Tholense Boys verliest en grijpt naast een periodetitel Jeugdteams Thol.Boys naar Italië IJsclub bouwt nieuwe kantine Sier Bestratin IBGQBflDGI Nee zeggen tegen sport Judoka's 4 ereplaatsen in Almere Nu spanning tussen eergevoel en clubtrouw V= "MEULVLIET" THOLEN Scouting op jacht naar een heitje v i rTT e i n i s Tandje Bij in rit vanuit Ossendrecht Spelers weg bij kampioen Noad A/B Jamait Salam Zaalvoetbal imabo C. v.d. Hoek eerste plaats in Huijbergen D/E-elftal van Noad kampioen Noad geeft afscheidscadeau Vaders stopt met marathon Stalland en l'Esperance in strijd om titel Donderdag 27 april 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Trefzeker Topscorer Voetbal programma Voetbal uitslagen Thol.Boys A zesde De teller van de reeks ongeslagen competitieduels bleef zaterdag voor Tholense Boys steken op veertien. De laat ste wedstrijd tegen Bevelanders werd met 2-1 verloren. Geen periodetitel en geen kans om zich via promotiedu els een weg te banen naar de tweede klasse. Maar ook bij winst had Tholen naast de prijs gegrepen. Met 0-7 'mocht' Yerseke tegen Arnemuiden het doelpuntensaldo opvoeren om definitief zeker te zijn van het periodekam pioenschap. Thol.Boys niet aangeslagen Nipt verlies Kansloos Tiende plaats WHS Slangen voor hogedrukreinigers Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Wielrennen Knvb voetbal Nederlaag Smerdiek Zaalvoetbal Poortvlietse derby ^CHINE VOOft Daar kun je op bouwen Leo Zuidweg van Noad '67 zal de top scorer van Tholen en Sint-Philipsland zijn over het seizoen 1994/1995. Alleen als John Vroegop in de laatste competi tiewedstrijd van Vosmeer zes doelpunten of méér scoort, kan daarin nog verande ring komen. Zuidweg werd vier jaar geleden ook topscorer. Toen met 20 treffers, nu vond hij 15 keer het net. Op de laatste competitiedag in het zater dagvoetbal scoorde de Sint-Philipslander twee keer. Dat deed ook Adrie Smits van Stavenisse, die daarmee op 13 doelpun ten kwam. Zijn teamgenoot Leen Lems- on scoorde elf keer. Vier spelers boffen voor de eerste keer doel: Ron Vaders en Jack Mosch van Vosmeer, Wim Schot van Tholense Boys en Frans Quist van Noad. Zaterdag 29 april uur WHS-SPS(vr) 13.00 Noad 2-WHS 2(vr) 12.30 WHS 4-FSV 4(vr) 12.30 Zondag 30 april uur TVC-Vosmeer(Doleweerd) 14.30 Borgvliet 2-Vosmeer 2(Apostolovski) 11.00 Vosmeer 3-Moc 7(vHeijden) 11.00 Steenbergen 5-Vosmeer 4 10.00 Lepelstr.Boys 3-Vosmeer 5 12.00 Derde klas KNVB: WHS-Colijnsplaat- se Boys 1 -1Bevelanders-Tholense Boys 2-1. Vierde kl.:Terneuz.Boys-Smerdiek 1- 0, Krabbendijke-Noad 1-4. Eerste klas afdeling: Vosmeer-Cluzona 4-2. Tweede kl.: Alliance-Stavenisse 1-3. Eerste kl. res.: SPS 2-PTT 2 1-3. Tweede kl. res.: Noad 2-VVC 2 1-2, VHC 2-Smerdiek 2 4-1. Derde kl. res.: WHS 4-Alliance 2 0-1, DVO 3-WHS 5 2-7, Vrederust 2- Thol.Boys 4 6-1, Thol.Boys 5-K'vangers 3 5-2, VVC 3-Smerdiek 3 3-6, Vosmeer 2-Cluzona 2 0-3, Vosmeer 3-Noordhoek 2 7-1 (Noordhoek gedegradeerd). Vierde kl. res.: Stavenisse 2-FSV 5 5-0 (Stavenisse kampioen), Stavenisse 3- DVO 5 0-5, ZPR 4-Noad 3 0-5, Chris- landia 4-SPS 3 1-3, Dosko 5-Vosmeer 4 1-3, Meto 6-Vosmeer 5 4-2. Jeugd: Vosmeer Cl-WHS C 5-2, Roosendaal-Vosmeer C2 2-0, Vosmeer E-Kruisland 0-8. Cluzona-WHS D 1-8, WHS El- Lepelstr.Boys 7-9, Thol.Boys E2-WHS E2 9-4, Smerdiek F-WHS F 5-2. De regionale A-jeugd van Tholense Boys is op de zesde plaats in het compe titieklassement geëindigd. Donderdag verloren de geel-zwarten met 2-1 van Madese Boys. Ze speelden slecht, gaven de tegenstander teveel ruimte en wonnen vrijwel geen duels. Na zes minuten werd het dan ook 1-0 