Provincie Zeeland Paling in Schouwse polder Medaille voor Carter nieuws Van der Jagt tegen subsidie jongerensoos Gemeente past jaarlijks 925 gulden bij voor Rehobothschool in Stavenisse Schitterend!! Donderdag 20 april 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Beslissing op bezwaarschrift Rondweg Kapelle Woensdag 12 april is een experimentele aaigoot officieel in gebruik gesteld. De constructie is aangelegd op de Oosterscheldedijk bij het gemaal Prommelsluis te Kerkwerve. Met de aaigoot verbeteren de provincie en het Waterschap Schouwen-Duiveland de intrek van glasaal. Het is de eerste intrekvoorziening in Nederland over een zeedijk. Onderzoek ambulances IN BEROEP Parkeerproblemen in Poortvliet Stemmen van lexers Sint- Philipsland Brommer gestolen Drainage begraafplaats Kleinbouw koopt grond voor huizenbouw Van Westen 101 jaar Speeltuin gevaarlijk Bazar voor Nyanje Eerste wedstrijd Makreel Verkoping Adullam Muziekproject keizer en nachtegaal Duivenrubriek Pak even uw zakboekje Kinderhulp De nieuwe collectie Perzen Berbers en Nepaltapijten ih, fOv/v de cff %t BOSSTRAAT 24 BERGEN OP ZOOM 01640-42216 Nieuws Wie een bezwaarschrift heeft inge diend krijgt een uitnodiging van 'de bezwarencommissie' om het bezwaar mondeling toe te lichten. Het advies van deze commissie vormt de basis waarop de provin cie een beslissing neemt over het bezwaarschrift. Als de provincie het advies van de commissie niet volgt, staat dat vermeld in de be slissing. De beslissing over een en be zwaarschrift kan de volgende strekking hebben: - de bezwaren worden gegrond verklaard. Dat betekent dat de in diener van het bezwaarschrift ge lijk krijgt en het eerdere besluit wordt ingetrokken of gewijzigd. - de bezwaren worden voor een deel gegrond en voor een deel on gegrond verklaard. De bezwaar maker krijgt dus op een aantal punten gelijk. Het oude besluit wordt op die onderdelen gewijzigd en blijft voor de rest gehandhaafd. - de bezwaren worden ongegrond verklaard. De indiener van het be zwaarschrift krijgt geen gelijk. De eerder genomen beslissing wordt dus niet gewijzigd. - de indiener van een bezwaar schrift wordt niet-ontvankelijk ver klaard. Dat betekent dat niet op de inhoud van de bezwaren wordt ingegaan. Dat is bijvoorbeeld het geval als het bezwaarschrift te laat is ingediend, het bezwaar niet is gemotiveerd of als het be stuursorgaan vindt dat de be zwaarde geen belang heeft bij het maken van bezwaar. Tien weken De provincie moet in principe bin nen tien weken een beslissing ne men over een bezwaarschrift. Mocht dat niet lukken, bijvoor beeld omdat de zaak heel ingewik keld is, dan krijgt de bezwaarde bericht wanneer een beslissing wel is te verwachten. De beslistermijn gaat in zodra de provincie alle gevraagde gege vens heeft ontvangen. Voor de verbetering van de rond weg Kapelle stellen GS voor een bedrag 940.000,- beschikbaar te stellen. Provinciale Staten be slissen vrijdag 1 juni. Het plan voorziet in de ombouw tot rotonde van de aansluiting We- meldingsezandweg en het verklei nen van het kruispunt Vroonland- seweg. De uitvoering van de klus zit in de planning van dit jaar. Schriftelijk De indiener van een bezwaar schrift krijgt altijd schriftelijk be richt over de genomen beslissing. Ook de andere belanghebbenden worden schriftelijk op de hoogte gesteld. In de beslissing staan de redenen van het besluit eveneens aangegeven. In beroep Wie het niet eens is met een be slissing op zijn/haar