Vosmeer hoopt nog op behoud Stavenisse 2 enige kampioen Spelers WC terug naar SPS Feestje DEZ-ploeg 2e plek in competitie SPS mist promotieduel SPS 2 in middenmoot Fietstocht, aerobics en fitness op TSG-festival Van vierde naar reserve derde klas afdelingsvoetbal Kadetten van Smash kans op de titel Boerderijen op landelijke fietsdag open Ondanks goed spel verlies voor Emergo Zeven keer eerste plek voor Dolfijn Donderdag 27 april 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Door een 4-2 overwinning op Cluzona is Vosmeer nog niet gedegradeerd. De laatste competitiewedstrijd zal in deze klasse de beslissing brengen. Voor Stavenisse is de competitie al ten einde. In het laatste duel werd een 1-3 overwinning behaald op Alliance. Sprankje hoop Vosmeer Stavenisse wint Noad 2 verliest in de laatste minuut Veel publiek en een spandoek maakten zaterdagmiddag overduidelijk, dat er wat bijzonders aan de hand was op het sportveld van Stavenisse. En tegen half zes was het ook zover: het tweede elftal werd in de bloemen gezet wegens het kampioenschap in de reserve vierde klas. Met twee punten voorsprong op concurrent DVO uit Roosen daal had het reserveteam de titel veroverd. Daarmee was Stavenisse 2 de enige seniorenkampioen van deze voet balcompetitie, die op Tholen dit keer meer staartploegen dan titelkandidaten kent. Stephan Maas (Thol.Boys) naar Halsteren Broers Hage Spanning en druk Maas naar Halsteren V Tafeltennis Smerdiek 3 derde plaats WHS 5 beste poor met 4-2 te winnen van Cluzo na, heeft Vosmeer de strijd tegen de degradatie weer enigszins in eigen hand genomen. Als zondag de laat ste competitiewedstrijd van TVC wordt gewonnen, slepen de Thole- naren een beslissingswedstrijd tegen diezelfde club uit het vuur. Zelfs een nacompetitie met drie ploegen is mogelijk, indien Wernhout verliest van Cluzona. Het is de laatste stro halm voor de Tholenaren, die bij een gelijkspel in Breda zeker zijn van degradatie naar de tweede klasse. De wedstrijd tegen Cluzona verliep gunstig voor Vosmeer, hoewel de thuisclub voor de rust twee keer op achterstand kwam. Na negen minu ten opende Cluzona de score, toen de Vosmeer-defensie verzuimde in te grijpen. In het vervolg kreeg de thuisclub verschillende kansen, maar die werden niet benut. Cluzona kwam nog één keer gevaarlijk opzetten. In de veertigste minuut mocht de thuisclub een vrije trap nemen even buiten het strafschopge bied. Ron Vaders tikte de bal opzij, waarna Marcel Havermans deze laag in het doel schoot. Maar de vreugde was van korte duur, want in de laatste minuut scoorde Cluzona 1-2. Uit een hoekschop stompte doelman Gerwin Hoek de bal val lend weg, precies voor de voeten van een tegenstander. Eer Hoek opstond, joeg de Wouwenaar het leer keihard vanaf 25 meter in de touwen. Voor de tweede helft kwam Jack Mosch in de ploeg voor Perry Ver hees. Cluzona kreeg nauwelijks vat op de thuisploeg en de frustraties daarover leverden de Brabanders twee gele kaarten op. Vosmeer kwam na een kwartier langszij. Uit een vrije trap van André Havermans kopte Ron Vaders van dichtbij in. Tien minuten later namen de oranje- zwarten zelfs de leiding. De beweeglijke John Vroegop schoot het leer in de touwen. Vlak daarna kwam Cluzona goed weg, toen een terugspeelbal op de keeper door de arbiter niet werd bestraft. Maar toen Vroegop tien minuten voor tijd in het strafschopgebied onderuit werd geschopt, wees de man in het zwart gedecideerd naar de stip. Jack Mosch voltrok het vonnis. Cluzona gaf de moed niet op en verscheen in de resterende tijd nog twee keer gevaarlijk voor het Vosmeer-doel. Maar Gerwin Hoek redde bekwaam en hield zo de voorsprong in stand. Vorige week oefende Vosmeer tegen WHS en boog een 3-0 achter stand om in een 3-4 overwinning. Vanavond