Bruidsshow op familieavond Ten Anker ORANJE BITTER 7.45 Plaatselijk nieuws Slijterij Sturris Vrouwen via hun politieke kanalen in het geweer VISSER VERF NODIG? Thjos en de kleine fracties zitten gemeente op de hielen DAG EN NACHT EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 27 april 1995 Tholen Zwembad open Expositie en wedstrijd Riolering Bebouwdendam Kinderkoor Spapen heeft meeste vis v.a. Bedankt Bruidspaar wint reis Concert Brokcoli Oud- Vossemeer Poedelaars leidt Vosmeercup Avóndvierdaagse Koffie-ochtend Zonnebloem Sint- Annaland Lezing over botontkalking Beroepen Auto bekrast Groen Havenplein Tennisbaan goedkoper Biljarten Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager VERSE KIPPEBOUTEN 1 kg, nu voor 3,95 Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland Aanrijding Veilingweg Blessurepreventie Geslaagd Dertig mille verbouw zolder Finale rozenknippen Stavenlsse Hoorzitting wandelpad Sint- Maartensdijk Klaverjassen Poortvliet P.R.D.S.-vogel Biljarten Sint- Philipsland Opknapbeurt speeltuin AJP Wandelvierdaagse td Predikbeurten Weekend diensten Zaterdag begint het seizoen in zwembad De Spetter. Om twee uur 's middags gaan de poorten open, waarna iedereen achter muziekver eniging Concordia naar binnen kan. Een extra festiviteit blijft dit jaar achterwege. "Er is de komende dagen al zoveel te doen rondom de bevrijding, vandaar", vertelt bad meester J. Jansen. In het kader van de festiviteiten rondom een halve eeuw bevrijding wordt voor de schooljeugd een eta lagewedstrijd georganiseerd door de ondernemersvereniging. In de etala ges van de middenstand zijn letters verstopt, die opgezocht moeten wor den. Tot 3 mei kunnen de wedstrijd formulieren worden ingeleverd bij drogisterij Jansen aan de Hoog straat. Op 3, 4 en 5 mei is in de Gasthuis kapel de expositie 'Impressies 1940- 1945' te zien. Beide eerste dagen kan het publiek er 's middags van twee tot vijf uur terecht, op bevrij dingsdag van tien uur 's morgens tot zeven uur 's avonds. De riolering in de Bebouwdendam is dermate slecht, dat vervanging niet langer kan wachten. Daarom krijgt deze straat bij de gemeente voorrang boven de Schoolstraat in Poortvliet, die eigenlijk aan de beurt is. Tegelijkertijd zal een deel van de gemetselde riolering onder de hui zen in de Bebouwdendam worden opgeknapt en worden versleten betonklinkerkeien in de straat ver vangen. De commissie openbare werken praat op 2 mei over het plan. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. Histor - Sigma- ei Rambo vakvervei Raima collectie behaag ea Raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Laban Eendrachtsweg 13 Tholen 01660-4923 Advertentie I.M. Na de zomervakantie begint de Zeeuwse muziekschool in Tholen met een kinderkoor. Onder leiding van Janny Dieleman wordt woens dagavond 30 augustus van zeven uur tot kwart voor acht de eerste repetitie gehouden. Het koor is bedoeld voor kinderen vanaf negen jaar. Degenen die belangstelling hebben, kunnen zich aanmelden bij de Zeeuwse muziekschool tel. 01100-15157. A. Spapen heeft de tweede competi tiewedstrijd van hengelsportvereni ging de Pieterman gewonnen met 548 punten. In het Lodijkse gat op de Oosterschelde wierpen 28 deel nemers hun lijnen uit. Als eerste tien eindigden: 1 A. Spapen 548 p; 2 M. van Tienen 486 p; 3 mevr. L. Spa pen 267 p; 4 A. Hachmer 244 p; 5 C. van Elzakker 231 p; 6 A. van Elzak- ker 208 p; 7 Jan van Elzakker 183 p; 8 G. Brusselaars 171 p; 9 L. Verker- ke 171 p; 10 R. Kok 168 p. Jos van Elzakker en R. Kok vingen de groot ste vissen van 31 centimeter. bij Hoogstraat 2, Tholen Advertentie I.M. Ds. C.A. van Dieren uit Stolwijk heeft bedankt voor het beroep dat de Gereformeerde Gemeente