voor Madese Boys. In de 25-ste minuut werd het 2-0 door een doelpunt waarin Tholense Boys een bui tenspelsituatie zag. Patrick Theunisse bracht de geel-zwarten weer terug in dé wedstrijd door een penalty te benutten: 2-1. De tweede helft gaf geen beter spel- beeld te zien. De Tholenaren hadden geen kracht meer om nog terug te komen. Zaterdag klopte Tholense Boys A in een thuiswedstrijd TSC uit Oosterhout. Het eerste kwartier van de wedstrijd was voor TSC, maar daarna namen de geel zwarten het heft in handen. Ze creëerden een paar kansen, maar maakten die niet af. Ook in de tweede helft was Tholense Boys beter, maar door een fout in de ver dediging maakte TSC de openings treffer. De bal werd niet goed wegge werkt waarna een vrijstaande speler van TSC inschoot: 0-1. Drie minuten later hielp een TSC'er die in eigen doel kopte, Tholense Boys weer in de wedstrijd: i -1 De thuisploeg vergrootte de druk en in de 88-ste minuut ging David Noom alleen op de keeper af en scoorde 2-1 Tholense Boys verzamelde 21 punten uit 22 wedstrijden. Steenbergen is kampioen met 36 punten. SC Gastel en Jeka degra deren met respectievelijk tien en acht punten. De SGP heeft tegen de opknapbeurt van het voetbalveld in Sint-Maar tensdijk gestemd, omdat het beno digde geld uit de welzijnspot wordt gehaald in plaats van uit de pot voor sportvoorzieningen. "Als die pot leeg is, zullen we nee moeten zeg gen tegen de sport. Dat doen we op andere terreinen ook", zei fractie voorzitter M. Dijke maandag in de gemeenteraad. Voor het werk is 153.000 gulden nodig en daarvan moet 30.000 gulden uit de welzijn- spot worden bijgepast. "In de reser ve sport zit op het einde van het jaar 119.000 gulden en dat geld is in 1996 nodig om het tweede veld in Sint-Maartensdijk op te knappen. Daartoe is door de gemeenteraad besloten", lichtte wethouder P. van Schetsen toe. Hij vond het geen goe de zaak om nee te verkopen wanneer het gaat om groot onderhoud aan gemeentelijke eigendommen en straten. "Gezien de ouderdom van het veld, kan het onderhoud niet worden uitgesteld." Toen Van Schetsen vroeg of het geld dan uit de reserve openbare werken moet komen, riep Dijke uit: "Het is een wonder dat het daaruit niet gebeurt!" Amazone Carmen van den Hoek uit Sint- Maartensdijk reed zaterdag in Manege de Wolf te Huijbergen naar een eerste plaats in de BI0-proef dressuur. Op Flic Flac behaalde ze 167 punten. Later reed de combinatie ook de Bll-proef. Die waardeerde de jury met 160 punten. Daardoor eindigde Carmen van den Hoek op een vierde plaats. Aan de wed strijd deden dertien combinaties mee. Vier leden van de centrale judovereni ging eiland Tholen zijn op een toernooi van de internationale budofederatie (IBF) te Almere in de prijzen gevallen. Aan het toernooi deden 150 judoka's mee. Heidi Hartog uit Sint-Maartensdijk en Ilonka van Vossen behaalden een eer ste plaats. Marcel Poot uit Sint-Maar tensdijk en Perry Severijnen uit Lepel straat werden tweede. Drie leden van de centrale judovereni ging eiland Tholen deden ook mee aan een internationaal toernooi georgani seerd door Jujikan te Breda. Hieraan deden 235 judoka's mee van clubs aange sloten bij de CJJF. Er waren ook Franse en Belgische clubs vertegenwoordigd. Rimco van Gorsel uit Poortvliet behaal de in de klasse tot 25 kilo de eerste plaats. Winette van Gorsel uit Poortvliet en Benny Vroon uit Sint-Annaland vie len met hun vierde plek net buiten de prijzen. Amemuiden-Yerseke 0-7. Competi tievervalsing? "Dit heeft niets met voetbal te maken. Een slechte zaak De A-, B- en Cl-teams van Tholense Boys