Veteranen Smerdiek in finale Hassan Eljilali Toertocht naar Halsteren over 300 km Vosmeer-teams volop in mineur St. Annaland krijgt uitstel van executie Setalland kampioen poule A Aquasteps bij Agger Halsteren Aquaj ogging vereniging groeit in rap tempo IF "MEULVUET" THOLEN Smash 2 in gevecht om plek 5e klas van zeven Tholenaren Verrassende winst tweede team Emergo Smerdiek E wint eigen toernooi Tholencup is voor WHS, Smerdiek en Stavenisse Koersballen voor ouderen Marius Bal naar de halve finale keepen Valpartij kost topklassering Kuzee tweede Frans Hommel beste Zeeuw bij tijdrit R. Schrauwen komt uit op NK fietscross Eendracht net door naar 2e ronde beker Zaterdag a.s. Dammentocht Donderdag 11 mei 1995 EENDRACHTBODE, DE THOQLSE COURANT 21 Wielrennen Tweede klas met Tholen onhaalbaar Na de gevoelige aderlating van vorig jaar krijgt Tholense Boys opnieuw te maken met een behoorlijk verlies. De 31-jarige Hassan Eljilali, die vanaf zijn jeugd een vaste kracht was bij de Thoolse derde klasser, verruilt zijn shirt voor dat van Halsteren. De Brabantse hoofdklasser ziet zelf een oud-Tholenaar vertrekken. Spits Ad Gladdines vertrekt naar het ambitieuze Veere. Ook Erwin de Nijs is door Veere benaderd. Niet voor de poen Erwin de Nijs De reserve-elftallen van Vosmeer hebben een uitermate 'slecht seizoen achter de rug. Uit de eindstanden van de voetbalcompetitie blijkt, dat geen enkel team méér dan vijftien punten heeft behaald uit 22 wedstrijden. Een dieptepunt in de 49-jarige historie van de club, die toch al is geconfronteerd met de degradatie van het standaard team. Afdelingsvoetbal Slangen voor hogedrukreinigers Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Korfbal Verdubbeling van het aantal leden SAJV Vermoeiend Zaalvoetbal Dames Ruucstoppelen bijna kampioen Tennis Spanning Lastige klus Tafeltennis Smadelijk Onstuitbaar Puntendeling TOV Denksport Motorsport Atletiek Huib Knuist en Adri van Splunter organiseerden op het sportpark van voetbalvereniging Smerdiek het jaarlijkse veteranentoemooi. Acht teams streden in twee poules. Smer diek won in poule A al haar partijen en plaatste zich voor de finale. In deze eindstrijd moest Smerdiek het opnemen tegen Hoek, die in poule B alleen tegen WHS een punt ver speelde. In de spannende finale bleven doel punten uit. De kopsterke Frans Gabriels zorgde wel voor gevaar, maar kwam niet tot scoren. Hoek leek de wedstrijd te gaan beslissen, toen de bezoekers een terechte straf schop kregen toegewezen, maar spits Piet de Koeier van Hoek miste doel. Een strafschoppenserie moest de beslissing brengen in deze finale. Smerdiek verzuimde tot drie keer toe om het toernooi als winnaar af te sluiten. Bij de negende strafschop faalde Smerdiek en wist Hoek wel te profiteren. Door deze overwinning won Hoek voor de derde keer op rij de wisselbeker. De sportieve win naars stelden echter voor om de tro fee pas bij 5 keer winst definitief uit te reiken, zodat volgend seizoen opnieuw gestreden kan worden om de bokaal. Erelid Willem Robbe reikte de bekers uit aan de deelne mers, waarna de organisatie de spe lers en scheidsrechters bedankten voor de sportieve en gezellige mid dag. Uitslagen poule A: Smerdiek-Wol- phaartsdijk 1-0, Wemeldinge-SPS 1-0, Smerdiek-Wemeldinge 1-0, Wolphaartsdijk-SPS 1-3, Smerdiek- SPS 2-1 en Wolphaartsdijk-Wemel- dinge 1-1. Uitslagen poule B: WHS-Bruse Boys 0-0, Hoek-Stavenisse 4-0, WHS-Hoek 0-0, Bruse Boys-Stave- nisse 1-3, WHS-Stavenisse 4-1 en Bruse Boys-Hoek 0-4. Eindstand: 1. Hoek 7 punten, 2. Smerdiek 6 pt, 3. WHS 4 pt, 4. Wemeldinge 3 pt, 5. SPS 2 pt, 6. Stavenisse 2 pt, 7. Wolphaartsdijk 1 punt en 8. Bruse Boys 1 punt. Hassan Eljilali Hassan Eljilali was uitgekeken bij Tholense Boys. "Op korte termijn is het niveau van tweede klas voor Tholen absoluut niet haalbaar. In de derde klas raak ik uitgekeken. Steeds hetzelfde niveau met beken de tegenstanders. Daarnaast staat de mentaliteit van de jeugd me ook niet aan. Dit seizoen weigerden jeugd spelers om voor het hoofdteam te spelen. Zoiets is onbegrijpelijk. Toen ik jeugdspeler was, vond je het een eer om voor het eerste elftal te spelen. Het bestuur zou ook meer aandacht aan het vlaggeschip moe ten schenken, zodat jeugdspelers er tegen opkijken. Het bestuur heeft op papier een goed jeugdplan, maar het werkt niet. Anderen plukken de vruchten. Zo