THOLENDERWIJS informatierubriek van de gemeente Thoien VERGADERING COMMISSIE FINANCIËN KENNISGEVING VAN MEDEDELING BESLUIT AANVRAGEN TEGEMOETKOMING LEERLINGENVERVOER SCHOOLJAAR 1995-1996 WAT LIGT TER INZAGE? KENNISGEVING VAN MEDEDELING ONTWERP-BESLUITEN BUREAU SOCIALE ZAKEN GESLOTEN SPREEKUUR B&W Donderdag 18 mei 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 MAANDAG 22 MEI: WET MILIEUBEHEER: INDIENEN VOOR 1 JUNI WET MILIEUBEHEER Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Thoien Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Op maandag 22 mei a.s. komt de commissie voor de financiën voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maar tensdijk. Deze vergadering die om 19.30 uur begint is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruik maken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Bestemming batig rekeningsaldi 1994 ad 315.473,02; De rekening van de voormalige gemeente Thoien sluit met een batig saldo van 300.802,93, terwijl die van de voormalige gemeente Sint Philipsland sluit met een positief bedrag van 14.670,09: totaal 315.473,02. Burgemeester en wethouders stellen voor aan dit bedrag de volgende bestemming te geven: I. Toevoeging aan de reserve kunstvoorwerpen 25.000,-- In de door de raad van de voormalige gemeente Thoien vastgestelde nota Thoien in beeld is vastgelegd dat in de zeven woonkernen een kunstwerk zal worden geplaatst (1 per jaar). Nu de voormalige gemeenten Thoien en Sint Philipsland per 1 januari 1995 zijn samengevoegd, bestaat de nieuwe gemeente uit negen woonkernen. Als gevolg hiervan heeft de adviescommissie beeldende kunst geadviseerd het in de voormalige gemeente Thoien ingezette beleid te continueren en derhalve over te gaan tot het plaatsen van negen kunstwerken. De huidige reserve kunstvoorwerpen is ontoereikend om bovengenoemd aantal te realiseren. II. Toevoeging aan de reserve sportvoorzieningen 290.473,- In de investeringsplanning 1994 van de voormalige gemeente Thoien is de gemeentelijke bijdrage in de stich- tingskosten van de centrale schietaccommodatie geraamd voor pro memorie. Burgemeester en wethouders hebben op 21 februari 1995 besloten de maximale bijdrage te bepalen op 350.000,-, zulks onder het voorbehoud van instemming van de gemeenteraad. Het college stelt in meerderheid voor 290.473,- toe te voe gen aan de reserve sportvoorzieningen. Wethouder Van der Jagt staat afwijzend tegenover de toe kenning van een eenmalige bijdrage aan de centrale schiet accommodatie en is om die reden dan ook tegen de voor gestelde bestemming. De commissie wordt om advies gevraagd. - Vervanging UNIX-computersystemen en 4 printers; Eind 1989 en begin 1991 zijn de huidige UNIX-systemen aan geschaft. Op deze systemen draaien op dit moment applicaties zoals Financieel Administratie Systeem (FAS), Gemeentelijk Heffingen Administratie (GHA), KaDastraal Informatie Sys teem (KADIS) en Gemeentelijke Basis Administratie personen (GBA). Deze UNIX-systemen zijn inmiddels erg verouderd. Door gebruikmaking van deze apparatuur waarop steeds omvangrij ke en moderne programmatuur draait, zijn inmiddels al behoorlijke problemen ontstaan met de snelheid van deze sys temen. Daarnaast zijn de printers die toen zijn geleverd totaal versleten. Voor de vervanging is offerte gevraagd bij RAET Decentrale Overheid te Amersfoort. Het college stelt voor over te gaan tot aanschaf van een Unisys U6000/550-systeem met toebehoren en hiervoor een krediet beschikbaar te stellen van 400.000,- ten laste van de reserve automatisering. De commissie wordt om advies gevraagd. - Aanvaarding nalatenschap mevrouw D.C. van 't Hof- Quist onder het voorrecht tot boedelbeschrijving; Op 4 april 1995 is mevrouw D.C. van 't Hof-Quist te 's-Graven- hage overleden. Mevrouw