hebben met 33 spelers en negen begeleiders meegedaan aan een jeugdtoernooi in het Italiaanse Rovereto. De C-ploeg van Tholense Boys eindigde als achtste, het A- team als negende en het B-elftal als vijftiende. Via Duitsland en Oostenrijk reed de Thoolse equipe door de sneeuw naar Ita lië. Er werd overnacht in een school. Begeleiders Ben Schot en Hans Slooff werden in een oud theater ontvangen door de burgemeester van Rovereto en de organisatoren van het toernooi waar aan 2000 voetballers in zeven leeftijds groepen deelnamen. Een klok en voor iedere deelnemer een T-shirt. Dat waren de welkomstcadeaus. Na het avondeten werd de stad verkend. Pas laat rolden de geel-zwarten in bed, maar de volgende morgen klonk om zeven uur de wekker al weer. Om acht uur vertrok men naar een plaats in de bergen waar de openingsceremonie van het toernooi werd gehouden. De volksliederen van de deelnemende lan den werden gespeeld en een vredesklok werd geluid. Hierop volgde een parade door de stad met de deelnemende ploe gen allemaal achter het bord van hun eigen land. De wedstrijden werden op acht verschil lende terreinen gespeeld. Tholense Boys A speelde zijn eerste wedstrijd tegen het Duitse Bolheim en won eenvoudig met 5-0. David Noom scoorde drie keer en Michael de Jong en Jeroen Zoeteweij elk eenmaal. Een paar uur later volgde de wedstrijd tegen U.S. Volano uit Italië. De Italianen wonnen met 3-0. Tholense Boys B speelde zijn wedstrij den op een zandveld in het midden van de stad en begon tegen het Zwitserse Fleurier. De geel-zwarten verloren - ondanks mooi keeperswerk - in de laatste seconden met 1-0. Ook de tweede wed strijd, tegen het Italiaanse U.S. Rocco, werd nipt met 1-0 verloren. De Cl van Tholense Boys speelde eerst tegen U.S. Rocco en was iets beter dan de opponent. De geel-zwarten wonnen dan met 1 -0 ook door een doelpunt van Saïd Oumhamed. De tweede wedstrijd tegen het Franse A.S. Villiens eindigde in een 1-1 gelijkspel met een doelpunt aan Thoolse zijde van Simon Jansen. Villiens telde wat oudere spelers en had derhalve een fysiek overwicht. De avond werd doorgebracht in een dis cotheek in de stad en wederom was het laat voordat de spelers het bed in rolden. De volgende dag nam de A-jeugd van Tholense Boys het op tegen het Italiaan se U.S. Villazzano Tre en kwam door een doelpunt van Colin Slokkers op 1-0. Het slaaptekort brak de Tholenaren ech ter op en Villazzano Tre won met. 1-3. Daardoor eindigden de geel-zwarten op een derde plaats in de poule en moest men aantreden tegen het eveneens Nederlandse Tongelre. Door doelpunten van Jeroen Slooff, Patrick Theunisse en Stephan Maas, ging de winst naar de Thoolse ploeg. Vervolgens reisde men naar een ander veld waar wederom een Nederlandse tegenstander wachtte: Denekamp. Ook deze wedstrijd ging naar de geel-zwarten met 2-0. Jeroen Slooff en Patrick Theunisse waren de doelpuntenmakers. De A-jeugd van Tho lense Boys werd hierdoor negende van zestien ploegen. De B-ploeg speelde tegen het Duitse Gruppenbach en verloor kansloos met 2- 0. Ook van Denekamp werd verloren met 3-0. Daardoor eindigde Tholense Boys B als vijftiende van de zestien deelnemen de teams. Tholense Boys C speelde tegen het goe de Deense team van Stensballe en ver loor ruim met 4-0. De laatste poulewed strijd werd gespeeld tegen het Zwitserse F.C. Wettswil. Door een doelpunt van Ronny de Graaf werd het 1-1. De vol gende tegenstander was Stensballe C2. Het duel eindigde in 0-0, maar de geel zwarten verloren met het nemen van penalty's. Daardoor eindigde de ploeg op een achtste plaats van achttien