vertrekt ook een geta lenteerde speler als Stephan Maas naar Halsteren." Enkele maanden geleden al besloot Hassan Eljilali de vereniging te ver laten en deelde hij zijn besluit mee aan de trainer. "Ik ben geen persoon om mij zelf aan te bieden bij clubs", vertelt de inwoner van Steenbergen. "Maar nadat ik het verteld had tegen iemand die redelijk goede contacten heeft in de voetbalwereld, kreeg ik al snel een telefoontje. Naast Halste ren toonde ook WC '68 interesse", aldus Hassan. "Het is een uitdaging om in de hoofdklas te gaan spelen", vervolgt hij. "In principe ben ik aangetrokken voor een verdedigende positie. De concurrentie wordt groot, maar ik denk toch een basisplaats te kunnen afdwingen. Ik ga niet naar Halsteren voor de poen. De sportieve verbete ring is voor mij veel belangrijker", zegt Hassan Eljilali. "Zo'n waardevolle speler verliezen, komt hard aan", reageert bestuurslid Piet van der Vlies. "Het was jaren lang een gouden en drijvende kracht voor Tholense Boys." Hassan gaat er zelf vanuit, dat hij volgend seizoen samen met zijn oud-ploeggenoot Erwin de Nijs bij Halsteren gaat spelen. De Nijs over weegt echter naar tweedeklasser Veere te gaan. Maandagavond had de Tholenaar een gesprek met het bestuur. "Ze willen mij graag heb ben. Het is een club met enorm veel ambitie", vertelt Erwin de Nijs. Naast de ambitie beschikt Veere over veel geld en weinig ambiance. Gemiddeld komen er nog geen 100 toeschouwers op een wedstrijd af. Toch doet het bestuur er alles aan om hogerop te komen. De buidel geld is zelfs zo groot dat hoofdklas ser Halsteren, ondanks een verbe terd aanbod, ster-speler Ad Gladdi nes ziet vertrekken naar Veere. Ook Erwin de Nijs laat doorschemeren open te staan voor een overschrij ving naar de tweedeklasser. "Het spelen op zaterdag is ook een voor deel", aldus De Nijs, die deze week zal beslissen of hij op het aanbod ingaat. Toerclub Tandje Bij uit St.Maar- tensdijk nam zaterdag deel aan een toerrit over 300 kilometer vanuit Ossendrecht. Voor deelname aan Parijs-Best-Parijs is het verplicht om eerst deze rit te rijden. Mas Andriesse, Kees v.d. Berge, René Hoek, Leo Zoon en de 65-jarige Arjaan den Braber stonden 's mor gens om half zes aan het vertrek. Al i om 4 uur waren de Thoolse fietsers vanaf het eiland vertrokken. Naast de leden van Tandje Bij reden de Tholenaren Sjaak Dekkers en Rob Schouten als gastrenners mee. In Ossendrecht stonden in totaal 54 deelnemers aan het vertrek. Via Zuid-Beveland werd er naar Veere gereden, waar de eerste rust was. Vervolgens ging het via de Zeeland- brug naar Schouwen-Duiveland, waarna via de Brouwersdam naar Ouddorp werd gekoerst, waar weer een pauze was ingelast. Vanuit Oud dorp werd onder de stralende zon in de Hoekse waard gereden. Via de Dordse Kiltunnel en de Moerdijk- bruggen ging men naar Zevenberg- schenhoek, waar voor de laatste maal werd gerust. In Ossendrecht aangekomen, stonden er 330 kilo meters op de dagteller. Door het uit stekende fietsweer werd de monster rit afgelegd in een gemiddelde van 29.1 kilometer per uur. Ondanks het droge weer waren er toch 8 lekke banden. Mas Andriesse en Leo Zoon waren met twee lekke banden de Thoolse pechvogels. Zij werden van nieuw materiaal voorzien door Ber- tus Zwagemaker die de volgwagen bestuurde. René Hoek wist de tocht niet te voltooien. Hij had teveel last van de warmte en kneep de remmen na 215 kilometer in. Het seizoensklassement van Tandje Bij wordt aangevoerd door Kees v.d. Berge met 894 kilometer. Hij wordt op de voet gevolgd door Jan v.d. Reest (874 km). Derde is Leen Giljam (839 km). Op grotere ach terstand volgen vervolgens René Hoek en Leo Zoon. Het tweede elftal deelde volop in de malaise van het eerste. In de derde klasse reserve (308) eindigde het team op de laatste plaats met maar 5 punten. Er werden slechts twee wed strijden gewonnen. Vorig seizoen werd men nog vijfde en het jaar daarvoor zelfs tweede. Ondanks de laatste plaats wordt degradatie ont lopen, doordat het derde team in dezelfde klasse uitkwam. BSC 4 degradeert uit deze afdeling, terwijl kampioen Steenbergen 3 promo veert. Steenbergen 3 22 37 76 - 29 NSV 2 22 35 67 - 33 Halsteren 3 22 30 87 - 69 Cluzona 2 22 29 63 - 36 Meto 3 2 2 24 45 - 43 Nw. Borgvliet 2 22 21 60 - 49 MOC17 4 22 21 46 - 40 DIOZ3 22 20 49 - 54 WW '67 2 22 16 44 - 69 HSC'28 