CKHX 'Ruimere fietsstrook langs Tholenseweg' Holonite in Tholen Een kwart eeuw collecte voor de nierstichting in Anna Jacobapolder Architect bouwt zelf kantoren in de smalstad Straatspelen in Tholen Dragon gaat capaciteit verdubbelen in smalstad Verplaatsing van gemaal bij Tholen van de baan Tien jubilarissen gehuldigd in dorpshuis De Wimpel Tholencu] voor junit St.Annala Van Gelder bij herdenking provincie in Sport dienl creatief me te denken bezuiniging Provincie samenwer zorginstar Mbo-oplei verzorging Goes opge Donderdag 4 mei 1995 Donderdag 4 mei 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT N\AAR SCHIJNEN!!! PHILIPS ROWENTA BRAUN MARTEX Rapport voor gemeente Halsteren Fietsers op de Tholenseweg in Halsteren zijn het meest gebaat bij vrijliggende fietspaden. Als dit niet verwezen lijkt kan worden dan kan de veiligheid voor de fietsers verbeterd worden door de rijweg te versmallen en de fietsstroken te verruimen. Bovendien zou het beter zijn de maximumsnelheid terug te brengen tot 60 of 70 kilo meter per uur. Ook een inhaalverbod kan helpen. Terughoudend Beschadiging Nieuwe produkten Niet smerig Al ruim 26 jaar zet de nierstichting Nederland (NSN) zich in voor mensen met een nierziekte. Sinds 25 jaar wordt er op Sint-Philipsland gecollecteerd voor de nier stichting. Donderdagavond werden in dorpshuis De Wimpel elf dames gehuldigd die zich als collectant of als organisator vele jaren hebben ingezet voor de nierstich ting. Dat gebeurde op de jaarvergadering van de afdeling Zeeland van de vereniging tot steun aan de nierstichting Nederland. N aamsbekendheid Donorcodicil Plaatselijk nieuws A. Slager leidt DSVF Van Kolthoorn wint ruim bij Makreel LET OP:! Tijdelijke Ingang vla Sportshop J&C Enkelvoudige glazen t/m groep 6/2. ITRUM STEENBERGEN >51 BA Steenbergen fax 01670-66702 A N V K specialist: 1Steenbergen, 01670 - 648 84 HP2715C Deze snoerloze ladyshave Is volledig waterdicht en kan zelfs onder de douche gebruikt worden. MH2 1/2/3/4 Gezien op TV? Dé manier om tand bederf tegen te aaan. Compleet met ophang- unit en verwisselbare borsteltjes VK MR300CA Ideaal voor het maken van sausjes, milkshake s, soepen en natuurli|k onmis baar voor het maken van babyvoeding! Met extro hakmolen Aardappel schrapmochine PI Hiermee schrapt moeder in een paar minuten de aardappels! Ideaal! Inhoud 4 liter Makkelijk schoon te maken. Deze aanbevelingen staan in het rapport Tholenseweg dat gisteren (woensdag) aan de burgemeester van Halsteren is aangeboden door de werkgroep Tholenseweg veilig. Het rapport is gemaakt door H. Feij, verkeersdeskundige van Veilig Ver keer Nederland, samen met de werk groep Tholenseweg veilig. Zo'n inhaalverbod is volgens de samenstellers gemakkelijk in te stel len door middel van een doorgetrok ken asstreep. 'Het voorkomt gevaar lijke situaties bij verkeer dat uitrit ten verlaat en kan voorkomen dat auto's hierdoor aan de andere zijde op het fietspad belanden.' Ook pleit de werkgroep voor meer controle op de snelheid van automo bilisten. Zo kunnen zogenaamde matrixborden (zoals op de Halster- seweg) de bestuurders er op wijzen dat ze te hard rijden. 'Vaak over schrijden automobilisten onbewust de snelheidslimiet.' Ook beveelt het rapport verkeerstoezicht aan, vooral wanneer er veel verkeer is of op die uren dat er te hard gereden wordt (vooral in de avond). Daarbij is een rol weggelegd voor het Brabantse provinciaal orgaan voor de ver keersveiligheid en de VVN-afdelin- gen. De werkgroep vindt dat de gemeen te terughoudend moet zijn met het aanbrengen van 'verkeersremmers' op een weg waar 80 kilometer per uur mag worden gereden. 