THOLENDERWIJS Cadeaus voor geboorte Geraldine Actie werkgroep VBOK Tholen op dag van het leven informatierubriek van de gemeente Tholen VERGADERING COMMISSIE FINANCIËN Intrekking besluit waarbij gedeelte rijbaan nabij Oude- landsestraat 2 Tholen is aange wezen als laad- en loshaven. KENNISGEVING VAN MEDEDELING BESLUITEN SPREEKUUR B&W KENNISGEVING VAN MEDEDELING ONTWERP-BESLUITEN WAT LIGT TER INZAGE? BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN Donderdag 8 juni 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 WOENSDAG 14 JUNI: WET MILIEUBEHEER Op de dag van het leven (donderdag) kreeg de familie Elenbaas-de Jong uit Scherpenisse een attentie aangebo den van de werkgroep Tholen van de vereniging ter bescherming van het ongeboren kind (VBOK). Het gezin reageerde op een actie van de werkgroep. Alle kinderen die in de week van 22 t/m 28 mei geboren werden, kon den van de VBOK een attentie krijgen. Gerarda Elenbaas werd op zondag 22 mei geboren en viel zo dus net in de actieweek. Enige reactie Alternatief bieden Kleur wedstrijd Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Op woensdag 14 juni a.s. komt de commissie voor de financiën voor een vergade ring bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze ver gadering die om 19.30 uur begint is openbaar. Elke belangstel lende is van harte welkom en kan vooraf gebruikmaken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Bespreking voorstel tot structurele verlaging diverse uitgaven begroting 1996. De financiële tussenrapportage 1994-1998 van mei j.l. geeft aan dat voor 1996 globaal tekort is ontstaan van 821.000,-- (inclu sief nieuw beleid). Burgemeester en wethouders hebben in meerderheid besloten dit tekort op de volgende wijze terug te dringen: - minder geld uitgeven voor schuldbemiddeling/begeleiding 25.000,- - schrappen invoering onderhoudsregeling monumenten 13.000,- - verlagen personeelsuitbreiding sector milieu/volkshuisvesting met 0.2 formatieplaats 14.000,-- - schrappen extra stelpost nieuw beleid 50.000,-- - verhoging algemene uitkering gemeentefonds 50.000,- - structurele verlaging diverse uitgaven 262.000,-- Na deze verlaging blijft nog 407.000,- aan tekort over. Dit tekort zal via tariefsverhogingen dienen te worden gedekt. Een van de voorstellen voor het terugdringen van het tekort die is genoemd is de structurele verlaging van diverse uitgaven. Dit moet voor 1996 262.000,-- uitsparen. Hieronder volgt een opgave van 12 punten die deze verlaging van uitgaven moet bewerkstelligen: - opheffen handelshaven Sint Philipsland 7.700,-- - beëindigen subsidie kunstzinnige vorming volwassenen met ingang van 1-8-1996 9.600,- - beëindiging boomplantdag per 1-1-1996 4.600,-- - vervallen bloembakken straten/pleinen per 1-1-1996 7.200,- - korting onderhoud groen 2% per 1-1-1996 (verlaging kosten derden) - korting subsidies op grond van de algemene subsidieverordening met ca. 10% per 1-1-1996 35.000,- - kosten onderhoud hertenkamp Stavenisse en volière Oud-Vossemeer dekken uit toeristenbelasting per 1-1-1996 7.500,- - (gefaseerd) verlagen subsidie Sloth naar 10.000,- 1.000,- - beëindigen subsidies beheerscommissies voor culturele activiteiten per 1-8-1996 8.800,- - schrappen raming 2e woonzorgproject met ingang van 1996 45.000,- - schrappen bijdrage algemene middelen voor gemeentereiniging met ingang van 1996 90.000,- - voor vrijkomende uren buitendienst worden kosten derden verlaagd 18.800,- De commissie wordt over deze ombuigingen om advies gevraagd. - Bespreking raadsvoorstel tot beschikbaarstellen krediet voor de algehele hertaxatie per 1-1-1995 ikv Wet Waardering Onroerende Zaken. Op 1 januari 1995 is de Wet Waardering Onroerende Zaken (WOZ) in werking getreden. Door invoering van de Wet WOZ gaan het rijk, de waterschappen en de gemeenten voor een onroerende zaak dezelfde waarde hanteren bij de belasting heffing. Hierbij gaat het met name om het huurwaardeforfait van de inkomstenbelasting, waarde eigen woning tbv de vermo gensbelasting, de omslag gebouwd voor de waterschappen en de onroerende-zaakbelasting. De