THOLENDERWIJS 'Hee, de westerse levensboom, de Thuja staat er niet in' Ongeval bestelauto gemeente WAT LIGT TER INZAGE? GEMEENTEHUIS THOLEN 3 MEI T/M 19 ME11995 TENTOONSTELLING 'THOLEN IN OORLOGSTIJD" HET AANVRAGEN VAN EEN KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING AANVRAGEN GEBRUIK SPORT EN GEMEENSCHAPSCENTRA SEIZOEN 1995/1996 BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN SPREEKUUR B&W KENNISGEVING VAN MEDEDELING BESLUIT HONDENBELASTING GEMEENTEHUIS GESLOTEN Burgemeester uit commissie landinrichting Eco-bloembollen vallen niet bij iedereen in goede aarde informatierubriek van de gemeente Tholen Donderdag 4 mei 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 MARKT 1-5, SINT - MAARTENSDIJK GEOPEND MAANDAG T/M VRIJDAG 9 - 12 UUR EN 13.30 - 1 5.00 UUR Openingstijden op 5 en 6 mei:13.30-17.00 uur WET MILIEUBEHEER: Tijdens de rondleiding langs bomen en struiken zaterdag middag in Oud-Vossemeer ontdekt gids P. van der Gaag exemplaren die hij niet in de beschrijving heeft opgeno men: "Hee, de westerse levensboom, de Thuja occidenta- lis staat er niet in." Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er zijn aanvragen om bouwvergunning ingediend door: 1. de directie van Bouwburo de Kroon, Postbus 115 te Berg- eyk, voor het bouwen van 7 woningen op een perceel kada straal bekend Sint-Maartensdijk, sectie N, nummer 1637 (geheel), plaatselijk gemerkt Scholeksterlaan 2 t/m 14; 2. directie van R.J. Weggemans B.V., Sportlaan 4 te Sint- Maartensdijk, voor het uitbreiden van een bedrijfsruimte op een perceel kadastraal bekend Sint-Maartensdijk, sectie N, nummer 1494 (geheel), plaatselijk gemerkt Sportlaan 4. De bouwplannen zijn niet in overeenstemming met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkre gen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor deze bouwplannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 5 mei 1995 tot en met 18 mei 1995 schrif telijk bedenkingen in te dienen bij burgemeester en wethou ders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeente lijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 4 mei 1995 De burgemeester van Tholen. Gemeentelijke identiteitskaart Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat de raad van deze gemeente in zijn vergadering van 27 maart 1995 heeft besloten: I. de door de raad van de voormalige gemeente Sint Philips- land vastgestelde en gewijzigde "Verordening op de gemeentelijke identiteitskaart" vervallen te verklaren; II. de door.de raad van de voormalige gemeente Tholen in zijn vergadering van 22 februari 1993 vastgestelde en sindsdien gewijzigde "Verordening op de gemeentelijke identiteitskaart" geldend te verklaren voor het gehele grondgebied van de gemeente Tholen; lil. uit de onder II genoemde verordening de artikelen in te trekken die betrekking hebben op.de aanvraag, de afgifte, de vermelding van de personalia op de identiteitskaart, het buiten behandeling laten van de aanvraag, de weigering en het vervallen van rechtswege van de identiteitskaart. Deze besluiten treden in werking op de derde dag na de datum waarop deze zijn afgekondigd. Vanaf heden liggen zij voor een ieder ter inzage ter gemeente secretarie, bureau algemene zaken en welzijn. Tegen betaling van de kosten kan daarvan een afschrift worden verkregen. Sint Maartensdijk, 4 mei 1995 Burgemeester en wethouders van Tholen. Commissie sport Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 24 april 1995 heeft besloten: I. in te stellen een commissie ter behartiging van de belangen van de sport; II. vast te stellen de Verordening op de commissie voor de sport in de gemeente Tholen. De commissie heeft tot taak het signaleren van in de Thoolse samenleving levende wensen en behoeften op het terrein van de sport en het al dan niet gevraagd uitbrengen van adviezen aan