Ter Tolne tweede bij schoolvoetbal Degradatie van Sint-Annaland Drie Thoolse judoka's vallen in de prijzen Smash kampioen Midden-Zeeland Strijenham dicht voor sportduikers VVN wil proef gaan uitbreiden Koersballen voor ouderen Mestopslag moet wijken Clubtitel Batho voor Lindhout en Offermeijer Scholen in strijdperk voor volleybaleer Stoplichten Ten Ankerweg moeten weg Vervanging oude computers vergt vier ton 99.000-ste lid bridgebond in Bergen Donderdag 18 mei 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Zeventallen Dames Ruucstoppelen nog geen kampioen Het eerste team van tennisvereniging St.Annaland is gedegradeerd naar de eerste klas. Door een 2-4 nederlaag tegen 't Halve Maantje uit Goes eindigden de St.Anna- landers op een voorlaatste plaats in de hoofdklasse. In de damescompetitie slaagde Ruucstoppelen uit St.Philips- land er niet in om tegen concurrent Westkapelle de titel te veroveren. De punten werden gedeeld, waardoor het kampioenschap nog niet zeker is. Nederlagen Eegedima Blessureleed St. Philipslanders: nog grote kans op titel Bij Europese kampioenschappen IB F Bij de Europese kampioenschappen van de internationa le Budo federatie in Aalsmeer hebben de Thoolse judo ka's sterk gepresteerd. llonka van Vossen uit Stavenisse en Heidi Hartogs uit St.Maartensdijk eindigden op een tweede plaats. Marcel Poot uit St.Maartensdijk viel met een derde plaats eveneens in de prijzen. Judo Tafeltennis Reserveteam ontloopt degradatie In Kapelle veroverde tafeltennisvereniging Smash '76 zaterdag het kampioenschap van Midden-Zeeland. Door de individuele overwinningen van Christian van 't Hof, Anné van Dijke en Hubert Bruijnzeel en de goede presta ties in het dubbelspel veroverden de St.Annalanders de verenigingsbeker. Een dag eerder werd in de competitie ook goed gepresteerd. Het reserveteam won in Etten- Leur het degradatieduel tegen Breda 3. Verenigingsbeker LET OP:! Sportvissers gooien er al met stenen Sportduikers moeten alleen in de wintermaanden, tussen 1 november en 1 april, kunnen duiken in de Oosterschel- de bij Strijenham. Voor de rest van het jaar zou dit verbo den gebied moeten zijn. Dat vindt het dagelijks bestuur van de stuurgroep Oosterschelde. T. van der Linde van de waterpolitie is blij met dit standpunt, maar hij blijft bezorgd over de situatie op dit moment. Onrustbarend Beleidsplan In Sint-Annaland en Oud-Vossemeer De afdeling Tholen van Veilig Verkeer Nederland (VVN) wil volgend jaar ook een praktische verkeersproef in Sint-Annaland houden. De VVN-verkeersproef voor leerlingen van groep zeven en acht van de basisscholen vindt jaarlijks plaats in Sint-Maartensdijk en Tholen. Ter Tolne is tweede geworden in het Zeeuws kampioenschap school voetbal. In de finale moesten de Tholenaren woensdag het onderspit delven tegen de H.K. van Duyvenvoordeschool uit Oost-Souburg. Na twintig minuten stond het 0-0, maar in de verlenging ontworstelde de supersnelle Walcherse Spits zich aan de Thoolse verdediging en scoorde de winnende treffer. Met de tweede plaats was Ter Tolne tevreden, want er werd woensdag in Biervliet met een geweldige inzet gespeeld. Uitblinker was doelman Bas van Dongen. Ter Tolne was ingedeeld in een poule samen met de elftallen van Op de Hoogte (Terneu- zen), Sint-Anthoniusschool (Hulst), De Wegwijzer (Serooskerke) en 't Stapel (Renesse). In de eerste wedstrijd, tegen De Wegwijzer, kwamen de Tholenaren op achterstand. Maar in de tweede helft trok Hicham Benhammou met een lob de stand gelijk (1-1). Hoe wel er in de volgende wedstrijd, tegen 't