Waterschap gaat in oktober al in nieuw gebouw Thoolse Vest in de kijker op landelijke waterschapsdag Bezuiniging van vier ton nodig Roeping is een zwaar woord, maar het komt er dichtbij Illegalen opgepakt in tomatenkas Zaterdag tentoonstelling in De Wingerd in Tholen Badmeester J. Jansen al twintig jaar bij zwembad De Spetter Akkerbouwer trekt meer dan fietsdag Donderdag 18 mei 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Zeeuwse Eilanden in Magnolia Goes Het nieuwe waterschap Zeeuwse Eilanden kan wellicht al in oktober een deel van gebouw Magnolia in Goes betrekken. Ook een aantal Thoolse ambtenaren zal het Polderhuis in St. Maartensdijk dan een gedeelte van de week verwisselen voor de hoofdvestiging van het fusie waterschap. De opzet is, dat de overgang van het perso neel van de vier waterschappen boven de Westerschelde en het wegschap Walcheren zo geruisloos mogelijk gaat. Twee gezworenen De landelijke open dag van de waterschappen staat in Tholen volledig in het teken van de Vest. In gebouw De Wingerd aan het Nieuwepad is zaterdag een tentoonstel ling te zien over het natuur- en milieuproject dat aan deze voormalige verdedigingsgracht is uitgevoerd. Aan de Oudelandsepoort, bij het toegangspad naar de molen, wordt morgen een informatiebord over de Vest onthuld. Riool Wandelroute Belastingverhoging politiek moeilijk Tholen moet de broekriem aanhalen. Om de begroting voor volgend jaar sluitend te krijgen, zou de gemeente vier ton moeten bezuinigen. En dan nog is er een tekort, zodat politieke keuzes onvermijdelijk zijn. Een belas tingverhoging van 18% zou alle problemen oplossen, maar zo'n maatregel is politiek niet acceptabel, staat in een ambtelijk advies dat maandag wordt besproken in de commissie financiën. Afvalverbranding Kunst St.PhilipsIand 'Als je aan ge er geld eft, dan is er gi overdekt zwembad' Doorgaan Elk jaar een beetje dood J. Jansen uit Tholen is niet zomaar een badmeester, maar één met een filosofie. Mensen leren zwemmen is voor hem behalve zijn werk, ook zijn hobby. Vaak is hij op het terrein van De Spetter te vinden. Ook als hij eigenlijk vrij heeft. Jansen noemt het een 'tic' die alle echte badmees ters hebben. De 62-jarige chef zwaaide vrijdag precies twintig jaar de scepter over het Thoolse zwembad. Sluitingstijd Timmerman Steun van echtgenote Beetje filosoof "Het zou prachtig zijn wanneer het nieuwe dagelijks bestuur, dat in sep tember gekozen gaat worden, snel daama in het eigen gebouw kan ver gaderen", zegt drs. H. Eversdijk, interim-voorzitter van Zeeuwse Eilanden. "Magnolia wordt dan direct al het bestuurscentrum van het grote waterschap." Eversdijk en burgemeester drs. DJ. van der Zaag van Goes onderteken den vrijdag de huurovereenkomst van het huidige gezondheidscen trum Magnolia per 1996. De burge meester zei bijna slapeloze nachten te hebben gehad wegens de toege zegde oplevering voor 1 januari 1996, het nog verwerven van de vol ledige eigendom en het regelen van onderkomen voor de bestaande huurders. "We hebben zorgvuldig gehandeld en we zijn blij, dat het allemaal gaat lukken per 1 januari. Alleen de GGD en de Klaverblad-instellingen zullen wat langer in Magnolia blij ven." Bij een controle op een tomaten- kwekerij in Steenbergen zijn dins dagmorgen 21 werknemers aange houden die geen geldige verblijfs vergunning bleken te bezitten. De 18 Marokkanen, 2 Algerijnen en een Tunesiër zitten vast in afwachting van hun uitwijzing. Vier anderen, die ook waren opgepakt, konden als nog wèl een geldig identiteitsbewijs tonen. De politie was getipt dat bij tuinder A. van Es illegalen werden ingezet voor de tomatenpluk. Er waren 40 a 50 mensen aanwezig in de kassen, die allemaal werden gecontroleerd. Belastingdienst, ISZW, het team vreemdelingenzaken van de politie Bergen op Zoom, koninklijke mare chaussee en politie Steenbergen zet ten samen 23 mensen in bij de inval. De organisaties