Duurloop nieuw op schoolsportdag DQDSiBIQBIBQCIQDEIIll Eieren, sla en koekjes zijn gewild op eerste boerenmarkt Provincie Zeeland Scheiden, ook tijdens de vakantie imabo Hardere aanpak stropers NOG GEEN ABONNEE? BEL 01665-2752 Gymnasten op survival-kamp Veerse Meer Donderdag 8 juni 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus SOGl 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Geschiedenis trainer Het gescheiden inzamelen van afval is een zaak die iedereen aangaat. Zorgvuldig met afval omgaan geldt niet alleen thuis, maar ook tijdens de vakantie. De recreatiesector haakt hier op in met een proef op een aantal campings. COMMISSIES IN BEROEP Een duurloop voor jongens en meisjes was woensdag het nieuwe onderdeel op de schoolsportdag op het terrein van voetbalvereniging Smerdiek te Sint-Maartensdijk. Geslaagd dus gefeliciteerd Delta College Basiskennis Database Diversen Uitslagen: en u krijgt elke donderdag de Eendrachtbode in huis. Daar kun je op bouwen De familie Vroegop uit Scherpenisse moest een paar keer rijden om nieuwe aardappelen aan te voeren. De eieren waren om half elf al uitverkocht en ook de sla vond goed aftrek. Epilepsiefonds Astmafonds óók voor onderhoud van het onderstel van uw CARAVAN: chassis/remmen/ oploopkoppeling TEL. 01640-33676 Pak even uw zakboekje Stropers die visnetten en fui ken beschadigen en dan als regel ook nog wat vis meepak ken doen dat veelal vermomd als sportduikers. Het resultaat is dat ze niet alleen schade toebrengen aan de vissers, maar ook het blazoen van de sportduikers besmeuren. Die worden ten onrechte op het stropen aangekeken. Een aantal van de stropers is in het bezit van een duikvergunning. Worden ze betrapt bij het stropen, of een poging daartoe, dan mo- gen ze in het vervolg rekenen op een steviger aanpak dan in het verleden. Raakten de lieden voor heen hun duikvergunning voor maximaal drie maanden kwijt, de provincie wil de strafmaatregel nu gaan verzwaren. Stropers lopen de kans hun duikvergunning kwijt te raken voor de rest van het seizoen en mogelijk ook nog het vol gende seizoen; zelfs als ze binnen een straal van 25 me ter van uitstaand vistuig ko men. Nieuws Om sportduikers tegen deze har de maatregel te beschermen is op een van de drukste duiklokaties, Strijenham op Tholen, een bord geplaatst om hen te wijzen op aanwezig vistuig. Geschiedenis is iets van vroe ger, het is voorbij. Het valt niet altijd mee om aan informatie te komen over het verleden van een bepaalde streek; waar moetje het zoeken, hoe pakje iets aan. Of het nu gaat om het uitvlooien van een gebeurtenis, het opzetten van een lezing, een tentoonstelling of een lessenpakket, zowel ama teurs als deskundigen, studenten en docenten kunnen voor lastige vragen komen te staan. Vandaar dat de provincie de beurs heeft opengetrokken voor het indienst- nemen van een geschiedkundige vraagbaak, een consulent regiona le geschiedbeoefening. De consu lent, drs. AP. de Klerk, gaat zich vooral bezighouden met deskun digheidsbevordering. ledereen kan voor gratis adviezen en hulp bij hem terecht. De Klerk is iedere maandag-, dinsdag- en woensdagochtend te bereiken in het rijksarchief, Sint Pieterstraat 38, 4331 EW Middelburg, tel. 01180 - 38920. Goede gewoonten thuis, moet je eigenlijk ook op je vakantie adres kunnen voortzetten: scheiden dus, ook op de cam ping. Dat zou vrij vertaald het motto kunnen zijn van de proef van het gescheiden inza melen van groente-, fruit- en tuinafval (GFT) op een aantal campings in Zeeland. Van juni tot en met september vindt de proef plaats op zes cam pings: De Prinsenhoeve in Haam stede, De Roompot en de Schots man in Kamperland, Dishoek in Dishoek, De Paardekreek in Kort- gene en De Wijde Bliek in Renes- se. Als de gasten zich melden bij de receptie krijgen ze een folder uit gereikt met daarin informatie over de proef. Voor de kampeerterrei nen is het aanbieden van voorzie ningen voor GFT-afval nieuw. De meeste terreinen hebben al wel in zamelpunten voor glas, papier, blik en overig huishoudelijk afval. Er wordt proefgedraaid met ver schillende systemen voor kam peerders die lang op de camping verblijven. De langkampeerder kan een compostvat krijgen zodat bij de eigen tent of caravan gecom- posteerd kan worden. De tweede mogelijkheid is te kiezen voor een afvalemmertje. Dat emmertje moet de gast vervolgens legen in de grote containers die op ver schillende plekken op de cam pings komen te staan. Kampeerders die niet zo lang te gast blijven krijgen een biologisch afbreekbare zak. Het is de bedoe ling de volle zakken in de contai ners te deponeren. De gescheiden inzameling is inge voerd om de milieuzorg op de kampeerterreinen verder te verho gen en om de gasten extra servi ce te verlenen. Door de geschei den inzameling zal de zogeheten Milieustraat op kampeerbedrijven worden uitgebreid. De proef op de zes bedrijven is bedoeld om na te gaan hoe de in zameling het best kan werken. Proefondervindelijk kan worden vastgesteld wat de voor- en nade len van de verschillende systemen zijn. De proef is een samenwer king van Recron Zeeland, Boon in Middelburg en de provincie Zee land. De provincie neemt een deel van de kosten voor zijn rekening om de proef mogelijk te maken. De statencommissie algemeen bestuur vergadert maandag 12 juni. De bijeenkomst begint om 13.45 uur. Op de agenda staan bij de ingeko men stukken de volgende onder werpen: voortgangsrapportage doelstelling 5B Zeeuwsch-Vlaande- ren '94, overzicht representatie kosten '94, notitie toezicht Natuur beschermingswet op de Oosterschelde en IPO-aangelegen- heden. Te bespreken punten zijn onder meer: 10e wijziging begro ting provincie '95, ontwerpbegro ting IPO '96, budget '95 PSD voor opleidingen en cursussen, ont werpbegroting '96 Recreatie schap Het Veerse Meer, uitvoering vierde fase netwerkorganisatie jeugdzorg en een proef met ge combineerde roodlicht- en snel heidsactie. De vergadering is openbaar en begint met spreekrecht voor het publiek. Wie wil kan over een van de onderwerpen op de agenda het woord krijgen om op die manier de statenleden informatie te verschaffen. De bijeenkomst is in het provincie huis, Abdij 6 in Middelburg. De agenda en de vergaderstukken iig gen ter inzage in het informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Dinsdag 13 juni krijgen ver schillende personen en instan ties de gelegenheid hun me ning te geven over door hen bij de provincie ingediende be zwaren of beroepschriften. Ook de tegenpartij is telkens uitgenodigd zijn/haar stand punt toe te lichten. Om 14.00 uur gaat het om het verleggen van een dam, een plan van het waterschap Het Vrije van Sluis. Het