Provincie Zeeland Kerend Tij Twee Kritiek Dijkwel op VVD en PvdA Smalstads mannenkoor naar internationaal koorfestival Arnhem Jaarconcert kamerkoor in kerk Tholen Documentaire Kees Slager over de ramp is bekroond AOC Zeeland gaat fuseren St.Philipsland ontbreekt op kaart VVV Festivals in Zeeland gaan samen in zee Zeelandcollege begint cursus in Tholen Kamermuziek moet 5 mille terugbetalen Busreis Anib naar Leiden Donderdag 4 mei 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 r Commissies Verspreiding; verzuring; vermesting; verwijdering; verstoring. Deze vijf woorden vormen de kapstokken van het milieubeleidsplan Kerend Tij Twee aan de hand waarvan de provincie aangeeft hoe de vlag er bij hangt in het Zeeuwse milieu, wat er nog moet gebeuren en hoe ze dat wil aanpakken. Verspreiding Verzuring Vermesting Verwijdering Verstoring Milieutijdingen In beroep Onderhandelingen nieuw college g.s. Op een partijbijeenkomst in Goes heeft voorzitter A.J. Dijkwel van de D66-statenfractie de vloer aangeveegd met de manier waarop VVD en PvdA zich hebben opge steld bij de onderhandelingen voor het nieuwe college van gedeputeerde staten. "De hufterige manier van optre den en het volledig uitschakelen van tot op dat moment goede relaties hebben zelfs mij verbijsterd", zei de ex- gedeputeerde. Doerakken IPO Natuurvereniging geeft cursus vogels kijken Verplicht werk is haast 'onzingbaar' Hoewel het aanvankelijk niet zeker was, doet het Smal stads mannenkoor uit Sint-Maartensdijk uiteindelijk toch mee aan het internationaal koorfestival in Arnhem. Het mannenkoor neemt daar op dinsdag 4 juli deel aan het internationale concours. Moeilijk Computercursus voor ouderen Pak even uw zakboekje Sport gehandicapten Hartstichting Nieuws De statencommissie welzijn vergadert maandag 8 mei, aanvang 09.30 uur. De volgende onderwerpen staan op de agenda: onderzoek naar ambulancehulpverlening in Zee land, subsidie Zeeuwse Volksuni versiteit in Middelburg, jaarplan 1995 Zeeuwse Bibliotheek, subsi die stichting Het Rondeel voor aanvullende inrichting van het woonzorgcentrum en de verlen ging van de termijn van toeken ning van subsidie aan de Neder landse Vereniging voor Pleeggezinnen. De statencommissie water staat en verkeer vergadert maandag 8 mei, aanvang 13.30 uur. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: beschikbaarstelling krediet voor verbeteringen aan rondweg Kapelle, verzoek ROVZ om een bijdrage uit het fonds Ver keer en Vervoer voor het Haven Vlissingen verkeerseducatieproject "Veiliger Verkeer" en subsidie voor vervolg verkeersveiligheidscampagne Zeeuwsch Vlaanderen. De statencommissie economie vergadert woensdag 10 mei, aanvang 15.30 uur. De volgende onderwerpen staan op de agtenda: samenwerking ha venschap Vlissingen met gemeen telijk havenbedrijf Rotterdam, eva luatie Zeeland Cultuurmaand, promotieplan 1995, uitvoering be leid ontwikkelingssamenwerking, bijdragen uit het Seof voor plat form Duurzame Ontwikkeling en project stimulering ondernemer schap, verslag en voorbereiding raden van bestuur havenschap pen, stand van zaken project kust- aanpak en de financieringsproble- matiek openluchtrecreatie. De statencommissie ruimtelij ke ordening komt vrijdag 12 mei, aanvang 09.30 uur, bij een. Op de agenda staan de volgende onderwerpen: statenvoorstel duik sport, MER-lokatiekeuze berging baggerspecie Zeeland, ontwerpno titie woningbouw 1995, garant stelling project Zonnestraal. De statencommissie milieu vergadert vrijdag 12 mei op het adres Groene Woud 1 in Middelburg. