee. Sabina van de Tiendweg komt uit bij de merries van zes tot en met negen jaar. Mevr. E.M.A. Geluk-Aernoudts uit Oud- Vossemeer doet met Mariët van de Karnemelksepot mee aan de catego rie 1-jarige merries. In dezelfde categorie komt J. de Boer uit Sint- Annaland uit met Amber van Stal- land en Amarens van Stalland. G.A.M. Veniet uit Scherpenisse doet met Annelies mee bij de 2-jari- ge merries. J. van der Werf uit Scherpenisse zet Fleur van Pathmos in bij de driejarige merries en Mona bij de merries van zes tot en met negen Jaar. Aan de centrale keuring mogen alleen leden van de koninklijke ver eniging het Nederlandse trekpaard deel nemen. In het Zeeuwse afde lingsbestuur van deze vereniging, zit ook een Thools bestuurslid: mevr. H. Kwekkeboom-Westerveld uit Scherpenisse. De aanvoer van nieuwe aardappelen op de veiling St. Annaland is giste ren de 500 ton gepasseerd! De maxi mumprijs van de Doré was 83 cent, voor de Gloria bood de handel een cent meer. Het grote aanbod drukte de prijs wat ten opzichte van dins dag, toen er maximaal 96 cent werd geboden voor een kilo Doré's. Woensdag 21 juni: Doré 62-83, bonken 50-56, drielingen 22-26, kriel 80-95, Première 66-80, bonken 1.05, drielingen 26-27, kriel 85-96, Gloria 78-84, bonken 1.15-1.29, Frieslander 68-81, drielingen 30, kriel 97, Berber 75, drielingen 23, kriel 95, Rondola 70, aanvoer 504 ton. Dinsdag 20 juni: Doré 65-96, bon ken 50, drielingen 20-23, kriel 86- 98, Première 75-88, bonken 1.04- 1.08, drielingen 20-21, kriel 87-98, Gloria 82-84, Berber 81, aanvoer 436 ton. De werkloosheid onder vrouwen blijft stijgen in de gemeente Tholen. Dat de totale werkloosheid fors daalt, is dan ook een gevolg van de sterke daling van het aantal mannen zonder baan. Er zijn 604 mensen zonder werk ingeschreven bij het arbeidsbureau. Daarvan komen er 66 van Sint-Philipsland en 538 van Tholen. Dat betekent een daling van 4,4 procent ten opzicht van april en een daling van 8,6 procent in verge lijking met vorig jaar. In de gemeen te Tholen is het aantal mannen zon der werk gedaald tot 325. Dat is 16,4 procent minder dan vorig jaar. Dit is de sterkste daling in Zeeland. Bij de vrouwen steeg echter de werkloos heid tot 279. Dat is een stijging van bijna 2,6 procent, vergeleken bij 1994. Ten opzichte van april zijn er nu 5,7 procent meer vrouwen zonder werk. Opvallend is dat er op Sint- Philipsland veel meer vrouwen dan mannen zonder werk zitten (respec tievelijk 40 en 26). Op Tholen is die verhouding nog andersom (299 mannen en 239 vrouwen zonder baan). De groep langdurig werklo zen (langer dan een jaar zonder baan) is ten opzichte van april gedaald met zo'n 6,9 procent tot 246. Dat is nog altijd ruim veertig pro cent van alle werklozen die inge schreven staan bij het arbeidsbu reau. Van alle Tholenaren zonder werk zijn er 180 jonger dan 27 jaar. Dat is een daling van 5,3 procent in vergelijking met april. In Zeeland daalde het aantal mensen zonder werk met bijna 3 procent ten opzich te van 1994. Inschrijvingen in het Handelsre gister van nieuwe bedrijven op Tholen en St. Philipsland vanaf 20 mei tot en met 16 juni 1995. Veste b.v., Molensingel 1, uitoefe ning beroep van accountant, 1 per soneelslid. Albert Heijn (Supermarkt Van der Est Tholen b.v.), Kotterstraat 61, supermarkt, 10 t/m 19 personeelsle den. Pedicure Henne, Leguitsedijk 17, pedicurebedrijf, 1 personeelslid. Adviesbureau Lont, Philips van Dorpstraat 1, adviesbureau op het gebied van milieu-, arbo- en kwali teitszorg, 1 personeelslid. Brocanteur Brigitte Jumelet, Java- dijk 58, groothandel en ambulante (markt) handel in antiek en curiosa, 