Van 't Hof was op 3 november 1893 te Oud-Vossemeer geboren. In de testamenten van mevrouw Van 't Hof-Quist is de gemeente Thoien, behoudens enkele legaten, tot enig en alge heel erfgename benoemd. Het totale vermogen bedraagt op dit moment circa 500.000,-. Burgemeester en wethouders van Thoien maken, gelet op de artikelen 3.44 en 3.45 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat door hen op 9 mei 1995 onder oplegging van voor schriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken vergunning is verleend op grond van de Wet milieubeheer naar aanleiding van de aanvraag van: - de heer J.J. de Wilde, Gatweg 4 te Scherpenisse voor het oprichten en in werking hebben van een agrarisch loon-spuit- bedrijf/machineberging, gelegen aan de Westkerkseweg 61 te Scherpenisse, kadastraal bekend Scherpenisse, sectie F, num mer 208. Het besluit en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 19 mei 1995 gedurende zes weken op de secretarie van de gemeente Thoien te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het col lege daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het verzorgingstehuis Sint Maartenshof, Bloemen- laan 2 te Sint-Maartensdijk worden ingezien. Ingevolge artikel 20.1, eerste lid en artikel 20.6 van de Wet milieubeheer en artikel 6.7 van de Algemene wet bestuursrecht staat gedurende zes weken met ingang van de dag na de dag waarop het besluit ter inzage is gelegd beroep open bij de Afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Sint-Maartensdijk, 18 mei 1995 Burgemeester en wethouders van Thoien. Aan de erfstelling is de last verbonden dat hetgeen de gemeente Thoien uit de nalatenschap verkrijgt moet worden aangewend ten bate van de gemeenschap Oud-Vossemeer, en wel in het bijzonder voor voorzieningen op het gebied van sport en recreatie voor de jeugd. Burgemeester en wethouders achten deze last uitvoerbaar. Burgemeester en wethouders zullen de raad dan ook voorstel len over te gaan tot aanvaarding van de nalatenschap onder het voorrecht van boedelbeschrijving. De commissie wordt om advies gevraagd. Voorstel tot verruiming van de kwijtscheldingsnormen voor gemeentelijke belastingen met terugwerkende kracht tot 1 januari 1995; In het verleden is reeds veel gesproken over de (on)mogelijk- heid voor lagere overheden om met betrekking tot kwijtschel ding van het (centrale) rijkskwijtscheldingsbeleid af te wijken en een "eigen" kwijtscheldingsbeleid te voeren. Tot nog toe mochten de lagere overheden slechts afwijken van het rijksbeleid in die zin dat alleen een strakker beleid was toe gestaan. De ministerraad is op 3 februari 1995 akkoord gegaan met het voorstel om de bevoegdheid van lagere over heden, waaronder de gemeentebesturen, tot het verlenen van kwijtschelding van belastingschulden stapsgewijs te verrui men. Ingevolge een wetsvoorstel tot wijziging van artikel 255 van de Gemeentewet krijgen gemeenten met terugwerkende kracht tot 1 januari 1995 de bevoegdheid een ruimer kwijtscheldings beleid te gaan voeren dan voor die datum het geval was. Als eerste stap hebben de gemeenten de mogelijkheid de kwijtscheldingsnormen te verhogen van 90 procent naar maxi maal 95 procent van de bijstandsnorm (een eventuele verho ging naar 91, 92, 93 of 94 procent behoort dus eveneens tot de mogelijkheden). Na een evaluatie in het najaar van 1996 zal per 1 januari 1997 een beslissing moeten worden genomen over een eventueel volgende stap. Wat deze eventuele volgende stap(pen) inhoudt is thans nog niet bekend. Op papier lijkt de verhoging van 90 procent naar 95 procent van de bijstandsnorm een geringe uitbreiding van de kwijt scheldingsmogelijkheid. In de praktijk kan het echter een niet onaanzienlijke groep belastingschuldigen betreffen. Het