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. Het enige aangekondigde ge spreksonderwerp is de MER-loca- tiekeuze berging baggerspecie in Zeeland. Dat neemt niet weg dat de statenleden ook hun licht kun nen doen schijnen over een aantal ingekomen stukken als Startnotitie Meerjarenplan verwijdering ge vaarlijke afvalstoffen 1996 - 2006, het verslag van het bestuurlijk overleg over de transportrisico's Westerschelde en bijbehorende startnotitie en een brief van de ZMF over de resultaten van het voorlichtingsproject bouw- en sloopafval. De vergaderingen van de sta tencommissies zijn openbaar en beginnen met spreekrecht voor het publiek. Dat wil zeg gen dat belanghebbenden in de gelegenheid zijn de staten leden mondeling te informeren over hun mening over een van de onderwerpen op de agen da. Tenzij anders vermeld zijn de bij eenkomsten in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De agenda's en vergaderstukken liggen ter inzage in het informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Het provinciaal bestuur vindt natuurlijk dat 'het milieu' een zaak is van iedere inwoner en niet alleen van besturen. Van daar dat het beleidsplan Ke rend Tij Twee gratis verkrijg baar is bij het informatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 01180 - 31400. Het com plete plan telt 197 bladzijden. Wie dat te omvangrijk vindt en wil weten wat de hoofdlijnen van het beleid zijn kan de bro chure Kerend Tij Twee aanvra gen. Het milieubeleid in Zeeland staat vooral bekend onder de naam Ke rend Tij. Een aantal jaren terug verscheen het eerste milieube leidsplan. Het vervolg, het tweede plan, is een aantal maanden terug vastgesteld door Provinciale Sta ten. De tijd tot nu was nodig voor het verwerken van alle reacties en het drukken van de boekwerken. Sinds de Tweede Wereldoorlog zijn steeds meer chemische stof fen bedacht en geproduceerd die - als ze worden gebruikt of worden weggegooid- schadelijk zijn voor het milieu. Bovendien komen bij de produktie ervan soms giftige afvalstoffen vrij. De schadelijke stoffen zijn aan te treffen in de lucht, de bodem en het water; niet alleen rond de in dustriegebieden, maar door de he le provincie. In het beleidsplan staat beschreven op welke manie ren de uitstoot en verspreiding van gevaarlijke stoffen is te ver minderen en hoe de verontreinigin gen uit het verleden kunnen wor den opgeruimd. Daar is veel on derzoek voor nodig. Natuurlijk steekt de provincie ook de hand in eigen boezem door de terreinen te onderzoeken die ze zelf moge lijk heeft verontreinigd. De grote verzuurders van bodem en water zijn zwaveldioxyde, stik- stofoxyden en ammoniak. Industrie, elektriciteitscentrales, wegverkeer en landbouw zijn de grote vervuilers. Ammoniak komt dicht bij de grond vrij en verspreidt zich daardoor niet zo ver1. Dat kan wel het geval zijn bij de andere stoffen. Een degelijk vergunningenbeleid en veel overleg zijn de manieren om verzuring binnen aanvaardbare grenzen te houden. Net als in de rest van Nederland is in Zeeland de balans verstoord tussen wat er aan stikstof en fos faat (mest) in het milieu terecht komt en wat strikt nodig is. Vooral het oppervlaktewater ondervindt hiervan de nadelige gevolgen. Bij voorbeeld via de milieuverorde ning en het ruimtelijk ordeningsbe leid wil de provincie bereiken dat Zeeland geen 'mestoverschotpro vincie' wordt. De afvalberg is in onze consump tiemaatschappij fors gegroeid. Ruim 70 van het afval wordt ge stort. Als dat zo doorgaat zijn in 1998 de stortplaatsen vol. Dat kan zo niet langer. Vandaar dat de nadruk komt te liggen op preven tie (voorkomen dat afval ontstaat), hergebruik en nuttige toepassing van afvalstoffen (composteren is hiervan een voorbeeld) en als laat ste, verbranden. Wat dan nog overblijft moet worden gestort. Verstoring heeft alles te maken met menselijke ergernissen. An ders gezegd: hinder door stank, stof en geluid. Het kan bij versto ring natuurlijk ook gaan om veilig heid van de mens. Zo zijn er in Zeeland 24 geluidszo nes waar het zo lawaaierig is dat sanering gewenst