THOLENDERWIJS Het waterschap: natuurlijk! zeeuwse informatierubriek van de gemeente Thoien BEANTWOORDING VRAGEN KERNBEZOEK POORTVLIET VERGADERING COMMISSIE OPENBARE WERKEN Scherp geprijsde beveiligings installatie voor particuliere woningen inclusief installeren!! VAREL ZEELAND B.V. SECURITY BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN TENTOONSTELLING 0VERDEVESTINTH0LEN witertchapfboiid 6 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 18 mei 1995 WOENSDAG 24 MEI: SPIERINKJES EN ONROEREND GOED ZIE PAGINA 8 MENSEN OPGELET! Varel Security, Nederlands grootste zelfinstallerende beveiligingsorganisatie is ook in uw regio gevestigd ZATERDAG 20 MEI: LANDELIJKE WATERSCHAPSDAG OP 20 MEI 1995 NEDERLAND-WATERLAND FOTOWEDSTRIJD Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Thoien Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 01666-82C0 Telefax: 01666-3553 Op 5 april j.l. werd in het dorps huis 't Oude Raed'uus" in Poortvliet een kernbezoek gehouden. Enkele tientallen inwoners van de kern Poort vliet maakten ten overstaan van het voltallige college van burgemeester en wethouders opmerkingen of stelden vragen over specifieke aangelegenhe den in de kern. Niet alle opmerkingen en vra gen konden diezelfde avond worden afgedaan. Een aantal zijn voor nader onderzoek door het college "mee naar huis" genomen. Onderstaand volgt de beant woording daarop. Vraag: Is er een gemeentelijk beleid voor verwijdering van dode iepen bij particulieren? Antwoord: De bestrijding van de iepziekte is opgenomen in de A.P.V. (artikel 4.5.7.). In voorkomende gevallen wordt de betreffende eigenaar schriftelijk verzocht om de betreffende boom/bomen te rooien. In 1994 is driemaal een dergelijk schrij ven aan particulieren uitgegaan. In de meeste gevallen is echter een mondeling verzoek reeds voldoende. Vraag: Is het gemeentebestuur bereid om maatregelen te nemen in het kader van de verkeersveiligheid op de weg van Poortvliet naar Strijenham. Er staan nu alleen voorrangsborden. Verzocht werd om snelheidsremmende maatregelen ter plekke in de vorm van de aanleg van een flauwe bocht ter hoogte van de kruising Hokweg/Schoondorpseweg. Antwoord: Vermoedelijk werd bedoeld de Lange Zandweg. Deze weg is onder beheer bij het waterschap Thoien. De vraag zal voorgelegd worden aan het dagelijks bestuur van het water schap. Vraag: Is het college genegen de sloten bij de toegang van de speeltuin van een afrastering te voorzien. Bovendien werd opge merkt dat de speeltoestellen in de speeltuin zich in een slechte staat van onderhoud bevinden. Antwoord: In het nieuwe bestemmingsplan wordt bedoeld slootje gedempt. Een afrastering wordt niet direct noodzakelijk geacht omdat de diepte en de omvang van het bedoelde slootje gering is. De speeltoestellen in deze speeltuin zijn op 30 januari j.l. gecon troleerd op veiligheid. Inmiddels zijn de noodzakelijke werkzaamheden uitgevoerd. Vraag: Verzocht werd om snelheidsremmende maatregelen in verband met het harde rijden (auto's) in de Deestraat. Antwoord: Nader onderzoek heeft geleerd dat er geen aanwij zingen zijn die duiden op te snel rijdende auto's in de Deestraat. Ook de politie is niet bekend met het feit dat er in de Deestraat te hard wordt gereden. Het aantal klachten over te hard rijdende automobilisten in de Deestraat gedurende de voorbije jaren is bovendien dermate gering dat het treffen van snelheidsrem mende voorzieningen niet is gerechtvaardigd. Vraag: Is het college bereid om bij de speeltuin een bord te plaatsen met vermelding van de maximale leeftijd van kinderen. Nu wordt de speeltuin gebruikt door (veel) te grote