Optochten 50 jaar bevrijding Donderdag 11 mei 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 'H -*■sgwt WS1 m g\ Op 5 mei 1995 trokken diverse optochten over het eiland ter herinnering aan het feit, dat 50 jaar geleden een eind kwam aan de Tweede Wereldoorlog. U vindt hier een beeldverslag van de optochten in Tholen, Poortvliet, St. Maartensdijk, Stavenisse en St. Annaiand. *5. VWÊÊ De St. Annalandse brandweer opende de optocht met een tank, die confetti afvuurde, maar ook rook ver spreidde en enorme knallen liet horen. Bram van Iwaarden, Han Ridderhof en Johan Elenbaas als bevrijders in de Voorstraat. i Met het uitbeelden van vredesduiven won groep 4 van de Rieburch de historische optocht. In de kist meester J. Uijtdewillegen. Vanuit het raamkozijn maakt dokter Janssen video-opnamen. Eerste rang voor deze kinderen op de Markt te Sint-Maartensdijk. Met een prachtig span paarden, trok deze 'Oranjekoets' veel bekijks in Tholen. De jeep met 'Canadese bevrijders' van groep 7 en 8 rijdt de Markt op. C.J.M. Electors maakt het V-teken. x De plattelandsvrouwen gaven het verschil aan tussen 1945 en 1995; de jongedame achter op de wagen aan de computer in plaats van aan een naaimachine. Jorn Elenbaas en zijn zusje Janita reden op deze mini-motor met zij span mee in de optocht. De wagen van de Poortvlietse middenstandsvereniging. 'Piloot' Hans van Dijke hangt uit de cockpit, ter- Peuterspeelzaal Olleke Bolleke in St. Annaiand nam met drie René van Oudenaarde, Jack Rijnberg en Harm de Wilde wonnen in de St. Annalandse optocht de eerste wijl Jan Niemantsverdriet tegen de wagen leunt. Onder het vliegtuig staan van links naar rechts) Johan wagens deel aan de optocht. Ouders en peuters vermaakten zich prijs bij de fietsen en kleine groepen als evacué's met hun handkar om mee weg te gaan en weer thuis te van Dijke, Adrie Zwagemaker en Kees de Jonge. best. komen. Willy Hoek en haar zoon als evacués in de Voorstraat te Stavenisse. Jeugdvereniging Menorah opende de optocht in Stavenisse met een beeld zoals we dat van oude foto's uit 1945 kennen. De winnende wagen met molen De Hoop en de toren van de Nederlandse Hervormde kerk. Voor de toren staan koningin Juliana en prins Bernhard die hun eigen koets moesten verlaten omdat het paard op hol sloeg in de Brugstraat. Zowel de deelnemers als de toeschouwers genoten van de optocht in Stavenisse, die hier door de School straat trekt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 11