2 22 13 35 - 63 BSC 4** 22 9 51 - 72 Vosmeer 2 22 5 20 - 86 - 4 punten in mindering Vosmeer 3 stelde pas op de laatste competitiedag het derdeklasser schap veilig en voorkwam daarmee, dat alle Vosmeer-reserves in de nieuwe competitie op het laagste niveau zouden moeten uitkomen. De derde keus vecht al drie seizoe nen tegen de degradatie. In de klasse 311 viel het doek voor Divo 3 en Noordhoek 2. Promotie was er voor kampioen Devo 2. Devo 2 22 36 71 - 34 Virtus 5 22 32 86 - 39 SVC 2* 22 31 82 - 35 Internos 6 22 30 59 - 23 MOC'17 7 22 30 69 - 39 Klundert 2 22 26 62 - 36 Hoeven 3* 22 22 59 - 54 Steenbergen 4 22 15 43 - 76 Vosmeer 3 22 12 49 - 76 Sprundel 5 22 10 32 - 80 Divo 3 22 9 28 - 72 Noordhoek 2 22 7 29 - 105 - 2 punten in mindering Met 15 punten boekte Vosmeer 4 binnen de vereniging het beste com petitieresultaat. Dat leverde de acht ste plaats op in de vierde klasse reserve (401Het jonge elftal kwam voor het tweede seizoen in de com petitie uit. Vorig jaar eindigde men gedeeld negende in dezelfde afde ling. De titel was dit seizoen voor Schijf 2. Schijf 2 MOC '17 9 Steenbergen 5 FC Bergen 4 Dosko 5 Kruisland 2 Rimboe 2 Vosmeer 4 NSV 4 Halsteren 6 Moerstraten 2 Welberg 2* - 2 punten in mindering Het vijfde team, de veteranen van Vosmeer, kenden evenmin een roos kleurig seizoen. Toch deden ze het in klasse 403 beter dan vorig jaar: de achtste plek betekent een stijging met twee plaatsen. Daarvoor waren 13 punten toereikend. Het elftal werd zowat het hele seizoen geplaagd door een gebrek aan spe lers en trad regelmatig onvolledig aan. De titel in deze klasse ging naar Kruisland 3. Kruisland 3 Cluzona 4 Lepelstr. Boys 3 Steenbergen 7* Odio 5 Meto 6 NVS 4* Vosmeer 5 Val Aan 2 Nw. Borgvliet 5 FC Bergen 5* Vivoo 3 - 2 punten in mindering Slabbecoomweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 01660-3497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. 22 36 68 - 24 22 35 82 - 37 22 30 81 - 44 22 29 109 - 46 22 29 61 - 46 22 23 61 - 61 22 21 57 - 40 22 14 56 - 50 22 14 49 - 108 22 13 43 - 81 22 9 30 - 76 22 5 27 - 111 22 39 106 - 26 22 35 84 - 35 22 30 90 - 48 22 28 64 - 47 22 23 55 - 61 22 22 59 - 55 22 17 48 - 58 22 15 39 - 74 22 14 31 - 68 22 13 40 - 68 22 13 39 - 74 22 13 42 - 83 Het tweede team van korfbalvereniging Emergo pakte tot aan het duel tegen Kor- batjo nog maar één punt in de veldcom- petitie. Op papier was de uitwedstrijd tegen de subtopper uit Oud-Beijerland dan ook een verloren zaak. Het pakte echter heel anders uit. Emergo speelde verrassend sterk en liep zelfs uit tot l -7. Korbatjo begon veel te laat aan het tegenoffensief en zo werd de eindstand 5-9. Marrie de Groote, Karen Verduit en Anneke Bethlehem scoorden elk twee keer voor Emergo. Kristian van Heems kerk, Erwin Stapel en Gerrie Anthonisse maakten de drie overige doelputen. Emergo 1 - dat de veldcompetitie zo sterk begon - moet op zijn tellen gaan passen, wil het team niet degraderen. Ook de wedstrijd tegen Kieviten ver schilde niet van de voorgaande partijen. Na een kortstondige voorsprong van 2-4 nam de Fijnaartse ploeg het initiatief over en won tenslotte met maar liefst 6- 18. Dicky van der Linden scoorde twee maal voor het Thoolse team en de overi ge doelpunten kwamen van Jessica de Rijke, Marco van den Hoek, Jan Duine en Maddy Muis. De E-pupillen van Smerdiek zijn win naar geworden van hun eigen toernooi. Daaraan deden verder Stavenisse, NVS. Rillandia en WC '68 aan mee. Smerdiek miste één punt door een 1-1 gelijkspel tegen NVS. Desondanks won de organi serende ploeg met zeven punten uit vier wedstrijden en met een doelsaldo van tien voor en één tegen. Stavenisse werd tweede met vijf punten en een doelsaldo van vier voor en één tegen. Deze ploeg verloor van Smerdiek en speelde gelijk tegen NVS. In Nieuwdorp won dinsdagavond wielrenner Frans Hommel uit Oud- Vossemeer het Zeeuws kampioen schap tijdrijden voor B-amateurs. Hij overbrugde het parcours van 19,2 kilometer in 27 minuten en 55 seconden. Frans treedt door het ver overen van de titel in de voetsporen van zijn broer Jack, die eerder het Zeeuws kampioenschap won. Jack wist zijn titel niet te prolongeren en eindigde op een achterstand van 59 seconden op een tweede plaats. Bij de wedstrijd voor recreanten nam triathleet Jochem Kuzee aan de wedstrijd deel. Hij eindigde in zijn categorie op een