kinderen. Antwoord: Geplaatste informatiebordjes bij speeltuinen zijn veelal doelwit van vandalisme. Geadviseerd wordt het plaatsen van dergelijke borden tot een minimum te beperken. Een bordje met aanduiding van een leeftijdsgroep lijkt niet zinvol. Enerzijds rijst de vraag of plaatsing van een dergelijk bordje is toegestaan, anderzijds de vraag wie daadwerkelijk controle gaat uitoefenen. Vraag: Verzocht wordt om het nemen van maatregelen tegen de gevaarlijke situatie bij de woning Noordstraat 25 (gevaar van instorting). Antwoord: Deze zaak wordt onderzocht door bouw- en woning toezicht. Indien noodzakelijk zullen aanschrijvingen tot het treffen van maatregelen de deur uitgaan. Vraag: Wat moet de beheerder van het gymnastieklokaal nu eigenlijk volgens zijn instructie doen? Als voorbeeld wordt gege ven dat gebruikers nu zelf de sleutel moet terugbrengen, ballen oppompen, gymtoestellen op zijn plaats zetten e.d. Antwoord: De taak van de beheerder is neergelegd in de Instructie voor de beheerder van het gymnastieklokaal in de kern Poortvliet. Zo opent de beheerder voor en sluit de ramen na het gebruik van het gebouw. Over de uitvoering van deze taken zal op korte termijn een gesprek plaatsvinden met de vereniging waarmee inzake het beheer een overeenkomst is aangegaan. Vraag: Gewezen wordt op de parkeersituatie ter hoogte van het dorpshuis in de Langestraat. Hier wordt nog steeds veel gepar keerd, terwijl dit verbonden is. Dit is een oud probleem. Antwoord: Ter hoogte van de ingang van het dorpshuis is het parkeren door middel van een onderbroken gele streep verbo den. Handhaving van het parkeerverbod is een zaak voor de poli tie. De zaak zal onder de aandacht van de politie worden gebracht. Vraag: Gevraagd wordt om het aanbrengen van een ventilator in de kleedruimte voor baby's in de ruimte voor het Groene Kruis. Na het verwisselen van luiers is de stank gedurende een lange periode zeer onaangenaam. Antwoord: In de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1995 is een bedrag beschikbaar om een ventilator aan te brengen. Een en ander zal op korte termijn gebeuren. Vraag: Wanneer is de sloop van de Bouman Potter-gebouwen gepland? Antwoord: Bekeken zal worden wanneer de sloop kan plaats vinden. Daarbij spelen echter een aantal aspecten een rol: - veiligheid van de buurt bij het leegkomen van het pand; - eventuele belendingen die 'bloot' komen te staan; - de gevolgen (leefbaarheid) van de kaalslag voor de buurt. De daadwerkelijke sloop dient eerst te worden opgepakt wan neer er vergevorderde plannen klaarliggen voor herbouw. Vraag: In de strijd tegen het inbrekersgilde wordt gevraagd om de straatlantaarn in een zijwegje van de Smidsstraat de hele nacht te laten branden. Antwoord: Deze zaak is inmiddels opgenomen met de Deltan. Er zal worden bekeken of omschakeling zinnig is. Niet elk ver zoek kan worden gehonoreerd omdat dan elke lantaarn een nachtbrander wordt. Op woensdag 24 mei a.s. komt de commissie openbare werken voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maar tensdijk. Deze vergadering die om 15.00 uur begint is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruik maken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Reconstructie gedeelte Molenvlietsedijk en kruispunt Ten Ankerweg-Molenvlietsedijk te Thoien; Ten behoeve van de reconstructie van het gedeelte van de Molenvlietsedijk van de Zoekweg tot de Ten Ankerweg is een plan opgesteld, dat tevens voorziet in een aanpassing van het kruispunt Ten Ankerweg-Molenvlietsedijk-Parksingel te Tho ien. De aanpassing van dit kruispunt maakt deel uit van een plan voor het treffen van