is. Uitgangspunt is de geluidsbelasting die wonin gen ondervinden terug te brengen tot 55 DB(A). Stankoverlast kan worden aangepakt door aan het verlenen van vergunningen voor waarden te stellen. Milieutijdingen, het informatieblad van de provincie over actuele ont wikkelingen in het milieubeleid is verschenen. Deze keer staan er onder meer artikelen in over de bouw van het bezoekerscentrum in Emmadorp, bos in Zeeland, be drijfsmilieuplannen, waterbeheers plannen, voorbeeldplan Waterspil, de sanering van Westhove en pro jecten vanuit het milieufonds. Milieutijdingen is gratis ver krijgbaar bij het informatie centrum van de provincie, Ab dij 9 in Middelburg, tel. 01180 - 31400. Daar is ook een gra tis abonnement te bestellen. Dinsdag 9 mei komt de advies commissie bezwaarschriften bij een voor een openbare zitting. Om 14.00 uur gaat het om een bezwaar dat de Stichting Zilveren Ganze Toernooi heeft ingediend over subsidieverlening. De stichting krijgt de gelegenheid haar bezwaren mondeling toe te lichten. Om 15.00 uur gaat het om een in woner van het Waterschap Vrije van Sluis die het niet eens is met de toepassing van de Verordening Water. Zowel betrokkene als het waterschap zijn uitgenodigd hun standpunten weer te geven. De Besliscommissie Algemene Bij standswet komt 9 mei eveneens bijeen voor twee openbare zittin gen. Aan de orde komen beroepschrif ten van inwoners van Zeeuwse ge meenten die het niet eens zijn met eerdere besluiten van hun ge meentebestuur over de bijstands uitkering. Zowel betrokkene als het gemeentebestuur zijn dan in de gelegenheid hun visie te geven. Om 15.30 uur gaat het om een in woner van de gemeente Vlissin gen en om 16.00 uur om een in woner van de gemeente Middelburg. De zittingen zijn openbaar en vinden plaats in het provincie huis, Abdij 6, Middelburg. Het christelijke kamerkoor Chantez a Dieu geeft op zaterdagavond 13 mei zijn jaarlijkse concert in de Nederlandse Hervormde kerk te Tholen. De uitvoering begint om kwart voor acht. Het koor - onder leiding van dirigent Paul Heijboer - zingt ondermeer werken van: Hein- rich Schütz, Johann Sebastian Bach, Edvard Grieg en Samuël S. Wesley. De Walcherse organist Jan Wisse zorgt voor de muzikale begeleiding. Ter afwisseling spelen Paul Heijboer, Henjo Schot en Heieen Troost enkele sonates op kistorgel, cello en fluit. De televisiedocumentaire 'De watersnoodramp', die eind 1992 is uitgezonden in het Vara-programma Impact, is bekroond met de dr. L. de Jong-prijs. De documentaire is gebaseerd op het boek 'De ramp, een reconstructie' van oud-Scherpenis- senaar Kees Slager. Hij maakte het programma samen met Els Lans dorp en Netty van Hoorn en gedrieën namen ze de prijs - 20.000 gulden - in ontvangst uit handen van minister Jorritsma van verkeer en waterstaat. De prijs wordt eens in de drie jaar uitgereikt voor werkstuk ken over hedendaagse geschiedenis die wetenschappelijk verantwoord zijn en een breed publiek aanspre ken. De jury loofde de vakkundige aan pak van Slager. De journalist uit 's-Heerenhoek, die eerder boeken schreef over landarbeiders en vis sers, maakt gebruik van de zoge naamde mondelinge geschiedenis. Hij vergaart zijn informatie via gesprekken met mensen. Een onder zoeksmethode die omstreden is in kringen van historici. Bij de uitrei king hield Slager juist een pleidooi voor meer historische documentai res die het verleden voelbaar maken voor de kijker. De documentaire zou er zonder Sla- ger's boek niet zijn geweest, maar door de uitzending bereikte de auteur wél een breder publiek. De jury van de dr. L. de Jongprijs vond dat zoiets vaker zou moeten gebeu ren. Ze vond ook, dat het werkstuk inzicht verschaft in de tijdgeest van 1953. Zélf had Slager zijn boek ingestuurd voor de prijs. De Vara meldde de documentaire aan zonder