bezwaar schrift kan in de meeste gevallen in beroep gaan bij de rechter. In de beslissing op het bezwaar schrift staat vermeld of beroep mogelijk is, waar dat moet gebeu ren en welke termijnen hiervoor gelden. De tekst van dit artikel, even als van een aantal voorgaan de, is ontleend aan de brochu re Algemene wet bestuurs recht. Daarin staat verder uit gelegd wanneer bezwaar kan worden gemaakt, hoe dat moet gebeuren en hoe de be handeling van een bezwaar schrift verloopt. De brochure is verkrijgbaar bij het informa tiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 01180 - 31400. Paling komt in Zeeland in alle ty pen wateren voor. De polder Schouwen stond vroeger bekend om zijn rijkdom aan vette paling en ook nu nog is de polder een geschikt leefgebied. Een pro bleem is de intrek van jonge pa ling, de zogeheten glasaal. Ze komen van verre Na een tocht vanuit de Sargasso- zee in het Caraïbisch gebied trekt jonge paling in het voorjaar vanuit de buitenwateren het binnenwater in: bijvoorbeeld door langs kieren in sluizen te glippen, geen pro bleem in vroegere tijden. Immers, vroeger werd de afwatering van de polders met sluizen beheerd. Omdat de sluisdeuren altijd enige lekkage vertonen, kon glasaal het polderwater bereiken. Nu veel slui zen zijn vervangen door gemalen, zijn de intrekmogelijkheden sterk afgenomen. De provincie zet zich in voor de verbetering van de in trekmogelijkheden voor glasaal. De doelstelling is in de eerste plaats ecologisch, omdat paling een vissoort is die in het Zeeuwse water thuishoort. In de tweede plaats dient het project de belan gen van sport- en beroepsvissers. Aaigoot Over de primaire zeekering bij het Aanleg van de aaigoot gemaal Prommelsluis is een aal- goot aangebracht. Buitendijks be staat de constructie uit een half open, U-vormige goot met een breedte van 50 centimeter. De bo dem van de goot is bedekt met een kokosmat en - onder de hoog- waterlijn - bovendien stenen. Door de goot wordt een lokstroom van zoet water gevoerd, waardoor glasaal wordt aangetrokken. Bin nendijks ligt een dichte pijp waar door de glasaal naar het binnen water wordt gespoeld. Dagelijks wordt gecontroleerd of glasaal de aaigoot heeft gepasseerd. Bij de constructie is een informatiebord geplaatst waarop de werking staat beschreven. De aaigoot op Schouwen-Duive land is de eerste in Nederland die is geïnstalleerd op een primaire zeewering. Er is al wel ervaring opgedaan met aalgoten naast de stuwen in Lek en Maas, maar die Het dagelijks provinciebestuur wil anderhalve ton uittrekken voor een onafhankelijk onderzoek naar de hulpverlening door ambulances in Zeeland. Het onderzoek moet worden besloten met een stappen plan om de kwaliteit van de dienst verlening te verbeteren. Provinciale Staten nemen 1 juni een beslissing over dit voorstel van GS. Het dagelijks provinciebestuur maakt zich zorgen over de hulp zijn van een eenvoudiger construc tie. Het project heeft een experi menteel karakter. De aaigoot is in werking in voorjaar 1995 en voor jaar 1996. Ondertussen is geble ken dat de jonge paling de weg via de aaigoot heeft weten te vin den. Waterhuishoudingsplan De installatie van de aaigoot is het tweede onderdeel van het project 'Verbetering intrekmogelijkheden voor glasaal', dat in 1994 door de provincie is gestart. De eerste fa se, een inventarisatie van de Zeeuwse kustlijn door de organi satie voor de verbetering van de Binnenvisserij (OVB), is in de zo mer van 1994 