ill Echt op de straat spelen in de Oranjerie in Tholen nieuws VISSER VERF NODIG? Losgebroken stier neemt man op hoorns DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 8 juni 1995 •k Histor - Sigma- en Rambo vakverven Ruime collectie behang en Raamdecoraties Laban Oud-politiebureau Oud- Vossemeer Dames Rijnberg naar WK Heenetrechtschool in de auto Uitbreiding huis Slot Vosmeercup Open ochtend Pluus Sint' Annaland Rondgang 1355 gulden Fancy-fair Schutse Gediplomeerden EHBO Bedankt Personeel Schutse In de bloemetjes Drie- en 75-jarige Nieuw schoollokaal Sint' Maartensdijk Woningen Meeuwelaan Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland ae-ias? C. Slager, St. Annaland Bredere sloten Kwaak winnaar Pendelaars Smalstadwandeltochten Scherpenisse Kamp Oosterscheldeschool Surfplank ramt auto Poortvliet Beschoeiing Lageweg Diaken bedankt Predikbeurten SinU Philipsland Bakkie gestolen Hoorzitting praathuisje Rommelmarkt Noad Zuiver water Weekend diensten Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen 01660-4923 Advertentie I.M. Gedeputeerde staten hebben een verklaring van geen bezwaar afge geven voor het verbouwen van het voormalige politiebureau aan de Hofstraat tot woning en kantoor. Het pand is gekocht door H. Verstraten. De verklaring was nodig omdat het pand in een beschermd stadsgezicht ligt en omdat het de bestemming openbare en bijzondere doeleinden had. De gemeente vond echter dat deze bestemming met het verhuizen van het politiebureau achterhaald is. Het provinciebestuur stemde hier mee in. Mevr. T. Rijnberg en haar dochter Clarinda hebben zich tweede pink sterdag op de naselectie kustvissen te Dishoek geplaatst voor de wereld kampioenschappen in het Portugese Porto. Mevr. Rijnberg werd eerste met vier klassementspunten. De nummer twee had weliswaar even veel punten, maar met 71 centimeter vis was mevr. Rijnberg toch de bete re. Clarinda werd met 6 klasse mentspunten en 50 cm derde. Daar mee plaatsten beiden zich voor Por to. In Dishoek werden twee wed strijden gevist; 's morgens en 's mid dags. De vangst was matig, maar mevr. Rijnberg probeerde het met kleine haakjes binnen zo'n zeven meter en daar ving ze wel vis. Aan vankelijk zou alleen dochter Clarin da meedoen, maar mevr. Rijnberg liet zich overhalen en dat bleek een goede zet. Zoon Arjan Rijnberg viel eerder net buiten de boot bij de nase lectie voor de herenploeg. Maar hij staat wel eerste reserve. Het wereld kampioenschap in Porto duurt van 31 oktober tot 5 november. In die tijd worden er zes wedstrijden afge werkt, inclusief een oefendag. De groepen 3 tot en met 6 van de Die Heenetrechtschool gingen dins dag met de bus naar het Autotron in Rosmalen. Daar konden de kinderen hun 'rijbewijs' halen door allerlei opdrachten te maken die met het verkeer te maken hadden. In het huis van de toekomst mochten ze alle technische snufjes bedienen. Als middagmaal kreeg iedereen een autootje volgeladen met friet, een frikadel en limonade. Daarna werd de thuisreis weer aanvaard. Het provinciebestuur heeft een ver klaring van geen bezwaar afgegeven voor de verbouwing en uitbreiding van het huis van F. Donken aan de Hollaereweg. Deze verklaring was nodig omdat de uitbreiding gebeurt in het buitengebied met de bestem ming landbouw. Een huis mag daar volgens het huidige bestemmings plan niet worden uitgebreid. Maar b. en w. vinden dat het bouwplan vol doet aan de provinciale richtlijnen voor burgerwoningen in het buiten gebied. Gedeputeerde staten stem den ermee in. De Poedelaars was al zeker van de overwinning in de strijd om de Vosmeercup, maar er moest nog uit gemaakt worden wie de nummer twee zou