Stapel, volop scoringskan sen kwamen voor Ter Tolne, eindig de dit duel in 0-0. Maar in de volgende wedstrijd kre gen de Thoolse scholieren vleugels en de Sint-Anthoniusschool delfde met 5-0 het onderspit. De treffers kwamen op naam van Adriaan Hage, Tom van Zundert (2x), Hicham Benhammou en Dion Braai. Door deze uitslag was een gelijkspel in de laatste wedstrijd voldoende om groepswinnaar te worden, maar dat wisten de spelers niet. Ze klopten Op de Hoogte met 2-0, door doel punten van Adriaan Hage en Martin de Waal. Zodoende was Ter Tolne ongeslagen poulewinnaar met zes punten. De finale tegen de Souburg- se school werd spannend. Pas in de verlenging (twee keer vijf minuten) zwichtten de Tholenaren. In de provinciale titelstrijd voor zeventallen hield De Schalm uit Sta- venisse de Thoolse eer hoog. Het team eindigde in Zierikzee op de zesde plaats. Winnaar werd De Regenboog uit Oostkapelle. Het meisjesteam van De Regenboog uit Tholen kon in Westkapelle geen potten breken. De ploeg eindigde als negende. Hier ging de titel naar de Willibrordusschool uit Zoutelande. Ter Tolne-directeur J.F. Kousemaker met het succesvolle voetbalteam van zijn school: Martin de Waal, Dion Braai, Dennis Hoevenaar Tom van Zundert, Jan de Graajf, Adriaan Hage, Bas van Dongen, Hicham Benhammou, Marius Bal, Erwin de Visscher en Wilmer Kouse maker. Erik Offermeijer bij de heren en Anja Lindhout bij de dames zijn clubkam pioen enkelspel geworden van badmin tonclub Batho. Om de clubtitels werden door 47 spelers totaal 92 partijen afge werkt. Door de geringe krachtsverschil len, met name bij de jeugd, duurden deze langer dan verwacht; er werden veel driesetters gespeeld. Daardoor moest naar de speelavonden worden uitgewe ken. De kampioenen in de verschillende categorieën zijn: Herenenkel: 1 Erik Offermeijer, 2 Mar tin Pattimahu. Damesenkel: 1 Anja Lindhout, 2 Janet van Duivendijk. COMPETITIESPELERS. Damesenkel: 1 Danielle Schenkhuijsen, 2 Monica van Oost. Damesdubbel: 1 Monica van Oost/Lilian van Dijk, 2 Yvette Schenk- huijsen/Bianca Bijl. Herendubbel: I Erik Offermeijer/Martin Polak, 2 Ferry Lammers/Martin Pattimahu. Gemengd dubbel: I Janet van Duivendijk/Erik Offermeijer, 2 Anja Lindhout/Martin Polak. RECREANTEN. Damesenkel: I Marja v.d. Stel, 2 Wilma Stokx. Herenkel: I Wim Contant, 2 Arno Dieleman. Damesdubbel: I Helène Dieleman/Mar- ja v.d. Stel, 2 Jans Nijs/Wilma Stokx. Herendubbel: 1 Wim Contant/Tjerk de Jonge, 2 Wim de B ie/Dies Lindhoud. Gemengd dubbel: 1 Marja v.d. Stel/Dies Lindhoud, 2 Jans Nijs/Wim de Bie. JEUGD A. Meisjesenkel: I Karina Moelker, 2 Linda Bovée. Jongensenkel: 1 Wouter Troost, 2 Martijn Mertens. Meisjesdubbel: I Karina Moeliker/Lin- da Bovée. Jongensdubbel: 1 Wouter Troost/Sjors v.d. Zande, 2 Lando Bakx/Martijn Mertens. Gemengd dub bel: 1 Karina Moeliker/Reimer Hettema, 2 Maaike de Jonge/Sjors v.d. Zande. JEUGD B. Meisjesenkel: 1 Monique Bovée, 2 Femme Verberk. Jongensen kel: 1 Niels Uijtdewillegen, 2 Joost v.d. Graaff. Meisjesdubbel: I Femme Ver berk/Joost v.d. Graaff, 2 Marleine Bal/Monique Bovée. Gemengd dubbel: 1 Femme Verberk/Jasper Verberk, 2 Gemey Smout/Niels Uijtdewillegen. Voor de twaalfde keer organiseert Intraco AVC '87 morgenavond (vrij dag) het volleybaltoernooi voor de basis- en middelbare scholen. Er hebben elf scholen ingeschreven met in totaal 24 teams. Bij de basis scholen (twee poules) zijn dat De Schalm uit Stavenisse, De Rieburch uit Sint-Maartensdijk, School met de Bijbel en Sint Anthoniusschool uit Oud-Vossemeer, De Casem- brootschool uit