vierde plaats. De St.Annalander liet de klok stil staan op 28 minuten en 14 seconden. Ronde Rilland. Toerclub Rilland organiseert zaterdag in samenwer king met TMZ de Ronde van Ril- land-Bath. Het parcours te Bath bestaat uit een ronde van 3 km. De C-trimmers beginnen om twee uur op de 40 km en om half vier starten de A- en B-trimmers op de 70 km. Inschrijven kan in café Land en Scheldezicht te Bath. De St. Maartensdijkse aquajog- gingvereniging (SAJV) kan zich verheugen in een sterk toenemen de belangstelling. Het ledental steeg sinds het begin van de ver eniging (enkele maanden geleden) van zo'n 20 tot 45. Voorzitter Annemieke Visser uit Sint-Maar tensdijk schrijft de groeispurt van SAJV toe aan de toegankelijkheid van de sport voor oud en jong en het (vooralsnog) ontbreken van een wachtlijst. "Aquajogging is een sport waarbij je de spieren van je benen wel belast, maar op een andere, lichtere manier", verlelt mevr. Visser. "Daar door kunnen ook oudere mensen gemakkelijk meedoen." Secretaris Monique Snepvangers uit Sint- Maartensdijk vult dit aan: "Boven dien is de kans op blessures bij aquajogging veel kleiner dan bij sporten buiten het water." Het bestuur van de jonge vereniging bestaat behalve uit mevr. Visser en mevr. Snepvangers uit penning meester Paco Telderman uit Tholen en de dames Wil Gebraad en Ria Giljam uit Sint-Maartensdijk. SAJV heeft leden uit de smalstad zelf, maar ook uit Tholen, Scherpenisse en Halsteren. "Een van de deel neemsters studeert in Middelburg, maar komt op dinsdagavond speci aal voor aquajogging naar Sint- Maartensdijk", vertelt de trotse voorzitter. De SAJV is niet gericht op prestatie, wat wil zeggen dat iedereen kan stoppen wanneer het te vermoeiend wordt. Het gaat voor een groot deel om de gezelligheid. "Dat wil niet zeggen dat het niet vermoeiend is. Als je uit het water komt, dan voel je je benen echt wel zitten", zegt mevr. Visser. De lessen zijn in twee stuk ken verdeeld. Eerst worden er in het ondiepe gedeelte van het zwembad warming-ups gedaan onder begelei ding van Telderman die sportonder- wijs studeert aan het Zoomvlietcol- Igge. Daarna gaat het gezelschap naar het diepe voor het eigenlijke aquajoggen dat onder leiding staat van badmeester Dick de Vreugd uit Scherpenisse. Met een speciale band van natuurrubber om, worden er oefeningen gedaan. De band (die dezelfde functie vervult als het 'plankje' bij zwemlessen) wordt om de middel gebonden en zorgt ervoor dat de aquajoggers blijven drijven. In de wintermaanden wordt een pro gramma in de sportzaal gevolgd. SAJV hanteert in principe geen leef tijdsgrens. De oudste deelnemer die deze sport eens uitprobeerde is 73 jaar. Tot nu toe hebben zich alleen dames aangemeld bij de vereniging. Mevr. Visser zegt het te waarderen als er ook heren bij kwamen. Nu trainen de leden in drie groepen op dinsdagavond in zwembad Haestin- ge. Als er nog meer leden bij komen, zal de vereniging waarschijnlijk ook op de woensdagavond gaan aqua joggen. Voor aanmeldingen en informatie kan men bellen met 01666-2884 of-3015. De stand in het totaal kilometerklas sement is: IRené Hoek 1279 km), 2. Kees v.d. Berge (1199 km), 3. Arjaan den Braber (1099 km), 4. Marty den Haan (994 km) en 5. Leen Giljam (969 km). De Sint-Maartensdijkse fietscrosser Raymond Schrauwen komt zondag 21 mei uit op het Nederlands kampioen schap dat georganiseerd wordt door de Flying Devils in Made. Dit NK geldt tevens als kwalificatie voor het Europees en het wereldkampioenschap in respec tievelijk Frankrijk en Colombia. Aan het NK in Made doen behalve crossers uit de regio ook diverse Europese en wereld kampioenen mee. De wedstrijden wor den verreden op de fietscrossbaan op sportpark de Schietberg. De heren van Eegedima kwakkel den het weekeinde door. Alleen het eerste team wist winst te beha len. De heren St. Annaland wisten nog even aan degradatie te ont snappen, maar de laatste wed strijd is van groot belang. Het tegendeel is waar voor de dames van De Ruucstoppelen die haast onstuitbaar schijnen en ook Yer- seke over de knie iegden. Nadat eerder Smits Boys overtuigend het kampioenschap van poule B veroverde, is Setalland in de A-poule winnaar geworden. De St. Annalanders, die zon dag tegen Hof van Holland (kampioen van vorig jaar) uitkwamen, hadden aan een gelijkspel genoeg. Naaste concurrent l'Esperance stond namelijk op één punt achterstand, maar Setalland had een beter doelsaldo. Het bleek echter niet nodig te zijn dit saldo uit te rekenen. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op en aan beide zijden deden zich kansen voor om te scoren. Met name Hof van Holland kreeg een paar fraaie mogelijkheden. Met goede en snel uitgevoerde counters bracht Ad de Keizer 0-2 op het scorebord voor Setalland. Marco Scherpenisse maakte er met twee treffers nog voor rust 0-4 van. In de tweede helft haalde Johan Schot, de beste speler aan de kant van Hof van Holland, de nul van het scorebord: 1-4. Hierop probeerde Hof van Holland door te stoten om zo langszij te komen, maar dat mislukte. Setalland liep met een hat trick van Leon van den Oude uit naar 1 - 7. Johan Schot pikte nog een graantje mee en maakte er 2-7 van. Het leed was echter al geschied en De Keizer bepaalde de eindstand op 2-8 voor de St. Annalan ders. Daardoor treedt deze ploeg op 21 mei in het strijdperk tegen Smits Boys om het algemeen kampioenschap. Dan spelen ook Batavieren (de voorlaatste uit de A-poule) en Pinocchio (nummer twee in de B-poule) tegen elkaar in een pro- motie-degradatieduel. De overige uitslagen in poule A: Noord- poort-Internationals 6-1, Batavieren- Kaai 2-8, de wedstrijd van l'Esperance tegen The Limit werd gestaakt wegens commentaar op de scheidsrechter. In poule B waren de uitslagen: de Kroon- Pinocchio 3-8, Standaard Tholen-'t Koe peltje 13-1. Smits Boys-Kaai j Boys 6-1, Dalem-Calellas 8-5. De Tholencup voor junioren - die zaterdag werd georganiseerd door WHS te Sint-Annaland - leverde gelijkmatig verdeelde ranglijsten op. Noad dat als enige in alledrie de categorieën meedeed, kwam er wat bekaaid vanaf en werd geen enkele keer winnaar. De meeste deelnemers telde de poule van C-junioren. Daar aan deden Stavenisse, WHS, SPS, Smerdiek, Vosmeer Cl, Vosmeer C2 en Noad C/D mee. Stavenisse ging met de eer strijken. Deze ploeg won allezes wedstrijden met een doelsaldo van vijftien voor en twee tegen. De overige ploegen eindig den: 2 Vosmeer Cl negen punten; 3 SPS zeven punten; 4 WHS zes pun ten; 5 Smerdiek zes punten; 6 Vosmeer C2 twee punten; 7 Noad nul punten. Bij de B-junioren bleef de deelname beperkt tot Smerdiek en Noad B/C. Het duel werd gewonnen door Smerdiek met 5-2. De A-junioren moesten het met z'n drieën uitvechten: WHS, SPS A/B en Noad A'B. De Sint-Annalanders bleven ongeslagen en klopten SPS met 3-0 en Noad met 1 -0. Noad won met 3-1 van SPS en bezette daarmee de tweede plek. WHS won met vier punten. Om half twee werden de prijzen uitgereikt bij de C-junioren. De overige ploegen kwamen om half vijf aan de beurt. Uitslagen van de wedstrijd in Oud-Vos- semeer: Mevr. C. Free en mevr. Lind- hout 37 p; mevr. C. van Mierlo en mevr. Klippel 36 p; mevr. L. van Poortvliet en W. Lindhout 26 p; mevr. Van Dijke-de Wilde en mevr. M. v.d. Zande 25 p; mevr. Hermans en J. Geuze 24 p. Tholen: L. Soomers en J. Geuze 35 p; mevr. R. Burrows en P. Schot 28 p; mer. S. Hoven en D. Schellinger 22 p; mevr. F. Schellinger en H. Bal 15 p; mevr. A. Bal en mevr. C. Praat 12 p. Sint-Maartensdijk: J. Geuze en L. Kloet 34 p; A. Leemreijze en C. van Gor- sel 28 p; mevr. Van Splunter en C. van Haaften 25 p; mevr. Wolse en mevr. Dane 21 p; mevr. Van Driel en A. van Splunter, en emvr. Free en mevr. Ver schoor 14 p. Het eerste herenteam van Eegedima was het enige dat winst boekte. De Tholena ren speelden tegen Rhoomburg uit Lei den en wonnen met 4-2. Jan Moerland en Michel Gorse haalden elk hun enkelspel binnen en ook de dubbels van Pieter Pot ter met Moerland en Mark Zuidweg met Gorse gingen naar Eegedima. Zuidweg en Gorse speelden een spannend duel. Ze kwamen één set achter te staan en keken in de tweede set tegen een 4-5 en 15-40 achterstand aan. Toch wisten de Thoolse heren er nog een tie-break uit te halen en die werd gewonnen. Ook de derde set werd in de tie-break beslist in het voor deel van Eegedima. Heren 2 van Eegedima verloor van Haagse Beemd uit Breda met 1-5. Leen van As won zijn enkelspel verrassend met 7-6, 2-6, 7-5. Mark Almekinders en René Verspuy verloren hun duels. In het dubbelspel was de Thoolse ploeg al even onfortuinlijk. Gerard Polderman en Ver spuy gingen met 6-3, 6-4 tenonder en ook Leen van As en Almekinders dolven het onderspit in een driesetter. Het