gemeenten worden verantwoordelijk voor de waardebepa ling en de waardevaststelling tbv de heffing van de belasting op onroerende zaken. De gegevens worden doorgegeven aan het rijk en de waterschappen. Belastingplichtigen zullen vanaf nu ééns in de 4 jaar een beschik king krijgen waarin de gemeente hen de waardering van onroe rende zaken op de peildatum meedeelt. De waarde geldt dan voor de komende 4 jaar. Alleen voor de eerstkomende periode van 4 jaar, van 1997 tot en met 2000, zal 1 januari 1995 als waar- depeildatum worden aangemerkt. Begin 1997 zal de gemeente voor de eerste maal de beschikking op basis van de Wet WOZ gaan verzenden. De belastingplichtige kan slechts één keer in de 4 jaar bezwaar maken tegen deze beschikking en wel binnen 6 weken na dagte kening van de beschikking. Dit bezwaar moet worden ingediend bij de gemeente. De komende taxatie van onroerende zaken zal uitgevoerd wor den door Rentmeesterskantoor Houdringe BV. Om zo snel mogelijk aan de taxatie te beginnen is een krediet nodig van 30.000,-. Dit bedrag zal worden afgeschreven over het tijdvak 1995-1998. De jaarlijkse kapitaallasten bedragen voor het gemeentelijk aandeel (rijk en waterschap, de afnemers van de gegevens, betalen ieder hun deel) 55.900,-. In de begroting 1995 zijn geen lasten geraamd, zodat deze ten laste komen van de post onvoorzien. Overigens kan de post onvoorziene uitgaven als gevolg van een meeropbrengst van de onroerende-zaakbelasting 1995 worden verhoogd met 80.000,-. De meeropbrengst van deze belasting kan bijna volledig worden toegeschreven aan een hogere natuurlijke groei dan waarmee bij het samenstellen van de oor spronkelijke begroting 1995 rekening is gehouden. De commissie wordt advies gevraagd over het beschikbaar stel len van het krediet van 430.000,-, de jaarlijkse kapitaallasten hiervan ten laste van de post onvoorzien en de verhoging van deze post met 80.000,-. Op 4 juni 1984 onder nummer 2614/lla/8, hebben burgemeester en wethouders besloten in de nabijheid van het perceel Oude- landsestraat 2 te Tholen een gedeelte van de rijbaan aan te wij zen als laad- en loshaven ten behoeve een aantal in de directe omgeving aanwezige bedrijven. Nu de desbetreffende bedrijven niet meer gevestigd zijn in de Oudelandsestraat kan de laad- en loshaven worden opgeheven. Zij hebben dan ook besloten hun besluit van 4 juni 1984 in te trekken. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van bekendmaking een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te worden. Ver der moet het voorzien zijn van uw naam en adres, een omschrij ving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de rede nen waarom men bezwaar heeft. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan: Burgemeester en wethouders van Tho len, Markt 1 - 5 te 4695 CE Sint-Maartensdijk. Sint-Maartensdijk, 8 juni 1995. Burgemeester en wethouders van Tholen. Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op de artikelen 3.44 en 3.45 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat door hen op respectievelijk 11 en 15 mei 1995 onder oplegging van voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken ver gunning is verleend op grond van de Wet milieubeheer naar aanleiding van de aanvragen van: 1. de heer M. Ponse, Van der Slikkeweg 1 te Poortvliet, voor het veranderen en na verandering in werking hebben van een inrichting voor het houden en fokken van dieren, gele gen aan de Van der Slikkeweg 1 te Poortvliet, kadastraal bekend Poortvliet, sectie O, nummer 263; 2. de heer S.J. Noordijke, Slabbecoornweg 60 te Tholen, voor het oprichten en in werking hebben van een visverwer- kend bedrijf, gelegen aan de Slabbecoornweg 60 te Tholen, kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie L, nummer 315 (ged.); 3. reclamestudio Trinity, Havenplein 12 te Sint-Annaland voor het oprichten en in werking hebben van een reclame studio, gelegen aan de Nijverheidsweg 1e te Sint-Maartens dijk, kadastraal bekend Sint-Maartensdijk, sectie M nummer 698(ged); 4. de heer J.H. van 't Hof, Veilingweg 1 te Sint-Annaland, voor het