GESLOTEN Groenten houden van mensen BAL Plaatselijk nieuws VISSER EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT r: Donderdag 4 mei 1995 De tankstations zijn vrijdag 5 mei i.v.m. bevriidingsdaq Tholen Boekpromotie Veste Soos naar bakkerij museum Verzekering bij huis Nieuwe correspondente Afscheid ds. Gunst Optocht wagens Oud- Vossemeer Scharretje derde Verkeersexamen Poedelaars aan kop Techniekproject SinU Annaland Biljarten Verkoping Tryfosa Onder invloed Geen parachutisten, maar wel 'Vera Lynn' Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, I.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen Afscheid meester Heek Geen ambtsdragers Veerweg na vakantie Sint" Maartensdijk Boete voor alcohol Garages omdraaien Watersnood Klaverjassen Fietster aangereden SGP 45 jaar Weinig vis Zeebaars Wandeling Zierikzee Rondje Zeeland Ouderavond Oosterscheldeschool Poortvliet Biljarten Beenbreuk passagier brommer Geslaagd Sint- Geld voor ziekenhuis DAG EN NACHT Advertentie I.M.. Op de school voor speciaal onder wijs De Veste/De Burcht was don derdagavond een tentoonstelling te zien. Deze expositie handelde over het project 'boekpromotie' waaraan de leerlingen hadden gewerkt. Het doel was de kinderen door middel van ondermeer boeken, video- en geluidsbanden te stimuleren om te gaan lezen. Ook een kennismaking met de bibliotheek hoorde daarbij. De afgelopen twee weken werkten i de leerlingen rond het thema 'Op avontuur'. Ze werden bekend gemaakt met boeken als 'Woeste Willem', 'Robin Hood', 'Ronja de Roversdochter' en 'Lars, de kleine ijsbeer'. De groep voor voortgezet speciaal onderwijs hield zich bezig met ware gebeurte nissen rond het thema '50 jaar bevrijd'. Elke groep ging aan de slag en het resultaat werd verwerkt in de tentoonstelling. Ouders en andere belangstellenden konden die don derdag bekijken. Aan de hand van een opdrachtenformulier ging men de lokalen rond om de oplossingen voor de vragen te vinden. Een volle bus met leden van de bejaardensoos vertrok vrijdag voor het jaarlijkse reisje. Deze keer ging de tocht door Brabant naar Luijks- Gestel. Het doel was het bakkerij museum waar men het ambachtelijk maken van brood kon bekijken. De bakker liet zien hoe de oven nog steeds met hout gestookt wordt. De soosleden bekeken het kneden van het deeg en het opmaken van de broodjes aandachtig. Ook mocht iedereen van een bolletje deeg een figuur ontwerpen dat later gebakken werd. Terwijl het brood voor het narijzen werd weggezet, kregen de bezoekers koffie en vlaai. Vervol gens werden ook de zelfgemaakte broodjes met een dikke laag boter en suiker verorberd. De vloer van de oven werd schoongemaakt en ver volgens werden de gerezen broden op de vloer gebakken. De bezoekers bekeken ondertussen het nostalgi sche winkeltje waar ook allerlei ouderwetse snoepjes werden ver kocht. De versgebakken broden gin gen letterlijk 'als warme broodjes' over de toonbank. De reis werd voortgezet naar Moergestel waar het diner genoten werd. Om negen uur was men weer thuis. Het onderwerp van de bijeenkomst van de plattelandsvrouwen was don derdag 'verzekering in en om de woning'. Door middel van een spel dat met vier groepen werd gespeeld, werd duidelijk dat niet iedereen wist wat elke verzekeringspolis allemaal dekt. Inspecteur Corstanje van het bureau voorlichting en verzekerin gen en verzekeringsagent J. Over- beeke helderden een aantal vraag stukken op. Mevr. M. de Wilde-Bijl, Oester straat 18, telefoon 4934, is de nieu we correspondente voor Tholen. Vanaf heden kunt u daar uw berich ten bezorgen