worden. Hof van Holland en De Treffers waren de gegadig den. Hof van Holland had acht pun ten nodig om tweede te worden en De Treffers vier. Na vier biljartpar tijen was de stand 6-2 in het voor deel,van Hof van Holland. Het laat ste duel moest dus uitkomst bren gen. Joh. van Meer was hierin de sterkste en zo kwam De Treffers op de tweede plaats. T. de Reus speelde met negen beurten de kortste partij van het toernooi. Deze eer deelt De Reus met D. Hendrikse die in de tweede ronde ook negen beurten speelde. Uitslagen: T. Schot-K. Hommel 0-2; M. Punt-J. Geuze 2-0; J. Bosters-J. Burgers 2-0; T. de Reus-C. Burgers 2-0. KOT bracht winnaar De Poedelaars een tweede nederlaag toe met 6-4. Uitslagen: D. Hendrikse-T. v.d. Logt 0-2; C. Timmermans-M. Potappel 2-0; R. Luijs-H. van Daal- en 0-2; J. Hermans-P. Vroegop 2-0; M. van Hees-E. van Hees 2-0. KOT 2 ging in de laatste ronde punt loos tenonder tegen Effe Klusse met 10-0. Uitslagen: A. Hommel-A. Brusselaars 2-0; C. Witkam-P. de Jager 2-0; D. van Dam-M. Goud zwaard 2-0; J. Vaders-A. van Daal- en 2-0; J. van Meer-D. Vaders 2-0. De hoogste serie was met elf caram boles voor T. de Reus en J. Vaders. De kortste partij en het hoogste gemiddelde haalde T. de Reus met respectievelijk negen beurten en 4,66. Zaterdagavond 17 juni volgt de prijsuitreiking door competitie leider T. v.d. Logt om half negen in café De Hoop. Peuterspeelzaal De Pluus organi seert woensdag een open ochtend. Alle peuters vanaf P/2 jaar (ook degenen die op de wachtlijst staan) kunnen dan met hun ouders een kijkje komen nemen van negen tot tien uur. De eerste van twee rondgangen met een huis-aan-huis collecte heeft Accelerando dinsdagavond 1355 gulden opgebracht. Vanavond maakt de koninklijke fanfare de laatste ronde. Het geld is vooral nodig voor de aankoop van instru menten omdat een groot aantal blok fluitleerlingen overschakelen op een blaas- of slagwerkinstrument. De gemiddelde prijs is 4000 gulden, waarvoor gemeentelijke subsidie, contributies, sponsorgelden en de opbrengst van het oud papier tekort schieten. Maandag 12 juni a.s. haalt de kon. fanfare Accelerando oud papier op- Advertentie LM. De personeelsvereniging van bejaar denhuis De Schutse houdt aanstaan de woensdag van tien tot vier uur een fancy-fair in het zorgcentrum. Naast enkele middenstanders zijn een handwerkploeg van De Schutse en Vrienden van De Schutse aanwe zig. De mensen van de dagopvang hebben allerlei dingen gemaakt en de personeelsvereniging verzorgt ondermeer een verloting, foto- en kleurwedstrijd, sjoelen, bussen gooien, enveloppen trekken en de verkoop van oliebollen en andere versnaperingen. Ook dit jaar gaat een deel van de opbrengst naar een goed doel. Dertien EHBO- en dertien reanima- tie-diploma's reikte voorzitter Tj. Heijboer van de EHBO-afdeling vrijdagavond uit in de Wellevaete. Meestal werden de cursussen om de twee jaar gegeven, maar voor de tweede achtereenvolgende keer gebeurt het elk jaar. Corry van Leeuwen-Wessels had samen met de niet aanwezige dokter A. v.d. Berge de EHBO-opleiding gegeven, Klazien Uyl uit Zierikzee verzorgde de reanimatie-cursus. Beide diploma's gingen naar Jean- nette Sturris-Bakker, Conny van Popering-Goedegebuure, Anita Goedegebuure-van Olffen, Jos van Dijke, Henny Theunisse, Suzan Rijnberg-Keur, Joop Snoep, allen uit St. Annaland en Dian Geluk uit Tholen. Alleen het EHBO-diploma was voor Maja Vermaas-Leinse, Marian Du- sink-van Koeveringe, Conny Gul den-van der Laak, Harm de Ruiter, allen uit St. Annaland en Marcha Govers uit Oud-Vossemeer. Uitsluitend het reanimatie-getuig- schrift ging naar Ko Stoutjesdijk, Wilma Hartog-Scherpenisse, Rian- ne