Zwoegen op schriftelijk examen nieuws ™raSï![ FRANS JfflgEl BOUT openings- aanbiedingen VISSER VRIJDAG OPENT DAG EN NACHT EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 18 mei 1995 Tholen Nieuw lokaal Veste Oriëntatierit Vishandel voor iedere klant ligt er een leuke attentie klaar Kijk snel op pagina 12 voor de Brug- en Kotterstraat Verpleegster in Afrika Straatspel afgeblazen Auto afgenomen Geranium voor moeder Optocht Oud- Vossemeer Poedelaars riant op kop Crea-dag Oud-bakker overleden Vangst bedroevend School en EHBO Vogels kijken Sint- Annaland Riolering Ring Geslaagd Van Vossen jeugdkampioen Zes sollicitanten Wandelvierdaagse Bestuur de Schutse Inbraak in woning Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager 2,95 Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland Plattelandsvrouwen naar Brugge Ijsbaan niet kleiner Duobaan kosters Sint- Maartensdijk Versmalling Sportlaan Finland centraal Klaverjassen Dronken achter stuur Dieven kleding betrapt Nieuwe organisten Predikbeurten Bovenmaatse bot Verkoping Adullam Sloop Bouman-Potter Weekend diensten Het ministerie heeft toestemming verleend om een nieuw noodlokaal te bouwen voor de school voor spe ciaal onderwijs De Veste aan het Schuttershof. De nieuwbouw moet de twee bestaande noodlokalen ver vangen, die volledig versleten zijn. Ze worden, deels op kosten van het rijk, afgebroken. De Motor- en automobielclub Tho len organiseerde zaterdag een oriën tatierit. De uitzetters hadden weerde nodige valstrikken bedacht. Zoals altijd was er voor iedere deelnemer een prijs. De uitslag in de A-klasse: 1. J. van Vossen 73 strafpunten, 2. J. Huige 90, 3. C. de Jonge en mevr. Van Loo 95, 5. S. de Korte 96, 6. Iz. de Graaf 126, 7. mevr. Jansen 173, 8. N. de Kok 187, 9. C. Smits 214 en 10. C. de Waard 216. Uitslag B-klasse: 1. J. Lensen 189, 2. J. Hage 212, 3. G. Fase 218, 4. J. van Dijke 273, 5. H. Jansen 283 en 6. T. Brasz 348. Eendrachtsweg 15 4691 EK Tholen Tel. 01660-5074 Advertentie I.M. Het verlaagde trottoir bij de banken in de Brugstraat - ten behoeve van de geldauto's - blijft gehandhaafd, maar wél worden er vier paaltjes geplaatst om te voorkomen dat andere automobilisten de stoep op rijden. Dat heeft het gemeentebe stuur besloten naar aanleiding van opmerkingen tijdens een hoorzitting over de reconstructie van de straat. Ook zal langs de straat een smallere goot worden gelegd, waardoor er ongeveer 30 cm extra ruimte komt. Dit om de situatie in de versmalde straat veiliger te maken voor fiet sers. Het plan wordt woensdagmid dag besproken in de commissie openbare werken. Vooraf kunnen belanghebbenden gebruik maken van het spreekrecht. 13e commissie praat ook over het plan om de rijbaan van de Kotter straat aan te pakken. Deze wordt eveneens smaller gemaakt en zal halverwege verspringen. Aan het begin van de straat komt een trottoir met parkeerstrook, waarvoor grond gekocht moet worden van Beter Wonen. Voor dit plan is 52.000 gul den nodig. Voor de plattelandsvrouwen vertel de mevrouw Sandee uit Kamperland donderdag over Afrika, waar ze samen met haar man vijf jaar lang ontwikkelingswerk deed. Ze vertel de op een boeiende manier over haar werk als verpleegster en voedings deskundige. Dat het hun bij aan komst leek alsof de tijd daar had stil gestaan, Afrikanen vriendelijk zijn en van dag tot dag leven. Mevrouw Sandee bood veel hulp in de zuige lingenzorg en heeft de vrouwen daar daadwerkelijk wat geleerd. Hulp uit het Westen zou in een zodanige vorm moeten zijn dat de mensen er direct wat aan hebben, betoogde de spreekster. Ze noemde het