voor het plaatselijk nieuws. Ds. A.J. Gunst hoopt op Hemel vaartsdag afscheid te nemen van de Gereformeerde Gemeente Tholen. De dienst in de Rehobothkerk aan de Hoogaarsstraat begint om 10.45 uur. Ds. Gunst heeft een beroep aange nomen uit Benthuizen. Op bevrijdingsdag worden de stra ten van Tholen opgevrolijkt door een optocht van versierde wagens. Een dertigtal wagens over diverse onderwerpen maak een rondgang vanaf half vier. De afdeling van de Nederlandse christelijke vrouwen bond (NCVB) spant de kroon. Ze doet met maar liefst vier wagens mee. Buurtverenigingen Oudeland- sebuurt en Doelweg doen samen met twee wagens mee. Enkele onderwerpen die voorbij zullen komen zijn: Trees heeft een Cana dees, wederopbouw, geboortegolf, toren en molen, Griekenland, Oos tenrijk en 't Is Oranje, blijft Oranje. Via stembiljetten die de onderne mersvereniging verkoopt, kunnen inwoners hun stem uitbrengen voor de publieksprijs. De formulieren moeten vrijdagavond voor zeven uur ingeleverd zijn in de stembus bij de muziektent op de Markt. De route van de wagens is: start bij de hallen van Schot aan de Postweg j en daarna Hertenkamp, Zuid-Oud- aan, Oudelandsepoort, Oudeland- sestraat, Markt, Paulinastraat, Bos straat, Kaaij, Wal, Eendrachtsweg, Botermarkt, Kerkstraat, Molen- vlietsestraat, Bolwerk, Verbrande- straat, Doelweg, Vossemeersepoort, Ten Ankerweg, Prins Clauslaan, Machteld van Gelrestraat, Molen- vlietsedijk, Ten Ankerweg, Post weg. Hengelsportvereniging 't Scharretje is zondag derde geworden bij de wedstrijd om de Pierre de Kock-tro- fee. De wedstrijd - georganiseerd door de Bergse Hengelcombinatie - werd afgewerkt bij Schore. In teams van vijf personen werd er gevist in twee vakken. Eerste werd het Dam- team, waarin ook Arjan Rijnberg zit, met 11,34 meter, 't Scharretje 1 werd derde met 5,58 m. In de individuele strijd werd Arjan Rijnberg vierde met 233 centimeter. Overige leden van 't Scharretje: 6 Ad Steijns 205 cm; 7 Marco Goedegebuure 300 cm; 10 Sjaak Lindhout 134 cm; 13 Peter Breure 247 cm; 14 Theo Rijnberg 103 cm. 't Scharretje hield zaterdag de derde clubwedstrijd aan Gorishoek, Win naar werd C. Dam met 71 cm. Eerste dame was Clarinda Rijnberg met 16 cm. Van de 21 deelnemers haalden er negen vis boven water. Uitslag: 1 C. Dam 71 cm; 2 Marco Goedege buure 30 cm; 3 Theo Rijnberg 28 cm; 4 Jan Rijnberg 26 cm; 5 Jan Verhees 25 cm; 6 Amo Rijnberg 24 cm; 7 Johan Burgers en Clarinda Rijnberg 16 cm; 9 Kees Plompen 15 cm. De leerlirfgen van de groepen 8 van de drie basisscholen hebben donder dag het theoretisch verkeersexamen afgelegd. Alle twintig kandidaten slaagden, ze kregen een diploma en een button. Twee kinderen behaal den het maximum van 40 punten: Frank Schoep en Jolinda van Gorsel. A.L. Gelok van Veilig Verkeer toonde zich bijzonder tevreden met de hoge score die de scholieren behaalden. Van Die Heenetrecht- school legden tien leerlingen het examen af, van de School met de Bijbel zes en van de Sint-Anthoni- usschool vier. De Poedelaars heeft zijn koppositie in de strijd om de Vosmeercup ver stevigd. Het biljartteam gaf KOT geen enkele kans. De uitslagen: T. v.d. Logt-J. Hermans 0-2, P. Vroeg- op-C. Timmermans 0-2, H. van Daalen-R. Luijs 0-2, M. van Hees- D. Hendrikse 0-2, M. Potappel-A.J. van Daalen 0-2. Hof van Holland werkt zich op in de ranglijst. Het versloeg De Treffers met 2-8 en steeg daarmee naar de vierde plek. Uitslagen: C. Burgers- T. Schot 0-2, J. Geuze-M. Punt 0-2, D. den Hollander-Th. de Reus 2-0, J. Etiënne-K. Bosters 0-2, Joh. van Meer-A. Friderichs 0-2. KOT 2 