1 personeelslid. v.o.f. Goedegebuure-Gunter, Bos weg 7, land- en tuinbouwbedrijf, 2 t/m 4 personeelsleden. Drogerij Stavenisse, Stavenisseweg 5a, zaaddrogerij, loonbedrijf met betrekking tot het dorsen van zaden, groothandel in (bloem) zaden, 2 t/m 4 personeelsleden. v.o.f. Katjan Pedis P.C.I., Geulweg 5, groothandel in en het vervaardi gen van en ontwikkeling van snacks, het bewerken van aardnoten en aan verwante produkten, 2 t/m 4 perso neelsleden. Agrarisch loon- en klusbedrijf Van Dienst, Gorishoekseweg 15, agra risch loon- en klussenbedrijf, 1 per soneelslid. Marbos, Hogeweg 7, im- en export van, alsmede groothandel in verf en verfapplicatiesystemen, alsmede adviseren, monteren en herstellen, 1 personeelslid. Albert Heijn (supermarkt Van der Est St. Philipsland b.v.), super markt, onder de handelsnaam Gall Gall wordt nog een slijtersbedrijf uitgeoefend, 10 t/m 19 personeelsle den. H n 5 '««•v irv -v jk. Elly Herwegh opende de demonstratie met de 16-jarige Shahar die ze als vijfmaanden oud veulentje kocht en waarmee ze de stoeterij begon. Geen verzengende zon, noch ondraaglijke hitte maar koelte en grijze wolken vormden het decor voor de demonstratie van de Arabi sche paarden uit de stal van Her wegh. Voor ruim honderd bezoekers liet het echtpaar Arthur en Elly Her wegh de bezoekers kennis maken met een paard dat hier nog vaak als wild te boek staat. Niets is echter minder waar. De paarden zijn temperamentvol, soms vurig maar allerminst ontembaar: ze laten zich zelfs vrij gemakkelijk lei den. Toverwoorden daarbij zijn geduld en liefde voorde dieren. Die boodschap kwam over nadat ver schillende eigenaren hun paarden in de manege hadden gebracht om te demonstreren waartoe de ranke vier voeters in staat zijn. De paarden waren niet allemaal gewend aan publiek, maar voor het echtpaar was het ook de eerste keer dat ze de stoeterij voor het publiek openstelde. "Het is buitengewoon goed bevallen. Het was best wel druk en de belangrijkste mensen uit de fokkerij waren er," zegt mevrouw Herwegh die zeventig uitnodigingen verstuurde. El Gezirah Arabians bestaat negen jaar. El Gezirah is het Arabische woord voor eiland, Elly Herwegh begon hier -tussen Sint-Maartens dijk en Stavenisse- de fokkerij van Egyptische Arabieren. Er bestaan ook Russische en Poolse Arabieren maar het fokken van de Egyptische lijn heeft haar voor- keur:"De Egyptische paarden zijn échte Arabieren; zij komen uit de woestijn en hebben meer uitstraling dan andere type Arabieren." Volgens haar is een Arabier een 'plaatje': "Als je naar het hoofd kijkt heeft het grote ogen, een bol voor hoofd en een smalle neus. Maar wei nig paarden hebben dat nog. Het is een elegant paard, de staart wordt hoog gedragen. Het is slank en heeft sterke zogenaamde droge benen. Dat betekent dat het paard weinig beengebreken kent en dat je er wei nig risico mee loopt." De Arabische paarden zijn vooral geschikt voor de dressuur, zijn als springpaard te gebruiken maar ook geliefd als renpaard, op recreatieve lange afstandsritten en voor het cir cus. Het karakter van het Arabisch paard omschrijft mevrouw Herwegh als 'heel fijn'. "Je kan er een vertrou wensband mee opbouwen. Ze zijn erg werklustig en zijn goed in de hand te houden." De open dag is bedoeld als promotie van de stoeterij. "Om te laten zien wat je met Arabieren zoal kan doen. En om te bewijzen dat het geen wil de paarden zijn, want dat denken veel mensen." De demonstratie werd door haar en haar dochter Jessica geopend met een pas-de-deux. Elly op de 16-jari- ge ruin Shahar en Jessica op de 27- jarige pony Peggy. Shahar staat aan de basis