Twee F-teams Smerdiek kampioen William Vroegop van WHS gaat ook bij SPS spelen Eendracht bereikt kwartfinale beker 24 UUR DIENST Jan Groene wegen naar Halsteren Vijf voetballers Tholense Boys naar Halsteren Emergo wint weer eens l'Esperance bekerwinnaar Jeugd Smerdiek wint toernooi Kleuren doen paard schrikken -jH' Geen WK voor R. Schrauwen Den Engelsman vijfde Stabroek Joey Moerland rijdt sterk Donderdag 18 mei 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Zaalvoetbal MEULVLIET" THOLEN IF Dammers bij top-8 van Nederland Donksport Achterstand Vlaardingen Keeper Hage weg Geen plezier Trek naar Halsteren Paardensport DÊLT4 VERWARMING SERVICE ONDERHOUD VAN GASGESTOOKTE TOESTELLEN o.a. Nefit, Radson, AWB, Vaillant, Buderus Telefoon 01677-2280 Fax 01677-3329 Nijverheidsweg 2 - 4675 PX St. Philipsland Erwin de Nijs wordt spits bij Veere Een gok Hogendoorn 1 Duivenrubriek Wielrennen Zeventien renners trotseren wind bij dammentocht l'Esperance uit St. Annaland heeft met een 6-1 overwinning tegen Hof van Hol land uit Tholen de bekerstrijd gewonnen bij het zaalvoetbal in sporthal Meulvliet. Het seizoen is nu bijna klaar. Zondag a.s. staat het algeheel kampioenschap nog op het programma tussen Setalland en Smits Boys, alsmede de promotie- en degrada tiewedstrijd tussen Batavieren en Pinocchio. De verdere bekeruitslagen: Calellas-'t Koepeltje 16-0, Noordpoort-Kaay Boys 11-10, Smits Boys-Batavieren 4-5, Inter nationals-Kaai 6-11, Pinocchio-Limil 10-8, l'Esperance-Hof van Holland 6-1, Setalland-Dalem 8-7, Kroon-Standaard 10-6. De B-junioren van Smerdiek zijn winnaar geworden van het toernooi dat het bestuur zelf voor hen had georganiseerd. Op het sportpark in St.Maartensdijk werd tussen de vijf deelnemers een halve competitie afgewerkt. Smerdiek bleef ongesla gen en incasseerde in de vier wed strijden slechts één doelpunt, terwijl men zelf 17 keer het net vond. Einduitslag: 1. Smerdiek 8 punten, 2. Nieuw Borgvliet 5 pt, 3. Kloetin- ge 4 pt, 4. MOC '17 3 pt en 5. Din- teloord 0 punten. In St.Annaland organiseerde WHS zaterdag het A.J. Soeterstoemooi voor de D- en F-pupillen. Bij de F- pupillen waren er 8 deelnemers, die in twee poules streden om de bekers. NVS uit Nieuw-Vossemeer won de eerste prijs. Voor het toernooi voor de D-pupillen hadden zich zes ver enigingen ingeschreven, waarvan Krabbendijke de sterkste bleek.. Uitslagen A.J. Soeterstoemooi F- pupillen: Nieuw Borgvliet-NVS 0- 3, Smerdiek Fl-Bruse Boys 2-1, Smerdiek F2-Kloetinge 0-4, WHS- Bruse Boys F2 2-1, Bruse Boys- NVS 0-5, Nieuw Borgvliet-Smer- diek F1 0-3, Bruse Boys F2-Smer- diek F2 3-0, Kloetinge-WHS 3-0, Bruse Boys-Nieuw Borgvliet 3-0, NVS-Smerdiek F1 3-0, WHS-Smer- diek F2 0-0, Kloetinge-Bruse Boys F2 3-0, NVS-WHS 7-0, Kloetinge- Smerdiek 1-0, Nieuw Borgvliet- Smerdiek F2 0-3, Bruse Boys Fl- Bruse Boys F2 3-0, WHS-Smerdiek F1 0-5 en NVS-Kloetinge 2-1. Eindstand F-pupillen: 1. NVS, 2. Kloetinge, 3. Smerdiek Fl, 4. WHS, 5. Bruse Boys Fl6. Bruse Boys F2, 7. Smerdiek F2 en 8. Nieuw Borg vliet. Uitslagen D-pupillen: Smerdiek- Kloetinge 1-0, Krabbendijke-WHS 1 -0, Nieuw Borgvliet-Kogelvangers 0-1Smerdiek-WHS 0-0, Kloetinge- Krabbendijke 1-0, Nieuw Borgvliet- Smerdiek 1-2, Kogel vangers-Kloe- tinge 1-1, Krabbendijke-Nieuw Borgvliet 5-0, WHS-Kogelvangers 0-0, Kloetinge-Nieuw Borgvliet 2-0, Krabbendijke-Smerdiek 