burgemeester en wethouders met betrekking tot het gemeentelijke beleid op het gebied van de sport. De commissie bestaat uit maximaal 7 op het terrein van de sport actieve leden en wordt voorgezeten door het lid van bur gemeester en wethouders dat sport in zijn portefeuille heeft. Met ingang van heden liggen deze besluiten ter gemeentese cretarie, bureau Algemene Zaken en Welzijn, voor een ieder ter inzage. Tegen betaling van de kosten kan daarvan een afschrift worden verkregen. Sint Maartensdijk, 4 mei 1995 Burgemeester en wethouders van Tholen. Elk jaar opnieuw valt een aantal Nederlanders een Konink lijke Onderscheiding ten deel. De meeste daarvan worden rond 30 april uitgereikt, waarvan in 1995 maar liefst negen in de gemeente Tholen. Aanvragen voor een Koninklijke Onderscheiding voor 30 april 1996 dienen vóór 1 augustus a.s. bij de burgemees ter van Tholen, de heer H. A. van der Munnik, te zijn inge diend. Voorgedragen kunnen worden personen die zich langdurig op bijzondere wijze voor de samenleving verdien stelijk hebben gemaakt. Desgewenst zijn nadere inlichtingen te verkrijgen via tele foon nr. 01666-8330. Binnenkort buigt het gemeentebestuur zich over de verhuring van de verschillende lokaliteiten in de sport- en gemeenschaps centra "de Wellevaete" te Sint-Annaland en "Meulvliet" te Tholen voor wat betreft het seizoen 1995/1996. De vaste gebruikers van deze complexen hebben inmiddels een brief ontvangen, naar aanleiding waarvan zij hun wensen voor het nieuwe seizoen ken baar kunnen maken. Natuurlijk staat het huren van ruimtes in "de Wellevaete" en "Meulvliet" ook open voor verenigingen en orga nisaties die nog niet eerder van deze centra gebruik hebben gemaakt. Zij kunnen daartoe aanvraag-formulieren verkrijgen op het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Op verzoek kunnen de formulieren ook worden toegestuurd. Bel dan even:01666-8319. De formulieren dienen echter wel uiterlijk 19 mei a.s. te zijn inge leverd. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van D.A. Uijl, Philips de Goedestraat 14 te Poortvliet, ingediend op 25 april 1995, voor het uitbreiden/ver bouwen van een woning op het perceel Molenstraat 50 te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van D. Bruijnzeel, Schoolstraat 48 te Sint Philipsland, ingediend op 19 april 1995, voor het bouwen van een bergruimte op het perceel Schoolstraat 48 te Sint Philips land; - Een bouwaanvraag van C. Delfgaauw, Stationsstraat 3 te Sint Philipsland, ingediend op 21 april 1995, voor het vergroten van de hal en keuken op het perceel Stationsstraat 3 te Sint Phi lipsland; - Een bouwmelding van W.M. Moerland, Poststraat 66 te Stave nisse, ingediend op 19 april 1995, voor het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Poststraat 66 te Stavenisse; - Een bouwaanvraag van P.J. van Halum, Eendrachtstraat 49 te Sint Philipsland ingediend op 31 maart 1995, voor het bouwen van een twee onder een kap woning op een perceel aan het Boserf te Sint Philipsland; - Een bouwaanvraag van CZAV, Postbus 2 te Wemeldinge, inge diend op 13 april 1995, voor het plaatsen van een luifel boven de benzinepomp op een perceel op het bedrijventerrein te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van L.B. Koot, Pruimentuin 14 te Baren- drecht, ingediend op 20 april 1995, voor het bouwen van een woning met garage op een perceel aan de 's Gravenkreek 3 te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van J.J. van 't Hof, Tolweg 4 te Sint-Anna land, ingediend op 18 april 1995, voor het bouwen van een vleesveestal en een sleufsilo op het perceel Tolweg 4 te Sint- Annaland; - Een bouwmelding van F.W. van Ommeren, Hogeweg 10 te Poortvliet, ingediend op 25 april 1995, voor het bouwen van een serre op het perceel Hogeweg 10 te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van H.C. den