'Het mid del is dan erger dan de kwaal, van wege onvoorspelbare manoeuvres van de automobilist.' Mocht de gemeente Halsteren er voor kiezen om de rijweg te ver smallen, dan zou het fietspad gescheiden kunnen worden van de rijweg. Kan dat niet, dan zou de streep die nu de strook van de rijweg scheidt, verbreed moeten worden. 'Op een aantal kritieke punten kun nen dan flexibele paaltjes of berm planken worden aangebracht.' De paden zouden 2.50 meter breed moeten worden omdat dan 'twee naast elkaar rijdende fietsers nog net kunnen worden gepasseerd door een derde (brom)fietser).' Maar de voor keur van de werkgroep is een vrijlig- gend fietspad. Behalve het rapport kreeg de burge meester ook de bevindingen van de leerlingen van 't Rijks aangeboden. Ze hielden tellingen, maten de snel heid en het geluid als onderdeel van een schoolonderzoek onder leiding van hun natuurkundeleraar H.A.G. Groenveld. Uit hun rapport blijkt dat er te hard wordt gereden op de Tho lenseweg. Zo overschreed op don derdagavond 13 april 80,2 procent de maximum snelheid van 80 kilo meter per uur. Gemiddeld werd er 90,3 kilometer per uur gereden. 'Er wordt zeker in de avonduren, als er wat minder auto's op de weg zijn, veel te hard gereden,' zo conclude ren de scholieren. Ze telden ook het aantal voertuigen dat gemiddeld over de Tholenseweg rijdt. Omdat de Eendrachtweg door asfalteer- werkzaamheden afgesloten was, kreeg de Tholenseweg alle verkeer richting Bergen op Zoom en Rotter dam te verwerken. Dat komt neer op 15.620 voertuigen per dag. Wat geluid betreft zorgen vooral vrachtauto's voor veel lawaai. Die pieken zijn zo hoog dat er volgens de scholieren kans is op gehoorbe- schadiging. 'Dit kan dus degelijk het geval zijn bij scholieren die dage lijks van het eiland af komen en naar school gaan in Bergen op Zoom en omstreken. Deze kans is vooral zo groot, omdat het fietspad gelijk langs de weg ligt.' Bewoner H. Klop van de Tholense weg bood zo'n zeventig handteke ningen aan van mede-bewoners die de verkeerssituatie op de weg willen verbeteren. VERVOLG VAN PAG. 1 Het personeel is het kapitaal van je onderneming waarmee je de halve wereld kunt veroveren. We houden niet van poespas en gekke dingen, maar van hard werken. We staan klaar voor de klanten en houden kor te levertijden vast." Het personeel komt nu hoofdzakelijk uit de omge ving Halsteren, Bergen op Zoom, Dinteloord en Roosendaal met een enkeling uit Tholen, St. Philipsland en Rilland. "Ons personeelsbeleid is goed. Als bedrijf heb je een bepaal de cultuur en sfeer en daarmee moet je heel voorzichtig zijn", zegt de directeur. Het systeem van polyesterbeton, ook wel kunststeen genoemd, is opgebouwd uit kwartssteen uit Bel gië, vermengd met polyester harsen van Akzo. De produktie is redelijk arbeidsintensief. Holonite heeft zo'n 7000 mallen, waarmee aan iedere gewenste vraag voldaan kan wor den. "Wij hebben de capaciteit om 1 exemplaar van een bepaald produkt Architect Th.W. Moerland uit Tho len gaat nu zelf het kantoor bouwen aan de Haven, hoek Sportlaan in St. Maartensdijk. Eerst zou accoun tantskantoor Remmerswaal daar komen, maar die heeft inmiddels het Polderhuis van het waterschap over genomen. Voor de