Sint-Annaland, Oos- terscheldeschool uit Scherpenisse, De Kraal, Ter Tolne en De Regen boog uit Tholen. De middelbare scholen die meedoen (een jongens- en een meisjespoule) zijn de Thool se scholengemeenschap en de Sint Thomasmavo uit Halsteren. De wedstrijden duren negen minu ten, zodat er vanaf vijf uur 81 afge werkt zullen worden in sporthal Meulvliet. Rond tien uur worden de prijzen uitgereikt. Er is een prijs voor iedere poulewinnaar en één voor de mooiste mascotte of het mooiste spandoek, alsmede een wis selbokaal voor de sportiefste ploeg. Verder krijgt iedere deelnemer een aandenken. Uitslagen van de wedstrijd in Oud-Vos- semeer: Mevr. v.d. Zande-Schoep en J. Geuze 41 p; mevr. Free en mevr. Van Dijke-de Wilde 27 p; mevr. Verschoor en W. Lindhout 23 p; mevr. Donken en mevr. M. v.d. Zande 19 p; mevr. Lind hout en mevr. Hermans 17 p; mevr. C. van Mierlo en mevr. Klippel 13 p. Sint-Maartensdijk: 1. L. Kloet en C. van Haaften 31 p., 2. mevr. Van Mierlo en A. Leemreijze 26 p., 3. mevr. Free en mevr. R. Vroegop 22 p., 4. mevr. Ver schoor en W. Bijl 20 p., 5. mevr. Bijl en J. Vroegop 19 p., 6. A. van Splunter en mevr. Dane 18 p., 7. mevr. Goode en J. Geuze 14 p., 8. mevr. Wolse en mevr. Verwijs 7 p. Tholen: I. mevr. Y. Verkamman en L. Soomers 21 p., 2. mevr. M. Schot en J. Geuze 16 p., 3. mevr. S. Hoven en mevr. C. Praat 13 p., 4. mevr. F. Schellinger en mevr. R. Nagtegaal 11 p., 5. H. Bal en A. Verkamman 10 p., 6. mevr. A. Bal en mevr. R. Burrows 8 p., 7. P. Schot en D. Schellinger 4 p. De prijswinnaars, op de voorgrond v.l.n.r. Heidi Hartogs uit St. Maartensdijk, llonka van Vossen uit Stavenisse, Simone de Kok uit Nieuw-Vossemeer en Marcel Poot uit St. Maartensdijk. Achter hen Pery Severijnen uit Lepelstraat en Erwin van Wezel uit Nieuw-Vos semeer. Tennisvereniging St.Annaland moest in de laatste competitiewedstrijd het nog ongeslagen 't Halve Maantje kloppen om zich te handhaven in de hoofdklas. Leen Goedegebuure en Arie Suarez verloren het eerste dubbel met 6-1 en 6-3 van de sterke Goese tegenstanders. Samen met Marco Bolier trok Arie Suarez in het tweede dubbel de stand weer in even wicht. In het enkelspel konden zowel Suarez als Leen Goedegebuure geen eer behalen. Suarez verloor met 6-1 en 6-2, terwijl Goedegebuure met 6-3 en 6-2 werd geklopt. Om minimaal een punten- deling te behalen, moesten Marco Bolier en Cent van Dijke winnen. Een sterk spe lende Marco Bolier won zijn enkelspel overtuigend met 6-2 en 6-2. Ook Cent van Dijke opende sterk met een 6-1 over winning in de eerste set. Doordat zijn tegenstander zich in de tweede set her stelde, moest een derde set de beslissing brengen. Deze set werd met 6-2 in het voordeel van Goes beslist, waardoor St.Annaland dit cruciale duel met 2-4 verloor. Het eerste herenteam van Eegedima ver loor het laatste competitieduel met 2-4 van Zierikzee. Frank Knop en Perry Bakx zorgden voor een verrassing door in herdubbelspel de sterke tegenstanders te kloppen. Ondanks de nederlaag heeft Eegedima de competitie afgesloten met een plaats in de sub-top van de eert te klas. Perry Bakx bleef in het enkelspel in deze competitie ongeslagen. Ook Dick Noteboom en Peter Mens presteerden goed. In de zondagcompetitie verloor het eer ste herenteam van Eegedima met 0-6 van Animo 1 uit Temeuzen. Alleen Mark Zuidweg in zijn enkelspel en in het dub belspel met Michel Grosse bood redelijk tegenstand. Het tweede herenteam won met 5-1 van Animo 3. René Verspuy en Leen van As waren de Thoolse uitblinkers. Het derde team van Eegedima leed een 2-4 nederlaag tegen