waterschap en de te genpartij zijn uitgenodigd hun me ning te komen te geven. Een bezwaar tegen de maximum snelheid op de provinciale weg Koudekerke-Vlissingen wordt om 14.30 uur behandeld. Om 15.00 uur komt een inwoner van de gemeente Middelburg aan het woord. Betrokkene is het niet eens met een eerder besluit van het gemeentebestuur van Middel burg over een uitkering. De Stichting Artemis is het niet eens met een besluit over subsi die. De zaak dient om 15.30 uur. Om 16.00 uur is het de beurt aan het waterschap Walcheren een toelichting te geven op het be zwaar dat het waterschap heeft tegen de legesverordening. Negen scholen met ongeveer 350 kinderen uit de groepen 7 en 8 namen deel aan het evenement dat sinds vorig jaar een andere opzet heeft gekregen. Toen werd voor het eerst een Olympische dag gehou den, georganiseerd door de studen ten van het CIOS in Goes. Dat zou dit jaar weer gebeuren maar de stu denten waren niet op tijd klaar met hun programma, zo legt directeur W. Brevet van De Rieburch uit Sint- Maartensdijk uit. "Daarom hebben we zelf wat op poten gezet, zonder Aan het Delta College in Middel burg behaalden de volgende leerlin gen het diploma van het middelbaar toeristisch en recreatief onderwijs: Angelique Pipping uit Oud-Vosse- meer, Marsha Martin uit Sint- Annaland en Debbie Boudier uit Poortvliet. De volgende leerlingen van het Cal- vijn College uit Tholen zijn bij IOV informatiekunde-opleidingen geslaagd voor het rijkserkende diploma basiskennis database met Dbase IV: Willemieke Aamoudse, Adryan v.d. Berge, Mathijs Hage, Kees Heijboer, Esther Sciiakel en Marianne Schot uit Tholen; Anneke Priem uit Sint-Maartensdijk; Dirk Bolier uit Scherpenisse; Petra den Engelsman, Chris Krijger en Rien Menheere uit Poortvliet. Erik van Rossum uit Stavenisse heeft zijn diploma behaald aan de middelbare fruitteeltschool in Tiel. het diplomawerk. Dat wordt nu op de scholen gedaan, in hun eigen tijd." Wel is er slagbal gespeeld, en esta fette gelopen. Er was dit jaar succes' voor de kleine scholen. Zo won De Luyster uit Sint-Philipsland het gemengde slagbal en legde Patricia van der Giesen van dezelfde school beslag op de derde plaats bij de duurloop voor meisjes. En De Schalm uit Stavenisse eindigde als tweede bij de estafette meisjes. Slagbal gemengd: 1 De Luyster, 2 De Casembroot Sint-Annaiand, 3 De Regenboog Tholen, 4 De Schalm. Jongens: 1 De Regenboog, 2 De Rieburch, 3 Ter Tolne Tholen, 4 De Kraal Tholen. Meisjes: 1 Ter Tolne I, 2 Ter Tolne II, 3 De Rieburch, 4 De Kraal. Estafette meisjes: 1 De Regenboog, 2 De Schalm, 3 Die Heenetrecht Oud-Vossemeer, 4 De Rieburch. Jongens: 1 Ter Tolne, 2 Die Heene trecht, 3 De Rieburch, 4 De Casem broot. Duurloop meisjes 400 meter: 1 Judie Riedijk, 2 Nathalie Blessing (beiden De Rieburch), 3 Patricia van der Giesen. Jongens 800 meter: 1 Benny Leeu wenhaag, 2 Werner de Viet (beiden De Rieburch) 3 Dion Braai van Ter Tolne. Natuursteen en vloerverwarming; de ideale combinatie. Of U nu kiest voor marmer, graniet, leisteen of travertin, Vriens-de Schelde kent al hun specifieke eigenschappen. Het leggen van zo'n natuursteenvloer met vloerverwarming wordt door Vriens-de Schelde perfect en probleemloos geregeld en dat is voor U een hele zorg minder SHOWROOM BOUWMATERIALEN Geopend Di. t/m Do 09.00 -18 00 uur