was te gast bij Effe Klusse en won met 6-4. Uitslagen: D. Vaders- J. van Meer 0-2, A. Brusselaars-J. Vroegop 0-2, A. van Daalen-M. Witkam 0-2, C. van Steenpaal-J. Vaders 2-0 en M. Goudzwaard-D. van Dam 2-0. De hoogste serie van vijftien caram boles kwam op naam van C. Bur gers. J. Vaders haalde het hoogste gemiddelde van 2,5 en speelde tevens de kortste partij van tien beurten. In het klassement leidt De Poedelaars met 37 punten uit vijf wedstrijden, gevolgd door Effe Klusse met 28 punten. KOT staat op de laatste plek met vijftien punten. Vanavond spelen De Treffers en De Poedelaars tegen elkaar en ook Effe Klusse en Hof van Holland treden in het strijdperk. In het kader van het techniekproject 'In Holland staat een huis' bezochten een drietal gastdocenten de groepen 7 en 8 van de Die Heenetrecht- school. Het waren de heren De Raat van bouwbedrijf Uijtdewilligen, Deurloo van bouwbedrijf Van Ber gen Henegouwen en Snijders van de praktijkopleiding bouw. Zij vertel den de leerlingen wat er allemaal bij komt kijken voordat een huis bewoonbaar is. Daarna gingen de kinderen aan de slag met een aantal techniekopdrachten zoals het (de-) monteren van een deur, materialen herkennen en het bouwen van een maquette aan de hand van een teke ning. Over een paar weken wordt het project afgesloten met een bezoek aan de praktijkopleiding bouw in Bergen op Zoom. Voor W. van Oudenaarde zit de competitie van biljartvereniging De Hoop erop. Zijn laatste wedstrijd speelde hij tegen T. van Poortvliet die de laatste weken onverslaanbaar was. Van Poortvliet won met 9,21- 10. Hij speelde tevens de kortste partij van zestien beurten en haalde het beste gemiddelde van 4,4. Ook D. van Wijk speelde goed en won ruim van L. Menheere met 10-6,2. Daarbij haalde Van Wijk ook de hoogste serie van twaalf carambo les. J. Keur had een slechte avond en verspeelde zijn kansen op het kam pioenschap door twee keer te verlie zen. Tegen M. Elenbaas ging Keur tenonder met 7,58-10 en de tweede partij tegen R. Scherpenisse verloor hij ruim met 3,94-10. J. Mosselman en G. Rijnberg speelden de langste partij die uiteindelijk met 10-8,3 naar Mosselman ging. Arné van Vossen verloor bij de juni oren van de nummer twee Dennis Vroegop. Arné kwam twee caram boles te kort: 9,04-10. Ook de twee de partij van Dennis ging goed en hij versloeg Wilko Elenbaas met 10- 5,26. Wilko speelde eerder nog een betere partij tegen Jeroen Fase die met 10-4,76 verloor. Wilko en Den nis hadden de hoogste series van vijf caramboles en ook het beste gemid delde van 1. Dennis speelde met zeventien beurten de kortste partij. Vrouwenvereniging Tryfosa organi seert woensdag een verkoping ten bate van de kerk. In het verenigings gebouw van de Hervormde Ge meente worden van twee tot vijf uur allerlei zaken verkocht zoals stroop wafels, slaatjes, koffie, thee, panne koeken, handwerken, sokken en planten. Voor de jeugd zijn er sjoel bakken. Maandag 8 mei haalt de Kon. Fanfare Accelerando oud papier op- Advertentie I.M. Een automobilist werd maandag nacht omstreeks kwart over twee aangehouden omdat hij met een glaasje teveel op achter het stuur zat. De man kreeg hiervoor een boete van 320 gulden en een rijverbod van drie uur. De voor 5 mei geplande landing van parachutisten op het kerkplein gaat niet door. Bij nadere meting bleek de ruimte toch te krap in verband met de risico's voor mensen en materieel. De kostbare, speciale val schermen voor preciezie landingen zouden wel eens aan een boom kun nen blijven haken. Het alternatief, het tweede sportveld, stuitte weer