afgerond. Het project wordt uitgevoerd als actie van het Waterhuishoudings plan Zeeland, dat in 1993 door de provincie is gepubliceerd. Dit be leidsplan geeft de hoofdlijnen aan voor integraal waterbeheer in Zee land en is richtinggevend voor het beheer door de waterschappen. De aanleg van de goot kostte de provincie 20.000,-. De benodig de menskracht is geleverd door het waterschap Schouwen-Duive land. verlening van ambulances. Zo moet een ambulance binnen een kwartier bij een patiënt kunnen zijn. De vrees bestaat dat de haal baarheid van de 15-minuten-richt- lijn onder druk komt te staan, bij voorbeeld tijdens het toeristenseizoen op Schouwen- Duiveland of door het terugdrin gen van de paraatheid in Hulst. Dinsdag 25 april zijn er zittingen van de Besliscommissie Algemene Bijstandswet en van de Besliscom missie Onderwijs c.a. Twee inwoners van de provincie zijn in het geweer gekomen tegen een eerdere beslissing van het ge meentebestuur van hun woon plaats over de bijstandsuitkering. De betrokkenen en hun gemeente bestuur krijgen de gelegenheid hun standpunt mondeling weer te geven. Om 14.00 uur gaat het om een besluit van de gemeente Tholen en om 14.30 uur van de gemeen te Middelburg. De Besliscommissie Onderwijs c.a. hoort om 15.00 uur een inwo ner van de gemeente Middelburg en het gemeentebestuur uit die plaats. In het geding is een eerder besluit van het Middelburgse ge meentebestuur op basis van de Drank- en horecawet. De zittingen van de commissie zijn openbaar en vinden plaats in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. Op het verslag van de hoorzitting in Poortvliet in de Eendrachtbode van 13 april wil ik hierbij reageren. Ik heb namelijk het parkeerprobleem o.a. op de Paasdijkweg bij garage De Graaf aan de orde gesteld, terwijl in het verslag Budelpack staat ver meld. Budelpack heeft juist alles in het werk gesteld om het parkeerpro bleem op te lossen door het schep pen van parkeerplaatsen en toezicht te laten houden door bewakingsbe ambten. M. Hage Burgemeet 8 Poortvliet In aanwezigheid van de Zeeuwse commissaris van de koningin drs. W.T. van Gelder is aan oud-presi dent J.E. Carter van de Verenigde Staten de Franklin D. Roosevelt Four Freedoms Medal uitgereikt. De plechtigheid vond plaats tijdens een speciale Roosevelt herdenkingsbij eenkomst in Warm Springs in de Amerikaanse staat Georgia. In deze plaats overleed president Roosevelt vijftig jaar geleden. Carter kreeg de onderscheiding wegens zijn bijdrage aan de interna tionale vrede en zijn streven naar sociale gerechtigheid. Nog vijf Amerikanen kregen een onderschei ding, waaronder de oud-vertegen woordiger bij de Verenigde Naties Andrew Young en de ontdekker van het polio-vaccin dr. Jonas Salk. De laureaten werden toegesproken door Van Gelder, die voorzitter is van de Nederlandse Rooseveltstichting. Sinds de honderdste geboortedag van F.D. Roosevelt, in 1982, wor den de onderscheidingen jaarlijks afwisselend in Middelburg en in New York uitgereikt. Dat komt omdat wordt aangenomen, dat de voorouders van zowel de president als zijn vrouw Eleanor in de zeven tiende eeuw van het eiland Tholen emigreerden naar de kolonie Nieuw- Nederland. Prinses Juliana ontving als eerste niet-Amerikaanse staats burger de Four Freedoms Medal. In verband met de vijftigste sterfdag van de president is onlangs in Utrecht ook oud-premier R. Lubbers onderscheiden. De uitreiking in Nederland moet bekender worden bij de Zeeuwse