raadzaam om, via de wereldwinkel, produkten uit de betreffende landen te kopen en zo mee te helpen de omstandig heden daar te verbeteren. Op 21 juni sluiten de plattelands vrouwen het seizoen af met een bezoek aan de Meestoof. De straatspeelmiddag in de Oranje rie en. Meanderlaan is gisteren niet doorgegaan. De organiserende buurtvereniging was beducht voor slecht weer en zag daarom af van deze activiteit voor de jeugd. De middag wordt nu op woensdag 31 mei georganiseerd en gaat dan ten allen tijde door, weer of geen weer. De Mercedes van een 21-jarige inwoner is zondag in Goes in beslag genomen door de politie. De man reed kort na middernacht met hoge snelheid door de stad. De politie zet te de achtervolging in en stelde vast dat de man snelheden bereikte van 120 km/u terwijl hij binnen de bebouwde kom reed. Bovendien haalde hij nog een voor hem rijden de auto rechts in. t Ruim 500 geraniums zijn zaterdag door de ondernemersvereniging uit gedeeld aan winkelende moeders. De actie in het kader van moederdag is daarmee weer erg geslaagd, ver telt mevrouw J. Aalbrechtse. De bloemen werden aangeboden aan het publiek in de winkelstraten. Met name dames van buiten Tholen reageerden verrast. "Er waren men sen uit Rotterdam, Friesland en zelfs Duitsland bij. En 's middags liep de familie Verkamman, die familiedag had, in groepen door het centrum." De uitslag van de optocht van ver sierde wagens op bevrijdingsdag, vorige week in deze krant, was niet helemaal volledig. Ten onrechte werd gemeld dat de tweede prijs 'Varkens erin' zou zijn gewonnen door Johan Geilings. Aan deze wagen was door nog twee partijen gewerkt, namelijk de buurtvereni gingen Oudelandsebuurt en Doel- weg. Samen wonnen beide clubs de derde prijs met 'Koeien eruit'. In de zevende ronde om de Vosmeercup biljarten heeft de Poe delaars zijn positie verstevigd door naaste concurrent Effe Klusse met 8-2 te verslaan. De Poedelaars leidt met een riante voorsprong van tien punten. In genoemd duel kwam alleen C. Witkam tot winst voor Effe Klusse. De uitslagen: J. van Meer-Ë. van Hees 0-2, J. Vaders-J. Hermans 0-2, D. van Dam-D. Hendrikse 0-2, C. Witkam-C. Timmermans 2-0, J. Vroegop-R. Luijs 0-2. Ook de Treffers, op bezoek bij KOT 1, kwam tot een 8-2 resultaat en is nu tweede in de rangschikking. Alleen Th. v.d. Logt behaalde twee punten voor KOT. Uitslagen: C. Burgers- Th. v.d. Logt 0-2, J. Geuze-M. Potappel 2-0, D. den Hollander-M. van Hees 2-0, J. Burgers-P. Vroegop 2-0 en P. de Leeuw-H. van Daalen 2-0. Hof van Holland was opnieuw succesvol, dit keer werd KOT 2 ver slagen. Uitslagen: P. Moerland-T. Schot 0-2, M. Goudzwaard-J. Bos- ters 2-0, A. van Daalen-A. Fride- richs 0-2, D. Vaders-Th. de Reus 0- 2, C. van Steenpaal-M. Punt 2-0. Kortste partij (12 beurten) Df Hend rikse en J. Hermans, hoogste serie (12 caramboles) D. Vaders en beste moyenne (3,00) D. Hendrikse. De Poedelaars staat nu op kop met 47 punten, gevolgd door de Treffers met 37, Hof van Holland met 36, KOT 2 met 35, Effe Klusse met 34 en tenslotte KOT 1 met 21 punten. Laatstgenoemde krijgt morgen Effe Klusse op bezoek. De leerlingen van de Sint Anthoni- usschool hadden dinsdag hun jaar lijkse crea-dag. De kinderen werk ten met klei, strijkkralen en hout en maakten sieraden van rubber. Ook werden koekjes gebakken en ver sierd, en als huis opgezet, 's Avonds kwamen veel belangstellende ouders en familieleden de werkstuk ken bezichtigen. Ook kon naar een toneelstukje worden gekeken, dat met veel zang en dans door de kin deren werd uitgevoerd. In Heerhugowaard is op 84-jarige leeftijd oud-dorpsgenoot