teams. Na het eten bekeek men in het stadion van Rovereto de finales. Na de prijsuit reiking werd er een groot vuurwerk afge stoken. Na een korte nachtrust ging het terug naar huis. Als begeleiders van de teams gingen mee: Hans Slooff, Peter Begthel, Daniël Bolier, Rob Deurloo, Peter en Marsha de Griek, Paulien de Graaf, Ben Schot en Giel Verkamman. voor het amateurvoetbal", spreekt trainer René v.d. Boom zijn twijfels uit over de eerlijkheid van het wed strijdverloop van deze partij op de laatste speeldag. De Roosendaler noemt ook de 1 -10 overwinning van Veere tegen Zwaluwe in de tweede klasse uiterst verdacht. "Maar ik wil mij daar absoluut niet achter ver schuilen", geeft de Thoolse trainer aan. "Tholense Boys was tegen Bevelanders zelf niet in staat om een plaats in de nacompetitie te verove ren." Voor het belangrijke duel in Kam perland liet de trainer middenvelder Piet den Boef thuis. Den Boef werd disciplinair gestraft, omdat hij een week eerder ontbrak voor het vriendschappelijke duel tegen Din- teloord. Marnix Kousemaker was wegens een blessure niet van de par tij, zodat de trainer een beroep moest doen op Wim Schot van het reserveteam, en op Erik van Gorsel. In de openingsfase van de wedstrijd werd al duidelijk dat Tholense Boys het lastig zou krijgen. De spelers waren niet in optimale vorm en waren mogelijk overgeconcentreerd voor het belangrijke slotduel. Beve landers scoorde al vroeg de ope ningstreffer. Inmiddels stond con current Yerseke al op een 0-2 voor sprong en was duidelijk dat de com petitie voor Tholense Boys geen toetje meer zou krijgen. Een schot van Johan Schot net over de kruising was één van de zeldzame momenten dat de Tholenaren voor dreiging zorgden. Tholense Boys kon aanval lend geen vuist maken, terwijl het middenveld en de verdediging veel te weinig grip hadden op de tegen stander. Voor de tweede helft werd Jan Min- heere in het veld gebracht voor Francel Kousemaker. Wim Schot bekroonde in de vijfde minuut zijn verdienstelijk spel met de gelijkma ker. Door het merkwaardige score verloop bij Yerseke viel er voor Tholen weinig eer meer te behalen. Alleen nog trachten de ongeslagen reeks op vijftien wedstrijden te brengen. Door een slordigheid in het centrum van de verdediging slaagde men ook hier niet in en scoorde Bevelanders in de slotfase de win nende treffer. "Wij zijn niet aangeslagen", zegt trainer Van de Boom. "Met een mix van jeugd en routine heeft ons team dit seizoen maximaal gepresteerd. Er is aan de weg getimmerd", stelt de trainer positief vast. Hij erkent echter direct dat er ook een keerzijde aan de medaille is. "De komende weken zal de beurs weer open gaan voor enkele jeugdspelers en moge lijk ook enkele spelers van het basts- team. Zij hebben zich in de kijker gespeeld bij die verenigingen die voor het komende seizoen op zoek zijn naar versterking voor hun selectie. Ik vrees dat wij hiermee opnieuw geconfronteerd zullen worden. Bij Tholense Boys leeft het eergevoel erg. Men is snel gestreeld wanneer er belangstelling is van een profclub of een aansprekende amateurclub. Jeugdspelers doen er veel verstandi ger aan om eerst te rijpen bij de eigen club. Wanneer je bij de senio ren nog boven de rest uitsteekt, kun je de stap altijd nog maken", meent René v.d. Boom. WHS is de competitie geëindigd op de tiende plaats. Slechts twee teams wisten de Sint-Annalanders achter zich te houden. De Thoolse derde klasser kwam ondanks de wisselval lige prestaties dit seizoen geen enkel moment in degradatiegevaar. Het werd immers al snel duidelijk dat Middelburg en