oprichten en in werking hebben van een transport bedrijf, gelegen aan de Veilingweg 1 te Sint-Annaland, kada straal bekend Sint-Annaland, sectie H nummer 489. De besluiten en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 9 juni 1995 gedurende zes weken op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het col lege daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het verzorgingstehuis Sint Maartenshof, Bloemen- laan 2 te Sint-Maartensdijk worden ingezien. Ingevolge artikel 20.1, eerste lid en artikel 20.6 van de Wet milieubeheer en artikel 6.7 van de Algemene wet bestuursrecht staat gedurende zes weken met ingang van de dag na de dag waarop het besluit ter inzage is gelegd beroep open bij de Afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; 27.000,-- b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegen heid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. De besluiten worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Sint-Maartensdijk, 8 juni 1995 Burgemeester en wethouders van Tholen. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 12 juni 1995 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vinden de spreekuren plaats van de wet houders P. van Schetsen ,ing. J. van der Jagt en ing. J. Versluys. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8330. Burgemeester en wethouders van Tholen delen, gelet op artikel 3.19, tweede lid en derde lid en artikel 3.20, eerste lid, van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieu beheer mede, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken op de op 6 maart 1995 ingediende aanvraag voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer van: - Turnco Agrotrade B.V., Postbus 83 te Dinteloord en Prin senland, voor het oprichten en in werking hebben van een groothandel in agrarische produkten, gelegen aan de Veer- straat 20 te Oud-Vossemeer, kadastraal bekend Oud-Vosse meer, sectie H, nummer 478; Het ontwerp-besluit, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 9 juni 1995 gedurende vier weken ter inzage op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze maand tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint-Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk worden ingezien. Na deze datum liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van het gevraagde besluit, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage op de gemeente-secretarie, Markt 1-5 te Sint-Maartens dijk. Binnen vier weken na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp van de besluiten schriftelijk bij ons college inbren gen. De ingekomen bedenkingen worden mede ter inzage gelegd. Degene die schriftelijk bedenkingen inbrengt kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt zal een ieder voorts in de gelegenheid worden gesteld tot een gedachtenwisseling over het ontwerp-besluit en tot het inbren gen van gemotiveerde mondelinge bedenkingen daartegen. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. Sint-Maartensdijk, 8 juni 1995 Burgemeester en wethouders van Tholen. Voor-ontwerp 6e herziening bestemmingsplan Slabbe- coornpolder te Oud-Vossemeer. De gemeente Tholen wenst voor het noordelijk gelegen gebied van het bedrijfsterrein Slabbecoornpolder te Tholen een uitbreiding te ontwikkelen. Deze uitbreiding, zijnde de 6e bestemmingsplanherziening, is de uitbreiding van het terrein bestemd overeenkomstig de bestemmingen die in de 5e her ziening zijn aangegeven. De groenstrook met een breedte van 5 meter is naar de noordelijke grens opgeschoven. Het bedrijfsterrein wordt ontsloten via het bestaande bedrijf (=Hachmer Rattan) aan de Slabbecoornweg. Een ieder wordt hierbij uitgenodigd mondeling of schriftelijk zijn of haar zienswijze te uiten omtrent deze planologische zienswijze. Schriftelijke reacties kunnen tot uiterlijk 7 juli 1995 naar het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk, gestuurd worden. Gelegenheid tot het mondeling uiten van uw zienswijze wordt geboden op 28 juni 1995 tijdens een inspraakavond. Deze inspraakavond begint om 19.30 uur