op andere bezwaren. In plaats daarvan zal de vlaggenparade wat uitgebrei der zijn met medewerking van vier plaatselijke militairen in cemonieel tenue en leden van scouting Heene- trecht. Ook voor de optocht is er wat meer ruimte: die begint 5 mei om half twaalf aan de Ring. In het avondprogramma is een wij ziging opgetreden door het afzeggen van de Star Sisters bij Accelerando. Niemand minder dan de bekende 'Vera Lynn' is haar vervangster. Zij komt om half acht met dirigent Pier re van Broekhoven in bij het bevrij dingsfeest passende kleding in een jeep aan. Ze rijden later op de avond ook mee tijdens de lampionoptocht. donderdag en zaterdag 4 en 6 mei MALSE BIEFSTUK 250 gram7,25 BIEFLAPPEN 500 gram9,95 5 TARTAAR HALEN4 BETALEN SCHOUDERHAM 100 gram1,30 VARKENSFRICANDEAU 100 gram2,40 GRILLWORST 200 gram2,50 KIP-KERRY SALADE 100 gram1,95 maandag, dinsdag en woensdag 8-9-10 mei MAGERE ST00FLAPPEN 1 kg15,00 VERSE WORST 1 kg7,95 GEHAKT 500 gram5,25 5 BLINDE VINKEN halen4 BETALEN Advertentie I.M. De kinderen van 5 en 6 van openba re basisschool De Schalm namen vrijdagavond afscheid van meester J. Heek uit Halsteren. Hij verlaat de school en gaat les geven in Roosen daal. De kinderen versierden de hele klas die omgebouwd was tot een cd- hal. De meester kreeg van de leerlin gen een cd en ieder kind gaf hem nog een nep-cd (gemaakt door een moeder) met daarop een gedichtje of verhaaltje. De leerlingen kregen een tractatie en om half vier zwaaiden ze meester Heek uit. Tot aan de zomer vakantie neemt een invaller de zaken waar en daarna wordt juf M. Schenke uit Nieuw-Vossemeer de nieuwe leerkracht voor de groepen 5 en 6. Meeste Heck nam zijn groepen don derdag nog mee op schoolreisje naar De Efteling. Met vier moeders en de meester als begeleiding vertrokken de kinderen om half negen in auto's naar Kaatsheuvel. In het pretpark gingen ze in groepjes naar het sprookjesbos en de verschillende attracties. Na een dag genieten, at het hele gezelschap nog bij Mac Donalds voordat men terugkeerde naar huis. Op dinsdag 9 mei wordt er voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. J.A. den Braber, A.M. Smits en J.J. Westdorp hebben bedankt voor hun verkiezing tot ambtsdrager in de Hervormde Gemeente. Na ongeveer 221/2 jaar heeft me vrouw P.M. Westdorp-Smits haar functie als kosteres bij de Hervorm de Gemeente neergelegd. Het plan van de gemeente om de verkeersveiligheid op de Veerweg te verbeteren, is nog niet klaar. Chef W.A. Blaas van civiel-technische zaken zei dinsdagavond in de com missie openbare werken dat het 'in voorbereiding' was en dat het wordt 'afgewogen tegen andere prioritei ten.' Hij beantwoordde een vraag van J. van den Donker (D66) die er nog eens op wees dat de commissie enkele maanden geleden b. en w. een dringend advies had gegeven iets aan de situatie te doen. Blaas lichtte toe dat het pas na de vakantie aan de commissie zal wor den voorgelegd. Een 62-jarige automobilist werd vrijdag bekeurd voor het rijden onder invloed van alcohol. Op het politiebureau blies hij 245 micro gram alcohol per liter uitgeademde lucht (zo'n 0,5 promille). Daarvoor kreeg hij een boete van 320 gulden. AOV-raadslid mevr. Schot was niet erg gelukkig met de bestemmings planwijziging aan de Scholekster laan. Bouwbureau de Kroon uit Bergeyk wil daar 7 huizen bouwen. Volgens bestemmingsplan Muye- polder dienen daar vrijstaande woningen te komen, maar de Kroon wil er twee of meer aaneen bouwen. Mevr. Schot pleitte ervoor om dan de garages in elk geval om te draai en. De burgemeester zegde toe, dat dit