Bevelanders het in deze klasse niet konden bolwerken. Met trainer Lion de Frel werkt WHS vooral aan de toekomst. De jonge talenten kregen een kans om een plaats in het hoofdteam te bemachti- Slabbecoornweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 01660 - 3497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. Het D/E-elftal van Noad '67 is zater dag kampioen geworden in de Dl 1- klasse. Eerder dit seizoen werden de E-pupillen ook al kampioen. Wel berg was de laatste hindernis naar het kampioenschap voor de D/E- spelers. Die hobbel werd met gemak genomen en de Sint-Philipslandse ploeg won met 13-0. Dat was meteen de grootste uitslag van het seizoen voor dit team. In totaal scoorden de spelers 66 keer in tien wedstrijden. Ze kregen negen doel punten tegen en behaalden zeven tien punten. Topscorer was Danny Steijn met achttien doelpunten. De overige treffers kwamen van: Sven Buijs 12 doelpunten; Patrick van Westen en Roel den Engelsman 8 dp; Jasper van Dijke 6 dp; Michael Hartogs en Michiel v.d. Est 5 dp; Bram Noorthoek 3 dp en Martijn Reijngoudt 1 dp. Peter Hagenaars, Robin Kot, Michel Noorthoek en keeper Arie van Strien scoorden niet. Na afloop van de wedstrijd tegen Welberg kregen de spelers van de ploeg van leiders Kees Lig- tendag en Johan Reijngoudt een taart, een diploma en een bos bloe men. Zes leden en drie gasten van wielertoer- club Tandje Bij uit Sint-Maartensdijk deden zaterdag mee aan een 200 kilome ter lange tocht vanuit Ossendrecht. Aan de start verschenen 26 toerfïetsers waar onder Kees v.d. Berge, Arjaan den Bra- ber, Marty den Haan, René Hoek, Hans Keur en Leo Zoon van Tandje Bij. Hun gasten waren Sjaak Dekkers, Tineke Fopma en Rob Schouten. Later kwam er ook nog een fietser uit Goirle bij. De rit liep van Ossendrecht door de Zak van Zuid-Beveland naar Veere. Daar was de eerste pauze. De tocht werd vervolgd naar Noord-Beveland en via de Zeeland- brug, Schouwen-Duiveland en de Greve- lingendam naar Oude Tonge. Daar was het tweede rustpunt en hier werd aan een Belgische toerfietser een voorwiel uitge leend omdat dat van zijn eigen fiets kapot was. De reis ging verder naar het Hellegatsplein en door West-Brabant naar de finish in Ossendrecht. De drie lekke banden werden snel verholpen door Bertus Zwagemaker die de volgwa- gen bestuurde. De gemiddelde snelheid van de rit lag op 28 kilometer per uur. Het seizoenklassement van Tandje Bij ziet er na deze tocht alsvolgt uit: 1 Kees v.d. Berge 620 km; 2 Leen Giljam 565 km; 3 Henk Keur 540 km; 4 Jan v.d. Reest 540 km; 5 Leo Zoon en Hans Keur 515 km. Het klassement voor het totaal aantal kilometers wordt aangevoerd door René Hoek met 870 km, gevolgd door Marty den Haan met 720 km. De win naar van beide klassementen in de voor gaande twee jaar, secretaris Mas Andriesse, ontbreekt in de ranglijst. Hij kon bijna drie weken niet fietsen door een val van zijn fiets, veroorzaakt door een plotseling overstekende kat. Tandje Bij haalde onlangs het achttiende lid bin nen: Richard de Beeld uit Sint-Maartens dijk. De toerclub kreeg nieuwe sponsor- kleding in de kleuren wit, oranje en blauw. gen. Enkele spelers toonden inder daad aan het niveau aan te kunnen, maar de prestaties werden geken merkt door wisselvalligheid. Ook de motivatie bij de Sint-Annalanders is dit seizoen niet optimaal. Zeker bij de vriendschappelijke duels laat men het afweten. De 4-0 nederlaag tegen zowel Halsteren 2 als Roosen daal en de 6-1 klop tegen Noad '67 gaven het manco de afgelopen maand nog eens duidelijk aan. Wan neer de instelling beter wordt en de jeugdspelers