bevolking, heeft een werkgroep inmiddels vastgesteld. Een prijs vraag voor middelbare scholieren, zoals die vorig jaar is gehouden, was zo'n succes dat dit een vervolg moet krijgen, aldus de werkgroep. Onvoorziene uitgaven. Nadat er een kwartaal voorbij is, heeft de gemeente Tholen nog 148.143 gul den beschikbaar voor onvoorziene uitgaven in de rest van 1995. Uit de achtertuin van een woning aan de Stationsstraat is tussen don derdagmiddag drie uur en vrijdag morgen half twaalf een groene Vespa Ciao weggenomen. De drainage op de algemene begraafplaats functioneert niet of nauwelijks meer. Gezien de wettelij ke voorschriften voor afwatering van begraafplaatsen, alsmede uit een oogpunt van piëteit, is aanleg van nieuwe drainage op korte termijn nodig. De gemeenteraad beslist er maandagavond over en kan het geld halen uit de pot voor onvoorziene uitgaven. Twee plaatselijke bedrijven zijn de laatste percelen bouwgrond in bestemmingsplan de Luyster IV aangeboden, als uitvloeisel van een besluit van het voormalige college van b. en w. Kleinbouw Techniek b.v. heeft inmiddels bouwplannen ingediend voor de invulling van twee percelen. Het eerste perceel van 650 m2 kost 89.537 gulden, exclusief btw, voor de bouw van een vrijstaande woning. Het tweede stuk van 1184 m2, prijs 144.744 gulden, kan naast 1 vrijstaande woning nog 4 halfvrijstaande huizen bevatten. Voor beide plannen is al bouwver gunning verleend. De gemeenteraad neemt maandagavond een beslissing over de grondverkoop. Toen Nicolaas van Westen 100 jaar werd is dat aan de redactie voorbij gegaan, maar nu kunnen we melden dat deze oud-inwoner van Sint-Phi- lipsland morgen (vrijdag) zijn 101- ste verjaardag viert. Hij woont sinds 32 jaar in Etten-Leur, waar hij nog een redelijke gezondheid geniet, al laten gehoor en gezicht hem wat in de steek. Nico van Westen is geboren in Nieuwerkerk op Schouwen-Duive land. Hij trouwde in 1925 met de Sint-Philipslandse boerendochter Willemina Comelia van Nieuwen- huijzen en werd landbouwer op Het Oude Baken. In 1933 nam hij de plaats van zijn schoonvader Abra ham Anthonie van Nieuwenhuijzen in op de boerderij Hollands Hoeve, toen deze de nieuw gebouwde villa Buitenlust betrok. Het echtpaar Van Westen-van Nieuwenhuijzen kreeg geen kinderen. In 1938 overkwam hen een auto-ongeluk in België en mevrouw Van Westen overleed op 37-jarige leeftijd aan de gevolgen daarvan. Van Westen vertrok in 1963 naar Etten-Leur, samen met zijn huishoudster Eva Weijl. Ze trouwden twee jaar later, maar tien jaar geleden werd Nico van Westen voor de tweede keer weduwnaar. Toen Van Westen in 1963 stopte met boeren, werd er nog een ouder wetse koopdag van de landbouwers- inspan gehouden. Dat zorgde voor een grote drukte bij de boerderij Hollands Hoeve. Nadien is zo'n eve nement, dat vroeger nogal eens plaatsvond en meestal in een gezel lige sfeer verliep, in Sint-Philips- land vrijwel zeker niet meer voorge komen. Het bestuur van de School met de Bijbel te Anna Jacobapolder heeft aan het gemeentebestuur gevraagd om de speeltuin bij het schoolplein een opknapbeurt te geven. De school deed dit mede namens de Werkgroep Dorp. Het schoolbestuur en de werkgroep vinden dat de speeltuin onveilig is geworden voor de kinderen. Het terrein werd des tijds op initiatief van ouders en met de opbrengst van een collecte aan gelegd. Het schoolbestuur en de werkgroep noemen de huidige situ atie van de speeltuin 'slecht tot zeer slecht'. De