vierde herenteam van Eegedima ont moette Zierikzee en moest daarin zijn meerdere erkennen. Ching-Hei Chong verloor daarbij fors met 0-6, 1-6. Ook de derde herenploeg moest de punten uit handen geven. De voorlaatste wedstrijd van het eerste herenteam van St.Annaland stond in het teken van degradatie uit de hoofdklasse. De Sint-Annalanders mochten niet ver liezen in de uitwedstrijd tegen Souburg. Arie Suarez begon in het enkelspel en won de eerste set ruim met 2-6. In de tweede set gingen de spelers gelijk op, maar in een spannende tie-break ver zilverde Suarez het punt. Leen Goedege- buure komt steeds beter in vorm en won zijn eerste set met 4-6. De tweede ging met 1-6 naar St.Annaland. Marco Bolier speelde tegen een geroutineerde tegen stander die geen fouten maakte. Bolier verloor dan ook met 6-2 en 6-3. Het der de punt voor St.Annaland werd binnen gehaaid door Cent van Dijke. Hij won de eerste set met 3-6, verloor de tweede met dezelfde cijfers en won de derde set weer met 3-6. In het dubbelspel gingen Suarez en Goedegebuure goed van start en kwam op een 2-5 voorsprong in de eerste set. Die laatste game bleek echter een brug te ver en na een spannende tie-break moest het duo de setwinst alsnog uit han den geven. In de tweede set ging de strijd gelijk op, maar Suarez en Goedegebuure kwamen niet goed in de wedstrijd en ver loren ook nu nipt met 7-5. Bolier en Van Dijke verloren hun dubbel ruim in twee sets van 6-1Met dit 3-3 gelijkspel krijgt St.Annaland nog uitstel van executie. Omdat zowel Yerseke als Duiveland ver loren met 6-0, blijft het tot de laatste wedstrijd spannend. Yerseke staat nu onderaan met negen punten. Dan volgen St.Annaland met tien pun ten, Duiveland met dertien punten en Souburg met vijftien punten. Aangezien er zes punten per wedstrijd te halen zijn, komen al deze ploegen nog in aanmer king voor degradatie. Twee moeten er uiteindelijk afvallen. Daarom is zaterdag de thuiswedstrijd van St.Annaland tegen 't Halve Maantje uit Goes erg belangrijk. pe heren van St.Annaland 2 stonden zaterdag eveneens voor een lastige klus. Om koploper te blijven was een gelijk spel tegen naaste concurrent 't Halve Maantje 3 het minimum. De St.Annalan- ders kregen een tegenslag te verwerken. Ze moesten het doen zonder de gebles seerde Adri Goedegebuure. Dirk West dorp won zijn enkelspel met 6-4 en 6-1 Wim Bazen verloor echter met 3-6 en 0- 6. Maar doordat Henk Giljam ten onder ging met 4-6 en 0-6 en ook Thijs Fase in een spannende driesetter nipt verloor met 4-6, 6-4 en 3-6, was de stand uit even wicht. De beide dubbels moesten gewon nen worden. Dat bleek voor Bazen en Giljam een onbegonnen zaak. Ze verlo ren ruim met 1 -6 en 2-6 van de sterk spe lende Goesenaren. Fase en Westdorp wonnen in een driesetter de winst nög wel naar zich toe te trekken (de laatste set werd 6-4), maar dat was niet genoeg en 't Halve Maantje won met 2-4. De Goese ploeg neemt daarmee de leiding over en met nog één wedstrijd te gaan, Twee jeugdige doelmannen van Tholense Boys deden onlangs mee aan de regionale keeper-demonstra tiedag in Den Bosch. Voetbalvereni ging BLC en keeper Frans Hoek tekenden voor de organisatie. Michel Nelen van Tholense Boys C en Marius Bal van de Dl waren twee van de 400 doelverdedigers van acht tot 23 jaar die meededen in de strijd om de titel 'beste keeper van Nederland', 's Morgens werden er oefeningen gedaan waaruit bleek wat er van de doelmannen verwacht werd. Na de lunch ging de competi tie van start. 'Keepermoord' was de naam die dé duels kregen van spe lers die al eerder meededen aan deze wedstrijden. In duels van één tegen één streden de doelmannen om de meeste punten. Michel Nelen haalde het niet, maar Marius Bal werd groepswinnaar en kreeg daardoor een plaats in de halve finale die op 26 mei in Den Bosch wordt gespeeld. kunnen alleen een misstap van 't Halve Maantje en een royale overwinning van St.Annaland deze stand nog veranderen. St.Annaland organiseerde onlangs het openingstoernooi voor de middelbare- schooljeugd. Vijf jongens en evenveel meisjes werkten enkel-, dubbel- en mixeddubbelspelen af. Tussendoor werd er wat gedronken en na afloop kreeg iedereen een ijsje. Er werd gespeeld voor de eer, want prijzen waren er niet. Voor de teams van Jacoba van Beieren was het weekeinde redelijk goed. Alleen het tweede en derde herenteam