Thoolse leden regioraad Zekatel zelf niet op kabel Bestuur en parochianen zijn stik gróös op Willibrorduskerk Vrijwilligers grootste zorg Wereldwinkel Zonder wijze raadgevers kan Reijnhout geen hoogaars maken Onze Top 10 van deze week. Mgr. Muskens onthult gedenksteen restauratie flk©iëiif<L Tholen moet asielzoekers huisvesten Albert Heijn Tholen en St. Philipsland. 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Donderdag 27 april 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Adviseren over programmapakketten Twee wethouders die zelf geen kabeltelevisie hebben, gaan Tholen vertegenwoordigen in de regioraad voor de centrale antenne-inrichting Oosterschelderegio. Vooral met het aanwijzen van J. van der Jagt als plaatsvervanger hadden enkele raadsleden maandag moeite, omdat de SGP'er principieel tegen televisie kijken is. De kerk als rustpunt in het turbulente leven. Een plek waar mensen bijeenkomen om het geloof te vieren. Zo'n plek is voor gelovigen nodig om bij elkaar te komen en te leren uit de evangeliën en de Schrift. De rooms-katholie- ke kerk in Oud-Vossemeer is daar een voorbeeld van. Maar het geloof wordt gedragen door de mensen zelf. Fazantenkooien Vasthoudendheid Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. flakkee verhuizingen b.v. Mogelijk om afbouw subsidie voor te blijven Het gaat redelijk goed met de Wereldwinkel Tholen. Dat was de algemene conclusie die kon worden getrokken uit de jaarvergadering van Wereldwinkel in Meulvliet te Tholen. De winst groeide en men hoopt over een aantal jaren zichzelf te kunnen bedruipen, zonder overheidssub sidie. Er waren echter ook wat negatieve geluiden op de vergadering. Een dreigend tekort aan vrijwilligers was er één van. uitgeroepen tot BESTE BRUIDSFOTOGRAAF 1994 vas Nederland Deskundig Zes kanalen "Je moet wijze mannen rond je hebben, anders komt het niet goed." Dat zegt de 60-jarige Han Reijnhout uit Middelburg die het model van de hoog aars TH60 maakte, het pronkstuk van de tentoon stelling 'Een Hoogaars vangt bot' in het streekmu seum de Meestoof in Sint- Annaland. Grote letters Cadeauwinkeltje Goede prijs LET OP:! Tijdelijke ingang vla Sportsltop J&C Keetie Hage O Broccoli, 1 TQ 500 gram 1.0Ï7 ©Witte asperges, O OQ 500 gram Speklapjes met zwoerd, a q q 500 gram 2.75, kilo Speklapjes zonder zwoerd, r aq 500 gram -5£fT 3.25, kilo ABX O.yö O Uit onze bedieningsafdeling: q qq Runderrookvlees,100 gram ©01 Kaiserbroodjes, zak 4 stuks I2&5Ï ICQ Tarwe-of witte bolletjes, zak 10 stuks -259' I.Oj O CU Goudse oude kaas 48+, vacuum verpakt of -i a qq vers van 't mes kilo J290" 14.%/U OCttCötes du Rhone, 'n volle, droge, rode Franse wijn, a a r- fles 0.75 liter -55T O Appelsientje, o qq 2 pakken,a 1 liter -25fT L..UÖ ©CU Doperwten extra fijnÜ59ï, CU Doperwten/wortelen extra fijn Iof qq Ch Gebroken sperziebonen \X2$\, 1/1 blik |T5v CU Brokjes voor de kat, qq diverse soorten, blik 400 gram -1r29" Op koninginnedag zaterdag 29 april zijn wij de gehele dag geopend. HBjs Monseigneur Muskens onthult de gedenksteen in de muur bij de Willibrorduskerk. Rechts pastor W. Wiertz, linksachter hem secretaris mevr. A.M. Hommel-de Wild. Dat zei monseigneur Muskens zater dagavond tijdens de dienst ter gele genheid van de gerestaureerde kerk. Dat de kerk nu weer in al zijn luister is hersteld, is volgens de bisschop mooi meegenomen."Elke vierkante centimeter van de muren en van de ramen is aangeraakt. Het is een rus tige kerk.'h De kerk was tot de laatste bank bezet met parochianen en genodig den. De viering werd opgeluisterd door een dames- en een herenkoor en door de Oud-Vossemeerse muziekvereniging (OVM). Na de dienst onthulde de bisschop van Breda een gedenksteen