ver hogen van de kwijtscheldingsnorm met terugwerkende kracht heeft uiteraard tot gevolg dat de werkelijke belastingopbreng sten dalen. Burgemeester en wethouders zullen de gemeenteraad op 29 mei 1995 voorstellen de kwijtscheldingsnormen voor gemeen telijke belastingen met terugwerkende kracht tot 1 januari 1995 te verhogen van 90 naar 95 procent van de bijstandsnorm. De commissie wordt om advies gevraagd. Financiële tussenrapportage 1994-1998; Het college heeft een financiële tussenrapportage 1994-1998 opgesteld. Deze tussenrapportage wordt ter bespreking aan de commissie voorgelegd. CONCEPT-BEGROTING 1996 In de tussenrapportage wordt ook aandacht besteed aan de concept-begroting voor het dienstjaar 1996. Hoewel de voor bereiding van de begroting 1996 nog maar in een beginstadi um verkeert, zijn reeds nu al een aantal zaken bekend die bij een positieve beslissing een extra budgettaire last tot gevolg hebben. 1. Uitbreiding functie schuldbemiddeling/-begeleiding binnen het buro sociale zaken. Kostenindicatie: 50.000,- structu reel per jaar. 2. Invoering van een gemeentelijke subsidieverordening voor het onderhouden van beschermde rijksmonumenten. Kos tenindicatie: 13.000,- structureel per jaar. 3. Structurele verhoging onderhoudsbudget structureel voor intensiever onderhoud van de wegen c.a. en het planmati ger onderhoud van gebouwen. Kostenindicatie: 150.000,- structureel per jaar. 4. Personeelsuitbreiding bij de sectoren milieu/volkshuisves ting en personeel/organisatie. Kostenindicatie: 150.000,- structureel per jaar. 5. Vanwege een groter exploitatietekort bij "de Betho" over 1994 moet er rekening mee worden gehouden dat de ge meentelijke bijdrage vanaf 1995 zal verdrievoudigen. Koste nindicatie: 190.000,- structureel per jaar. 6. Zoals reeds eerder is verwoord verkeert de samenstelling van de begroting 1996 nog maar in een beginstadium. De ervaring leert dat naarmate de voorbereiding vordert zich nog meer nieuw beleid zal aandienen. Stelpost: 50.000,- structureel per jaar. Totaal is er dus een bedrag van 600.000,- structureel per jaar in het geding. Volgens de budgetprognose bedroeg het indicatief tekort 221.000,-- Globaal benodigd voor nieuw beleid c.a. 600.000,- Totaal geraamd tekort voor 1996 821.000,- Onderzocht dient te worden op welke manier dit tekort wordt gedekt. Aan de ene kant zal gekeken moeten worden naar mogelijkheden tot bezuiniging/ombuiging; aan de andere kant zal door tariefsverhogingen een deel van het tekort kunnen worden weggewerkt. Ouders van leerlingen die vallen onder de Wet op het Basisonderwijs en de Interimwet op het Speciaal Onderwijs maken wij hierbij attent op de Verordening leerlingenvervoer gemeente Thoien. Op grond van deze verordening kun nen ouders/verzorgers in bepaalde gevallen in aanmerking komen voor een tegemoetkoming in de vervoers kosten van het schoolbezoek van hun kinderen en wel in de volgende situa ties: - als uw kind, jonger dan 20 jaar, een school voor (voortgezet) speciaal onderwijs bezoekt en hiervoor tenminste 2 km moet reizen. Afhankelijk van het soort (voortgezet) speciaal onderwijs en de handicap van het kind kan er met afwijkende kilometerbegren zingen worden gerekend. - als uw kind een basisschool bezoekt die meer dan 6 km van de woning is gelegen. Dit is het geval indien u overwegende bezwaren hebt tegen het openbaar onderwijs, dan wel tegen de richting van alle bijzondere scholen die dichter bij de woning zijn gelegen. N.B.: Voor het bezoeken van scholen voor voortgezet onderwijs kan dus géén gemeentelijke vergoeding in de vervoerskosten worden verstrekt. Via de rijksregeling "Tegemoetkoming in de studiekosten" kunt u evenwel voor dat doel een verzoek indie nen. Via uw kind zijn daarvoor aanvraagformulieren verkrijgbaar