dat hij daarvan wist. "Als ik zelf in de jury had gezeten, had ik voor het boek gekozen", zei de journalist in een vraaggesprek met een dagblad. Bevrijdingsvuur. Bij het nationaal bevrijdingsmonument in Wageningen wordt op 5 mei het bevrijdingsvuur ontstoken. Zo'n 6000 lopers zullen dit vuur verspreiden naar meer dan 250 gemeenten, waaronder Goes. Hij doëlde op de manier waarop de kleine fracties vanaf het begin bui ten de onderhandelingen zijn gehou den. "Er is niet mèt ons gesproken, maar tégen ons." Al snel was de D66'er duidelijk dat VVD en PvdA een pact hadden gesloten; uit de confessionele hoek mochten nog twee gedeputeerden aanschuiven. "Ik kan niet eens zeggen dat ik de onderhandelingen verloren heb. We zijn daar domweg niet aan toegeko men", aldus Dijkwel. Dat D66, gezien de halvering van de fractie van zes naar drie zetels, niet in het college van gedeputeerde sta ten zou terugkeren was Dijkwel dui delijk. Maar dat de niet-college partijen ook nog eens werden buitengesloten bij het verdelen van voorzitterschap pen van statencommissies e.d. had hij niet verwacht. "Nadat de onder handelingen waren afgerond, moch ten de 'anderen' op komen draven om in een 20 minuten durende monoloog van Hennekeij te horen hoe men een en ander verdeeld had. Geen discussie. Geen openingen. Zo hadden zij besloten." Een lidmaat schap van de commissie klachten en onderzoeken kon Dijkwel krijgen, maar hij bedankte voor de eer, noemde het 'een kruimel'. Zo zout als nu had de D66'er het de voorgaande drie keren bij de colle ge-onderhandelingen nooit gegeten. "Ook toen zaten er soms machtswel lustelingen en doerakken tussen. Maar dit belooft wat voor de Zeeuw se politiek in de komende jaren." Het steekt Dijkwel temeer, omdat er Het agrarische opleidingscentrum (AOC) Zeeland en omstreken te Goes gaat fuseren met twee scholen voor voorbereidend beroepsonder wijs in Barendrecht en Brielle. De nieuwe school zal AOC Holland- Zeeland heten en Goes wordt de hoofdvestiging. In eerste instantie verandert er weinig voor leerlingen en leraren. De opleidingen planten teelt worden geconcentreerd in Goes en Barendrecht. In Goes blijft de plantenteelt gericht op akkerbouw en fruitteelt. In Goes zijn verder te volgen de opleidingen: groenvoor ziening, bloemschikken, landbouw- machinist en het algemeen voorbe reidend programma. de afgelopen vier jaar een prima en collegiale verstandhouding was in het college van gedeputeerde staten. "Maar die band tussen mij en de vier nu nog zittende g.s.-leden is radicaal doorgesneden. Van verplichtingen uit het verleden hebben wij in ieder geval geen last", aldus de ex-gede puteerde. De Zeeuwse VVD-gedeputeerde J.I. Hennekeij is door het algemeen bestuur van het Interprovinciaal Overleg (IPO) gekozen in het vijf koppige dagelijks bestuur. Hij neemt die functie over van Dijkwel. Overigens moeten de staten Henne keij nog benoemen tot vertegen woordiger in het algemeen bestuur van het IPO. Het fs de bedoeling dat hij de portefeuille milieu en water staat toebedeeld krijgt. De VVV heeft een toeristische kaart uitgebracht van het eiland Tholen. De kaart bevat, behalve de wegen en fietspaden, ook twee toeristische routes over Tholen waarvan een deel gewijzigd is ten opzichte van voorgaande jaren. Ook staat er een opsomming op de achterkant van bedrijven en instellingen in de recreatie. Sint-Philipsland ontbreekt op de kaart. Hoewel een stukje Bra bant nog wel als wit vlak is inge kleurd, is daar waar Sint-Philipsland hoort te liggen water getekend. Wél zijn de Krabbenkreekweg, Rijksweg en Philipsdam ingetekend en wor den de horeca-gelegenheden van Sint-Philipsland en Anna Jacobapol- der vermeld. De stichting Zeeland Cultuurmaand en de betrokken festivalorganisaties presenteren zich vanaf dit jaar geza menlijk onder de noemer: Zeeland nazomer festivals. Hieraan doen een achttal organisaties mee. Naast de behoefte om samen naar buiten te treden, wordt ook gewerkt aan ver dere uitwerking van het eigen karak ter van elk van de festivals. In de Zeeland nazomer festivals zitten: het kamermuziekfestival Tholen en Schouwen-Duiveland; festival Meer dan Woorden; festival van Zeeuwsch-Vlaanderen; cultuurhis torische workshops en excursies Oranjezon; beeldende kunst Zeeuw se reportage; Jazz by the Sea Dom burg; theaterfestival Zeeland uit de kast en filmfestival Zeeland. Deze evenementen worden gehouden in de periode van 1 september tot en met 14 oktober. De natuurvereniging Tholen geeft in mei en juni een driedelige cursus vogelkijken. Daarvoor heeft de ver eniging een tv-serie van de Vogel bescherming opgenomen op video film. De cursus bestaat uit drie mid dagen waarin men leert vogels die in de omgeving voorkomen te herken nen. De eerste middag wordt zater dag 13 mei gehouden. Dan staan de zangvogels centraal. Na de theorie worden er zangvogels bekeken in een bos te Bergen op Zoom. De tweede middag, 27 mei, gaat over weidevogels en daarnaar gaat men ook op zoek in de Scherpenissepol- der. De laatste bijeenkomst is 10 juni en dan gaat het over watervo gels die worden bekeken aan de Phi lipsdam. Alle cursusmiddagen beginnen om half twee in gemeen schapscentrum Meulvliet te Tholen. Belangstellenden kunnen zich tot 11 mei opgeven op tel. 01660-3519. Aan het koorfestival doen 94 koren uit veertig landen mee. Daarbij zijn ondermeer gezelschappen uit Rus land, Hongarije, Zuid-Afrika, Tai wan, Amerika, Italië, Israël, Ierland, Scandinavië en Indonesië. Uit Nederland doen veertig koren mee. Het concours wordt eigenlijk op zaterdag 1 en zondag 2 juli gehou den. Maar op die dagen was het Smalstads mannenkoor verhinderd. Uiteindelijk besloot de organisatie hier rekening mee te houden en zo kon de Thoolse formatie op dinsdag terecht in het Musis Sacrum te Arn hem. Op het programma staat als verplicht werk een deel van 'We Are the Musicmakers' dat Alexander Comitas in 1993 speciaal voor het koorfestival schreef. "Een haast onzingbaar werk", zegt P. van Zijst van het Smalstads mannenkoor. "Alles wat er maar dissonant aan kan zijn, dat is het ook. En het is moeilijk om dat goed vast te hou den. Ik heb de muziek altijd bij me, zodat ik wat kan oefenen als ik even de tijd heb. Want zo lang hebben we niet meer." Het Thoolse gezelschap moet zich meten met enkele erg goe de mannenkoren. Acht jaar geleden deed het Smal- Computergroep. Computergroep Steenbergen houdt maandagavond een bijeenkomst in café De Fles te Steenbergen. Er wordt uitgebreid aandacht besteed aan 'postzegels en de computer1. De bijeenkomst begint om half acht. De firma EPS toont ondermeer het programma Black Penny. Het Oosterschelde college begint aanstaande dinsdagmorgen met een computercursus voor ouderen. Het is een kennismakingscursus waarbij ouderen leren om te gaan met de computer. Iedereen die kan lezen en schrijven kan zich aanmelden. Er worden geen eisen gesteld aan de kennis van de deelnemers. Naast wat technische informatie, wordt vooral aandacht besteed aan pro gramma's die in de praktijk veel waarde hebben zoals de tekstver werker Word Perfect, spel- en tekenprogramma's. Belangstellen den kunnen zich aanmelden bij het Oosterscheldecollege aan de Jan van Bloisstraat in Tholen. Het ziet er naar uit dat het Zeeland college met ingang van het nieuwe cursusjaar opleidingen voor volwas senen gaat verzorgen in Tholen. De gemeente voert daarover overleg met de sector Das (dag- en avond school) van het instituut. "Voor bepaalde opleidingen doen we nu een beroep op het Zoomvlietcollege in west-Brabant, maar we zijn uit eindelijk Zeeland", legt wethouder J. Versluys uit. Das heeft de gemeente