Haan, Eendrachtstraat 45 te Sint Philipsland, ingediend op 20 april 1995, voor de bouw van een woning met garage op een perceel aan het Boserf te Sint Philipsland; - Een bouwaanvraag van G. van de Doel, Pieter Werrecoren- plein 10 te Sint-Maartensdijk, ingediend op 20 april 1995, voor het bouwen van een woning met garage op een perceel aan de Scholeksterlaan te Sint-Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van M.J. Kaat, Weihoekweg 1 te Poortvliet, ingediend op 21 april 1995, voor het bouwen van een woning op het perceel Weihoekweg 1 te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van de Stichting "Beter Wonen", Haven 9 te Sint-Maartensdijk, ingediend op 18 april 1995, voor het uit breiden van een kantoor op het perceel Haven 9 te Sint-Maar tensdijk; - Een bouwaanvraag van P.J. Hage, Molendijk West 11 te Stave nisse, ingediend op 25 april 1995, voor het bouwen van een loods op het perceel Molendijk West 11 te Stavenisse; - Een bouwaanvraag van W. Schot, Ten Ankerweg 86 te Tholen, ingediend op 26 april 1995, voor het bouwen van een bedrijfs pand op een perceel aan de Ambachtsweg te Tholen; - Een bouwaanvraag van S. Schot, Deestraat 77 te Poortvliet, ingediend op 26 april 1995, voor het bouwen van een bedrijfs pand op een perceel aan de Ambachtsweg te Tholen; - Een bouwaanvraag van E. Weterings, Hoenderweg 32 te Sint- Annaland, ingediend op 21 april 1995, voor het bouwen van een botenstalling op een perceel aan de Ceciliaweg te Sint- Annaland; - Een bouwaanvraag van mevr. Arts, Albert Schweitzerstraat 8 te Sint-Maartensdijk, ingediend op 21 april 1995, voor het plaatsen van een dakkapel op het perceel Wetstraat 14 te Sint- Annaland. Sint-Maartensdijk, 4 mei 1995. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 8 mei 1995 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vinden de spreekuren plaats van de wet houders P. van Schetsen, ing. J. van der Jagt en ing. J. Versluys. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8330. Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op de artikelen 3.44 en 3.45 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat door hen op respectievelijk 18 april 1995 (a.), 20 april 1995 (b. en c.) en 25 april (d.) onder oplegging van voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken vergunning is verleend op grond van de Wet milieubeheer naar aanleiding van de aanvragen van: a. het Groene team v.o.f., Inzet 110 te Wormerveer, voor het oprichten en werking hebben van een opslagruimte voor de opslag van hygiëneboxen, gelegen aan de Nijverheidsweg 12a (bedrijfsverzamelgebouw) te Sint-Maartensdijk, kadas traal bekend Sint-Maartensdijk, sectie M, nummer 825 (ged.); b. de heer B. de Man, Voorstraat 54-56 te Sint-Annaland, voor het oprichten en in werking hebben van een café/partycen trum, gelegen aan de Voorstraat 54-56 te Sint-Annaland, kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie G, nummers 1236, 1237 en 1239; c. aannemingsbedrijf gebr. J. en M. Moerland en Zonen B.V., Bierensstraat 13 te Sint-Annaland, voor het veranderen en na de verandering in werking hebben van het gehele aan nemingsbedrijf, gelegen aan de Bierensstraat 13 te Sint-Anna land, kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie G, nummer 206,207, 208 en 826; d. garage Dekker B.V., Spuistraat 40 te Sint-Annaland, voor het veranderen van het tankstation, gelegen aan de Spuistraat 40 te Sint-Annaland, kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie G, nummers 1350, 1606 en 1654. De besluiten en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 8 mei 1995 gedurende zes weken op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het col lege daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het verzorgingstehuis Sint Maartenshof, Bloemen- laan 2 te Sint-Maartensdijk worden ingezien. Ingevolge