architect een tegenvaller gezien de lange goed keuringsprocedure, maar dat levert nu een voorsprong op voor gegadig den. "De wijziging van het bestem mingsplan is rond en de goedkeu ring van het hele project is binnen, zowel bij de gemeente als bij gede puteerde staten", zegt Moerland. "Kandidaten kunnen dus direct gaan bouwen. Gezien de vrij grote centra le hal, leent het gebouw van 300 m2 zich uitstekend voor verhuur van kleinere eenheden." Het ontwerp bestaat gedeeltelijk uit twee bouwla gen. Advertentie I.M. te maken of 1000", aldus Ciliacus. "Op het terrein van dorpels en ven sterbanken zijn we marktleider in Nederland, maar in die positie kun je ook kwetsbaar zijn. Daarom doen we veel aan produktontwikkeling. Zo hebben we een badcel voor oude ren gemaakt waar je niet kunt strui kelen, noch uitglijden. En in samen werking met De Vries uit Gorredijk een vlakke drempel voor minder- validen, die toch wind en waterdicht is." Holonite levert vensterbanken, raamdorpels, muurafdekkingen, binnen- en buitendeurdorpels, trap treden, vloerluiken, plinten, was automaat- en douchebakken, gevel panelen en douchevloeren. "Het is een milieuvriendelijk produkt", benadrukt de directeur. "En de mon tage vergt weinig uren. Ook voor de Arbo-wetgeving is ons produkt vrij gunstig omdat je de elementen zon der kraan, met 1 of 2 mensen kunt monteren." Holonite vindt zijn oorsprong in het Hoppenbrouwers-concern. De heren Hoppenbrouwers en Lodewijks kwamen op het spoor van polyester- beton en sloten in 1969 een licentie overeenkomst met een Belgisch bedrijf. Kwartssteen werd ook gebruikt voor grafstenen en de beide initiatiefnemers hadden de goede eigenschappen van de grondstof ontdekt. Holonite ontwikkelde zich voorspoedig en was 17 jaar geleden toe aan een grotere ruimte in Halste ren. Het oorspronkelijke familiebedrijf is inmiddels overgenomen door een groep beleggers. "En de aandeelhou ders zijn tevreden", zegt de directeur bescheiden. Hij wil verder alleen kwijt, dat de resultaten in 1994 'zeer bevredigend' waren en in 1995 hoopt Holonite het nog beter te doen. Op basis van het vijfjarenplan moet de omzet rond 2000 verdub beld zijn. Holonite, dat begin dit jaar het 25- jarig jubileum vierde in het architec tuurinstituut te Rotterdam - 'archi tecten moeten onze produkten in hun bestekken voorschrijven' - levert zowel rechtstreeks aan bouw bedrijven als aan de groothandel in heel Nederland en in Duitsland. "We hopen dit jaar nog onze ISO 9001 erkenning te krijgen en dat verlan gen onze opdrachtgevers ook, even als het rijk", zegt Ciliacus. "In de bouw begint kwaliteit steeds meer een rol te spelen. En de aannemer wordt meer en meer een organisator die werkt met gecertificeerde toele veranciers." Als voordeel van het polyesterbeton noemt de directeur de goede weers- bestendigheid, het harde, strakke oppervlak en het feit, dat het pro dukt niet smerig wordt. "En de com binatie goede kwaliteit/redelijke prijs, natuurlijk." Directeur Ciliacus wil voor de zomervakantie de aanbesteding van de nieuwe vestiging rond hebben om in januari met de produktie van vensterbanken, raamdorpels, enz. in Tholen te kunnen beginnen. De jubilerende collectanten. Voorste rij van links naar rechts: mevr. J.L. de Hertog-de Jonge, mevr. E.W. Klompe-Krepel, mevr. L. Wage- maker-Wesdorp, mevr. G. Nieuwersteeg-van Hekken, mevr. C. Uijl-Voshol en mevr. P. Boudeling-den Hartog. Achterste rij