Steenbergen. Vier wedstrijden werden pas in de derde set beslist. Het vierde herenteam van Eege dima leed een kansloze 0-6 nederlaag tegen Halsteren. In deze wedstrijd raakte Ervin van den Berg geblesseerd: in het ziekenhuis werd zijn enkel in het gips gezet. In de zaterdagcompetitie verloor het heren 35+-team met 1-5 van Souburg. De oudere spelers van Eegedima zullen in de onderste regionen eindigen. In de competitie waren er regelmatig invallers nodig. Jan van Elsacker en Hans Zuur deeg vulden dit team aan. Het tweede herenteam van tennisvereni ging St.Annaland is er niet in geslaagd om het kampioenschap te veroveren Wanneer koploper 't Halve Maantje uit Goes .tegen het Thoolse Eegedima zou verliezen en St.Annaland een ruime overwinning zou behalen, lag de titel binnen de mogelijkheden. Een door bles sures geteisterd team verloor echter met 4-2 van Tebo uit Heinkenszand, terwijl Eegedima niet voor een stunt kon zorgen tegen de koploper (1-5 nederlaag). Om niet te degraderen, had tegenstander Tebo de punten tegen St.Annaland hard nodig. Henk Giljam moest het opnemen tegen één van de sterkere spelers en ver loor zijn partij kansloos met 6-2 en 6-1. Thijs Fase bracht de stand weer in even wicht door zijn enkelpartij probleemloos in winst om te zetten (6-1/6-1). Adrie Goedegebuure wist ondanks zijn bles sure eveneens zijn partij te winnen (6- 3/6-2). Wim Bazen, die door een nier- steen-aanval eveneens niet fit aan de wedstrijd begon, verloor zijn enkelspel in drie sets (1-6/7-5 en 3-6). Dirk Westdorp vormde vervolgens met Adrie Goedegebuure het dubbel. De par tij was nog maar een game oud, toen Westdorp getroffen werd door een zweepslag en genoodzaakt was om de wedstrijd te staken, waardoor de punten naar Tebo gingen. In het andere dubbel spel verloren Thijs Fase en Henk Giljam kansloos van het sterke koppel uit Hein kenszand, waarmee de eindstand 4-2 werd. "Zonder blessures hadden we misschien kampioen kunnen worden", stelt speler Henk Giljam. "Maar we kunnen terug zien op een mooie competitie, waarin wij een hecht team vormden." Het damesteam van tennisvereniging de Ruucstoppelen uit St.Philipsland bleef in het kampioensduel tegen Westkapelle steken op een gelijkspel, waardoor de titel nog niet in de wacht is gesleept. Met drie punten voorsprong op Westkapelle hebben de St.Philipslanders in Vlissin- gen aan een gelijkspel voldoende om te promoveren naar de tweede klas. De dames van Ruucstoppelen ondervon den zaterdag veel tegenstand van West kapelle dat nog in de race is voor de titel. Will van Iwaarden en Elly van Dijke ver loren de eerste dubbelpartij in drie sets (6-2/1-6 en 2-6). Betsie Huijsmans en Lijdie Kot speelden daarentegen weer een goede partij en wonnen eenvoudig met 6-0 en 6-2. Vervolgens kwam Leni Verwijs in actie met Elly van Dijke. In een zwakke wedstrijd verloren de St.Phi lipslanders in twee sets. Om een neder laag te voorkomen, moesten Will van Iwaarden en Betsie Huijsmans de laatste wedstrijd winnen. Met 6-3 en 6-1 slaag de men in deze opzet, waardoor de kans op het kampioenschap voor Ruucstoppe len groot blijft. De Thoolse judoka's zijn allen aan gesloten bij de centrale judovereni ging eiland Tholen (CJET). Zij waren voor de Europese kampioen schappen geselecteerd dankzij hun goede resultaten bij de Nederlandse kampioenschappen van de IBF. In Aalsmeer namen 250 judoka's van uit geheel Europa aan het toernooi deel. Naast het succes van de drie Thool se judoka's maakte Pery Severijnen het succes voor de Thoolse judover eniging compleet. De in Lepelstraat