A.J. Kloet overleden. Na eerst als knecht te hebben gewerkt bij bakker Kam- hoot, begon Kloet met zijn vrouw een eigen zaak. Tussen 1935 en 1955 had hij een bakkerij annex kruidenierszaak in het dorp. Hij was verder de eerste op het eiland Tho len die op zaterdagavond friet ver kocht. In de oorlogsjaren fungeerde de heer Kloet ook als fotograaf. De door hem gestichte bakkerszaak is tegenwoordig in handen van de familie Van Mierlo. In het Noordhollandse Bakkum was de vangst tijdens een internationale viswedstrijd zaterdag droevig te noemen. Van de negen deelnemers van 't Scharretje vielen er maar drie in de prijzen. Mevrouw G. Rijnberg- Plandsoen was de derde dame met 13 cm vis, T. Bosters ving 21 cm en M. Rijnberg sloeg 18 cm aan de haak. Ér waren 258 deelnemers. Een ouderbijeenkomst op Die Hee- netrechtschool had maandagavond de EHBO als thema. De heer J. Jan- se legde het nut daarvan uit. Er kwa men verschillende onderwerpen aan bod, zoals wat te doen bij bloedin gen, verstikking en bewusteloos heid. De laatste twee situaties wer den nagebootst, waarbij de aanwezi gen elkaar eerste hulp moesten ver lenen. Na afloop kreeg de spreker een attentie. Directeur H. Westerweel gaf deze avond een korte uitleg over de toe komstige federatieve samenwerking van de acht openbare basisscholen in de gemeente. In de kascommissie van de ouderraad werd mevrouw J. Potappel gekozen in de plaats van mevrouw A. van Gorsel. De Vogelvrienden gingen dinsdag met A.G.M. Sauter van de natuur- vereniging op stap naar het natuur gebied Rammegors. De 26 deelne mers aan de excursie zagen vanuit de vogelhut - met behulp van de telescoop en verrekijkers die Sauter had meegebracht - acht soorten een den, een lepelaar, een bruine kieken dief en nog andere vogels. Ook werd er naar de in het gebied groeiende planten en struiken gekeken. De bergingscapaciteit van de riole ring in een deel van de Ring en de Cureestraat moet vergroot worden. Nu liggen er buizen met de maten 300/450 en 400/600. Ze zullen wor den vervangen door een bergingsri ool met doorsneden van 600 en 800 mm. De commissie openbare wer ken praat woensdagmiddag over het plan. H. van 't Hof is aan de streekschool West-Brabant te Bergen op Zoom geslaagd voor het examen afdelings chef detailhandel. In de biljartcompetitie van De Hoop beleefde H. Keur een goede avond. Eerst won hij met 10-8 van E. van Poortvliet en daarna ook zijn tweede partij, tegen T. van Poortvliet, met 10-9,42. G. Rijnberg, die met 10-8,8 won van L. Menheere, speelde de kortste partij (24 beurten), de hoog ste serie 12 caramboles) en het bes te gemiddelde (2,2). J. Mosselman speelde tegen P. Quist niet zo sterk en verloor met 6,97-10. Bij de junioren is Bob van Vossen al zeker van het kampioenschap. Met het beste gemiddelde (0,8) won hij van Ronnie Keur (die met 5 caram boles de hoogste serie maakte): 10- 7,2. Jeroen Moerland speelde de kortste partij van 21 beurten. Hij won met ruim verschil 10-4,12) van Dennis Vroegop. Voor de opvolging van juffrouw J. de Rooij hebben zich zes gegadig den aangemeld. De eerste gesprek ken met de sollicitanten hebben maandagavond plaatsgevonden. De 'hoofdleidster' van de kleuterafde ling van de School met de Bijbel vertrekt 1 oktober na een dienstver band van 40 jaar in het onderwijs. Formeel blijft juffrouw De Rooij tot die datum in dienst, maar de bedoe ling is dat na de zomervakantie de nieuwe leerkracht al aan de slag gaat. Wie gedurende vier avonden 5 of 10 km wil lopen op de polderwegen rond het dorp, kan van 29 mei tot 1 juni volop bewegen. De avondwan delvierdaagse wordt