die nu in het grote kantoorgebouw zitten, zijn druk bezig ander onderdak te vinden. Het huidige waterschapskantoor aan de Nassaulaan in Goes kan tijdelijk dienen als huisvesting voor de instanties die uit Magnolia gaan. Eversdijk zegt bijzonder ingenomen te zijn met de officieel beklonken huurovereenkomst. "Magnolia is een goed, modem gebouw, uitstekend gelegen en aan zienlijk goedkoper dan nieuw bouw." De naam Magnolia ver dwijnt overigens. Het waterschap Zeeuwse Eilanden zal er een eigen, herkenbaar gezicht aan geven. Momenteel heeft het opstellen van de begroting 1996 de hoogste priori teit bij Zeeuwse Eilanden. Het maken van het eerste jaarstuk van het nieuwe waterschap is een gigan tische klus. De samenstelling van het nieuwe dagelijks bestuur is nog een vraagte ken, hoewel dat begin september allemaal rond moet zijn. Vast staat alleen de omvang, de zetels per cate gorie en de regionale spreiding. Tholen moet twee dagelijks bestuur ders leveren, maar van welke cate gorie is nog onbekend. Het is niet zo, dat automatisch waarnemend- dijkgraaf J.L. van Gorsel door stroomt naar het dagelijks bestuur van Zeeuwse Eilanden. Die selectie wordt nog een heet hangijzer. De Kamer van Koophandel heeft tien hoofdingelanden gekozen die de categorie bedrijfsgebouwd zullen vertegenwoordigen in het fusiewa terschap. Van Tholen zijn dat J.K. Elenbaas uit Poortvliet (momenteel gezworene) en M.A. van Beek uit St. Annaland. Momenteel zitten er drie mensen van die categorie in het waterschap Tholen, maar J. Bakker uit Rotterdam (van camping de Muye te St. Maartensdijk) had zich vrijwillig teruggetrokken voor Zeeuwse Eilanden. Voor Schou- wen-Duiveland was het spannender: daar waren vijf gegadigden voor twee plaatsen. Na het baggeren van de Vest en het inplanten van de oevers moeten de waterkwaliteit en het dierlijk leven in en om de voormalige Thoolse vestinggracht beter gedijen. De laatste jaren is heel wat gedaan om de kwaliteit van water en bodem in de Vest te verbeteren. Er zijn twee bergbezinkbassins aangelegd, de gracht is uitgebaggerd en er was aandacht voor de beplanting van de oevers. Al met al is er zo'n vijf mil joen gulden aan uitgegeven. Water schap, gemeente en de dienst landin richting en beheer landbouwgron den (van het ministerie van land bouw) hebben daarbij nauw samen gewerkt. "Bij de gemeente kwamen nogal wat vragen binnen van men sen die wilden weten wat er allemaal bij de Vest gebeurde", geeft voor lichter F.A.P.M. Bakx de aanleiding aan voor de expositie. Ook een excursie die de Zeeuwse milieufede ratie organiseerde voor gemeente raad en waterschap droeg daartoe bij. De expositie is voorbereid en uitgewerkt door hoofdingeland A.G.M. Sauter en stagiair bij het waterschap M. de Boer. Alle aspecten van het werk aan de Vest worden belicht in de tentoon stelling, die als titel heeft meegekre gen 'De Vest: van verdedigingswerk naar natuur'. De historie van de in de veertiende eeuw aangelegde stads gracht komt eveneens aan bod. Eeu wenlang deed het water dienst als riool, dat zichzelf zuiverde. Maar door de bevolkingsgroei werd dat natuurlijke evenwicht in de tweede helft van de vorige eeuw verstoord. Vanaf de jaren zestig zijn maatrege len getroffen waarbij de riolering grotendeels van de Vest werd afge koppeld. De bouw van twee bergbe zinkbassins - waarin het vuile riool water wordt opgevangen - hoort daar ook bij. Op de expositie is een maquette van zo'n bassin in wer king, gevuld met 1000 liter water, te zien. Ook de baggeroperatie, met het per sen en afvoeren van het slib en het zuiveren en weer terugvoeren van het water, wordt uitvoerig in beeld gebracht. En natuurlijk het aanpas sen van de oevers. De aanleg van een minder steil talud waardoor een natuurlijker overgang wordt gescha pen. De zogenaamde piasberm, een strook van een meter breed en 30 cm diep met daarin waterplassen, waar in riet, lisdodde en zegge is