artikel 20.1, eerste lid en artikel 20.6 van de Wet milieubeheer en artikel 6.7 van de Algemene wet bestuursrecht staat gedurende zes weken met ingang van de dag na de dag waarop het besluit ter inzage is gelegd beroep open bij de Afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. De besluiten worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Sint-Maartensdijk, 4 mei 1995 Burgemeester en wethouders van Tholen. Aan belanghebbenden wordt ter kennis gebracht dat de aangiftebiljetten hondenbelasting voor het belastingjaar 1995 zijn verzonden. Deze biljetten moeten binnen 14 dagen na de datum van verzending volledig ingevuld en ondertekend ter gemeente secretarie worden terugbezorgd. Houders van honden die geen aangiftebiljet hebben ont vangen en die hun hond voor 1995 nog niet hebben aange geven, zijn verplicht hiervan vóór 18 mei 1995 aangifte te doen door invulling en ondertekening van een ter gemeen tesecretarie en op de postkantoren verkrijgbaar aangiftefor mulier. Zij die in de loop van het jaar één of meer honden gaan hou den moeten hiervan binnen 14 dagen aangifte doen. Er wordt nadrukkelijk op gewezen dat voor honden, die niet tijdig op bovenomschreven wijze zijn aangegeven, een boe te kan worden opgelegd. Sint-Maartensdijk, 4 mei 1995 Burgemeester en wethouders van Tholen. Op vrijdag 5 mei zijn het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk en de gemeentelijke werkplaats in Scherpenisse i.v.m. de viering van Bevrijdingsdag de gehele dag gesloten. Vanaf maandag 8 mei zijn wij weer geheel tot uw dienst! De levensboom is geliefd want hij doet in vele tuinen dienst, zo blijkt bij een rondgang door de straten van het dorp. De groenblijvende coni feer staat in de ene tuin alleen, in de andere in een haag maar niet in het boekje 'Bomenroutes op ons eiland' dat door de natuurverenigingen van Tholen en Sint-Philipsland is gemaakt. Maar erg is dat niet. Er is al genoeg te zien met de beschrijving in de hand: hemelboom, azijnboom, beuk, wilg, es, acacia, hazelaar en Kore aanse spar om maar een paar soorten te noemen. Bekende en minder bekende namen. We zien ze wel, lopen er langs maar staan er nauwe lijks bij stil. Met dit boekje in de hand willen de natuurverenigingen er op wijzen dat bomen een belang rijke functie vervullen: ze zuiveren de lucht, produceren zuurstof, van gen wind, zorgen voor schaduw en bieden broedplaatsen voor vogels. Bovendien staat er in elke tuin wel eentje. Met deze gids willen de natuurver enigingen voor schoolkinderen ook een leemte vullen die is ontstaan na het afschaffen van de jaarlijkse boomplantdag door de gemeente. Voorzitter X. Wielaard van de natuurvereniging Tholen reikte in de Vossenkuil te Oud-Vossemeer het eerste exemplaar uit aan adjunct directeur C. Moeliker van de open bare basisschool De Rieburch uit Sint-Maartensdijk. Zij nam een aan tal exemplaren mee voor de andere leerkrachten die nu met het gidsje op stap kunnen in het eigen dorp zoals alle scholen dat nu kunnen gaan doen. Wielaard had op meer verte genwoordigers van basisscholen gerekend maar was niet ontevreden met de; 17 aanwezigen tijdens de presentatie van het boekje. Onderweg laat Van der Gaag (gepensioneerd subhoofd van de plantsoenendienst in Bergen op Zoom, gids bij het IVN, instituut voor natuureducatie en lid van de Bomenstichting) allerlei varianten zien. Zo wijst hij op een dwergkwee die op dit ogenblik in de gemeente lijke plantsoenen rood bloeien. "Daar moet je eens in de herfst de appeltjes van nemen. Die ruiken zo lekker. Heerlijk voor in de kleren kast." Het boekje geeft een richting aan, maar volgens Van der Gaag is het niet perse noodzakelijk de aanwij zingen strikt te volgen. En het tempo is naar believen. In de Weelhoek- weg staan drie zogenaamde valse Christusdoorns. 