in de lan delijke competitie, leden verlies. Het eerste landelijke herenteam speelde uit tegen Souburg 4. Noud Hogendoom, Johny Geluk, Martin Oosdijk en Matthijs Steenpoorte wonnen met 2-4. Een smadelijke nederlaag was wegge legd voor het tweede herenteam. Edward van Leemput, Edward op den Brouw, Theo de Hond, Danny Oosterbaan en Eric de Rooij hadden tegen Polanen 4 uit Klundert geen schijn van kans en moes ten alle punten aan de tegenstanders laten: 0-6. De poule is te zwaar voor deze ploeg. Hetzelfde kan gezegd worden van het herenteam Jacoba van Beieren 3. Marius Terol, Martin de Haan, René van Kam pen en Rien Meerman speelden uit tegen 't Halve Maantje 4 uit Goes en moesten daar ook alle punten laten: 6-0. In de districtscompetitie deed de eerste herenploeg goede zaken. Rimo Bocxe, Marcel Bentvelsen, Kees Lindhout, George Meeuwsên en Frank Vingerhoets wonnen met 2-4 van Westerschouwen 2. Heren 2 van Jacoba van Beieren (Leen Steenpoorte, Johan Dorst, Leon Hertogs en Bert Lindhout) ontving De Ruucstop pelen 3 uit Sint-Philipsland en won met 5-1. Het damesdubbelteam bezocht Zer Oirts te Serooskerke. Liesbeth Broekhuizen, Cocky Barth, Lia Meerman en Loes Padt wonnen overtuigend met 0-4. Niets en niemand lijkt het eerste dames team van De Ruucstoppelen te kunnen stoppen. Ook Yerseke moest op eigen baan buigen voor de Sint-Philipslandse dames die wederom geen enkele set weggaven. Leni Verwijs en Elly van Dij ke kregen weliswaar goed tegenstand, maar met 2-6 en 4-6 was een derde set niet nodig. Betsie Huijsmans en Lydie Kot moesten nog even in de wedstrijd komen, maar ook zij wonnen met 4-6 en 2-6. Will van Iwaarden en mevr. Kot hadden vervolgens weinig moeite met hun opponenten en wonnen in twee sets van 3-6. Het verzet van de tegenstanders van mevr. Verwijs en mevr. Huijsmans was na de eerste set gebroken: 4-6 en 0- 6. De volgende opponent van dames van De Ruucstoppelen is Westkapelle dat op de tweede plek staat. Als De Ruucstop pelen dit duel wint, mogen de dames zich kampioen noemen. Eenmaal winst en twee gelijkspelen. Dat was de oogst voor het tweede damesteam van TOV. Tegen Souburg 6 hadden de Oud-Vossemeerse speelsters 3 drieset ters nodig om te winnen. Jessie Aarden en Corrie Egberts wonnen in twee sets met 6-2 en 6-3. Hennie Niemantsverdriet en Abra van Vossen klopten hun tegen standers met 6-1, 3-6 en 6-4, terwijl mevr. Aarden en mevr. Niemantsverdriet met 6-4, 1-6 en 0-6 wonnen. Tenslotte haalden ook mevr. Egberts en mevr. Van Vossen winst met 4-6, 6-3 en 6-1 TOV 2 speelde ook een uitwedstrijd tegen Axel en dat duel eindigde in een puntendeling. Mevr. Aarden en mevr. Egberts verloren met 6-3 en 6-2. Mevr. Niemantsverdriet en mevr. Van Vossen wonnen met dezelfde cijfers. Mevr. Egberts en mevr. Niemantsverdriet klop ten hun opponenten in een driesetter met 6-4, 4-6 en 6-2. Mevr. Aarden en mevr. Van Vossen konden de winst niet naar TOV brengen en verloren met 4-6 en 3- 6. Ook maandag deelden de dames van TOV 2 de punten in een thuiswedstrijd tegen Vlissingen. Mevr. Aarden en mevr. v.d. Meer verloren met 3-6, 6-3 en 1-6. Mevr. Niemantsverdriet en mevr. Van Vossen trokken de stand weer gelijk door met 6-3 en 6-4 te winnen. Met het verlies van mevr. Egberts en mevr. Nie mantsverdriet (1-6 en 6-7) waren de Vlissingers weer in het voordeel. Maar mevr. Van Vossen en mevr. v.d. Meer zorgden voor een puntendeling door met 6-4 en 7-5 de laatste partij te winnen. Het eerste damesteam van TOV nam het op tegen Racket uit Vlissingen. Die ble ken een maatje te sterk en TOV verloor met 1-3. Mevr. Boonman en mevr. Tem pelaars verloren met 6-7 en 0-6. Ook mevr. Hommel en mevr. Van Driel gin gen tenonder met 3-6, 6-2 en 4-6. Mevr. Boonman en mevr. Van Driel werden geklopt met 6-3, 3-6 en 3-6. De eer werd tenslotte gered door mevr. Tempelaars en mevr. Hommel die met 7-5 en 6-0 wonnen. Het aspirantenteam van TOV dat in de Halsterse competitie uitkomt, heeft drie wedstrijden achter de rug. Van Smash 2 werd gewonnen met 9-1 en thuis werd ook Eegedima geklopt met 10-0. De par tij tegen De Ruucstoppelen ging verloren met 9-1. Het tweede herenteam van Smash '76 speelt in de vijfde klasse B morgenavond een promotie-degradatieduel tegen Bre da 3 uit de zesde klasse. De wedstrijd wordt in Etten-Leur gespeeld. Smash strijdt voor handhaving in de vijfde klas