dan al voor de negende keer gehouden. Dit keer is alleen voetbalvereniging WHS organisator. Inschrijving is nu al mogelijk bij Kees Noorthoek in de Raiffeisenstraat 6 tussen zes en acht uur 's avonds. Dhr. M. Dijke uit Scherpenisse is dhr. C.W. Goedegebuure opgevolgd als lid van het dagelijks bestuur van zorgcentrum de Schutse. Goedege buure, die namens de Hervormde Gemeente was afgevaardigd, is in het algemeen bestuur opgevolgd door diaken H.W. van Eenennaam. Terwijl de bewoners in de kerk zaten, is op zondag 7 mei ingebro ken in een woning aan de Breeden- donderdag, vrijdag en zaterdag 18, 19 en 20 mei MAGERE RUNDERLAPPEN 1 kg14,95 RIBLAPPEN 1 kg11,95 SOEPPAKKET 5,95 BOTERHAM WORST 100 gram 1 LEVERKAAS 100 gram 9 Qft GEBR. GEHAKT 100 gram VLEESSALADE 250 gram2,25 maandag, dinsdag en woensdag 22, 23 en 24 mei GEHAKT 1 kg9,50 MAGERE VARKENSLAPPEN 1 kg7,95 VERSE WORST 1 kg6,95 5 HAMBURGERS halen4 BETALEN Bij aankoop van f 25,00 of meer 1 kg. KIPPEBOUTEN Advertentie I.M. vlietsedijk. De daders gingen er met een geldbedrag van circa duizend gulden vandoor. De Plattelandsvrouwen bezochten dinsdag met een volle bus het Belgi sche Brugge. De reis ging via het veer Vlissingen-Breskens eerst naar Sluis, waar chauffeur A. van Driel een koffiestop maakte. Over de grens werd een bezoek gebracht aan de vlindertuin in Knokke, waar de bloemen en vlinders schitterden onder tropische temperaturen. Er was nog tijd over voor een rondrit door de Belgische badplaats langs de vele mooie huizen en over de boulevard. Om één uur stond de lun ch gereed in Brugge. Daarna hadden de dames weer energie voor het bewonderen van de kunsten van kantklossen. Er waren in een winkel vele mooie werkstukken te zien. In de prachtige stad was nog veel meer te zien. Er werd dan ook een ruime stadswandeling gemaakt, een kerk bezocht en een rondvaart gemaakt. Aangezien de bus niet in het cen trum mocht komen, werd er heel wat gelopen. Tijdens het diner in Ossendrecht kon men bijkomen van de vermoeienissen. Presidente mevr. J. van den Broek blikte terug op een vlot verlopen, prachtige reis met mooi weer en onder goede begelei ding. Ze sprak daarom over 'een dag met een gouden randje.' In die goede sfeer riep ze de leden op om massaal mee te werken aan de braderie in augustus. Het gemeentebestuur komt tege moet aan een tweetal wensen die twee weken geleden zijn geuit tij dens de hoorzitting over het aan te leggen wandelpad tussen de Stoof- dijk en de Boswei. In de eerste plaats zal grond om het pad te ver hogen aan de andere kant van de ijs baan worden afgegraven dan eerst de bedoeling was. Op die manier wordt voorkomen dat de ijsbaan kleiner wordt. De opmerkingen over afkalvende oevers van de watergang zijn door de gemeente doorgespeeld naar het waterschap, dat voor het onderhoud verantwoordelijk is. Het plan voor het wandelpad, met een voetgangersbrug, een trap naar de Stoofdijk, vijf zitbanken, een beeld van een 'wildeman', verlich ting en beplanting wordt woensdag middag besproken in de commissie openbare werken. Vooraf kunnen belanghebbenden gebruik maken van het spreekrecht. De heren Smits en Westdorp gaan gezamenlijk het kosterschap in de N.H. kerk op zich nemen. Dit gebeurt bij toerbeurt, in de vacature die ontstond door het stoppen van mevr. P.M. Westdorp-Smits, die haar taak 221/2 jaar uitoefende. Het schoonmaakwerk gebeurt door de drie dames die verenigingsgebouw de Schuilplaats bijhouden: J.J. de Graaf-Goedegebuure, E. Jansen en A.G. van der Spaan-Potappel. Het gemeentebestuur gaat alsnog iets doen om de verkeersveiligheid op de Sportlaan te