1-0, WHS- Nieuw Borgvliet 6-1, Smerdiek- Kogelvangers 3-1, Kloetinge-WHS 4-1 en Krabbendijke-Kogelvangers 4-0. Eindstand D-pupillen: 1Krabben dijke, 2. Kloetinge, 3. Smerdiek, 4. WHS, 5. Kogelvangers, 6. Nieuw Borgvliet. De twee kampioensteams van Smerdiek. Op de achterste rij de Fl en daarvoor de F2. Ze worden geflankeerd door hun trainers Piet Pol derman en Kees en Hans de Jonge. Het komt niet zo vaak voor, maar voetbalvereniging Smerdiek mag erop bogen dat twee teams van F- pupillen tegelijk kampioen zijn geworden. Zowel de Fl als de F2 van de blauw-zwarten werden winnaar in hun klasse. De Fl-pupillen, die voor het tweede jaar in clubverband voet ballen, behaalden zeventien pun ten uit tien wedstrijden. Daarbij scoorden ze 41 goals voor en kre gen ze 3 tegendoelpunten. De ploeg bestaat uit: Arjan de Graaf, Gert-Jan Snip, Arjen Dorst, Elco Hage, Roy Polder man, Rens de Viet, Ferdinand de Jong, Cees Koopman, Romeo Krass, trainer Piet Polderman en leiders Klaas en Henneke Snip. De spelertjes van de F2 staan voor het eerste jaar op het speel veld en behaalden de eindstreep met achttien punten uit tien wed strijden. Zij scoorden maar liefst 63 doel punten en hoefden er maar 4 te incasseren. Smerdiek F2 bestaat uit: Robert Lindhout, Patrick de Jonge, Jan de Viet, Ricardo de Jonge, Ruud Schot, Stefan Bos, Kenny Herwegh, Kees-Jan Koop man, Ruud van de Ree, Martijn van Damme, Michael de Jong en de leiders trainers Kees en Hans de Jonge. Advertentie l.M. William Vroegop uit Sint-Annaland verlaat WHS. De spits is uitgeke ken op de derdeklasser, waar hij geen plezier meer beleeft in zijn sport. SPS wordt zijn nieuwe club. Williams broer Danny overweegt eveneens lid te worden van de voetbalcombinatie uit Poortvliet/Scherpenisse. WHS ziet de spelers Patrick Ketting (Dosko) en Marco de Jonge (Hal steren) terugkeren. Ook afdelingsploeg Vosmeer heeft de overschrij vingsformulieren ontvangen van twee oud-jeugdspelers, die vertrekken "Het is een weelde", reageert voor zitter Rens Elenbaas van SPS. Nadat eerder de terugkeer van de VVC'ers Dick USp, doelman René Uijl, Maarten Hage en Wim de Groen bekend werd, heeft het bestuur ver nomen dat ook William en Danny Vroegop van WHS zich willen laten overschrijven. Daarnaast heeft Wil lem Pons uit Oud-Vossemeer over schrijving aangevraagd en over weegt Jan Hage eveneens voor de afdelingsploeg te gaan voetballen. "In één keer komen er een zevental selectiespelers bij. Bijna iedere posi tie is nu dubbel bezet. Ik moet eer lijk zeggen, dit team moet het kam pioenschap gaan veroveren of mini maal een promotie afdwingen", aldus Elenbaas. Het verwachte glo rieuze seizoen voor de voetbalcom binatie uit Poortvliet/Scherpenisse zal hij zelf alleen als supporter mee- William Vroegop verwisselt de derde klas KNVB voor de eerste klas van het afdelingsvoetbal met de overstap van WHS naar SPS. maken. Na acht jaar legt hij wegens drukke werkzaamheden zijn functie als voorzitter neer. Op de algemene ledenvergadering in het najaar zal een opvolger worden gekozen. Het viertal van damclub De Eendracht neemt het zaterdag in de kwart finale van de nationale bekerstrijd op tegen Nijverdal. De wedstrijd wordt in Huissen gespeeld. De Thoolse dammers bereikten de beste acht van Nederland voor het eerst, door de landelijke eersteklasser Schie dam met 