de Witte-Ridderhof, Elita Velle- koop en Wik Westerlaken. Voorzitter Heijboer hoopte, dat er velen van de gediplomeerden lid zouden worden van de EHBO-afde- ling. "Want zowel financiële als morele steun is onmisbaar! Ook reanimatie en EHBO kun je bijna niet los zien. Degenen die nu de reanimatie-cursus hebben gedaan, gaan in het najaar de EHBO-oplei ding volgen. Voor het derde achter eenvolgende jaar zitten we een eind vol", aldus voorzitter Heijboer. Namens de cursisten sprak Jos van Dijke een dankwoord. Hij bood de docenten een presentje aan, evenals de lotus-leden Gommert en Tjidde Heijboer en Ina Menheere. Ds. P. Melis uit Nieuw-Beijerland heeft bedankt voor het beroep dat de Gereformeerde Gemeente op hem had uitgebracht. Bejaardenhuis De Schutse heeft aan de provincie toestemming gevraagd om het keukenpersoneel uit te brei den. Dat is volgens het zorgcentrum nodig omdat De Schutse voortaan het eten voor de warme-maaltijd- voorziening voor ouderen in Sint- Maartensdijk, Scherpenisse en Sta- venisse gaat verzorgen. De stichting thuiszorg en maatschappelijk werk - die deze voorziening coördineert - heeft De Schutse daarom gevraagd. Daarvoor zou 1,2 arbeidsplaats extra nodig zijn. Gedeputeerde staten heb ben tegen de uitbreiding geen bezwaar en De Schutse hoefde hier voor zelfs geen toestemming te vra gen aan het provinciebestuur. Het gaat namelijk om diensten aan der den. G.s. wijzen er echter wel op dat het extra personeel bekostigd moet worden uit de opbrengsten van de maaltijdvoorziening. De provincie zal in ieder geval geen subsidie geven in de extra kosten. De EHBO-afdeling deelde vrijdag avond tijdens de diploma-uitreiking aan achttien cursisten royaal bloe men uit in de Wellevaete. "We tim meren niet zo aan de weg als een sportvereniging, maar we leven evengoed", zei voorzitter Tj. Heijboer. De wedstrijdploeg die tweede van Zeeland werd, zette hij in de bloemetjes. Verder de vrijwil ligers die op bevrijdingsdag de wagen voor de optocht maakten. De ploeg die 5 mei aan de zeskamp meedeed kreeg een ruiker. Voorts de blarenprikkers bij de avondwandel vierdaagse, de verzorgers bij evene menten van WIK, de docenten, beheerder van de Wellevaete, de secretaris als centrale figuur en de voorzitter zelf werden met bloemen en applaus bedankt voor hun inzet. De voorzitter zei blij te zijn onder de 50 belangstellenden ook een aantal nieuwe inwoners aan te treffen die 'het goede leven in St. Annaland hebben leren kennen.' "Ook deze avond staat in het teken van een goe de onderlinge band", zei de EHBO- voorzitter. Hij bedankte de plaatse lijke middenstand voor de prijzen voor de bingo en de verloting en in het bijzonder Rien van Dijke voor zijn tienjarige steun aan de spelmid- dag in de Wellevaete, die dit keer 12 juni a.s. wordt gehouden. De ruim 3-jarige Nick den Engels man was de jongste en de 75-jarige heer Doornbos uit Poortvliet de oud ste deelnemer aan de avondwandel vierdaagse. Wethouder P. van Schetsen huldigde hen donderdag avond op het sportveld, waar alle wandelaars onder muzikale begelei ding van Accelerando ingehaald werden. Dhr. Doornbos liep elke avond 10 km. Eerst was Vera Fase als jongste aangewezen, maar op verzoek van haar ouders werd een echte loper uitverkoren omdat Vera bijna niets zelf had gelopen. Voet balvereniging WHS, die alleen voor de organisatie tekende, registreerde door het ontbreken van WIK-lopers maar 310 deelnemers. De Rehobothschool aan de Piloot- weg gaat eeh achtste leslokaal bij haar gebouw maken. Nadat eerder het ministerie van onderwijs en wetenschappen toestemming gaf, hebben ook gedeputeerde staten een verklaring van geen bezwaar