bij de administratie van de school die uw kind bezoekt. Om voor het schooljaar 1994/1995 voor een gemeentelijke tege moetkoming in de vervoerskosten in aanmerking te komen dient u vóór 1 juni aanstaande een aanvraag in te dienen bij het gemeentebestuur. Daarvoor zijn speciale formulieren verkrijgbaar bij het bureau algemene zaken en welzijn van het gemeentehuis, tel. 01666- 8316/8319. Bouwen in een gebied waarvoor een voorbereidingsbe- sluit geldt; Er is een bouwaanvraag ingediend door de heer H.l. van der Jagt, Weihoekweg 6 te Poortvliet, voor het bouwen van een opslagruimte voor stro op een perceel kadastraal bekend. Poortvliet sectie L, nummer 5 (geheel), plaatselijk gemerkt Weihoekweg 6. De bouwplaats is gelegen in een gebied waarvoor een voor- bereidingsbesluit van kracht is. Burgemeester en wethouders van Thoien zijn voornemens met toepassing van artikel 50, vijfde lid van de Woningwet vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 19 mei 1995 tot en met 1 juni 1995 schrif telijk bedenkingen naar voren te brengen bij burgemeester en wethouders van Thoien. De bouwtekening ligt gedurende deze termijn ter gemeente secretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ont wikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 18 mei 1995 De burgemeester van Thoien. Bouwen in een beschermd stadsgezicht Er is een bouwaanvraag ingediend door mevrouw A.C.M. van Oeffelen, Hofstraat 13 te Thoien voor het plaatsten van een dakkapel op een pand op een perceel kadastraal bekend, Tho ien sectie R, nummer 899 (geheel), plaatselijk gemerkt Hof straat 15. Het bouwplan heeft betrekking op een perceel dat gelegen is in een beschermd stadsgezicht zoals bedoeld in de Monumen tenwet 1988. Burgemeester en wethouders van Thoien zijn voornemens met toepassing van artikel 51, lid 3 van de Woningwet vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 19 mei 1995 tot en met 15 juni 1995 naar keuze schriftelijk of mondeling zienswijzen naar voren te bren gen bij burgemeester en wethouders van Thoien. De bouwtekening ligt gedurende deze termijn ter gemeente secretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ont wikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 18 mei 1995 Burgemeester en wethouders van Thoien. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een bouwmelding ingediend door: de heer F.W. van Ommeren, Hogeweg 10 te Poortvliet, voor het bouwen van serre op een perceel kadastraal bekend Poort vliet, sectie L, nummer 482 (geheel), plaatselijk gemerkt Hoge weg 10. Het bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Thoien zijn voornemens met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vergunning te verle nen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 19 mei 1995 tot en met 1 juni 1995 schrif telijk bedenkingen in te dienen bij burgemeester en wethou ders van Thoien. De bouwtekening ligt gedurende deze termijn ter gemeente secretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeentelijke Ont wikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 18 mei 1995 De burgemeester van Thoien. Bestemmingsplan "De Luister IV" (Sint Philipsland) Burgemeester en wethouders van de gemeente Thoien maken bekend, dat met ingang van 19 mei 1995 op grond van artikel 31 van de Wet op de ruimtelijke ordening, gedurende vier weken tijdens de kantooruren ter gemeentesecretarie van Thoien, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage zal liggen het onherroepelijk geworden bestemmingsplan "De Luister IV" te Sint Philipsland. Sint-Maartensdijk, 18 mei 1995. Burgemeester en wethouders van Thoien. Geluidsniveaukaart Burgemeester en wethouders maken gelet op artikel 74 van de Wet geluidhinder, bekend, dat zij voornemens zijn de raad der