5-3 te verslaan. Tholen speelt in de competitie lager (provinciale hoofdklasse) dan Schiedam en daarom zou een 4-4 gelijkspel voldoende zijn geweest om de volgende ronde te bereiken. Met die gedachte in het achterhoofd werd Toby Hage zaterdag op het vierde bord gezet. Mocht hij win nen, dan zou het behalen van vier bordpunten wellicht gemakkelijker zijn. Dat Hage achteraf 51/2 uur nodig had om te winnen, deerde hem niet. Net zomin als zijn teamge noten, die de tussenstand toen al op een 'veilige' 3-3 hadden gebracht. Zo verliep de ontmoeting geheel volgens de tevoren uitgestippelde tactiek. Lange tijd keek Tholen tegen een l - 3 achterstand aan. In een vroeg sta dium vond Leen Meerman geen goede verdediging voor een voor post en raakte zodoende een schijf achter. Hoewel Meerman de damlijn nog bereikte, werd de overmacht van E. de Jager te groot: 0-2. Inmid dels had André Kousemaker aan het eerste bord zijn handen vol aan W. Vrijland. Met de nodige kunstgre pen hield hij de stand in evenwicht, leek in de eindfase zelfs toe te slaan met een vernuftige damcombinatie, maar het overgebleven eindspel was niet meer te winnen l -1 Henk Gunter, die in het bekertoer nooi al zijn partijen nog had gewon nen, acteerde opnieuw op hoog niveau. Zijn tegenstander M. Smit was een bekende uit de juniorentijd. Naarmate de wedstrijd vorderde, kwam de Sint-Annalander steeds beter te staan, forceerde na vijf uur spelen sehijfwinst en wikkelde de partij opnieuw feilloos af (2-0). Met een knipoog naar Hage zocht Gunter de analyseruimte op en niet lang daarna zou Hage hetzelfde doen. Hoewel diens tegenstander Van Dijk duidelijk op remise uit was, nam de druk op zijn stelling meer en meer toe. En in het eindspel moest hij zich gewonnen geven en dat betekende een 5-3 winst voor de Tholenaren. De wedstrijd werd gespeeld in 's- Gravenpolder, waar een week eerder ook Vlaardingen met 5-3 werd uit geschakeld. In die wedstrijd won Leen Meerman als enige zijn partij; Toby Hage, André Kousemaker en Stef Baerends speelden remise. De kwartfinale wordt komende zater dag in Huissen afgewerkt. Daarin heeft het Thoolse viertal opnieuw genoeg aan 4-4. Om tot de nationale bekerstrijd door te dringen, moest De Eendracht eerst het Zeeuws bekerkampioen schap in de wacht slepen. Vlissingen (7-1) en 's-Gravenpolder 3 (6-2) werden simpel opzij gezet. De eerste grote krachtmeting was tegen 's- Gravenpolder 1 en die werd tot veler verbazing door de Tholenaren gewonnen. De winst van Henk Gun ter was daarbij beslissend. Zo werd de Zeeuwse finale bereikt, waarin de titel eenvoudig werd veroverd door Goes met 7-1 te kloppen. Volgens Elenbaas bestaat er ver band tussen het vertrek van verzor ger Reinier van Iersel naar WC en de terugkeer van de oud-SPS'ers. "Floor Verhagen van de sponsor commissie van WC heeft onze ver zorger voor het komende seizoen gewoon weggekocht", stelt Elen baas. "Ik weet dat deze daad door enkele spelers sterk is afgekeurd en een breekpunt is geweest. Ik denk dat WC haar ambities ook te hoog heeft ingeschat", meent de voorzitter van SPS. Naast de komst van getalenteerde spelers ziet SPS doelman Rien Hage vertrekken. Afgelopen seizoen reis de hij nog op en neer vanuit Hans- weert. Zijn onkosten werden ver goed door sponsors, die hij zelf had aangeworven. Nu doelman René Uijl terugkeert naar