zich nog meer inpassen in het hoofdteam, moet WHS in staat worden geacht om zich op het huidige niveau te handhaven. De Frel verkeert in de luxe positie dat hij over een brede basis kan beschik ken. WHS is de enige Zeeuwse club die met drie teams in de KNVB speelt. Dit seizoen wist het deze sta tus op het nippertje te behouden. Gezien de resultaten van WHS 2 en WHS 3 in de afgelopen jaren is het duidelijk, dat de club op haar tenen loopt en mogelijk in de toekomst een stapje terug moet doen. WHS 1 sloot zaterdag de competitie af met een 1-1 gelijkspel tegen Colijnsplaatse Boys. Hoewel er voor beide teams geen belangen meer op het spel stonden, kreeg het publiek een aardige wedstrijd te zien. WHS nam in de eerste helft het initiatief maar kwam niet tot scoren. Op slag van rust openden de bezoe kers uit een counter de score. In de tweede helft bracht Leon den Ouden WHS op gelijke hoogte. Met de puntendeling toonden beide teams zich tevreden. Bruse Boys 22 9 2 31 40 -23 Rillandia 22 12 4 6 28 52- 34 AZVV 22 9 10 3 28 35- 24 Yerseke 22 1 5 6 27 41- 22 Oostkapelle 22 10 6 6 26 50- 35 Tholense B. 22 8 9 5 25 40- 32 Colpl. Boys 22 9 5 8 23 38- 30 Arnemuiden 22 8 7 7 23 29- 27 Kapelle 22 5 8 9 18 47- 56 WHS 22 6 6 10 18 28- 37 Bevelanders 22 3 5 14 11 23- 53 Middelburg 22 2 2 18 4 14- 64 Nadat het D/E-elftal van Noad de kampioenstitel haalde, was het ook de beurt aan het A/B-team. Dit trad thuis aan tegen VVC uit Halsteren. De wedstrijd begon goed voor Noad dat naar een 3-0 voorsprong uitliep door doelpunten van Rutger Richart, Erik Fonteijne en Harm Verwijs. In de tweede helft kwam VVC terug door een penalty en een goed uitge speelde aanval. Maar Noad herstel de zich op tijd en haalde het kam pioenschap binnen met 3-2. Nadat de bloemen waren uitgedeeld en de champagne was ontkurkt, werden de leiders Chiel v.d. Est, Jan Kot en Wim v.d. Burg bedankt. Kot en v.d. Est gaan volgend seizoen met het elftal door in de Al-klasse van de jeugdkring Het Markiezaat. Sander Kot, Martijn v.d. Burg en Antonie Verwijs speelden hun laatste com petitiewedstrijd voor de jeugd. Vol gend seizoen maken ze de overstap naar de senioren van Noad onder lei ding van de nieuwe trainer Chris van 't Hof. Bestuursleden en vrijwilligers van de ijsclub St. Annaland hebben de kantine bijna gesloopt om plaats te maken voor nieuwbouw. De ijsclub St. Annaland heeft zaterdag de kantine afgebroken aan de Annewas. Bestuursleden en commissarissen deden het handwerk en slopersbedrijf Jeroense voerde de materialen af. Eind mei moet er een nieuwe accommodatie verrijzen: een voormalig schoolgebouw van drie jaar oud uit Hoorn in Noord-Hol land. De nieuwe kantine is 11 x 7 meter, zodat de ruimte meer armslag biedt dan de voormalige directie keet van aannemer Moerland van 10 x 5 meter, die sinds de ijsbaan aan de Annewas is, daar dienst heeft gedaan. Het gebouw staat inmiddels in Zwijndrecht, waar de ijsclub het pand zal ophalen. De vereniging, die meer dan 1000 leden telt, kan de investering vol ledig uit eigen middelen financie ren. Er is voor gespaard. Noad '67 heeft met een 1 -4 overwin ning op Krabbendijke afscheid genomen van trainer Jan Verreijen uit Oud-Vossemeer. De Sint-Phi- lipslanders toonden duidelijk de wil om in de laatste wedstrijd de naar Smerdiek vertrekkende trainer een klinkende overwinning te bezorgen. Krabbendijke bood echter redelijk tegenstand en leek met een vroege openingstreffer een streep door de plannen van Noad te zetten. De Sint- Philipslanders herstelden zich echter goed en zetten met veel inzet de wedstrijd naar hun