woonachtige judo ka veroverde een derde prijs, waar door CJET met vier prijzen op dit internationaal toernooi goed oogst te. Heidi Hartog en llonka van Vossen nemen van 15 t/m 17 juni deel aan een internationaal toernooi in Enge land, waarbij de Nederlandse teams zijn samengesteld uit leden van de judoverenigingen, die aangesloten zijn bij de CJJF. In het Belgische Zandvliet namen zaterdag enkele judoka's van de cen trale judovereniging eiland Tholen deel aan een jaarlijks toernooi van judoclub Berendrecht. Hier streden 150 judoka's uit Nederland en Bel gië voor een plaats op het erepodi um. Rinco van Gorsel uit Poortvliet werd in zijn klasse kampioen. Zijn zusje Winette behaalde in haar cate gorie een tweede plaats. Benny Vroon uit St.Annaland viel net bui ten de prijzen. /L Hage de verenigingsbeker in ont vangst nemen, die Smash ook al in 1987 en 1992 had veroverd. De strijd om deze wisseltrofee ging tus sen titelverdediger Yerseke en Smash. De 29-jarige Christian van 't Hof werd algemeen kampioen van Mid den-Zeeland. In de hoogste klasse verspeelde hij geen enkele game, zodat hij voor het eerst deze titel in de wacht kon slepen. Ad Verhage uit Anna-Jacobapolder presteerde eveneens goed, met een tweede plaats in het klassement. Een klasse lager (F-licentie) heer sten de spelers van Smash '76 even eens. De finale werd een strijd tus sen de St.Annalanders Marco Saar- loos en Rafaël Fructuoso, waarin Saarloos zegevierde. Kees van Poortvliet (G-licentie), Henk Jopse en Jacob Elenbaas (H-licentie) vie len buiten de prijzen. Bij de jeugd presteerde de Thoolse tafeltennisvereniging eveneens uit stekend. Bij de pupillen werd Anné van Dijke kampioen en bij de wel pen Hubert Bruijnzeel. Verrassend was de uitschakeling van Brabants en Thools kampioen Matthijs Bruijnzeel. In de halve finale werd de St.Annalander geklopt door de altijd strijdlustige Gabriël Gunter. Peter Bazen spelend bij de aspiran ten/junioren presteerde wisselvallig. Twee keer versloeg hij landelijke C- spelers, maar dit bleek niet voldoen de om in de prijzen te vallen. Ook Leonard Ketting, Rudi Hage, Harm Westdorp, Anné Sturris, Arjan Ket ting, Willem Stoutjesdijk en Peter Dieleman werden uitgeschakeld voor de finalerondes. In het dubbelspel veroverden Chris tian van 't Hof/Ad Verhage en Gabriël Gunter/Anné van Dijke de titel in hun categorieën. Tweede prijzen werden er behaald door de koppels Henk Jopse/Jacob Elenbaas en Peter Bazen/Matthijs Bruijnzeel. Bij het toernooi voor de dames waren er geen inschrijvingen van leden van Smash '76. Door een 6-0 overwinning op Breda 3 handhaaft het tweede team van tafeltennisvereniging Smash '76 zich in de herenklasse 5B. Het pro motie-degradatieduel werd gespeeld in Etten-Leur. De St.Annalanders openden de wedstrijd sterk met overwinningen van Adri Aamoudse (21-16/21-15) en Ad van 't Hof (21- 14/21-12). In de derde wedstrijd kwam Kees van Poortvliet in actie, die als vervanger van David van Driel speelde. Van Poortvliet won zijn partij overtuigend met 21-11 en 21-13. Hierna speelden Ad van 't Hof en Adri Aarnoudse de dubbel. De eer ste set werd met 17-21 door het team van Breda gewonnen. De tweede set werd met 21-16 in het voordeel van Smash '76 beslist. In de derde set kwamen de St.Annalanders nog in een benarde positie. Na een bijna uitzichtloze 14-19 achterstand, her stelden zij zich echter uitstekend en werd de set na een boeiende ontkno ping met 24-22 gewonnen. De vijfde wedstrijd leverde een nipte overwin ning op voor Ad van 't Hof. In de beslissende derde set