SPS, heeft Hage overschrijving aangevraagd naar Hansweert. Het bestuur van de Poortvlietse vereniging heeft voor het nieuwe seizoen, naast hoofdtrai ner Meino Dam, Willem Raats als keeperstrainer aangetrokken. Dat Danny Vroegop lid wil worden van SPS baart weinig opzien. Na zijn huwelijk van vorig week woont hij in Poortvliet. Door zijn steeds terugkerende blessure en zijn werk op zaterdag is het overigens nog onzeker of hij ook kan spelen. De komst van Danny's broer Wil liam is opmerkelijker. De spits van WHS keert zijn dorpsclub de rug toe. Aan het eind van de competitie maakte hij trainer Lion de Frel al duidelijk dat hij bij WHS geen ple zier meer in zijn sport beleefde. "Ik kan mij niet meer motiveren voor WHS", verklaart William Vroegop, die dit seizoen zes keer scoorde. "De club heeft ook geen toekomst. Ik zie WHS op korte termijn degra deren. Dit seizoen heeft het geluk gehad dat Middelburg en Bevelan ders zeer zwak waren, anders was het nu al gedegradeerd." Dat De Frel hem passeerde voor een basisplaats leverde ook een meningsverschil op. "Ondanks dat SPS in de afdeling speelt, is het, denk ik, een club met meer toe komst. Met de komst van enkele goede spelers kan ze terugkeren naar de KNVB en mogelijk nog een stapje hoger", meent Vroegop. Naast het vertrek van William en Danny Vroegop ziet het WHS- bestuurtwee oud-leden terugkomen. Jeugdspeler Patrick Ketting van Dosko komt de selectie versterken, terwijl Marco de Jonge na één jaar Halsteren weer het doel bij de Sint- Annalanders gaat verdedigen. Tholense Boys ontspringt ook dit seizoen de dans niet rondom de overschrijvingen. Na vorig seizoen al vier basisspelers te hebben verlo ren, haalt Halsteren nu opnieuw het talent weg bij de derdeklasser. Eer der meldden wij al dat routinier Has san Eljilali naar de hoofdklasser ver trekt. Ook de overgang van Stephan Maas - één van de grootst aankomende talenten - was bekend, maar deze week kreeg het bestuur te horen dat nog drie spelers volgen. Patrick Theunisse, die dit seizoen ook deel uitmaakte van de selectie, verlaat Tholense Boys samen met zijn broer Robert (doelman bij de B-jeugd). Ook de zestienjarige Roy Streng - zoon van de Thoolse oud-voorzitter - gaat de kleuren van Halsteren ver dedigen. Streng maakt deel uit van de regio nale A-jeugd van Tholense Boys en Werd ook vorig seizoen al benaderd door de hoofdklasser. Afdelingsploeg Vosmeer ziet twee jonge spelers terugkeren. Jonno Hoek en Christian Kouwen verrui len het shirt van WC weer voor de oranje-zwarte kleuren van de plaat selijke vereniging. Doelman Alexander Opree liet zich aan het einde van dit seizoen al overschrijven van zaterdagvereni ging Tholense Boys naar de zondag club. Noad '67 uit Sint-Philipsland en SC Stavenisse hebben nog niet te maken met overschrijvingen. De bestuurders van deze verenigingen verwachten dat er voor 31 mei geen wisselingen meer zullen zijn. Vier paarden van Moerland uit Stavenis se hebben zaterdag meegedaan aan een concours in Maassluis. Rob ter Borg bereed in hel B-springen de twee vierja rige paarden Jamyka en Jutter. Ze spron gen foutloos, maar omdat Ter Borg nationaal heeft gereden, moeten de paar den hors concours lopen en kunnen geen barrage starten. Bon Jovi van Jaap Moerland sprong ook in de klasse B, maar schrok van een hin dernis met veel kleuren en