hand. Uit een pass van Leo Polderman kon Kees van Tiggele op snelheid alleen op de doelman afgaan. De spits faalde niet en bracht de score op 1-1. Tien minuten later toonde ook spits Leo Zuidweg zich trefzeker. Na goed voorbereidend werk van de sterk spelende Frans Quist kopte Zuidweg een voorzet van Ronnie v.d. Ree feilloos in het doel. De organisatie bij Noad bleef goed, waardoor de thuisploeg ondanks redelijk veldspel nauwelijks uitgespeelde kansen kreeg. Voor de tweede helft werd bij Noad Yke Verwijs in het veld gebracht voor Jacco de Jong. Noad startte voortvarend. Een corner van Leo Polderman werd in de tweede minuut door Frans Quist met een kopbal verzilverd. Halverwege de tweede helft stelde Leo Zuidweg met zijn tweede doelpunt de winst voor Noad definitief veilig. De Sint- Philipslander bracht zijn totaal op vijftien seizoentreffers, waarmee hij topscorer is van Tholen en Sint-Phi- lipsland. In het laatste competitieduel nam Smerdiek het op tegen Terneuzense Boys. Voor de Zeeuws-Vlamingen waren de belangen groot, daar ze bij een gelijkspel of nederlaag nog kon den degraderen. De thuisploeg start te dan ook fel en kwam in de vijfde minuut op voorsprong. Terneuzen profiteerde van slecht ingrijpen van de Smerdiek-defensie en passeerde doelman Hogendoorn met een fraaie lob. Terneuzen kreeg diverse moge lijkheden om de score verder op te voeren, maar een uitstekend keepen de Hogendoorn hield de schade beperkt. Ook Smerdiek kreeg met uitvallen enkele kansen, maar kwam weer niet tot scoren. In de tweede helft had Smerdiek het betere van het spel. Doordat Terneu-, zen zich massaal terugtrok voor eigen doel moesten de Tholenaren het spel maken. Niels Hage werd in het veld gebracht voor Jacky op den Brouw, waarbij Smerdiek met drie spitsen ging spelen. Men slaagde er echter niet in om een opening te creëren, waardoor er met een neder laag afscheid werd genomen van de KNVB. Kogelvangers 22 17 3 2 37 67- 24 Dauwendaele 22 12 8 2 32 67- 29 SKNWK 22 14 3 5 31 63- 39 Kruiningen 22 13 3 6 29 51- 25 SSV'65 22 8 9 5 25 40- 38 NOAD'67 22 9 5 8 23 42- 32 Zaamslag 22 7 5 10 19 32- 42 WIK 22 6 6 10 18 37- 51 Krabbendijke 22 6 5 11 17 29- 46 Tem. Boys 22 5 3 14 13 21- 45 GPC 22 5 2 15 12 29- 69 Smerdiek 22 3 2 17 8 23- 61 Dick Vaders heeft voor de tiende keer de marathon van Rotterdam gelopen. De Oud-Vossemeerse atleet deed 3 uren 57 minuten en 53 seconden over de 42,195 km. Vooral de laatste zeven kilometer had Vaders last van een knieblessure. Hij finisthe als 4850-ste. Vaders vindt het nu welletjes en heeft besloten geen mara thon meer te lopen. De uit Sint-Maartensdijk afkomstige Jaap de Rijke, die nu in Vlissingen woont, liep ook mee. Hij finishte als 5035-ste in een tijd van 3.59.31 uur. Van de 10.112 deelnemers kwamen er 7608 binnen de gestelde tijd van vijf uren over de eindstreep. Er waren 813 uitvallers. Het blijft spannend in de Meulvlietcom- petitie met nog één wedstrijdavond te gaan. Wie wordt er kampioen, algemeen kampioen en wie zal er promoveren of degraderen? Een aantal gegevens staan al vast. In poule B is Smits Boys met 40 punten uit twintig wedstrijden niet meer in te halen en de ploeg promoveert dan ook. Pinocchio is de nummer twee in dezelfde poule en zal op 21 mei de pro- motie-degradatiewedstrijd spelen tegen de nummer zeven van poule A. Dat kun nen nog drie ploegen worden: Noord poort, Hof van Holland of Batavieren. De laatste staat er het slechtst voor met vijftien punten uit achttien wedstrijden. De twee anderen hebben zeventien pun ten uit negentien wedstrijden. In poule B is 't