in de muur langs het kerkhof. Daarin staat gebeiteld:'Als de Heer het huis niet wil bouwen, zwoegen de werkers vergeefs', psalm 127. Namens het kerkbestuur sprak C. de Leeuw na afloop van de viering de aanwezigen toe in de Vossenkuil. Hij noemde de restauratie die vanaf 1985 tot 1995 met horten en stoten is geschied, de grootste sinds de ingebruikname op 16 december 1841. De Leeuw memoreerde de aanslag die op de kerk werd gepleegd tijdens de overstroming in 1906 en tijdens de inundatie door de Duitse bezetter in 1944. "Twee keer werkte het zoute water als een sluip moordenaar. Het betekende een zware tol voor het onderhoud." Ook in het begin van de jaren tachtig werd de kerk opgeknapt maar dat was niet zo ingrijpend als deze keer. Het was pastoor Van den Brüle die de aanzet gaf tot de laatste restaura tie, zo vertelde De Leeuw. Een onderhoudscommissie bracht rap port uit over de toestand van de kerk, maar vanuit het bisdom Breda kwam geen reactie. In 1988 werd er een beleidsplan opgesteld. "Daarin werden vele witte vlekken zichtbaar, vooral het onderhoud van de kerk." De bingo-avonden die voor de res tauratie werden gehouden bleken een belangrijke bijdrage te gaan leveren aan de restauratie. De gemeente Tholen werd om subsidie gevraagd en in 1991 stond de toren in de steigers. Eind augustus 1992 werd met het binnenwerk begonnen en werd de garage gesloopt van pas toor Vermeulen en een nieuwe gemaakt. Maar ook diens fazanten- kooien moesten er aan geloven. Het werk heeft ook een jaar stilgele gen, zo stil dat de parochianen zich afvroegen of de kerk failliet was gegaan. Een andere tegenslag is dat de nieuwe pleisterlaag niet blijkt te deugen. De Leeuw noemde een andere belangrijke gebeurtenis het feit dat de Nederlandse hervormde kerk tij dens de restauratie belangeloos onderdak verleende aan de Willi brorduskerk. "Hoe lang zal dat gele den zijn? Het is een oprecht gevoel van christelijke naastenliefde waar wij heel erg dankbaar voor zijn." De Leeuw stond ook uitgebreid stil bij het bekostigen van de restauratie door de rijksdienst voor monumen tenzorg (80% van 600.000 gulden), de gemeente Tholen (60% van 400.000 gulden), het bisdom Breda (70.000 gulden) en de provincie Zeeland (50.000 gulden), de stich ting katholieke noden (20.000 gul den) en 13.000 gulden onderhouds- subsidie. Een moeizame weg, zo bleek:"Ik heb diepe bewondering voor de bestuurders van de kerk die dit voor elkaar hebben gekregen." Van verschillende kanten kwam er geld los, maar ook de inzet van de parochianen loonde. Er werden maar liefst 13 bingo-avonden ('de klapper') gehouden, er werden loten, kaarsen en wijn verkocht. De parochie wist 105.318,23 op te halen. "Dat is het resultaat van heel veel vrijwilligerswerk. Ier bin mun stik gröös op." Alles bij elkaar ontving de kerk: 559.000 gulden en moest 598.000 gulden worden uitgegeven. Namens de vrijwilligersgroep ont ving Jan Boogaart (die wekelijks de graven onderhoudt) een attentie omdat de groep het parochiebestuur een hek voor de kerkmuur aan had geboden en geplaatst. Ook burgemeester H.A. van der Munnik prees de vasthoudendheid en het geduld van het kerkbestuur en de parochianen in hun streven de kerk te restaureren. De kerk zou pas in 1993 voor subsidie in aanmerking komen, maar het gemeentebestuur kreeg een kort en bondig briefje waarin het kerkbestuur liet weten subsidie te willen. "Dat ging de gemeente te vlug." De burgemeester herinnerde eraan dat er in 1989 door de parochianen al 35.000 gulden was bijeengebracht. En dat het kerk bestuur dit bedrag pas bekend maak te aan de vertegenwoordiger van het bisdom, nadat die had gezegd dat zulke bedragen door het bisdom ver dubbeld worden. Van