van de paardenliefhebberij. Mevr. Herwegh kocht het dier als hengstveulen zestien jaar geleden toen hij vijf maanden oud was nadat ze de film Lawrence of Arabia gezien had. "We hebben kinderen van Shahar, maar sinds zes jaar is het een ruin." De ladyspeaker mevr. J. Smarius voorzag de demonstratie van com mentaar vanuit de hooizolder die uitkijkt op de manege. "Is het niet schitterend dames en heren? Deze stal van Arthur en Elly waar de lief de voor het paard een uitstraling geeft die je nergens vindt." Of: "Krijgt u nu ook geen last van Ara- bitis dames en heren, krijgt u nu ook geen zin om zo'n paard te gaan berij den?" Als Nadoma gedemonstreerd wordt vertelt ze dat er 'goed ren- bloed bij de voorouders zit en er Russisch bloed in gefokt is'. "Ze heeft een supergang." Nadoma's nakomeling Zarif is vier jaar oud, 1 meter zestig hoog en kan 'enorm draven.' Het andere kind van Nado ma is de jaarling Rachid die voor zijn leeftijd nog wat 'schrikkerig' is. Het is voor de heer Herwegh, die vaak naast de paarden de manege inrent, niet gemakkelijk om door de modderige bodem te ploegen. Hij moet zijn rijlaarzen vervangen voor rubberlaarzen. El Gerizah Arabians telt twintig paarden. Daarnaast zijn er een aantal 'pensionpaarden', dieren van andere eigenaren die daar op stal staan. Zoals Ajib van de 15-jarige Jan Pie- ter Koopman uit Sint-Maartensdijk. Hij toont de tweejarige Ajib voor het eerst aan het publiek. Zijn witte pak contrasteert sterk met het donkere weer. Na een rondje lopen zit zijn broek vol modderspatten. Jan Pieter is anderhalf jaar geleden begonnen met de paardenliefhebberij. "Je moet er heel veel geduld voor hebben. Eerst moeten ze leren om geborsteld te worden. Dan laat je ze voetjes geven. Later ga je de voetjes schoonmaken. Op die manier leer je ze kennen en bouw je een band op." Jan Pieter gaat naar de vierde klas van het Calvijncollege in Tholen maar is wel elke avond op de stoete rij te vinden. "Maar ik moet wel eerst mijn huiswerk afhebben, anders mag ik niet." Als Ajib drie jaar is mag Jan Pieter er op gaan rij den. "Je gaat ze dan eerst longeren (aan een lange lijn laten lopen-red.) Dan laat je ze aan het zadel wennen tot je er zelf op kan gaan. En zo steeds verder." Ook de voorbereiding van de open dag vergde veel tijd: "Elke dag bor stelen, de stallen schoonmaken en de staarten wassen." Voor zijn debuut was Jan Pieter wel wat zenuwachtig maar na afloop vond hij dat het allemaal wel meegevallen was. Elly Herwegh wil het aantal paarden van de stoeterij niet uitbreiden. Twintig vindt ze genoeg. "Ik doe alles zelf. Dat is de persoonlijke noot die ik er aan toevoeg. Op deze manier blijven de paarden rustig en lief en wordt de stoeterij geen fabriek. De veulentjes zijn hier heel mak. Ze leggen hun hoofd gewoon op je schoot." Volgend jaar hoopt ze de fokkerij weer voor het publiek open te stel len. Dan viert El Gezirah het tweede lustrum. "We hebben nu een toilet en een winkeltje. Dit was een voor proefje. Het liep heel vlot en met het weer hebben we geluk gehad." HPÜiIk sv. Jan Pieter Koopman toont de tweejarige Ajib waar hij volgend jaar op kan gaan rijden. De ingezetenenomslag is nu 88,14 gulden. Voor 1996 wordt dat 87 gul den. De omslag voor onroerend goed daalt van 3,47 naar 2,60 gulden per 3000 gulden waarde. En voor grond van 119,70 naar 108 gulden per hectare voor een eigenaar/ gebruiker. Tenslotte de verontreini gingsheffing. Die stijgt van 92 naar 99 gulden per vervuilingseenheid. Een gezin gaat 297 in plaats van 276 gulden betalen. Per 1 januari worden in het hele waterschapsgebied (Tho