verbeteren. Door de rijbaan te versmallen en twee vluchtheuvels aan te leggen om de fietsers te scheiden van het gemoto riseerd verkeer, hoopt men een oplossing te bereiken. Deze maatre gel is anderhalf jaar geleden al door de commissie verkeersaangelegen- heden voorgesteld, maar toen door de meerderheid van het college van burgemeester en wethouders naast zich neergelegd. In februari liet de commissie openbare werken weten, alsdnog snelheidsremmende maat regelen in de Sportlaan te willen. De leden droegen enkele alternatieven aan, maar die zijn volgens b. en w. niet wenselijk. Bij het aanbrengen van de voorzieningen zal meteen het stuk Sportlaan vanaf Haestinge tot aan de kruising met de Haven opnieuw bestraat worden. Drie dames die als vrijwilliger ver bonden zijn aan de Finse zeemans- kerk in Rotterdam verzorgden don derdag een avond voor de platte landsvrouwen. Eén van hen vertelde over de typische kenmerken, gebrui ken en het klimaat van Finland. Het is een echt natuurland met veel water en eilanden en is tien keer zo groot als Nederland. Veel vrouwen werken er. De kinderen gaan de hele dag naar school en gebruiken daar de warme maaltijd. Bij het verhaal werden dia's getoond. Na de pauze - waarin bij de koffie een typisch Finse lekkernij werd geserveerd - gingen de dames in op de verschillende facetten van hand werken. En omdat in Finland de keuken zo'n centrale plaats inneemt in het huishouden, was er aandacht voor Fins bakken en braden. Er werd nog een hartig hapje geser veerd. Aan het begin van de avond werd teruggekeken op de viering van bevrijdingsdag. Omdat de dames Kloet en Vermaas zich bijzonder hadden ingespannen met de praal wagen, kregen zij respectievelijk het gewonnen herdenkingsbord en bloe men. De inhaalwedstrijd van klaverjas- vereniging De Pendelaars is gewon nen doorP. Bazen met 5296 punten. Tweede werd J. van Zetten 5064 p., 3. M. Kwaak 4898 p., 4. M. Bron mans 4882 p., 5. M. den Haan 4861 p., 6. L. Kampman 4622 p., 7. R. Waasdorp 4460 p., 8. A. Koetsier 4369 p., 9. J. van de Hoek 4226 p., 10. J. van Gorsel 4198 p., 11. J. van der Werf 4072 p., 12. R. Koetsier 4044 p. Na deze wedstrijd is de tussenstand in de competitie als volgt: I. M. Kwaak 96.082 p., 2. P. van Bloppoel 95.874 p., 3. mevr. A. Koetsier 92.309 p., 4. P. Bazen 92.258 p., 5. R. Waasdorp 90.131 p., 6. M. Bron- mans 89.749 p., 7. M. den Haan 89.322 p., 8. L. Kampman 88.951 p., 9. A. Arts 88.303 p., 10. J. van Gor sel 87.922 p. Mevrouw A. Koetsier leidt het klas sement van de marsenprijs met 30 marsen, gevolgd door J. van Gorsel met 29. In de nacht van zaterdag op zondag is een 42-jarige inwoner door de politie aangehouden. Hij zat achter het stuur, maar bleek teveel alcohol te hebben genuttigd. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. Twee jongens van 14 en 17 jaar, die met hun elftal deelnamen aan een voetbaltoernooi bij Smerdiek, zijn zaterdag betrapt op het stelen van kleding uit een kleedlokaal. Spelers van een ander team misten kledings tukken, die bij onderzoek door leden van Smerdiek werd aangetroffen in de tas van één van de jongens. De kleding is terug bij de eigenaren. Beide daders zijn door de politie verhoord. Daarbij bleek, dat de oud ste een week eerder tijdens een toer nooi bij BSC in Roosendaal ook al spullen had gestolen. Het gaat om een walkman, een baseball-pet en een paar Nike sportschoenen. Dhr. A.W. van der Slikke (Hoge Markt) is benoemd tot hoofdorga nist in de N.H. kerk in de vacature die ontstond na het overlijden van JP I ülTKÊÊËBÊÊÊÊÊÊÊtKÊÊÊmSKBSmmSSSÊÊÊÊÊK/Êm Docent A. Verwijs uit