der Munnik stak een pluim op de hoed van de leden, de bisschop en het dorp Oud-Vossemeer: "Dat heeft bewezen dat verschillende geloofs gemeenschappen elkaar helpen." Wel was Van der Munnik somber over de toekomst van de Thoolse monumenten. Als het rijk niet meer steun verleent, vreest hij een aftake ling waardoor vele monumenten verloren dreigen te gaan. Ook dominee D.A. Snijder van de hervormde kerk feliciteerde de 'ERKENDE Middelharnis Hellevoetsluis Zierikzee Oud-Beijerland VERHUIZERS Tel. 01870-82188 Tel. 01883-20016 Tel. 01110-13163 Tel. 01860-13624 Advertentie I.M^ Hun Reijnhout is de maker van de TH 60 maar wijst naar de echte kenner, oud visser J. Schot die samen met anderen details van het model bestudeert. Van de zestien raadsleden (de SGP'ers Klippel en Heijboer alsme de de PvdA'er Moerland ontbraken) kozen er dertien voor Versluys als Thools vertegenwoordiger. Van der Jagt kreeg negen stemmen als plaatsvervanger, terwijl vier raads leden daarvoor de voorkeur gaven aan J. van den Donker (D66). Ten slotte stemden ook nog drie raadsle den blanco. Tegen het instellen van de regioraad spraken zich SGP en RPF/GPV uit. Over de kandidatuur van Van der Jagt merkte mevrouw M.H. Schot- de Hoog (AOV) op: "Doe het die man niet aan." Waarop VVD'er R. Ravensteijn inhaakte: "U haalt me de woorden uit de mond." En P. van Belzen (RPF/GPV) wees er Fijntjes Advertentie I.M. De gemeente Tholen moet in de periode van 1 juli tot en met 31 december achttien verblijfsgerech tigde asielzoekers opnemen. Dat blijkt uit een brief die de provincie aan de Zeeuwse colleges van b. en w. stuurde. Daarin staat dat er per 1 juli een uitbreiding van de huisves- tingswet in werking treedt. Die houdt in dat gemeenten een bepaald aantal statushouders moeten huis vesten. De provincie heeft daarbij de coördinatie overgenomen van het rijk. Het provinciebestuur vindt dat voor de huisvesting alle verhuur ders, ook particulieren, moeten wor den aangesproken. Een herverdeling over de gemeenten is volgens g.s. niet nodig. Daar wordt pas naar gekeken als de gemeenten in de pro blemen komen. In totaal moeten er dit jaar in Nederland nog zo'n 12.400 verblijfsgerechtigden wor den gehuisvest. In voorgaande jaren hebben de Zeeuwse gemeenten meer mensen opgenomen dan ze verplicht waren. op, dat de vertegenwoordigers niet perse wethouders hoeven zijn. Hij sprak van 'college automatisme'. De PvdA had geen enkele moeite met de benoeming van de SGP-wethou- der. "Hij is immers de vervanger van wethouder Versluys. Dus doet hij het zichzelf aan", zei M.A.J. van der Linde. CDA'er W.C. van Kempen sloot zich daarbij aan. De burgemeester nam het op voor zijn wethouder. "Elk lid van het col lege moet in staat geacht worden een collegebesluit uit te dragen in verte genwoordigende lichamen", zei hij. Van den Donker had vraagtekens geplaatst bij de deskundigheid van Van der Jagt, omdat die nooit televi sie kijkt. "Maar wie veel televisie kijkt, hoeft nog niet deskundig te zijn", reageerde Van der Munnik. Van der Jagt zelf zweeg in alle talen. De regioraad wordt gevormd door de gemeenten Tholen, Noord-Beve land, Reimerswaal, Kapelle, Goes en Borsele. Ze gaat Zekatel advise ren over de inhoud van de program mapakketten voor radio en televisie. Zekatel zal die adviezen volgen, behalve wanneer de financiële dek king ervan niet is geregeld. Iedere gemeente heeft één stem in de raad. Anders is dat in de raad van priori teitsgerechtigden, die Zekatel advi seert over programmakeuze en tarie ven. Daar is het aantal stemmen gekoppeld aan het aantal abonnees. De regioraad is bedoeld om één standpunt van de deelnemende gemeenten in de raad van prioriteits gerechtigden naar voren te