geplant. Alle maatregelen samen moeten tot resultaat hebben dat er meer begroeiing en meer dierlijk leven in de Vest komt. Mocht blijken dat er teveel witvis (brasem, karper, voorn) komt, dan moet in de toe komst misschien snoek worden uit gezet om te voorkomen dat algen- groei het water verpest. Al met al zou weer een natuurlijk evenwicht moeten ontstaan. Dit kan overigens nog door de mens verpest worden, wanneer die allerlei etensresten als voer voor eenden en vissen in het water dumpt. "Dat is slecht voor de kwaliteit van het water. En boven dien overbodig, in het water zit voedsel genoeg", vertelt E>e Boer. Maquettes van de oevers, bemonste- ringsapparatuur, een overzicht van de gebruikte materialen en een aquarium zijn eveneens op de ten toonstelling te zien. En er is een wandelroute van 1,7 kilometer uit gezet. Die voert vanaf de molen via de voormalige stadswal naar het gemaal De Eendracht - dat zaterdag ook te bezichtigen zal zijn - en weer terug. De folder waarin de route beschreven wordt, zal in de toe komst bij de VVV verkrijgbaar zijn. "Het lijkt ons vrij uniek, zo'n natuur- route binnen een stadskern", meent Bakx. De expositie is zaterdag geopend tussen tien en vier uur. Voor jeugdi ge bezoekers ligt een attentie gereed. Bovendien kan worden mee gedaan aan een fotowedstrijd van de Zeeuwse waterschapsbond. Die heeft de waterschapsdag als thema. Deelnameformulieren zijn zaterdag in De Wingerd verkrijgbaar. In 1996 zal het tekort naar schatting 221.000 gulden bedragen (anderhal ve ton minder dan in de meerjaren raming staat). Daarnaast is zes ton nodig om nieuw beleid mogelijk te maken. Hiervan komt 190.000 gul den voor rekening van de Betho. De sociale werkplaats kampte vorig jaar met een tekort en daardoor moet rekening worden gehouden met een verdrievoudiging van de gemeente lijke bijdrage. Anderhalve ton is nodig voor het aantrekken van extra ambtenaren bij milieu/volkshuisves ting en personeel/organisatie. Inten siever onderhoud van wegen en gebouwen vergt eenzelfde bedrag. En het door de raadsleden Van Bel- zen en Heijboer ingediende voorstel om een pot te maken voor onder houd aan monumenten, wordt door de ambtenaren positief beoordeeld. Er is jaarlijks 13.000 gulden voor nodig. En uitbreiding van de functie schuldbemiddeling en -begeleiding bij het bureau sociale zaken vergt 50.000 gulden. Bij de berekeningen wordt uitge gaan van een post voor onvoorziene uitgaven van 260.000 gulden. Bij elkaar levert dit een tekort op van 821.000 gulden, waarvan vier ton opgevangen zou moeten worden door te bezuinigen. Mocht de poli tiek minder dan zes ton aan nieuw beleid willen uitgeven, dan kan de bezuiniging lager uitvallen. Belas tingverhoging wordt niet als een politiek aanvaardbare oplossing gezien, ondanks dat de Thoolse tarieven tot de laagste in Zeeland behoren. Eén procent meer belasting levert de gemeente 45.000 gulden op. Daarbij blijft de afvalstoffen heffing buiten schot. Die gaat in 1996 in elk geval met 30% omhoog, maar op dit moment worden de nieuwste cijfers verwerkt. Daarbij ondermeer de kosten van afvalver branding. In de ambtelijke notitie staat ook, dat in 1996 niet alle geplande inves teringen gedaan zullen kunnen wor den. En dat terwijl de verwachting is dat de al bestaande lijst nog zal wor den uitgebreid. Ook hier komt het aan op keuzes maken. Ook voor 1997 en 1998 vallen de tekorten naar verwachting lager uit dan in de meerjarenraming staat. Niettemin gaat het om respectabele bedragen, respectievelijk 531.000 en 737.000 gulden. In het cijfer voor' 1998 is niet de drie ton verwerkt van de verfijningsuitkering gemeentelij ke herindeling. Zelfs in 1999 ont vangt Tholen in het kader daarvan nog 470.000 gulden voor het opvan gen van wachtgeldverplichtingen. Een vraagteken is nog, welke gevol gen de nieuwe financiële verhou dingswet vanaf 1997 zal hebben voor de hoogte van de rijksuitkering