bijbehorende zandbak zou slechts een gevaarlijk kuil meer zijn 'met op de bodem nog enige zandresten'. Zaterdag organiseert de Gerefor meerde Kerk van één uur tot half vijf in Ons Dorpshuis te Anna Jaco bapolder een bazar. De opbrengst hiervan is bestemd voor een christe lijk ziekenhuis in het Zambiaanse Nyanje. Het ziekenhuis heeft 120 bedden. Door de economische crisis in het land zijn de subsidies van de overheid niet genoeg meer om het ziekenhuis in stand te houden. Via de Nederlandse arts mevr. Stegeman - die verbonden is aan dit ziekenhuis - is de Gereformeerde Kerk gevraagd de medicijnvoorziening voor haar rekening te nemen. Op de bazar zijn allerlei dingen te koop zoals handwerken, etenswaren, planten en bloemstukjes. Daarnaast kan men aan diverse spelletjes mee doen zoals de spiraal, ballen gooien, spijker slaan, sjoelen, schieten, darts en de grabbelton. Zowel op de bazar als huis-aan-huis worden lootjes verkocht. De trekking van deze lote rij vindt plaats aan het eind van de bazar. Er zijn ondermeer een half varken, plantenbonnen en tien taar ten te winnen. C. van Moort heeft de eerste wed strijd van zeehengelclub de Makreel gewonnen met 2950 punten. Tim de Graaf haalde een bot van 44 cm en 920 gram uit het water. De uitslag: 1 C. van Moort 2950 p; 2 J.P. Kaas hoek 2300 p; 3 J. van Moort 1700 p; 4 J. Kolthoorn 1670 p; 5 Edwin Suurland 1620 p; 6 P.C. Kleppe 1620 p; 7 T. Geuze 1490 p; 8 K. v.d. Berg 1025 p; 9 H.A.J. de Graaf 795 p; 10 L. Hulsteijn 655 p; 11 Rien Quist 545 p; 12 J. Roth 430 p; 13 D. Bout 395 p; 14 J. Walpot 385 p; 15 A. van Oeveren 345 p; 16 M. den Engelsman 150 p; 17 P. den Ouden 150 p. Jeugd: 1 Jacob Kolthoorn 2090 p; 2 Tim de Graaf 920 p; 3 Hans Kolt hoorn 700 p; 4 Albert Kolthoorn 285 p; 5 Maurits Verwijs 150 p. In totaal werd er 22,5 kilo vis boven water gehaald. De volgende wedstrijd wordt zaterdag 29 april gevist aan het Zijpe van half twee tot half vijf. Zaterdag wordt er in het vereni gingsgebouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Voorstraat een verkoping gehouden ten bate van Adullam en Mbuma-zending. Men kan er van tien tot twaalf en van één tot vier uur terecht. Na drie weken voorbereiding brach ten de leerlingen van de groepen 5 en 6 van openbare basisschool De Luyster woensdag het sprookje 'De Chinese keizer en de nachtegaal' ten gehore. Om dit met muziek te kun nen uitbeelden, moesten de kinderen eerst de instrumenten van Concordia leren kennen. De bedoeling was namelijk, dat deze fanfare de muziek zou spelen die de kinderen zélf bij bepaalde situaties uit het sprookje hadden gecomponeerd. Een aantal leden van Concordia bezocht de school om hun instru menten spelenderwijs voor te stel len. Uiteindelijk ervoeren de kinde ren dat ze voor de rol van de nachte gaal beter een sopraan-sax konden nemen en voor de bromstem van de keizer een bas of een tuba. Pas daar na gingen ze aan de slag met het vastleggen van de muziek. Dit gebeurde niet met het traditionele notenschrift, maar met grafische tekens voor hoog/laag, hard/zacht en lang/kort. Met begeleiding van Carla Westdorp - vierdejaars stu dente aan de pabo te Middelburg voor wie dit project grafische nota tie onderdeel was van haar eindexa men - experimenteerden de kinderen eerst met de tekens. Samen kwamen ze uiteindelijk tot een algemene schrijfwijze. Toen de groep de com positie klaar had, moest er natuurlijk nog een keer met Concordia geoe fend worden. Tijdens deze repetitie