gemeente Thoien te verzoeken de geluidsniveaukaart voor de gemeente Thoien vast te stellen. De geluidsniveaukaart is een nieuw instrument, geïntrodu ceerd bij de wijziging van de Wet geluidhinder d.d. 1 maart 1993. Een gemeente kan met betrekking tot het wegverkeers- lawaai, een geluidsniveaukaart opstellen waarin de zonering van de wegen wordt geregeld. Deze rapportage met bijbeho rend kaartmateriaal vormt een dergelijke geluidsniveaukaart voor de gemeente Thoien. Het ontwerp van de geluidsniveaukaart, met de daarop betrek king hebbende stukken, ligt met ingang van 19 mei 1995 gedu rende een periode van vier weken ter inzage ter secretarie van de gemeente, Markt 1-5 te Sint Maartensdijk. Belanghebbenden kunnen hun zienswijze over het ontwerp gedurende de termijn van terinzagelegging, naar keuze mon deling of schriftelijk naar voren brengen. Sint-Maartensdijk, 18 mei 1995 Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er zijn aanvragen om bouwvergunning ingediend door: 1. de heer A.M. van de Velde, Prinses Beatrixstraat 13 te Tho ien, voor het bouwen van een schuur op een perceel kada straal bekend Thoien, sectie N, nummer 589 (geheel), plaat selijk gemerkt Prinses Beatrixstraat 13 2. de heer T.J.M. Rietkerk, Kruittoren 4 te Thoien, voor het bouwen van een woning en bedrijfsruimte op een perceel kadastraal bekend Thoien, sectie O, nummer 143, plaatse lijk gemerkt Eeweg. De bouwplannen zijn niet in overeenstemming met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Burgemeester en wethouders van Thoien zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkre gen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor deze bouwplannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 19 mei 1995 tot en met 1 juni 1995 schrif telijk bedenkingen in te dienen bij burgemeester en wethou ders van Thoien. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeente lijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 18 mei 1995 De burgemeester van Thoien. Meerjarenprogramma restauratie monumenten 1995- 2001 Burgemeester en wethouders van de gemeente Thoien maken bekend dat zij voornemens zijn de gemeenteraad voor te stel len om tot vaststelling van het meerjarenprogramma restau ratie monumenten 1995 - 2001 over te gaan. In dat voorstel is tevens de verdeling van de beschikbare restauratiebudgetten over de periode 1995 t/m 2000 verwerkt. Alvorens hiertoe over te gaan ligt dit programma met de daar op betrekking hebbende stukken gedurende de periode van 19 mei 1995 tot en met 16 juni 1995 voor belanghebbenden ter inzage ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling. Gedurende de periode van ter inzagelegging kunnen belang hebbenden hun zienswijze naar keuze schriftelijk of monde ling naar voren brengen. Schriftelijke reacties kunnen uiterlijk tot en met 16 juni 1995 ingediend worden bij het college van burgemeester en wethouders, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maar tensdijk. Voorts wordt op woensdag 31 mei 1995 om 19.30 uur een hoorzitting gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk, waar belanghebbenden in de gelegenheid worden gesteld mondeling hun zienswijze naar voren te bren gen. Aansluitend op de hoorzitting zal het meerjarenprogram ma aan de orde worden gesteld in de commissie ruimtelijke ordening c.a. Sint-Maartensdijk, 18 mei 199 Burgemeester en wethouders van Thoien. Burgemeester en wethouders van Thoien delen, gelet op artikel 3.19, tweede lid en derde lid en artikel 3.20, eerste lid, van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieu beheer mede, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken op de op 10 februari 1995 ingediende aanvragen voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer van: 1de