Sint-Philipsland deelt de eindexamenopgaven scheikunde uit aan Elly Geluk uit Tholen. Achterin zit Rien Menheere uit Poortvliet. Deze week buigen leerlingen van het voortgezet onderwijs zich over de schriftelijke eindexamens. Op het Calvijncollege in Tholen begonnen dinsdagmorgen 24 leer lingen aan het vak Nederlands, op de Thoolse scholengemeenschap (TSG) in Sint-Maartensdijk 63 jongens en meisjes. Voor elk vak staat twee uur. Dins dagmiddag was gereserveerd voor scheikunde, gisteren stond geschiedenis en wiskunde op het programma, vandaag (donder dag) Duits en economie. Vrijdag wordt de landelijke examenweek afgesloten met aardrijkskunde en Engels. Vorig jaar telde het Calvijncollege 32 eindexamenkandidaten, de TSG 65. Deze week zijn op de TSG ook de beroepsgerichte vak ken, zoals motorvoertuigentech niek en vaktheorie, afgenomen. Dit gebeurt voor het eerst als cen traal landelijk examen, voorheen was dat regionaal geregeld. Voor de school in de smalstad betekent het de laatste lichting TSG'ers. De geslaagden kunnen op 22 juni hun diploma ophalen. Voor volgend jaar hebben zich 62 leerlingen voor het eerste schooljaar aange meld. Zij komen dan op het Schel- decollege terecht. Aan het eind van dit schooljaar neemt docent mechanische tech niek C.M. Slootweg uit Sint- Maartensdijk afscheid. Hij maakt gebruik van de vut. Het Calvijncollege reikt op 30 juni de diploma's uit. Voor de refor matorische school hebben zich 96 nieuwe leerlingen aangemeld. Zondag 21 mei en Hemelvaarts dag 25 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Van Dijk. wo 24/5 15 u. ds. Van Dijk, huwe- lijksbev. do 9.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. do 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Krimpen. 17 u. ds. Baas. do 10 u. da. Van Veen-Schenkeveld. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard. do 9 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst. 14.30 u. leesdienst. do 10.45 u. afscheidsdienst ds. A.J. Gunst. R.K. KERK zo 11.30 u. eucharistieviering, do 11.30 u. echaristieviering OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Hoffman, Bergen op Zoom 18.30 u. ds. De Goei, Sint-Maar tensdijk. do 10 u. ds. Droogers, Rotterdam- Hillegersberg GEREF. KERK 10 u. ds. Van Daalen, Halsteren, do 10 u. dhr. Hartkamp, Brielle CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Boogaard, do 10.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 10 u. leesdienst. R.K. KERK za 19 u. Heilige Mis. zo 9.30 u. Heilige Mis. do 9.30 u. Heilige Mis. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse. 18 u. kand. Brussaard, Stellendam, do 10 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 25/5 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. do 9.45 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Bruggen. 18 u. ds. Van Doom, Strijen. do 10 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. do 9.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van Laar, Zevenbergen. 19 u. da. Graafland, Scharendijke. do 10 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. dhr. J. Hage. Hij zal in de helft van de erediensten actief zijn. De kerk voogdij benoemde, na het horen van de kerkeraad, dhr. G.J. Harmsen (Beatrixlaan) tot hulporganist. Hij zal in een kwart van de kerkdiensten voor de orgelbegeleiding zorgen. De bestaande hulporganist F. Quist uit St. Maartensdijk blijft voor het res terende kwart actief. Op braderie 27 mei 1995 GRATIS taxatie van schilderijen en antiek door restaurateur-kunsthandelaar Guus Berting uit Roosendaal. Inlichtingen: W.A. Donken-Assu- rantiën, 