uit het gemeentefonds. De voormalige gemeenten Tholen en Sint-Philipsland hebben hun laat ste zelfstandige jaar afgesloten met een batig saldo. Sint-Philipsland hield 14.670,09 gulden over, Tholen 300.802,93 gulden. Voor die mee valler heeft het gemeentebestuur twee doelen in gedachten. Om te beginnen zullen ook Sint-Philips land en Anna Jacobapolder een kunstwerk krijgen, net zoals dat elders op Tholen het geval is. Hier voor zou eenmalig 25.000 gulden toegevoegd moeten worden aan de reserve voor kunstvoorwerpen. En de rest van het overschot, 290.473 gulden (inclusief rente 3,1 ton), willen burgemeester en wet houders reserveren voor het realise ren van een centrale schietbaan in Sint-Maartensdijk. Overigens is SGP-wethouder J. van der Jagt het daarmee niet eens. Zoals wij al eer der meldden, wil het gemeentebe stuur maximaal 31/2 ton voor deze voorziening bijdragen. De ontbre kende 40.000 gulden moet nog gevonden worden. Eind dit jaar, begin volgend jaar zal mogelijk met de bouw begonnen kunnen worden. Het bouwplan ligt er, de drie betrok ken schietverenigingen werken nu aan een begroting. Advertentie I.M. ld voor maakten van het recreatief zwem men aan de dijk, naar het kunstmatig zwemmen in een zwembad. Maar het gaat toch wel om meer dan alleen techniek. Je moet als bad meester ook een beetje Filosoof zijn. Bij de zwemlessen moet je de kinde ren plezier meegeven. Je moet ze laten zien wat een geweldig iets water is. Dat je er in kunt springen, plonzen en spelen. Ze moeten tel kens weer naar dat water terugkeren. Het moet de mensen trekken." Haast vanzelfsprekend houdt ook Jansen ervan om een baantje te trekken. Desondanks krijgen de bezoekers dat zelden te zien. "Dat doe ik in de stille periodes", zegt hij lachend. Wie met badmeester Jansen praat over zijn werk, krijgt al gauw door dat deze man zijn vak met bezieling uitoefent. Vast overtuigd van het goede van zwemmen. "Water heeft een heilzame werking. Het is rustge vend en als je zwemt, voel je de pro blemen van je afvloeien. Dat heeft toch ondermeer te maken met het geborgene van de moederschoot. Daar waren we ook omgeven door water en het was er probleemloos", legt Jansen uit. "En je kunt het ook zien. De mensen gaan gebogen het zwembad in en komen er rechtop uit. Het heeft een therapeutische werking. Bovendien is zwemmen de sport waarin de minste blessures voorkomen. Al die mooie dingen van dat water moet je over zien te brengen aan de kinderen. Daar gaat het om. Het diploma is een bekro ning op het werken aan technische vaardigheden, maar het is geen doel. Roeping is misschien een zwaar woord, maar badmeester zijn, komt er wel dicht in de buurt." Jansen voelt dan ook meer verant woordelijkheid voor de bezoekers van het zwembad dan alleen toezien op de orde. "Het mooiste is dat de kinderen zich hier thuis voelen. En dat blijkt wel, want ook de jeugd van toen stuurt nu de eigen kinderen gerust naar De Spetter. We hebben eigenlijk een vervangende; taak voor de ouders. We spelen een beetje vadertje en moedertje", meent de badmeester. Hij denkt er voorlopig nog niet aan om te stoppen, maar aangezien hij volgens de huidige regeling op 65-jarige leeftijd moet ophouden, heeft Jansen nog maar drie jaar te gaan. "Maar er wordt al gesproken over flexibele pensione ring. Ik zeg altijd maar zo: Zo lang we dit nog kunnen en mogen doen, blijven we." Ondanks het grote plezier waarmee Jansen zijn werk doet, is er toch iets dat hem dwarszit. Er is al veel over- gesproken: een overdekt zwembad. In die twee decennia werd Jansen een bekende Tholenaar, want een groot deel van de bevolking kreeg en krijgt van hem zwemlessen. En als hij niet bezig is om kinderen de techniek en vooral ook de vreugde van het zwemmen bij te brengen, dan waakt hij over de goede gang van zaken op en rond het zwembad. Op de dag dat hij 20 jaar aan het bad was verbonden, was hij eigenlijk van plan buiten de schijnwerpers te blijven. Maar toch is hij op zijn post in De Spetter te vinden. 