op hem heeft uitgebracht. Het bruidspaar Brandwijk-Quist heeft een weekend in het Parijse pretpark Euro-Disney gewonnen. Zij waren één van de vijf koppels die deze prijs wonnen in een verlo ting van bruidsmodehuis Tebbens te Bergen op Zoom. Tebbens verlootte de vijf reizen onder alle bruidjes die in de eerste drie maanden van dit jaar een bruidsjapon kochten bij het Bergse modehuis. Zondag werden in partycentrum Familyland te Hoogerheide de winnaars bekend gemaakt. Slagwerkschool Brok uit Steenber gen organiseerde zaterdag in Meul- vliet een concert met slagwerkgroep Brokcoli. Het optreden duurde negentig minuten en in die tijd wer den 'Frescoes 70' van Hummel, "Rhythm Song' van P. Smadbeck, 'My Heart Declares a Holiday' van B. Bruford en een medley van ondermeer The Second Walz1, 'An die schone blaue Donau' en 'Caprice Italiën'. De muzikanten maakten gebruik van onder andere pauken, gongs, tam-tams, conga's, drums, vibrafoon, marimba en xylofoon. Sommige instrumenten werden met twee en andere met vier stokken bespeeld. De mengeling van lichte en klassieke muziek beviel het publiek en er werd dan ook om een toegift gevraagd. Na afloop bleven een aantal bezoekers nog wat napra ten met de muzikanten. Velen waren verrast over de mogelijkheden van slagwerkinstrumenten. In de biljartstrijd om de Vosmeer cup heeft Hof van Holland zijn laat ste plaats afgestaan aan KOT 1Hof van Holland behaalde de eerste overwinning in vier wedstrijden, terwijl KOT voor de derde keer ver lies boekte. Het werd uiteindelijk 8- 2. Alleen D. Vroegop wist in de vierde partij twee punten binnen te halen voor KOT. Hij versloeg daar voor K. Bosters. De uitslagen: T. v.d. Logt-T. de Reus 0-2; M. Potap- pel-M. Punt 0-2; P. Vroegop-T. Schot 0-2; D. Vroegop-K. Bosters 2-0; H. van Daalen-A. Friderichs 0- 2. Ook de Treffers dat Effe Klusse bezocht, leed een nederlaag, zij het nipt. Het werd 4-4 en de laatste par tij moest de doorslag geven. J. Koen van Effe Klusse bleek hierin sterker dan zijn tegenstander Joh. van Meer en zo werd het 6-4. Uitslagen: R. Hendrikse-J. Vroegop 0-2; J. Etiën- ne-J. van Meer 2-0; D. van Driel-J. Vaders 0-2; J. Geuze-D. van Dam 2- 0; Joh. van Meer-J. Koen 0-2. De Poedelaars kwam tegen KOT 2 vrij gemakkelijk op een 8-0 voor sprong. Men ging ervanuit dat ook de laatste partij voor De Poedelaars zou zijn, maar dat pakte anders uit. D. Hendrikse begon het duel met een serie van dertien caramboles, dat was ongeveer een derde van zijn totaal. Zijn tegenstander, M. Goud zwaard van KOT, hield echter het hoofd koel en met geconcentreerd spel haalde hij de winst binnen in dertien beurten. Hendrikse die geen nabeurt had, kwam één carambole te kort. Uitslagen: E. van Hees- D.Vaders 2-0; J. Hermans-C. van Steenpaal 2-0; G. Timmermans-P. de Jager 2-0; R. Luijs-A. Brusse laars 2-0; D. Hendrikse-M. Goud zwaard 0-2. R. Luijs speelde met twaalf beurten de kortste partij en D. Vaders haalde met veertien caramboles de hoogste serie. Het beste gemiddelde was voor D. Hendrikse met 2,69. In de ranglijst gaat De Poedelaars aan kop met 24 punten uit vier wedstrijden, direct gevolgd door Effe Klusse met hetzelfde aantal punten. KOT 2 en De Treffers hebben negentien pun ten, Hof van Holland zestien en KOT 1 sluit de rij met vijftien pun ten. Vandaag speelt Hof van Hol land tegen De Treffers en morgen spelen De Poedelaars tegen KOT 1 en Effe Klusse tegen KOT 2. De avondvierdaagse wordt dit jaar van 29 mei tot en met 1 juni gehou den. Start en inschrijfbureau is café De Hoop. Voorinschrijving bij J. van Meer, Prins Willem Alexander- straat 10. De vrijwilligers en gasten van de Zonnebloem kwamen woensdag morgen bij elkaar voor een koffie ochtend in Hof van