afge geven. Die was nodig omdat de uit breiding gedeeltelijk op grond met de bestemming tuin wordt gebouwd. Volgens b. en w. is die bestemming echter achterhaald omdat al eens eerder ontheffing is verleend voor uitbreiding. Bovendien is er een stuk grond van drie meter breed bijge- kocht, zodat de erfscheiding in ver houding even ver van het gebouw komt te liggen als nu het geval is. Proverko Vastgoed bv uit Terneu- donderdag, vrijdag en zaterdag 8, 9 en 10 juni MAGERE HAMLAPPEN 1 kg9,95 SCHNITZEL 100 gram1,60 NASI-VLEES 500 gram4,50 SNIJW0RST 100 gram1,60 ACHTERHAM 100 gram2,25 PALINGWORST 100 gram1,30 KIP-KERRY SALADE 100 gram1,95 maandag, dinsdag en woensdag 12, 13 en 14 juni VERSE WORST 1 kg7,95 VLEES MET RANDJE 1 kg13,50 GEHAKT 500 gram5,25 RUNDcRVINKEN 5 halen4 BETALEN Advertentie I.M. zen en aannemer H. Weggemans uit Scherpenisse hebben van gedepu teerde staten toestemming gekregen om beiden vier twee-onder-een-kap- woningen te bouwen aan de Meeu welaan. Daarvoor had men een ver klaring van geen bezwaar nodig omdat er volgens het bestemmings plan alleen vrijstaande huizen mogen worden gebouwd. Maar het gemeentebestuur was van mening dat er een grotere behoefte bestaat aan halfvrijstaande huizen. De pro vincie stemde hiermee in. Het waterschap mag van gedepu teerde staten een aantal sloten ver breden in het deelplan west van het basisplan watervoorziening. Daarbij horen enkele sloten in de Uiterste Nieuwlandpolder en in de Nieuwe- annex-Stavenissepolder. Aanvanke lijk tekenden het echtpaar Van der Slikke uit de Zuidmoerseweg en C.W. Groenewege aan de Derde Dijk bezwaar aan. Nadat het water schap bereid bleek het tracé te ver leggen, stemden ze alsnog in. M. Kwaak heeft met een totaal van 105.590 punten de competitie van klaverjasvereniging de Pendelaars gewonnen. Kwaak wordt op de voet gevolgd door P. van Bloppoel met 105.359 punten. De laatste inhaal wedstrijd werd gewonnen door A. Koetsier met 5602 punten. De uit slag hiervan: 1 A. Koetsier 5602 p; 2 J. van Splunter 5585 p; 3 G. de Hond 4865 p; 4 M. Kwaak 4777 p; 5 J. van Gorsel 4614p; 6 L. Kampman 4571 p; 7 J. van Zetten 4440 p; 8 M. Bron mans 4425 p; 9 P. van Bloppoel 4409 p; 10 H. Christiaan 4252 p; 11 J. van der Werf 4165 p; 12 J. Guil- jam 4145 p; 13 R. Koetsier 4012 p; 14 R. Waasdorp 4010 p. Eindstand: 1 M. Kwaak 105.590 p; 2. P. van Bloppoel 105.359 p; 3 A. Koetsier 101.618 p; 4 H. Christiaan 101.220 p; 5 J. van Gorsel 100.973 p; 6 P. Bazen 100.654 p; 7 A. Arts 100.303 p; 8 M. Bronmans 99.508 p; 9 J. van Zetten 99.492 p; 10 R. Waasdorp 99.383 p. De strijd om de marsenprijs werd gewonnen door A. Koetsier. De uitslag: 1 A. Koetsier 33 marsen; 2 J. van Gorsel 32 mar sen; 3 M. Kwaak 30 marsen. Van maandag 19 juni tot en met donderdag 22 juni organiseert het evenementencomité smalstad de smalstadswandeltochten. Wande laars kunnen zich inschrijven voor de routes van vijf of tien kilometer. Vertrekpunt is de haven waar men vanaf zes uur kan starten. Daar kan men ook kaarten kopen. In de voor verkoop zijn ze vanaf donderdag 15' juni verkrijgbaar bij firma H. van Houdt op de Markt. Op de laatste dag, na de tocht, verzamelen de wandelaars zich bij de voormalige kleuterschool aan de Radda Barnen- straat vanwaar men om acht uur door het dorp wandelt voorgegaan door muziekvereniging Euterpe. Op de Haven krijgen alle deelnemers een tractatie en speelt Euterpe nog een afsluitend stukje muziek. Achttien leerlingen van groep 7 en 8 van de Oosterscheldeschool stapten maandag samen met vijf begeleiders op de fiets voor het jaarlijkse schoolkamp. Deze keer ging de reis naar Roosendaal. Omstreeks half twaalf kwam het