bij de uitwerking zal worden bekeken. De collecte die de plattelandsvrou wen hielden voor de wateroverlast in het rivierengebied van midden- Nederland bracht 78 gulden op. Daarvan zijn planten gekocht die worden aangeboden aan de afdeling Est (Gelderland) van de plattelands vrouwen. Het provinciaal bestuur van de plattelandsvrouwen in Gel derland stelde dit voor. De uitslag van de competitiewed strijd van klaverjasvereniging De Pendelaars: 1 A. Koetsier 5101 p; 2 M. den Haan 4860 p; 3 J. Guiljam 4727 p; 4 L. Kampman 4681 p; 5 M. Bronmans 4676 p; 6 M. Kwaak 4655 p; 7 P. van Bloppoel 4589 p; 8 R. Koetsier 4453 p; 9 P. Bazen 4405 p; 10 R. Waasdorp 4269 p; 11 J. van Gorsel 4070 p; 12 J. van der Werf 3689 p. Een 60-jarige fietster hield slechts lichte verwondingen over aan een botsing met een 39-jarige automobi list uit Almere. De vrouw reed zater dag over de Veerdijk en stak de kruising met de Veerdijkseweg over. Haar uitzicht werd belemmerd door een geparkeerde vrachtwagen en daardoor zag ze de automobilist niet. Die remde hard en week uit, maar kon een botsing niet meer voorkomen. De fietster werd geschept en belandde via de motor kap en de voorruit van de auto op het wegdek. Ze werd lichtgewond over gebracht naar ziekenhuis Lievens- berg in Bergen op Zoom. Na een onderzoek kon ze weer naar huis. Haar tweewieler werd zwaar beschadigd en de auto liep aan de voorkant en de voorruit enige scha de op. De SGP-kiesvereniging herdacht onlangs het negende lustrum. Op een bijeenkomst voor de leden met hun echtgenotes sprak ds. D.J. Bud ding over 'Waarom SGP? Is er geen oorzaak?' naar aanleiding van de geschiedenis van David en Goliath. Tweede voorzitter M.J. Klippel sprak voorzitter M. Dijke nog toe in verband met diens afscheid als lid van provinciale staten. Secretaris G.M. Quaak verzorgde een terug blik op de afgelopen vijf jaar. De bijeenkomst werd geopend door ds. J. Beens van de Gereformeerde Gemeente en afgesloten door ds. J. v.d. Sleen van de Hervormde Gemeente. De vierde bekerwedstrijd van hen gelsportvereniging De Zeebaars leverde een matig resultaat op. Van de 37 deelnemers die aan de Anna Vosdijkpolder hun lijnen uitwier pen, vingen er 22 vis. Daarvan was echter het grootste gedeelte nog ondermaats. Zo bleef het puntento taal steken op 3130. P. Breure werd winnaar met 652 punten. De uitslag: 1 P. Breure 652 p; 2 A. Faber 375 p; 3 H. Munter 330 p; 4 C. v.d. Werff Azn. 265 p; 5 P. v.d. Werff Azn. 250 p; 6 M. Bijl 210 p; 7 J.C. Bijl 200 p; 8 G. Boogerd 150 p; 9 mevr. T. Deurloo 150 p; 10 R. Anemaet 150 p; 11 mevr. A. Bijl 102 p; 12 J. van As 100 p. De plattelandsvrouwen brachten woensdag een bezoek aan Zierikzee. Na de ontvangst met koffie en een bolus gingen de dames in de benen voor een stadswandeling onder begeleiding van een gids. Ter afslui ting werd een bezoek gebracht aan het maritiem instituut dat vroeger dienst deed als gevangenis. Om streeks één uur arriveerde men weer thuis. De leden van de vrouwenvereniging Waakt en Bidt van de Gereformeer de Gemeente maakten voor hun jaarlijkse reisje deze keer een rondje Zeeland. Vice-presidente mevr. Noom heette de 40 aanwezigen wel kom en ouderling Duvekot las nog voor uit Psalm 19 en ging voor in gebed. Met de bus die inmiddels was gearriveerd, ging men richting Nieuwdorp waar de dames te gast waren bij de plaatselijke vrouwen vereniging. Hierop ging de tocht richting Vlissingen waar men over de boulevard en langs het beeld van Michiel de Ruyter reed. In Oostka- pelle werd een broodmaaltijd genut tigd waarna men langs het