maatregelen voor de gehele Ten Ankerweg, welk plan gefaseerd zal worden gerealiseerd. In het kader van de planontwikkeling is vooraf overleg gevoerd met de plaatselijke afdeling van Veilig Verkeer Nederland en een vertegenwoordiging van de scholen. Tevens heeft op 18 april jongstleden een hoorzitting plaatsgevonden. Tijdens deze hoorzitting zijn een aantal relevante opmerkingen/sugges ties/bezwaren naar voren gekomen, waarmee door het college zoveel mogelijk rekening wordt gehouden. De commissie wordt gevraagd advies uit te brengen. - Herinrichting Brugstraat te Thoien; In het kader van het herbestratingsprogramma 1995 is een plan gemaakt voor de herinrichting van het gedeelte Brug-' straat te Thoien dat ligt tussen de Bakstraat en de Kaaij. Het plan behelst het versmallen van de rijbaan tot een breedte van 2.80 meter. Zodoende ontstaat er meer ruimte voor de voetgangers omdat de trottoirs breder worden.Ook wordt een parkeerplaats gemaakt voor mindervaliden.Er wordt gebruik gemaakt van nieuw bestratingsmateriaal gelijk aan dat in de Dalemsestraat (gebakken klinkers; dik formaat). Op 11 apAil j.l. is over dit plan een hoorzitting gehouden. De commissie wordt gevraagd advies uit te brengen. - Vervanging riool Ring/Cureestraat te Sint Annaland; In de investeringsplanning 1995 is opgenomen de aanleg van een bergingsriool in het tracé gedeelte Ring en Cureestraat te Sint Annaland.Deze werkzaamheden vloeien voort uit een her berekening van het rioleringsplan Sint Annaland. Hieruit blijkt de noodzaak om de bergingscapaciteit te vergroten. Alvorens de gemeenteraad voor te stellen om het benodigde krediet te voteren wordt de commissie gevraagd advies uit te brengen. - Herinrichting Kotterstraat te Thoien; Een van de actiepunten tot het verbeteren van de woonomge ving in de Kotterstraat is om in combinatie met de geplande herbestrating te komen tot een herinrichting van deze straat. Het herinrichtingsplan bestaat uit het verspringen van de rij baan en een straatversmalling. Hierdoor wordt het gestrekte tracé van de straat doorbroken. Tevens is in het plan opgeno men het wijzigen van de parkeervoorziening op het plein. Het plan is besproken met de werkgroep Kotterstraat. Bij dit overleg is gepleit voor een aanvulling met een parkeerstrook aan het begin van de straat. Aan dit verzoek kan worden tege moetgekomen door het aanleggen van een trottoir en het maken van een parkeerstrook. Hiervoor dient een stukje grond te worden aangekocht van de Stichting "Beter Wonen". Over leg leerde voorts, dat ook door de directie van de A.H.-vesti ging wordt ingestemd met de nieuwe opzet.Over de aanpas sing van de openbare verlichting is advies gevraagd aan Del tan. Alvorens de gemeenteraad gevraagd wordt voor de uitvoering van dit herinrichtingsplan een aanvullend krediet beschikbaar te stellen van f.52000,-- wordt de commissie verzocht een advies uit te brengen. - Sloopkrediet semi-permanente lokalen M.L.K.-school te Thoien; In verband met de slechte staat waarin de twee noodlokalen van de M.L.K.-school "De Veste" aan het Schuttershof te Tho ien verkeren, heeft het ministerie van onderwijs, cultuur en wetenschappen toestemming verleend om deze lokalen te ver vangen door één nieuw noodlokaal. Voor de realisatie van het nieuwe lokaal is het tevens noodzakelijk dat de huidige lokalen worden gesloopt. De kosten welke met deze sloopwerkzaam heden gemoeid zijri zullen gedeeltelijk door het Rijk worden gedragen. Om de sloop te kunnen uitvoeren zal het college van burge meester en wethouders de gemeenteraad op korte termijn ver zoeken het daartoe benodigde krediet beschikbaar te