zegevierde de St.Annalander met 23-21. In de zes de partij lag de druk op de schouders van Adri Aamoudse. Bij winst zou hij het behoud in de vijfde klas definitief veilig stellen. Aamoudse faalde niet en zorgde met 21 -14 en 21-12 dat het reserveteam niet degradeert. Negentien leden van tafeltennisver eniging Smash '76 streden zaterdag in Kapelle om het kampioenschap van Midden-Zeeland. De 12 jeugd leden en 7 senioren presteerden goed en werden met 6 eerste prijzen en 5 tweede prijzen uitgeroepen tot de beste club. Hierdoor mocht Rudi De gerenommeerde LIJSTENMAKER ieeuwen voor het 1USTWERK eiland Tholen Molenstraat 13, tel./fax. 01666-4041 4695 CK Sint-Maartensdijk Tijdelijke ingang via Sportsltop J&C Advertentie I.M. De verkeerslichten op de Ten Ankerweg bij de Molenvlietsedijk in Tholen blijven, als de kruising een mini-rotonde wordt, niet gehandhaafd. Op een hoorzitting over de reconstructie was daarnaar gevraagd omdat het voor overste kende kinderen veiliger zou zijn. Dit in verband met belemmering van het uitzicht door bussen. In plaats daar van wil het gemeentebestuur een opstaande rand aanbrengen tussen de bushalte en de rijbaan, zodat bus sen gedwongen worden op de bus- strook te stoppen. Op de Molenvlietsedijk (het deel tussen de Ten Ankerweg en de Zoekweg wordt gereconstrueerd) komt géén extra middenberm om het verkeer af te remmen. Het gemeentebestuur vindt dat er onvol doende ruimte voor is, maar ziet ook de noodzaak niet in. Wél worden, als er plaats is, enkele bomen in het trottoir geplant. Twee verzoeken van het bestuur van De Regenboog worden ingewilligd. Op de toe gangsweg naar de school komen geen paaltjes met kettingen, maar blijft het klappaaltje gehandhaafd. Een extra bufferzone voor de ouders is evenmin een probleem. Een bewoner van de Ten Ankerweg die een vluchtheuvel voor de uitrit van zijn garage krijgt, krijgt geen gelijk van de gemeente. Volgens b. en w. wordt zijn inrit niet moeilijker of gevaarlijker. Bezwaren die ver band houden met overlast van optrekkend verkeer, waardevermin dering van de woning en het verlies van een halve vierkante meter tuin wuiven b. en w. eveneens weg. De betrokkene kan tijdens de planologi sche procedure desgewenst bezwaar aantekenen. Het plan wordt woensdagmiddag besproken in de commissie openba re werken. Belanghebbenden kun nen tevoren gebruik maken van het spreekrecht. Het Thoolse gemeentebestuur moet binnen vier weken een beslissing nemen op het bezwaarschrift dat namens de familie Ph. Verduit is ingediend met betrekking tot stank overlast veroorzaakt door de mest- zak van buurman M.L. van Ast. Dat heeft de Raad van State bepaald. "De Raad is van oordeel dat de mest- zak verplaatst moet worden, maar ik weet nog niets over de afstand", ver telt ambtenaar G.D. Roeland. "Alles zal nu op een rij worden gezet, waar na een beslissing wordt genomen." De mestopslag van 400 vierkante meter aan de Oudelandsedijk bij Tholen ligt 44 meter van de woning van Verduit. Wettelijk moet dat minimaal 50 meter zijn en bij niet- agrarische bebouwing zelfs 100 meter. De mestzak is met toestem ming van de gemeente aangelegd, maar de afstand is niet nagemeten. Bij zonnig weer of een zuidoosten wind heeft Verduit stankoverlast. Tijdens de zitting voelde Van Ast niets voor verplaatsing, omdat dat zo'n 20.000 gulden gaat kosten. De gemeente is niet bereid die te beta len. "Allerlei instanties moeten zich nog over dit standpunt uitspreken, dus dit seizoen wordt het niets meer", stelt de politieman vast. Hij maakt zich zorgen, want de enkele