Veerse- meer, Neeltje Jans en via de Greve- lingendam weer terug ging naar huis. De Oosterscheldeschool hield don derdag ouderavond. De voorzitter ging in zijn welkomstwoord in op de federatie 'Samen sterk' van de acht openbare basisscholen in de gemeente Tholen. Marga Anthonis- se werd herkozen als lid van de medezeggenschapsraad en in de ouderraad werd Mieke Poot herko- te? Het echtpaar Hage-Sleeuwenhoek werd door neefjes en nichtjes verrast met groente-erebogen. Het bruidspaar wordt geflankeerd door de bruidsmeisjes Jeanette en Mirjam. Het is weer eens wat anders dan bloemen, moet de familie van Leen Hage en Olga Sleeuwen- hoek uit Stavenisse gedacht heb ben. Dit paar trad vrijdagmiddag in het huwelijk en toen het kersver se echtpaar uit het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk kwam, stonden de neeijes en nichtjes Mark, Jan, Ineke, Erwin, Maris- ka en Shirley klaar met erebogen die behangen waren met kool blad, aardappelen en uien. Het is niet helemaal toevallig dat men voor deze versiering koos. De 40-jarige Hage is namelijk boer. De 38-jarige - uit Middel burg afkomstige - Olga Sleeu- wenhoek werd vrijdag dan ook behalve echtgenote, boerin. Hage is in zijn vrije tijd schutter bij schietvereniging Prinses Bea trix. Veel tijd om van de versierde bogen te genieten had het paar niet, want de motor van de Rolls stond al te draaien. Zondag 7 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. prof. dr. De Reuver, Delft. 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Steegman, Ridderkerk. 17 u. ds. Balk, jeugddienst in Ger.Kerk. GEREF. KERK 10 u. ds. Vlaardingerbroek. 17 u. ds. Balk, jeugddienst. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst. 14.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Vrie, Middelburg. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Boogaard. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 19 u. Heilige Mis. zo 9.30 u. Heilige Mis. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Smit,-Putten. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. dhr. Mulder, do 11/5 19.30 u. ds. Mondria. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Westland, Middelharnis. 18 u. ds. Schaap, Herkingen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. Do. 11 mei 19.30 u. ds. Klok, Kin derdijk. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. zen en Rianne Goedegebuure 'werd nieuw lid. Directeur Sjaak Moerland ging ondermeer in op het personeel in het komende jaar. Hij deelde mee dat juf Marijke Schenke van groep 3 en 4 na de zomervakantie naar De Schalm in Stavenisse gaat. De Oos terscheldeschool had het afgelopen jaar te maken met vervangers omdat een aantal vaste leerkrachten ziek waren. Daarom wilde mevr. Schen ke het schooljaar nog afmaken bij de Oosterscheldeschool. Na de pauze vertelde Leonie v.d. Maden van het regionaal pedago gisch centrum Zeeland met behulp van beeldmateriaal iets over pesten. Zij maakte het verschil duidelijk tussen plagen en pesten. Daarnaast gaf ze richtlijnen aan leerkrachten om pesten bespreekbaar te maken in de groepen. Ook ouders kunnen actief hulp bieden. De hulp moet zich daarbij niet alleen richten op het slachtoffer, maar ook op de pes ter en de rest van de groep. In de klassen zal er de komende tijd gewerkt worden aan dit thema. Daarnaast wordt er in de school krant de nodige aandacht aan besteed. Bij biljartvereniging Tolrust verloor R. Lisseveld nipt met 9,29-10 van W. Bijl. J.K. Elenbaas moest met 8,24-10 het onderspit delven tegen L. Bijl. J. Niemantsverdriet verloor in 36 beurten