se. David van Driel kan vanwege een operatie niet meedoen en wordt vervan gen door Kees van Poortvliet. Die neemt het samen met Adri Aamoudse en Ad van 't Hof op tegen de Bredase ploeg. Zaterdag nemen een aantal spelers van Smash deel aan het Zeeuws kampioen schap in Kapelle. Er wordt zowel in het enkel- als het dubbelspel gespeeld. Van de senioren gaan Christian van 't Hof, Marco Saarloos en Ad Verhage naar Kapelle. Bij de junioren is de hoop van Smash gevestigd op Matthijs Bruijnzeel (Thools en Westbrabants kampioen), Gabriël Gunter, Peter Bazen en Anné van Dijke. De jeugd van Smash speelde zaterdag de laatste competitieronde. De eerste kadet- tenploeg, die zeker is van de kampioens titel, speelde thuis tegen Belcrum 4. Het werd 8-2 voor Smash. Gabriël Gunter ■was niet in vorm. Hij won slechts één enkelspel, maar de dubbel sleepte hij - samen met Peter Bazen - wel in de wacht. Bazen en Anné van Dijke wonnen al hun partijen. Een nederlaag was het lot van de junio ren van Smash 2. Zij ontvingen Roosen daal 3 en gingen met 3-7 ten onder. W. Stoutjesdijk, Arjan Ketting en P. de Boer wonnen elk één enkelspel. Smash 3 ontving Markiezaat 4 en boekte eveneens verlies. Het werd 3-7. Rudi Hage, Peter Dieleman en Jacky Polder man beslisten elk één wedstrijd in hun voordeel. Het beginnersteam van Smash speelde uit tegen Will van Zoelen en haalde een forse winst. Rob-Merijn v.d. Klooster, Leonard Ketting en Harm Westdorp zet ten hun beste beentje voor onder leiding van coach Huib v.d. Klooster en wonnen met 0-18. Damclub De Eendracht is ternau wernood door de eerste ronde van het landelijke bekertoernooi geko men. De Tholenaren versloegen in 's-Gravenpolder VDV uit Vlaardin- gen met 5-3. De Zeeuwse beker kampioen De Eendracht dankte de overwinning aan Leen Meerman die als enige zijn partij won. Meerman benutte een fout van zijn tegenstan der en sleepte zo de partij in de wacht. Zowel Toby Hage, André Kousemaker als Stef Baerends speelden remise. Daardoor blijft De Eendracht in de race voor de beker. Zwemschool De Agger uit Halste ren begint als eerste in de regio met aquasteps. Dit is steps (soort condi tietraining op een bankje) in het water. Op 19 mei kan men om acht uur een proefles volgen. Van 22 tot en met 28 mei kan men bij De Agger ook proeflessen zwemmen volgen. Voor informatie en afspraken tel. 01641-83932. Zaterdag a.s. organiseert toerclub Tandje Bij weer de Dammentocht over 150 kilometer. De rit is uitgezet in Zeeland en voert de fietsers over diverse dammen. Na de Pijlerdam is in Burgh-Haamstede een rustpauze ingelast. Vertrek is om 9.00 uur bij café Smerdiek op de Markt te St.Maartensdijk. Voor deelname hoeft men niet aangesloten te zijn bij een toerclub. Tandje Bij zorgt voor een volgwagen met reservemateriaal en gereedschap. Met deze auto kan ook kleding, eten en drinken worden meegegeven. De Dammentocht kan, naast de tochten van 200 en 300 kilometer die al vanuit Ossendrecht werden gereden, als voorbereiding worden gezien op de tochten waar aan Tandje Bij nog hoopt deel te nemen. Op het programma staan: Hoeven-Diest-Hoeven over 220 kilometer op 25 mei, de klassieker Luik-Bastenaken-Luik over 220 kilometer op 5 juni en de klassieker de Ronde van Vlaanderen over 225 kilometer op 1 juli. Belangstellen den voor deze tochten kunnen zich aanmelden bij Mas Andriesse, tele foon 01666-2933. Joey Moerland uit Stavenisse en Kevin v.d. Hoek uit Sint-Maartensdijk reden zondag een KNMV-crosswedstrijd op de Maasvlakte. Van de Hoek stond met 24 leeftijdgenoten achter het starthek. In de eerste manche reed hij naar de achttiende plaats, in de tweede werd hij veertiende. Ondanks de warmte werd er heel hard gereden. Moerland moest het tegen 28 concurre- ten opnemen. De eerste manche verliep prima. Tot twee ronden voor het einde reed de Stavenissenaar op de tweede plek. Maar hij kwam ten val en moest zodoende met de achtste plaats genoegen nemen. De tweede manche werd een teleurstelling, want Moerland kwam tot twee keer toe ten val. Jochem Kuzee uit Sint-Annaland is tweede geworden bij een triathlon-wed- strijd in Wierden. De wedstrijd telt mee voor het nationaal jeugd- en juniorencir cuit. Er waren twee series. Bij de finish bleek, dat Kuzee één seconde langzamer was dan de winnaar in de andere serie.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 21