'Zoals de naam al Een bedrijfsongeluk met een gemeentelijke bestelauto gaat de gemeente ruim 8.000 gulden kosten. Bij een eenzijdig ongeval op dins dag 25 april is de bestuurder met de bestelwagen in een sloot terecht gekomen. Daarbij werd de auto zodanig beschadigd dat het voertuig weggesleept moest worden. De kos ten van de reparatie zijn 8750,74. Wethouder J. van der Jagt vroeg dinsdagavond de raadsleden in de commissie openbare werken of ze dit bedrag beschikbaar wilden stel len. De auto is in mei 1992 aange- schaft en zou nu 43.500 kosten. "De auto is hard nodig," zo lichtte de wethouder toe. De commissie ging akkoord maar vroeg zich at hoe het met de verze kering van de gemeentelijke voer tuigen is gesteld. Uit het antwoord van L.T. Steenpoorte (hoofd gemeentelijke ontwikkeling) blijkt dat alleen de vuilniswagens all-risk verzekerd zijn. "De andere wagens rijden alleen op het eiland en dus veel minder kilometers. Een all-risk verzekering zou veel te duur zijn." Ook de brandweerwagens zijn niet all-risk verzekerd. Schadegevallen moeten in dat geval dan betaald worden uit de algemene middelen. aangeeft kan deze boom nooit de doornenkroon geleverd hebben. De valse Christusdoorn komt namelijk uit Amerika," zo leert het boekje dat in duizend exemplaren is versche nen. Voorin staan 24 bomen beschreven die in elke kern op Tho len en Sint-Philipsland wel te vin den zijn. De routes zijn samenge steld door vrijwilligers van de natuurverenigingen. Die van Sint- Annaland en Oud-Vossemeer zijn van de hand van Van der Gaag. Om een eenheid in het boekje te verkrij gen is de tekst van de vrijwilligers herschreven door Jeanne de Nijs uit Tholen, zo lichte Wielaard toe. De Bomenroutes op ons eiland is ook voor toeristen bedoeld en is behalve bij de natuurverenigingen ook bij enkele boekhandels (in Tholen en Sint-Annaland) en bij de VVV's van Tholen, Bergen op Zoom en Steen bergen verkrijgbaar. De provincie wil burgemeester H.A. van der Munnik ontheffen van zijn functie als adviserend lid van de landinrichtingscommissie voor de ruilverkaveling Oud-Vossemeer. Het is de laatste landinrichtingscom missie waar de burgervader nog zit ting in heeft. Het is bij een ruilver kaveling met administratief karakter gebruikelijk dat, na de voorberei dende fase, het adviserend lid van de gemeente uit de commissie stapt. De vereniging milieudefensie uit Amsterdam wil alle gemeenten het gebruik van milieuvriendelijke eco-bloembollen laten stimuleren. Amb tenaren van de Thoolse plantsoenendienst staan er echter afwijzend tot twijfelend tegenover, zo bleek uit het antwoord van wethouder Van der Jagt op vragen van de PvdA en D66. Van der Linde en Van den Donker pleitten wel voor steun aan de milieuvriendelijke bloembollen. "Ook al zitten er soms wat problemen aan de kwaliteit, af en toe moeten we dit initiatief toch steunen", zei Van der Linde. En Van den Donker wilde een kleine hoeveelheid aanschaffen om de kwaliteit te testen. CDA-fractievoorzitter W.C. van Kempen vond dat de gemeente kwaliteit moest kopen en dan kom je volgens hem nog bij de gewone bloembollen uit. "En de bestrijdingsmiddelen in die teelt is ook al zodanig verminderd, dat je heel dicht bij eco zit!" De wethouder was het daarmee eens. "Goed schiks planten gaat toch niet meer in deze periode. Dat levert geen rijpe oogst op, zodat we pas op de plaats houden. Eco-bloembollen komen voort uit een uitgegroeide zaak bij de gemeente Amsterdam, maar wij vinden de dosering van bestrijdingsmiddelen in gewone bloembollen zo goed afgestemd op de behoefte, dat het bijna eco is." Gids P. van der Gaag (midden) wijst op de slangeden, ook wel apeboom ofapetreiter genoemd, vanwege zijn stekelige stam en takken. De Araucaria araucana ontleend zijn naam aan de Arauca indianen in Chili maar groeit ook in de Prins Mauritsstraat.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 5