len, Sint-Philipsland, Schouwen- Duiveland, Noord- en Zuid-Beve land en Walcheren) uniforme tarie ven gehanteerd. Over het totaal gezien, gaat de belastingdruk in het gebied omlaag en voorzitter drs. H. Eversdijk van het bestuurlijk overleg is daar best trots op, zo laat hij weten. "Met name de landbouw komt er goed af." Om de verontreinigingsheffing niet nog meer te laten stijgen, wordt ruim 2Vz miljoen gulden uit de reser ve bijgepast. Dit vooral om tege moet te komen aan een eis van het dichtbevolkte waterschap Walche ren, om de heffing met maximaal twee gulden per vervuilingseenheid te laten stijgen. Overigens gaat het tarief tot en met het jaar 2000 jaar lijks met twee gulden per eenheid omhoog. Zeeuwse Eilanden begint op 1 januari altijd nog met 18 mil joen aan reserves. "Dat is nodig om investeringen te kunnen doen", aldus Eversdijk. Naast het bijpassen uit de reserve, verklaart hij de gun stige tarieven door financiële mee vallers op het gebied van de huisves ting, de automatisering en het perso neel. Zeeuwse Eilanden begint met 26 volledige banen minder dan er nu bij de vier fusiepartners zijn en dat bespaart volgend jaar 2,6 miljoen gulden. Buiten beschouwing blijft de - in vijf jaar af te schrijven - afkoopsom van 600 gulden per kilo meter die de medewerkers krijgen om dagelijks naar Goes te reizen. De algemene vergadering (62 leden waarvan 13 van Tholen) van het nieuwe waterschap wordt op 8 sep tember geïnstalleerd. Dan worden ook de tien gezworenen gekozen. Interim-dijkgraaf wordt Eversdijk. De minister van verkeer en water staat heeft de vorming van het nieu we waterschap inmiddels goedge keurd. Zeeuwse Eilanden betrekt per 1 oktober het nieuwe onderkomen, gebouw Magnolia in Goes. Het schap gaat met ingang van 1996 alle 6800 km waterlopen in het gebied onderhouden. Op Walcheren en Schouwen-Duiveland gebeurt dat nu nog door de boeren. Een nieuwe taak wordt de bestrijding van de muskusrat. Nu doet de provincie dat nog, maar Zeeuwse Eilanden gaat dat voor heel Zeeland uitvoeren. ZATERDAG 1 JULI aan de Brouwersdam, tussen Renesse en Scharendijke. Programma: DE DIJK, SJAKO!, THE PILGRIMS, DE RAGGENDE MANNE, 2 BROTHERS ON THE 4TH FLOOR, T O F ROOTS SYNDICATE, CROSSHEAD SOUTHSIDE HORNS, TRACER, GOIZE LUDWIGSON en LOU PATRICKS. Presentatie: Fer Abrahams (Paperclip) en Nance Rutten (Twenty Four Seven. Love is...) Zij zorgt tevens voor een waanzinnige act met 2 IT-dansers. Aanvang 09.30 uur. Kaarten: (I 27.50, kinderkaarten(4 t/m 12 jaar) fl 10 - Prijzen Incl. voorbespreekkosten Kaarten verkrijgbaar bij alle VW voorbespreekbureau's. Losse kaartverkoop: Free Recordshop Middelburg. Vlissingen en Goes. Delta Disc Zierikzee en VVV Renesse Scharendijke en Burgh-Haamstede Gedurende gehele dag diverse activiteiten, waaronder bunji-jump en katapulting. een kinderdorp, grote markt, eet-en drinkgelegen- SAMSON BEACHPOP IS TEN BATE VAN HET AIDSFONDS Advertentie I.M. De einduitvoering van de Zeeuwse muziekschool wordt zaterdagavond om half acht gehouden in gemeen schapscentrum Meulvliet in Tholen. Het samenspel neemt een belangrij ke plaats in bij de muziekschool. Dat blijkt ook wel uit het program ma. Op de einduitvoering zijn diver se ensembles te beluisteren zoals een blokfluitensemble onder leiding van Jolanda van 't Veer, een dwars fluitgezelschap onder leiding van Angélique Linders, een saxofoon- groep onder leiding van Marijke Poppe, een klarinetensemble onder leiding van Hans Hest en koperbla zers onder leiding van Jan Spruit. Ook de leerlingen van de algemene muzikale vorming leveren, onder leiding van Janny Dieleman, hun bijdrage aan de avond die wordt