gaan de oranje-zwarten op bezoek bij Rillandia. Afdelingsvoetbal NSV 21 17 2 2 36 44- 10 Groen Wit 21 14 3 4 31 50- 21 Grenswachters 21 13 3 5 29 46- 31 HSC'28 21 11 4 6 26 41- 21 Cluzona 21 10 5 6 25 53- 35 Noordhoek 21 6 5 10 17 27- 34 FC Bergen 21 7 5 9 17 29- 37 NVS 21 4 9 8 17 25- 38 Wernhout 21 4 7 10 15 34- 47 TVC'39 21 6 5 10 15 22- 36 Vosmeer 21 4 5 12 13 23- 50 TPO 21 1 5 15 7 18- 55 Afdelingsploeg Stavenisse heeft de competitie afgesloten met een 1-3 SPS moet ook komende seizoen in de afdeling spelen. De voetbalcom binatie uit Poortvliet/Scherpenisse komt niet in aanmerking voor een promotieduel. Titelkandidaat Wemeldinge verloor het laatste competitieduel verrassend met 6-1 van Nieuwdorp, waardoor Meeu wen kampioen werd. Voor SPS een verkeerd scenario, want bij een- kampioenschap van Wemeldinge zou de Thoolse afde lingsploeg de eerste periodetitel van de Bevelandse ploeg overnemen en zo door middel van een promotiedu el nog kans maken op terugkeer naar de KNVB. Nu promoveert Meeu wen als kampioen naar de vierde klasse KNVB en mag Wemeldinge door het veroveren van beide perio- detitels eveneens een niveau hoger uitkomen. SPS blijft in de afdeling, waarin het mogelijk volgend sei zoen ook Smerdiek als tegenstander treft. SPS 2 is in de eerste klasse reserve in de middenmoot geëindigd. Het laatste competitieduel tegen PTT 2 werd met 1-3 verloren. Voor de Poortvlietse vereniging stond er echter niets meer op het spel. Door goede resultaten tegen de degradan ten waren de reserves al drie wed strijden voor het einde van de com petitie veilig. De bezoekers uit Breda openden tegen SPS de score, waarna Henk Vane uit een vrije trap de stand op 1- 1 bracht. Na rust hield het team van leider Maarten Hage lang stand, maar in de slotfase wisten de bezoe kers-met twee treffers de winst toch nog veilig te stellen. overwinning op Alliance. Ondanks redelijke resultaten valt het team van trainer Rien Klippel buiten de prijzen en zal ook volgend seizoen in de tweede klasse moeten uitko men. Na zelf enkele goede mogelijkheden onbenut te hebben gelaten, kwam Stavenisse na twintig minuten spe len op achterstand. Tien minuten later bracht Leen Lemson op aange ven van Johan Elenbaas de score weer in evenwicht. De 1-1 was tevens de ruststand. Voor de tweede helft werd bij Stave nisse Hans Lindhout in het veld gebracht voor Wim Marinissen. Na een kwartier spelen kwam de Thool se afdelingsploeg op voorsprong. Een schot van Adrie Smits ver dween via de binnenkant van de paal in het doel. De spits van Stavenisse trof twintig minuten voor tijd weer doel en bepaalde de eindstand op 1- 3. Bij deze score werd Gerrie Dorst gewisseld voor trainer Rien Klippel, die volgend seizoen plaats maakt voor Rien Smits. Baronie Vrederust JPS SC Stav. WVO Rood-Wit 22 -38 22 -33 22 -33 22 -26 22 -25 22 -23 VVR 22 -20 Alliance 22-18 TVC'39 22 -17 Advendo 22-15 Roosendaal 22-12 DHV 22 - 8 De reserves van Noad verloren in de laatste minuut het duel tegen WC 2. De geel-groenen begonnen goed aan de wedstrijd. Met snel samen spel, zorgde het middenveld (André van Westen, Marco den Braber en Menno Fonteijne) voor een aantal kansen. Marco den Braber loste een hard schot op de Halsterse doelman. Die keerde de bal, maar liet hem weer los. Daarvan profiteerde Ger- ben van der Velde die daarmee 1 -0 aantekende. Nog voor rust werd het 1-1. Doelman Wilco van Herk kwam bij een voorzet te ver uit zijn doel en een VVC-spits kopte in. De gasten begonnen iets beter aan de tweede helft. Voor een overtre ding van Jeroen Breeman in het strafschopgebied, legde de scheids rechter de bal op de stip. De penalty werd echter door keeper Van Herk via de paal weggewerkt. Noad dacht het duel met gelijkspel te kunnen beëindigen, maar het