stopte een keer. Verder maakte de combinatie geen springfouten. Josje Moerland verscheen met ET aan de start in het L-springen. ET maakte opnieuw een foutje op de laatste hinder nis en nam een balkje mee. Na een lange reeks van nederlagen boek te het eerste team van korfbalvereniging Emergo een overwinning tegen PKC 12. De tegenstander uit Papendrecht, die normaal gesproken over een goed afstandschot beschikt, werd door Emer go uitstekend verdedigd. Door doelpun ten van Jan Duine (2x), Marco van den Hoek (2x) en Anneke Bethlehem eindig de de wedstrijd in een 5-3 overwinning. Het tweede team van Emergo speelde in Bergen op Zoom 4-4 gelijk tegen Schel- devogels 6. Voor rust was Emergo ster ker en werd er een 2-0 voorsprong opge bouwd door treffers van Karen Verduit en Martijn Spruijt. De Tholenaren gaven de voorsprong echter in de slotfase van de wedstrijd uit handen. Uiteindelijk moest Emergo zich tevreden stellen met een puntendeling (4-4). De overige Emergo-doelpunten werden gemaakt door Marrie de Groote en Erwin Stapel. De Emergo B-jeugd speelde 2-2 gelijk tegen Terheijden B. Kristian van Heems kerk en Patricia Scherpenisse scoorden de doelpunten. Emergo E ging met 1-7 roemloos ten onder tegen DSO uit Klun- dert. Voor het Thoolse jeugdteam redde Kiki Jansen de eer. Emergo F verloor met 0-1 van Springfield. Een onnodige nederlaag, want de Tholenaren hadden het betere van het spel. De strafworpen serie eindigde in 12-12. Jan Groenewegen uit Tholen gaat, evenenals Hassan Eljilali, bij hoofd klasser Halsteren spelen. Maandagavond kwam de speler van WC tot een akkoord met het bestuur. Bij Halsteren vertrekt Erwin de Nijs. De Tholenaar speelt volgend seizoen bij Veere. Eerder kwam ook Ad Glad- dines tot een akkoord met de ambitieuze Walcherse tweedeklasser. Frans Hagenbeek uit Sint-Maartensdijk verruilt derdeklasser Rillandia voor Kloetinge. En Alex Hogcndoorn is volgend jaar niet meer op de Thoolse sportvelden te zien. De doelman van Smerdiek vertrekt naar Rillandia. Erwin de Nijs vormt, samen met Ad Gladdines en nog een derde speler, volgend seizoen de voorhoede van Veere. Zij moeten er mede voor zor gen dat de ambitieuze club naar een hoger niveau getild wordt. Veere wil op korte termijn eerste klasse spe len. Om die doelstelling te halen, worden kosten nog moeite gespaard. De sponsors zijn talrijk en gul, waardoor de ploeg dit seizoen kan investeren in kwalitatief sterke spe lers. Hoofdklasser Halsteren blijkt niet opgewassen te zijn tegen de aan- koopdrang van Veere. Het ziet Ad Gladdines vertrekken, ondanks het sterk verbeterde aanbod dat men deed. Ook Erwin de Nijs kreeg na één seizoen Halsteren een betere aanbieding, maar weer delfde de hoofdklasser het onderspit. "Veere beschikt duidelijk over meer midde len dan Halsteren", geeft De Nijs aan. 'Toch is dat niet de voornaam ste reden voor mijn vertrek. Ik ambieer een positie in de spits, ter wijl de trainer mij liever als rechts half ziet spelen. Ik heb twee gesprekken gehad, maar hij bleef bij zijn standpünt. Wanneer ik bij Hal steren als spits zou kunnen spelen, ging ik niet weg", vertelt de Thole naar. De overstap van derdeklasser Tho lense Boys naar hoofdklasser Hal steren verliep goed. In zijn eerste jaar speelde De Nijs 24 officiële wedstrijden. Hij beseft dat de over stap naar Veere een gok is. "Het