Holland. Ruim honderd mensen waren aanwezig. Rond tien uur zat iedereen achter een kopje koffie of thee en een gebakje. Sommige mensen zagen oude bekenden en anderen hielden gewoon een gezellig praatje. De Poortvlietse arts mevr. Padt-de Visser gaf maandagavond voor de plattelandsvrouwen een lezing over botontkalking. Deze aandoening komt bij zo'n half miljoen vrouwen voor. Bij vrouwen komt het ook vier keer zo vaak voor als bij mannen. Tot de leeftijd van 35 jaar is de mens bezig aan de opbouw van zijn lichaam. Op latere leeftijd wordt de botopbouw en -afbraak vaak ver stoord. Bij de één gebeurt dat eerder dan bij de ander. Kenmerken zijn vaak dat mensen met een ingezakte rug lopen of dat ze kleiner worden. Bij vrouwen is het wegvallen van vrouwelijke hormonen de oorzaak van botontkalking. Zaken die het proces negatief beïnvloeden zijn: roken en veel alcohol of koffie drin ken. Mevr. Padt waarschuwde de dames voorzichtig te zijn met losse kleedjes en lastige of wankele trap jes, omdat men op latere leeftijd gemakkelijker een heup of pols breekt bij een val. Een goede voe ding is belangrijk in het voorkomen van botontkalking. Gezonde leef- en eetgewoonten en voldoende bewe ging zijn de sleutelwoorden. De Poortvlietse arts gaf de raad om veel melk te drinken en in de buitenlucht, te lopen. De zon is namelijk een belangrijke leverancier van vitamine D. Eenmaal ingezet is botontkalking niet meer te stoppen, maar nog wel te vertragen. "Doe er dus zelf iets aan", besloot mevr. Padt. Na de pau ze stelden enkele dames nog wat vragen en presidente mevr. Van den Broek bedankte mevr. Padt met een bloemetje. De Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. P. Melis te Nieuw-Beijerland. Een bewoner van de Schoolstraat ontdekte zondagmorgen dat zijn auto over de hele rechterkant was bekrast. Hij had zijn voertuig om streeks tien voor half één 's nachts in de Schoolstraat geparkeerd. Toen hij om tien uur 's morgens weer in wil de stappen, ontdekte hij de vernie ling. De schade bedraagt ongeveer 1500 gulden. De politie vermoedt dat de krassen opzettelijk met een scherp voorwerp zijn aangebracht. De drie meter brede groenstrook op het Havenplein die flink verwaar loosd was, ligt er na vragen van raadslid R. Ravensteijn weer prima bij. "Misschien krijgt de groenstrook zijn naam wel", grapte burgemeester Van der Munnik maandagavond in de gemeenteraad na complimenten van de VVD voor de snelle opknap beurt. M.A.J. van der Linde vulde aan, dat eigenaar B. de Man van Havenzicht de groenstrook en de weg voor zijn etablissement zelf wel wil bijhouden. "Van de PvdA mag het", zei Van der Linde. Wethouder Van der Jagt zag er echter in juridi sche zin haken en ogen aan, want het gaat om een openbare weg. De huurverhoging van 670 gulden per jaar voor de kunstgras tennis baan op het sportpark gaat niet door. De meerderheid van de gemeente raad heeft daar maandag mee inge stemd. Alleen de SGP was tegen. Op principiële gronden omdat er op zondag getennist wordt, aldus woordvoerder A. Kersbergen. Maar verder vindt zijn partij dat uit de stukken de noodzaak voor een lage re huur niet blijkt. Bij biljartvereniging De Hoop redde T. van Poortvliet het niet in zijn eer ste wedstrijd tegen J. Mosselman. Hij verloor met 7,28-10. Van Poort- vliets tweede partij verliep beter en hij klopte P. Quist met 10-4,8. Daar bij speelde Van Poortvliet de kortste partij van achttien beurten, het beste gemiddelde van 4 en de hoogste serie van twintig caramboles. Zijn tweede wedstrijd speelde Mossel man tegen W. van Oudenaarde die het onderspit moest delven met 10- 7,89. Mevr. E. van Poortvliet kon- niet winnen van A. van Poortvliet: 6,85-10. Voor R. Scherpenisse zag