gezelschap aan bij het gebouw van de scoutinggroep Baden Powell. Nadat de omgeving was verkend, werd er op het terrein gesport en gespeeld, 's Avonds om elf uur volgde een nachtwandeling door het bos. De volgende morgen brachten een aantal ouders de groep per auto naar Bergen op Zoom waar een bezoek werd gebracht aan een jazz-concert op de gemeentelijke muziekschool, 's Middags ging de reis per fiets naar Rucphen waar de leerlingen in een manege paard kon den rijden. In de avonduren werd er een pyjamaparty gehouden waarop heel wat werd gedanst. De volgende dag was het wederom op de pedalen om naar het natuurhistorisch mu seum in Oudenbosch te gaan. Met behulp van een speurtocht doorlie pen de kinderen het museum. Er werd ook nog een bezoekje aan de basiliek aan vastgekoppeld. Na een zwempartij 's middags in overdekt bad 't Zand te Roosendaal werd woensdagavond de prijsuitreiking gehouden van de sporten en spelen, gevolgd door enkele ronden bingo. Donderdag stond er een bezoek aan Bosbad Hoeven op het programma. De jongens waren hun zwembroek vergeten, maar het water lokte zo dat ze besloten maar een duik te nemen in hun regenbroek. Ook de overige attracties in Bosbad Hoeven werden bezocht. Voorafgaande aan de bonte avond werd er gebarbe cued. Tijdense de bonte avond ver zorgden de leerlingen een play- backshow die werd besloten rondom een kampvuur. Vrijdag was het weer tijd om, per fiets, naar huis te gaan. Maar eerst werd er in Rucphen nog een partij midgetgolf gespeeld. De auto van een 73-jarige man uit Breda raakte maandag beschadigd door een surfplank die van een aan hangwagen viel. Een 23-jarige auto mobilist reed over de Hartogsweg. Op het moment dat hij de man uit Breda passeerde, viel de surfplank van de aanhanger en ramde de auto van de tegenligger. Gevolg was een beschadigde wagen en een gebroken surfplank. Persoonlijke ongelukken bleven uit. De politie wijst erop dat het raadzaam is om te vervoeren spullen goed vast te zetten, ook al is het maar voor een klein eindje. Gedeputeerde staten hebben M. Bijl vergunning verleend om in een pro vinciale sloot voor zijn woning aan de Lageweg over 23 meter beschoeiing aan te brengen. De bermsloot is tot aan de bovenkant van het talud eigendom van de pro vincie, ook aan de kant van het per ceel van Bijl. Deze wil een met ste nen verhard looppad van 80 cm breed langs de betuining aanbren gen, evenals beplanting. G.S. heb ben er geen problemen mee na voor afgaand overleg met M.M. Moer land van de directie milieu en water staat, als Bijl maar 55 gulden leges wil betalen. Dhr. J. Potter heeft bedankt voor zijn verkiezing tot diaken van de Hervormde Gemeente, zodat er een vacature in de kerkeraad blijft bestaan. <p&«J?*,ms Met behulp van een laken gooien deze kinderen een bal de hoogte in. Echt op straat spelen. Dat deden woensdag 36 kinderen in Oranje rie en Pergola in Tholen tijdens de nationale straatspeeldag. Tekenen op de stenen van de parkeervak ken, met een laken een bal opgooi en op een kruispunt, skippyballen zonder op het verkeer te hoeven letten. De kinderen genoten er zichtbaar van, in een wijk die bepaald niet te klagen heeft wat ruimte betreft. Toch wordt er vol gens de ouders te hard gereden en worden er auto's geparkeerd op de stroken naast de straat terwijl elk huis over een eigen oprit beschikt. En de hondepoep is velen een doorn in het oog. Op de speelmiddag is van hardrij- dende auo's niets te merken. De straten in de buurt zijn met dranghekken afgezet. De straat van de Oranjerie is voor de kinde ren; in groepjes van 6 doen ze ver schillende spelletjes, al dan niet geschminkt of met een zonneklep op, met de