weken dat het voorseizoen nu aan de gang is, heeft hij al zes aangiften liggen van vernieling van vistuig en het lossnijden van boeien. "Er is door ons nu al zo'n twintig keer bekeurd bij Strijenham, en dat betreft dan alleen nog de excessen", zegt Van der Linde. Hij controleert regelma tig bij dat stukje Thoolse kust en heeft al vele tientallen waarschu wingen gegeven aan duikers. Zij kunnen duidelijk niet door één deur met de beroepsvissers. De situatie wordt door Van der Lin de als 'onrustbarend' betiteld. "Sportvissers gaan ook al met stenen naar duikers gooien. Het escaleert daar", aldus de politieman. De belangen van beroepsvisserij en recreant botsen duidelijk in het gebied. "Er wordt gedoken boven vistuigen en in de hangcultures. Je probeert de duikers ervan te weer houden, maar je kunt er niet perma nent aanwezig zijn. Mijn werk ligt eigenlijk op het Schelde-Rijnkanaal, maar ik heb een aantal uren gekre gen voor dit onderdeel." Wat Van der Linde het meest irri teert, is dat veel duikers hun gang blijven gaan, ondanks publicaties in zowel de pers als de vakbladen. Ook valt het niet mee om politiek en ambtenaren te overtuigen van de problematiek. "Ik heb een kapotge- sneden fuik van een Thoolse visser liggen. Die laat ik hen steeds zien om de zaak inzichtelijk te maken." Het dagelijks bestuur van de stuur groep vindt dat provinciale staten in deze problematiek het beleidsplan Oosterschelde als uitgangspunt moeten nemen. Daarin komt natuur op de eerste plaats, dan de visserij en daarna de overige functies. Met andere woorden; de belangen van de beroepsvisserij moeten zwaarder wegen dan die van de duiksport. Waar duiksport- en visserijgebieden aan elkaar grenzen, zouden buffer zones van 50 meter moeten komen waarin duiken niet is toegestaan, noch vaste vistuigen geplaatst mogen worden. Het idee wordt geopperd om duikvergunningen niet langer een geldigheid van vijf jaar te geven, maar van slechts één jaar. Om een vergunning te krijgen, zou iemand lid moeten zijn van een duikvereniging. Bovendien zou het aantal uit te geven vergunningen aan een maximum gebonden moeten worden. Op dit moment blijken er 33.000 duikvergunningen in omloop te zijn. Moet Strijenham gesloten worden, de gebieden Gorishoek/Tuttelhoek en Oesterdam/Veerweg zouden tot de vijf uitzonderingsgebieden moe ten horen waar ook 's nachts gedo ken mag worden. Op de kreeftenper celen bij ondermeer Stavenisse zou buiten het kreeftenvisseizoen gedo ken mogen worden. Om de parkeer- problematiek te lijf te gaan, zouden de duikers zelf ingeschakeld moeten worden. En de Zeelandcommissie, destijds betrokken bij de verorde ning duiksport, zou nieuw leven ingeblazen moeten worden. Gede puteerde staten moeten over alle adviezen een besluit nemen. Dit jaar deden de basisscholen van Sint-Philipsland voor het eerst mee. In totaal waren er 197 deelnemers. Nu zijn er plannen om dit onderdeel nog verder uit te breiden want behal ve Sint-Annaland zijn ook de drie basisscholen in Oud-Vossemeer benaderd. Het bestuur vindt het echter jammer dat de leerlingen van de scholen in Scherpenisse en Poortvliet niet mee doen aan het WN-verkeersexamen maar een eigen diploma uitreiken. De afdeling ijvert ook voor ver- keerseducatie in het voortgezet onderwijs maar daarvoor is een Financiëie bijdrage van de gemeente nodig. Volgens VVN zou voor het project (verkeerseducatie voortgezet onderwijs) een leraar bepaalde voor zieningen moeten krijgen om binnen de school aandacht aan verkeerson- derwijs te kunnen geven. Volgens het bestuur zou er