het er aanvankelijk goed uit, maar zijn tegenstander, L. Menheere, gaf het niet op en won uiteindelijk nog met 8,66-10. K. Smits verloor van G. Rijnberg met 8,33-10. Bij de junioren blijft Arne van Vos sen het goed doen. Deze keer won hij ruim van Wilko Elenbaas met 10-3,16. Dennis Vroegop speelde de kortste partij van zeventien beurten en won daarin dik van Jeroen Fase met 10-5,71. Ronnie Keur won zijn partij nipt van Jeroen van Bezouwen met 10-9,33. Jeroen Moerland klop te Sjaak van Vossen met 10-5,79. Dennis Vroegop en Ronnie Keur speelden de hoogste series van vijf caramboles, terwijl de laatste ook het beste gemiddelde van 1,3 op zijn naam schreef. donderdag, vrijdag en zaterdag 27, 28 en 29 april HAASKARBONADE RIBKARBONADE 1 kg. 1 kg 10,95 9,95 EIGEN GEKOOKTE HAM CORNEDBEEF GEKOOKTE WORST EISALADE 100 gram2,40 100 gram1,35 200 gram2,25 150 gram2,25 maandag, dinsdag en woensdag 1,2 en 3 mei MAGERE RIBLAPPEN MAGERE SPEKLAPPEN GEHAKT VLAGBURGERS 1 kg 1 kg 500 gram 5 halen 15,00 5,95 5,25 4 BETALEN Advertentie I.M. Op de Veilingweg werden vrijdag twee auto's beschadigd bij een aan rijding. Een bestuurder van een bestelauto reed omstreeks half vier over de Bronsgeestweg. Aan het einde sloeg hij rechtsaf de Veiling weg in. Daarbij keek hij echter zolang naar links dat hij de bocht te ruim maakte en midden op de weg terecht kwam. Op dat moment naderde over de Veilingweg een Thoolse bestuurder van een bestel wagen. Deze ontweek de ander nog zoveel mogelijk, maar een aanrij ding kon niet worden voorkomen. Beide auto's liepen aan de linker voorzijde flinke schade op, maar konden hun weg nog wel vervolgen. WHS organiseerde vrijdag een avond over blessurepreventie. Ongeveer vijftig mensen volgden de uitleg van fysiotherapeut Arie Borst en orthopedisch chirurg Rien Heijboer. Borst vertelde over het voorkomen van blessures en hoe lichte blessures het beste genezen kunnen worden. Na de pauze nam Heijboer het woord. Hij liet zien hoe een meniscus-operatie in haar werk gaat. Ook toonde hij een videofilm van Michel Valke die een bijzonde re blessure heeft gehad. Met nog een korte diaserie werd de avond afge sloten. Marian Jopse is geslaagd voor lera res aan de pedagogische academie te Middelburg. De actie om de zolder boven de ruimte van het verenigingsgebouw van de hervormde kerk te verbou wen tot een jeugdruimte heeft inmiddels een bedrag van ruim 30.000,- aan financiële toezeggin gen opgeleverd. "Wij zijn blij en dankbaar met de steun die het bouw plan heeft gekregen", aldus D. Quist van de bouwcommissie. Naast de financiële toezeggingen zijn er ook ondernemers die kenbaar hebben gemaakt de bouwmaterialen tegen kostprijs te willen leveren. Volgens Quist druppelen er nog steeds toe zeggingen binnen. Degenen bij wie de enveloppe nog niet is opgehaald, worden verzocht om deze op Anna van Bourgondiëstraat 3 in te leve ren. Over een maand zal de bouw commissie met de kerkvoogdij over leggen of het plan gerealiseerd kan worden. De kosten voor de verbou wing zijn op ruim 70.000 gulden begroot. Vanavond vanaf acht uur houden de Plattelandsvrouwen de laatste bij eenkomst waar rozen geknipt wor den voor versiering van de Voor straat. Iedereen die mee wil doen, dient wel een schaar mee te brengen. Het gemeentebestuur heeft een plan ontwikkeld voor de aanleg van een wandelpad en beplanting bij de Bos- wei en de Stoofdijk. De plannen lig gen tot 5 mei ter inzage in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. In De Stove is er maandag een hoor zitting, waar belanghebbenden hun visie kenbaar kunnen maken. De bij eenkomst begint om half acht. M. Kwaak heeft vrijdag de competi tiewedstrijd van klaverjasvereniging de Pendelaars gewonnen met 5463 punten. De uitslag: 1 M. Kwaak 5463 p; 2 J. Guiljam 5103 p; 3 H. Christiaan 5057 p; 4 A. Arts 4980 p; 5 P. Bazen 4970 p; 6 J. van der Werf 4840 p; 7 P. van Bloppoel 4800 p; 8 J. van Zetten 4441 p; 9 M. Bron mans 4166 p; 10 J. van de Hoek 3891 p; 11 R. Waasdorp 3690 p; 12 L. Kampman 3582 p. Schrijver Q.U.A. van Vugt hield voor de plattelandsvrouwen een lezing in 't Ouwe Raed'uus over zijn boek 'P.R.D.S.