trekt goede spelers aan, maar het is afwachten of die ook een goed team zullen vormen. Verder zal de bele ving en sfeer rondom de wedstrijd minder zijn. Wanneer het niveau toeneemt, zal ongetwijfeld ook Vee re meer publiek gaan trekken", meent De Nijs, die het op en neer reizen naar Veere samen met Ad Gladdines kan doen. Na de degradatie van WC '68 naar de derde klas wilde spits Jan Groe- newegen bij de Halsterse vereniging vertrekken. Zaterdag eersteklasser Strijen was de eerste vereniging die belangstelling toonde voor de Tho lenaar. Ook Dosko en Tholense Boys infor meerden naar GroCnewegen. Toen bekend werd dat Ad Gladdines van Halsteren naar Veere vertrok, werd de 28-jarige linksbuiten door de hoofdklasser benaderd als mogelijke vervanger. "Voor mij een mooie kans om nog eens op niveau te spe len", aldus Groenewegen. "Ik heb bij WC een goede tijd gehad. Een gezellige club. Maar ik wil deze kans grijpen om, nu het nog kan, bij een top-amateurclub te spelen." Groenewegen betreurt het, dat zijn vriend Erwin de Nijs bij Halsteren vertrekt. Doelman Alex Hogendoorn van Smerdiek keert volgend seizoen niet terug naar Tholense Boys. Hij is ingegaan op een aanbod van Rillan dia, dat evenals de Tholenaren in de derde klasse voetbalt. Ondanks dat ook Tholen hem polste, koos hij voor het team van trainer Ko Stout- jesdijk. "Het is voor mij een nieuwe uitdaging. Rillandia heeft de aspira tie om in de top van de derde klasse te spelen. Persoonlijk schat ik het niveau van Tholense Boys iets lager in", licht de Tholenaar zijn beslis sing toe. Bij Rillandia vertrekt spits Frans Hagenbeek uit Sint-Maartensdijk. Hij is aangetrokken door tweede klasser Kloetinge, dat nog kans maakt om te promoveren naar de eerste klasse. Erwin de Nijs, hier nog bij Tholense Boys in duel met SPS'er Dick Uijl, verwisselt Halsteren voor Veere. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Moesk- roen 13 mei. In concours 158 duiven van 17 deelnemers, los 11.50 u. met noordenwind. Eerste duif 13.46.03 u. is 979,86 m/min, laatste duif 13.53.34 u. is 916,271 m/min. M. de Graaff 1, 10; J.A. Capelle 2; F. Hommel 3, 14, 15, 21, 31, 38; J. Schet- ters 4, 19; J. Vaders 5, 1140; D. Vaders 6, 8, 13, 18, 34; A.P. Keijzers 7, 9, 16, 17, 28; C.A. Hommel 12, 35; A. Capelle 20, 26; C.P. Aarden 22, 37; I.K. Berkey 23,24,25,29,33; P. Hommel 27,36, 39; A.J.J. Henraath 30; A. van Daalen 32. De Zwaluw, St.Maartensdijk, Moes- krocn 13 mei, 381 duiven. Los 11.50 u. bij noorden wind. Eerste duif 995.768 m/min, laatste duif 821.866 m/min. J. Wielaard 1, 2, 7, 8, 10, 18, 24, 28, 29, 30, 36, 38, 39, 40, 45, 46, 47, 48, 5152, 53, 54, 55, 59, 60, 62, 64, 67, 74, 76, 81, 84, 86, 92; H.T. van Hemert 3, II, 13, 23, 31, 63, 73, 77, 80,95; comb. De Rij ke 4, 22, 32, 42, 43, 57, 93; M. Ponse 5, 6, 15, 19, 20, 21, 25, 34, 35, 50, 58, 69, 85, 87, 88, 90, 94; W. Openneer 9; L. Lindhout 12, 16, 17, 70; comb. Kwaak 8, 79; J.C. van Dijke 33; J. Lindhout 41, 82; J. v.d. Repe 44, 71, 75, 96; C. Rijnberg 49, 91; A. Bijl 56, 61; Benschap-Knook 65, 72, 78, 89; Vermaas zn 66, 68 en A. van Gorsel 83. De Reisduif, St.Philipsland, Moes- kroen 13 mei. Eerste duif 946 m/min, laatste duif 823 nt/min. Jac. Geense 123, 27, 3133, 39, 45; Ine ke Quist 2, 4, 7, 12, 22, 24, 25, 28; J. Walpot zn 3,6, 8,9, 11, 13, 15, 17,21, 26, 29, 30, 32, 34, 37, 38, 40, 4143, 47, 48, 49; P.A. van Raay 5, 10, 14, 20, 44, 46,50; comb. Bolijn 16, 18, 19,35,42 en Adr. Verwijs 36. De Vredesduif, St.Philipsland, Moes- kroen 13 mei, 225 duiven; Eerste duif Jan Groenewegen. 