uit drie oplei dingen laten kiezen: Nederlands voor hoger opgeleide buitenlanders, mavo-vakken, oriëntatie en schake- ling. "Laatstgenoemde is het gewor den, maar de gemeente moet nog een keuze maken voor de richting", vertelt adjunct-directrice Van Meer kerk van Das. "We proberen aan sluiting te krijgen op de cursussen van het arbeidsbureau, maar zijn daar nog niet precies uit", zegt Ver sluys. "Het is de bedoeling om men sen toe te leiden naar de arbeids markt en ook wordt er gekeken naar overlappingen met het Oosterschel decollege." Das, dat momenteel opleidingen verzorgt in Vlissingen, Goes en Zierikzee, stelt zich soepel op met betrekking tot de eisen voor de groepsgrootte (22 leerlingen), aldus de wethouder. Als mogelijk onderkomen voor het Zeelandcollege wordt gebouw De Vijfhoek in Tholen genoemd, waar in op dit moment al het Oosterschel de- en het Planciuscollege gehuis vest zijn. stads mannenkoor ook mee aan het concours en eindigde toen als derde. Dirigent J. Wesdorp weet zo net nog niet of dat dit jaar weer zal lukken. "Het verplichte werk is erg moeilijk en we hebben niet zo erg lang om ons voor te bereiden. Bovendien kan ik niet zo goed inschatten welke andere gezelschap pen er komen. Noorwegen en Bul garije hebben bijvoorbeeld goede koren", zegt Wesdorp. "Ook is het nog niet zeker of mijn broer Han Wesdorp wel mee kan. Zijn stem is op het moment niet goed, maar het gaat langzaam vooruit en we hopen dat hij gewoon mee kan." Bariton S. Schot gaat ook niet mee, want hij is dan op vakantie. Verder is de bezet ting voltallig. Behalve het verplichte werk zingt het Smalstads mannenkoor Psalm 26 in een bewerking van J. Swee- linck, 'Geistes Gru~B' van Hugo Wolf, 'A madame de Pompadour' van Albert de Klerk en 'Slaet op den trommele' van Henk Badings. De stichting kamermuziek Zeeland heeft voor de tweede keer aan de provincie gevraagd om kwijtschel ding van een schujd. Het gaat om ruim 5500 gulden subsidie die de stichting in 1991 te veel ontving voor de organisatie van het kamer muziekfestival op Tholen en Schou wen-Duiveland. Dit festival bezorg de de stichting in 1993 een financië le strop van 8500 gulden. Daardoor ontstond er een negatief eigen ver mogen van 146 gulden. Het festival van vorig jaar was echter wel goed en dat zorgde weer voor wat lucht bij de stichting. Desondanks wil men het geld niet terugbetalen. De stichting vindt dat het organiseren van concerten dusdanige risico's met zich meebrengt dat er een spaarpotje moet zijn om eventuele verliezen op te vangen. Gedeputeerde staten wij zen deze redenering echter van de hand. Het provinciebestuur vindt dat de stichting het tekort over 1993 best zelf had kunnen opvangen. In 1992 hield de stichting aan het kamermuziekfestival namelijk 6800 gulden over en vorig jaar bijna 12.000 gulden. Met die gelden zou het gat van 1993 gemakkelijk gedicht kunnen worden, vinden g.s. Maar het geld is besteed aan het dekken van een tekort op een ander evenement. De provincie verleent dan ook geen extra subsidie en wil ook zo snel mogelijk de teveel betaalde subsidie terugkrijgen. THOLEN 13 mei Mac puzzel- en oriëntatierit, Zoekweg 19 u. 13 mei jaarconcert Chantez a Dieu, Ned. Herv. kerk 19.45 u. 17 mei jaarfeest NCVB over 50 jaar bevrijding, 't Visnet 19.30 u. 19 mei bejaardensoos Ten Anker. 19 mei scholenvolleybaltoernooi, Meulvliet 17 u. 20 mei jeugdexcursie natuurvereni ging naar de Eendenkooi Anna Jacobapolder, Markt 9.30 u. 20 en 21 mei openingstocht water sportvereniging De Kogge. 27 mei Thoolse dagen, Speelmans platen 9-18 u. OUD-VOSSEMEER 20, 25 en 27 mei stratentoernooi vv Vosmeer. 