-vogel'. Van Vugt vertelde de aanwezigen over de wereld van 'Jan Modaal' zoals hij de hoofdpersoon van zijn boek, Piet Vogel, omschrijft. Hij liet zien hoe het er in een modaal gezin aan toe gaat. In zijn lezing probeerde Van Vugt zijn publiek een beetje in ver warring te brengen. Met wie had men van doen: de hoofdpersoon uit het boek of zijn geesteskind dat als een paradijsvogel door het leven huppelt? Het was geen zware kost en de dames vermaakten zich best. Tot slot las Van Vugt nog de verha len 'Goede Morgen' en Traditie' uit zijn boek voor. Op de doe-avond van de plattelands vrouwen ging het om het maken van een klimopbol. De 26 aanwezigen werden verwelkomd door presidente mevr. Kaptein-Drok. Daarna namen mevr. L. Vermaas uit Sint-Maar tensdijk en mevr. C. Stoutjesdijk uit Stavenisse de leiding over. Na eerst wat uitleg over het maken van een klimopbol, ging men aan de slag. Met behulp van een bal werd gaas tot een bol gevormd. Die bol werd gevuld met mos, oase en een bak steen. De meegebrachte bloempot ten werden gevuld met aarde en daarbovenop kwam de bol met de klimopplantjes. Op het podium waren enkele voorbeelden uitge stald. Mevr. Kaptein bedankte de dames Vermaas en Stoutjesdijk met een attentie voor hun inspanningen. Maandag 1 mei a.s. hoopt de zen ding weer oud papier op te halen vanaf half 7. Advertentie LM. Uitslagen van biljartvereniging Tol- rust: C. Bal-G. Tol 10-10; J. Tol-R. Lisseveld 8,4-10; G. de Jonge-K. Nagelkerke 7,5-10; A. Demming- W. Bijl 10-9,15; A. Burgers-K. Nagelkerke 10-7,02; J. Tol-J. Nie- mantsverdriet 6,8-10. De kortste partij van achttien beurten en het beste gemiddelde van 3,11 kwam op naam van J. Niemantsverdriet. W. Bijl speelde de hoogste serie van dertien caramboles. Het speelterrein bij de School met de Bijbel in Anna Jacobapolder krijgt een opknapbeurt, maar er zijn nog wachtenden voor, zoals het speelterrein bij dorpshuis de Wim pel. Dat maakte wethouder J. Ver- sluys maandagavond duidelijk in de gemeenteraad. Het schoolbestuur had in een brief aan de raad op de slechte, tot zeer slechte staat gewe zen. VVD-raadslid mevr. Frigge pleitte voor een goede speeltuin in ieder dorp. Ze wilde het materiaal beschikbaar stellen en de schoollei ding en ouders van de werkgroep Dorp via zelfwerkzaamheid het speelterrein zelf laten opknappen. De wethouder vond dat allemaal nog wat voor de muziek uitlopen. B. en w. hebben besloten eerst twee andere speelterreinen aan te pakken, zoals bij de Wimpel. Ook Anna Jacobapolder komt nog wel aan de beurt. Het comité van de avondwandel vierdaagse heeft een datum geprikt voor het wandelsportevenement. De Opvoedtelefoon. Onlangs zijn de provincies Zeeland, Gelderland en Limburg mee gaan doen in de lande lijke opvoedtelefoon. Deze 06-lijn kan men bellen met allerlei vragen over opvoedingsproblemen. De op voedtelefoon (06-8212205) kan ge beld worden op werkdagen van 9 tot 17 uur en op maandag-, dinsdag- en woensdagavond van 19 tot 21.30 u. Marcel van Beveren en Agnes van den Berge (links) en Gabriël Coppoolse en Gina Elenbaas poseren bij het oudste echtpaar van Ten Anker: de 94-jarige A.M. Moeliker en zijn 93-jarige vrouw JJ. Moeliker-van der Sande. Zij gaven elkaar 73 jaar geleden het jawoord, in mei 1922. Het was wat behelpen met de bruidegommen, maar