tekst 'Kinderen voor rang'. En er is zelfs muziek bij; uit een luidspreker klinken bekende kinderliedjes. De kinderen wor den begeleid door ouders van de buurtvereniging Oranjerie die bij ongeveer 150 woningen in de Meanderlaan, Pergola, Rosarium en de Oranjerie een uitnodiging in de bus lieten vallen. Een kroostrij ke buurt met vooral jonge kinde ren, in de leeftijd van 0 tot 12 jaar. De middag is bedoeld voor de kin deren die de basisschool bezoe ken. Het aantal volwassenen valt wat tegen, maar is voldoende om op elk groepje toezicht te houden. Er is dit keer wel een heel aan trekkelijk onderdeel. De kinderen mogen zomaar een auto beschilde ren. Met grote kwasten gaan ze om beurten aan het werk. Het is de enige auto die in de buurt in een parkeervak staat; blauw, groen en geel wordt de sloopwa gen van A. van Burgh die hem beschikbaar stelde. Het tekenen van een verkeersbord valt niet mee, maar de ronde rode rand duidt op een verbod. De kinderen tekenen er een auto, een vracht wagen en een bus op en besluiten daar met een groot zwart kruis door: die mogen hier niet door de straat, willen ze zeggen, want de straat is van ons. In de pauze krij gen ze limonade en na afloop wor den er gezamenlijk pannekoeken gegeten. Het is de tweede keer dat er in Tholen aangehaakt wordt bij de nationale straatspeeldag die twee weken geleden voor de zesde maal gehouden werd. De buurt vereniging liet het festijn toen vanwege het slechte weer niet doorgaan. Vorig jaar werden op deze dag in heel het land 1200 straten voor het verkeer afgeslo ten en konden zo'n 120.000 kinde ren onbezorgd buiten spelen. Zondag 11 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk. 18.30 u. ds. Olie, 's-Grevelduin Capelle. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Baks, Burgh-Haamstede. GEREF. KERK 10 u. dhr. Seele. 17 u. ds. Kerssiers. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Korving, Kerkwerve. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 15/6 19.30 u. ds. De Jongste. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Bevelander, Rijswijk. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. dhr. Louws, Kattendijke. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Baars. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. pastoor Verlijsdonk. zo 9.30 u. pastoor Wiertz. do 15/6 10.30 u. bisschop Emst, jubileum pastoor Vermeulen. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse. 18 u. ds. Van Binnendijk, Bleiswijk. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. Van vrijdag op zaterdag is uit de auto van een 25-jarige man 27 mc zendapparatuur gestolen. De auto stond geparkeerd aan de Prins Hendrikstraat. De schade bedraagt ongeveer 400 gulden. Donderdag 15 juni wordt er in dorpshuis De Wimpel een hoorzit ting gehouden over het plan om het praathuisje aan de Zuiddijk te ver vangen. De hoorzitting begint om half acht. De supportersvereniging Noad '67 houdt tijdens de Braderie op 24 juni een rommelmarkt. Daarvoor worden op twee dagen spullen opgehaald. Maandagavond 19 juni gaat de wagen vanaf half zeven door Anna Jacobapolder en dinsdagavond 20 juni worden de spullen vanaf half zeven opgehaald in Sint-Philips- land. Degenen die tweedehands spullen mee te geven hebben, kun nen die dan in dozen op de stoep zet ten. Op woensdag 14 juni wordt er in het verenigingsgebouw van de Oud Gereformeerde Gemeente aan de Voorstraat een informatieve avond gehouden over gezondheidsvragen zoals 'hoe belangrijk is zuiver water?'