'Tja, ik hoop voor de bevolking dat het er nog eens van komt. Want het is niet meer dan logisch dat er een overdekt zwembad komt", vindt Jansen. "Je geeft ze de helft, maar gaat vervolgens niet verder. En het maakt mij niet zoveel uit waar dat overdekte bad dan komt, maar het moet niet verder van Tholen verwij derd zijn, dan Bergen op Zoom. Want anders blijven er nog mensen naar Bergen rijden." Behalve voor de bevolking, vindt de badmeester een overdekt zwembad ook goed voor het personeel. In de wintermaanden, als het bad dicht is, moet Jansen andere werkzaamheden verrichten voor de gemeente. "En het is moeilijk om zo'n gevoel over te brengen aan iemand die niet in dit vak zit, maar elk jaar in september, ga ik een beetje dood. Je wordt afge kapt. Je moet afbreken en pas in februari gaat het weer een beetje leven. Dan voel je dat het seizoen er weer aankomt. Eigenlijk wordt je ieder jaar opnieuw in de vut geduwd. En dat is mentaal best wel eens zwaar. Als je een overdekt bad hebt, zit er veel meer continuïteit in. Dat heeft voordelen voor allerlei mensen. Voor verenigingen, voor ouderen, voor zieken en andere zwemmers. Ik weet echt niet waarom er hier op Tholen geen overdekt zwembad kan komen. Ik geloof niet dat het een kwestie van geld is. Als je er priori teit aan geeft, is er geld voor. Maar in feite onthoudt je burgers iets, het is een gemis." De trouwe bezoekers van De Spetter zijn echter dik tevreden over 'hun' badmeestersechtpaar. Voor hun 20- jarig dienstverband kregen dhr. en mevr. Jansen bloemen van diverse mensen en de badmeester werd vrij dag toegezongen door leerlingen van school voor bijzonder onderwijs De Veste die sportdag hadden. Als Jansen naar buiten gaat om de auba de in ontvangst te nemen, leeft hij helemaal op. Verkleed, zoals hij ook op menige foto staat. Met een hoed op hoort hij het 'lang zal hij leven' aan. Weer terug op zijn stoel zegt hij: Dat zijn nou prachtige kinderen. Zo spontaan. Daar kunnen wij wat communicatie betreft, nog heel wat van leren. Zoals veel vaker, sluit hij lang na de sluitingstijd van het zwembad de poort. "Wie alleen in het bad werkt om zijn uurtjes uit te zitten, die hoort hier niet." De landelijke fietsdag is op Tholen een fiasco geworden. Slechts negen mensen trotseerden zaterdagmorgen de harde en koude noordenwind (de thermometer hij Dacomex wees tien graden aan). Twee vertrokken er in Sint-Maartensdijk, de overigen in Poortvliet. Vorig jaar stapten ruim honderd mensen op hun tweewieler voor een rit over Tholen. Nely van Schilt van de streek-VVV Eiland Tholen vond het vooral jam mer van al het voorbereidende werk. "Enkele mensen zijn vanmorgen een route komen kopen om die nader hand, als het beter weer is, te rijden", vertelde ze. De 27 kilometer lange route was al in november gemaakt. Ze voerde vanaf het VVV-kantoor in de smalstad langs de molen van Robbe, de Smalzijweg, door Mal- land en de Rand naar Poortvliet. Ten zuiden van de provinciale weg ging het daar vandaan richting Vermuy- denweg, Strijenham, naarGorishoek en over het fietspad door de Pluim- pot terug naar het VVV-kantoor. Akkerbouwer E. Hage, die zijn bedrijf aan de Gorishoeksedijk had opengesteld voor het publiek, was beter tevreden. Een dertigtal mensen - ondermeer uit Almere en België - kwam een kijkje nemen en dat viel de familie Hage reuze mee. De bezoekers werd iets verteld over de economische situatie en over de his torie van de schuren, die nu dienst doen als aardappelcellen. Ze waren met posters van de land- en tuin bouw opgesierd. Over de opgestelde werktuigen werd eveneens uitleg gegeven. Bijvoorbeeld over de com putergestuurde sproeimachine, en over de automatische aardappelbe waarplaats. "Het was een gezellige dag", concludeert mevrouw Hage. Aanvankelijk was Jansen timmer man/voorman in de bouw. Maar