N.V. Delta Nutsbedrijven, Poelendaelesingel 10 te Mid delburg, voor het oprichten en in werking hebben van een warmtekrachtkoppelingsinstallatie, gelegen aan de Randweg 3 te Poortvliet, kadastraal bekend Poortvliet, sectie M, num mer 685; 2. de N.V. Delta Nutsbedrijven, Poelendaelesingel 10 te Mid delburg, voor het oprichten en in werking hebben van een warmtekrachtkoppelingsinstallatie gelegen aan de Molen- vlietsedijk 15b te Thoien, kadastraal bekend Thoien, sectie O, nummer 152; 3. de N.V. Delta Nutsbedrijven, Poelendaelesingel 10 te Mid delburg, voor het oprichten en in werking hebben van een warmtekrachtkoppelingsinstallatie, gelegen aan de Leguitse- dijk 1 te Oud-Vossemeer, kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie L, nummer 2. De ontwerp-besluiten, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 19 mei 1995 gedurende vier weken ter inzage op de secretarie van de gemeente Thoien te Sint-Maartensdijk van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze maand tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint-Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk worden ingezien. Na deze datum liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van het gevraagde besluit, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage op de gemeente-secretarie, Markt 1-5 te Sint-Maartens dijk. Binnen vier weken na de dag waarop het ontwerp van de beslui ten ter inzage zijn gelegd, kan een ieder gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp van de besluiten schriftelijk bij ons college inbrengen. De ingekomen bedenkingen worden mede ter inzage gelegd. Degene die schriftelijk bedenkingen inbrengt kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt zal een ieder voorts in de gelegenheid worden gesteld tot een gedachtenwisseling over het ontwerp-besluit en tot het inbren gen van gemotiveerde mondelinge bedenkingen daartegen. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. Sint-Maartensdijk, 18 mei 1995 Burgemeester en wethouders van Thoien. In verband met een bijscholingscursus voor het personeel is het bureau sociale zaken op maandag 22 mei de gehele middag gesloten en telefonisch ook niet bereikbaar. Houdt u daar rekening mee! De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 22 mei 1995 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vinden de spreekuren plaats van de wet houders P. van Schetsen en ing. J. van der Jagt. Het spreekuur van wethouder ing. J. Versluys komt te vervallen. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8330. In verband met Hemelvaartsdag (donderdag 25 mei) worden huisvuil en bedrijfscontainers volgens een gewijzigd schema opgehaald. In week 21 die begint met maandag 22 mei geldt het onder staande schema: maandag 22 mei dinsdag 23 mei woensdag 24 mei Thoien ten zuiden en ten noorden van de Ten Ankerweg Buitenroute Oost Sint Philipsland, Anna Jacobapolder, Sint-Annaland en Poortvliet ten oos ten van de Smidsstraat Buitenroute West Sint-Maartensdijk, Oud-Vossemeer en Poortvliet ten westen van de Smidsstraat donderdag 25 mei Hemelvaartsdag (geen dienst) vrijdag 26 mei Stavenisse, Scherpenisse en de bedrijfscontainers Op donderdag 25 mei is de milieustraat op de gemeente werkplaats aan de Langeweg 49 te Scherpenisse de gehele dag gesloten. Op zaterdag 27 mei is de milieustraat echter van 8.00-12.00 uur geopend voor het inleveren van huis houdelijke afvalstoffen. In verband met het gewijzigde ophaalschema is het moge lijk dat de huisvuilwagen op een ander tijdstip bij u langs komt dan u gewend bent. Voor nadere inlichtingen over het inzamelen van huisvuil/ gft/bedrijfscontainers belt u nummer 01666-3727. MEER THOLENDERWIJS OP PAGINA 6

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 5