stellen. De commissie wordt gevraagd een advies uit te brengen. - Verkeersremmende maatregelen in de Sportlaan te Sint-Maartensdijk; In de vergadering van de commissie openbare werken van 14 februari 1995 heeft het college haar meerderheidsstandpunt kenbaar gemaakt om geen snelheidsremmende maatregelen te treffen in de Sportlaan te Sint-Maartensdijk. Tijdens genoemde vergadering werd duidelijk dat de meerder heid van de commissie niet kon instemmen met dat standpunt, waarbij een aantal alternatieve verkeersremmende maatrege len werden genoemd zoals snelheidsremmers, boldrempels en belemmeringen voor kinderen die de oprit verlaten. Staan de de vergadering heeft de voorzitter van de commissie des tijds toegezegd dat deze kwestie na nieuwe beraadslaging bin nen het college opnieuw in de commissie openbare werken aan de orde zal worden gesteld. Na heroverweging heeft het college gekozen voor het aanleg gen van een verkeersremmende voorziening door het realise ren van een rijbaanversmalling en een tweetal vluchtheuvels ten behoeve van een scheiding van het gemotoriseerd verkeer en de fietsers. Tijdens het treffen van genoemde verkeersremmende maatre gelen zal tegelijkertijd de herbestrating van het kruispunt Haven/Sportlaan alsmede een gedeelte van de Sportlaan tot de ingang van Haestinge worden meegenomen. De commissie wordt gevraagd advies uit te brengen. Profiteer mee van de extra aanbiedingen bij Tegelhandel de Boerderij: DIV. MODERNE VLOERTEGELS van 42,50 voor25,- p.m2 MARMER va25,-p.m2 ROSÉ BANEN of 40 x 40 vanaf100,- p.m2 Goede kwaliteit en uit voorraad leverbaar Ons adres: ry^rrPfCÜX Langeweg 59 j f Anna Jacobapolder i !fi> tel.:01677-2632 })mnt0T tfceno I Uneio Bevökgmgs instaiateu' Postbus 344 Livingstoneweg 42 Telefoon 01100-12033 4460 AS Goes 4462 GL Goes Telefax 0110-32998 Burgemeester en wethouders van Thoien maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwmelding van L.H. Zwaai, Koningin Julianastraat 61 te Thoien, ingediend op 2 mei 1995, voor het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Koningin Julianastraat 61 te Thoien; - Een bouwaanvraag J.G. Arnouts, Suzannaweg 12 te Sint- Annaland, ingediend op 21 april 1995, voor het plaatsen van een dakkapel op het perceel Suzannaweg 12 te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van Woonplan B.V., Wilhelminalaan 8a te De Bilt, ingediend op 4 mei 1995, voor het bouwen in afwijking van de verleende vergunning op het perceel Westpoort 6 en 8 te Sint-Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van IJsclub Sint-Annaland, p.a. Anna van Bourgon-diëstraat 32 te Sint-Annaland,ingediend op 9 mei 1995, voor het bouwen van een clubgebouw op een perceel aan de Hoenderweg te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van Withagen Vleeswaren B.V., Kruisbes- senstraat 41 te Krabbendijke, ingediend op 4 mei 1995, voor het bouwen van een bedrijfsgebouw op een perceel aan de Energieweg te Thoien; - Een bouwaanvraag van M. van Prooijen, Voorstraat 16 te Sta- venisse, ingediend op 10 mei 1995, voor het verbouwen van een woning op het perceel Bos 45 te Stavenisse; - Een bouwaanvraag van J.J. Bolier, Beatrixlaan 12 te Scherpe- nisse, ingediend op 10 mei 1995, voor het bouwen van een garage op het perceel Westkerkseweg 45 te Scherpenisse; - Een bouwaanvraag van P.J. Pipping, De Casembrootstraat 16 te Sint-Annaland, ingediend op 9 mei 1995, voor het bouwen van een berging carport op het perceel De Casembrootstraat 16 te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van M.J.M. de Jong, Welbergsedijk 63a, te Steenbergen, ingediend op 10 mei 1995, voor het bouwen van een