liep anders. In de laatste minuut soleerde een VVC'er door de Sint-Philipslandse verdediging en scoorde 1-2. Zo ein digde de laatste competitiewedstrijd voor Noad in een nederlaag. De tuchtcommissie van de KNVB-afde- ling Noord-Brabant heeft de reser ves van Noad twee punten in minde ring gebracht wegens het staken van de wedstrijd tegen BVC 3 op 1 april. Toen werd het duel drie minuten voor tijd stilgelegd aangezien er tumult ontstond over een strafschop voor BVC. De wedstrijd werd bij 3- 3 gestaakt. De leerlingen van de Thoolse scho lengemeenschap (TSG) in Sint- Maartensdijk vierden vrijdag voor het derde jaar het TSG-festival. Op deze dag hielden de jongeren zich niet bezig met leren, maar besteed den ze hun tijd op een alternatieve manier. De leerlingen uit de eerste en tweede klas gingen om negen uur op pad voor een fietstocht van 20 kilometer. In groepjes gingen de fietsers het eiland rond, waarbij ze onderweg verschillende opdrachten moesten uitvoeren. Onderweg werd ook een bezoek gebracht aan streek museum De Meestoof. De boven bouw, klas 3 en 4, werd opgesplitst in een jongens- en een meisjesgroep. De dames werden door Ellen van Haaften bezig gehouden met aero bics. Dat bleek niet zo gemakkelijk als het leek. Op allerlei manieren op de plaats lopen, buigen, strekken en rekken. Menig deelneemster liet zich een zucht ontsnappen bij de oefeningen waarvoor toch wel een flinke lenigheid vereist was. De meisjes versierden verder ook T- shirts naar eigen smaak. De jongens hielden zich in sportzaal Haestinge bezig met een voetbaltoernooi. Ver volgens gingen ze naar de Oude- landseweg waar ze aan de slag gin gen in het sportcentrum van Leen Jansen. De 62-jarige Jansen bracht de jongens de eerste beginselen van een paar zelfverdedigingssporten bij. Na de patates-frites en snacks die in de pauze werden genuttigd, werd het programma vervolgd met een play- backshow en muziek van dj-zanger Mark. Deze platendraaier kreeg zelfs nog enkele leerkrachten op de dansvloer met een paar housenum- mers. De leerlingen konden dat wel waarderen. Om kwart over twee volgde het touwtrekken en na een verkoelend ijsje was het festival ten einde. Het kampioensteam van Stavenisse 2 met voorzitter Moerland en sponsor Lesbest: doelman Marco Dorst, Ceriel Steendijk, Nico Nooy, Alex Keur, Wim Lemson, Wim en Anton Klippel, Corné en Johnny Hout, Ronald Post, Rien Smits, Corné Moerland, Jeremy Gierman en Henry Zwerus. Een combinatie van routiniers (voormalige eerste elftal spelers) en jeugdige talenten (B-junioren die twee jaar geleden kampioen wer den) vormden de ideale groep voor 41 punten uit 22 wedstrijden. Alleen van Vrederust werd uit verloren en bij naaste belager DVO werd gelijk gespeeld. De laatste wedstrijd tegen FSV 5 werd zaterdag met 5-0 gewonnen, dankzij doelpunten van Ronald Post (2), Corné Hout (2) en Johnny Hout. Stavenisse 2 was zeer gespannen, zodat pas in de 27ste minuut de openingstreffer viel van Ronald Post. In de geladen wedstrijd werden de zenuwen flink op de proef gesteld, wat leidde tot twee gele kaarten voor Rien Smits. De spelers van concurrent DVO 5, dat tevoren het in dezelfde klasse spe lende Stavenisse 3 met 0-5 had ver slagen, wreven in hun handen. Zij roken nog een kans, maar toen het 2- 0 werd, vertrokken ze maar naar Roosendaal. De druk was toen van de ketel bij Stavenisse, dat uitliep tot 5-0. Het eerste elftal had een uur vroeger tegen Alliance in Roosen daal gespeeld om het tweede elftal in Stavenisse nog te kunnen aan moedigen. "Het was spannend tot de laatste competitiedag", vertelde een opgeluchte voorzitter A. Moerland in de bestuurskamer. "Wanneer Sta venisse verloren had, was er een beslissingswedstrijd tegen DVO nodig geweest, maar je kunt beter direct kampioen