27 mei jubileumfeesten 70 jaar muziekvereniging OVM vanaf 13.30 u. 29 mei t/m 1 juni avondwandelvier daagse, start café De Hoop 18.30 u. STAVENISSE 31 mei t/m 2 juni driedaagse fiets tocht, start Voorstraat 18.30-19 u. SINT-MAARTENSDIJK 5 mei zang en orgelavond i.v.m. her denking bevrijding, Maartenskerk 19 u. 12 mei disco met dj Ko Jeroense, Haestinge 20.30 u. 13 mei dammentocht over 150 km wielertoerclub Tandje Bij, start café Smerdiek 9 u. 25 en 26 mei voorrondes Zeeuws jeugdkampioenschap tennis, banen Jacoba van Beieren. SCHERPENISSE 13 mei bekerwedstrijd De Zeebaars, Anna Vosdijkpolder 13.30-16.30 u. 21 mei rit over 200 km door Motor toerclub Tholen, Veerdijkseweg 3 9 u. 27 mei braderie, 14 u. SINT-PHILIPSLAND 17 mei lezing van imker voor platte landsvrouwen, Wimpel 20 u. 22 en 24 mei rondgangen muziek vereniging Concordia, 19 u. BERGEN OP ZOOM 5 en 6 mei musical 'Man van la Mancha', De Maagd 20.15 u. 6 mei poptocht met diverse bands in de binnenstad, centrum 21.30 u. 7 mei telefoonkaartenruilbeurs, café De Blauwe Hand 14-17 u. 11 mei komedie 'Arcadia' door Haarlems Toneel, De Maagd 20.15 u. 13 mei toneelstuk 'Het dagboek van Anne Frank', De Maagd 20.15 u. 13 mei gezelligheidsdrive bridge club Remmerswaal Groep, d'Hon- neur 19.45 u. 14 mei koffieconcert door Con Fusa, Markiezenhof 12 u. 18 mei naoorlogse revue 'Happy Days are Here Again', De Maagd 20.15 u. 19 mei cabaret "Pendelen' van Rein- dert van der Naait, De Maagd 20.15 u. 20 mei volksmuziek uit Vlaanderen 'Ver Weg van Hier' door Willem Vermandere, De Maagd 20.15 u. 20 en 21 mei open atelierroute langs werkruimten van kunstenaars, route verkrijgbaar bij VVV. 27 mei concert Spaans gitarist Manitas de Plata, De Maagd 20.15 u. 27 mei, 3 en 10 jun. aanbod oude boeken, tijdschriften en prenten, Markiezenhof 10-16.30 u. 28 mei huifkartocht door centrum, vertrek 14, 15 en 16 u. bij VVV. film+++film+++film+++film ROXY 1: Immortal Beloved - do en zo t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 21.30 u. 101 Dalmatiërs - do en wo 14u., vren zo 14en 16.15 u., za 14 en 18.45 u. ROXY 2: Dumb Dumber - do, zo en wo 14u. vr 14en 16.15 u., za 14 en 18.45 u. Nell - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 21.30 u., zo 16.15 en 20 u. CINEMACTUEEL 1: Drop Zone - do, ma en wo 20 u., vr t/m zo 18.45 en 21.30 u. 101 Dalmatiërs - do t/m zaen wo 14u.,zo 11, 14en 16.15 u. CINEMACTUEEL 2: Streetfigh- ter - do en wo 14 en 20 u., vr en za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., ma en di 20 u. CINEMACTUEEL 3: Stargate - doen wo 14u., vrt/mzo 14en 18.45 u. The Shawshank Redemption - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 21.30 u., zo 16.15 en 21.30 u. Filmclub Cinema Paradiso: Philadelphia - di 20.30 u. Radio Sloth is te bereiken op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz De collecte voor het nationaal fonds sport gehandicapten heeft in Sint- Annaland ƒ1206,35 gulden opge bracht. In Poortvliet haalden de col lectanten ƒ598,25 op. Gevers en collectanten hartelijk bedankt. De collecte voor de Nederlandse hartstichting heeft in Sint-Annaland 2596, 90 opgebracht. In Scherpe- nisse bracht de collecte ƒ1546,40 op. Gevers en collectanten hartelijk bedankt. In Oud-Vossemeer bracht de collec te voor de hartstichting ƒ1772,75 op. De afdeling Tholen van de algeme ne Nederlandse invalidenbond (ANIB) organiseert ook dit jaar een busreis. Op woensdag 28 juni ver trekken de deelnemers vanuit Tho len en rijden dan naar Sint-Philips land om vervolgens koers te zetten naar de Grevelingendam, de Haring- vlietsluizen, het havengebied van Rotterdam en naar Leiden. Daar aangekomen volgt men op een aan gepaste boot de zogenaamde Molen cruise die drie uren duurt. Intussen wordt er een koffietafel geserveerd. Nadien rijdt men naar Lage Zwalu- we voor het diner en weer terug naar Tholen. Men kan zich voor 13 mei opgeven bij P. Withagen in Tholen of A. Vroegop in Poortvliet.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 7