en zal plaatsvinden in sport- en gemeenschapscentrum "Meulvliet", Zoekweg 8 te Tholen. Het voorontwerp-bestemmingsplan ligt vanaf 9 juni 1995 voor een ieder tijdens de kantooruren gedurende vier weken ter inzage in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Sint-Maartensdijk, 8 juni 1995. Burgemeester en wethouders van Tholen Bouwen in afwijking van het bestemmingsplan Er zijn aanvragen om bouwvergunning ingediend door: 1. de heer A. van Wijk, Bruggemeestersstraat 5 te Nieuwer- brug, voor het bouwen van een dakopbouw en serre bij de bungalows 6a en 6b van recreatiepark Oud-Kempen aan de Buurtweg 33 te Stavenisse op een perceel kadastraal bekend Stavenisse, sectie E, nummers 407 en 408, plaat selijk gemerkt Buurtweg 33; 2. de directie van aannemingsbedrijf Bergen-Henegouwen B.V., Schelde-Rijnweg 12-14 te Tholen, voor het bouwen van zes woningen aan de Westpoort te Sint-Maartensdijk op een perceel kadastraal bekend Sint-Maartensdijk, sec tie N, nummer 1637, plaatselijk gemerkt Westpoort; 3. de heer C. Moerland, Rijksweg 5 te Sint Philipsland, voor het uitbreiden van een restaurant aan de Rijksweg 5 te Sint Philipsland op een perceel kadastraal bekend Sint Philipsland, sectie H, nummer 377 (geheel), plaatselijk gemerkt Rijksweg 5. De bouwplannen zijn niet in overeenstemming met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkre gen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor deze bouwplannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 9 juni 1995 tot en met 22 juni 1995 schrif telijk bedenkingen in te dienen bij burgemeester en wethou ders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeente lijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 8 juni 1995. De burgemeester van Tholen. Voorbereidingsbesluit wijziging bestemmingsplan "Buitengebied". Het college van burgemeester en wethouders van de gemeen te Tholen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 8 juni 1995 voor een ieder ter secretarie van de gemeente, markt 1-5 te Sint-maartensdijk, ter inzage ligt het besluit van de raad der gemeente Tholen van 7 juni 1995, waarbij wordt verklaard, dat een wijziging van het bestem mingsplan "Buitengebied" wordt voorbereid. De begrenzing van genoemd gebied staat aangegeven op de bij bovengenoemd besluit behorende en als zodanig gewaar merkte tekening. Het raadsbesluit treedt heden in werking en ligt vanaf heden voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie. Sint-Maartensdijk, 8 juni 1995. Burgemeester en wethouders van Tholen Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van M.C. Reijngoudt, Deensestraat 18 te Sint Philipsland, ingediend op 29 mei 1995, voor het bouwen van een woning met garage op het perceel Luijsterlaan 3 te Sint Philipsland; - Een bouwaanvraag van fa Bogert, Touwslagersdreef 21 te Tholen, ingediend op 29 mei 1995, voor het uitbreiden van een bedrijfspand op het perceel Schelde-Rijnweg 10 te Tho len; - Een bouwaanvraag E.C.P. Burremans, Oudeland 1 te Tholen, ingediend op 30 mei 1995, voor het plaatsen van twee dakka pellen op het perceel Oudeland 1 te Tholen; - Een bouwaanvraag van C.L. Polderman, Polderweg 8 te Scherpenisse, ingediend op 30 mei 1995, voor het verbouwen c.q. uitbreiden van een woning op het perceel Polderweg 8 te Scherpenisse; - Een bouwaanvraag van A.M. den Braber, Krammerstraat 6 te Sint Philipsland, ingediend op 18 mei 1995, voor het overkap pen van een dakterras op een perceel Krammerstraat 6 te Sint Philipsland; - Een bouwaanvraag van J. Gillesen, M. van Vlaanderenstraat 8 te Tholen, ingediend op 30 mei 1995, voor het bouwen van een tuinhuisje op het perceel M. van Vlaanderenstraat 8 te Tholen; - Een bouwaanvraag van P.M. Gunter Beheer B.V., Spuistraat 3 te Sint-Annaland (Cl000), ingediend op 31 mei 1995, voor het bouwen van een luifel en een overkapping op het perceel Spuistraat 3 te Sint-Annaland. De familie Elenbaas-de Jong uit Scherpenisse kreeg een attentie van de VBOK wegens de geboorte van Gerlinde. Bij vader Elenbaas op schoot zit Miranda die mede namens haar grote zus Joline de