worden. En we zijn de enige seniorenploeg van dit sei zoen op Tholen, nadat eerder onze C-jeugd al kampioen werd. Daarom organiseren we binnenkort ook een bescheiden feest voor leden en donateurs in de Stove." Aangezien zowel het tweede als het derde elftal in de vierde klas van het afdelingsvoetbal uitkwamen, was het bestuur van Stavenisse des te blijer dat het reserveteam kampioen werd. In de competitie 1995/1996 zullen er opnieuw drie senioren teams ingezet worden. "Wij mogen als kleine vereniging nog niet mop peren", zegt voorzitter Moerland. "Als je ziet dat Smerdiek de grootste moeite heeft om drie elftallen op de been te houden, dan gaat het bij ons prima. Het hele seizoen hadden we spelers genoeg. Het is bij ons klein, maar gezellig." Naast de drie seniorenelftallen komt Stavenisse ook weer met twee jeugdteams uit: BC-junioren en D- pupillen, terwijl er nu C-junioren en E-pupillen zijn. Het eerste elftal blijft compleet. Voor zover bekend zijn er geen spelers die stoppen of vertrekken. Onder leiding van de nieuwe trainer Rien Smits begint Stavenisse vol goede moed aan de volgende competitie. Dick Uijl, doelman René Uijl en Maarten Hage komen volgend seizoen SPS versterken. De spelers van WC '68 uit Halsteren keren terug naar hun eigen vereniging. Ook Jan Hage en Wim de Groen overwegen weer voor de voetbalcombinatie uit Poortvliet/Scherpenisse te gaan spelen. Willem Pons uit Oud-Vossemeer komt eveneens de afdelingsploeg ver sterken. Voetbalvereniging SPS wil met deze versterking zo snel mogelijk promoveren naar de KNVB. Trainer Meino Dam, die volgend seizoen Piet van Koulil opvolgt, heeft inmiddels al het nodige werk verzet voor de Poortvlietse vereniging. Als oud-trainer van WC heeft hij nau we contacten met de spelers die in het verleden bij SPS vertrokken. Nu het in versukkeling geraakte WC is gedegradeerd naar de derde klas greep hij de kans aan om de spelers weer voor hun oude vereniging te strikken. "Ik ben erg gecharmeerd van Dick Uijl", geeft de nieuwe trainer van SPS aan. "Hij stond boven aan mijn verlanglijstje. Ik ben dan ook zeer gelukkig met zijn komst." Toen Dick Uijl besloot om naar SPS te gaan, werd ook zijn broer René aan het denken gezet. De doelman liet zich vorig seizoen naar tweede klasser WC overschrijven, maar kwam door een blessure nauwelijks in actie. "Eigenlijk wilde hij zich het komende seizoen alsnog waarmaken bij WC, maar ook hij heeft te ken nen gegeven zich over te laten schrijven", vertelt Meino Dam, die ook contact opnam met Willem Pons uit Oud-Vossemeer. "Deze speler ken ik van de periode dat ik bij WC jeugdtrainer was. Toen ik vernam dat hij het bij de club niet meer naar zijn zin had, heb ik gevraagd of hij met mij mee wilde gaan naar SPS. Hij kan voor ons een waardevolle speler worden", meent Meino Dam. Naast de terugkeer van de broers Uijl herenigen ook de broers Hage zich mogelijk weer met SPS. Maar ten Hage verruilt definitief de kleu ren van WC voor die van SPS, maar ook Jan Hage uit Goes over weegt voor de Poortvlietse vereni ging te gaan spelen. "De routine van Jan Hage zouden we goed kunnen gebruiken, nu Rien Voshol een stapje terug zal doen. Ik heb hem onlangs gebeld, maar hij heeft nog geen toezegging gedaan", vertelt de nieuwe trainer van SPS. Na enkele seizoenen gespeeld te hebben bij aansprekende amateur verenigingen heeft Jan Hage één seizoen niet gevoetbald, wegens werkzaamheden in zijn winkel. Vol gens Meino Dam overweegt ook Wim de Groen naar SPS terug te keren, maar Floor Verhagen van de sponsorcommissie van WC deelt mee dat De Groen zijn besluit al heeft genomen en dat SPS zijn nieu we club wordt. Verhagen zegt wei nig verrast te zijn dat de spelers bij Meino Dam gaan spelen. Tholenaar Jan Groenewegen heeft nog geen