kunnen brengen. Stemde de SGP uit principe tegen de raad, de RPF/GPV zag er het nut eigenlijk niet van in. "Inhoudelijk verandert er niets, er komt een - overbodige - tussenschakel", stelde P. van Belzen vast. Komend najaar zal het kabelnet met zes televisiekanalen uitgebreid wor den. Dit gaat de abonnee maande lijks 1,10 gulden extra kosten. De verwachting is dat de commerciële zenders Arcade TV, TV 10 Gold, Veronica (2 zenders) en Scandina vian Broadcasting Services Televi sion Nederland op de kabel komen. Schouwen-Duiveland krijgt op 8 mei de Zeeuwse primeur van Music Choice. Via een speciale digitale tuner en afstandsbediening wordt de abonnee de keus geboden uit 25 muziekkanalen. Hij kan daarbij zelf kiezen welke muziek hij wil beluis teren, zónder reclame en gesproken tekst. Zaterdag na de opening verdringen vele genodigden zich rond de vitrine waarin de boot staat en vergapen zich aan het perfect afgewerkte schaalmo del, van 1 op 10. Niet alleen de boot zelf oogst alom bewondering. Ook de attributen op en in de boot èn de 14 waterverftekeningen van Reijnhout die de botvisserij verbeelden. "Anders weten de mensen nog niet hoe een en ander in zijn werk ging." Maar Reijnhout moest het zelf ook van overlevering hebben. "In het begin wist ik er ook niks vanaf. Ik dacht ach, dat is maar een gewoon visserijtje." Hij ging voor het maken van dit huzarenstukje te rade bij oude vis sers. Reijnhout zegt veel te danken te hebben aan Dirk van Duivendijk sr. uit Tholen, die vorig jaar op 80-jarige leeftijd overleed. Maar ook bij de gebroeders Kegge en Job Schot haal de de modelbouwer zijn informatie. Voor de zeilen ging hij naar Klaas van der Gruiter in Souburg. Uren sleet hij bij de kenners die hem stuk je bij beetje inwijden in de Thoolse botvisserij uit vervlogen tijden. Met potlood en schetsboek, pen en papier noteerde Reijnhout alle gegevens en ging ermee naar Middelburg om zich aan de uitvoering te wagen. "Ik was een keer op de werf van Van Duivendijk en toen vroegen ze me of ik er eens een wilde maken. Zo is dat begonnen." Dat is inmiddels bijna zes jaar geleden. Reijnhout reisde daarna vaak naar Tholen om onderzoek naar de Thoolse botvisserij te doen. "Dat vind ik leuk om te doen. Er was wei nig over de botvisserij bekend en je komt bij allerlei mensen." Zoals de hoogaars in het echt op de werf gemaakt werden, zo heeft ook Reijn hout zijn model gemaakt. De ronde eikehouten plankjes die de boeg vor men heeft Reijnhout ook met vuur verwarmd om ze te kunnen buigen. Al het materiaal is origineel. Een van de zaken waar Reijnhout wel eens tegenop zag was het breien van netjes waar dan weer loodjes in moesten worden verwerkt. Ook moest hij maar liefst 32 miniatuurblokjes (ka trollen) maken voor de zeilen. "Ik had parochianen met de vernieuwde kerk. Hij refereerde aan de woorden van de bisschop dat elke centimeter van de kerk js aangeraakt maar dat het aankomt op het geloof in de Heer. "Het geloof heeft men in zijn hart. Het zit niet in het kerkgebouw. Als protestanten weten wij dat de mens, wil hij gaan geloven, dat geloof bij zijn hart gebracht moet worden. Het hart moet worden ver nieuwd want de mens houdt van nature zijn hart gesloten." Volgens Snijder kan de vernieuwing alleen door de Heer gebeuren."Het ware gebouw van God bent u zelf. Die bede wil ik u meegeven." De bisschop bedankte het gemeente bestuur dat zo 'royaal' steun heeft gegeven aan de kerkrestauratie. "Dat moeten we in grote letters vastleg gen." Ook bracht hij in herinnering dat hij de hervormde kerk aan de Ring heeft bezocht:"Een mooie her bergende ruimte. Wat ons bindt is het sterkste: het doopsel van Jezus Christus. Gedoopten zijn altijd gete kend in