ballonnen en kleurplaten in ontvangst nam. De werkgroep VBOK bestaat op Tholen dertien jaar en hield voor de tweede keer een dergelijke actie op de dag van het leven. Twee leden van de werkgroep stapten donder dagmorgen bij de familie Elenbaas binnen. Voor de kinderen waren kleurplaten en ballonnen meegeno men. De 2-jarige Miranda nam ze in ontvangst, want haar oudere zus Joline was naar school. Voor de baby was er een huisje van zeep en de ouders kregen een stenen baby schoen met daarin een plantje. De ouders van Gerarda - haar roep naam is Geraldine - waren de enigen die reageerden op de advertentie van de VBOK waarin de actie werd aan gekondigd. Vorig jaar hield de werkgroep voor het eerst een derge lijke actie. Toen gingen de dames naar de kraamafdeling van zieken huis Lievensberg. "Maar daar bereik je niet degenen die thuis bevallen", legt mevr. D. Harmsen van de werk groep uit. "Daarom besloten we om het dit jaar zo te doen." De gelukki ge ouders, Bert en Janny Elenbaas, zijn lid van de VBOK en vonden de actie een leuk idee. "We dachten nog even dat Geraldine te vroeg geboren was om mee te kunnen doen, maar zondag was toch de eerste actiedag", legt mevr. Elenbaas uit. Ook Joline en Miranda zijn erg blij met hun nieuwe zusje. Miranda is zelfs zo verguld dat ze Geraldine regelmatig even vast wil houden. De VBOK begon als protestgroep toen het wetsvoorstel afbreking zwangerschap ingediend werd. Toen de wet eenmaal was aangeno men, werd de vereniging een hulp verleninginstantie. Landelijk telt de VBOK meer dan 100.000 leden en begeleidt zo'n 2200 vrouwen bij een ongewenste zwangerschap. De ver eniging geeft aan ongeveer 50.000 jongeren voorlichting op ondermeer scholen en verenigingen. De werkgroep Tholen van de VBOK is actief in de hele gemeente en telt twaalf vrijwilligsters. Twee van hen verzorgen de hulpverlening en twee anderen de voorlichting. De overige vrijwilligers geven voor lichting op middelbare scholen, zoals het Calvijn college in Tholen, of zorgen voor de presentatie op bij voorbeeld braderieën. De werk groep heeft tot doel het beperken van het aantal abortussen. Dat gebeurt ondermeer door het begelei den van de vrouwen met een onge wenste zwangerschap, het zoeken naar werk voor na de geboorte en eventuele gastoudergezinnen. "Wij willen een alternatief bieden voor abortus", zegt secretaris mevr. C.A. van Driel-van Haaften. "En landelijk stijgt het aantal abortussen nog steeds, maar ook het aantal huipaan- vragen." Het bestuur van de werkgroep bestaat uit voorzitter Ina Hage uit Stavenisse, secretaris mevr. C.A. van Driel-van Haaften, penning meester Elma Heijboer en Ria Snoei, alledrie uit Sint-Annaland, Marijke Prins en Margriet Heijboer uit Tholen. Het ledenaantal van de VBOK in de gemeente Tholen is ruim 500. De contributie van de leden gaat naar het landelijke dien stencentrum in Amersfoort. De werkgroep moet zichzelf kunnen bedruipen met de opbrengst van ver kopingen op bijvoorbeeld brade rieën. Jaarlijks houdt de werkgroep een ledenwerfactie in één van de plaat sen in Tholen. Ook de afdeling voorlichting die nog maar pas van start ging, is actief. Zo werd er voor de basisscholen in Scherpenisse een kleurwedstrijd georganiseerd. De openbare Oosterscheldeschool had andere activiteiten en wilde liever op een ander tijdstip, maar de Groen van Prinstererschool deed wel mee. Alle leerlingen kregen een kleur plaat en uit elke groep werd er een winnaar gekozen. De beste kleur- ders waren uit groep: 1 Brian Uijl; 2 Willemijn Vroegop; 3 Nicoline Rijstenbil; 4 Harm Rijsdijk; 5 Judith de Korte; 6 Alice van der Slikke; 7 Annemieke Suurland; 8 Marlies Schipper. De winnaars van de groepen 6, 7 en 8 kregen het spel apenkunde. Van de overige winnaars kregen de meisjes een beer en jongens houten speel goed. Alle leerlingen kregen een lol ly. Een groene, want dat is de kleur van de VBOK. Op 10 oktober organiseert de werk groep een open avond in het Calvijn College waarop mensen wat meer te weten kunnen komen over het werk van de VBOK.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 5