de drie heren hadden er donderdagavond in het zorgcentrum Ten Anker in Tholen geen moeite mee steeds van bruidje te moeten wisselen. Met een 'bruidsshow' fleurde het personeel van het verpleeghuis De Stelberg de halfjaarlijkse familie avond op voor de 28 bewoners en hun familie. Van de zestien bruiden waren er vier die hun eigen jurk weer uit de kast gehaald hadden. De overige gelegenheidsjurken waren ge leend van hun moeder, buur vrouw of nichtje, want een groot deel van het overwegend jonge personeel heeft zich (nog) niet in de echt laten verbinden. De jurken waren er in allerlei uit voering: met sleep en voile of zon der, met gesmokte lijfjes, strik ken, rouches op de schouders, pof mouwen of juist met blote schou ders. De kleur bleek erg traditioneel: wit. Een enkeling waagde het in een tomatenrode jurk of een fleu rige jurk met bloemmotieven op te komen, maar dat riep in de zaal verdeelde reacties op. Ook de manager zorg Toine Gul den, zeg maar de directeur van het hele tehuis, maakte zijn opwachting achter de harmonica deur van de recreatiezaal. Hij droeg zoals het een leidinggevende betaamt, een hoge hoed. Zieken verzorger Marcel van Beveren bleek bij veel bruiden in de smaak te vallen en showde een keur van colbertjes, maar fysiotherapeut Gabriel Coppoolse wist de harten te stelen vanwege de flair in zijn optreden. Zo toverde hij een boeketje bloe men uit zijn hoed voor een bewo ner op de eerste rij of sloeg hij nonchalant zijn grijze jasje over zijn schouder zonder daarbij zijn bruid uit het oog te verliezen. Een enkele keer kwam een bruids meisje of bruidsjongetje mee om de sleep vast te houden want de paren liepen van het podium ook nog de zaal in zodat iedereen ze goed kon zien. Activiteitenbegeleidster Margriet van Kempen was de ladyspeaker; zij was als fee gekleed. Tot slot traden alle bruidjes en bruide gommen in de schijnwerpers en kregen ze een daverend applaus. Op veler verzoek begon de fami lieavond overigens met een maal tijd van rijst met stokvis. Voor degenen die hier geen prijs op stel den was er een koude schotel. Van de avond maakte P. Elshof uit Tholen video-opnamen voor de afdeling Stelberg. Zondag 30 april THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 en 17 u. ds. De Kok (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst. 14.30 u. leesdienst. VRIJZ.GEL.GEM.NPB 10.45 u. ds. De Bie, 's-Gravenpol- der. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder. 18.30 u. ds. Droogers, Rotterdam- Hilligersberg. GEREF. KERK 10 u. ds. Hooikaas, Hoogerheide. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 19 u. Heilige Mis. zo 9.30 u. Heilige Mis. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Harinck. 14 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Bruggen. 18 u. ds. Samsom, Voorthuizen. vierdaagse wordt van dinsdag 20 juni tot en met vrijdag 23 juni gehouden. Op de eerste dag kan men zich inschrijven bij de startplaats hotel De Druiventros aan de Voor straat. Voor het CDA hoeft de oprichting van een Vrouwennetwerk Tholen niet zo nodig. "De gebruikelijke politieke kanalen staan volop voor ze open. Van geen enkele kant is er iets voor vrouwen geblokkeerd", zei fractievoorzitter W.C. van Kempen, hoewel christen-democraten als Joke Louwerse en oud-raadslid Jo Deurloo het verzoek voor steun aan het Vrouwennetwerk mede hadden ingediend. "Er valt nog een hoop te doen aan de emancipatie van de vrouw", zei AOV-raadslid mevr. Schot en de dames Van der Wal en Frigge dachten er net zo over. Zij kondigden, evenals J. van den Don ker, aan op de zaak te zullen terug komen wanneer b. en w. afwijzend zouden reageren. "We zullen het eerst eens in het college bekijken", liet