953.56 m/min, laatste duif 855,49 m/min. P. Wagemaker 14, 7, 10, 14, 20, 30, 32, 37, 41, 45, 46, 47, 49, 51; J.D. Quist 2, 15, 24, 31, 35; comb. Van der Reest 3, 5, 17, 48, 53; comb. Reijngoudt zn 6, 25, 43, 50, 52, 56, 57; Jac Reijngoudt 8, 9, 11, 12, 22, 26, 33, 40; G. Walpot 13, 29; M. Meijer zn 16; J. Quist 18, 28; C. Verwijs 19,27; L. Reijngoudt 2134, 44, 55; K. de Frel 23, 38, 39, 54; A. Goud zwaard 36 en K. van Dommelen 42. De Reisduif Scherpenisse, wedvlucht Moeskroen. Eerste duif 988,99 m/min, laatste duif 863,49 m/min. H. van Weerden 1; C.D. Uijl 2, 35, 44, 45; D. Menheere 3, 20; J.J. Bolier 4, 10, 27, 29, 40; P. Potappel 5, 7, 13, 19, 26; J. Moerland 6, II, 12, 14, 17, 36,38, 41; A. Hage 8, 25; J. Krijger 9, 15, 16, 18, 22, 32, 33; A. Moerland 21, 24, 30, 34, 37, 43; M. Potappel 23; L. Hage 28, 31; J. Potter 39; A. Bouman 42. De Reisduif Scherpenisse, wedvlucht Rambouillet. Eerste duif 1182,31 m/min, laatste duif 1068,75 m/min. J.J. Bolier 1, 6, 7, 16, 18, 53, 55, 67, 68, 84; A. Moerland2, 13, 14, 15,31,50,51, 72, 85, 87, 88; J. Moerland 3, 4, 17, 22, 25, 26, 33, 40, 44, 49, 52, 75, 78, 82, 83; J. v.d. Zanden 5,9, 10, 19, 38,48,73; D. Menheere 8,29, 32, 35,66,77; J. Krijger 1123, 28, 42, 81C.D. Uijl 12; J. Potter 20,70,7179; P. Potappel 21,24,30,39, 56, 59, 60, 76, 80; A. Hage 27, 45, 65, 74; H. van Weerden 34; M. Potappel 36, 37, 61, 64; L. Hage 41, 56, 63: D. Uijl 43, 69; L. de Kwak Koolaard 46, 54; J. op den Brouw 58; A. Hage Lzn. 86. De Trouwe Duif Tholen, Moeskroen 13 mei. In concours 104 duiven van 13 deelnemers, los 11.50 u. met noorden wind. Eerste duif 13.40.56 u. is 1002,02 m/min, laatste duif 13.49.38 u. is 926,24 m/min. J. Baaij 1, 12; L. v.d. Kleijn 2, 3, 8, 10, 17, 20; C. Laban 4,6, 16, 25; P. Laban 5, II, 14; M.J. Laban en Zn. 7, 26; A. Laban 9, 21, 22; Joh. Kegge 13, 19; C. Moeliker 15, 18, 24; F. Bal 23. Fietscrosser Raymond Schrauwen uit St.Maartensdijk kan door gebrek aan sponsors niet deelnemen aan de wereld kampioenschappen in Colombia. Een brief die in februari door Schrauwen aan diverse bedrijven is verzonden, leverde te weinig respons op, zodat het financieel niet mogelijk is om de reis naar Zuid-Amerika te maken. Wel gaat de fietscrosser in juni naar Engeland om deel te nemen aan een kwalificatiewed strijd voor het Europees kampioenschap. Op dit parcours in Brighton zal in 1996 ook het WK worden georganiseerd. In Valkenswaard toonde de Thoolse fietscrosser in groeiende vorm te verke ren. Met een zesde, vierde en tweede plaats in de manches kwalificeerde hij zich voor de finale. De zestienjarige crosser moest het opnemen tegen 6 superclass-rijders van 18 jaar en ouder. Met een vierde plaats presteerde Schrau wen boven verwachting. In de crüiserklasse was hij de uitblinker, met één tweede plaats en drie eerste plaatsen. De Thoolse crosser traint weke lijks drie keer op de baan in Made bij fietscrossvereniging Flying Devils. Daarnaast doet hij dagelijks één uur fit ness of trekt hij er met de mountain-bike op uit. Zaterdag a.s. neemt hij deel aan de Nederlandse kampioenschappen in Made, waar hij zich wil kwalificeren