van links naar rechts: mevr. M. Anthonisse-Voshol, mevr. JJ. de Waal-de Waal, mevr. J. Muller-Okkerse, mevr. N. Kik-Smits en mevr. L. van Nieuwen- huijzen-de Krijger. Helemaal rechts staan voorzitter T. Wijnekus, secretaris L. op 't Hof en medewerker mevr. A.F.A.M. van Oerle-van der Vaart. Een kwart eeuw geleden begon men in Anna Jacobapolder voor het eerst met de collecte voor de NSN. Vanaf die tijd zijn mevr. P. Boudeling-den Hartog en E.W. Klompe-Krepel betrokken bij de collecte. Zij kregen dan ook een zilveren collectebusje als onderscheiding. Mevr. L. Wage- maker-Wesdorp uit Anna Jacoba polder kreeg een onderscheiding voor tien jaar collecteren. Ook mevr. M. Anthonisse-Voshol en mevr. C. Uijl-Voshol uit Poortvliet lopen al een decade met de collecte bus langs de deuren. Mevr. P. Meloen uit Sint-Maartens dijk organiseert de collecte in haar woonplaats al 25 jaar, maar zij was niet aanwezig op de bijeenkomst in de Wimpel. Mevr. N. Kik-Smits uit Poortvliet werd ook in de bloeme tjes gezet wegens haar inspanningen als contactpersoon voor de nier stichting. Naast deze Thoolse dames, werden er ook vier vrijwilli gers uit Bruinisse en Borssele gehul digd. De kleine zaal van De Wimpel was helemaal vol toen de vijftig aanwe zigen een plaatsje hadden gevonden. Nadat secretaris L. op 't Hof de nodige formaliteiten had afgehan deld, werd mevr. A. Stouten uit Sint-Philipsland in de kascommissie gekozen. Hierop lichtte voorzitter T. Wijnekus enkele veranderingen toe die staan te gebeuren bij de nier stichting. "De vereniging tot steun aan de nierstichting Nederland telt zo'n 60.000 vrijwilligers. Die zor gen, via de collecte, voor het inko men van de nierstichting. De naams bekendheid neemt nog steeds toe en bijna overal in Nederland wordt gecollecteerd", vertelde Wijnekus. "Er is een onderzoek gehouden naar de mogelijkheden om de inkomsten van de NSN op een goed peil te hou den. Daaruit kwam naar voren dat er naast de collecte ook op andere manieren aan fondswerving gedaan zou moeten worden. Daar is iemand voor benoemd bij de stichting. De naamsbekendheid moet nog groter worden, want nog niet overal weet men wat de nierstichting doet. Ver der moet duidelijker worden wat de verantwoordelijkheden van stich ting en vereniging zijn en de vrijwil ligers moeten meer betrokken wor den bij de NSN." Wijnekus vertelde dat de huidige afdelingen waarschijnlijk zullen veranderen in districten. Sommige worden samengevoegd. Voor Zee land heeft dat echter geen gevolgen omdat het gebied zo groot is; er komt niets bij. Verder zullen vol gens de voorzitter de besturen van de stichting en de vereniging onaf hankelijker worden van elkaar. Om inspraak te houden, hebben de voor zitter en vice-voorzitter van de ver eniging zitting in het dagelijks bestuur van de stichting. Daarnaast komt er een districtsraad waarin alle districten vertegenwoordigd zijn. Op Tholen en Sint-Philipsland zijn zo'n 120 vrijwilligers actief voor de nierstichting. Niet iedereen is echter lid van de vereniging. "Wij beschou wen iedere vrijwilliger toch wel als lid", zegt Wijnekus. "Nu moet je expliciet lid worden, maar we zijn van plan om iedere vrijwilliger auto matisch lid te maken van de vereni ging. Dat zou ook wat extra binding geven, denken wij." Over deze voor stellen wordt volgend jaar een besluit genomen. Buitendienstmedewerker mevr. A.F.A.M. van Oerle van de nier stichting vertoonde na de