bedrijfsruimte woning op het perceel Ambachtsweg 12 te Thoien; - Een bouwaanvraag van M.L. Bolier, Anjerstraat 26 te Sint- Maartensdijk, ingediend op 10 mei 1995, voor het bouwen van een bedrijfswoning op het perceel Pluimpotweg 19 te Sint- Maartensdijk; - Een bouwmelding van J.M. Schrier, Bosdreef 11 te Sint-Maar tensdijk, ingediend op 12 mei 1995, voor het bouwen van een bijkeuken op het perceel Bosdreef 11 te Sint-Maartensdijk. Sint-Maartensdijk, 18 mei 1995. De afgelopen paar jaar is intensief gewerkt aan de ver betering van de bodem- en waterkwaliteit van de Vest in Thoien. Naast de aanleg van een 2-tal bergbezinkbassins in de directe omgeving van de Vest, werd de Vest uitge baggerd en zijn zogenaamde natuur- en milieuvriendelijke oevers aangelegd. Ter afslui ting van deze werkzaamhe den zal op vrijdag 19 mei in de omgeving van molen "de Hoop" aan het Zuid Oudaan te Thoien een Info-bord worden onthuld. In het kader van de Waterschapsdag 1995 wordt rondom de aanleg van de natuur- en milieuvriendelijke oevers c.a. de Vest in het verenigingsgebouw van de Hervorm de Gemeente "de Wingerd" aan het Nieuwepad 1 te Tho ien op zaterdag 20 mei een speciale tentoonstelling inge richt onder het motto: "Van verdedigingswerk naar natuur". Deze tentoonstelling is tot stand gekomen in nauwe samenwerking met de gemeente Thoien, het water schap Thoien en de Dienst Landinrichting en Beheer Landbouwgronden. Aan de tentoonstelling is bovendien een wandelroute gekoppeld over de stadswallen. Aan de hand van een routebeschrijving wordt u onder meer langs de verschil lende werken geleid die de afgelopen jaren in het kader van de verbetering van de bodem- en waterkwaliteit zijn uitgevoerd. De routebeschrijving is op 20 mei verkrijgbaar in het gebouw "de Wingerd" en molen "de Hoop". De tentoonstelling is gratis toegankelijk. De openingstij den zijn van 10.00-16.00 uur. VOORLICHTINGSRUBRIEK VAN DE ZEEUWSE WATERSCHAPPEN De zeven Zeeuwse water schappen en het Centraal Laboratorium Zeeuwse Water schappen (CLZW) zetten op 20 mei hun deuren open voor het publiek. Onder het thema 'Het wa terschap: Natuurlijk!' haken de Zeeuwse waterschappen in op de landelijke waterschapsdag. De Zeeuwse waterschappen hebben de afgelopen jaren een groot aantal natuurgerichte projecten uitgevoerd. Mede om ook deze vorm van waterschapswerk meer be kendheid te geven, zullen de waterschappen op 20 mei bij zondere aandacht besteden aan dit thema. Een fotowedstrijd met aan trekkelijke prijzen is ook bij uw waterschap onderdeel van het programma, ledereen is tussen 10.00 en 16.00 uur van harte welkom. Nederland is een echt water land. Met name in de provincie Zeeland is overal wel water in de buurt. Voor een goede ver deling van dat water zorgen van oudsher de waterschap pen. Ze zijn ook verantwoorde lijk voor schoon water, water keringen, wegen, een mooi landschap en een leefbaar milieu. Het waterschap Hulster Ambacht geeft bij de water loop Hulst-Groot Eiland (par keerterrein Havenfort te Hulst) uitleg over de herinrichting en baggerwerkzaamheden bij 'Het Groot Eiland'. Ook de rioolwaterzuiveringsinstalla ties (rwzi) te Hulst en Klooster- zande en het gemaal Paal aan de zeedijk te "Paal" zijn geo pend. Bezoekers krijgen tevens een fiets-/autoroute uitgereikt (vanaf 15 mei al verkrijgbaar). In St. Jansteen (fa. Inghels en proefpercelen De Schomme ling) wordt het project geïnte greerde akkerbouw (verminde ring uitstoot van bestrijdings middelen en mineralen) nader toegelicht. Waterschap De Drie Am bachten te Terneuzen is met een stand paraat aan de oevers van de Boschkreek te Het waterschap: natuurlijk! Koewacht, waar