voor het EK in Frankrijk. John den Engelsman uit Sint-Annaland is zaterdag als vijfde gefinisht tijdens een juniorenwedstrijd over 100 kilometer in het Belgische Stabroek. Den Engelsman, die lid is van de Zuidwesthoek, reed na 35 kilometer in zijn eentje weg naar de kopgroep. Hij kreeg aansluiting, ging door en won twee premiesprints. Bij de laatste reed hij met vier man naar de eindstreep. Een Belg won de wedstrijd, de tweede en derde plek werden opgeëist door Oekraïners. In St.Maartensdijk stonden zaterdag 17 toerfietsers aan het vertrek voor de dam mentocht over 150 kilometer, die door toerclub Tandje Bij werd georganiseerd. Gezien de vele wind en de verwachte regenbuien viel de opkomst bij de orga nisatie niet tegen. Het eerste deel van de tocht hadden de renners de wind in de rug, zodat via de Oesterdam in korte tijd Zuid-Beveland werd bereikt. Daarna kregen de renners op de dijk langs de Oosterschelde meer te maken met de harde wind. Op de pijlerdam was het helemaal zwaar. Naast de wind moesten de deelnemers ook nog enkele regenbui en trotseren. In Burgh-Haamstede maak ten de vermoeide renners dankbaar gebruik van de rustpauze. Op weg naar Brouwershaven was één van de oudere toerfietsers genoodzaakt om de rit te beëindigen. Bij Sirjansland was er een lekke band voor Arjaan den Braber, die door volgwagenchauffeur Bertus Zwa- gemaker van een ander wiel werd voor zien. De laatste kilometers van de toerrit stond de wind weer gunstig en ging de kilometerteller tot boven de 30 kilometer per uur. In St.Maartensdijk aangekomen gaf de fietscomputer aan dat de tocht met een gemiddelde van 27.2 kilometer was gereden. Stand seizoensklassement van toerclub Tandje Bij: 1. Kees v.d. Berge (1100 km), 2. Jan v.d Reest (1080 km), 3. René Hoek (1020 km), 4. Leo Zoon (996 km), 5. Arjaan den Braber (955 km). Stand totaalklassement: 1René Hoek uit Stavenisse 1485 km), 2. Kees v.d. Berge (1405 km), 3. Arjaan den Braber (1305 km), 4. Marty den Haan uit St.Annaland 1146 km), 5. Mas Andriesse 1138 km). In Rilland namen zaterdag Joey Moer land en Kevin v.d. Hoek deel aan een clubwedstrijd op het Scheldecircuit. In de superklasse won Joey Moerland uit Stavenisse de eerste manche. In de twee de manche reed hij opnieuw met de bes ten mee. Hij slaagde er echter niet in om de koppositie te veroveren, maar werd met grote voorsprong op de andere con currenten als tweede afgevlagd. Kevin v.d. Hoek stond voor de moeilijke opgave om als enige crosser met een 80 cc motor het op te nemen tegen 33 con currenten. In de eerste manche klasseer de hij zich als negende. Voor de tweede manche had hij als 28ste coureur een slechte startpositie. De Smerdiekenaar wist echter twaalf crossers, die over beter materiaal beschikten, te dubbelen en werd ook in deze manche als negende afgevlagd. Zondag namen de Thoolse motorcrossers deel aan een KNMV-wedstrijd in Rosmalen. Kevin v.d. Hoek stond met 26 crossers achter het hek. Ondanks een goede start verloor Kevin terrein. Op de smalle crossbaan was het moeilijk om weer enkele plaatsen te veroveren, zodat hij als negentiende werd afgevlagd. In de tweede manche ging het beter en klas seerde hij zich op een veertiende plaats. Joey Moerland finishte in het veld van 14 crossers in beide manches als vijfde.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 13