uiteenzet ting van de voorzitter een film over het donorcodicil. In de rolprent, waarvan een deel gebruikt is in een reclamespot op de televisie, wordt het verhaal verteld van een nierpa tiëntje, een jonge vrouw met een oogafwijking en een hartpatiënt die wachten op transplantatie. Als een jongeman overlijdt na een aanrij ding, willen zijn ouders in eerste instantie niet dat zijn organen wor den gebruikt voor de transplantatie. Pas als ze thuis in zijn jas een donor codicil vinden, geven ze toestem ming. Voor de hartpatiënt was dat te laat, maar de jonge vrouw kreeg een nieuw hoornvlies en kon daardoor weer helder zien. De film maakte op de aanwezigen duidelijk indruk, want het bleef een poosje stil na afloop. Tot slot van de avond was er een wat vrolijkere noot en gaf de bekende Zeeuwse liedjeszanger Engel Reinhoudt zijn muzikale visie op het leven. De aanwezigen, zowel ouderen als jongeren, wisten dat te waarderen. commissie zou dat te maken kunnen hebben met de verkoping voor Adullam die dezelfde dag in Sint- Philipsland werd gehouden. "Maar we zijn best tevreden met de opbrengst", zegt Nell. Op de bazar was van alles te koop en waren er allerlei spelletjes te doen. Tot slot was er de verloting met als hoofd prijs een half varken, plantenbonnen en slagroomtaarten. A. Slager gaat aan kop in de compe titie van dam- en schaakvereniging Flipland. Slager heeft 30 punten uit 19 wedstrijden. De tussenstand is nu: 1 A. Slager 30 uit 19; 2 J. den Braber 24 uit 16; 3 J. Joppe 23 uit 19; 4 J. v.d. Velde 20 uit 17; 5 I. Verwijs 17 uit 17; 6 A. Verwijs jr. 10 uit 8; 7 L. v.d. Velde 17 uit 19; 8 G. v.d. Velde 12 uit 15; 9 A. Verwijs sr. 13 uit 19; 10 P. Reijngoudt 7 uit 16; 11 W. Drenth 5 uit 13. J. v.d. Velde is bekerkampioen geworden. In het sneldamkampioenschap waren de eerste drie: 1 A. Slager; 2 J. v.d. Velde; 3 G. v.d. Velde. Jan van Kolthoorn heeft zaterdag met 2000 punten de wedstrijd van zeehengelclub de Makreel gewon nen. Daarmee liet hij de andere deel nemers ruim achter zich. De totale vangst bedroeg 14,5 kilo. Uitslag: 1 Jan van Kolthoorn 2000 p; 2 J. van Moort 1560 p; 3 A. van Oeveren 1110 p; 4 H.A.J. de Graaf 1095 p; 5 K. v.d. Berg 1065 p; 6 M. den Engelsman 950 p; 7 J.P. Kaashoek 940 p; 8 P.C. Kleppe 710 p; 9 Edwin Suurland 620 p; 10 L. Quist 570 p; 11 T. Geuze 515 p; 12 Rien Quist 340 p; 13 J. Walpot 320 p. Jeugd: 1 Hans van Kolthoorn 725 p; 2 Peter Quist 645 p; 3 Sander Wal pot 625 p; 4 Gert-Jan Buijs 385 p; 5 Albert van Kolthoorn 150 p; 6 Bart Steijn 150 p; 7 Jaco van Kolthoorn 50 p; 8 Maurits Verwijs 25 p. De volgende wedstrijd voor het kampioenschap wordt zaterdag 13 mei gehouden, van half één tot half vier aan het Zijpe. In de Oranjerie en de Pergola te Tholen wordt woensdagmiddag 17 mei de straatspeeldag georganiseerd voor kinderen van de basisschool. Ook kinderen uit Rosarium en Meanderlaan mogen meedoen. De buurtvereniging haakt hiermee in op de landelijke protestdag, die voor de zesde keer wordt gehouden. Hoewel er in de wijk niet écht te klagen valt over speelruimte voor de jeugd, zou het - wat de buurtvereniging betreft - met name in de Oranjerie veiliger kunnen. Auto's rijden er nogal eens flink door of parkeren op de stoep. De bedoeling is dat de kinderen in kleine groepjes spelletjes doen zoals straattekenen, stelt- en bliklopen, schminken, ballonnen oplaten, ver keersborden maken en skippybal race. Tussendoor is er een