overeenstemming met WC bereikt. "Hij wil bij ons blij ven, maar overweegt om volledig te stoppen", aldus Verhagen. Met de versterking voor het nieuwe seizoen wordt de druk voor spelers en trainer bij SPS groot. "Je bent de torenhoge favoriet. Alles minder dan een kampioenschap valt dan tegen", realiseert ook Dam zich. "Maar elf goede spelers betekent nog geen geen goed team. De spe lers die SPS trouw zijn gebleven, zullen de teruggekeerde spelers moeten accepteren. Ze moeten met open armen worden ontvangen. De concurrentie voor een basisplaats wordt nu wel groot. Iedere speler zal zijn plaats door resultaten moeten afdwingen. Het kan spanning mee brengen wanneer spelers nu hun positie moeten afstaan en in het reserveteam worden opgesteld. We zullen moeten waken voor onder schatting en ervoor dienen te zorgen dat de spelers ook gemotiveerd zijn om in het tweede team te spelen", stelt Meino Dam. Bij Tholense Boys heeft Stephan Maas kenbaar gemaakt dat hij de club verlaat. De talentvolle 17-jarige A-junior gaat volgend seizoen bij Halsteren spelen. Maas speelde dit seizoen bij de regionale A-jeugd van Tholense Boys. Na in de voorberei ding op het seizoen deel te hebben uitgemaakt van de selectie stelde hij zich niet meer beschikbaar voor het hoofdteam. Tholense Boys zelf informeert de komende weken bij Tholenaren die elders voetballen, in hoeverre zij tevreden zijn met hun overstap of mogelijk een terugkeer overwegen. Doelman Alex Hogendoorn keert zeer waarschijnlijk terug van Smer diek naar Tholense Boys. Oranjeloop Olympia. Atletiekclub Olympia in Halsteren organiseert zaterdag haar traditionele oranje loop rond De Melanen. Deelnemers kunnen zich in tennishal De Mela nen vanaf tien uur inschrijven voor 1.2,2.5,5,7.5 of 10 km. V- "T '%f - - vilt Met bloemen en een krat bier vierden spelers van Stavenisse 2 zater dagavond in het kleedlokaal het kampioenschap van de vierde klas reserve in het afdelingsvoetbal. Later werd de gezelligheid voortge zet in de kantine en er komt nog een officieel feest in dorpshuis de Stove. Tafeltennisvereniging Smash '76 maakt zich op voor de eindsprint in de competi tie. Met nog twee wedstrijden kan het eerste kadettenteam van Smash zaterdag tegen TIOS te Tilburg kampioen worden in de tweede klasse A. Nummer twee op de ranglijst is Vice Versa met 42 punten. Tegenstander TIOS staat op een zesde plek. Als Smash promoveert, bereiken de kadetten voor het eerst in de geschiede nis van de vereniging de hoogste klasse. Smash 1 kan zich handhaven in de derde klasse A door minimaal gelijk te spelen tegen Markiezaat 2. Voor het tweede team lijkt een degradatieduel onvermij delijk. Vanavond treedt Smash 3 aan tegen TCO. Programma donderdag 27 april: TCO- Smash 3. Zaterdag 29 april: Markiezaat 2- Smash, Smash 2-Hotak 6, kadetten TIOS 2-Smash, junioren Smash 2-DIO 2, kadetten Smash 3-TCS 3, beginners TCS-Smash. Alle thuiswedstrijden beginnen om twee uur in de Wellevaete. Tijdens de landelijke fietsdag op zaterdag 13 mei zijn in Zeeland een aantal land- en tuinbouwbedrijven van negen tot vier uur opengesteld voor het publiek. Men kan er ken nismaken met het boerenbedrijf en de omgeving. Ook het akkerbouw bedrijf van E. Hage aan de Goris- hoeksedijk 3 te Scherpenisse is open op de fietsdag. Het bedrijf omvat circa 42 hectare grond waarop aard appelen, graszaad, suikerbieten, tar we, uien en cichorei worden ver bouwd. Het schaap en de twee kip pen die er rondlopen, zijn er niet voor de produktie, maar voor de aar digheid. Op het bedrijf zijn een aan tal landbouwmachines tentoonge steld zoals tractoren, grondbewer- kings- en zaaimachines. De grote schuur dient als opslagruimte voor de produkten. De openstelling van de bedrijven is een initiatief van de stichting public