kregen de kinderen de gelegenheid de door henzelf geschreven partituur uit te leggen aan de muzikanten. Voor laatstgenoemden was het spe len van grafische notatie vrij nieuw en daarom waren ze enthousiast. Tijdens de uitvoering woensdag speelde Concordia nog wat andere muziekstukken tussendoor, zoals een Chinese mars en een Japans volksliedje. Na de muzikale opening dook onverwacht een Chinese op uit een grote vaas. Amanda Jansen (groep 6) had namelijk de rol van vertelster voor een overvolle hal, die voor de gelegenheid in het paleis van de Chinese keizer was omgeto verd. Ze vertelde over de kamerheer die gehaast door de gangen van het paleis rende, op zoek naar de nach tegaal. Het klokkenspel speelde: stipje - stipje - stipje - stipje.... en wanneer de kamerheer een flinke uitglijder maakte, volgde er een lan ge streep met een zwieper omhoog: Toen de kamerheer op zijn billen terecht kwam met een harde plof, een grote vette stip. Dit alles kon het publiek op een groot scherm meele zen. De nachtegaal keert uiteindelijk terug naar het hof van de keizer en het hele land viert feest. De fanfare eindigde dan ook met het levendige muziekstuk 'De Mikado'. Wethouder J. van der Jagt (SGP) staat afwijzend tegenover de toeken ning van 1200 gulden subsidie voor de Thoolse jongerensoos Thjos. De meerderheid van het college wil dat bedrag betalen uit de post voor onvoorziene uitgaven. Bij de behan deling van de begroting 1995 wer den de soosactiviteiten namelijk geschrapt uit de post voor jeugd- en jongerenwerk. De soos wordt welis waar begeleid door de jeugdwerker, maar het gaat om zelfstandige acti viteiten onder verantwoordelijkheid van een eigen bestuur, vergelijkbaar met de jeugdclub in Oud-Vosse- meer. Daarom heeft Thjos alsnog een subsidieverzoek ingediend, waarbij de begroting een tekort laat zien van 1200 gulden. Fancy-fair. In de voormalige trico- tagefabriek aan de Nieuw-Vosse- meersedijk te Nieuw-Vossemeer wordt zaterdag en zondag een fan- cy-fair/rommelmarkt gehouden. De opbrengst is bestemd voor het werk van Nieuw-Vossemeerse missiona rissen. De fancy-fair begint om twee uur en eindigt zaterdag om negen uur en zondag om zes uur. Als het aan b. en w. ligt, past de gemeente elk jaar 925 gulden bij voor uitbreiding van de Rehoboth school aan de Pilootweg in Stave nisse. De staatssecretaris heeft de bouw van een extra lokaal goedge keurd, maar er wordt geen vergoe ding voor de aflossing van de inves tering voor de grondkosten ver strekt. De rente wordt slechts voor tweederde vergoed. De investering wordt voor de rest gedekt door de jaarlijkse stichtingskostenvergoe ding van het rijk. De 925 gulden wil de gemeente betalen uit de post onvoorziene uitgaven. Naast dit financiële gedeelte, is er nog een ruimtelijk aspect: er blijkt een bestemmingsplanwijziging nodig. De gemeenteraad spreekt maandagavond over een zogenaam de artikel 19 procedure. Het school bestuur wil het lokaal bouwen op grond met de bestemming tuin en dat is in strijd met bestemmingsplan Kom. De Vredesduif Sint-Philipsland, Arras 15 april. In concours 279 duiven van 19 deelnemers, los 11.40 u. met n.w. wind. Eerste duif 1109,56 m/min, laat ste duif 982,45 m/min. P. Wagemaker 1,6,9, 10, 14, 22,24, 27, 34, 58 en 62; W. van Dommelen 2; Comb. Reijngoudt en Zn. 3, 11, 12, 13, 15, 31, 33, 44, 47, 49, 51, 52, 59 en 64; Jac. Reijngoudt 4, 18, 29, 38, 41, 46, 54, 56 en 67; A. Kot 5; A. Goudzwaard 7, 32,42,55 en 61; J.D. Quist 8, 17,19,23, 25, 26, 36 37 en 65; R. Goudzwaard 16 en 70; J. Quist 20, 28, 30 en 40; Gebr. Reijngoudt 21 en 39; G. Walpot 35 en 50; L. Reijngoudt 43, 48 en 57; A. Faas- se 45; Com. Van de Reest 53 en 69; K. van Dommelen 60; Comb. Reijngoudt 63; K. de Frel 66 en 68. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Arras 15 april. In concours 235 duiven van 23 deelnemers, los 11.40 u. met n.w. wind. Eerste duif 14.14.49 u. is 1115,301 m/min, laatste duif 14.33.24 u. is 996,238 m/min. M. de Graaff 1 en 14; D. Vaders 2, 5, 8, 1135, 44, 48, 50 en 52; J. Buitenhuis 3, 20 en 57; F. Hommel 4, 10, 19,25 en 46; P. Hommel 6, 15, 16, 22, 24, 45, 53 en 59; J. Potappel 7, 9, 12, 4142, 51 en 58; T.C.M. Winkels 13, 18 en 55; mevr. v.d. Mark 17,23 en 30; I.K. Berkey 21, 26 en 49; C.P. Aarden 27; C.A. Hommel 28 en 43; J. Vaders 29, 32, 37 en 39; J.A. Capelle 31 en 34; L. Hoek 33; J. Egberts 36; A.P. Keijzers 38; P. Vis 40; D. Havermans 47; J. Schetters 54 en 56. De Reisduif Sint-Philipsland, Arras 15 april. Los 11.40 u. bij n.w. wind. Ineke Quist 1, 2, 3, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 16, 18, 19, 23, 26, 32, 33; Comb. Bolijn 4, 6, 7, 15, 20, 22, 25, 30, 31, 34, 37,38; P.A. van Raaij 5,29,36; J. Geen- se 17, 24, 35; J. Zuidweg 21; Bram Ver wijs 27; J. Suurlant 28. De Reisduif Scherpenisse, Arras 15 april. Los 11.40 u. bij n.w.-wind. Eer ste duif 1095,82 m/min, laatste duif 968,14 m/min. D. Menheere 1, 14, 23, 31, 35, 37, 45; J. Moerland 2, 4, 13, 25, 30, 36, 38, 39, 44, 50, 70, 71, 72; L. de Kwak Koolaard 3, 20, 21, 29, 54, 79, 80; A. Hage 5, 6, 22, 26, 48, 49, 61, 68; H. Krijger 7, 27, 34, 47,5156,66,75; P. Uijl 8,69; P. Potap pel 9, 12, 18, 38, 57, 81; A. Bouman 10, 62, 74; M. Potappel 11, 33, 42; J.J. Bolier 15, 16, 24, 32, 41, 46, 61; H. van Weerden 17; A. Moerland 19,63, 64,65; D. Uijl 28, 52; L. Hage 43, 59, 67, 77, 78; C.D. Uijl 53,76; J. Potter 58. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Arras 15 april. In concours 420 duiven, los 11.40 u. bij n.w.-wind. Eerste duif 1088,863 m/min, laatste duif 942,3% m/min. J. Wielaard 15,9,19,25,32,35,40, 43, 44, 48, 51, 54, 58, 67, 68, 73, 75, 80, 82, 83, 94, 96, 97, 99, 101; J. v.d. Repe 2, 4, 37,42,47,98, 102; C. Rijnberg 3, 15, 16, 20, 31,50,61,78,84,85, 105; Bentschap Knook 6, 13, 21, 29, 59, 64, 76, 77, 79, 81; H.T. van Hemert 7, 8, 26, 27, 60, 100; M. Ponse 10, 1114, 18, 22, 23, 30, 39, 56, 63, 66, 69, 87, 88, 104; Comb. Kwaak 12, 33, 34, 65; W. Openneer 17, 24, 38,53,62; J. Stoutjesdijk 28, 89, 95; Vermaas en Zn. 36, 4170, 74; R. Tasma 45; A. van Gorsel 46, 52, 71, 91; J. Scherpenisse 49, 92, 93; C. van Gorsel 55; Comb. De Rijke 57, 72; L. v.d. Berge 86; A. Gebraad 90; J. Lindhoud 103. Frans op reis. De Alliance Frangai- se Bergen op Zoom organiseert een cursus 'Frans op reis'. De eerste les is op 9 mei in het Zoomvlietcollege. Voor inlichtingen en inschrijving tel. 01650-58780. THOLEN 22 apr. inleveren rommelmarkt spullen, Minneputtestraat 10-12 u. 22 apr. rommelmarkt Eben-Haëzer- school 9.30-15 u. 24 apr. jaarvergadering Wereldwin kel, Meulvliet 19.30 u. 25 apr. plattelandsvrouwen over verzekeringen in en om het huis, gebouw Protestantenbond 20 u. 27 apr. jaarvergadering CNV, Meul vliet 19.30 u. 29 apr. rommelmarkt SCJT en scou ting Heenetrecht, Markt. 2 mei spelletjesmiddag ANBO, zaal Schuttershof 14 u. 13 mei Mac puzzel- en oriëntatierit, Zoekweg 19 u. 17 mei jaarfeest NCVB over 50 jaar bevrijding, 't Visnet 19.30 u. 19 mei bejaardensoos Ten Anker. 