Koepeltje met twee punten uit twin tig wedstrijden de hekkesluiter. In poule A staat Stalland bovenaan met dertig punten uit twintig wedstrijden, maar l'Esperance volgt met 27 uit negentien. l'Esperance moet zondag nog een wed strijd inhalen tegen The Limit. Als die wordt gewonnen, moet de laatste compe titiedag - op 7 mei - de beslissing bren gen wie er kampioen wordt. The Limit is met negen punten uit negentien wedstrij den zeker van degradatie. Zondag boekte Stalland in poule A een ruime 7-1 overwinning op Internationals. Vanuit de verdediging bestookte Stal land de opponent met counters. Vooral Arthur de Jonge leverde sterk verdedi gend werk voor Stalland. Ad de Keizer scoorde heel gemakkelijk en hard, met name vanuit één-tegen-één of één-tegen- twee situaties. De overige uitslagen in poule A: Batavieren-Hof van Holland 5- 5, The Limit-Noordpoort 7-6, Kaai-l'Es- perance 4-6. De B-poule: Standaard Tho- len-Smits Boys 2-14, Calellas-de Kroon 14-6, Kaaij Boys-Pincocchio 6-7, 't Koe peltje-Dalem 1-10. Dalem heeft er twee punten bijgekregen voor de gestaakte wedstrijd tegen Pinocchio op 2 april. De partij werd toen onderbroken omdat er tumult ontstond nadat een doelpunt van Pinocchio werd afgekeurd. Het ging om een vrije trap bij de stand 7-6 voor Dalem. Pinocchio moest de vrije trap overdoen omdat de afstand tot de muur niet groot genoeg was. Hierover ontstond veel commotie en aangezien de sfeer al de hele wedstrijd gespannen was, staakte de scheidsrechter het duel zo'n drie minuten voor het einde. De strafcommissie beschouwde de wed strijd als beëindigd en zo won Dalem met 7-6. Maandagavond was er een Poortvliets onderonsje in Meulvliet toen Bouman- Potter en Budelpack een inhaalwedstrijd voor de bedrijvencompetitie afhandel den. Uiteindelijk bleek Budelpack de meerdere. Het team won met 4-7. De Marokkaanse vereniging Jamait Salam organiseert zondag een zaalvoet baltoernooi in sporthal Meulvliet te Tho len. Van elf tot vijf uur spelen er de vol gende ploegen tegen elkaar FC Nador, FC Turbo, FC Hillel, 27 me, Internatio nals, Rode Duivels en Groene Ster. De leden van de speltakken esta's en orca's van scouting Heenetrecht Tholen houden in de week van 1 tot en met 6 mei de actie 'Heitje voor een karweitje'. Jongeren van scou ting komen langs deur om klusjes te doen zoals bijvoorbeeld boodschap pen doen, oud-papier en lege flessen wegbrengen en de hond uitlaten. De actie wordt in alle plaatsen van Tho len gehouden waar de leden van daan komen. Tijdens het klussen zijn de esta's en orca's te herkennen aan hun uniform en het klusboekje dat ze bij zich hebben. Wandeldagen. De stichting 3 Zeeuwse Wandeldagen organiseert van 25 t/m 27 mei de drie Zeeuwse wandeldagen en de Ganzestad-dag- tochten. Tijdens deze dagen kan men kiezen uit vijf afstanden varië rend van 10 tot 50 km per dag. Start en finish zijn op het Scaldiscollege te Goes. Voor inschrijving en infor matie tel. 01646-20398. Vriens-de Schelde, al jaren de leverancier van de meest uiteenlopende soorten sier bestrating is er weer klaar voor. In haar nieuwe presentatie is alles overzichtelijk gerangschikt. Antoine Hoeven vertelt U er graag meer over. SHOWROOM Geopend Di. t/m Do.: 09.00 -18.00 uur Vnjdag 09 00 - 21 00 - Zaterdag 09 00 -17.00 uur Altijd scherpe prijzen, regelmatig aanbiedingen en veel direkt uit voorraad leverbaar. E N DYNAMISCHE GROEP IN BOUWMATERIALEN BOUWMATERIALEN Geopend Ma t/m Vr07.30 -17.30 uur Zaterdag 08 00 -12 00 uur Zeelandhaven 7 - Bergen op Zoom - Tel. 01640-71500

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 11