de dood en de verrijzenis van Christus. Dat moet ons binden." Pastor W. Wiertz erkende dat het project een maatje te groot was geweest voor de relatief kleine parochie. Maar dat door de hulp van velen het tot een goed einde is gebracht. Er zijn echter nog wensen over: het orgel en het hoofdaltaar zouden onderhanden genomen moe ten worden. Wiertz stelde dat de beslommeringen van de restauratie voor sommigen een last was. De kruis van de restauratie is volgens hem gedragen door Annie Hommel- de Wild, secretaris van het kerkbe stuur. Zij kreeg een kruisje dat 'mag herinneren aan haar inzet.' Vice-voorzitter P. Hommel zei ape trots en dankbaar te zijn dat het bestuur binnen de begroting is gebleven. Volgens Hommel behoeft de kerk enige tientallen jaren geen onderhoud. Hij sloot af met:"De kerk is er voor u, de kerk is van u." eerst één petroleumlampje gemaakt, maar toen ik het liet zien zeiden de vissers dat ze er wel zes aan boord hadden," lacht Reijnhout. Naast de hoogaars ligt ook een Hol landse roeiboot 'met spiegeltje' dat speciaal voor de botvisserij gebruikt Het was de vierde jaarvergadering van de Wereldwinkel in Tholen. Op dit moment telt de vereniging zes tien vrijwilligers. Zij zorgen voor het bestuur van de vereniging, het runnen van de winkel in de Stoof- straat te Tholen, het inrichten van de etalage en de verzorging van de administratie. "Het draait bij ons allemaal om vrijwilligerswerk. Daar wordt van buitenaf niet zo serieus naar gekeken. Men is wel bereid om 200 gulden contributie voor een ver eniging te betalen, maar niet om een paar uurtjes in de wereldwinkel te staan", zei voorzitter M.P. van Liere uit Tholen. "We moeten de punt op de i zetten en actiever vrijwilligers gaan werven. Willen we over een aantal jaren onszelf kunnen bedrui pen, dan hebben we meer mensen nodig." De omzet van de wereldwinkel daal de in 1994 van zo'n 49.000 naar 37.000 gulden. Oorzaak hiervan is grotendeels dat de gemeente in 1993 haar kerstpakketten nog bij de Wereldwinkel bestelde. Desondanks werd er dit jaar een positief resultaat behaald van 951 gulden. "Daar hou den we niets van over, want de gemeente betaalt dan gewoon min der subsidie", zegt J. Ie Due die de financiële zaken waarneemt omdat er geen penningmeester is. De gemeente geeft een garantiesubsidie van 3600 gulden. Dat wil zeggen dat tekorten die de Wereldwinkel mocht hebben, worden aangevuld tot dat bedrag. Maar de gemeenteraad heeft besloten om de subsidie in zes jaar tijd af te bouwen. Dat gaat in stap pen van 600 gulden. Zodoende is er voor dit jaar nog maar 3000 gulden beschikbaar. "Maar als de trend doorzet zoals die nu is, kunnen we het afbouwen van de subsidie net voorblijven", zegt Le Due. "We zijn een echt cadeauwinkeltje", vindt de waarnemend penningmees ter terwijl hij een grafiek van de weekomzetten omhoog houdt. "Hier kun je heel duidelijk op zien dat er bepaalde pieken in de verkoop zit ten. Met name zijn dat Kerstmis en sinterklaas. Het is de bedoeling dat we van die pieken een regelmatiger verkoop maken." De weekomzetten varieerden het afgelopen jaar van 113 gulden in slappe weken tot 2889 gulden in de drukke tijd aan het ein de van het jaar. De eerste drie maan den van het jaar is het stil in de wereldwinkel. Om de wereldwinkel meer naams- werd en bij Van Duivendijk werd gemaakt. "Kijk, en dat is een bot- beun. Nee, een beun," corrigeert Rei jnhout zichzelf,"anders krijg ik pro test." De Middelburger is dan wel de maker, maar vindt dat alle eer wijlen I bekendheid te geven, doet de vereni ging mee aan allerlei activiteiten zoals de zomermarkt, braderie, roe- feldag en de manifestatie Mengel moes. Ook worden er bezoeken gebracht aan scholen