Geopend Ma Vm Vr.: 07.30 17.30 uur Vrijdag 09.00 21.00 - Zaterdag 09.00 17.00 uur Zaterdag 08.00 -12.00 uur Zeelandhaven 7 - Bergen op Zoom - Tel. 01640-71500 De haardossen van de poppen, gemaakt door Joke Cornelissen uit Sint-Maartensdijk, vormden een opvallende tafel. Dat was ook het geval met de 12 taartjes, de 30 appelflappen en de koekjes van moeder en dochter Scherpenisse uit Sint-Annaland die zaterdag naar de zogenaamde boe renmarkt waren gekomen op cam ping Gorishoek in Scherpenisse. De eerste editie was voor de deelne mers en de organiserende camping een succes. Op het terrein stalden twaalf deelnemers hun waren uit. Ze kwamen uit Scherpenisse, Sint- De collecte voor het nationaal epi- lepsiefonds heeft in Oud-Vossemeer 968,- opgebracht. In Poortvliet zamelde men voor dit doel ƒ600,65 in. Dat was iets minder dan vorig jaar. In Sint-Philipsland werd juist iets meer opgehaald dan in 1994: namelijk ƒ1379,40. Gevers en collectanten hartelijk, bedankt. De collecte voor het astmafonds heeft in Tholen 3002,35 opge bracht. Gevers en collectanten hartelijk bedankt. Maartensdijk, Sint-Annaland en Tholen en uit West-Brabant. De ani mo om te kijken was er, de animo om te kopen ook. Vooral voor etens waren was belangstelling. Maar ook voor de tomatenplantjes van J. van de Velde uit Sint-Anna land waren kopers te vinden: "Het valt niet tegen. Ik had ook nog twee kisten sla, maar die waren zo weg." Zijn fuchsia's en lupines gaan wat minder, maar daarvoor is de markt eigenlijk een paar weken te laat gekomen, stelt Van de Velde die van plan is vaker te komen. "Met groen te die op dat moment rijp is, zoals komkommers en bonen. Alles uit eigen volkstuin en onbespoten," zo prijst Van de Velde zijn waar alvast aan. In het dagelijks leven is hij werkzaam bij de reinigingsdienst van de gemeente Tholen. "Dit is weer eens wat anders dan vuilnis op halen." Het weer zit mee. De zon schijnt volop. Het is niet te warm en niet te koud. Wel moest Cecilia Scherpenisse de bokkepootjes met een parasol beschermen omdat de chocolade begon te smelten. Uit Huijbergen zijn Kees en Trees Koene op de brommer met artikelen gekomen uit ontwikkelingslanden; kaarten uit Sri Lanka, koffie uit Tan zania, gelakte doosjes uit India, een houten speelgoedsportwagen uit Bangladesh. Ze staan er voor de christelijke stichting Goed Werk die zich inzet voor christenen in Derde Wereldlanden. Ook zogenaamde non-profit organisaties zijn namelijk welkom op de boerenmarkt. Het echtpaar weet nog niet of ze een vol gende keer terugkomen want het is tenslotte een flinke afstand met de brommer. Het echtpaar Breure uit Sint-Maar tensdijk verkoopt appelwijn. Ook zij zijn tevreden. "We hadden er niet veel verwachtingen van, maar we hebben veel verkocht," zegt fruitte ler Breure over zijn witte wijn van James Grievesappels die twee jaar op fust heeft staan gisten en dit jaar is gebotteld. Het echtpaar is 4 van plan 1 keer per maand de boeren markt aan te doen. Er was ook volop (geiten)kaas verkrijgbaar en honing. Daarnaast waren er handgemaakte poppen en werd het maken van klei ne fuiken gedemonstreerd. Bij de tafel van pottenbakster Emmy de Dreu-Seegers uit Bergen op Zoom kunnen de bezoekers kiezen uit bloempotten, kaarsenhouders, schotels en vaasjes. "Er is leuke belangstelling. Ik heb wel wat ver kocht." Eigenaar