relations land- en tuinbouw in samenwerking met de landbouwmaatschappij ZMO in Zeeland. Smerdiek 3 boekte in de uitwedstrijd tegen VVC 3 een 3-6 overwinning, maar de blauw-zwarten namen pas ver in de tweede helft afstand van de Halsterse tegenstander. Ondanks de vele invallers begon Smerdiek goed aan het duel. Met snel spel werd VVC onder druk gezet en al snel zorgde Frans Gabriels voor de openingstreffer: 0-1. Ook 0-2 kwam op naam van Gabriëls te staan. Wegge stuurd door Hanifi Benjilali, passeerde hij met een eenvoudig tikje de Halsterse keeper. Vlak voor rust moest Smerdiek wat gas terug nemen. Niet alle spelers konden het hoge tempo volhouden. De thuisclub kreeg hierdoor wat kansen en vlak voor rust schoot een VVC'er hard in vanaf de 16-meterlijn: 1-2. VVC begon in de tweede helft iets ster ker dan Smerdiek. Desondanks scoorden de blauw-zwarten. Pham Hoa werkte de bal van dichtbij in het doel op aangeven van Wim Vroegop: 1-3. De Halsterse ploeg gaf zich echter niet gewonnen en drukte Smerdiek in de verdediging. De gasten bleven echter gevaarlijk door counters. VVC maakte de aansluitings treffer: 2-3. Het zag er even wat donker uit voor Smerdiek, maar Gabriëls gaf zijn ploeg weer wat lucht door 2-4 aan te tekenen. VVC pepte zich wat op om weer terug in de wedstrijd te komen. Dat lukte en nog even kwamen de Halstere naren terug tot 3-4. Vervolgens werd de thuisploeg op de eigen helft teruggedron gen en zou er niet meer aan te pas komen. Via twee hoekschoppen van Wim Vroegop nam Smerdiek definitief afstand. De eerste comer werd door Gabriëls ingekopt die daarmee zijn vier de doelpunt van de wedstrijd maakte. De tweede hoekschop verdween ook in het net, ondanks dat de doelman van VVC de bal nog riet aangeraakte: 3-6. Door deze overwinning in de laatste competi tiewedstrijd eindigt Smerdiek 3 op de derde plek in de tweede klas reserve. De veteranen van WHS zijn in de derde klas reserve van het afdelingsvoetbal als beste Thoolse ploeg geëindigd: op een tweede plaats. In de laatste wedstrijd werd DVO 3 met 2-7 verslagen. De groen-witten hadden nogal wat invallers onder wie Rien Fase die weer voor het eerst meespeelde sinds een ernstige beenbreuk. WHS ging voortvarend van start en had al snel veldoverwicht. In de vijfde minuut werd de bal veroverd op het middenveld en Nico Hage werd aan gespeeld. Die gaf een steek-pass op Piet Ridderhof die alleen doorging op de keeper. Ridderhof kapte de doelman uit en scoorde 0-1. Daarna zakte WHS wat in en speelde de bal te langzaam rond. Er werden veel verkeerde passes gegeven en één ervan werd onderschept door DVO. De bal kwam bij de linkerspits van de thuisploeg en die gaf een voorzet in het doelgebied. De Sint-Annalandse ver dediging reageerde niet alert genoeg en een DVO'er kopte in: 1-1 Na rust kwam A-junior Harm Moerland in het veld voor Rien Fase. Vlak na de aftrap kreeg Nico Hage de bal van Jan Willem Mosselman. Hage kapte zich vrij en scoorde 1-2. Even later zette Johan Sturris een één-twee op over de rechter kant en ging door. Hij omspeelde de rechtsback van DVO, maakte een schijn beweging voor de keeper en tekende 1-3 aan. Kort daarna nam DVO snel een uit worp die volgens de Sint-Annalanders aan WHS toekwam. Een DVO'er speelde diep en Ad Lindhout schermde de bal af met zijn lichaam en liet hem over de ach terlijn rollen. De scheidsrechter gaf ech ter een hoekschop. Ook hierop reageerde de verdediging niet alert genoeg en een aanvaller kopte in: 2-3. Hage maakte er 2-4 van en even later gaf hij de bal aan Mosselman die een speler uitkapte en van buiten het 16-metergebied 2-5 scoor de. Kort daarop speelde Wim Fase de bal vanaf de linkerkant naar Nico Hage die 2-6 aantekende. Tenslotte werd er nog een doorgebroken WHS'er gevloerd in