en verenigin gen. Daar wordt uitleg gegeven over wat de wereldwinkel doet. Wie denkt dat er in de winkel aan de Stoofstraat alleen maar alternatieve koffie, kruiden en cacao te koop is, vergist zich. De wereldwinkel heeft een vrij breed assortiment produkten zoals vruchten, milieuvriendelijke schoonmaakmiddelen, kringlooppa pier, kaarten, schrijfgerei, thee, kof fie, T-shirts, tassen, aardewerk, sie raden, wijn, houtsnijwerk, rotan en batik. Deze produkten worden hoofdzakelijk ingekocht via Fair Trade, een organisatie die produkten inkoopt in Derde Wereldlanden en daar een goede prijs voor betaalt aan de makers ervan. Zo kunnen bij voorbeeld kleine koffieboeren, gehandicapte en kansarme mensen in de Derde Wereld toch een redelijk inkomen krijgen. "Dat betekent ove rigens niet dat wij altijd duurder zijn dan 'gewone' producenten", zegt Le Due die zich kwaad maakte over de importheffingen die kleine zelfstan digen uit Derde Wereldlanden moe ten betalen, terwijl Nederlandse bedrijven goedkoop kunnen impor teren. Het bestuur van de vereniging Wereldwinkel Tholen bestaat uit voorzitter M.P. van Liere uit Tho len, secretaris mevr. E. Schrauwen uit Sint-Maartensdijk en de leden mevr. R. Schot, J. le Due en J. van Akkeren uit Tholen. Naar een pen ningmeester is men nog op zoek. Op de jaarvergadering vertoonde mevr. D. Schrijvers van de landelijke ver eniging van Wereldwinkels een dia serie over haar reis naar India waar ze coöperaties bezocht die zijde beschilderden, kleding en lederwa ren maakten of stoffen weefden. De 7 gerenommeerde LIJSTENMAKER voorliet lusTwm eiland Tholen Molenstraat 13, tel./fax. 01666-4041 4695 CK Sint-Maartensdijk Advertentie 131. Dirk van Duivendijk toekomt: "Dirk is de motor geweest. Hij was mijn raadsheer. Ik had het spiegeltje voor de roeiboot gemaakt. Toen ik het liet zien, zei hij dat het een beetje te recht was. Dus moest ik het weer opnieuw maken." Behalve de Thoolse botvisserij en het model van de TH60 toont de Meestoof ook merk-en stoplappen vanaf 1709. Als beide wisseltentoon stellingen iets met elkaar gemeen hebben dan is het wel de noeste arbeid waarmee men zich op het maken van deze voorwerpen toeleg de. In de hal, de raadszaal, het schoollokaal en op de zolder zijn zo'n honderd exemplaren te zien. En bij elke lap hoort wel een ander verhaal. De merklappen of oefenlappen wer den gemaakt door meisjes vanaf zeven jaar. De stop-en borduurlappen komen uit de handen van meisjes die ouder dan 12 zijn. Ze bevatten een voudige borduursteken, het alfabet, cijfers, de naam van de maakster en allerlei motieven die een beeld geven van de tijd waarin ze gemaakt zijn. Veelal christelijke motieven. In de hal is een prominente plaats ingeruimd voor de familie Hage van boerderij Reigersburg te Sint-Maar tensdijk. Er hangen drie merklappen, plus een schilderij van de boerderij met de kenmerkende ovalen ramen. De eerst is van Cornelia Maria Schrijver die met een Hage trouwde. De laatste is van Keetie Hage, die furore maakte in de wielersport. De oud-wereldkampioene op de weg (1968 Imola, 1976 Ostuni) was zelf bij de opening aanwezig. Op haar merklap uit 1980 staan behalve haar naam inderdaad fietsen, met de maakster in een gele (overwinnings trui). Ze maakte de lap als lerares naaldvakken. Opmerkelijk is ook dat er nog lege plekken zijn opengehou den. Het museum verwacht namelijk dat nog meer particulieren een exem plaar naar de Meestoof zullen bren gen om tentoongesteld te worden. Het museum is geopend van maan dag tot en met zaterdag van 14.15 uur tot 16.45 uur. Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 29 april a.s.. Advertentie LM.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 9