drankje en een hapje, en aan het einde van de middag pannekoeken eten. Ook dit Commissaris van de koningin drs. W.T. van Gelder breekt met de tra ditie om jaarlijks de dodenherden king bij te wonen in Middelburg. In plaats daarvan zal Van Gelder jaar lijks in een andere Zeeuwse gemeente het provinciaal bestuur vertegenwoordigen. Vanavond is hij in Yerseke, waar een herdenkings dienst, stille tocht en kranslegging op het programma staan. In Middel burg legt gedeputeerde J.G. van Zwieten een krans. Vanmorgen ontvangt de Zeeuwse commissaris in de statenzaal een zestigtal Poolse oud-strijders. De groep is te gast in Kapelle-Biezelin- ge, waar ze morgen meewerkt aan het bevrijdingsconcert. Op een bijeenkomst in het Middel burgse stadhuis staat vanmiddag de bevrijding van de Japanse onder drukking in het toenmalige Neder- lands-Indië centraal. Sprekers zijn de schrijfster Mischa de Vreede, burgemeester Rutten en Van Gelder. laatste natuurlijk op straat, want het is de bedoeling om Pergola en Oran jerie die middag af te sluiten voor het verkeer. Dragon plastics in St. Maartensdijk gaat de produktiecapaciteit verdub belen in een nieuw pand aan de Schakelweg. Het bedrijfsverzamel gebouw wordt na zo'n zeven jaar verlaten. Van dhr. H.G.A. Rijnberg wordt een loods gehuurd van 1450 m2, waarin voorheen een handelsbe drijf met rotanmeubelen was geves tigd. Vorige maand nam Dragon 2 nieuwe medewerkers aan, waardoor het personeelsbestand op 12 is geko men. Dragon produceert kunststof tanks, jerrycans, containers, Stellen dam tonnen voor rijkswaterstaat, disselbakken voor Alpenkreuzers, koelbakken voor de bierindustrie, milieuboxen en lampekappen. Dit gebeurt allemaal op bestelling, want de klant betaalt de matrijs voor een bepaalde vorm, legt directeur C.M.M. Wouters uit. Naast de ver koop in Nederland is hij sinds kort in België met afzet van zijn produk ten begonnen. In 1988 begon Dra gon aan de Nijverheidsweg in een huurruimte van 400 m2. In 1990 verhuisde het bedrijf een eindje ver der in het bedrijfsverzamelgebouw naar de Pluimpotweg, waar 950 m2 beschikbaar was. Dat is inmiddels ook te klein gebleken. Gezien de grote vraag wordt nu in drie ploe gendienst gewerkt. Wanneer de tweede machine produktieklaar is, gaat Dragon weer terug naar twee ploegen. De bestaande machine wordt gereviseerd, voordat die over gebracht wordt naar de Schakelweg. Dragon plastics, die zijn grondstof fen betrekt van DSM in Heerlen, wil eind september/begin oktober in de nieuwe behuizing een open dag hou den. De gerenommeerde LIJSTENMAKER ieeuwen *oor het TRK eiland Tholen Molenstraat 13, tel./fax. 01666-4041 4695 CK Sint-Maartensdijk Advertentie I.M. De geplande verplaatsing van gemaal de Eendracht bij Tholen gaat niet door. "Het is zeker voorlopig van de baan", zegt dijkgraaf J.L. van Gorsel. "De vaststelling van een nieuwe bouwplaats, de gevolgen van lozing op de Oosterschelde - een natuurmonument - en het maken van een toevoerleiding leverden volgens rijkswaterstaat teveel onzekerheden op. Misschien dat het over 2,5 of 10 jaar weer in beeld komt, want het is nog steeds een wens van rijkswater staat om de fosfaatbelasting van het Zoommeer te verbeteren", aldus dijkgraaf Van Gorsel. Aannemer W.D. van Dijk uit Hard- inxveld-Giessendam gaat volgende week voor 825.000 gulden het gemaal de Eendracht verbeteren. De Gemaalweg wordt dan afgesloten voor het doorgaande verkeer. Reglement