het strafschopgebied. Ko Verkerke ver zilverde de penalty en WHS won met 2- 7. Harm Moerland speelde deze dag een goede partij. WHS 5 eindigde op een tweede plaats in de derde klas reserve achter kampioen ZPR 2. Daarmee laten ze WHS 4, Tho lense Boys 4 en 5 en Smerdiek 3 achter zich. Tholense Boys 4 degradeert en vol gend seizoen komt daarvoor Stavenisse 2 in de plaats. Vrijwel alle teams van korfbalvereniging Emergo leden verlies. Ondanks een goe de wedstrijd wist het eerste team de bal in de tweede helft nauwelijks meer in de korf te krijgen. Emergo 1 nam het thuis op tegen Merwede 5. Meteen na het begin van het duel, scoorde Jessica de Rijke de openingstreffer. Ad Farla maak te er vervolgens al snel 2-0 van. Toen Merwede van deze bliksemstart was bekomen, kwam het terug tot 2-2. Hiema hielden beide ploegen elkaar in even wicht en bij rust was de stand 4-4 door Thoolse treffers van Kristian van Heemskerk en Renate Breure. In de tweede helft nam Emergo opnieuw de leiding door een doorloopbal van Dicky van der Linden: 5-4. Maar vanaf dat moment leek het alsof de korf voor Emergo gesloten was. Alle doelpogingen eindigden naast of op de rand van de rie ten mand. Het zelfvertrouwen nam af en de gasten wonnen uiteindelijk met 5-8. Het goed op elkaar ingespeelde Emergo 2 speelde een sterke wedstrijd, maar tegenstander VIOS 3 uit Numansdorp bleek toch een maatje te groot en won met 6-13. Voor Emergo scoorden Erwin Stapel en Karen Verduit tweemaal en Marrie de Groote en Martijn Spruit ieder één keer. Emergo B speelde een matige uitwed strijd tegen Zevenbergen B dat het spel controleerde. Voor Emergo scoorde alleen Jitske de Koning, terwijl de thuis ploeg tien doelpunten zette: 10-1. Springfield Cl en Emergo C waren aan elkaar gewaagd. Door hun felle spel haalden de spelers van Springfield er echter meer uit en wonnen met 8-3. Voor Emergo scoorden Kevin Meijer, Jaco van Heemskerk en Linda Heijboer. De enige ploeg van Emergo die winst boekte, was het E-team. Door twee doel punten van Renske de Koning en één van Kiki Jansen, won Emergo met 3-0 van VIOS E uit Willemstad. Een eerloze 0-4 nederlaag was er voor Emergo F dat thuis speelde tegen Keep Fit F. Ook bij de strafworpen moest Emergo het met 8-14 afleggen tegen de Roosendaalse tegenstanders. Schaakvereniging Denk en Zet (DEZ) uit Scherpenisse heeft haar laatste wedstrijd in de eerste klasse noord van de Zeeuwse schaakbond afgesloten met een 6-2 overwinning op Vlissingen 3. Daarmee eindigt DEZ op een tweede plaats achter het al eerder gepromoveerde Goes 2. Vlissingen 3 kwam met slechts zeven spelers naar Scherpenisse. Dat betekende dat Hans van Dijke, die door een tactische opstelling aan het eerste bord zat, een reglementai re overwinning boekte: 1-0. De stand werd echter snel weer rechtge trokken doordat John den Engels man in een gewonnen stelling zijn dame weggaf. Vincent Fructuoso speelde op het tweede bord een sterke partij waar bij zijn tegenstander zich in eerste instantie kranig weerde. Toch kon hij de druk van Fructuoso niet weer staan en het werd 2-1. Daarmee werd Fructuoso de beste DEZ-speler van de externe competitie met 5,5 punten uit zes partijen. Op het derde, bord speelde Albert Muskee. Hoewel hij bij de opening en in het middenspel slechter kwam te staan, gaf hij toch tegenspel door enkele vrijpionnen. Dat bleek vol doende voor de winst: 3-1. Dig de Graaf speelde op het vierde bord de langste partij van de avond. Hij kreeg met wit redelijk snel voor deel, vooral toen hij pionwinst haal de. Na winst van nog enkele pion nen, won hij de partij: 4-1 Jan de Graaf kwam op het derde bord met zwart gedrongen te staan. In het middenspel bood zijn tegen stander remise aan. De Graaf accep teerde dat en het werd 4,5-1,5. De