en met een gemiddelde van 1,5 net met 10-9,64 van A. Bur gers. Maar Niemantsverdriet her stelde zich in de partij tegen C. Bal. Hij haalde een gemiddelde van 2,8 en won met 2,4-10. Daarbij speelde hij de kortste partij van twintig beur ten en samen met W. Bijl haalde hij de hoogste serie van elf caramboles. Een bijrijdster van een bromfietser raakte maandagmiddag gewond bij een botsing op de kruising van de Deestraat met de Noordstraat. De bromfietser verleende geen voor rang aan een automobiliste. Bij de aanrijding die ontstond, viel de pas- sagiere van de bromfietser en brak daarbij een scheenbeen. De auto liep lichte schade op, maar de brommer was zwaarder beschadigd. Johan Niemantsverdriet heeft in Sassenheim het Focwa patroonsdi ploma autoschadehersteller behaald. De bazar die de zendingscommissie van de Gereformeerde Kerk te Anna Jacobapolder onlangs in Ons Dorps huis organiseerde, heeft ruim 3200 gulden opgebracht. Het geld is bestemd voor een christelijk zieken huis in het Zambiaanse Nyanja. Het hospitaal telt 120 bedden en er is veel aandacht voor preventie van ziekten in het gebied. Door de eco nomische crisis zijn de subsidies van de regering niet meer toerei kend. Via de Nederlandse arts mevr. Stegeman, die verbonden is aan het ziekenhuis, heeft men aan de Gere formeerde Kerk gevraagd om de medicijnvoorziening voor hun reke ning te nemen. De bazar trok dit jaar wat minder bekijks dan in 1994. Volgens J. Nell van de zendings- ZIE VERDER PAG. 15 HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Bijl, Middelburg. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas GEREF. KERK 10 u. dhr. Smouter, Rhoon. 14.30 u. ds. Schneider, De Lier. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 10/5 19.30 u. ds. Hogchem, Borssele. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Eckeveld. 17 u. kand. Buitelaar, Rotterdam. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. wo 10/5 19.30 u. ds. Mulder (H.D.). OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Torenbeek, Hogeveen. 16 u. ds. Schneider, De Lier. Vrijdag 5, zaterdag 6 en zondag 7 mei. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): vrij. dr. Mellema, Tholen tel. 01660- 2377. za. en zo. dr. Kale, Tholen tel. 01660-2542. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): vrij. dr. Veldman, Stavenisse tel. 01663-2400. za. en zo. dr. Panis, Sint-Maartens dijk tel. 01666-2400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse meer: vrij. dr. Van Doesburg, Sint-Philips- land tel. 01677-2500. za. en zo. dr. De Groot, Nieuw-Vos semeer tel. 01676-2545. TANDHEELKUNDIGE HULP za. en zo. tandarts Navest, Ossen- drecht tel. 01647-2475. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 3039 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 05129- 1202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06- 0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-69869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 01660-4574 JAIB informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18-20 u. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 8/5 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 4 t/m vrijdag 12 mei. donderdag 4 7.12-19.17 vrijdag 5 7.42 - 19.52 zaterdag 6 8.12-20.27 zondag 7 8.57-21.12 maandag 8 9.57 - 22.22 dinsdag 9 1112 - 23.42 woensdag 10 12.27 - donderdag 11 0.57 - 13.37 vrijdag 12 1.57-14.27 zo 7/5 22.44 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getijver wachtingen bel 06-91122353 (niet gratis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 2