werken zijn uitgevoerd ter verbetering van de waterkwaliteit. Medewer kers van het laboratorium geven uitleg bij het nemen van watermonsters. Ook de rwzi bij de brug te Sluiskil is openge steld. Het programma bevat verder: een rondleiding over het rwzi-terrein, een videopre sentatie, een kleurwedstrijd en fiets-/en autoroutes door het waterschapsgebied. Bij waterschap Het Vrije van Sluis te Oostburg kunnen bezoekers op drie locaties terecht. Het Voorland Nummer Een, een buitendijks schor- en slikkengebied tussen Breskens en Hoofdplaat, is onlangs opnieuw ingericht voor de natuur. De aanleg van een broedvogeleiland en hollestel len en het beheer van het gebied worden nader uitge legd. Bij de Nieuwkerkse kreek, aan de Krabbendijk, is het mogelijk om tijdens een vaar tochtje de aanleg van de natuurvriendelijke oevers te bekijken. De rwzi aan de Maai- dijk te Oostburg is eveneens geopend. Via fietsroutes kun nen alle attracties worden aan gedaan. Ook het Centraal Laboratori um Zeeuwse Waterschappen (CLZW) te Sluiskil doet mee aan de open dag. Apparatuur in meetopstelling en video beelden verduidelijken het werk achter de schermen. Waterschap Walcheren geeft toelichting over de metamor fose van de waterpartijen bij kasteel Westhove tussen Dom burg en Oostkapelle. Het pro gramma is uitgebreid: o.a. een expositie over het herstelwerk, toelichting over de werking van watersystemen en kraam pjes met informatie van ande re bij het project betrokken organisaties, waaronder de Explosieven Opruimings Dienst van de Koninklijke Mari ne (met de munitievondsten uit de slotgracht). Een rond wandeling van 45 minuten met toelichting door deskundigen maakt duidelijk hoe en waar om Westhove is opgeknapt. Waterschap Noord- en Zuid- Beveland legt het zwaartepunt van de waterschapsdag bij de Zwaakse Weel. In een tent is daar een tentoonstelling te zien over het werk dat is uitge voerd om de waterkwaliteit in het gebied te verbeteren. Tij dens een fietsroute die ook langs het gemaal "Maelstede" en de rwzi "Willem-Annapol- der" leidt, kan de jeugd deel nemen aan een raadselspel. Waterschap Thoien verzorgt in nauwe samenwerking met de gemeente Thoien en de dienst Landinrichting en Beheer Landbouwgronden een pro gramma rondom de water kwaliteitsverbetering van De Vest te Thoien. In 'De Wingerd' is een expositie ingericht over de herstelwerkzaamheden met o.a. videofilms en een maquet te van een bergbezinkbassin. Ook is een schaalmodel van een milieuvriendelijke oever aanwezig. In de uitgezette wandelroute is ook polderge maal de "Eendracht" opgeno men. Waterschap Schouwen-Duive- land brengt bij de Cauwersin- laag te Zierikzee en de Wevers- en Flaauwersinlaag te Kerkwerve borden aan met informatie over deze projec ten. Met het verwijderen van slib, het slaan van kwelputten en de aanleg van broedvogel- eilandjes is het herstel van deze gebieden voor water kwaliteit en flora en fauna in gang gezet. Ook de rwzi 'De Verseput' en het gemaal 'Prommelsluis' zijn vanaf 12.00 tot 16.00 uur opengesteld voor het publiek. De Zeeuwse waterschappen hebben voor de waterschaps dag gezamenlijk een fotowed strijd uitgeschreven. Onder het motto 'Waterschapsdag: ja, natuurlijk!' kunnen bezoe kers van de waterschapsdag meedingen naar prijzen t.w.v. enkele honderden guldens: een fototoestel, een verrekijker en een disc-man. Wedstrijdformulieren zijn bij alle attracties te verkrijgen. Vragen omtrent onderwer pen uit deze informatieru briek kunt u richten aan de Zeeuwse Waterschapsbond Postbus 179, 4330 AD Middelburg, Tel. 01180-71581

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 6