tegenstander van Sebastiaan Koedoot offerde in de opening op het zevende bord een pion. Daar stond echter geen directe compensa tie tegenover en Sebastiaan haalde hierdoor voldoende voordeel om de partij te winnen: 5,5-1,5. Johan Aamoudse speelde op het laatste bord. De partij eindigde in remise waardoor DEZ met 6-2 won. Denk en Zet nam onlangs voor de tweede keer deel aan het vier-ste- dentoemooi dat werd georganiseerd door Eeuwig Schaak uit Rucphen. Behalve de organiserende vereni ging en DEZ deden er achttallen mee uit Steenbergen,en Dinteloord. DEZ haalde vorig jaar een derde plaats. Nu legden de schakers uit Scherpenisse beslag op de eerste plaats en de bijbehorende wisselbe ker. Zowel Steenbergen als titelver dediger Rucphen werden met 4,5- 3,5 verslagen. Dinteloord werd met 6-2 geklopt. Gevolg van deze over winning is dat DEZ volgend jaar het vier-stedentoernooi organiseert. Deze maand treedt Denk en Zet ook aan in de Zeeuwse bekercompetitie voor viertallen. In de eerste ronde komt de ploeg uit Scherpenisse uit tegen Vlissingen. Zeventien ereplaatsen en 24 persoonlijke records. Dat was zondag de oogst van zwemvereniging De Dolfijn '92 op de laatste districtswedstrijd in Middelburg. Zeven keer werd een eerste plaats behaald. De uitslagen van de leden van De Dolfijn: Dames/meisjes 100 m rugslag. Elf en twaalf jaar: 1 Ingrid Bouten 1.36.1 min. Dertien en veertien jaar: 3 Mireille v.d. Maas 1.26.2 min en p.r., 6 Moniek v.d. Hout 1.38.1 min, 10 Astrid Bouten 1.47.1 min. Tot achttien jaar: 7 Mela- nie v.d. Maas 1.42.5 min, 8 Saskia v.d. Graaf 1.51.6 min. 100 m vr(je slag. Elf en twaalf jaar: 1 Ingrid Bouten 1.25.7 min. Dertien en veertien jaar: 2 Moniek v.d. Hout 1.23 min, 4 Mireille v.d. Maas 1.22.7 min, 9 Astrid Bouten 1.31.6 min. Tot zestien jaar: 8 Saskia Bouten 1.26.6 min p.r., 11 Saskia v.d. Graaf 1.35.1 min, 15 Amanda Manneke 1.50.2 min. 100 m vlinderslag. Tot zestien jaar: Amanda Manneke 1.55.6 min p.r., Sas kia Bouten 1.55.7 min p.r., Saskia v.d. Graaf 2.00.3 min. Dames: 7 Moniek v.d. Hout 1.47.7 min p.r., 8 Astrid Bouten 1.48.8 min p.r. 50 m schoolslag. Tot tien jaar: 2 Ton- nie v.d. Velde 53.1 sec. p.r. 50 m vrije slag. Tot tien jaar: 4 Tonnie v.d. Velde 49.1 sec. p.r. 200 m schoolslag. Dames: 8 Melanie v.d. Maas 3.47.3 min p.r., 9 Amanda Manneke 3.50 min p.r. 200 m wisselslag. Tot achttien jaar: 8 Mireille v.d. Maas 3.21.5 min, 13 Mela nie v.d. Maas 3.54.8 min. Jongens/heren 100 m rugslag. Tot zes tien jaar: 3 Remco de Viet 1.27.9 min, 4 Jos Geluk 1.51 min. 100 m vrije slag. Tot zestien jaar: 2 Remco de Viet 1.12.4 min, 4 Pascal de Viet 1.21.5 min. Tot achttien jaar: 3 Werner de Viet 1.08.5 min p.r., 10 Kevin Meijer 1.33 min p.r. 100 vlinderslag. Dertien en veertien jaar: 1 Wemer de Viet 1.25.5 min, 2 Martijn v.d. Graaf 1.25.5 p.r., Pascal de Viet 1.46.1 min p.r., Jos Geluk 2.00.2 min. Tot achttien jaar: 3 Martijn v.d. Graaf 1.25.8 min p.r., 6 Remco de Viet 1.37 min. 100 m wisselslag. Elf en twaalf jaar: 4 René van Oudenaarde 1.41.2 min p.r., 6 Richard v.d. Velde 1.56.4 min p.r. Der tien en veertien jaar: 1 Martijn v.d. Graaf 1.19.4 min p.r., 2 Wemer de Viet 1.20.7 min p.r., 3 Pascal de Viet 1.29.6 min, 4 Jos Geluk 1.37.9 min p.r., 5 Kevin Meijer 1.41.7 min p.r. 50 m vlinderslag. Elf en twaalf jaar: 4 René van Oudenaarde 50.5 sec, Govert v.d. Rhee 51.9 sec p.r. 200 m vr(je slag. Heren: 1 Jean-Philip- pe Paap 2.34.1 min p.r. 200 m wisselslag. Heren: 1 Jean-Philip- pe Paap 2.53.4 min p.r. 10x50 m vr(je slag mixed estafette: 1 Moniek v.d. Hout, Wemer de Viet, Mireille v.d. Maas, Pascal de Viet, Sas kia Bouten, Martijn v.d. Graaf, Saskia v.d. Graaf, Remco de Viet, Melanie v.d. Maas en Jean-Philippe Paap 5.56.7 min.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 13