H. Hirdes is tevreden over de eerste dag. "We missen alleen nog kleinvee, kippen, duiven en konijnen. Het is allemaal heel klein schalig. We willen eens wat anders. De meeste mensen vinden brade rieën te groot. Je zal hier geen trai ningspakken en T-shirts vinden." Bezoekers aan de boerenmarkt kun nen ook een kijkje nemen bij de kin derboerderij en in de tuin. Die is aangelegd op de plaats van het oude zwembad. Het ronde bad zelf is nu een vijver geworden en van een fon tein voorzien. Bij het terrein voor seizoenplaatsen en passanten is een nieuw zwembad aangelegd (van 12 bij 6 meter) dat alleen door gasten van Gorishoek en camping De Hoe ve (eigendom van de dochter van Hirdes) is te gebruiken. Zaterdag wordt de tweede boeren markt gehouden. Er hebben zich 17 deelnemers aangemeld. De markt duurt van 10.00 uur tot 13.00 uur. ONDER UW AUTO Advertentie I.M. Oud-Katholiek. De Oud-Katholie ke gemeenschap in Zeeland houdt zaterdagmorgen om half elf een kerkdienst in de kapel naast de Rooms-Katholieke Maria Magdale- nakerk aan de Singelstraat in Goes. Pastoor L.E. Wijker uit Amersfoort leidt de eucharistieviering. Aange zien er geen Oud-Katholieke parochie is in Zeeland, komt het maar enkele malen per jaar voor dat er een kerkdienst wordt gehouden. THOLEN 10 juni deel 3 cursus vogels dichter bij van natuurvereniging, Meulvliet 13.30 u. 10 juni viswedstrijd De Kogge. 16 juni bejaardensoos met bingo, Ten Anker 14 u. 16 juni reis plattelandsvrouwen, vertrek Grindweg 8 u. 17 juni orgelconcert Klaas-Jan Mul der, Ned. Herv. kerk 20 u. 17 juni puzzel- en oriëntatierit MAC, Zoekweg 19 u. 17 juni open Thoolse fietsdag, 10- 13.30 u. 17 juni Keeten A-race De Kogge. 21 juni bezoek plattelandsvrouwen aan streekmuseum Meestoof, Markt 13.30 u. 21 juni plantenexcursie langs Schel- de-Rijnkanaal, Markt 19.30 u. 24 juni Roefeldag. 27 juni eindbingo Anbo, zaal Schut tershof 14 u. OUD-VOSSEMEER 9 en 10 juni kermis. 16 en 30 juni open viswedstrijd 't Scharretje, Zijpe/Willempolder 19-22 u. 24 juni wandeltocht Spido, Hof van Holland start vanaf 8 u. SINT-ANNALAND t/m 28 juni expositie aquarellen en olieverven mevr. Heijnen-Vocht, rest. De Lagune. t/m 23 okt. exposities streekmuseum Meestoof over merklappen en hoog aarzen, di t/m za 14.15-16.45 u. 13 juni diploma's tafeltennis gevor derden, de Wellevaete 19 u 24 juni afsluiting seizoen 94/95 Smash, de Wellevaete STAVENISSE 19 juni hoorzitting plan Burg. Sluij- merstraat, De Stove 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 13 juni reis plattelandsvrouwen, vertrek Haven 7.40 u. 16 juni disco, Haestinge 20.30 u. 19 t/m 22 juni Smalstadswandel- tocht, Haven 18 u. SCHERPENISSE 8 juni bezoek plattelandsvrouwen aan Eendenkooi Anna Jacobapolder. 10 juni bekerwedstrijd hengelsport ver. De Zeebaars, Anna Vosdijkpol- der 13-16 u. 10, 17 en 24 juni boerenmarkt op camping Gorishoek 10-13 u. 24 juni zomerwedstrijd De Zee baars, Anna Vosdijkpolder 13-16 u. 25 juni toerrit motortoerclub Tho len, Veerdijkseweg 3 9.30 u. POORTVLIET 24 juni rommelmarkt openbare basisschool De Eevliet, 14 u. SINT-PHILIPSLAND 12 juni bloeddonoravond, Wimpel 18.30-21 u. 15 juni hoorzitting plan voor ver vanging praathuisje Zuiddijk, Wim pel 19.30 u. 16 juni reis plattelandsvrouwen, vertrek Voorstraat 8.20 u. 20 t/m 23 juni avondwandelvier daagse, Voorstraat 19 u. 24 juni braderie, centrum 9-21 u. BERGEN OP ZOOM 9 t/m 11 juni Philip Morris Jazz- weekend. 