wethouder Versluys weten. "Als wij er voortvarend mee bezig zijn, dan moet iedereen niet zelf nog eens offertes voor huurruimten gaan vragen. Zoiets moet in goed overleg gebeuren." Wethouder J. Versluys bleef maandagavond nog vriendelijk in de gemeenteraad, maar het zat hem niet erg lekker dat jongeren- soos Thjos en de kleine partijen de gemeente zo op de hielen zitten om een vervangende ruimte voor het jeugdhonk van Meulvliet te vinden. Nu stelde mevr. Frigge (VVD) weer de teken- en schilderruimte van het voormalig Regionaal Educatief Centrum in Meulvliet aan de orde. "En anders maar een barak ergens anders, want er is een oplossing nodig voor de soos. In september moet de nieuwe accommodatie klaar zijn." D66 en het AOV vielen haar bij en AOV-raadslid mevr. Schot meldde, dat het Thjos zelf ook op onderzoek is gegaan. Mevr. Van der Wal (PvdA) pleitte op korte termijn voor een tijdelijke oplossing. Van Kempen (CDA) was nog het meest kritisch. "Het is best leuk om investeringen te doen, maar er moet toch continuïteit zijn en dat mis ik nog bij Thjos." Wethouder Versluys vond het voor stel van mevr. Frigge een herhaling van zetten omdat de teken- en schil derruimte in Meulvliet ook al in een commissievergadering besproken was. "En je kunt het probleem van de jongerensoos niet oplossen door voor een andere groep een probleem te scheppen", zei Versluys, die liet weten dat er vrijdag een gesprek is over een ruimte voor Thjos. De meerderheid van de raad stemde in met een subsidie van 1200 gulden voor Thjos. Alleen de SGP was tegen. "Van links en rechts hebben we vernomen wat voor activiteiten de jongerensoos organiseert en daar hebben we principiële bezwaren tegen. Wij moeten dit voorstel afwijzen", zei A. Kersbergen. Daar entegen noemde J. van den Donker het 'heel verheugend' dat Thjos een steun in de rug krijgt. "Hopelijk helpt het", voegde hij eraan toe. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 1 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 'n 10 u. ds. Den Ouden, Rotterdam. 19 u. ds. Roodsant, Woubrugge. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 14.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas GEREF. KERK 10 u. mevr. Ridder, Grijpskerke. 14.30 u. ds. De Kok, Rotterdam. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 2/5 19.30 u. ds. Van Dijk, Veen. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Wattum, Oud-Beijer- land. 15 u. ds. Akkerman, Sleeuwijk. Zaterdag 29 en zondag 30 april. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen tel. 01660- 2350. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. v.d. Berge, Sint-Annaland tel. 01665-2400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland tel. 01677-2500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Hoffenkamp, Bergen op Zoom tel. 01640-33177. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 3039 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 05129- 1202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-221 lof 01660-4854 of 06- 0730. BLUF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-69869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 01660-4574 JAIB informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18-20 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 27 april t/m vrijdag 5 mei. donderdag 27 2.52 - 15.22 vrijdag 28 3.42 - 16.02 zaterdag 29 4.17 - 16.37. zondag 30 4.57 - 17.17 maandag 1 5.27 - 17.47 dinsdag 2 6.07- 18.22 woensdag 3 6.37 - 18.52 donderdag 4 7.12-19.17 vrijdag 5 7.42 - 19.52 za 29/4 18.38 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getijverwach tingen bel 06-91122353 (niet gra tis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 2