01666-2979. Advertentie I.M. Met vier bovenmaatse botten en 1250 punten won J.C. Bijl zaterdag de vijfde bekerwedstrijd van hengel sportvereniging De Zeebaars. De 29 deelnemers beleefden een koude wedstrijd aan de Annavosdijkpolder bij Sint-Annaland. Ze haalden 42 platvissen en een zeebaars op de kant en verzamelden samen 7223 punten. De verdere uitslag: 2. M. Bijl 990 p., 3. mevr. G. v.d. Werff-Tichem 715 p. (zeebaars), 4. A. v.d. Hoek 691 p., 5. S. Quist 671 p., 6. J. Vriens 661 p., 7. P. Breure 567 p., 8. A. Arts 550 p., 9. A. Faber 470 p., 10. P. Bijl 470 p., 11. A. Munter 450 p. en 12. H. Munter 320 p. In het verenigingsgebouw Eben- Haëzer van de Hervormde Gemeen te wordt vandaag een lingerieverko ping gehouden ten bate van de stich ting Adullam. Naast lingerie worden er ook Adullam-artikelen verkocht. De verkoping loopt van tien tot twaalf uur en van twee uur tot half vijf. Wanneer er vergevorderde plannen klaar liggen voor herbouw, zullen de gebouwen van Bouman-Potter aan de Molenstraat pas gesloopt wor den. Dat laten b. en w. in de gemeentelijke voorlichtingsrubriek Tholenderwijs weten naar aanlei ding van vragen van inwoners tij dens het zogenaamde kernbezoek. De veiligheid in de buurt en de gevolgen van kaalslag spelen ook een rol bij het tijdstip van de afbraak van de panden. Zie verder Tholen derwijs op pagina 5 en 6. ZIE VERDER PAG. 7 SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. do 9.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. do 9 u. ds. Beens. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Boer, Sirjansland. 18 u. ds. Van den Berg, Groot Ammers. do 10 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. dhr. Walhout, Breda. 14.30 u. ds. Van der Meulen, Anna Jacobapolder. do 10 u. ds. v.d. Veen, Rijswijk. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. do 10 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.D.) en 17 u. ds. Van Ecke- veld. do 9.30 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. wo 19.30 u. stud. Baan, hemel- vaartsdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Meulen. 15 u. ds. De Buck, Tholen. do 10 u. ds. De Bie, 's-Gravenpol- der. zaterdag 20 en zondag 21 en hemelvaartsdag 25 mei. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): za en zo dr. Mellema, Tholen tel. 01660-2377. do dr. De Looze, Oud-Vossemeer tel. 01667-2400 St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk tel. 01666-4126. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: za en zo dr. De Groot, Nieuw-Vos- semeer tel. 01676-2545. do dr. Van Doesburg, Sint-Philips land tel. 01677-2500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Noorlander, Steenbergen tel. 01670-67287. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 3039 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 05129- 1202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06- 0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-69869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 01660-4574 JAIB informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18-20 u. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 22/5 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 18 t/m vrijdag 26 mei. donderdag 18 6.47-19.17 vrijdag 19 7.37 - 20.07 zaterdag 20 8.32 - 20.57 zondag 21 9.27-21.47 maandag 22 10.32- 22.57 dinsdag 23 11.42- woensdag 24 0.12-12.57 donderdag 25 1.22-13.57 vrijdag 26 2.22-14.52 zo 21/5 12.37 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getij verwach tingen bel 06-91122353 (niet gra tis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 2