10 juni nachtwandeltocht Bergen op Zoom-Vlissingen, café De Raaij- berg 24 u. 10 juni woord-, klank- en lichaams taal 'Linguisticum', gemeentelijke muziek- en balletschool 16 u. 12 t/m 15 juni wandelvierdaagse, vertrek 19 u. 13, 20 en 27 juni zomerbridge bridgeclub De Vier Winden (ook voor niet-leden), d'Honneur 19.45 u. 17 juni t/m 3 sept. schilderijen en grafiek van Eugeen van Mieghem, Markiezenhof. 18 juni wielerronde van Meilust voor A- en B-amateurs, Meilust 12.30 u. 25 juni Maria-ommegang, vertrek 15 u. 26 t/m 29 juni fietsvierdaagse. fïlm+++film+++film+++film ROXY 1: Don Juan - vren za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15 en 20 u., do en ma t/m wo 20 u. Dumb Dumber za, zo en wo 14 u. 101 Dalmatiërs do 16.15 u. ROXY 2: Nell - do en zo t/m wo 20 u., vr en za 21.30 u. 101 Dalmatiërs - vr 18.45 u., za 14 en 18.45 u., zo 14 en 16.15 u., wo 14 u. Dumb Dum ber - do 16.15 u. CINEMACTUEEL 1: Streetfigh ter - do 16.15 en 18.45 u., vr 18.45 u., za en zo 14 en 18.45 u., wo 14 u. Highlander III - do 21 u., vr en za 21.30 u., zo 16.15 en 21.30 u., ma en wo 20 u. Filmclub Cinema Paradiso: Nell - di 20.30 u. CINEMACTUEEL 2: Bad Boys do 16.15, 18.45 en 21 u.,vr 18.45 en 21.30 u.,za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., ma en di 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Boys on the Side - do 21 u., vr t/m zo 18.45 en 21.30 u., ma t/m wo 20 u. 101 Dal matiërs - do 16.15 en 18.45 u., za en wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. Radio Sloth is te bereiken op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz Zeven Thoolse gymverenigingen deden dit weekeinde mee aan een overlevings- kamp van de KNGB Zeeland aan hei Veerse Meer. In totaal deden er uit heei Zeeland 210 gymnasten mee. Van de Thoolse verenigingen deden mee: zes leden van Olympia uit Tholen, vijf leden van Spido uit Oud-Vossemeer, 32 gym nasten van WIK uit Sint-Annaland, der tien leden van Kwiek uit Stavenisse. eveneens dertien leden van SHF uit Scherpenisse, zes gymnasten van Excel sior uit Poortvliet en De Flippers uit Sint- Philipsland deed met veertien leden mee. Vrijdagavond kwamen de deelnemers aan bij het tentenkamp. Om dit kamp te bereiken moest men met alle bagage over houten pallets in het Veerse Meer lopen. Dat leverde menigeen natte voe ten op. In het bos werden de gymnasten verrast door een soldaat die uit de bosjes opdook. Om acht uur startte de eerste overlevingstocht met vele hindemissei Zo moest men met vlotten het Kanaal door Walcheren overvaren, door eer spooktunnel lopen en diverse keren omhoog klauteren met touwen. Aan het einde werden de deelnemers beloond met friet. Om twee uur 's nachts kwam men weer terug bij de tenten, maar hei duurde nog tot vier uur voordat leiding en deelnemers naar bed gingen. Om half zes ging genadeloos de wekker, want om half zeven volgde een surftocht over het Veerse Meer. Steeds moesten twee deel nemers op een surfplank een tochtje maken. Dit ging gepaard met heel wat duiken in het water. Na het ontbijt volg de een programma met ondermeer een zeephelling, autotrekken en boomstan men sjouwen. Om half drie was het kamp ten einde.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 7