ook geld beschik baar kunnen komen van het regio naal orgaan verkeersveiligheid Zee land. De afdeling heeft hierover contact opgenomen met de gemeen te Tholen. De gemeente wil drie computersys temen vervangen door een nieuw systeem met de nodige reserve capaciteit. Een investering van 400.000 gulden, die het nodig maakt dat de aanschaf van een computer programma voor groenbeheer wordt uitgesteld tot volgend jaar. De Unix-systemen zijn aangeschaft in 1989 en 1991. Ze zijn sterk ver ouderd en niet snel genoeg voor de omvangrijke en moderne program matuur waarmee de gemeente draait. Zo wordt er gebruik van gemaakt voor het financieel admini stratiesysteem, de gemeentelijke heffingen administratie, het kada straal informatiesysteem en de gemeentelijke basisadministratie personen. Een deel van de systemen zou dit jaar al vervangen worden en de rest volgend jaar, maar het gemeentebe stuur wil dit nu in één keer doen. Ook zijn de bijgeleverde printers totaal versleten. De bedoeling is om het Unisys U6000/550-systeem aan te schaffen via Raet. De commissie financiën adviseert hier maandag over. De investering in automatisering houdt met deze uitgave niet op. De komende vier jaar trekt de gemeente er bijna 1,3 miljoen voor uit: 228.000 gulden in 1996, in 1997 is 195.000 gulden nodig, in 1998 nog eens 395.000 gulden en in 1999 ten slotte 450.000 gulden. Het bestuur wil ook nagaan of er voor VVN een taak weggelegd is bij de bromfietscursussen nu het beha len van een certificaat verplicht wordt. De cursussen worden een aangelegenheid voor officiële rij- instructeurs maar VVN beschikt over een leerplan voor de kandida ten. Bekeken zal worden of er een vorm van samenwerking nodig is. De Nederlandse Bridge Bond, de snelst groeiende sportbond in ons land, heeft dinsdag het 99.000-ste lid verwelkomd. In Bergen op Zoom werd Ineke Adams uitbundig gefê teerd. Ze is lid van bridgeclub Carte Blanche, een vereniging van ruim 80 leden met ook Tholenaren in de gelederen. Penningmeester van de club is M. Eversen uit Oud-Vosse- meer. Een delegatie van de bond, van de sponsor, het district West-Brabant en de gemeente waren bij de huldi ging in clublokaal De Watertoren aanwezig. Behalve bloemen, een trofee en een antieke speelkaart in kunststof kreeg mevrouw Adams een achtdaagse reis voor twee perso nen naar Portugal aangeboden. Mevrouw Adams sloot juist de bridgecursus, gegeven door voorzit ter mevr. J. Haverman uit Halsteren, af. Haar medecursisten kregen van Carte Blanche ieder een doosje bon bons. Bridgen is enorm populair in ons land. Alleen Bergen op Zoom telt al zo'n twintig verenigingen. Voor de een is het kaartspel een gezellig spelletje, voor de ander echte top sport die veel studie vereist. Onder zoeken zouden aangetoond hebben, dat het denkwerk dat bij bridgen nu eenmaal nodig is, de geest en herse nen jong houdt. Rondvaart. Rederij Frisia uit St.Annaland organiseert samen met de VVV-Bergen op Zoom een zomerarrangement waarin een stadswandeling, museumbezoek en rondvaart over het Schelde-Rijnka naal, Bergsediepsluis en Kreekkrak- sluizen zijn inbegrepen. Het arran gement loopt van 12 juli tot en met 12 augustus. Vroege vogels. Het Zeeuws biolo gisch museum in Oostkapelle orga niseert op zaterdag een rondleiding op het terrein van het museum, kas teel Westhove en het bijbehorende park. De wandeling begint om zes uur 's morgens en duurt zo'n 1,5 uur. Voor de rondleiding moet men zich van tevoren aanmelden bij het museum tel. 01188-2620.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 15