20 en 21 mei openingstocht water sportvereniging De Kogge. OUD-VOSSEMEER 26 apr. koersballen Anbo, Vossen- kuil 14 u. SINT-ANNALAND t/m 29 apr. expositie schilderijen in kalligrafie van dhr. De Vries, rest. Lagune. 21 apr. voorlichtingsavond WHS over blessurepreventie, Kantine 19.30 u. 22 apr.-28 okt. streekmuseum de Meestoof open met tentoonstellin gen 'Een hoogaars vangt bot' en 'Merk toch hoe goed', di t/m za 14.15-16.45 u. 24 apr. lezing dr. Padt voor platte landsvrouwen over botontkalking, Gouden Leeuw 20 u. 25 apr. avond rozen knippen platte landsvrouwen, Wellevaete 20 u. SINT-MAARTENSDIJK t/m 21 apr. fototentoonstelling 'Zeeuwen kieken 't Zuiden', Gemeentehuis ma t/m vr 9-12 u. en 13.30-15 u. 27 apr. voorlichtingsbijeenkomst bevolkingsonderzoek borstkanker, Haestinge 14 u. 5 mei zang en orgelavond i.v.m. her denking bevrijding, Maartenskerk 19 u. SCHERPENISSE 29 apr. bekerwedstrijd De Zeebaars, Stavenissepolder 14.30-17.30 u. 13 mei bekerwedstrijd De Zeebaars, Anna Vosdijkpolder 13.30-16.30 u. SINT-PHILIPSLAND 20 t/m 22 apr. demonstraties decora tieve verftechnieken Studio M, Sta tionsstraat 23 11 -17 u. 20 apr. cursus 'Koken met de mag netron' plattelandsvrouwen, Wimpel 9.30-11.30 u. 17 mei lezing van imker voor platte landsvrouwen, Wimpel 20 u. BERGEN OP ZOOM 20 apr. tragedie 'Andorra' door Mechels Teater, De Maagd 20.15 u. De collecte voor het nationaal fonds kinderhulp heeft in Sint-Annaland ƒ1010,- opgebracht. Gevers en collectanten hartelijk bedankt. 21 apr. vak-beurs '95 op het gebied van scholing en bedrijven, Streek school West-Brabant 10.30-21.30 u. 23 apr. koffieconcert Icarus ensem ble, Markiezenhof 12 u. 24 apr. algemene ledenvergadering dierenbescherming, Teerkamer. 25 apr. folkloristisch dansgezel schap Mazowse uit Polen, De Maagd 20.15 u. 28 en 29 apr. theater The Party' van Jeans V, De Maagd 20.15 u. 30 apr. kindermusical Toffe Tom mie Zorgenloos, De Maagd 14.30 u. 2 mei theater 'Smakelijke voortzet ting' van Paul Haenen, De Maagd 20.15 u. 5 en 6 mei musical 'Man van la Mancha', De Maagd 20.15 u. 11 mei komedie 'Arcadia' door Haarlems Toneel, De Maagd 20.15 u. 13 mei toneelstuk 'Het dagboek van Anne Frank', De Maagd 20.15 u. film+++film+++film+++ film ROXY 1: Nell - do en zo t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.30 u. 101 Dalma- tiërs - do, vr en wo 14 u., za en zo 14 en 16.15 u. ROXY 2: Forrest Gump - do en zo t/m wo 20 u., vr en za 21.30 u. Dumb Dumber - do, zo en wo 14 u., vr en za 14 en 18.45 u. Nell - za en zo 16.15 u. CINEMACTUEEL 1: Just Cause - do, ma en wo 20 u., vr en za 21.30 u., zo 16.15 en 21.30 u. Terminal Velocity - do en vr 14 u., vr t/m zo 14 en 18.45 u. CINEMACTUEEL 2: Stargate - do en wo 14 en 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., ma en di 20 u. CINEMACTUEEL 3: Drop Zone - do en ma t/m wo 20 u., vr t/m zo 18.45 en 21.30 u. 101 Dalmatiërs - do t/m za en wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. Filmclub Cinema Paradiso: Shadowlands - di 20.30 u. Radio Sloth is te bereiken op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz Boxerkring. De Boxerkring Zee land viert op 22 april haar 10-jarig bestaan op het nieuwe terrein in Ril land. Tot vier uur kan men er terecht om te praten over en te kijken naar boxers. Er zijn ondermeer keurin gen, een wandeltocht en een gehoor zaamheidstest. Advertentie I.M.-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 7