ruim 25 jaar geleden moest hij in een zwembad de voet van de 3- meter duikplank verzwaren. Toen werd hij gegrepen door het 'zwemvi- rus'. Sport zat er al langer in. Jansen voetbalde namelijk in het eerste pupillenelftal van Tholense Boys en was zelf nog jeugdleider bij de geel zwarten. In 1971 haalde hij zijn diploma zwemonderwijzer. "Om aan de opleiding in Breda te mogen beginnen, moest je voorzwemmen. Als je aanleg had, mocht je blijven", vertelt Jansen. "Ik had alleen maar een militair zwemdiploma, maar van tevoren oefende ik veel en leer de ik zelf wat uit boeken. Bij het voorzwemmen wilden ze niet gelo ven dat ik alleen een militair zwem diploma had. Ik mocht blijven en in de wintermaanden kreeg je dan les. Dat duurde twee jaar. De stageplaat sen moest je zelf maar opzoeken en daarop werd je ook niet beoor deeld." De Thoolse badmeester liep stage in het zwembad te Vrederust en leerde hier veel van mevr. Nijs- sen. Nog voordat Jansen gediplomeerd was, vroeg de toenmalige gemeente secretaris T.C. Benou van Sint- Maartensdijk of Jansen in Haestinge badmeester wilde worden. Aanvan kelijk ging Jansen hierop in, maar hij werd toch onzeker en haakte af. In 1971 legde hij het eindexamen af. In 1972 volgde hij de opleiding tot zweminstructeur voor gehandicap ten. Daarop volgde een staatsexa men. Van 1972 tot 1975 werkte Jan sen als instructeur bij de werkgroep zwemmen Bergen op Zoom. Deze werkgroep verzorgde zwemlessen voor de Thoolse kinderen. Tenslotte Badmeester Jansen haalt grappen uit met de leerlingen van de school voor speciaal onderwijs de Veste. genoot de badmeester ook nog een opleiding in het besturen van een zwembad. Jansen kwam op een wat vreemde manier bij De Spetter terecht. "Ik stond op een dag te kijken bij de bouw van het zwembad. Toen kwam sportambtenaar P. v.d. Vlies langs om te gaan voetballen bij Tholense Boys", vertelt Jansen. "Vanuit de verte riep hij naar me: Is het naar je zin? En het was ook wel naar mijn zin. De sollicitatieprocedure voor badmeester liep toen al, maar ik had me niet ingeschreven omdat ik het salaris te laag vond. Maar Van der Vlies zei dat daarover te praten viel." In één avond, rond de tafel met de sportambtenaar en Benou - die inmiddels gemeentesecretaris van de nieuwe gemeente Tholen was geworden - ging Jansen accoord. Hij werd de badmeester van De Spetter. Daarbij werd wel bedongen dat Jan- sens vrouw, mevr. A. Jansen-de Pagter, de kassa voor haar rekening zou nemen. En zo is het gebleven. Mevr. Jansen werd, net als de bad meester zelf, een niet weg te denken onderdepl van De Spetter. "Zij heeft me altijti gesteund en soms gevolgd zonder weerwoord. Als ze dat niet gedaan had, was ik er al lang gele den mee gestopt. Dan gaat zoiets niet", prijst Jansen zijn echtgenote. "Dat zeg ik niet als haar man, maar als badmeester. Ze was bovendien een sfeerbepaler voor De Spetter." De badmeester lijkt in die twintig jaar niet veel veranderd zoals hij in zijn stoel in het kantoortje van het zwembad zit. Hetzelfde kan gezegd worden van zijn beleid en lessen in het zwembad. Hij krijgt van de gemeente veel ruimte voor de plan nen die hij wil uitvoeren. En dat heeft Jansen ook nodig. "Ik ben niet een gewone ambtenaar en ik kan me niet in een keurslijf laten duwen. Nog steeds heb ik dat vrije van die timmerman. En daarom ben ik ook blij dat ik die armslag heb gekregen om mijn werk te doen, zoals ik het goed acht. Wel binnen bepaalde lij nen natuurlijk", zegt hij. Volgens de Thoolse badmeester is het leren zwemmen niet alleen een kwestie van strekken, spreiden en sluiten. "Ik ben op Tholen zo'n beet je begonnen met het technisch zwemmen en dat heb ik doelbewust gedaan met hulp van mevr. De Veth uit Moerstraten. Tot dan toe was het vaak zo: als je je maar kunt redden in het water", legt hij uit. "Je moet niet vergeten dat we een omslag

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 11