nieuw waterschap. Gedeputeerde staten hebben het reglement van het nieuwe water schap Zeeuwse Eilanden ter goed keuring opgestuurd aan de minister van verkeer en waterstaat. In de laat ste algemene vergadering van het waterschap Tholen ontstond hier over flinke deining omdat er geen beroepsmogelijkheid voor de hoof dingelanden meer bleek te zijn. "De reservepot voor spc ningen is leeg en het priv proces is nog niet afgeslo dus prima dat er opnieuw missie sport in het leven wordt die creatief Inspraak en advies van betrokkenen is belangrijk leden van de commissie c een nieuwe instelling te Dat verkondigde RPF/GP P. van Belzen bij de hersi Thoolse commissie sport nenbroeders van de SGP echter heel anders over. ben geen enkele behoef! opnieuw instellen van eei sie sport", zei M. Dijke. "1 missie welzijn kunnen a werpen besproken worde hebben belanghebbenc spreekrecht. Er is geen e leiding om voor de sport e dering te maken." Di voorts een bepaling in d ning opnemen, dat het lid van de commissie sport ei verlies van de functie, waarvan men afgevaard namens een sportvereni, Belzen wilde de tijd van 1 recht wijzigen. Er is een van 10 minuten per sprei maximale inspreektijd va: ten. Die beperking van e wilde Van Belzen schn noemde dat 'een hinderl ling.' "Iedereen moet tie kunnen spreken." De burgemeester wees E dat de gemeenteraad de le commissie sport benoem alle rechten hebben. Wet! sportzaken P. van Schets na alle opmerkingen. "De zit in geldnood", conclud Belzen, maar Van Schetei van praktisch werken te h stelde voor om na 'minstei de verordening nog eens l of die in de praktijk goed SGP stemde tegen het t( stel. De Tholencup voor juni zaterdag georganiseerd te Sint-Annaland. De j< dan voor de titel 'beste p gemeente Tholen'. Alle v uit de gemeente doen m Tholense Boys, want die name uitgesloten. Dat is van het feit dat de senic geel-zwarten niet meer doen aan de Eendrachtci Zaterdag zijn allereerst aan de beurt. Van half over één strijden de vol gen om de eer: Staven SPS, Smerdiek, Vos Vosmeer C2, Noad C/E ploegen zijn slechts tv mers. Smerdiek en Noac om half twee in het strij< A/B, SPS A/B en WHS A-junioren de deelne wordt gespeeld van twee vijf. In een herziening op de i ouderenzorg 1993-1996 paragraaf aan de nota waarin de provincie zie voor samenwerking tuss tuele fusies van zorgi Zeeland. Kartelvorming currentie uit te sluiten n het provinciebestuur ec tegengegaan. Anders kc zijdigheid en kwaliteit in het geding. De herzi ook de provinciale biji kosten van het (ver)fc woonzorgcomplexen, die niet groter zijn da naamde WBO-eenhede de wet op de bejaardenc nen een eenmalige bijd van maximaal 3,5 ton eenheid die een woons daarboven zit, is maxii gulden beschikbaar. Het Oosterscheldecollej het Ree) begint na de zo met een middelbare b ding verzorging. De drie ding richt zich op werk bejaarden- en thuiszoi inrichtingen of woonv lichamelijk gehandicaj het derde jaar hoeft m welke richting men w tingseis is een vbo- of ma of een daaraan ge opleiding. Deel van zijn vier stageperiodi weken. De lessen wor in één van de geboui Oosterscheldecollege i open dag komt er nie deze nieuwe opleiding lenden kunnen contact i het Oosterscheldecollej Open universiteit. De siteit houdt zaterdag jaarlijkse open dag in h trum te Middelburg. E van tien tot drie uur in gen over de opleidingei universiteit. I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 14