. Gastspreker is W. van Weel. Een losgebroken stier heeft vrijdag G. Noorthoek uit Sint-Philipsland flinke verwondingen toegebracht. Het dier was losgebroken uit de stal. Toen eigenaar J. Verwijs zijn koeien ging melken, ontdekte hij dat het dier los rondliep. "Ik ging meteen naar Noorthoek, want wij helpen elkaar regelmatig. Hij trok zijn nieu we overall aan en ging met me mee", vertelt een aangeslagen Verwijs. "Toen de stier hem ontdekte, kwam hij op hem af. Noorthoek viel tegen het voederhek en daar bleef dat beest maar op hem stoten. Toen heb ik een riek gepakt en heb de stier een flinke steek verkocht." Noorthoek werd afgevoerd naar ziekenhuis Lie- vensberg. Hij hield aan het ongeval zware kneuzingen over aan onder meer borst en armen. De ongeveer 325 kilo zware stier zou de volgende dag worden opgehaald om in Lim burg geslacht te worden. "De chauffeur zei dat hij nergens bang van was", vertelt Verwijs. "Maar ik zei nog: Pas maar op man. Met een lang touw trok hij het beest door het middenpad. Maar plotseling sprong de stier op hem af. Nou, toen was hij wel heel snel buiten." Dat had echter wel gevolgen. Het dolle beest duld de niemand in zijn buurt en draaide zich om naar Verwijs. "Ik sprong maar snel over het voederhek", zegt de boer. "Maar hoe moesten we hem nou in de veewagen krijgen? Ik waagde me niet meer in zijn buurt en ook de chauffeur niet. Toen heb ik mijn bordercollie Tosca op hem afgestuurd." Dat bleek een goede zet. De hond beet zich vast in de staart van de stier. Die verschrok hier zo van dat hij regelrecht de vee wagen in rende. Verwijs is ontdaan van het ongeluk. "Dat zo'n rotstier van mij dat nou moet doen. Dan vraag je aan iemand om je te helpen en dan krijg je dit", zegt Verwijs. Ik heb die nacht maar een uurtje gesla pen. En als ik bij Noorthoek op bezoek ga, dan voel ik me er ook niet prettig bij. Het gaat gelukkig weer iets beter met hem. We mogen van geluk spreken dat hij nog leeft." do 15/6 19.30 u. ds. Van Dieren, Stolwijk. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 (H.D.) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. vr 9/6 19.30 u. ds. Klok, Kinderdijk. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Wijnmaalen, Vianen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Oosten. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Moolenaar, Ulvenhout. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 13/6 19.30 u. ds. Mondria, Waar denburg. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Griffioen, Papendrecht. 15 u. mevr. Moerland, Zevenbergen. zaterdag 10 en zondag 11 juni Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen tel. 01660-2542. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk tel. 01666-4126. St.Phiiipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland tel. 01677-2500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Schoenmakers, Steenber gen tel. 01670-64942. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 3039 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 05129- 1202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06- 0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-69869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 01660-4574 JAIB informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18-20 u. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 12/6 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 8 t/m vrijdag 16 juni donderdag 8 11.42 - vrijdag 9 0.12-12.52 zaterdag 10 1.17-13.52 zondag 11 2.17-14.47 maandag 12 3.12-15.42 dinsdag 13 4.07-16.37 woensdag 14 4.57-17.27 donderdag 15 5.47-18.17 .vrijdag 16 6.37- 19.02 di 13/6 5.04 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getijverwach tingen bel 06-91122353 (niet gra tis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 2