besloten met het uitreiken van de getuigschriften. Verschillende instanties werken op het ogenblik - op initiatief van de gemeente - aan de realisatie van één loket voor de ouderenzorg in Tho len. In principe is er overeenstem ming om daarmee op 1 januari 1996 te beginnen. Ouderen die zorg nodig hebben, hoeven zich maar bij het loket te melden, waarop 'zorg op maat' zal worden geboden. Bij het zorgloket zullen ook advies- en informatiefuncties ondergebracht worden, met de bedoeling ouderen te wijzen op het bestaan van bepaal de regelingen waar ze gebruik van kunnen maken. Alle deelnemende instanties zullen op korte termijn een convenant ondertekenen. Ook de gemeente is partij, en wel als het gaat om de indi catiecommissie, uitvoering wet voorzieningen gehandicapten en algemene bijstandswet, het verstrek ken van invalidenparkeerkaarten. Als het loket er komt, zal Tholen uit de regionale indicatiecommissie stappen. De gevolgen hiervan wor den momenteel onderzocht. Voorde indicering van ouderen zou er een kerncommissie moeten komen aan gevuld met deskundigen. Het noordelijke deel van de Slabbe- coornpolder, richting Karnemelk- spot, wordt alsnog ingericht als industrieterrein. Het gebied zal ont sloten worden via het bedrijf Hach- mer Rattan aan de Srabbecoornweg en de vijf meter brede groenstrook wordt in noordelijke richting opge schoven. De aanpassing van het bestem mingsplan ligt voor iedereen ter inzage op het gemeentehuis in Sintt Maartensdijk. Woensdagavond om half acht wordt een hoorzitting gehouden in Meulvliet te Tholen, waar iedereen zijn zienswijze over het plan kenbaar kan maken. Aan sluitend aan de hoorzitting vergadert de adviescommissie ruimtelijke ordening, eveneens in Meulvliet. Behalve over het plan voor de Slab- becoornpolder spreekt deze com missie over de geluidsniveaukaart die voor Tholen is vervaardigd. Inwoners van Tholen en Sint-Phi lipsland die het gratis nummer van de Kindertelefoon (06-0432) bellen, worden sinds begin dit jaar automa tisch doorgeschakeld naar de Kin dertelefoon West-Brabant. Dit gege ven is voor burgemeester en wet houders aanleiding om deze instel ling vanaf volgend jaar een subsidie te verlenen van drie cent per inwo ner. Voorheen werd het subsidiever zoek uit West-Brabant steeds gewei gerd - Thoolse kinderen konden naar Middelburg bellen - en over de aanvraag voor 1995 is niet eens een besluit genomen. Over het aantal Thoolse bellers naar de Kindertelefoon (bedoeld voor jongeren tot 18 jaar) kan de West- Brabantse instelling geen informatie verstrekken omdat er geheimhou ding gehanteerd wordt. Uit de jaar verslagen blijkt dat vorig jaar 10.170 telefoontjes binnen kwamen en in 1993 waren dat er 13.061. De commissie welzijn brengt don derdagavond advies uit. De afdelingen Tholen, Sint-Maar tensdijk en Sint-Philipsland van de plattelandsvrouwen bezochten samen met enkele gastèn de stad Utrecht. Het gezelschap werd 's morgens ontvangen in de Hortus Botanicus. De 45 dames kregen ver volgens een rondleiding. De rots- tuin, plantentuin en de (sub)tropi- sche kassen werden bezichtigd. De Hortus Botanicus is verbonden aan de universiteit van Utrecht. De lun ch, bestaan de uit pannekoeken, werd genuttigd in de oude muntkel- der waarna een rondvaart door de grachten volgde. Als laatste brach ten de plattelandsvrouwen een bezoek aan de aardewerkfabriek Mobach. Deze ambachtelijke pot tenbakkerij viert dit jaar haar 100- jarig bestaan. Veel dames kochten een vaas, schaal of beker als herin nering aan de reis. Een diner in Ter- heijden sloot de dag af.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 15